MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ertuğrul ÖZKÖK50Yalçın BAYER48Hadi ULUENGİN41Ahmet HAKAN33Mehmet Y. YILMAZ26Yılmaz ÖZDİL26Murat BARDAKÇI22Ferai TINÇ21Özdemir İNCE21Yalçın DOĞAN21Gila BENMAYOR20Mehmet Ali BİRAND17Oktay EKŞİ16Doğan HIZLAN16Enis BERBEROĞLU16Rauf TAMER13Emin ÇÖLAŞAN12Doğan ULUÇ12Pakize SUDA12Reha ERUS12Ayşe ÖZEK KARASU12Bekir COŞKUN11İlter TÜRKMEN11Cengiz SEMERCİOĞLU11Onur BAŞTÜRK11Kanat ATKAYA9Serdar TURGUT9Cengiz ÇANDAR9Mehmet Nuri YILMAZ8Fatih ÇEKİRGE8Soner YALÇIN8Tolga TANIŞ8Kurthan FİŞEK7Banu TUNA7Yorgo KIRBAKİ7İzzet ÇAPA7Cüneyt ÜLSEVER6Ayşe ARMAN6Mümtaz SOYSAL6Vahap MUNYAR6Yener SÜSOY6Ebru ÇAPA6Verda ÖZER6Ercan KUMCU5Mehmet YAŞİN5Şükrü KIZILOT5Mevlüt TEZEL5Yaşar Nuri Öztürk5Taha AKYOL5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Fatih ALTAYLI4Tufan TÜRENÇ4Yurtsan ATAKAN4Ömür GEDİK4Zeynep ATİKKAN4Mehmet Barlas4Ege CANSEN4Sedat ERGİN4Naci Cem Öncel4Güzin Abla3Erman TOROĞLU3Figen BATUR3Şükrü KÜÇÜKŞAHİN3Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU3Nil KARAİBRAHİMGİL3Sevil ATASOY3Yaşar SÖKMENSÜER3Hakan TARTAN3Muammer ELVEREN3Melis ALPHAN3İsmet BERKAN3Bilgin GÖKBERK3Selahattin DUMAN3Murat Yetkin3Uğur CEBECİ2Ali Atıf BİR2Zeynep GÖĞÜŞ2Rahmi TURAN2Zeynel LÜLE2Ayçe DİKMEN2Melike Karakartal2Eyüp CAN2Nihat DEMİRKOL2Uğur VARDAN2Serhan ASKER2Hikmet Demirkol2Gülse BİRSEL2Akif BEKİ2Serdar Devrim2Erdal SAĞLAM1Ayşen GÜR1Dursun GÜNDOĞDU1İsmet SOLAK1Tuğrul ŞAVKAY1Yasemin BORAN1Deniz BAYRAMOĞLU1Nurten ERK TOSUNER1Sevgi'nin Diviti1Nora ROMİ1Bünyamin SÜRMELİ1

Papa

Papa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Papa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.539 Papa haberi bulunmuştur.

Papa, Roma Başpiskoposu, Roma Katolik Kilisesi'nin başı, Katolik Hıristiyanların dini lideri. Katoliklere göre Havari Petrus'un halefidir.

İlk zamanlar tüm pisikoposlara verilen papa unvanı, sonraları yalnız Roma Pisikoposu için kullanılmaya başlandı. Katolik kilisesi, kilise çerçevesinde Petrus ve haleflerinin temsil ettiği en yüce makam olan papalığın tanrısal bir kurum olduğunu iddia eder: İsa, papalık görevini Petrus'a devretmiş ve Petrus da Uruc'dan itibaren bu görevi fiilen yapmıştır. Kilisede yerleşmiş bir geleneğe göre Petrus, Roma'da din kurbanı olarak ölmüştür, dolayısıyle de en tabiî halefleri Romalı piskoposlardır.

DEVAMI

Papa Haberleri

Mihri Müşfik Hanım kimdir Mihri Müşfik Hanım neden doodle oldu

Mihri Müşfik Hanım kimdir? Mihri Müşfik Hanım neden doodle oldu?

