Refiye Yılmaz


 • Transplantasyon kongresi Bodrum'da başladı - Refiye Yılmaz

  Transplantasyon kongresi Bodrum'da başladı15.10.2014

  Ege

  TÜRKİYE Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği (TONKKD) tarafından düzenlenen Transplantasyon 2014 Kongresi Bodrum’da başladı.Organ nakillerinin ele alınacağı kongrede ilk defa uzmanına danış oturumları yapılacak.
 • Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiye'ye döndü - Refiye Yılmaz

  Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiye'ye döndü28.08.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı tarafından ABD'de tedavi ettirilen "Gardner Sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'a geldi.26 Aralık 2012'de yazdığı mektupta tüm çarelerinin tükendiğini söyleyen genç kız ümitsizlikle, "Genç bir kızı ölüme terk ettiniz" demişti.
 • 5'inci ameliyat için gidiyor - Refiye Yılmaz

  5'inci ameliyat için gidiyor14.04.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı'nca tedavisi için ABD'ye gönderilen "Gardner sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'da geçirdiği 3 haftadan sonra tedavisine devam etmek üzere ABD'ye gitti.
 • Yeni mideyle anne çorbası - Refiye Yılmaz

  Yeni mideyle anne çorbası18.03.2014

  Planet

  ABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü.Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.
 • Yeni mideyle anne çorbası - Refiye Yılmaz

  Yeni mideyle anne çorbası18.03.2014

  Planet

  ABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü.Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.
 • Devlet baba ona ev tuttu - Refiye Yılmaz

  Devlet baba ona ev tuttu30.01.2014

  Sağlık

  Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan ve tedavi için devlet tarafından ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz, mücadelesine Sağlık Bakanlığı tarafından tutulan müstakil bir evde devam ediyor.Genç kadının tedavisi ise hastanede, ayakta sürdürülüyor.
 • Refiye'ye 4 organ birden - Refiye Yılmaz

  Refiye'ye 4 organ birden16.08.2013

  Sağlık

  Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a 4 organ nakli birden yapıldı.Yoğun bakımdan çıkan Refiye’ye birkaç gün içinde 2 organ nakli daha yapılacak.
 • Refiye tek bir bağış bekliyor - Refiye Yılmaz

  Refiye tek bir bağış bekliyor01.07.2013

  Sağlık

  Tekirdağ Sağlık Müdürü Dr.Yavuz Akbulut, Gardner sendromuna yakalanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi için Amerika'daki Miami Jackson Memorial Hastanesi'ne gönderilen Refiye Yılmaz'a, uygun donör bulunduğunda mide, ince bağırsak, pankreas ve kalın bağırsağın bir parçası alınarak nakil yapılmasının planlandığını belirtti.
 • Refiye'ye aynı anda 6 organ nakledilecek - Refiye Yılmaz

  Refiye'ye aynı anda 6 organ nakledilecek28.06.2013

  Sağlık

  Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a bir ay içinde aynı anda 6 organ birden nakledilecek.
 • Bulunamayan ilaç Dilek'e bakın nereden geldi - Refiye Yılmaz

  Bulunamayan ilaç Dilek'e bakın nereden geldi16.04.2013

  Sağlık

  Üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in bulamadığı için Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile konuştuğu o ilaç Yunanistan'dan getirildi.Dilek ilaçlarına kavuştu, hastaneye yatırıldı.Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dilek Özçelik'i ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.
 • En çok Birand okundu - Refiye Yılmaz

  En çok Birand okundu19.01.2013

  Pazar

  Bu hafta Hürriyet okuyucuları Birand’ın vefatıyla ilgili haberi nerdeyse iki milyon kez okurken, on binlerce yorum yazarak hislerini paylaştı.
 • 'Heyet kararını bekliyoruz' - Refiye Yılmaz

  'Heyet kararını bekliyoruz'17.01.2013

  Sağlık

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Gardner Sendromu” hastası Refiye Yılmaz'ın sağlık durumuyla ilgili bilim adamlarının karar vereceğini belirterek, “O heyet hangi kararı verirse bugüne kadar olduğu gibi biz bu değerli kardeşimiz için de her türlü imkanı kullanırız” dedi.
 • Kampanya durdu yardımlar durmadı - Refiye Yılmaz

