Aramanız :
Aradığınız kelime : "

refiye yilmaz

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre

Yazarlara göre

Yıllara göre
Sırala :
En Yeni
| En Eski

24  adet haber bulundu.


 • Sağlık Bakanı Refiye Yılmaz'ı ziyaret etti - refiye-yilmaz

  Sağlık Bakanı Refiye Yılmaz'ı ziyaret etti25.02.2015

  Sağlık

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ABD'ye tedaviye gönderilen, Gardner Sendromu hastası Refiye Yılmaz'ı Tekirdağ'daki evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
 • Transplantasyon kongresi Bodrum'da başladı - refiye-yilmaz

  Transplantasyon kongresi Bodrum'da başladı16.10.2014

  Ege

  TÜRKİYE Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği (TONKKD) tarafından düzenlenen Transplantasyon 2014 Kongresi Bodrum’da başladı.Organ nakillerinin ele alınacağı kongrede ilk defa uzmanına danış oturumları yapılacak.
 • Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiye'ye döndü - refiye-yilmaz

  Refiye Yılmaz iyileşti ve Türkiye'ye döndü30.08.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı tarafından ABD'de tedavi ettirilen "Gardner Sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'a geldi.26 Aralık 2012'de yazdığı mektupta tüm çarelerinin tükendiğini söyleyen genç kız ümitsizlikle, "Genç bir kızı ölüme terk ettiniz" demişti.
 • 5'inci ameliyat için gidiyor - refiye-yilmaz

  5'inci ameliyat için gidiyor15.04.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığı'nca tedavisi için ABD'ye gönderilen "Gardner sendromu" hastası Refiye Yılmaz, memleketi Tekirdağ'da geçirdiği 3 haftadan sonra tedavisine devam etmek üzere ABD'ye gitti.
 • Yeni mideyle anne çorbası - refiye-yilmaz

  Yeni mideyle anne çorbası19.03.2014

  Dünya

  ABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü.Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.
 • Yeni mideyle anne çorbası - refiye-yilmaz

  Yeni mideyle anne çorbası19.03.2014

  Dünya

  ABD’de mide, pankreas, incebağırsak ve bir kısım kalınbağırsağı değişen Refiye Yılmaz, Tekirdağ’a döndü.Refiye, “Artık annemin çorbalarını içebiliyorum” dedi.
 • Devlet baba ona ev tuttu - refiye-yilmaz

  Devlet baba ona ev tuttu01.02.2014

  Sağlık

  Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan ve tedavi için devlet tarafından ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz, mücadelesine Sağlık Bakanlığı tarafından tutulan müstakil bir evde devam ediyor.Genç kadının tedavisi ise hastanede, ayakta sürdürülüyor.
 • Refiye'ye 4 organ birden - refiye-yilmaz

  Refiye'ye 4 organ birden17.08.2013

  Sağlık

  Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a 4 organ nakli birden yapıldı.Yoğun bakımdan çıkan Refiye’ye birkaç gün içinde 2 organ nakli daha yapılacak.
 • Refiye tek bir bağış bekliyor - refiye-yilmaz

  Refiye tek bir bağış bekliyor02.07.2013

  Sağlık

  Tekirdağ Sağlık Müdürü Dr.Yavuz Akbulut, Gardner sendromuna yakalanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi için Amerika'daki Miami Jackson Memorial Hastanesi'ne gönderilen Refiye Yılmaz'a, uygun donör bulunduğunda mide, ince bağırsak, pankreas ve kalın bağırsağın bir parçası alınarak nakil yapılmasının planlandığını belirtti.
 • Refiye'ye aynı anda 6 organ nakledilecek - refiye-yilmaz

  Refiye'ye aynı anda 6 organ nakledilecek30.06.2013

  Sağlık

  Milyonda bir görülen Gardner sendromu hastalığı ile boğuşan, tedavi için ABD'ye gönderilen Refiye Yılmaz'a bir ay içinde aynı anda 6 organ birden nakledilecek.
 • Bulunamayan ilaç Dilek'e bakın nereden geldi - refiye-yilmaz

  Bulunamayan ilaç Dilek'e bakın nereden geldi17.04.2013

  Sağlık

  Üniversite öğrencisi Dilek Özçelik'in bulamadığı için Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile konuştuğu o ilaç Yunanistan'dan getirildi.Dilek ilaçlarına kavuştu, hastaneye yatırıldı.Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dilek Özçelik'i ziyaret eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.
 • En çok Birand okundu - refiye-yilmaz

  En çok Birand okundu20.01.2013

  Pazar

  Bu hafta Hürriyet okuyucuları Birand’ın vefatıyla ilgili haberi nerdeyse iki milyon kez okurken, on binlerce yorum yazarak hislerini paylaştı.
 • 'Heyet kararını bekliyoruz' - refiye-yilmaz

  'Heyet kararını bekliyoruz'18.01.2013

  Sağlık

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Gardner Sendromu” hastası Refiye Yılmaz'ın sağlık durumuyla ilgili bilim adamlarının karar vereceğini belirterek, “O heyet hangi kararı verirse bugüne kadar olduğu gibi biz bu değerli kardeşimiz için de her türlü imkanı kullanırız” dedi.
 • Kampanya durdu yardımlar durmadı - refiye-yilmaz

  Kampanya durdu yardımlar durmadı16.01.2013

  Sağlık

  Tekirdağ'da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen 'Gardner Sendromu' hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz'ın için Türk Kızılayı'nın başlattığı yardım kampanyası, tüm masrafların Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanacağını açıklanınca durdurulmuştu.
 • Refiye için yardıma koştuk - refiye-yilmaz

  Refiye için yardıma koştuk15.01.2013

  Gündem

  Maddi sıkıntılar nedeniyle sağlığı günden güne bozulan Refiye Yılmaz’ın haberini hurriyet.com.tr gündeme taşıdı.Genç kızın milyonda bir görülen hastalığıyla mücadele öyküsü herkesi derinden etkiledi.Okurlar, sanatçılar, siyasetçiler seferber oldu.Müthiş bir yardımlaşma duygusuyla kısa zamanda 200 bin lira toplandı.
 • Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor - refiye-yilmaz

  Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor14.01.2013

  Gündem

  TEKİRDAĞ’da bir markette çalışan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor.Refiye Yılmaz, "İnce bağırsağımda tümör tespit edildi.Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum.Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor.Bu gerçekleşirse sağlığıma kavuşacağım" dedi.Tekirdağ Valiliği ve Kızılay da Refiye için kampanya başlattı.Refiye'ye yardım etmek isteyenler RY yazıp 2868'e mesaj gönderebilecek.
 • Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti - refiye-yilmaz

  Hurriyet.com.tr duyurdu, SGK harekete geçti14.01.2013

  Gündem

  Tekirdağ'dan dün gelen bir haber okuyan herkesin yüreğini sızlattı.Milyonda bir görülen bir hastalık nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Refiye Yılmaz’ın çığlığını Hurriyet.com.tr duyurdu.Haber, sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından okundu ve paylaşıldı.Bunun üzerine Tekirdağ Valiliği harekete geçti, Kızılay yardım kampanyası başlattı.Refiye’ye yardım etmek isteyen binlerce vatandaş RY yazıp 2868’e mesaj attı.2868’e 6 saatte 25 bin mesaj geldi, Tekirdağ Valiliği hesabında ise bir günde 60 bin TL toplanarak yardım miktarı 200 bin liraya yükseldi.Refiye Yılmaz hurriyet.com.tr'de yer alan kendi haberini de ilgiyle okudu.
 • Sağlık Bakanlığı'ndan 'Refiye' açıklaması - refiye-yilmaz

  Sağlık Bakanlığı'ndan 'Refiye' açıklaması14.01.2013

  Gündem

  SAĞLIK Bakanlığı, ’Gardner Sendromu’ hastası Refiye Yılmaz’ın durumu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 • Günün en flaş ve süper haberi - refiye-yilmaz

  Günün en flaş ve süper haberi14.01.2013

  Gündem

  Hurriyet.com.tr'nin duyurduğu Refiye Yılmaz haberinin ardından Hürriyet yorumcuları ve sosyal medyada "Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür" yorumları yağdı.İşte sizin yorumlarınız:
 • Tatlıses'ten çağrı - refiye-yilmaz

  Tatlıses'ten çağrı14.01.2013

  Sağlık

  Tekirdağ’da, emekli baba ve ev kadını annenin iki kızından biri olan ve milyonda bir görülen ’Gardner Sendromu’ hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren 23 yaşındaki Refiye Yılmaz’ın sağlığına kavuşması için yardım seferberliği başlatıldı.Genç kız için ünlü türkücü İbrahim Tatlıses de Twitter'dan açıklama yaparak elinden geleni yapacağını belirtti.
 • O artık gülüyor - refiye-yilmaz

  O artık gülüyor14.01.2013

  Gündem

  Tekirdağ’da emekli olduğu halde kızının tedavisi için gece bekçiliğine başlayan Selanik göçmeni baba ile yine kızının ilaç parası için bir lokantada bulaşıkçılık yapan Bulgar göçmeni annenin iki kızından biri olan ve 16 yaşındayken milyonda bir görülen “Gardner Sendromu” hastalığına yakalanıp, 8 yıldır bu hastalıkla boğuşan 24 yaşındaki Refiye Yılmaz, “Kefen değil gelinlik giymek istiyorum” dedi.
 • Yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü, 6 yaralı - refiye-yilmaz

  Yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü, 6 yaralı21.11.2012

  Gündem

  Yine bir kaza, yine bildik görüntüler.Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde devrilen yolcu otobüsündeki 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.Olay yerine koşan görevliler işi gücü bıraktı, otobüs firmasının ismini gazete kağıtlarıyla kapatmaya çalıştı.
 • Yaşama dair mesajlar - refiye-yilmaz

  Yaşama dair mesajlar 23.08.1999

  Gündem

  .Hürriyet'in Mesaj Hattı'na haber yağıyor.Yakınlarından haber alamayan ya da felaket bölgelerinden yakınlarına haber ulaştıramayanların mesajlarını yayımlıyoruz.İZMİT.Biltan ve Müzehher Akkurum.Sonu
 • Yaşamını yitirenler -2- - refiye-yilmaz

  Yaşamını yitirenler -2- 22.08.1999

  Gündem

  .SAKARYA.Sadullah Pehlivan, Ali Erdem, Turan Erdem, Gülcihan Erdem, Yaşar Akbaloğlu, Şefika Sözen, Ali Kayabeyaz ve eşi, Bedriye Savaş, Yavuz Tokat, Alper Tokak, Hayrettin Korkmaz