Mihri Müşfik Hanım, Google'ın doodle tasarımları arasındaki yerini aldı. Google kullanıcıları yeni doodle tasarımının üzerine tıkladığında Mihri Müşfik Hanım'ın doodle yapılmasının nedenini öğrenebiliyor. Peki, Google tarafından unutulmayan ve Türk sanatına önemli katkıları bulunan Mihri Müşfik Hanım kimdir?

25.2.2017Gündem
Romada Pinokyonun izinde bir yolculuk

Roma'da Pinokyo'nun izinde bir yolculuk

Tarihin heyecan verici dansını izlemek ve bu dansın uçsuz bucaksız diyarlardaki ritmini hissetmek için bu hafta hikyemiz Roma’da başlıyor. Dansa eşlik etmemiz için, Pinokyo ile süslenmiş vitrinlerin önünden geçip, sokaklarında nefes almamız yeterli olacak. Roma'nın harflerinin arasında bile aşk gizlidir. Nasıl mı? Anagram! Roma'yı tersten okursanız, Portekizce’de aşk anlamına gelen ‘Amor’ kelimesiyle karşı karşıya kalırsınız. İşte size Pinokyo’nun izinde Roma gezi rehberi...

23.2.2017Seyahat
Papadan Trumpa gönderme

Papa'dan 'Trump'a gönderme

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, hiçbir dinin ‘terörist’, hiçbir halkın da suçlu, uyuşturucu kaçakçısı ya da şiddet yanlısı olmadığını söyledi. Papa’nın bu sözleri, Müslüman nüfusu ağırlıklı bazı ülke vatandaşlarına güvenlik endişesiyle vize yasağı getiren ve yasadışı göç, insan kaçakçılığı ve uyuşturucu ticaretinin önüne geçme hedefiyle Meksika sınırına duvar örme kararına imza atan ABD Başkanı Donald Trump’a bir gönderme olarak yorumlandı. 

18.2.2017Dünya
CHPden Hayırettinli kampanya

CHP'den 'Hayırettin'li kampanya

CHP'den 'Hayırettin'li kampanya

18.2.2017Kocaeli
Almanların en çok sevdiği fast food: Döner

Almanların en çok sevdiği fast food: Döner

1961’de Berlin’e gelen Malatyalı Kadir Nurman Almanya'da 'dönerin babası' olarak anılıyor. Almanya'da ilk kez ekmek arası döneri 1972 yılında Kadir Numan'ın satmaya başladığı biliniyor.

15.2.2017Dünya
Sevgililer Günü mesajlarında en yeni seçenekler - 14 Şubat Sevgililer Günü tarihçesi

Sevgililer Günü mesajlarında en yeni seçenekler - 14 Şubat Sevgililer Günü tarihçesi

Sevgililer Günü mesajları, 14 Şubat'ın en çok konuşulan ve araştırılan konularından biri. Sevgililer gününde çiftler, sevgililerine veya eşlerine bugünün ruhu ile bütünleşen mesajlar atarak hediyelerini destekliyor. Peki, sokakların kırmızıya boyandığı, mağaza vitrinlerinin kalplerle dolup taştığı Sevgililer Günü tarihi ne zaman dayanıyor? İşte, bu sorunun yanıtı ve en güzel Sevgililer Günü mesajları!

14.2.2017Gündem
Papa: Kadınlar bu dünyaya bulaşık yıkamak için gelmedi

Papa: Kadınlar bu dünyaya bulaşık yıkamak için gelmedi

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Françesko, kadınların bu dünyada bulaşık yıkamak için değil, bir armoni oluşturmak için var olduğunu söyledi.

9.2.2017Dünya
Ağca, Alaattin Çakıcıyı cezaevinde ziyaret etti

Ağca, Alaattin Çakıcı'yı cezaevinde ziyaret etti

Ağca, Alaattin Çakıcı'yı cezaevinde ziyaret etti

31.1.2017Bolu
Prof. Şimşirgil: “Fetö, Papa’nın halifesi olacaktı”

Prof. Şimşirgil: “Fetö, Papa’nın halifesi olacaktı”

Prof. Şimşirgil: “Fetö, Papa’nın halifesi olacaktı”

28.1.2017İstanbul
Papayı Kudüse davet etmiş

Papa'yı Kudüs'e davet etmiş

Dışişleri Bakanlığı, Meclis FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na gönderdiği yazıda, Fetullah Gülen’in 9 Şubat 1988’de Vatikan’da Papa John Paul II ile görüşmesinin devlet kayıtlarına giren ayrıntılarını aktardı.

