MENÜ
Arşiv
Kategorilere Göre
Yazarlara Göre

Esat YILMAER Oyun Yazıları - Oyun Haberleri

Oyun ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oyun haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36 Oyun haberi bulunmuştur.

Oyun Haberleri

Futbolda devrim

Futbolda devrim

FIFA ve UEFA, bir süredir denediği kale çizgisi hakemi uygulamasını mart ayındaki İnternational Board toplantısında karara bağlayıp, hayata geçirecek. Orta ve yan hakemlerin yükünü hafifletecek kale çizgisi hakemleri, top çizgiyi geçti-geçmedi konuları başta bir çok tartışmalı kararı ortadan kaldıracak.

12.1.2009Esat YILMAER
Yavaş oynuyoruz

Yavaş oynuyoruz

AÇIK söylemek gerekirse, Ukrayna bize rakip olacak kapasitede bir takım değil. Son derece çağdışı bir basketbol anlayışları var. Tek düşünceleri topu çember altına indirip oradan skor bulmak, zaman zaman da dışarıdan isabetli şutlar atmak. Çok büyük bir özellikleri yok.

3.9.2008Esat YILMAER
Vay ata sporum

Vay ata sporum

BİRKAÇ gündür Olimpiyat Oyunları’nda yaşadığımız keyifli ve spor dolu dakikalar serbest güreşlerin başlamasıyla yerini yine kabusa bıraktı bizler için... Doğrusu, birisi bana Ata sporumuz güreşte bu kadar rezil olacağımızı söylese, inanmazdım. Ama dün Türk güreşi adına gerçekten üzüldüm. Üzüldüğüm kadar da utandım.

19.8.2008Esat YILMAER
Tecrübe eksikliği

Tecrübe eksikliği

GALATASARAY, ULEB Cup’ın teselli maçını belki istediği yerde bitiremedi ama bana göre takımın geleceği açısından çok önemli bir faktör olan deneyimi kazandı.

13.4.2008Esat YILMAER
Hakem faktörü

Hakem faktörü

BASKETBOLDA başarıya giden yol küçük ayrıntılarda gizlidir.

12.4.2008Esat YILMAER
İmkansız değil

İmkansız değil

"Joventut Badalona, genç oyunculardan kurulu ama son derece hızlı ve iyi basketbol oynayan bir takım. G.Saray eğer finali istiyorsa, en az rakibi kadar mücadele etmeli ve hücumda mutlaka daha hareketli olmalı."

11.4.2008Esat YILMAER
İnanç ve hatalar

İnanç ve hatalar

BASKETBOL gerçekten ilginç ve hata affetmeyen bir oyun. Eğer, kazanma arzusunu yeterince sahaya yansıtmazsanız ve bunun için mücadele etmezseniz ne kadar favori olursanız olun, istediğiniz hedefe varamazsınız. Tıpkı, dün Torino’da Beşiktaş’ın başına gelenler gibi.

10.4.2008Esat YILMAER
Efese yazık oldu

Efes'e yazık oldu

Yunanistan’da kısıtlı kadroyla mücadele eden Efes Pilsen, Panathinaikos önünde 35 dakika ayakta kaldı.

7.3.2008Esat YILMAER
Koşamadık

Koşamadık

LİTVANYA ile yollarımız son üç büyük turnuvanın hep başlangıcında kesişti. Japonya’da iki kez devirdiğimiz Litvanya’yı burada da yenip, Avrupa Şampiyonası’na iyi başlamayı umuyorduk. Ama evimizdeki hesap Mallorca çarşısına uymadı.

3.9.2007Esat YILMAER
İşleri zor

İşleri zor

ZAMANI tartışmalı, oynayanlar da futbolumuzun iki devi... Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın birkaç gün sonra Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı oynayacak olması nedeniyle zamanı tartışılan kupada, temsilcilerimizin Avrupa’da ne yapabileceklerine cevap aramaya çalıştım.

5.8.2007Esat YILMAER
İzlemeyi bilmiyoruz

İzlemeyi bilmiyoruz

Futbol bütün dünyada büyük ilgi gören, kitleleri peşinden sürükleyen son derece cazip bir oyun. Ne zaman neyin olacağının belli olmayışı, sürprize son derece açık olması ve kurallarının herkes tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek kadar basit oluşu, bu oyunu cazip kılan faktörlerin en başında. Adı üstünde, bu bir oyun. İnsanlar oyundan keyif ve zevk almalı ve bu oyunun tadını doyasıya çıkarmalı diye düşünüyoruz. Ancak bizde durum öyle mi...

