Arşiv

prof.dr._mikdat_kadıoğlu

haberleri ve son dakika gelişmeleri
99 adet haber bulundu.
İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. Yağış 3 saat boyunca aralıklarla devam edecek. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, 'İnsanlar 3 saat içinde dışarı çıkması gerekmiyorsa çıkmasınlar, 3 saat yağış olacak çünkü' dedi. Öte yandan meteoroloji hava durumunu tahminini güncelleyerek yağışlara karşı tekrar uyardı.

6.10.2015Gündem
Ağustos için kuvvetli sıcak uyarısı

Ağustos için kuvvetli sıcak uyarısı

Son günlerde ülke genelinde yaşanan kuvvetli sıcaklara, Büyük Okyanus'taki deniz suyu yüzey sıcaklığının artmasından kaynaklanan ve en son 2009'da görülen "El Nino" (yaramaz çocuk) atmosfer olayının neden olduğu ve ilerleyen dönemde kuraklık görülme ihtimali bulunduğu bildirildi. ''Bu yıl daha önce hiç yaşanmayan bir durum var. Çok ilginç bir şekilde, ülkenin kuzey kesimleri, Akdeniz bölgesinden daha sıcak durumda. Bu alışılmış bir durum değil'' diyen Prof. Dr. Orhan Şen, önümüzdeki hafta yeni bir sıcak hava dalgasının etkili olacağını söyledi. Prof. Dr. Şen uyardı: ''Türkiye Ağustos'u da sıcak olarak geçirecek''

30.7.2015Gündem
Türkiye 3 gün kavrulacak

Türkiye 3 gün kavrulacak

Türkiye, Avrupa’yı kavuran sıcak hava dalgasının etkisine girdi. Bugünden itibaren 3 gün boyunca sıcaklık İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde ortalama 30 derecenin üzerinde olacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birçok kentte termometreler 40-41 dereceyi gösterecek.

7.7.2015Gündem
Şehir selleri ekonomiyi vuruyor

Şehir selleri ekonomiyi vuruyor

Depremden sonra en büyük ekonomik kaybın, şehir selleri ile oluştuğunu belirten İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “Karayolları, demiryolları, havaalanları, elektrik hatları, su yolları ve kanalizasyon sistemlerinde bozulmalar maydana geliyor. Seller, doğal bitki örtüsünün yok edilmesi nedeniyle artıyor” dedi.

29.6.2015Ankara
CHP'li vekilden Soma eleştirisi

CHP'li vekilden Soma eleştirisi

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvetkili Özgür Özel, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) Soma'da geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen, 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciasında tel tel döküldüğünü ileri sürdü. Özel, AFAD'nın risk yerine krizi yönetmeyi tercih ettiğini de öne sürdü.

15.12.2014Ege
Ege yedi saat sallandı

Ege yedi saat sallandı

EGE Denizi’nde dün saat 03.45’te 5.1 büyüklüğünde bir deprem oldu. Ardından saat 08.20’de 4.9 büyüklüğünde bir sarsıntı daha kaydedildi.

7.12.2014Gündem
Kadıoğlu: Hortum oluyor ama...

Kadıoğlu: Hortum oluyor ama...

İstanbul dün şiddetli yağış, dolu ve hortum dehşeti yaşadı. Villalar harabeye döndü, ağaçlar söküldü, tekneler havalara uçtu. Vatandaşlar korku dolu saatler yaşadı. Peki nedir bu hortum? Türkiye'de daha önce yaşanıyor muydu? Hortum olağanüstü bir durum mu? Hortum neden olur? Bunların hepsinin cevabını Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu hürriyet.com.tr için cevapladı.

20.6.2014Gündem
İstanbul yanıyor, tarihin en sıcak 13 Şubat'ı

İstanbul yanıyor, tarihin en sıcak 13 Şubat'ı

İstanbul'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava nedeniyle erken bahar yaşanıyor. Hatta İstanbul, 19 derece ile tarihin en sıcak 13 Şubat gününü yaşadı.

13.2.2014Ekonomi
Dağda, nehirde ve barajda çılgın fark

Dağda, nehirde ve barajda çılgın fark

Aslında bu bir hava durumu haberi. Ancak gözünüzde iyi canlansın diye uzun boylu bir basketbolcumuz üzerinden kapak yaptık. 1 metre 88 santimetre olan Milli basketbolcumuz Ender Arslan geçen yıl bugün Uludağ'a gitmiş olsaydı boyuyla birlikte kara gömülecekti. Bugün Uludağ'da olsa kar sadece ayak bileklerini örterdi. Barajlardaki durum ise daha da kritik.