26.1.2017Gündem
Yağmur altında Uğur Mumcuyu andılar

Yağmur altında Uğur Mumcu'yu andılar

Yağmur altında Uğur Mumcu'yu andılar

24.1.2017Çanakkale
Papadan Hitler örnekli popülizm uyarısı

Papa'dan Hitler örnekli popülizm uyarısı

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, ABD'de ve Avrupa'da popülist hareketlerin yükselişiyle ilgili olarak Hitler örneğini verdi ve "Tehlike bu" dedi.

22.1.2017Dünya
Teselli etmiş

Teselli etmiş

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in, Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky ile seks skandalının ardından eski ABD Başkanı Bill Clinton’a ‘teselli mektubu’ gönderdiği öne sürüldü. FETÖ’den tutuklu eski Zaman gazetesi yazarı Ali Ünal, darbenin kilit ismi firari Adil Öksüz’ü Gülen’in yanında gördüğünü söyledi.

21.1.2017Gündem
Andrew Garfield: Gelecekte papaz olabilirim

Andrew Garfield: Gelecekte papaz olabilirim

Hollywood’un son dönemde yıldızı parlayan oyuncularından Andrew Garfield, Los Angeles’ta Kelebek’in sorularını yanıtladı. Mel Gibson imzalı “Hacksaw Ridge” filmindeki performansıyla Altın Küre’ye aday gösterilen genç aktör, hem bu yapımı hem de Martin Scorsese’nin yönettiği son filmi “Silence”ı anlattı.

21.1.2017Magazin
36 saatte Havana

36 saatte Havana

Artık zaman içinde donup kalmış bir şehir değil Havana. Küba’nın kontrollü serbest ticarete açılma politikası dönüşümü başlattı. Antika Amerikan otomobilleri, salsa şarkıcılarıyla klasikleşen görüntüye yemekten, kültüre, eğlenceden, konaklamaya yaratıcı fikirler katıldı.

18.1.2017Seyahat
Cannes Lions delege kayıtları başladı

Cannes Lions delege kayıtları başladı

Yarının yaratıcı starlarının gelişmesine yardımcı olmak için 30 yaş altına indirimli fiyatlar

13.1.2017Keyif
Altın Küre’den bize kalan

Altın Küre’den bize kalan

Televizyon alanında bu yıl Altın Küre alan dizilerin büyük kısmı bizde de gösterimde olduğuna göre, içlerinden atladıklarımız varsa, açığı kapatma fırsatı yaratalım derim ben.

13.1.2017Televizyon
Obama Bidena ABD’nin en yüksek madalyasını verdi

Obama Biden'a ABD’nin en yüksek madalyasını verdi

ABD Başkanı Barack Obama, yardımcısı Joe Biden'a sürpriz yaparak ülkenin en yüksek ödülü olan Devlet Başkanlığı Özgürlük Madalyası'nı verdi. Biden, törende gözyaşlarına hakim olamadı.

12.1.2017Dünya
Che yaşasaydı Küba’nın bugünkü durumu için ne derdi

Che yaşasaydı Küba’nın bugünkü durumu için ne derdi?

Gitmeden önce Küba ile ilgili aklımda çok soru vardı. 10 gün kaldım. Onlarca insanla konuştum. Ancak şimdi aklımda çok daha fazla soru var. Sanırım 10 gün değil, 10 ay da yaşasam bazı soruların yanıtlarını hiç bulamayacağıma karar verdim. Şurası net; Küba büyük bir değişimin eşiğinde. Sonucunun ne olacağını ise hiç kimse bilmiyor.