12.3.2007Esat YILMAER
Hepimiz suçluyuz

Hepimiz suçluyuz

Yıllardır bize yanlış öğretmişler; "Spor dostluk, barış ve kardeşliktir" diye. Görüyoruz ki, sporun dostlukla, sevgiyle, saygıyla hiç mi hiç alakası yok. Son günlerde yaşananlara baktıkça sporun anlamını bile karıştırır hale geldik. Koltuklarını korumak için her türlü oyun içine girenlerden tutun da, çıkarları uğruna kitleleri birbirine düşman etmeye vardıran, sözüm ona yöneticilere kadar hepsi sporun içinde fazlasıyla mevcut.

19.2.2007Esat YILMAER
Pes etmek yok

Pes etmek yok

ŞU Tanjeviç, gerçekten ilginç adam. İşler kötü giderken, ne yapıp edip bir yolunu buluyor ve oyunun gidişini tamamen tersine çeviriyor.

31.8.2006Esat YILMAER
Hepsi işini biliyor

Hepsi işini biliyor

Basketbol Milli Takım Antrenörü, "Bu ekip önümüzdeki 5 yıl içinde Dünya basketboluna damgasını vuracak. Bu takım tıpkı burada olduğu gibi yüreğini ortaya koyacak ve mücadele edebilecek bütün oyunculara açık" dedi.

21.8.2006Esat YILMAER
Muhteşem dönüş

Muhteşem dönüş

DÜNYA Şampiyonası’nda gerçekten tarih yazıyoruz. Bir gün önce hiç yenemediğimiz Litvanya’yı devirdikten sonra dün de ilk kez karşılaştığımız Avusturalya’yı ikinci yarıdaki müthiş mücadelemizle yenmeyi başardık.

20.8.2006Esat YILMAER
İnancın zaferi

İnancın zaferi

DERLER ya, "inanmak başarmanın yarısıdır." İşte dünkü muhteşem Litvanya zaferinin tek kelimeyle özeti, genç oyuncularımızın sahada verdikleri inançlı ve bitmek tükenmek bilmeyen enerji dolu mücadeleydi.

19.8.2006Esat YILMAER
İsteyen kazandı

İsteyen kazandı

BASKETBOLUMUZUN iki Avrupalı devinin ligin zirvesi için mücadelesinde kelimenin tam anlamıyla dağ fare doğurdu.

15.1.2006Esat YILMAER
Dev adımlar

Dev adımlar

TAM 31 yıl sonra İtalya'yı yenip, Avrupa Şampiyonası öncesinde moral bulmak elbette çok önemli. Ancak, asıl önemlisi takım olma yolunda attığımız dev adımlar.

3.9.2005Esat YILMAER
Kötü yüzdeler

Kötü yüzdeler

ADI üstünde bunlar hazırlık maçları. Sonucun pek önemi yok. Önemli olan zorlu sınav öncesinde takımın ne durumda olduğunu görebilmek.

31.8.2005Esat YILMAER
Onlardan iyi takımız

Onlardan iyi takımız

BÖYLESİNE gergin atmosferli maçlarda istediğini almanın ilk koşulu panik yapmamak ve oyun planına sadık kalmaktır.

8.9.2004Esat YILMAER
Onlar ve biz

Onlar ve biz

ATİNA’ya geldiğimiz günden beri ilk kez gerçek bir olimpiyat günü yaşadım diyebilirim. Atletizmin dördüncü gecesinde iki büyük yarış ve iki muhteşem şampiyon vardı.

25.8.2004Esat YILMAER
NBA asaleti

NBA asaleti

Avrupalı koçlar, bitime 10 saniye kala Kobe, o driplingi yaparken faulü yaptırır ve işi bitirirdi. Ancak, NBA koçları için basketbol seyirciye keyif veren bir oyun ve taktik faullerle kesilmesi, şova vurulacak en büyük darbe.

9.6.2004Esat YILMAER
Kadere bak

Kadere bak

ŞU basketbol gerçekten soluk kesen bir oyun. Neyin, ne zaman değişeceği hiç belli olmuyor.

