MENÜ
Arşiv
Kategorilere Göre
Yazarlara Göre

Vedat OKYAR Oyun Yazıları - Oyun Haberleri

Oyun ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oyun haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 128 Oyun haberi bulunmuştur.

Oyun Haberleri

Köşe başını dönemediler

Köşe başını dönemediler

BAZI maçlar vardır; köşenin başıdır. Dönmeyi becerebilirsen yolun önü açılır. Beşiktaş dün akşam öyle bir oyun oynadı. Virajı alamadı ama bana göre de çıkmaz sokağa girdi.

2.12.2006Vedat OKYAR
Beraberlik iyi sonuç

Beraberlik iyi sonuç

BEŞİKTAŞ için çok önemli bir maçtı. Ya lige devam, ya da tamam maçını oynadılar. Ve ligin zirve sıcaklığı içinde kaldılar. Fenerbahçe için kayıp da önemli değildi. Onlar zaten ligi başta götürüyorlar. Yani Fenerbahçe için telafisi olan bir maçtı. Beşiktaş’ın öyle bir şansı yoktu.

19.11.2006Vedat OKYAR
Hasar çok büyük

Hasar çok büyük

LİGİN kendine göre bir hesabı kitabı vardır. Bunu tutacak olan adam, Beşiktaş adına Tigana. Bu nasıl hesap kitap be kardeşim?

11.11.2006Vedat OKYAR
Tigananın freni

Tigana'nın freni

DÜN akşamki oyun, anlaşılır gibi değil. Anlatılır gibi de değil. En azından ben anlamadım. Bir anlayan varsa, parmak kaldırsın.

5.11.2006Vedat OKYAR
Günahsız Tigana

Günahsız Tigana

TIGANA, bu sezon ilk defa Beşiktaş’ın iyi top oynamaya müsait bir takım olduğunu anlamış bir onbir sahaya sürdü. Onu tamam, biri yanlış. O yanlış da adamda değil mevkide. Serdar’ın oynadığı yerde Koray oynardı, Koray’ın oynadığı yerde de Serdar. Başka hiçbir yanlış yok.

2.11.2006Vedat OKYAR
Futbol garip oyun

Futbol garip oyun

UÇAKLA Rize’ye gelirken, çok beğendiğim, çok da sevdiğim bir futbolcu kardeşim, "Ahh be Vedat ağabey, yine gündüz maçı. Gündüz maçlarında biz iyi oynayamıyoruz" dedi.

22.10.2006Vedat OKYAR
Zor geceydi

Zor geceydi

BU ülkenin ciddi takımlarından biri de Gençlerbirliği. Gençlerbirliği’yle top oynamak zor. Çünkü basketteki taktik fauller gibi, tehlikeyi hissettiklerinde hemen faul yapıyorlar.

15.10.2006Vedat OKYAR
İyi iş çıkardılar

İyi iş çıkardılar

YUKARIDA asılı başlık, futbolcular için atılmış bir başlık. Sakın ola bu işin içine Tigana karıştırılmasın. 2-0 arkaya düşene kadar Tigana’nın senaryosu sınıfta kaldı.

28.9.2006Vedat OKYAR
Kayıp da yok ayıp da

Kayıp da yok ayıp da

DÜN akşamki oyunda Beşiktaş adına kayıp da yok, ayıp da...

17.9.2006Vedat OKYAR
Kazanana kızılmaz

Kazanana kızılmaz

İzmir'de, maça gelirken beni getiren araba su kaynattı. Sıcağı anlatmak için bunu söyledim. Böyle bir havada kazanıyorsan, kazanana kızmayacaksın. Arkasına saklanılacak mazeret var. Bu, her iki takım için de geçerli.

21.8.2006Vedat OKYAR
Aman sakın ha

Aman sakın ha!

SAKIN ola dün akşamki Beşiktaş’ın kaybını hatıra gönüle bağlıyacak bir adam çıkmasın. Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynadı. Hatta rakibinden daha da iyi oynadı. Ama futbol bu. Tuhaf oyun diyoruz ya. Tuhaf başladı, tuhaf devam etti, tuhaf da bitti.

7.5.2006Vedat OKYAR
Camia kurtuldu

Camia kurtuldu

İLK önce hemen şunu söyleyeyim; Çok keyifli bir futbol akşamı yaşadım. Oyunun ilk yarısında Beşiktaş, ikinci yarısında Fenerbahçe top oynadı. Uzatmalarda kafa kafaya giden oyunda Alex, sakatlanıp çıktı. Aurelio da oyundan atıldı. Beşiktaş da bu sezonun ayıbını kapattı. Sezonu kupayla bitirdi.