11.1.2017Seyahat
Peder Lui ‘Barış ve huzur’ diledi

Peder Lui ‘Barış ve huzur’ diledi

İstanbul’da Hıristiyanlar 24 Aralık’ı 25 Aralık’a bağlayan gece Noel ayinlerini kentteki 13 Katolik kilisesinde kutladı. Papa’nın da Türkiye’ye geldiğinde ziyaret ettiği St. Esprit Kilisesi’ndeki ayine biz de katıldık. Kilisenin pederi Lui Pelad’ın yeni yıl için ilk temennisi ‘Barış ve huzur’ oldu.

6.1.2017Seyahat
Türkiye’nin internet televizyonu Blu TV’den bir ilk

Türkiye’nin internet televizyonu Blu TV’den bir ilk!

Kendi üyelerine özel hazırlanan dizilerle sektörde adından sıkça söz ettiren BluTV, bir ilke daha imza atıyor.

3.1.2017Televizyon
Teröre dünyadan lanet: Derin sarsıldık

Teröre dünyadan lanet: Derin sarsıldık

İstanbul Ortaköy’deki gece kulübü Reina’ya düzenlenen kanlı terör saldırısına dünyadan tepki yağdı. Türk halkına taziyelerin iletildiği açıklamalarda, terör saldırısı sert ifadelerle kınandı. ‘Türkiye’nin ve Türk halkının yanındayız’ mesajı verilen açıklamalar ve sosyal medyada paylaşılan mesajlar özetle şöyle:

1.1.2017Dünya
Papa Françesko, Ortaköy saldırısını kınadı

Papa Françesko, Ortaköy saldırısını kınadı

Papa Françesko, Ortaköy'deki terör saldırısını kınayarak, Türk halkına başsağlığı diledi.

1.1.2017Dünya
Kupa golcüsüne veda

Kupa golcüsüne veda

Ziraat Türkiye Kupası grup maçlarında 5, UEFA Avrupa Liginde bir kez gol sevinci yaşayan Malili forvet, sezon sonuna kadar Fransa Ligi ekiplerinden Metz’de forma giyecek.

1.1.2017Ankara
Sow Fenerbahçeyi 3 maç yalnız bırakacak

Sow Fenerbahçe'yi 3 maç yalnız bırakacak

Senegal Milli Takımı’nda forma giyen Moussa Sow, Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısında Fenerbahçe’yi Adanaspor, Medipol Başakşehir ve Kayserispor maçlarında yalnız bırakabilir.

30.12.2016Futbol
George Michael: Hani benim gençliğim nerede...

George Michael: Hani benim gençliğim nerede...

Twitter’ın olanca ‘ağırlığı’ yetmezmiş gibi gündemine ‘ağır’ bir haber düştü gecenin kör vakti. Gençliğini 80’lerde ve 90’larda yaşamış bizler için çok değerli bir müzik figürü; George Michael; henüz elli üçünde, evinde ölüvermişti… Twitter’ın ölüm asparagaslarına alışık gece kuşları olarak önce inanmak istemedik. Ama doğru çıktı… BBC yazıyordu: George Michael da diğerlerinin yanına gitmişti…

26.12.2016Keyif
Da Vincinin şehri: Floransa

Da Vinci'nin şehri: Floransa

Rönesansın beşiği ve İtalya’ya ayak basan gezginlerin uğrak noktalarından biri olan Floransa’dayım… Adeta sizi içinde olduğunuz zamandan koparıp, başka başka yerlere götüren büyüleyici şehir. Unutmayın İtalya yalnızca Roma’dan ibaret değil… Kesinlikle tatil planlarınıza Floransa’yı da dahil etmelisiniz. İşte size Floransa gezi rehberi…

16.12.2016Seyahat
Forbesa göre en güçlü kişi Putin

Forbes'a göre en güçlü kişi Putin

ABD’nin önde gelen iş dünyası dergilerinden Forbes’un hazırladığı 2016 yılının ‘Dünyanın En Güçlü İnsanları’ listesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, birinci sırada yer aldı.

15.12.2016Dünya
Forbes’un dünyanın en güçlü isimlerini belirlediği liste açıklandı

Forbes’un dünyanın en güçlü isimlerini belirlediği liste açıklandı

ABD'nin saygın dergilerinden Forbes 2016 yılının 'Dünyanın En Güçlü İnsanları' listesini yayınladı. 74 kişilik listenin zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin var. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 56'ncı sırada yer aldı.

15.12.2016Ekonomi
Adil Öksüz, arandığını gazeteden öğrenmiş

Adil Öksüz, arandığını gazeteden öğrenmiş

Adil Öksüz, arandığını gazeteden öğrenmiş

8.12.2016Ankara
CHPli Özelden AK Partili Özdağa Ecevit tepkisi

CHP'li Özel'den AK Parti'li Özdağ'a 'Ecevit' tepkisi

CHP'li Özel'den AK Parti'li Özdağ'a 'Ecevit' tepkisi

4.12.2016Eskişehir
AK Partili Özdağ: Aracı Ecevit lafını kullanmadım

AK Partili Özdağ: 'Aracı Ecevit' lafını kullanmadım

AK Partili Özdağ: 'Aracı Ecevit' lafını kullanmadım

4.12.2016Manisa
MİTe darbe ihbarını bir er de vermiş

MİT'e darbe ihbarını bir er de vermiş

TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, FETÖ darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz'da bir erin de MİT'e giderek ihbarda bulunduğunu belirterek, "Önce binbaşı gidiyor 15.00-16.00 sıralarında, daha sonra er. Er, bir şeyler duyuyor, onların görüşmelerini, hareketliliğini. Bir darbe olacağını tahmin etmiyor, MİT Müsteşarının derdest edileceğini ve siyasi iktidara karşı bir operasyon yapılacağını tahmin ederek gidiyor." dedi. Özdağ er ve binbaşının korunmak adıyla tedbirli olarak şu an hapiste olduğunu söyledi. Özdağ'dan, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin de dikkat çeken açıklamalar geldi. Özdağ, darbe girişimi başarılı olsa Gülen'in üzerinde bir kaftanla Türkiye'ye gelmeyi planladığını, geçmişte bu amaçla Yavuz Sultan Selim'in kaftanını çaldırmaya çalıştığını söyledi.

4.12.2016Gündem
Galatasaray Lisesi’nin 535’inci yılı kutlandı

Galatasaray Lisesi’nin 535’inci yılı kutlandı

Galatasaray Eğitim Vakfı’nın düzenlediği, Galatasaray Lisesi’nin 535’inci yıl kutlaması Tevfik Fikret Salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen törende 1941 ve 1966 yılı dönemlerinin 50’nci ve 75’inci yıl mezunlarına madalya ve beratları verildi. Tören sonunda Özhan Canaydın Spor ödülleri sahiplerini buldu.

4.12.2016Eğitim
AK Partili Özdağdan Bülent Ecevit iddiası

AK Partili Özdağ'dan Bülent Ecevit iddiası

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, bir süre önce yaptığı açıklamalarda dile getirdiği, Fethullah Gülen ve Papa 2. Jean Paul görüşmesine aracılık eden kişinin eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit olduğunu iddia etti. Özdağ, arabuluculuğu kimin yaptığına dair komisyona verdikleri dilekçenin Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Vatikan’a gönderileceğini açıkladı.

4.12.2016Gündem
Özdağ, Gülen ve Papa buluşmasında Bülent Eceviti işaret etti

Özdağ, Gülen ve Papa buluşmasında Bülent Ecevit'i işaret etti

Özdağ, Gülen ve Papa buluşmasında Bülent Ecevit'i işaret etti

3.12.2016Manisa
İngiliz fizikçi Stephen Hawking Romada hastaneye kaldırıldı

İngiliz fizikçi Stephen Hawking Roma'da hastaneye kaldırıldı

Dünyaca ünlü 74 yaşındaki İngiliz fizikçi Stephen Hawking'in, İtalya'nın başkenti Roma'da hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

3.12.2016Dünya
Selçuk Özdağ: Fetullah Gülen ve Papa görüşmesine aracılık edeni duyduğunuzda yer yerinden oynacaktır (Yeniden)

Selçuk Özdağ: Fetullah Gülen ve Papa görüşmesine aracılık edeni duyduğunuzda yer yerinden oynacaktır (Yeniden)

