Refiye Yılmaz

 • Sağlık Bakanı Refiye Yılmaz'ı ziyaret etti - Refiye Yılmaz
  Sağlık Bakanı Refiye Yılmaz'ı ziyaret etti25.02.2015
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ABD'ye tedaviye gönderilen, Gardner Sendromu hastası Refiye Yılmaz'ı Tekirdağ'daki evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
 • Transplantasyon kongresi Bodrum'da başladı - Refiye Yılmaz
  Transplantasyon kongresi Bodrum'da başladı16.10.2014
  EgeTÜRKİYE Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği (TONKKD) tarafından düzenlenen Transplantasyon 2014 Kongresi Bodrum’da başladı.Organ nakillerinin ele alınacağı kongrede ilk defa uzmanına danış oturumları yapılacak.
 • Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiye'ye döndü - Refiye Yılmaz
  Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiye'ye döndü30.08.2014
  SağlıkSağlık Bakanlığı tarafından ABD'de tedavi ettirilen "Gardner Sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'a geldi.26 Aralık 2012'de yazdığı mektupta tüm çarelerinin tükendiğini söyleyen genç kız ümitsizlikle, "Genç bir kızı ölüme terk ettiniz" demişti.
 • 5'inci ameliyat için gidiyor - Refiye Yılmaz
  5'inci ameliyat için gidiyor15.04.2014
  SağlıkSağlık Bakanlığı'nca tedavisi için ABD'ye gönderilen "Gardner sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'da geçirdiği 3 haftadan sonra tedavisine devam etmek üzere ABD'ye gitti.
 • Yeni mideyle anne çorbası - Refiye Yılmaz
  Yeni mideyle anne çorbası19.03.2014
  PlanetABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü.Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.
 • Yeni mideyle anne çorbası - Refiye Yılmaz
  Yeni mideyle anne çorbası19.03.2014
  PlanetABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü.Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.
 • Devlet baba ona ev tuttu - Refiye Yılmaz
  Devlet baba ona ev tuttu01.02.2014
  SağlıkMilyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan ve tedavi için devlet tarafından ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz, mücadelesine Sağlık Bakanlığı tarafından tutulan müstakil bir evde devam ediyor.Genç kadının tedavisi ise hastanede, ayakta sürdürülüyor.
 • Refiye'ye 4 organ birden - Refiye Yılmaz
  Refiye'ye 4 organ birden17.08.2013
  SağlıkMilyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a 4 organ nakli birden yapıldı.Yoğun bakımdan çıkan Refiye’ye birkaç gün içinde 2 organ nakli daha yapılacak.
 • Refiye tek bir bağış bekliyor - Refiye Yılmaz
  Refiye tek bir bağış bekliyor02.07.2013
  SağlıkTekirdağ Sağlık Müdürü Dr.Yavuz Akbulut, Gardner sendromuna yakalanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi için Amerika'daki Miami Jackson Memorial Hastanesi'ne gönderilen Refiye Yılmaz'a, uygun donör bulunduğunda mide, ince bağırsak, pankreas ve kalın bağırsağın bir parçası alınarak nakil yapılmasının planlandığını belirtti.
 • Refiye'ye aynı anda 6 organ nakledilecek - Refiye Yılmaz
  Refiye'ye aynı anda 6 organ nakledilecek30.06.2013
  SağlıkMilyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a bir ay içinde aynı anda 6 organ birden nakledilecek.
 • Bulunamayan ilaç Dilek'e bakın nereden geldi - Refiye Yılmaz
  Bulunamayan ilaç Dilek'e bakın nereden geldi17.04.2013
  SağlıkÜniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in bulamadığı için Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile konuştuğu o ilaç Yunanistan'dan getirildi.Dilek ilaçlarına kavuştu, hastaneye yatırıldı.Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dilek Özçelik'i ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.
 • En çok Birand okundu - Refiye Yılmaz
  En çok Birand okundu20.01.2013
  PazarBu hafta Hürriyet okuyucuları Birand’ın vefatıyla ilgili haberi nerdeyse iki milyon kez okurken, on binlerce yorum yazarak hislerini paylaştı.