4.5.2006Vedat OKYAR
Anlamış değilim

Anlamış değilim

BEN bu Beşiktaş’ı iki sezondur anlamış değilim. Bir anlayan varsa parmak kaldırsın... Ben dinleyeyim, aynen de kabul edeceğim. Bir takım hafta hafta oynadığı maçları bu kadar inişli çıkışlı nasıl oynar, çözmüş değilim. Sıkıntım bundan yana. Beşiktaş’ı yazmak çok zor. Anlatmak daha da zor. Şu son iki sezondur çektiğim sıkıntı bu.

28.4.2006Vedat OKYAR
Bu ne biçim Beşiktaş

Bu ne biçim Beşiktaş

BU ne biçim Beşiktaş, anlamış değilim. Senelerdir bu işin içindeyim. Beşiktaş’ın kendi sahasında bu kadar çok puan kaybettiği bir sezon görmedim. "Sterse giriyoruz. Seyirci baskısı var" diyen futbolcuya, "Beşiktaş’ta oynamayın. Gidin başka bir yerde oynayın" diyorum.

23.4.2006Vedat OKYAR
İstenilen olmadı

İstenilen olmadı

HER iki takım da dün akşam 3 puanı çok istedi. Ama olmadı. Beşiktaş’ın lig üçüncülüğü için puan kaybına tahammülü yok.

8.4.2006Vedat OKYAR
Bu oyunu sevdim

Bu oyunu sevdim

İKİ ayrı takımın bu ligde iki ayrı kulvarı var. Beşiktaş, lig üçüncüsü olayım, UEFA Kupası’na Avrupa biletini cebime koyayım diye düşünüyor.

1.4.2006Vedat OKYAR
Ben anlamadım

Ben anlamadım

YUKARIYA astığım başlık anlamıyorum. Hakikatten de anlamış değilim. Dünkü oyunda bir ilk yarı seyrettim. Üçüncü Lig seviyesinde değil.

29.3.2006Vedat OKYAR
İşlem tamam

İşlem tamam

YUKARIDA attığım başlık, işlem tamam. Kolay mı oldu? Yok öyle bir şey söylemiyorum. Benim beklediğimden daha zor.

21.3.2006Vedat OKYAR
Ayakta alkışlıyorum

Ayakta alkışlıyorum

BEŞİKTAŞ yarım takımla geldiği Samsun’u 3 puanla geçti. Bu nasıl oldu, kendiliğinden değil... Tigana’nın oynattığı oyun şablonu Beşiktaş’la geç de olsa iyi buluştu.

12.3.2006Vedat OKYAR
Büyük avantaj

Büyük avantaj

BUNLAR uzun boylu oyunlar. 90 dakika değil, boyu 180 dakika. 180 dakikanın sonunda ayakkabıları bağlıyor.

9.3.2006Vedat OKYAR
Beşiktaş da iyi skor da

Beşiktaş da iyi skor da

BEŞİKTAŞ, dünkü oyunda Beşiktaş gibi oynadı. Çok iyi bir rakiple oynadılar. Oyunun son 5 dakikasına kadar bir tek gol pozisyonu rakibe vermediler. Bu şu demek; Futbolun iki tarafını da iyi oynayacaksın.

5.3.2006Vedat OKYAR
İşlerini gördüler

İşlerini gördüler

BU sene yeni statüsüyle oynanan Türkiye Kupası’nda, 5 takımın olduğu bir gruptan Beşiktaş’ta yoluna devam etti.

21.2.2006Vedat OKYAR
Beşiktaş rulet gibi

Beşiktaş rulet gibi

BU Beşiktaş’ı yazmak zor zenaat. Beşiktaş maçları öncesi hani şöyle bir düşünüyorum; "Beşiktaş nasıl oynar?" Tek tek oyuncuları neler yapabilir. Tigana’nın bu takıma eli nasıl değer? Düşünüyorum bulamıyoum.

17.2.2006Vedat OKYAR
Üç yeni üç gol

Üç yeni üç gol

HİÇBİR futbol takımının aklına hassalasına gelmeyecek bir şey oldu. Beşiktaş’ın ara transferde 3 tane yenisi var. Üç yeni Beşiktaş’a 3 puan kazandırdı.