Selçuk Özdağ: Fetullah Gülen ve Papa görüşmesine aracılık edeni duyduğunuzda yer yerinden oynacaktır (Yeniden)

1.12.2016Ankara
AK Partili Selçuk Özdağdan, Gülen-Papa görüşmesi açıklaması

AK Partili Selçuk Özdağ'dan, Gülen-Papa görüşmesi açıklaması

Darbe Komisyonunda AK Partili Selçuk Özdağ, Fetullah Gülen ve Papagörüşmesine kimin aracı olduğunu bildiğini savundu. Özdağ,"DışişleriBakanlığı ve Vatikan’dan bunun sorulmasını istiyorum. Hangi parti ileilişkisi vardır bunu biliyorum. Çok önemli bir isimdir Türkiye’de yeryerinden oynayacaktır" iifadelerini kullandı.

1.12.2016Haber

Yazar Sonuçları

Sana ne oluyor be adam

Sana ne oluyor be adam

ASKER El Bab’da göğüs göğüse kahramanca savaşıyor.

25.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Dışarıdan gelen kadın hanedanı yerle bir etti

Dışarıdan gelen kadın hanedanı yerle bir etti

DÜN Türkiye saatiyle sabah saatlerinde, müzik piyasasında çok konuşulacak bir savaşı izledim.

13.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Sizce Recep İvedik şeytana uyar mı

Sizce Recep İvedik şeytana uyar mı

FİLMİN beşinci serisinin fragmanını seyrederken şu mendebur soru geldi aklıma...

31.1.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Bu dizileri kaçırmayın

Bu dizileri kaçırmayın!

Herhangi bir konuya konsantre olma becerimi yitirdiğimde, ya sürükleyici kitaplar oluyor çare, ya da iyi yazılmış, insanı dünyadan koparan diziler...

20.1.2017Melike Karakartal
Dünyaca ünlü ‘tuz star’ Nusret

Dünyaca ünlü ‘tuz star’ Nusret

Hepimizi kınıyorum. Çünkü Nusr-et Steak House’ların yaratıcısı Nusret Gökçe’nin değerini bilemedik.

14.1.2017Onur BAŞTÜRK
Kar hepimize iyi geldi

Kar hepimize iyi geldi

Evet, kesinlikle iyi geldi.

8.1.2017Onur BAŞTÜRK
‘Oraya gitme, şuraya uğrama’ dönemi

‘Oraya gitme, şuraya uğrama’ dönemi

Mekancılar mutsuz. İnsanların tamamen eve kapanmasından korkuyorlar.

5.1.2017Onur BAŞTÜRK
Öldürürken laik, İslamcı ayırmıyor

Öldürürken laik, İslamcı ayırmıyor

Yeni yılın ilk saatindeki Reina baskını, cinayette ”Oh olmuş” hazzı duyacak kadar gözü kararmışlar dışında herkesi sarstı.

3.1.2017Murat Yetkin
Katliam göstere göstere geldi

Katliam göstere göstere geldi

İlk bilgiler Noel Baba kıyafetiyle Reina’nın önüne geldiği şeklindeydi.

1.1.2017Murat Yetkin
Hakkında Herkesin Bir Fikre Sahip Olduğu Grup

Hakkında Herkesin Bir Fikre Sahip Olduğu Grup

Başlığı okur okumaz Metallica'dan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Hayatım boyunca "popüler olan kötüdür" algısını yıkmak için uğraştım ama popüler olmak bazı noktalarda lanetli bir şey. Bunu kabul ediyorum.

10.12.2016Sadi TİRAK
Avrupa’ya tamam mı Avrupa’yla devam mı

Avrupa’ya tamam mı Avrupa’yla devam mı?

Şimdi aniden anti-Avrupa eğilimine girdik. Bir taraf diyor ki “Avrupa’nın savunması yok, üç milyon göçmeni biz tutmasak berbat olurlar”. Bazıları da diyor ki “Avrupa’sız yaşayamayız”. Bu laflara ancak “Öyle değil” denir.

3.12.2016İlber Ortaylı