13.1.2014Gündem
Yağışlar, son 50 yılın ortalamasının altına düştü

Yağışlar, son 50 yılın ortalamasının altına düştü

İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan 10 barajın doluluk oranı dün yüzde 34.89’a kadar düşerek, Ocak ayları karşılaştırmasında son 10 yıldaki ikinci en düşük seviyeye indi.

10.1.2014Gündem
Susuz istanbul

Susuz istanbul

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Twitter’da, Alibeyköy Barajı’nın fotoğrafını paylaşarak, “8 Ocak 2014 sabahı İstanbul Alibeyköy Barajı. Bu meteorolojik kuraklığın hidrolojik kuraklığa dönüştüğünün fotoğrafıdır” diye yazdı.

10.1.2014Gündem
İstanbulluları korkutan gürültünün nedeni

İstanbulluları korkutan gürültünün nedeni

İstanbul'da dün geceden itibaren yağan kar her yeri beyaza bürüdü. Anadolu ve Avrupa yakasında başlayan kar yağışıyla birlikte şimşek ve gökgürültüsü İstanbulluları korkuttu. Genelde yağış zamanlarında karşılaştığımız şimşek ve gök gürültüsü dün kar yağışıyla birlikte geldi. Bunun nedenini Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu hurriyet.com.tr'ye açıkladı.

11.12.2013Gündem
Bu yaz çok sıcak olacak

Bu yaz çok sıcak olacak

İklim ve Toplum İçin Uluslararası Araştırma Enstitüsü'nün tahminlerine göre, 2013 yazında hava sıcaklıkları yüzde 75 mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

20.3.2013Gündem
Gelecek yıl tam yandık

Gelecek yıl tam yandık

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Güneş’teki leke artışının Mart 2013’te tepe noktasına ulaşacağını belirterek, “Buna küresel ısınma ve El Nino’yu da eklersek 2013’ün dünyanın en sıcak yıllarından biri olması bekleniyor” dedi.

6.9.2012Gündem
KPSS'de adaylar didik arandı

KPSS'de adaylar didik arandı

Öğretmenlik ve kamudaki B grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı başladı. Sınav merkezlerinde güvenlik önlemleri abartıldı. Her aday neredeyse 2 ila 5 dakika arasında didik didik aranıyor. Yaka içleri, saç dipleri derken şişe sularının ambalajları bile arandı. Sınava giren adaylar değerli eşyalarını bırakabileceği bir yer olmamasına isyan ederken, bazı okullarda ise kantincileri emanet işlemini cüzi ücretler karşılığında yaptı.

7.7.2012Gündem
Irmak kenarına Fransız balkonu

Irmak kenarına Fransız balkonu

Sel, Samsun’un Canik ilçesinde faciaya yol açtı. TOKİ’nin Mert Irmağı’nın kenarına yaptığı evlerin zemin katları sular altında kaldı. Faciada 5’i, “Yıldız gibi parlayan proje” diye tanıtılan Fransız balkonlu evlerde olmak üzere, 9 kişi öldü. 1 çocuk kayıp.

5.7.2012Gündem
Daha sık ve şiddetli hortumlar olacak

Daha sık ve şiddetli hortumlar olacak

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı, Afet Yönetimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de küresel iklim değişikliği nedeniyle kuraklık, sıcak hava dalgaları, ani seller, deniz suyu seviyesinde yükselme gibi meteorolojik afetlerin artmasının beklendiğini belirterek, “Türkiye’de gelecekte hortumların sayısı, şiddeti ve etkili olduğu sürede artış olacak” dedi.

6.5.2012Gündem
Korkutan haber bugün de Silifke'den geldi

Korkutan haber bugün de Silifke'den geldi

Elazığ’ın Maden İlçesi’nde önceki gün meydana gelen hortumda 6 kişi ölmüş, 7 kişi de yaralanmıştı. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, dün hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, hortumların sayısının ve şiddetinin artacağını, vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini açıklamıştı. Bugün bir hortum haberi de Silifke'den geldi. Silifke'de Taşucu beldesinde meydana gelen hortum, Şanlıurfa'dan gelen tarım işçilerinin kaldığı çadırların bir bölümünü yıktı.

11.4.2012Gündem
Prof. Kadıoğlu'ndan flaş açıklama: Daha çok ve şiddetli olacak

Prof. Kadıoğlu'ndan flaş açıklama: Daha çok ve şiddetli olacak

Elazığ’da hortum işçilerin yemek yediği plastik konteyneri uçurdu, 6 işçi öldü. Yaşanan bu facia hortum gerçeğini gündeme getirdi. Türkiye'de hortum ne kadar tehlikeli, hortum nedir, nasıl oluşur? Bunların hepsinin cevabını Türk Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü ve Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, hurriyet.com.tr için verdi.

10.4.2012Gündem
'İstanbul'un hasarı Van'ın 20 katı olur'

'İstanbul'un hasarı Van'ın 20 katı olur'

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, iyi yönetilmediği takdirde İstanbul'dan sanayinin taşınmasının, kentin ekonomik ve sosyal yapısında ciddi sorunlar yaşanmasına neden olabileceğini söyledi.

1.3.2012Ekonomi
27 Şubat: 2 metre 60 cm, 29 Şubat: 3 metre 20 santim

27 Şubat: 2 metre 60 cm, 29 Şubat: 3 metre 20 santim

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ rekor kar seviyesine ulaşmak üzere. Dün yapılan ölçümlere göre Uludağ’da kar kalınlığı 3 metre 20 santime ulaştı. 27 Şubat’ta Uludağ’da ölçülen kar kalınlığı ise 2 metre 60 santim oldu. Peki bu durumun sebebi nedir?. Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, yoğun kar yağışının gerisinde yatan sebepleri açıkladı.

29.2.2012Gündem
5 artı 5 eksi

5 artı 5 eksi

Karadeniz’de inşa edilen HES’ler, nükleer santral projeleri, su değil zehir taşıyan nehirler, iklim değişikliği, sel felaketleri, siyanürle altın arama faaliyetleri... Türkiye’nin karşı karşıya olduğu onlarca çevre sorunu var. Ancak hayatını çevre meselelerine adamış isimlere göre birinci sırada, ülkenin doğru düzgün bir çevre politikasına sahip olmaması geliyor. Tünelin sonundaki ışığa dair umutları ise pek az.

En sıcak yaz yaklaşıyor

En sıcak yaz yaklaşıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “Küresel iklim değişikliğinden dolayı, yağışlar kısa sürede şiddetli düşüyor. Bundan dolayı şehirlerdeki altyapılar bu yağışları taşıyamıyor. Tüm dünyada şehir sellerinde artış yaşanıyor ve bu olaylar daha da artacak” dedi.

20.6.2011Gündem
Yeni tehlike şehir selleri

Yeni tehlike şehir selleri

Kısa süreli, şiddetli olduğu için yollardaki mazgallar şiddetli yağışları kaldıramıyor. Kısa süreli sağanak yağışlardan sonra caddeler dereye dönüşüyor. Buna şehir selleri diyor. Dünyada artan en büyük problemlerden biri olmasına rağmen Türkiye’de henüz bu kavram bilinmiyor.

5.6.2011Ankara
İklim değişikliği ile gelen tehlike

İklim değişikliği ile gelen tehlike

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, iklim değişikliğiyle birlikte dünyada artan en büyük sorunlardan birinin kısa süreli sağanak yağışlardan sonra oluşan “şehir selleri” olduğunu, ancak Türkiye'de henüz bu kavramın bilinmediğini söyledi.

29.5.2011Gündem
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu isyan etti

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu isyan etti

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen Japonya'daki deprem ve Türkiye gerçeği konulu panelde Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu isyan etti. ''Marmara depreminde kaç kişi öldü?'' diye soran Kadıoğlu, ''20 bin civarında'' cevabına alınca. ''Hepsi yalan, 1 kişi öldü. Araba fabrikasında bekçi düştü fay hattına öldü. Geri kalan herkesi binalar öldürdü. Hala yanlış yerde arıyoruz sorumluyu. Bizi öldüren cahilliğimiz'' dedi.

29.3.2011Gündem
Türkiye'nin doğusunda nükleer sızıntı iddiası

Türkiye'nin doğusunda nükleer sızıntı iddiası

Türkiye'nin doğusundaki 6 ilinde nükleer sızıntı iddiası... Türkiye sınırına çok yakın bir bölgede bulunan Ermenistan'daki Metzamor nükleer santralinden radyasyon sızmaları olduğuna dair iddialar üzerine Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi (ÇNAEM) ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü tarafından Iğdır, Ağrı, Muş, Tunceli, Hakkari ve Şırnak'ta radyasyon ölçümleri yapılmaya başlandı. Meteoroloji Mühendisi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ise radyoaktif ölçümlerin yeterli olmayacağını, bölgede yaşayan halkın herhangi bir tehlike anında en az zararı görmesi için meteorolojik analizlerin de muhakkak yapılması gerektiğini söyledi.

24.1.2011Gündem
Türkiye küresel ısınmadan nasıl etkilenecek

Türkiye küresel ısınmadan nasıl etkilenecek

Ocak ayında bahar ayını yaşayan Marmara ve kışı ılı ılıman geçiren Türkiye, asıl soğukla şubatta tanışacak. Uzmanlara göre, en soğuk günler şubatta yaşanacak. Uzmanların diğer bir görüşü ise, Türkiye artık “ılıman kış” mevsimine ve arkasından kurak geçecek yazlara hazırlıklı olmalı!..

21.1.2011Gündem
Lastikler LASDER’e aküler TÜMAKÜDER’e

Lastikler LASDER’e aküler TÜMAKÜDER’e

Otomobil kullanırken havaya saldığımız karbondioksiti ve diğer zararlı gazları bir kenara bırakalım; araçlarımız lastiğinden motor yağına kadar birçok başka atık çıkarıyor. Türkiye’de şimdilik araçlar için üç tür atık geri dönüşümü yapılıyor. Ne mutlu ki bunların ayrı toplanması ve kontrolü ev atıklarına göre bir nebze daha kolay

Bu kış daha soğuk geçecek

Bu kış daha soğuk geçecek

Bilim adamlarının tahminlerine göre, Avrupa 1000 yılın en soğuk kışını yaşayacak. Bolu'da kar yağışı başladı. NASA’dan gelen verilere göre Türkiye’nin kuzey bölgeleri, geçen yıla oranla daha sert geçecek ve kar yağışı daha sık görülecek.

7.10.2010Gündem
'En soğuk kış geliyor' iddiası

'En soğuk kış geliyor' iddiası

Rus haber televizyonu “Russia Today”in iddiasına göre, Polonyalı bilim adamları, Gulf Stream sıcak su akıntısının etkisini yitirmesinden ötürü, Avrupa'nın bu sene son bin yılın en sert kışını yaşayabileceğini söyledi. Bu iddiayı hurriyet.com.tr'ye değerlendiren Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ise Gulf Stream'in etkisinde henüz bir azalma meydana gelmediğini belirterek, böyle bir durumun kısa vadede beklenmediğini ifade etti.

5.10.2010Dünya
Marmara'yı sevindirecek haber

Marmara'yı sevindirecek haber

Tüm Türkiye'yi kavuran ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar cuma günü azalacak. Sıcak ve nemli hava 3 gün daha sürecek. Cuma günü yüzde 96'lardan yüzde 76'lara düşecek olan nem oranı havayı da rahatlatacak. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada Marmara'nın cuma günü rahatlayacağını belirterek "Cuma günü poyraz esecek nem oranı azalacak ve Marmara az da olsa serinleyecek" dedi.

16.8.2010Gündem
Olağandışı hava hareketlerinin yıl boyu sürmesi bekleniyor

Olağandışı hava hareketlerinin yıl boyu sürmesi bekleniyor

Dünya, tarihin en olağandışı yazlarından birini yaşıyor. Bazı ülkeleri aşırı sıcaklar vururken, bazı yerlerde de görülmemiş seller ve doğal afetler yaşanıyor. Prof. Kadıoğlu, 'jet akımları' olarak bilinen doğa olaylarının yıl boyunca olağandışı hava koşullarına sebep olabileceği uyarısı yaptı.

Aşırı sıcaklarla vücudun ısı ayarı bozuldu

Aşırı sıcaklarla vücudun ısı ayarı bozuldu

Mevsim normallerinin üzerinde hissedilen sıcaklığın tüm ülkede bunaltıcı bir boyut aldığı bugünlerde uzmanlardan uyarı geldi: Sıcakların 40 derece ve üzerine çıkması ile birlikte vücuttaki savunma mekanizmasının işlevini yitirdi.

7.8.2010Gündem
1880'den beri böylesi görülmedi

1880'den beri böylesi görülmedi

6 ayda elde edilen verilerine göre 2010 yılı 1880'den bu yana yaşanan en sıcak yıl.

5.8.2010Gündem
THY: Meteorolojiye güvendik, yakıttan tasarruf ettik

THY: Meteorolojiye güvendik, yakıttan tasarruf ettik

THY Genel Müdürü Temel Kotil, Uçuş Hareket Merkezleri’nin iki yıldan bu yana Uluslararası Havacılık Derneği (IATA) ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile ortak çalışma başlattıklarını belirterek “Hava Trafik Merkezi’ni tümüyle yeniledik. Bu sistemde merkez kendi bilgisayarında dünyadaki tüm hava şartlarını alıyor. Uçucuları, uçuş planını yapmadan önce aktive ediyor. Bu çok ciddi tasarruf sağlıyor. Meteorolojiden alınan bu bilgilerle yılda yakıttan 30 milyon dolar tasarruf sağlıyoruz” dedi.

6.7.2010Ekonomi
DASK doğal afet odaklı oluyor

DASK doğal afet odaklı oluyor

''Afet Sigortaları Uygulamalarının ve Yeni Yasa Çalışmaları” Sigorta Brokerleri Derneği tarafından Milli Reasürans’da düzenlenen panelde masaya yatırıldı.

26.4.2010Ekonomi
İster inan ister inanma!

İster inan ister inanma!

İster inanın, ister inanmayın, çağdaş malzeme toprak, çağdaş ev kerpiçtir. Bunu Prof. Dr. Ruhi Kafesçioğlu söylüyor.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın ismi değişiyor

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın ismi değişiyor

DÜNYA Su Günü ve Dünya Meteoroloji Günü kutlamalarına katılmak üzere Afyonkarahisar'da bulunan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın adının Tarım ve Gıda Bakanlığı olarak değişeceğini açıkladı.

23.3.2010Gündem
Devlet Meteoroloji İşleri yeni bir yapılanmaya gitmeli

Devlet Meteoroloji İşleri yeni bir yapılanmaya gitmeli

Yarın 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği Dünya Meteoroloji Günü Etkinlikleri için bugün Afyon’dayım.

Mike Judgeson, İstanbul’da beklenen deprem için Türkiye’yi uyardı!

Mike Judgeson, İstanbul’da beklenen deprem için Türkiye’yi uyardı!

Şili ve Haiti depremlerinden sonra İstanbul için 'Felaketi bekleyen şehir' ya da 'Yıkılmayı bekleyen taş yığını' tabirleri kullanılmaya başlandı.

Cenevre’nin soğuğu, Çin’in gizli silahı Türkiye’de rol çalan bilim insanları

Cenevre’nin soğuğu, Çin’in gizli silahı Türkiye’de rol çalan bilim insanları

Cenevre'de, soğukta birkaç gün dolanıp havaalanında bir gece mahsur kaldıktan sonra gelip Türkiye'nin gündemine alışmak zor.

Yazar Sonuçları

Artvin’de 8 kişi doğal afet yüzünden ölmedi

Artvin’de 8 kişi doğal afet yüzünden ölmedi

EVET memleketin büyük sorunları var.

26.8.2015İsmet BERKAN
Türbülans artacak mı, azalacak mı?

Türbülans artacak mı, azalacak mı?

Uçuş korkusunu oluşturan en büyük nedenlerden biri de havada yaşanan türbülans. İklim değişikliği ile birlikte türbülans artacak mı? Türkiye’de durum ne olacak? Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu cevapladı.

Sıcak, daha da sıcak olacak...

Sıcak, daha da sıcak olacak...

OTOMOBİLİMİN göstergesinde dış hava sıcaklığının 19.5 derece olduğunu gördüğümde gözlerime inanamadım.

14.2.2014İsmet BERKAN
Yağmur Ankara’ya boyun eğdiriyor

Yağmur Ankara’ya boyun eğdiriyor

BAŞKENT son haftalarda ciddi sel felaketleri ile burun buruna geldi.

18.6.2011Ateş Yalazan
Değerli bir eser daha

Değerli bir eser daha

Dünyanın geleceğinden endişeli misiniz? Peki, küresel ısınma ve yaratacağı değişikliklerden haberdar mısınız?

26.7.2010Sahrap SOYSAL
Cenevre’nin soğuğu, Çin’in gizli silahı Türkiye’de rol çalan bilim insanları

Cenevre’nin soğuğu, Çin’in gizli silahı Türkiye’de rol çalan bilim insanları

Cenevre’de, soğukta birkaç gün dolanıp havaalanında bir gece mahsur kaldıktan sonra gelip Türkiye’nin gündemine alışmak zor. Hele bir de o kadar konuşulacak önemli konu varken çakma meteorologların yaptığı uçuk kaçık açıklamalara muhatap olmak yok mu!

Cenevre’nin soğuğu, Çin’in gizli silahı Türkiye’de rol çalan bilim insanları

Cenevre’nin soğuğu, Çin’in gizli silahı Türkiye’de rol çalan bilim insanları

Cenevre’de, soğukta birkaç gün dolanıp havaalanında bir gece mahsur kaldıktan sonra gelip Türkiye’nin gündemine alışmak zor. Hele bir de o kadar konuşulacak önemli konu varken çakma meteorologların yaptığı uçuk kaçık açıklamalara muhatap olmak yok mu!