10.2.2006Vedat OKYAR
Sergenle olur

Sergen'le olur

BENİM hep bir iddiam vardır, ondan da vazgeçmem. Beşiktaş, bir yerlere taşınacak ise bu Sergen’le olur derim. Sergen’le herşey olur. Sergen, yeter ki istesin.

1.2.2006Vedat OKYAR
Suç mahali

Suç mahali

SUÇ duyurusunda bulunuyorum. Suç mahali belli, Beşiktaş İnönü Stadı.

18.12.2005Vedat OKYAR
Lig böyle oynanır

Lig böyle oynanır

BEN derbi önceleri hiçbir zaman mantık favorimi söylemem. Ama benim favorim hep vardır. Benim favorim Beşiktaş’tı. Kazanamadı, gönlüm kırıldı. Ama her iki takımın oyuncularına da teşekkür ediyorum. Bir futbol adamı olarak işte lig böyle oynanır diyorum.

10.12.2005Vedat OKYAR
Akıllı adam

Akıllı adam

YUKARIDA asılı olan başlık, Tigana için. Tigana, akıllı adam. Sakatların ve cezalıların olmadığı bir Beşiktaş takımında, iyi pas yaparak, topu kendinde tutarak, öbür kaleye gidemezdi.

4.12.2005Vedat OKYAR
Tebrikler Fatih

Tebrikler Fatih

DÜN akşam öyle bir oyun vardı ki, ne anlaşılabilir, ne de anlatılabir. ‘Çok iyi defans yapıyor’ denilen bir rakibe 4 tane gol atıyoruz, 2 gol yiyoruz.

16.11.2005Vedat OKYAR
İki ayrı Beşiktaş

İki ayrı Beşiktaş

FUTBOLA da, futbol topuna da; oynayana, oynatana da romantik bakan bir adam değilim. Bu kısa boylu ligin en iyi takımı Sevilla.

4.11.2005Vedat OKYAR
Bir puan iyidir

Bir puan iyidir

BU iki takım pazar günü lig maçı oynadı. O maç için söylüyorum 40 gün 40 gece oynansaydı berabere bitmesi lazımdı.

26.10.2005Vedat OKYAR
Kötü oyun

Kötü oyun

DÜNKÜ oyunu seyrederken sıkıntıdan patladım. Ahmed Hassan’ın attığı golü çıkar, maçta akılda kalacak hiçbir şey yok. Konya’ya gelirken Konyaspor’un iyi takım olduğunu biliyordum. Herhalde onlar da Beşiktaş’a ayak uydurdular.

23.10.2005Vedat OKYAR
Parçalı bulutlu

Parçalı bulutlu

BEŞİKTAŞ üç tane lig maçını üst üste kaybetti. Arada Malmö maçı geçildi. Dün akşamki oyun, Beşiktaş için önemliydi. İnönü’deki stres Rıza’nın ağızına bakarak, ‘Bir maça bağlı’ dediğine göre inşallah o da atlatılmıştır.

2.10.2005Vedat OKYAR
Parçalı bulutlu

Parçalı bulutlu

BEŞİKTAŞ üç tane lig maçını üst üste kaybetti. Arada Malmö maçı geçildi. Dün akşamki oyun, Beşiktaş için önemliydi. İnönü’deki stres Rıza’nın ağızına bakarak, ‘Bir maça bağlı’ dediğine göre inşallah o da atlatılmıştır.

2.10.2005Vedat OKYAR
Kiracı değil ev sahibi

Kiracı değil ev sahibi

Beşiktaş çıkmaz sokakta değil. Çıkış hemen öndeki 3 maçı kazanmaktan geçiyor. ‘Rıza gitsin mi, kalsın mı?’ kampanyası başlatıldı. Yahu, Rıza kiracı değil ki. Ev sahibi, kiraya verilecek zamanı kendi belirler.

23.9.2005Vedat OKYAR
Kiracı değil ev sahibi

Kiracı değil ev sahibi

Beşiktaş çıkmaz sokakta değil. Çıkış hemen öndeki 3 maçı kazanmaktan geçiyor. ‘Rıza gitsin mi, kalsın mı?kampanyası başlatıldı. Yahu, Rıza kiracı değil ki. Ev sahibi, kiraya verilecek zamanı kendi belirler.

22.9.2005Vedat OKYAR
İki ayrı devre

İki ayrı devre

DÜN akşamki oyunda iki ayrı devrede, iki ayrı takımı beğendim.

18.9.2005Vedat OKYAR
Yarısı bitti

Yarısı bitti

BU tip oyunlar çift bacaklı. Boyları uzun, 180 dakika. Dün akşam yarısı bitti.

15.9.2005Vedat OKYAR
Hasar büyük

Hasar büyük

BAZI oyunlar vardır, ne anlatılabilir gibidir, ne de anlaşılabilir... Ben dün akşamki oyunu anlamadım. Beşiktaş bir ilk yarı oynadı, o 45 dakikayı sokağa attı. Girilen bir pozisyon var, yenilen bir gol ve üç tane de rakibe verilen pozisyon... Böyle maçlarda böyle oynuyorsan hayra alamet değildir. Öyle de oldu.

10.9.2005Vedat OKYAR
Ucu gözüktü

Ucu gözüktü

ÇOK ciddi bir turnuvanın içindeyiz. Ama maalesef turnuva oynamayı beceremedik. İstikrar ibresi titrek olan takımlar turnuvalarda zorlanır. Tıpkı bizim zorlandığımız gibi. Puanları kepçe ile dağıttık. Yumurta kapıya dayandı. Çay kaşığıyla topluyoruz.

7.9.2005Vedat OKYAR
Tuhaf akşam

Tuhaf akşam

FUTBOLDA olmazsa olmazlar vardır. Dün akşam seyrettiğim oyun bunlardan biri. Oyunu ikiye ayırıyorum. İlk yarı Beşiktaş’ın direkten dönen bir topu var.

28.8.2005Vedat OKYAR
İşlerini hallettiler

İşlerini hallettiler

BEŞİKTAŞ ilk oyunda 1-0’la İstanbul’a döndü. Benim de bir iddiam vardı, futbolcusu olmayan bir takımla rövanş 40 gün 40 gece oynansa, Beşiktaş bu takımı eler demiştim. Öyle de oldu. Yanılmadım.

25.8.2005Vedat OKYAR
Çıkmaz sokak

Çıkmaz sokak

BU sezonun en önemli maçında ve kazanmaya mecbur olduğumuz bir oyunu, kazanmayı beceremedik. Çıkmaz sokağa girdik. Rakibin istediğini yaptık. Kendi istediğimizi değil.

4.6.2005Vedat OKYAR
İşlerini gördüler

İşlerini gördüler

BEŞİKTAŞ, Rıza geldiğinden bu yana işini gören bir takım oldu. Haa çok mu iyi oynuyor, onu ben söylemeyeyim de, parçalı bulutlu diyeyim.

21.5.2005Vedat OKYAR
Unutulmaz maç

Unutulmaz maç

BEN, üç büyüklerin arasında oynadığı maçlara çok bambaşka hislerle geliyorum. Benim için bu tip oyunlar futbol bayramı. Sporda tabii ki rakip olacak.

17.4.2005Vedat OKYAR
Beşiktaşa ne oluyor

Beşiktaş'a ne oluyor

HER şeye, her koşulda, hatta hayata bile amatör gönlümle bakan ve de profesyonel oynanan bir oyunun yorumcusuyum. Profesyonel sevgim olmadı.

7.4.2005Vedat OKYAR
Fırsat teptiler

Fırsat teptiler

BEŞİKTAŞ, ligde daha iyi bir yer bulma şansı olan bir maçı kazanamadı. Trabzon'un kaybı, Beşiktaş için üçüncülük kapısının açılması demekti. Ama bu fırsatı teptiler. Kazanmak için hiçbir şey yapılmadı. Kaldı ki, rakibin altı tane oyuncusu eksik. Yani yarım yamalak bir rakip var.

3.4.2005Vedat OKYAR
Nerede eski hakemler

Nerede eski hakemler

BUGÜN nostalji damarım kabardı. Pek eskilerden anlatayım istemem ama bir defalık olsun. Eski hakemler ile yeni hakemler arasında kıyaslamalar var, bana göre de arada uçurum.

25.3.2005Vedat OKYAR
Seyretme cezası

Seyretme cezası

GÜZEL evlat Rıza. Bu yuvaya top oynarken çok şeyler taşımıştın. Oynatmaya geldiğinde sevinç çığlıkları attım.

11.3.2005Vedat OKYAR
Tatsız-tutsuz-golsüz

Tatsız-tutsuz-golsüz

FUTBOL Federasyonu cezayı Beşiktaş’a değil, bu maçı seyreden spor yazarlarına verdi herhalde. Hakikaten bu sıkıntıyı yaşamak cezanın en büyüğü.

9.3.2005Vedat OKYAR