31.3.2004Esat YILMAER
Yazık çok yazık

Yazık çok yazık

Takımımız Dünya Şampiyonası'ndan bu yana gerçekten çok büyük bir gelişme kaydetti. Her şeyden önce sonuna kadar mücadele ediyor. Kazanmak için hep birlikte varlarını yoklarını ortaya koyuyor. Ancak elenmemizdeki en büyük neden küçük ayrıntılardı.

9.9.2003Esat YILMAER
İlk maç sendromu

İlk maç sendromu

ÖNEMLİ şampiyonaların en zor maçları hiç kuşkusuz ilk karşılaşmalardır. Hele bir de, işler istediğiniz gibi gitmezse, sıkıntı üstüne sıkıntı çekersiniz. İşte dün Ukrayna karşısında 12 Dev Adamımız, ilk maç sendromunu fazlasıyla yaşadı.

5.9.2003Esat YILMAER
İstikrar sorunu

İstikrar sorunu

AVRUPA Şampiyonası hazırlıklarında tatsız sonuçların alındığı birinci bölümden sonra İstanbul'daki hazırlık döneminde Rusya'yı yenip, iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Ama olmadı. Yine o bildik, yine o eski, bizi Dünya Şampiyonası'nda hayal kırıklığına götüren hatalar tekrarlanınca, yenebileceğimiz Rusya'ya boyun eğdik.

21.8.2003Esat YILMAER
Minik detaylar

Minik detaylar

HER zaman söylüyoruz, basketbolda hedefe varmanın yolu, önce inanmaktan geçiyor. İnanacaksınız ve bunun yanına da mücadeleyi ekleyeceksiniz. İşte dün Efes, kazanmaya kararlı olarak geldiği Malaga'da, oyunu hiç bırakmamanın ve sonuna kadar mücadele etmenin ödülünü muhteşem bir galibiyetle aldı.

6.3.2003Esat YILMAER
Faulleri atamazsan

Faulleri atamazsan

YILLARDAN beri yenemediğimiz Litvanya'yı devirmeye hiç bu kadar yakın olmamıştık.

26.1.2003Esat YILMAER
Çok özlemişiz

Çok özlemişiz

NE kadar da özlemişiz böyle bir coşku yaşamayı. Sadece bizler değil. 12 Dev Adamımız da özlemiş bir arada oynamayı.

23.1.2003Esat YILMAER
İbrahime sarılın

İbrahim'e sarılın

BÜYÜK ümitlerle geldiğimiz Dünya Şampiyonası'nda umduğumuzu bulamadık. Niye?

5.9.2002Esat YILMAER
Olmadı, beceremedik

Olmadı, beceremedik

İNİŞLİ çıkışlı grafik çizdiğimiz Dünya Şampiyonası'nda Yugoslavya'yı yenip, çeyrek finale çıkmayı düşünüyorduk. Ama bu sadece düşlerimizde kaldı.

4.9.2002Esat YILMAER
Keskin bıçak

Keskin bıçak

BREZİLYA maçı, bizim açımızdan çok önemliydi. Dünya Şampiyonası'nda, aynı grupta bulunduğumuz bu takım karşısında, ne yapacağımızı görmek istiyorduk.

3.8.2002Esat YILMAER
Olumlu sinyaller

Olumlu sinyaller

DÜNYA Şampiyonası öncesinde Çin maçı bizim için önemli bir hazırlık sınavıydı. Şunu açıkça söyleyebilirim ki, Milli Takım turnuvanın ilk maçında bizden olumlu puanlar aldı.

31.7.2002Esat YILMAER
Böyle hata olmaz

Böyle hata olmaz

Basketbol öyle bir oyun ki, en ufak hatayı kaldırmıyor. İşte Efes, dün ‘‘aldığım’’ dediği Olympiakos maçını böyle bir-iki minik hata sonucu kaybetti.

12.12.2001Esat YILMAER
Basketbol ziyafeti

Basketbol ziyafeti

BASKETBOLUMUZUN iki devinin dünkü lig randevusunu izleyemeyenler inanın çok şey kaçırdı.

12.11.2001Esat YILMAER
Basketbol ziyafeti

Basketbol ziyafeti

BASKETBOLUMUZUN iki devinin dünkü lig randevusunu izleyemeyenler inanın çok şey kaçırdı.

11.11.2001Esat YILMAER