 • 'Heyet kararını bekliyoruz' - Refiye Yılmaz
  'Heyet kararını bekliyoruz'18.01.2013
  SağlıkSağlık Bakanı Recep Akdağ, “Gardner Sendromu” hastası Refiye Yılmaz'ın sağlık durumuyla ilgili bilim adamlarının karar vereceğini belirterek, “O heyet hangi kararı verirse bugüne kadar olduğu gibi biz bu değerli kardeşimiz için de her türlü imkanı kullanırız” dedi.
 • Kampanya durdu yardımlar durmadı - Refiye Yılmaz
  Kampanya durdu yardımlar durmadı16.01.2013
  SağlıkTekirdağ'da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen 'Gardner Sendromu' hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz'ın için Türk Kızılayı'nın başlattığı yardım kampanyası, tüm masrafların Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağını açıklanınca durdurulmuştu.
 • Refiye için yardıma koştuk - Refiye Yılmaz
  Refiye için yardıma koştuk15.01.2013
  GündemMaddi sıkıntılar nedeniyle sağlığı günden güne bozulan Refiye Yılmaz’ın haberini hurriyet.com.tr gündeme taşıdı.Genç kızın milyonda bir görülen hastalığıyla mücadele öyküsü herkesi derinden etkiledi.Okurlar, sanatçılar, siyasetçiler seferber oldu.Müthiş bir yardımlaşma duygusuyla kısa zamanda 200 bin lira toplandı.
 • Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor - Refiye Yılmaz
  Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor14.01.2013
  GündemTEKİRDAĞ’da bir markette çalışan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor.Refiye Yılmaz, "İnce bağırsağımda tümör tespit edildi.Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum.Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor.Bu gerçekleşirse sağlığıma kavuşacağım" dedi.Tekirdağ Valiliği ve Kızılay da Refiye için kampanya başlattı.Refiye'ye yardım etmek isteyenler RY yazıp 2868'e mesaj gönderebilecek.
 • Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti - Refiye Yılmaz
  Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti14.01.2013
  GündemTekirdağ'dan dün gelen bir haber okuyan herkesin yüreğini sızlattı.Milyonda bir görülen bir hastalık nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Refiye Yılmaz’ın çığlığını Hurriyet.com.tr duyurdu.Haber, sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından okundu ve paylaşıldı.Bunun üzerine Tekirdağ Valiliği harekete geçti, Kızılay yardım kampanyası başlattı.Refiye’ye yardım etmek isteyen binlerce vatandaş RY yazıp 2868’e mesaj attı.2868’e 6 saatte 25 bin mesaj geldi, Tekirdağ Valiliği hesabında ise bir günde 60 bin TL toplanarak yardım miktarı 200 bin liraya yükseldi.Refiye Yılmaz hurriyet.com.tr'de yer alan kendi haberini de ilgiyle okudu.
 • Sağlık Bakanlığı'ndan 'Refiye' açıklaması - Refiye Yılmaz
  Sağlık Bakanlığı'ndan 'Refiye' açıklaması14.01.2013
  GündemSAĞLIK Bakanlığı, ’Gardner Sendromu’ hastası Refiye Yılmaz’ın durumu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 • Günün en flaş ve süper haberi - Refiye Yılmaz
  Günün en flaş ve süper haberi14.01.2013
  GündemHurriyet.com.tr'nin duyurduğu Refiye Yılmaz haberinin ardından Hürriyet yorumcuları ve sosyal medyada "Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür" yorumları yağdı.İşte sizin yorumlarınız:
 • Tatlıses'ten çağrı - Refiye Yılmaz
  Tatlıses'ten çağrı14.01.2013
  SağlıkTekirdağ’da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen ’Gardner Sendromu’ hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz’ın sağlığına kavuşması için yardım seferberliği başlatıldı.Genç kız için ünlü türkücü İbrahim Tatlıses de Twitter'dan açıklama yaparak elinden geleni yapacağını belirtti.
 • O artık gülüyor - Refiye Yılmaz
  O artık gülüyor14.01.2013
  GündemTekirdağ’da emekli olduğu halde kızının tedavisi için gece bekçiliğine başlayan Selanik göçmeni baba ile yine kızının ilaç parası için bir lokantada bulaşıkçılık yapan Bulgar göçmeni annenin iki kızından biri olan ve 16 yaşındayken milyonda bir görülen “Gardner Sendromu” hastalığına yakalanıp, 8 yıldır bu hastalıkla boğuşan 24 yaşındaki Refiye Yılmaz, “Kefen değil gelinlik giymek istiyorum” dedi.
içinde

Refiye Yılmaz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz