Arşiv
Yazarlara Göre
Doğan HIZLAN330Güzin Abla116Ayşe ARMAN107Uğur VARDAN95Ali Atıf BİR83Yalçın BAYER80Mehmet Y. YILMAZ51Özdemir İNCE49Yalçın DOĞAN46Ahmet HAKAN37Cengiz SEMERCİOĞLU28Deniz SİPAHİ28Tufan TÜRENÇ26Onur BAŞTÜRK24Vahap MUNYAR20Kubilay KESKİN18Nihat DEMİRKOL18Tolga TANIŞ15Tuğrul ŞAVKAY15Tuna KİREMİTÇİ14Enis BERBEROĞLU13Mehmet YAŞİN13Çağlayan ÇEVİK12İzzet ÇAPA12Bekir COŞKUN11Reşat KUTUCULAR11Yılmaz ÖZDİL11Ayşe ARAL10Erol Aksoy10Fatih ALTAYLI10Kanat ATKAYA10Temuçin Tüzecan10Ömür GEDİK10Mete Tamer OMUR8Nilüfer KAS8Nora ROMİ8Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU8Sedat ERGİN8Yaşar SÖKMENSÜER8Adnan KAYA7Ayçe DİKMEN7Ayşe ÖZEK KARASU7Cenker TEZEL7Ferai TINÇ7Gila BENMAYOR7Mehmet Ali BİRAND7Murat BARDAKÇI7Oğuz ARAL7Pako'nun Sayfası7Şenay DÜDEK7Fatih ÇEKİRGE6Figen BATUR6Gökhan KİMSESİZCAN6Kubilay qb Tunçer6Melike Karakartal6Pakize SUDA6Rahmi TURAN6Serhan ASKER6Tolga AKYILDIZ6Yasemin BORAN6Cengiz ÇANDAR5Ebru ÇAPA5Emin ÇÖLAŞAN5Hikmet Demirkol5Osman MÜFTÜOĞLU5Sevil ATASOY5İnci TÜRKAY5Arman Kırım4Banu TUNA4Cengiz ÖZDEMİR4Elif Çongur4Erdem SEVGİ4Rıza Özel4Yaşar AKSOY4Yonca TOKBAŞ4Zeynep BÖLÜKBAŞI4Şükrü KÜÇÜKŞAHİN4Armağan ÇAĞLAYAN3Ateş BAKAN3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Dr. Gündüz TEZMEN3Ezgi Başaran3Gülse BİRSEL3Haldun ARMAĞAN3Haluk KALAFAT3Melis ALPHAN3Mesude ERŞAN3Mevlüt TEZEL3Pınar REYHAN3Salih NEFTÇİ3Seçkin TÜRESAY3Soner YALÇIN3Uğur Ergan3Yonca TOKBAŞ - Kelebek3İsmet BERKAN3Şenol Kalyoncu3Ahmet Arsan2Ateş Yalazan2Bahar AKINCI2Emel Armutçu2

Öykü

Öykü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öykü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.147 Öykü haberi bulunmuştur.

Hikâye ya da öykü, gerçek ya da gerçeğe yakın bir olayı aktaran kısa, düzyazı şeklindeki anlatıdır. Kısa oluşu, yalın bir olay örgüsüne sahip olması, genellikle önemli bir olay ya da sahne aracılığıyla tek ve yoğun bir etki uyandırması ve az sayıda karaktere yer vermesiyle roman ve diğer anlatı türlerinden ayrılır.

Öyküde, olayın geçtiği yer sınırlı, anlatım özlü ve yoğundur. Karakterler belli bir olay içinde gösterilir. Bu karakterlerin de çoğu zaman sadece belli özellikleri yansıtılır. Konu tümüyle düş ürünü olabilir ya da son derece gerçekçidir. Genellikle ironik bir rastlantı yoluyla oluşturulan özel bir an üzerindeki yoğunlaşma sürpriz sonlara olanak verir.

 

Devamı...

Öykü Haberleri

İzmir’in el değmemiş köyü Bademli

İzmir’in el değmemiş köyü Bademli

Dikili ilçesine bağlı Bademli köyü son zamanlarda hayli ilgi gören bir seyahat rotası. Zeytinlikleriyle, bozulmamış doğasıyla dikkat çeken köy Ege Denizi’yle buluşmak için de ideal. Okurumuz Hüseyin Yurttaş izlenimlerini yazdı.

22.7.2016Seyahat
Kesik kulağın sırrı çözüldü

Kesik kulağın sırrı çözüldü

Ünlü ressam Van Gogh’un kulağını kesip gönderdiği gizemli kadının kimliği tespit edildi. ‘The Art Newspaper’ dergisinin iddiasına göre o isim arkadaşının işlettiği kafede temizlikçi olarak çalışan Gabrielle Berlatier.

21.7.2016Dünya
Tam da tercih döneminde, haydi #ruhişini bulmaya

Tam da tercih döneminde, haydi #ruhişini bulmaya

Eğitim ve kariyer yolculuğunda gençlere yardımcı olmayı hedefleyen yeni nesil kariyer platformu buneis.com; “Kariyer de yaparım, mutlu da olurum” diyen herkesi #ruhişini bulmaya davet ediyor!

21.7.2016Kampüs
ABD Büyükelçisi Bass'tan önemli mesajlar

ABD Büyükelçisi Bass'tan önemli mesajlar

ABD Büyükelçisi John Bass, Türkiye'nin iadesini istediği Fethullah Gülen konusunda, önemli olanın "yasal sürecin ilerlemesine izin vermek olduğunu" vurguladı.

20.7.2016Gündem
‘Öğrenciler AB’yi öğreniyor’da dereceye girenlere ödül

‘Öğrenciler AB’yi öğreniyor’da dereceye girenlere ödül

‘Öğrenciler AB’yi Öğreniyor’ projesi kapsamında ‘Bana AB’yi Anlat’ slogan, resim ve kısa öykü yarışması, ‘AB’yi Öğreniyorum’ bilgi yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

14.7.2016Eğitim
Hayat Sevince Güzel 6. bölüm fragmanında Zarife nasıl hamle yapacak?

Hayat Sevince Güzel 6. bölüm fragmanında Zarife nasıl hamle yapacak?

Hayat Sevince Güzel 6. bölüm fragmanıyla bomba gibi geliyor. Fox TV ekranlarının sevilen ve beğenilen dizisi Hayat Sevince Güzel, yeni bölümüyle yine şoke edecek. Dizinin yeni bölümünde Zarife ve Savaş arasında yaşanacaklar diziye damgasını vuracak. Peki, Zarife'nin Savaş'a hamlesi ne olacak. İşte, Hayat Sevince Güzel 6. bölüm fragmanıyla sizlerle...

13.7.2016Kelebek
Tarık Dursun'a büyük vefa

Tarık Dursun'a büyük vefa

EN Güzel Gökyüzü ve En Güzel Denizin Öykü Yarışması, ‘Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü' ismiyle devam edecek.

13.7.2016Ege
Kanıt: Ateş Üstünde dizisi ilk bölümünde aksiyon eksik olmadı

Kanıt: Ateş Üstünde dizisi ilk bölümünde aksiyon eksik olmadı

Kanıt: Ateş Üstünde dizisi ilk bölümü ile ekranlara merhaba dedi. Kanal D'nin yeni projesi Kanıt: Ateş Üstünde, dün akşam aksiyon sahnelerle doluydu. Peki Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin ilk bölümünde neler yaşandı? İşte Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin 1. bölümünde meydana gelen olaylar ve dizinin hikayesi

13.7.2016Kelebek
Olay yerinden en önemli 5 ipucu

Olay yerinden en önemli 5 ipucu

Ortada işlenmiş gizemli bir cinayet var ve sen bu cinayeti çözmeyi kendine iş edindiysen... Sadece cesur ve dikkatli olman yetmez! Kanal D ekranlarında bu akşam başlayacak olan Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin sıkı bir takipçisi olursan, birçok olaya bakışın değişir. İşte, olay yerinden en önemli 5 ipucu!

12.7.2016Keyif
Kanıt: Ateş Üstünde 1. bölüm fragmanı nefes kesti

Kanıt: Ateş Üstünde 1. bölüm fragmanı nefes kesti

Kanal D'nin yeni dizisi Kanıt: Ateş Üstünde bu akşam yayın hayatına merhaba diyor. Kanıt: Ateş Üstünde dizisi 1. bölüm fragmanları ile izleyicisine kendini tanıttı. Peki Kanıt: Ateş Üstünde dizisinde neler yaşanacak? İşte Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin 1. bölüm fragmanında meydana gelen olaylar ve dizinin hikayesi

12.7.2016Kelebek
Kanıt: Ateş Üstünde ne zaman başlıyor? İşte ilk fragman..

Kanıt: Ateş Üstünde ne zaman başlıyor? İşte ilk fragman..

Kanıt: Ateş Üstünde dizisi Kanal D ekranlarında yayın hayatına merhaba diyecek. Dizinin merakla beklenen ilk bölüm fragmanı yayınlandı. Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin yayınlanacağı ilk bölümün tarihide belli oldu. Peki Kanıt: Ateş Üstünde dizisi 1. bölüm fragmanında neler yaşanıyor? İşte Kanıt: Ateş Üstünde dizisinin ilk bölüm fragmanı ve dizinin hikayesi

6.7.2016Kelebek
Hayatını atlara adadı

Hayatını atlara adadı

JOHANNA Picker, Avusturyalı ressam Kurt Kopta ve Brigitta Edler’in ortanca kızları. Ailesinin hikayesi filmlere konu olacak kadar ilginç Bundan 30 yıl önce Türkiye’de filizlenen bir öykü onlarınki!

3.7.2016Ege
'Yazarın vatanı dilidir'

'Yazarın vatanı dilidir'

Önceki romanı Yine Doğdu Tanyıldızı Niğde’de geçiyordu. Şimdi Unutkan Ayna ile Nevşehir’deyiz. Kapadokya’nın sanatını yaptığını hep söyleyen yazarın, Unutkan Ayna ile birlikte yalnız bir coğrafi bölgenin değil, o bölgenin halklarının, mimarisinin, ve tarihinin sanatını yaptığını düşünmek kaçınılmaz hale geliyor. Fakat hiçbir yerellik yok. Hiçbir nostaljik yazıklanmaya rastlanmıyor. Bir bilim insanı nesnelliğiyle karakterleri ele alabilmek, bir dünyalı olarak bu coğrafyaya bakabilmek onun romancılığını anlamaya yeter. Gürsel Korat’la son romanı Unutkan Ayna’yı konuştuk.

2.7.2016Keyif
Çağdaş sanat açıkhavaya çıkıyor

Çağdaş sanat açıkhavaya çıkıyor

Açıkhava şirketi Ströer Kentvizyon ile çağdaş sanat platformu artnivo.com, açıkhava reklam ünitelerinde çağdaş sanat sergisi düzenliyor. İstanbul’daki Ströer Kentvizyon billboardlarında Temmuz ve Ağustos ayı boyunca yer alacak sergi cagdassanatacikhavada.com sitesinden de online ziyaret edilebilecek.

1.7.2016Keyif
5 ülkenin sinemacıları 'Börklüce' için buluştu

5 ülkenin sinemacıları 'Börklüce' için buluştu

İZMİR'de Yunanistan, Filistin, İran, Makedonya ve Türkiye'den sinemacıların katıldığı 'Börklüce Uluslararası Sinema Atölyesi'nde, her kültürün farklı yorumuyla 5 farklı halk kahramanı kurgulandı.

26.6.2016Ege
Hayat Sevince Güzel yayınlanan 4. bölüm fragmanında şoke eden olaylar!

Hayat Sevince Güzel yayınlanan 4. bölüm fragmanında şoke eden olaylar!

Hayat Sevince Güzel 4. bölüm fragmanıyla yine bomba gibi geliyor. Fox TV'nin bu sene yayınladığı yeni dizi pazartesi akşamı yeni bölümüyle herkesi çok güldürecek. Dizinin yeni bölümünde birbirinden komik olaylar yaşanacak. Savaş ve Barış'ın, Zarife için verdiği mücadele herkesi ekran başına kilitleyecek. İşte, Hayat Sevince Güzel yeni bölüm fragmanı...

24.6.2016Kelebek
Dore topuklu ayakkabılarla yürüye yürüye aşınan yollar

Dore topuklu ayakkabılarla yürüye yürüye aşınan yollar

Bu sene yedincisi düzenlenen LGBTİ+ Onur Haftası sergisi, nerdeen nereye ismiyle, Gözde İlkin, İlhan Sayın, Şafak Şule Kemancı ve Sena Başöz’den oluşan kurulun seçtiği işlerle, Boysan Yakar’ın Harbiye Üftade Sokak’taki evinde gerçekleştiriliyor.

23.6.2016Keyif
Apple'dan 3 günlük ücretsiz atölye eğitimi

Apple'dan 3 günlük ücretsiz atölye eğitimi

Okullar tatile girdi, Apple da bunu fırsat bilerek çocukların ilgi alanlarına hitap edip yeni bir şeyler öğrenmesini sağlayacak özel atölye eğitimini başlatıyor. Peki bu atölyede neler öğretilecek? Kimler katılabilecek?

23.6.2016Teknoloji
Hayat Sevince Güzel dizisinin 4.bölüm fragmanı yayınlandı!

Hayat Sevince Güzel dizisinin 4.bölüm fragmanı yayınlandı!

Hayat Sevince Güzel dizisinin 3.bölümünün ardından 4.bölüm fragmanı da yayınlandı. Hayat Sevince Güzel haftaya da çok eğlenceli bir bölümle ekranlara gelecek.Savaş ve Barış namlunun ucunda Zarife için savaşmaktadır. Zarife'nin komik anları 4. bölümde de devam ediyor. İşte Hayat Sevince Güzel 4.bölüm fragmanı

22.6.2016Kelebek
Adile Naşit için büyük sürpriz! Adile Naşit bakın neden doodle yapıldı!

Adile Naşit için büyük sürpriz! Adile Naşit bakın neden doodle yapıldı!

Google bugün Adile Naşit için sürpriz bir doodle hazırladı. Adile Naşit 29 yıl önce aramızdan ayrılmasına rağmen hala hepimizi güldürmeye devam ediyor. Oyun ve filmlerinin yanı sıra bir dönem “Kuzucuklarım” diye seslendiği çocuklara yönelik televizyon programlarıyla gönüllerde taht kuran 17 Haziran 1930 doğumlu Adile Naşit, yaşasaydı bugün 86 yaşında olacaktı. 

17.6.2016Gündem
Kemal Doğulu merdivenlerden düşerek ağır yaralandı!

Kemal Doğulu merdivenlerden düşerek ağır yaralandı!

Kemal Doğulu dün akşam merdivenlerden düşerek ağır şekilde yaralandı. Kemal Doğulu'nun son sağlık durumu hakkındaki bilgiyi oyuncu kardeşi Kadir Doğulu verdi. Kemal Doğulu'nun sağlık durumuyla ilgili Instagram sayfasında açıklama yapan Kadir Doğulu “Abimin durumu ciddiyetini koruyor, dua edin” dedi.

16.6.2016Paparazzi
Kalça ağrılarının sebepleri

Kalça ağrılarının sebepleri

Trokanter majör ağrı sendromunun kalçanın dış yanında şiddetli ağrı ve yürüme zorluğu şikâyetine sebep olduğunu ifade eden Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Cavit Meclisi, ağrının sebepleri ve tedavisi hakkında açıklamalarda bulunuyor.

16.6.2016Sağlık
Hem karikatürist hem öğretmen

Hem karikatürist hem öğretmen

Matematik-bilgisayar bölümü mezunu Erhan Tatlıdilli, hem Penguen dergisinde karikatür çiziyor, hem de Özel Yıldız Koleji’nde matematik, Şişli Terakki’de karikatür ve yaratıcılık derslerine giriyor.

12.6.2016Eğitim
Edebiyatın amacı haz almaktır

Edebiyatın amacı haz almaktır

“Bitiyordu işte. Her şey azar azar bitiyordu. Bahar bitiyordu örneğin. Daha önce de bitmişti. Aşk bitiyordu. Hırs. Ego. Aldanış. Kavga… Bitsin. Her başlangıcın varacağı yer gibi bit-sin.”

11.6.2016Ankara
Muhteşem Yüzyıl Kösem sezon finalinde bakın kimler ayrıldı!

Muhteşem Yüzyıl Kösem sezon finalinde bakın kimler ayrıldı!

Muhteşem Yüzyıl Kösem dün akşam sezon finali yaptı. Muhteşem Yüzyıl Kösem'in sezon finalinde adeta yaprak dökümü vardı. Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Genç Osman’ın öldürülmesinde sorumlu olan herkes Kösem Sultan’ın emriyle öldürüldü. Aslıhan Gürbüz (Halime Sultan), Mete Horozoğlu (Zülfikar Ağa), Öykü Karayel (Dilruba Sultan), Taner Ölmez (Genç Osman) ve Mustafa Üstündağ (Davut Paşa) ölerek diziye veda etti.

10.6.2016Kelebek
Hayat Sevince Güzel dizisinin 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Hayat Sevince Güzel dizisinin 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Yeni dizi Hayat Sevince Güzel 2. bölümüyle ekrana gelecek. Keyifli bir Ege dizisi olan Hayat Sevince Güzel'in başrollerinde Ekin Mert Daymaz, Algı Eke, Burak Çelik, Öykü Çelik, Uğur Çavuşoğlu yer alıyor. 2. yeni bölüm fragmanı yayınlanan Hayat Sevince Güzel'de bu hafta neler yaşanacak?

9.6.2016Kelebek
Yarışma programı 'Fenomen' yayından kaldırıldı

Yarışma programı 'Fenomen' yayından kaldırıldı

TV8’de ekrana gelen strateji yarışması 'Fenomen' ile ilgili karar verildi, yarışma yayından kaldırıldı.

8.6.2016Paparazzi
Matematiğin eğlenceyle buluştuğu çiftlik

Matematiğin eğlenceyle buluştuğu çiftlik

30 yıllık matematik öğretmeni Tufan Döleneken tarafından kurulan Matematik Çiftliği, öykü ve oyun tarzı aktiviteler ile matematik eğitimini kabus olmaktan çıkarıyor.

5.6.2016Eğitim
Fox TV'nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel başlıyor!

Fox TV'nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel başlıyor!

Fox TV ekranlarının merakla beklenen dizisi Hayat Sevince Güzel 1.bölüm fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Algı Eke, Ekin Mert Daymaz, Burak Çelik ve Öykü Çelik'in yer aldığı Hayat Sevince Güzel izleyicileri ekranla kilitlemeye hazırlanıyor. Yaz sezonuna damga vuracak Hayat Sevince Güzel 1.bölüm fragmanı ve detayları...

1.6.2016Kelebek
Nursel Köse kimdir?

Nursel Köse kimdir?

Paramparça, Kartallar Yüksek Uçar, Kötü Yol ve Yaşamın Kıyısında gibi ses getiren projelerde oynadığı roller ile adını duyurmayı başaran Nursel Köse kimdir? Nursel Köse kaç yaşındadır? Paramparça dizisinde Keriman rolüyle izleyicinin beğenisini toplayan güzel oyuncu Nursel Köse'nin, kariyeri ve özel hayatına dair merak edilenler haberimizde…

31.5.2016Kelebek
Yeşil Deniz yarın 75.bölümü ile final yapacak

Yeşil Deniz yarın 75.bölümü ile final yapacak

Yeşil Deniz yarın akşam yayınlanacak 75.bölümü ile final yapacak. Yeşil Deniz final bölümünde çok hüzünlü sahneler var. Süleman’ın burun kanamalarının sebebi ne? İsmail, Yeşilova’dan ayrılacak mı? İşte Yeşil Deniz hakkında merak ettiğiniz soruların cevapları...

29.5.2016Gündem

"Öğrenciler AB'yi Öğreniyor" projesi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, yarışmalarda birinciliklerin önemli ama sembolik olduğunu belirterek, "Çünkü bu yarışmalara katılan, yazı yazan, resim çizen, slogan bulan, öykü yazan çocuklarımızın ileride yazar, ressam, kendine güveni bulunan idareciler olacağını biliyoruz." dedi.

26.5.2016Eğitim
Fox TV’nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel

Fox TV’nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel

Fox TV’nin yeni dizisi Hayat Sevince Güzel dizisi bazen romantik, bazen “serseri” yönüyle televizyon seyircisine oldukça eğlenceli saatler yaşatacak. Fox TV ekranlarında seyirci ile buluşacak olan Hayat Sevince Güzel dizisinin çekimleri devam ediyor. Peki Hayat Sevince Güzel dizisi ne zaman başlayacak? Hayat Sevince Güzel dizisi hakkında merak ettikleriniz ve daha fazlası haberimizde..

26.5.2016Gündem
Yeşil Deniz 75. Bölüm fragmanı yayınlandı!

Yeşil Deniz 75. Bölüm fragmanı yayınlandı!

TRT 1 ekranlarının sevilerek izlenen dizisi Yeşil Deniz 75. Bölümle seyirciyi ekrana kilitleyecek. Peki, Yeşil Deniz 75. Bölümde neler yaşandı? Üçüncü sezonu şimdiden onaylanan Yeşil Deniz dizisi bu hafta sezon finaliyle ekrana gelecek. Yeşil Deniz son bölüm detaylar ve daha fazlası haberimizde..

25.5.2016Gündem
'Bu Kez Başka' kitabı okurlarla buluştu

'Bu Kez Başka' kitabı okurlarla buluştu

Yazar Selda Yurt, Puslu Yayıncılık’tan çıkan yeni romanı “Bu Kez Başka”da, bizleri otuz yıl öncenin Bodrum’unda başlayan bir yasak aşk hikayesinin peşinden sürüklüyor.

18.5.2016Keyif
Çocuklar Matematik Köyü’nü çok sevdi

Çocuklar Matematik Köyü’nü çok sevdi

Konak Belediyesi’nin iki yıldır yürüttüğü Felsefe Atölyesi’ne katılan öğrenciler, Türk Edebiyatı’nın usta yazarı Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin tarafından 2007 yılında İzmir’in Selçuk İlçesi’ne bağlı Şirince’de kurulan Matematik Köyü’nü ziyaret etti. Atölye eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, düzenlenen gezi sayesinde hem hoşça vakit geçirdi hem de deneyimli öğretmenlerden matematik ve felsefe dersi aldı.

17.5.2016Eğitim
Hayat Sevince Güzel fragmanı yayınlandı! İlk bölüm ne zaman başlıyor?

Hayat Sevince Güzel fragmanı yayınlandı! İlk bölüm ne zaman başlıyor?

Hayat Sevince Güzel dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı. FOX TV ekranlarının merakla beklenen yeni dizisi Hayat Sevince Güzel yakında başlıyor! Konusu Ege'de geçen dizi Hayat Sevince Güzel ,samimi aşk hikayesi ile herkesi ekrana kilitleyecek. Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Hayat Sevince güzel dizisi için ayrıntılar ve fragmanı haberimizde.

17.5.2016Gündem

"1 Kitap 1 Hayat" projesi

Samsun'un Tekkeköy Belediyesi, anaokulu, ilköğretim okulu ve lisede okuyan 5 bin öğrenciyi kitap okumaya yönlendirmek için "1 Kitap 1 Hayat" projesi başlattı. Kampanya çerçevesinde ilçedeki tüm öğrencilere seviyelerine göre kitap dağıtıldı.

15.5.2016Eğitim
İstanbul Sokakları dizisi 5. bölüm 2.fragmanında büyük takas!

İstanbul Sokakları dizisi 5. bölüm 2.fragmanında büyük takas!

SHOW TV'nin yeni dizisi İstanbul Sokakları 5. bölüm 2. fragmanını da yayınladı. Pazartesi akşamı ekrana gelecek olan dizinin yeni bölümünde Fırat büyük bir anlaşmanın içine giriyor. Peki Nazlı bulaştığı beladan nasıl kurtulacak? İstanbul Sokakları 5. bölüm fragmanları ve dahası haberimizde.

13.5.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İstihbarat zafiyeti mi dediniz?

İstihbarat zafiyeti mi dediniz?

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbe girişimiyle yakayı ele veren Fetullahçı çetenin devlet içindeki etkinliklerini “istihbarat zafiyetine” bağladı.

22.7.2016Haber Yazıları
Washington’la Gülen krizi şimdi başlıyor

Washington’la Gülen krizi şimdi başlıyor

EMİNİM bazıları için sürpriz olmamıştır.

17.7.2016Haber Yazıları
Tatilin tortusu

Tatilin tortusu

6. sezon finalini yapan Game of Thrones dizisini biraz gecikmeli olarak gününe getirebildim. 

11.7.2016Ege
‘Suriyeli vatandaşlar Türkiye’yi altüst eder’

‘Suriyeli vatandaşlar Türkiye’yi altüst eder’

MEHMET Ögütçü, Suriyeli göçmenler konusunda “Ne yapmalı?” diye sorarken bazı öneriler ortaya atıyor.

6.7.2016Haber Yazıları
Çocukları ‘iyi yazarlar’la tanıştırın

Çocukları ‘iyi yazarlar’la tanıştırın

Çocuklara okuma zevkini aşılamak ve yetişkinliklerinde iyi birer okur olmalarını sağlamak için, onları iyi yazarlarla erken tanıştırmak gerekir. O lezzeti çocukluktan alan biri, iyi bir edebiyat okuru kişiliği kazanır. Bu hafta bunu yapmanız için güzel bir fırsatınız var...

24.6.2016Cumartesi Yazıları
Masallar ruha şifa

Masallar ruha şifa

DİDEM Köktaş, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni, aynı zamanda bir masal anlatıcısı.

17.6.2016Ege
‘Liselerde gericiliğe geçit vermeyeceğiz’

‘Liselerde gericiliğe geçit vermeyeceğiz’

TARİHTE on beşliler ne zaman ayağa kalktıysa, devrim gerçekleşmeden oturmadılar.

16.6.2016Haber Yazıları
Şampiyonluk taktiğini Martin Eden'dan aldı

Şampiyonluk taktiğini Martin Eden'dan aldı

Şenol Güneş, teknik direktör olarak yıllardır verdiği emeğin karşılığını Beşiktaş'ta aldı. 64 yaşındaki öğretmen Güneş, yeterli eğitime sahip olmadığı halde, "Bir gün yazar olacağım" diyerek, azmeden ve kendisine inanmayan sevgilisi dahil, herkesi alt eden roman kahramanı Martin Eden'dan hayatı boyunca büyük feyz aldı.

4.6.2016Futbol
‘Bizımla deyılsın sayın vekilim’

‘Bizımla deyılsın sayın vekilim’

KALKIN ey ehl-i vatan, Gazi Meclis zordadır!

30.5.2016Haber Yazıları
Dün limondu bugün internet

Dün limondu bugün internet

Daha düne kadar girişimciliğin fitilini, kimi zaman çocukluk döneminde satılan limon ya da su ateşliyordu.

29.5.2016Ege
Turizmcinin EXPO umudu suya düştü

Turizmcinin EXPO umudu suya düştü

EXPO Antalya’yı yazacağız dedik, bir sürü iddia ortaya atıldı.

16.5.2016Haber Yazıları