Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER95Ahmet HAKAN62Mehmet Y. YILMAZ61Cengiz ÇANDAR50Hadi ULUENGİN46Ercan KUMCU40Taha AKYOL40Sedat ERGİN38Akif BEKİ36Ertuğrul ÖZKÖK30Şükrü KÜÇÜKŞAHİN27Yalçın DOĞAN26İsmet BERKAN23Erdal SAĞLAM19Uğur CEBECİ16Ayşe ARMAN15Oral Çalışlar15Sıtkı ŞÜKÜRER14Nurten ERK TOSUNER11Oktay EKŞİ11Doğan HIZLAN10Özdemir İNCE10Cüneyt ÜLSEVER8Deniz SİPAHİ8İlter TÜRKMEN8Doğan ULUÇ7Fatih ALTAYLI7Fatih ÇEKİRGE7Gila BENMAYOR7Gülse BİRSEL7Rauf TAMER7Vahap MUNYAR7Yılmaz ÖZDİL7Bilgin GÖKBERK6Hayri ÇETİNKAYA6Mehmet Ali BİRAND6Ege CANSEN5Ferai TINÇ5Kanat ATKAYA5Selahattin DUMAN5Ayşe ARAL4Enis BERBEROĞLU4Sefer LEVENT4Selim Türsen4İzzet ÇAPA4Şükrü KIZILOT4Cengiz SEMERCİOĞLU3Melis ALPHAN3Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ3Soner YALÇIN3Yurtsan ATAKAN3Ömür GEDİK3Abdülkadir SELVİ2Arman Kırım2Ateş BAKAN2Ayçe DİKMEN2Ayşe ÖZEK KARASU2Cemal TÜKEL2Deniz BAYRAMOĞLU2Emre KIZILKAYA2Hüseyin YAYMAN2Kurthan FİŞEK2Melike Karakartal2Murat BARDAKÇI2Noyan Doğan2Pakize SUDA2Pınar REYHAN2Reşat KUTUCULAR2Sevil ATASOY2Tolga TANIŞ2Tufan TÜRENÇ2Verda ÖZER2Yorgo KIRBAKİ2Zeynep ATİKKAN2İsmet SOLAK2Adnan KAYA1Ali Atıf BİR1Ayşen GÜR1Bekir COŞKUN1Bülent KATARCI1Ceren Şehirlioğlu1Dursun GÜNDOĞDU1Ebru ÇAPA1Ece SÜKAN1Emin ÇÖLAŞAN1Emre Özpeynirci1Erman TOROĞLU1Faruk BİLDİRİCİ1 Güven ÖZALP1Jale Özgentürk1Kenan BAŞARAN1Kubilay qb Tunçer1Mehmet Nuri YILMAZ1Melike Birgölge1Muharrem SARIKAYA1Musa Dede1Mustafa KUTLAY1Mümtaz SOYSAL1Naci Cem Öncel1Nilgün ATAKAN1

Paralel Devlet

Paralel Devlet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Paralel Devlet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.034 Paralel Devlet haberi bulunmuştur.

Paralel Devlet Haberleri

17 madenciye alacaklarının tamamının ödendiği ortaya çıktı

17 madenciye alacaklarının tamamının ödendiği ortaya çıktı

ZONGULDAK’ta ücretlerini alamadıkları için başlattıkları ocaktan çıkmama ve açlık grevi eylemini 11’inci günde sona erdiren maden işçilerinden ocaktan en son çıkan 17’sine alacaklarının tamamının ödendiği ortaya çıktı. Sosyal yardım ve alacaklarının bir kısmı olan biner lira olmak üzere toplam 1750’şer lira ödenen diğer işçiler de alacaklarının tamamını almayı bekliyor.

30.5.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Paris'ten, Brüksel'den endişeliyim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Paris'ten, Brüksel'den endişeliyim'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler’de kentsel dönüşüm konutlarının teslim töreninde konuştu. Erdoğan, "Bugün Paris yanıyor, Brüksel yanıyor. 3 yıl önce İstanbul’u mesken tutup kesintisiz canlı yayın yapan medya kuruluşları bu olaya kör, sağır, dilsiz kalmışlardır. Paris’te yaşanan olaylardan dolayı bende endişeliyim. Protesto hakkını kullanan insanlara Fransız polisinin şiddetini kınıyorum, olayları aktarmayan Batı medyasını kınıyorum. Paris'ten endişeliyim, Brüksel’den endişeliyim" dedi.

30.5.2016Gündem
Numan Kurtulmuş'tan 'Hakan Fidan' açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan 'Hakan Fidan' açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu nedeniyle açıklama yaptı. Kurtulmuş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın görevden alınacağı yönündeki iddialarla ilgili bir soru üzerine, "MGK toplantısında böyle bir konu gündeme gelmedi. Hakan Fidan MGK’nın başından sonuna kadar toplantıdaydı. Kulislerdeki konuşmalara göre hareket edemeyiz" dedi.

30.5.2016Gündem
3 ilde eş zamanlı mali operasyon

3 ilde eş zamanlı mali operasyon

Paralel yapı iddialarına yönelik yeni operasyon... Finansman sağladıkları öne sürülen, aralarında şirket ve dernek yöneticilerinin de olduğu şüphelilerin yakalanması için 3 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

30.5.2016Ekonomi
Maden işçilerinin eylemi 11’inci günde sona erdi

Maden işçilerinin eylemi 11’inci günde sona erdi

ZONGULDAK’ta maden işçilerinin başlattığı ’Ocaktan çıkmama eylemi’ ve açlık grevi, eylemin 11’inci gününde sona erdi. İl Emniyet Müdürü Osman Ak tarafından ikna edilen 17 işçiye ocak önüne sosyal yardım parası ve alacaklarının bir bölümü olan 1750’şer lira ödendi.

29.5.2016Ekonomi
Açlık grevindeki madencilerin eylemi 10. gününde

Açlık grevindeki madencilerin eylemi 10. gününde

Zonguldak'taki maden işçilerinin, maaşlarını alamamaları nedeni ile başlattıkları açlık grevi 10. günü geride bırakıyor. İşçileri, maden ağzını göçerterek dışarı ile irtibatını da kesti. Bulundukları yer, madenin ağzına 2 kilometre geride bulunan işçilerden sağlık durumu kötüleşenler hastanelere kaldırılıyor. Madende gaz birikintisinin arttığı endişesi artarken, konu ile ilgili son açıklamka Zonguldak Valisi Ali Kaban'dan geldi. Vali Kaban, madendeki işçilere şekerli su ve su takviyesinin yapılmaya devam ettiği belirtti.

27.5.2016Ekonomi
Mersin merkezli 14 ilde FETÖ/PDY operasyonu

Mersin merkezli 14 ilde FETÖ/PDY operasyonu

MERSİN merkezli 14 ilde düzenlenen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 50 kişi, adliyeye sevk edildi. Haklarında yakalama kararı bulunan 35 kişi ise aranıyor.

27.5.2016Çukurova
Yeni hükümetin ilk MGK'sı:PYD/YPG’ye temsilcilik dostlukla bağdaşmıyor

Yeni hükümetin ilk MGK'sı:PYD/YPG’ye temsilcilik dostlukla bağdaşmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan MGK toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, “PYD/YPG’nin Prag, Stockholm, Berlin ve Paris’te temsilcilik açmasına izin verilmesinin, ülkemizi kana bulayan teröristlere imkân ve cesaret verdiği, bu tutumun dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağının altı çizilmiştir” denildi.

27.5.2016Gündem
28 madenci kendini ölüme terk etti

28 madenci kendini ölüme terk etti

Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle açlık grevi yapan Zonguldak’taki maden işçileri, maden ağzını göçerterek dışarı ile irtibatını kesti. Bugün 16.00’dan itibaren madencilerden haber alınamıyor. 85 kişiyle başlayan grev sağlık nedenleriyle 28 işçiyle devam ediyor. CHPli vekiller de eylem yapan madencileri ziyaret etmek istedi ancak polis vekillere izin vermedi.

26.5.2016Gündem
5,5 saat süren MGK sona erdi

5,5 saat süren MGK sona erdi

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı.

26.5.2016Gündem
Madenciler, ocaktan çıkmama eyleminde 7’inci güne girdi

Madenciler, ocaktan çıkmama eyleminde 7’inci güne girdi

ZONGULDAK’ta ücret alamadıklarını öne süren 85 işçinin geçen hafta başlattığı ocaktan çıkmama ve açlık grevi 7’nci günde de sürdürüldü. Eylemde rahatsızlanan 20 işçi hastaneye kaldırılırken, 65 işçi eylemini sürdürüyor.

25.5.2016Ekonomi
7 ilde paralel yapı operasyonu

7 ilde paralel yapı operasyonu

OSMANİYE merkezli 7 ilde düzenlenen ’Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik eş zamanlı operasyonda aralarında eğitimci ve dernek yöneticilerinin de olduğu 21 kişi gözaltına alındı.

25.5.2016Çukurova
7. güne girdiler

7. güne girdiler

Zonguldak’ta ücret alamadıklarını öne süren 85 işçinin geçen hafta başlattığı ocaktan çıkmama ve açlık grevi 7’nci günde de sürdürüldü. Eylemde rahatsızlanan 20 işçi hastaneye kaldırılırken, 65 işçi eylemini sürdürüyor.

25.5.2016Gündem
Savcılığın

Savcılığın "Dumankaya Tahliyeleri"ne itirazı var

'Paralel Devlet Yapılanması' iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında 'finansal destek sağladıkları' gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Dumankaya İnşaat’ın murahhas üyesi Halit Dumankaya’nın da bulunduğu 6 kişinin tahliye edilmesine itiraz edildi.

24.5.2016Ekonomi
Açlık grevindeki maden işçilerinden 15'i hastaneye kaldırıldı

Açlık grevindeki maden işçilerinden 15'i hastaneye kaldırıldı

ZONGULDAK’ta, 4 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle iş bırakan maden işçilerinin geçen Çarşamba akşamı başlattıkları kömür ocağından çıkmama ve açlık grevi eylemi sürüyor. 5’inci güne giren eylemde toplam 15 işçi rahatsızlanarak hastaneye kaldırılırken, 70 işçi eylemini sürdürüyor.

23.5.2016Ekonomi
AK Parti kongresinde yeni genel başkan Binali Yıldırım

AK Parti kongresinde yeni genel başkan Binali Yıldırım

AK Parti'de Binali Yıldırım dönemi... AK Parti kongresinde Genel Başkanlık seçimi sonuçlandı ve Binali Yıldırım 1405 delegenin oyunu alarak Erdoğan ve Davutoğlu'nun ardından AK Parti'nin üçüncü genel başkanı seçildi. Kongreye tek aday olarak giren Binali Yıldırım konuşmasında 'Başkanlık' mesajı verdi. Başbakan Davutoğlu konuşmasında kongrenin kendi arzusu olmadığını söyledi, helallik istedi. Kongrede konuşmalardan, pankart ve sloganlara kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin güçlü mesajlar vardı. Erdoğan'ın mesajı partililer tarafından ayakta dinlendi, büyük alkış aldı. Divan Başkanı Bekir Bozdağ ise konuşmasında "Sayın cumhurbaşkanımızı AK Parti’den ayrı düşünmek mümkün değildir. AK Partinin tek lideri vardır o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi. Öte yandan AK Parti'de Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu, Genel Merkez Parti İçin Demokrasi Kurulu ile Siyasi Erdem ve Etik Kurulu asil ve yedek üyelikleri şekillendi. Yeni isimler var... Yeni Genel Başkan Binali Yıldırım ise teşekkür konuşmasında ise "Yolumuz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yoludur" mesajını verdi.

22.5.2016Gündem
FETÖ/PDY operasyonunda 4 tutuklama

FETÖ/PDY operasyonunda 4 tutuklama

İzmir'deki Polis Bakım ve Yardım Sandığına (POLSAN) ait tesisi, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) bağlı derneğe usulsüz şekilde kiraladıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen, dönemin POLSAN Yönetim Kurulu üyeleri olan merkez valisi ve dört eski emniyet müdürü tutuklandı.

22.5.2016Gündem
İzmir'de kapsamlı parelel operasyonu

İzmir'de kapsamlı parelel operasyonu

Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) bağlı bir derneğe usülsüz şekilde kullandırttıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda bir merkez valisi ile 5 eski emniyet müdürü gözaltına alındı.

21.5.2016Ege
Erdoğan'dan Rize'de 'dokunulmazlık oylaması' mesajı

Erdoğan'dan Rize'de 'dokunulmazlık oylaması' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dokunulmazlıklarla ilgili oylama inşallah hayırlısıyla neticelenir. Böylece eğer 367 aşılmazsa 330-367 arasında bir netice çıkarsa o zaman bu işin asıl sahibi olan millete gidilecek. Benim aziz milletim de gereken cevabı verecektir" dedi.

20.5.2016 Gündem
85 madenci açlık grevine başladı

85 madenci açlık grevine başladı

Zonguldak’ta şirketlerine Kayyum atanan 245 madenci yaklaşık 4 aydır maaş alamıyor. Madencilerden 85’i kendini önceki gün madene kapattı. Açlık grevine başlayan madenciler ‘gerekirse ölene kadar madendeyiz’ diyerek haklarını talep etti.

20.5.2016Ekonomi
Paralel'de 15 gözaltı

Paralel'de 15 gözaltı

MUĞLA ve Denizli'de yapılan 'Fethullah Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması' (FETÖ/PDY) operasyonunda 13 olan gözaltı sayısı, 15'e yükseldi.

18.5.2016Ege
Boydak Holding eski Başkanı Hacı Boydak’a tahliye

Boydak Holding eski Başkanı Hacı Boydak’a tahliye

KAYSERİ’de, ’Paralel Devlet Yapılanması’ iddiasıyla yürütülen operasyonda, örgüte mali finans sağladığı iddiasıyla tutuklanan Boydak Holding’in eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak, tahliye edildi.

17.5.2016Ekonomi
Ücret alamayan madencilerden çatıda eylem

Ücret alamayan madencilerden çatıda eylem

Zonguldak’ta, geçen 13 Nisan’da 'Paralel Devlet Yapılanması' iddiası ile yürütülen soruşturması kapsamında kayyum atanan maden şirketinde 3 aydır ücret alamadıkları için iş bırakan maden işçileri, yaptıkları eylemlerden sonuç alamayınca, 7 katlı iş hanının çatısına çıkarak eylem başlattı.

16.5.2016Ekonomi
5 ilde 'Paralel' yapı operasyonu: 22 gözaltı

5 ilde 'Paralel' yapı operasyonu: 22 gözaltı

Amasya merkezli 5 ilde yapılan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 22 kişi gözaltına alındı.

9.5.2016Gündem
'Dünyaya meydan okurken arkamda ülkemin olduğunu biliyorum'

'Dünyaya meydan okurken arkamda ülkemin olduğunu biliyorum'

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün gittiği Malatya’da ‘Cumhurun başkanı’ pankartıyla karşılandı.

8.5.2016Gündem
Erdoğan: Binlerce teröristi çukurlara gömdük

Erdoğan: Binlerce teröristi çukurlara gömdük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da konuştu. Terör operasyonlarına değinen Erdoğan,, "binlerce teröristi çukurlara gömdük" dedi. Cumhurbaşkanı'nın gündeminde paralel yapı operasyonları da vardı.

7.5.2016Gündem
Erdoğan talimat verdi eski defterler açılıyor

Erdoğan talimat verdi eski defterler açılıyor

DDK, Paralel Yapı'ya para ve insan sağlayan okul sahibi 400 şirkete odaklandı. Tüm kamu kurum ve kuruluşları da alarma geçirildi.

7.5.2016Gündem
Erdoğan O kişiyi deport edin

Erdoğan O kişiyi deport edin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da konuşarak, 'paralel yapı' iddialarıyla ilgili "Biz diyoruz ki legal görünüm altında illegal çalışmaları yapan bu kişiyi ya deport edin veyahut bize gönderin. Oradan ülkemin içini karıştırıyor. Gereği neyse biz de bunu yapıyoruz. Yapacağız" dedi.

7.5.2016Gündem
7 aydır aranan eski Emniyet Müdürü yakalandı

7 aydır aranan eski Emniyet Müdürü yakalandı

Paralel Devlet Yapılanması'na yakınlığıyla bilinen bir dernekle yürütülen projede usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla yaklaşık 7 ay önce meslekten 3 polisle birlikte atılan ve aranan eski Kilis Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, Antalya'nın Alanya ilçesinde saklandığı evde yakalandı.

4.5.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sunucuya uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sunucuya uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İlim Yayma Cemiyeti 61. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın konuşmasını bitirmesinin ardından kürsüye çıkıp konuşmasını yapmak için ayağa kalktı. Bir süre ayakta bekleyen Erdoğan, adının anons edilmesini bekledi. Sunucu gecikince yerine oturan Erdoğan, kürsüye çıkar çıkmaz sunucuyu uyardı.

30.4.2016Gündem
Paralel Yapı operasyonu: 32 gözaltı

Paralel Yapı operasyonu: 32 gözaltı

Şanlıurfa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda aralarında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin'in de bulunduğu 32 kişi gözaltına aldı.

25.4.2016Gündem
Erdoğan: Türkiye'ye gelecek para 1.8 milyar lira

Erdoğan: Türkiye'ye gelecek para 1.8 milyar lira

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EXPO 2016 Fuarı açılışında konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan "52 ülkenin, 6 uluslararası kuruluşun bulunduğu Antalya Exposu sayesinde şehrimize alt ve üst yapı organizasyonuyla ülkemize girecek para 1.8 milyar lira" dedi.

22.4.2016Ekonomi
8 ilde operasyon: 50 kişi hakkında yakalama kararı

8 ilde operasyon: 50 kişi hakkında yakalama kararı

Aksaray merkezli 8 ilde paralel devlet yapılanması iddiasıyla başlatılan operasyonda hakkında yakalama kararı çıkartılan 50 kişiden 20'si gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında banka müdürü ve gazetecilerinde olduğu öğrenildi.

22.4.2016Gündem
FETÖ PDY’den dinlediler: Özel bilgileri arşivlediler

FETÖ PDY’den dinlediler: Özel bilgileri arşivlediler

Gazeteciler, siyasi parti yöneticileri, yargı, emniyet, MİT ve iş dünyası mensuplarının da arasında bulunduğu 402 kişinin, sahte isim ve suçlamalarla usulsüz dinlendiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede şüphelilerin, ‘kişilerin özel hayatına dair (cinsel tercih, evlilik dışı ilişki, vs.) konuşmaları da kaydedip arşivlediği’ ileri sürüldü.

22.4.2016Gündem

"Paralel yapı operasyonu"nda 9 kişiye tutuklama talebi

Paralel Devlet Yapılanması iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alındıktan sonra bu sabah adliyeye gönderilen 44 kişiden 9'u "tutuklama istemiyle", 17'si ise "Adli kontrol" talebiyle mahkemeye sevk edildi. Diğer kişiler ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

20.4.2016Ekonomi
'Himmet' operasyonunda 44 kişi adliyeye sevk edildi

'Himmet' operasyonunda 44 kişi adliyeye sevk edildi

“Himmet” operasyonu kapsamında gözaltına alınan 44 kişi bu sabah itibari ile adliyeye sevk edildi. Bankacı ve keşidecilerden oluşan bu grubun ifadesini 5 savcı alacak. 44 kişiden 26'sı tutuklama ve adli kontrol nedeniyle mahkemeye sevk edildi.

20.4.2016Ekonomi
Fenerbahçe'den 'şike kumpası operasyonu' açıklaması

Fenerbahçe'den 'şike kumpası operasyonu' açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, bugün yapılan Şike Operasyonu ile ilgili flaş bir açıklama yaptı. Kulübün resmi sitesinde yer alan açıklamada, başta sarı lacivertli taraftarlar olmak üzere tüm Türkiye'ye, "Bize bu zulmü yaşatanlar yargı önünde hesaplarını verene, haklarında layık oldukları yargı kararı hüküm edilene kadar, yani son güne kadar bu sürecin takipçisi olacağız" mesajı verildi.

19.4.2016Futbol
Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert cevap

Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener’in “Baş paralel Devlet Bahçeli’dir” şeklindeki sözlerinin sorulması üzerine, "Bu kadar çirkin bir ifade söz konusu olamaz. İstanbul merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyon yapılmakta paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın baş paralelcisi olarak beni mi görmüştür? Bu ne biçim terbiyesizliktir? Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler ama MHP'ye baş paralelci gibi bir edepsizliği yapamazlar" dedi.

19.4.2016Gündem
Meral Akşener'den önemli açıklamalar

Meral Akşener'den önemli açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adayı Meral Akşener canlı yayında soruları yanıtladı.

18.4.2016Gündem
Bir şirkete daha kayyum atandı

Bir şirkete daha kayyum atandı

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla bir şirkete kayyum atandı.

18.4.2016Gündem
9 ilde düzenlenen ‘himmet’ operasyonuyla 105 kişi gözaltına alındı

9 ilde düzenlenen ‘himmet’ operasyonuyla 105 kişi gözaltına alındı

9 ilde 800 polisin katılımıyla düzenlenen ‘himmet’ operasyonunda 105 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Dumankaya İnşaat’ın Onursal Başkanı ve eski milletvekili Halit Dumankaya, Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya da yer aldı.

18.4.2016Ekonomi
Kayyum atanan Deka Madencilik şirketinde ücret eylemi

Kayyum atanan Deka Madencilik şirketinde ücret eylemi

 ZONGULDAK’ta, geçen hafta Paralel Devlet Yapılanması iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında kayyum atanan maden şirketinde çalışan 110 madenci, 3 aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle Valilik binası önünde eylem yaptı.

18.4.2016Ekonomi
Paralel yapı operasyonu konut devi Dumankaya İnşaat'ı vurdu

Paralel yapı operasyonu konut devi Dumankaya İnşaat'ı vurdu

İSTANBUL merkezli 9 ilde düzenlenen 'Paralel Devlet Yapılanması' iddiasına ilişkin 'himmet' operasyonun merkezinde bu sefer bir inşaat devi Dumankaya İnşaat oldu. 100'ü aşkın kişinin gözaltına alındığı operasyonda şüpheliler arasında Dumankaya inşaatın Onursal Başkanı Halit Dumankaya, Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya da bulunuyor. Şu ana kadar 105 kişi gözaltına alındı.

18.4.2016Ekonomi
Antalya merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Antalya merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Antalya merkezli 9 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 16 zanlıdan 2'si teğmen 14'ü tutuklandı.

17.4.2016Gündem
Sivas merkezli ’paralel yapı’ operasyonu: 25 gözaltı

Sivas merkezli ’paralel yapı’ operasyonu: 25 gözaltı

SİVAS merkezli 11 ilde bu sabah saatlerinde paralel devlet yapılanması iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında aralarında iş adamı ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

15.4.2016Gündem
Osmaniye ’Paralel yapı operasyonu'

Osmaniye ’Paralel yapı operasyonu'

OSMANİYE’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/ PDY) yönelik düzenlenen operasyonda tutuklananların sayısı 4’e yükseldi.

14.4.2016Çukurova
Manisa'da 4 şirket ve 1 derneğe kayyum

Manisa'da 4 şirket ve 1 derneğe kayyum

MANİSA'da, 'Paralel Devlet Yapılanması'na finansal destek sağladıkları öne sürülen 4 şirket ile 1 derneğe kayyum atandı.

14.4.2016Ege
14 şirkete daha kayyum atandı, Samanyolu binası önünde hareketlilik var

14 şirkete daha kayyum atandı, Samanyolu binası önünde hareketlilik var

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı doğrultusunda, Kaynak Holding ile organik bağlı bulunduğu tespit edilen 14 yeni şirkete daha kayyum atandı. Soruşturma kapsamında, holdingle organik bağı olduğu tespit edilen şirket sayısı 72'ye ulaştı. Mali Şube polislerinin Samanyolu binasında arama yaptığı belirtildi. Üsküdar'daki Samanyolu TV binasında hareketlilik yaşanıyor. Binanın içinde polis olduğu belirtilirken kapı önünde de polis ekip aracı bekliyor.

12.4.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hareketsiz dudaklar botokslanmış mimikler

Hareketsiz dudaklar botokslanmış mimikler

Başbakan Davutoğlu diyor ki: "AK Parti büyük bir davanın adıdır. Biz bu ülkeyi büyük bedeller ödeyerek kurduk...”

3.5.2016Haber Yazıları
Casusluk yok muymuş meğer?

Casusluk yok muymuş meğer?

CAN Dündar’la Erdem Gül davasında savcılık mütalaası açıklandı.

3.5.2016Haber Yazıları