Arşiv
Yazarlara Göre
Doğan HIZLAN329Güzin Abla116Ayşe ARMAN107Uğur VARDAN95Ali Atıf BİR83Yalçın BAYER79Mehmet Y. YILMAZ50Özdemir İNCE49Yalçın DOĞAN46Ahmet HAKAN37Cengiz SEMERCİOĞLU28Deniz SİPAHİ28Tufan TÜRENÇ26Onur BAŞTÜRK24Vahap MUNYAR20Kubilay KESKİN18Nihat DEMİRKOL18Tuğrul ŞAVKAY15Tolga TANIŞ14Tuna KİREMİTÇİ14Enis BERBEROĞLU13Mehmet YAŞİN13Çağlayan ÇEVİK12İzzet ÇAPA12Bekir COŞKUN11Yılmaz ÖZDİL11Ayşe ARAL10Erol Aksoy10Fatih ALTAYLI10Kanat ATKAYA10Reşat KUTUCULAR10Temuçin Tüzecan10Ömür GEDİK10Mete Tamer OMUR8Nilüfer KAS8Nora ROMİ8Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU8Sedat ERGİN8Yaşar SÖKMENSÜER8Adnan KAYA7Ayçe DİKMEN7Ayşe ÖZEK KARASU7Cenker TEZEL7Ferai TINÇ7Gila BENMAYOR7Mehmet Ali BİRAND7Murat BARDAKÇI7Oğuz ARAL7Pako'nun Sayfası7Şenay DÜDEK7Fatih ÇEKİRGE6Figen BATUR6Gökhan KİMSESİZCAN6Kubilay qb Tunçer6Melike Karakartal6Pakize SUDA6Rahmi TURAN6Serhan ASKER6Tolga AKYILDIZ6Yasemin BORAN6Cengiz ÇANDAR5Ebru ÇAPA5Emin ÇÖLAŞAN5Hikmet Demirkol5Osman MÜFTÜOĞLU5Sevil ATASOY5İnci TÜRKAY5Arman Kırım4Banu TUNA4Cengiz ÖZDEMİR4Elif Çongur4Erdem SEVGİ4Rıza Özel4Yaşar AKSOY4Yonca TOKBAŞ4Zeynep BÖLÜKBAŞI4Şükrü KÜÇÜKŞAHİN4Armağan ÇAĞLAYAN3Ateş BAKAN3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Dr. Gündüz TEZMEN3Ezgi Başaran3Gülse BİRSEL3Haldun ARMAĞAN3Haluk KALAFAT3Melis ALPHAN3Mesude ERŞAN3Mevlüt TEZEL3Pınar REYHAN3Salih NEFTÇİ3Seçkin TÜRESAY3Soner YALÇIN3Uğur Ergan3Yonca TOKBAŞ - Kelebek3İsmet BERKAN3Şenol Kalyoncu3Ahmet Arsan2Ateş Yalazan2Bahar AKINCI2Emel Armutçu2

Öykü

Öykü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öykü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.129 Öykü haberi bulunmuştur.

Hikâye ya da öykü, gerçek ya da gerçeğe yakın bir olayı aktaran kısa, düzyazı şeklindeki anlatıdır. Kısa oluşu, yalın bir olay örgüsüne sahip olması, genellikle önemli bir olay ya da sahne aracılığıyla tek ve yoğun bir etki uyandırması ve az sayıda karaktere yer vermesiyle roman ve diğer anlatı türlerinden ayrılır.

Öyküde, olayın geçtiği yer sınırlı, anlatım özlü ve yoğundur. Karakterler belli bir olay içinde gösterilir. Bu karakterlerin de çoğu zaman sadece belli özellikleri yansıtılır. Konu tümüyle düş ürünü olabilir ya da son derece gerçekçidir. Genellikle ironik bir rastlantı yoluyla oluşturulan özel bir an üzerindeki yoğunlaşma sürpriz sonlara olanak verir.

 

Devamı...

Öykü Haberleri

5 ülkenin sinemacıları 'Börklüce' için buluştu

5 ülkenin sinemacıları 'Börklüce' için buluştu

İZMİR'de Yunanistan, Filistin, İran, Makedonya ve Türkiye'den sinemacıların katıldığı 'Börklüce Uluslararası Sinema Atölyesi'nde, her kültürün farklı yorumuyla 5 farklı halk kahramanı kurgulandı.

26.6.2016Ege
Hayat Sevince Güzel yayınlanan 4. bölüm fragmanında şoke eden olaylar!

Hayat Sevince Güzel yayınlanan 4. bölüm fragmanında şoke eden olaylar!

Hayat Sevince Güzel 4. bölüm fragmanıyla yine bomba gibi geliyor. Fox TV'nin bu sene yayınladığı yeni dizi pazartesi akşamı yeni bölümüyle herkesi çok güldürecek. Dizinin yeni bölümünde birbirinden komik olaylar yaşanacak. Savaş ve Barış'ın, Zarife için verdiği mücadele herkesi ekran başına kilitleyecek. İşte, Hayat Sevince Güzel yeni bölüm fragmanı...

24.6.2016Kelebek
İzmir’in el değmemiş köyü Bademli

İzmir’in el değmemiş köyü Bademli

Dikili ilçesine bağlı Bademli köyü son zamanlarda hayli ilgi gören bir seyahat rotası. Zeytinlikleriyle, bozulmamış doğasıyla dikkat çeken köy Ege Denizi’yle buluşmak için de ideal. Okurumuz Hüseyin Yurttaş izlenimlerini yazdı.

24.6.2016Seyahat
Dore topuklu ayakkabılarla yürüye yürüye aşınan yollar

Dore topuklu ayakkabılarla yürüye yürüye aşınan yollar

Bu sene yedincisi düzenlenen LGBTİ+ Onur Haftası sergisi, nerdeen nereye ismiyle, Gözde İlkin, İlhan Sayın, Şafak Şule Kemancı ve Sena Başöz’den oluşan kurulun seçtiği işlerle, Boysan Yakar’ın Harbiye Üftade Sokak’taki evinde gerçekleştiriliyor.

23.6.2016Keyif
Apple'dan 3 günlük ücretsiz atölye eğitimi

Apple'dan 3 günlük ücretsiz atölye eğitimi

Okullar tatile girdi, Apple da bunu fırsat bilerek çocukların ilgi alanlarına hitap edip yeni bir şeyler öğrenmesini sağlayacak özel atölye eğitimini başlatıyor. Peki bu atölyede neler öğretilecek? Kimler katılabilecek?

23.6.2016Teknoloji
Hayat Sevince Güzel dizisinin 4.bölüm fragmanı yayınlandı!

Hayat Sevince Güzel dizisinin 4.bölüm fragmanı yayınlandı!

Hayat Sevince Güzel dizisinin 3.bölümünün ardından 4.bölüm fragmanı da yayınlandı. Hayat Sevince Güzel haftaya da çok eğlenceli bir bölümle ekranlara gelecek.Savaş ve Barış namlunun ucunda Zarife için savaşmaktadır. Zarife'nin komik anları 4. bölümde de devam ediyor. İşte Hayat Sevince Güzel 4.bölüm fragmanı

22.6.2016Kelebek
Adile Naşit için büyük sürpriz! Adile Naşit bakın neden doodle yapıldı!

Adile Naşit için büyük sürpriz! Adile Naşit bakın neden doodle yapıldı!

Google bugün Adile Naşit için sürpriz bir doodle hazırladı. Adile Naşit 29 yıl önce aramızdan ayrılmasına rağmen hala hepimizi güldürmeye devam ediyor. Oyun ve filmlerinin yanı sıra bir dönem “Kuzucuklarım” diye seslendiği çocuklara yönelik televizyon programlarıyla gönüllerde taht kuran 17 Haziran 1930 doğumlu Adile Naşit, yaşasaydı bugün 86 yaşında olacaktı. 

17.6.2016Gündem
Kemal Doğulu merdivenlerden düşerek ağır yaralandı!

Kemal Doğulu merdivenlerden düşerek ağır yaralandı!

Kemal Doğulu dün akşam merdivenlerden düşerek ağır şekilde yaralandı. Kemal Doğulu'nun son sağlık durumu hakkındaki bilgiyi oyuncu kardeşi Kadir Doğulu verdi. Kemal Doğulu'nun sağlık durumuyla ilgili Instagram sayfasında açıklama yapan Kadir Doğulu “Abimin durumu ciddiyetini koruyor, dua edin” dedi.

16.6.2016Paparazzi
Kalça ağrılarının sebepleri

Kalça ağrılarının sebepleri

Trokanter majör ağrı sendromunun kalçanın dış yanında şiddetli ağrı ve yürüme zorluğu şikâyetine sebep olduğunu ifade eden Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Cavit Meclisi, ağrının sebepleri ve tedavisi hakkında açıklamalarda bulunuyor.

16.6.2016Sağlık
Hem karikatürist hem öğretmen

Hem karikatürist hem öğretmen

Matematik-bilgisayar bölümü mezunu Erhan Tatlıdilli, hem Penguen dergisinde karikatür çiziyor, hem de Özel Yıldız Koleji’nde matematik, Şişli Terakki’de karikatür ve yaratıcılık derslerine giriyor.

12.6.2016Eğitim
Edebiyatın amacı haz almaktır

Edebiyatın amacı haz almaktır

“Bitiyordu işte. Her şey azar azar bitiyordu. Bahar bitiyordu örneğin. Daha önce de bitmişti. Aşk bitiyordu. Hırs. Ego. Aldanış. Kavga… Bitsin. Her başlangıcın varacağı yer gibi bit-sin.”

11.6.2016Ankara
Muhteşem Yüzyıl Kösem sezon finalinde bakın kimler ayrıldı!

Muhteşem Yüzyıl Kösem sezon finalinde bakın kimler ayrıldı!

Muhteşem Yüzyıl Kösem dün akşam sezon finali yaptı. Muhteşem Yüzyıl Kösem'in sezon finalinde adeta yaprak dökümü vardı. Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Genç Osman’ın öldürülmesinde sorumlu olan herkes Kösem Sultan’ın emriyle öldürüldü. Aslıhan Gürbüz (Halime Sultan), Mete Horozoğlu (Zülfikar Ağa), Öykü Karayel (Dilruba Sultan), Taner Ölmez (Genç Osman) ve Mustafa Üstündağ (Davut Paşa) ölerek diziye veda etti.

10.6.2016Kelebek
Hayat Sevince Güzel dizisinin 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Hayat Sevince Güzel dizisinin 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Yeni dizi Hayat Sevince Güzel 2. bölümüyle ekrana gelecek. Keyifli bir Ege dizisi olan Hayat Sevince Güzel'in başrollerinde Ekin Mert Daymaz, Algı Eke, Burak Çelik, Öykü Çelik, Uğur Çavuşoğlu yer alıyor. 2. yeni bölüm fragmanı yayınlanan Hayat Sevince Güzel'de bu hafta neler yaşanacak?

9.6.2016Kelebek
Yarışma programı 'Fenomen' yayından kaldırıldı

Yarışma programı 'Fenomen' yayından kaldırıldı

TV8’de ekrana gelen strateji yarışması 'Fenomen' ile ilgili karar verildi, yarışma yayından kaldırıldı.

8.6.2016Paparazzi
Matematiğin eğlenceyle buluştuğu çiftlik

Matematiğin eğlenceyle buluştuğu çiftlik

30 yıllık matematik öğretmeni Tufan Döleneken tarafından kurulan Matematik Çiftliği, öykü ve oyun tarzı aktiviteler ile matematik eğitimini kabus olmaktan çıkarıyor.

5.6.2016Eğitim
Fox TV'nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel başlıyor!

Fox TV'nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel başlıyor!

Fox TV ekranlarının merakla beklenen dizisi Hayat Sevince Güzel 1.bölüm fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Algı Eke, Ekin Mert Daymaz, Burak Çelik ve Öykü Çelik'in yer aldığı Hayat Sevince Güzel izleyicileri ekranla kilitlemeye hazırlanıyor. Yaz sezonuna damga vuracak Hayat Sevince Güzel 1.bölüm fragmanı ve detayları...

1.6.2016Kelebek
Nursel Köse kimdir?

Nursel Köse kimdir?

Paramparça, Kartallar Yüksek Uçar, Kötü Yol ve Yaşamın Kıyısında gibi ses getiren projelerde oynadığı roller ile adını duyurmayı başaran Nursel Köse kimdir? Nursel Köse kaç yaşındadır? Paramparça dizisinde Keriman rolüyle izleyicinin beğenisini toplayan güzel oyuncu Nursel Köse'nin, kariyeri ve özel hayatına dair merak edilenler haberimizde…

31.5.2016Kelebek
Yeşil Deniz yarın 75.bölümü ile final yapacak

Yeşil Deniz yarın 75.bölümü ile final yapacak

Yeşil Deniz yarın akşam yayınlanacak 75.bölümü ile final yapacak. Yeşil Deniz final bölümünde çok hüzünlü sahneler var. Süleman’ın burun kanamalarının sebebi ne? İsmail, Yeşilova’dan ayrılacak mı? İşte Yeşil Deniz hakkında merak ettiğiniz soruların cevapları...

29.5.2016Gündem

"Öğrenciler AB'yi Öğreniyor" projesi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, yarışmalarda birinciliklerin önemli ama sembolik olduğunu belirterek, "Çünkü bu yarışmalara katılan, yazı yazan, resim çizen, slogan bulan, öykü yazan çocuklarımızın ileride yazar, ressam, kendine güveni bulunan idareciler olacağını biliyoruz." dedi.

26.5.2016Eğitim
Fox TV’nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel

Fox TV’nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel

Fox TV’nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel dizisi bazen romantik, bazen “serseri” yönüyle televizyon seyircisine oldukça eğlenceli saatler yaşatacak. Fox TV ekranlarında seyirci ile buluşacak olan Hayat Sevince Güzel dizisinin çekimleri devam ediyor. Peki Hayat Sevince Güzel dizisi ne zaman başlayacak? Hayat Sevince Güzel dizisi hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası haberimizde..

26.5.2016Gündem
Yeşil Deniz 75. Bölüm fragmanı yayınlandı!

Yeşil Deniz 75. Bölüm fragmanı yayınlandı!

TRT 1 ekranlarının sevilerek izlenen dizisi Yeşil Deniz 75. Bölümle seyirciyi ekrana kilitleyecek. Peki, Yeşil Deniz 75. Bölümde neler yaşandı? Üçüncü sezonu şimdiden onaylanan Yeşil Deniz dizisi bu hafta sezon finaliyle ekrana gelecek. Yeşil Deniz son bölüm detaylar ve daha fazlası haberimizde..

25.5.2016Gündem
'Bu Kez Başka' kitabı okurlarla buluştu

'Bu Kez Başka' kitabı okurlarla buluştu

Yazar Selda Yurt, Puslu Yayıncılık’tan çıkan yeni romanı “Bu Kez Başka”da, bizleri otuz yıl öncenin Bodrum’unda başlayan bir yasak aşk hikayesinin peşinden sürüklüyor.

18.5.2016Keyif
Çocuklar Matematik Köyü’nü çok sevdi

Çocuklar Matematik Köyü’nü çok sevdi

Konak Belediyesi’nin iki yıldır yürüttüğü Felsefe Atölyesi’ne katılan öğrenciler, Türk Edebiyatı’nın usta yazarı Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin tarafından 2007 yılında İzmir’in Selçuk İlçesi’ne bağlı Şirince’de kurulan Matematik Köyü’nü ziyaret etti. Atölye eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, düzenlenen gezi sayesinde hem hoşça vakit geçirdi hem de deneyimli öğretmenlerden matematik ve felsefe dersi aldı.

17.5.2016Eğitim
Hayat Sevince Güzel fragmanı yayınlandı! İlk bölüm ne zaman başlıyor?

Hayat Sevince Güzel fragmanı yayınlandı! İlk bölüm ne zaman başlıyor?

Hayat Sevince Güzel dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı. FOX TV ekranlarının merakla beklenen yeni dizisi Hayat Sevince Güzel yakında başlıyor! Konusu Ege'de geçen dizi Hayat Sevince Güzel ,samimi aşk hikayesi ile herkesi ekrana kilitleyecek. Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Hayat Sevince güzel dizisi için ayrıntılar ve fragmanı haberimizde.

17.5.2016Gündem

"1 Kitap 1 Hayat" projesi

Samsun'un Tekkeköy Belediyesi, anaokulu, ilköğretim okulu ve lisede okuyan 5 bin öğrenciyi kitap okumaya yönlendirmek için "1 Kitap 1 Hayat" projesi başlattı. Kampanya çerçevesinde ilçedeki tüm öğrencilere seviyelerine göre kitap dağıtıldı.

15.5.2016Eğitim
İstanbul Sokakları dizisi 5. bölüm 2.fragmanında büyük takas!

İstanbul Sokakları dizisi 5. bölüm 2.fragmanında büyük takas!

SHOW TV'nin yeni dizisi İstanbul Sokakları 5. bölüm 2. fragmanını da yayınladı. Pazartesi akşamı ekrana gelecek olan dizinin yeni bölümünde Fırat büyük bir anlaşmanın içine giriyor. Peki Nazlı bulaştığı beladan nasıl kurtulacak? İstanbul Sokakları 5. bölüm fragmanları ve dahası haberimizde.

13.5.2016Gündem
Tümay Özokur kimdir ?

Tümay Özokur kimdir ?

Ünlülerin menajeri Tümay Özokur kimdir ?

11.5.2016Paparazzi
Güzelbahçe'ye açıkhava kütüphaneleri

Güzelbahçe'ye açıkhava kütüphaneleri

Güzelbahçe'de faaliyet gösteren Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları, Güzelbahçe Belediyesi Kültür Merkezi, Gece Pazarı'ın kurulduğu Vapur İskelesi ve Mitatpaşa Caddesi üzerindeki sahil yolunda olmak üzere üç adet Açıkhava kütüphanesi kurdu.

9.5.2016Ege
Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla kendini oyuna kaptıran, parklara akın eden çocukları ders masasına oturtmak zor olabiliyor. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe’nin, çocuğunuzu nasıl ders çalışmaya ikna edebileceğinize dair bazı önerileri var.

9.5.2016Eğitim
Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Bahar yorgunluğu ders çalışmaya engel olmasın

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla kendini oyuna kaptıran, parklara akın eden çocukları ders masasına oturtmak zor olabiliyor. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe’nin, çocuğunuzu nasıl ders çalışmaya ikna edebileceğinize dair bazı önerileri var.

8.5.2016Eğitim
İzlerken 'keyifle' korkacağınız 10 yabancı dizi

İzlerken 'keyifle' korkacağınız 10 yabancı dizi

Eğer “korkmayı” sevenlerdenseniz işte size izlemekten keyif alabileceğiniz, hafta sonunuzu renklendirecek ve arkadaş ortamında severek izleyebileceğiniz 10 yabancı dizi!

6.5.2016Keyif
Beyaz Show'un bu haftaki konukları kimler? - 6 Mayıs Cuma

Beyaz Show'un bu haftaki konukları kimler? - 6 Mayıs Cuma

Beyaz Show bu hafta da bomba gibi bir yayınla ekranlara gelecek. Beyaz Show'un bu haftaki konukları Zara, Caner Cindoruk, Gizem Karaca, Tuğba Özay ve Ali Altay olacak. Yepyeni bölümü ve keyifli sohbetiyle bu akşam Beyaz Show Kanal D ekranlarında olacak. Beyaz Show'un konukları ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde...

6.5.2016Kelebek
Hayat Sevince Güzel yakında başlıyor! İlk bölümü ne zaman yayınlanacak?

Hayat Sevince Güzel yakında başlıyor! İlk bölümü ne zaman yayınlanacak?

Fox TV'nin yakında başlayacak olan dizisi Hayat Sevince Güzel için tarih verildi mi? Konusu Ege'de geçen dizi, samimi aşk hikayesi ile herkesi ekrana kilitleyecek. Hayat Sevince Güzel oyuncu kadrosunda kimler var? Ayrıntılar haberimizde..

6.5.2016Kelebek
‘En çok Venedik’ten etkilendim...’

‘En çok Venedik’ten etkilendim...’

Yazar Nedim Gürsel’in yaşamında İtalya’nın çok önemli bir yeri var. “İtalya, yazarlığımı etkiledi, Ona bir kitap borcum vardı” diye özetliyor durumu. ‘Resimli Dünya’ romanını İtalya’da yazan Nedim Gürsel ile bozkırın ortasındaki başkent Ankara’da buluşup, sanatın, mutfağın, Rönesans’ın ülkesi İtalya’yı ve yeni kitabı “Bana İtalya’yı Anlat”ı konuştuk. Roma, Napoli ve Floransa gibi turistik güzergâhların dışında kalan İtalya’yı sanat ile harmanlayan Gürsel, İtalyan mutfağına da Bologna üzerinden ışık tutmuş.

6.5.2016Seyahat
Caner Cindoruk kimdir?

Caner Cindoruk kimdir?

Oyunculuğuyla herkesin takdir ettiği Caner Cindoruk kimdir? Oyunculuk kariyeri boyunca hangi tiyatrolarda ve filmlerde oynamıştır? Caner Cindoruk bu hafta Beyazıt Öztürk'ün sunumunu yaptığı Beyaz Show 'a konuk oluyor. Program yayınlanmadan evvel Caner Cindoruk'u yakından tanıyalım...

5.5.2016Kelebek
20. Aydın Doğan Ödülü, AFAD'a verildi

20. Aydın Doğan Ödülü, AFAD'a verildi

Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Ödülü konusunda yaptığı değerlendirme sonucunda, geleneksel kategorilerin dışına çıkarak Aydın Doğan Ödülü'nün Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

5.5.2016Gündem
Trabzon kitap günlerine yoğun ilgi

Trabzon kitap günlerine yoğun ilgi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Trabzon Kitap Günleri, 29 Nisan Cuma günü Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde muhteşem bir törenle kapılarını kitapseverlere açtı. 80 yazar ve 100 yayınevinin katıldığı fuarda birçok yazar söyleşi ve imza programı gerçekleştiriyor. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği fuar, 8 Mayıs Pazar günü sona erecek.

4.5.2016Keyif
Fenomen yarışmasında şoke den ayrılık!

Fenomen yarışmasında şoke den ayrılık!

Fenomen yarışmasının haftanın finali, Cuma akşamı TV8 ekranlarında ekranlara geldi. Hafta içi her gün yayınlanan Fenomen’de zaman ilerledikçe yarışmacılar arasındaki rekabet artmaya başladı. Yarışmacıların oyları ile eve kim veda etti? 25 bin TL'nin sahibi kim oldu? İşte Fenomen yarışmasının ilk elemesinde yaşananlar ve dahası..

3.5.2016Kelebek
Çocuklarınız içlerindeki yaratıcılığı keşfetmeli

Çocuklarınız içlerindeki yaratıcılığı keşfetmeli

“Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu geleceği yaratmaktır” diyen Peter Drucker çok haklı. İşte bu nedenle bizler de gerek ülkemiz, gerekse dünyamızın geleceği adına çocuklarımızın yeteneklerinin hangi alanlarda olduğunu keşfetmelerine fırsat vermek ve yaratıcılıklarının gelişmesini desteklemek sorumluluğunu taşımalıyız. Çocukların hayal güçlerini ve farklı alanlardaki yeteneklerini geliştirmek için çalışmalıyız.

2.5.2016Eğitim
Yeşil Deniz 71.bölümde İsmail şoku yaşanıyor - İzle

Yeşil Deniz 71.bölümde İsmail şoku yaşanıyor - İzle

Yeşil Deniz'de bu hafta; Bahri ve Serhat'ın imtikan planı yüzünden zarar gören İsmail vurulur ve hastaneye yetiştirilir. Hastanede yaşam savaşı veren İsmail yaşayacak mı? 

29.4.2016Kelebek
Serkan Uçar'dan Ceylan Çapa'ya aşk ilanı

Serkan Uçar'dan Ceylan Çapa'ya aşk ilanı

Sosyetik güzel Ceylan Çapa ile Ece Erken’in eski eşi Serkan Uçar, aşklarını Snapchat’e yükledikleri videoyla ilan etti.

29.4.2016Paparazzi

Yazar Sonuçları

Masallar ruha şifa

Masallar ruha şifa

DİDEM Köktaş, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni, aynı zamanda bir masal anlatıcısı.

17.6.2016Ege
‘Liselerde gericiliğe geçit vermeyeceğiz’

‘Liselerde gericiliğe geçit vermeyeceğiz’

TARİHTE on beşliler ne zaman ayağa kalktıysa, devrim gerçekleşmeden oturmadılar.

16.6.2016Haber Yazıları
Şampiyonluk taktiğini Martin Eden'dan aldı

Şampiyonluk taktiğini Martin Eden'dan aldı

Şenol Güneş, teknik direktör olarak yıllardır verdiği emeğin karşılığını Beşiktaş'ta aldı. 64 yaşındaki öğretmen Güneş, yeterli eğitime sahip olmadığı halde, "Bir gün yazar olacağım" diyerek, azmeden ve kendisine inanmayan sevgilisi dahil, herkesi alt eden roman kahramanı Martin Eden'dan hayatı boyunca büyük feyz aldı.

4.6.2016Futbol
‘Bizımla deyılsın sayın vekilim’

‘Bizımla deyılsın sayın vekilim’

KALKIN ey ehl-i vatan, Gazi Meclis zordadır!

30.5.2016Haber Yazıları
Dün limondu bugün internet

Dün limondu bugün internet

Daha düne kadar girişimciliğin fitilini, kimi zaman çocukluk döneminde satılan limon ya da su ateşliyordu.

29.5.2016Ege
Turizmcinin EXPO umudu suya düştü

Turizmcinin EXPO umudu suya düştü

EXPO Antalya’yı yazacağız dedik, bir sürü iddia ortaya atıldı.

16.5.2016Haber Yazıları
80 termik santral daha geliyor

80 termik santral daha geliyor

DOLANDIRILANLARIN çoğunun ortak özelliği nedir sizce?

12.5.2016Haber Yazıları
Açlığa devam...

Açlığa devam...

TÜRKİYE’nin 4-6 Mayıs tarihleri arasında ev sahipliği yaptığı ve Avrupa ve Orta Asya’daki 53 ülkeden 42’sinin katıldığı Antalya’da gerçekleşen Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Bölgesel Konferansı’nda gıda, tarım ve hayvancılık alanında çalışan temsilciler, bir araya geldi.

9.5.2016Haber Yazıları
Sporcu annelerine, anneme, o teyzeye

Sporcu annelerine, anneme, o teyzeye

Özel günleri sevmeyenler vardır. Ben severim.

8.5.2016Futbol