  Kampanya durdu yardımlar durmadı15.01.2013

  Sağlık

  Tekirdağ'da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen 'Gardner Sendromu' hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz'ın için Türk Kızılayı'nın başlattığı yardım kampanyası, tüm masrafların Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağını açıklanınca durdurulmuştu.
 • Refiye için yardıma koştuk - Refiye Yılmaz

  Refiye için yardıma koştuk14.01.2013

  Gündem2008

  Maddi sıkıntılar nedeniyle sağlığı günden güne bozulan Refiye Yılmaz’ın haberini hurriyet.com.tr gündeme taşıdı.Genç kızın milyonda bir görülen hastalığıyla mücadele öyküsü herkesi derinden etkiledi.Okurlar, sanatçılar, siyasetçiler seferber oldu.Müthiş bir yardımlaşma duygusuyla kısa zamanda 200 bin lira toplandı.
 • Sağlık Bakanlığı'ndan 'Refiye' açıklaması - Refiye Yılmaz

  Sağlık Bakanlığı'ndan 'Refiye' açıklaması13.01.2013

  Gündem2008

  SAĞLIK Bakanlığı, ’Gardner Sendromu’ hastası Refiye Yılmaz’ın durumu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 • Günün en flaş ve süper haberi - Refiye Yılmaz

  Günün en flaş ve süper haberi13.01.2013

  Gündem2008

  Hurriyet.com.tr'nin duyurduğu Refiye Yılmaz haberinin ardından Hürriyet yorumcuları ve sosyal medyada "Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür" yorumları yağdı.İşte sizin yorumlarınız:
 • Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti - Refiye Yılmaz

  Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti13.01.2013

  Gündem2008

  Tekirdağ'dan dün gelen bir haber okuyan herkesin yüreğini sızlattı.Milyonda bir görülen bir hastalık nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Refiye Yılmaz’ın çığlığını Hurriyet.com.tr duyurdu.Haber, sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından okundu ve paylaşıldı.Bunun üzerine Tekirdağ Valiliği harekete geçti, Kızılay yardım kampanyası başlattı.Refiye’ye yardım etmek isteyen binlerce vatandaş RY yazıp 2868’e mesaj attı.2868’e 6 saatte 25 bin mesaj geldi, Tekirdağ Valiliği hesabında ise bir günde 60 bin TL toplanarak yardım miktarı 200 bin liraya yükseldi.Refiye Yılmaz hurriyet.com.tr'de yer alan kendi haberini de ilgiyle okudu.
 • O artık gülüyor - Refiye Yılmaz

  O artık gülüyor13.01.2013

  Gündem2008

  Tekirdağ’da emekli olduğu halde kızının tedavisi için gece bekçiliğine başlayan Selanik göçmeni baba ile yine kızının ilaç parası için bir lokantada bulaşıkçılık yapan Bulgar göçmeni annenin iki kızından biri olan ve 16 yaşındayken milyonda bir görülen “Gardner Sendromu” hastalığına yakalanıp, 8 yıldır bu hastalıkla boğuşan 24 yaşındaki Refiye Yılmaz, “Kefen değil gelinlik giymek istiyorum” dedi.
 • Tatlıses'ten çağrı - Refiye Yılmaz

  Tatlıses'ten çağrı13.01.2013

  Sağlık

  Tekirdağ’da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen ’Gardner Sendromu’ hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz’ın sağlığına kavuşması için yardım seferberliği başlatıldı.Genç kız için ünlü türkücü İbrahim Tatlıses de Twitter'dan açıklama yaparak elinden geleni yapacağını belirtti.
 • Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor - Refiye Yılmaz

  Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor12.01.2013

  Gündem2008

  TEKİRDAĞ’da bir markette çalışan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor.Refiye Yılmaz, "İnce bağırsağımda tümör tespit edildi.Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum.Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor.Bu gerçekleşirse sağlığıma kavuşacağım" dedi.
içinde

Refiye Yılmaz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz