Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

osman_müftüoğlu/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

3.634  adet haber bulundu.


 • Osman MÜFTÜOĞLU

  D vitamini sorunu nasıl çözülecek - osman_müftüoğlu/
  D vitamini sorunu nasıl çözülecek06.03.2015
  YazarlarSizden gelen sorulara bakınca, D vitamini noksanlığının çözümünü yeteri kadar net anlatamadığımı düşündüm ve yeni bir “D VİTAMİNİ” yazısı yazma ihtiyacı duydum.Lütfen dikkatle okuyun ve güneşli bahar günlerinden daha iyi faydalanın.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Bir yaşam tarzı Wellness - osman_müftüoğlu/
  Bir yaşam tarzı Wellness05.03.2015
  YazarlarHepimizin hayattan beklentileri farklı.Ama ortak beklentilerimiz de yok değil.Mesela mı?
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Stres azaltılmaz yönetilir - osman_müftüoğlu/
  Stres azaltılmaz yönetilir04.03.2015
  YazarlarBirçok hastalığın stresle bağlantısı var.İşin kötüsü, stres önlenebilen ya da kolayca savuşturulabilen bir şey de değil.Onu önlemenin değil, yönetmenin mümkün olabileceğini bilmemiz gerekiyor.
 • Yağmurlar ülkesinde çocuk olmak - osman_müftüoğlu/
  Yağmurlar ülkesinde çocuk olmak03.03.2015
  KeyifYitik Ülke Yayınları’ndan benzersiz bir kitap daha… 62 yazarın unutulmaz çocukluk anıları Karadeniz Kitabı’nda buluşuyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Yaygın bir problem : Gaz - osman_müftüoğlu/
  Yaygın bir problem : Gaz03.03.2015
  YazarlarGaz sorunu yaygın bir problem.Peki ne zaman önemli? Ne zaman bir hastalık işareti? İşte yanıtı.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Ekmeğe bağımlıyız - osman_müftüoğlu/
  Ekmeğe bağımlıyız02.03.2015
  YazarlarEkmek vazgeçilmezimiz ama.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Sağlığımıza özen gösteriyor muyuz - osman_müftüoğlu/
  Sağlığımıza özen gösteriyor muyuz28.02.2015
  YazarlarBu soruya çoğumuzun “evet!” yanıtı vereceği kesin! Sağlığı korumanın yolu tabiî ki öncelikle beslenme, aktivite, uyku, stres yönetimi, hijyen kurallarına uyum ile bağlantılı ama bunlar yetmiyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Doğru beslen iyi yaşa - osman_müftüoğlu/
  Doğru beslen iyi yaşa27.02.2015
  YazarlarBedenin yıkım sürecine girdiği, hastalanma eğiliminin arttığı bir zaman dilimidir yaşlılık.Hayatın bu döneminde iyi beslenenler daha güçlü oluyor.Hücreleri daha az yıkıma uğruyor, daha geç yıpranıyor, yıkım süreçlerine daha çok direnebiliyor.İyi beslenenler yıkılanları, dökülenleri yaşlanıp pörsüyenleri daha kolay onarabiliyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Başınız mı ağrıyor - osman_müftüoğlu/
  Başınız mı ağrıyor26.02.2015
  YazarlarBaş ağrısı yaygın bir sorun.“Sağlıklıyım” diyen her altı kişiden birinde baş ağrısı sorunu var ama çoğu bunu ciddiye almıyor.Uzmanlara bakılırsa yine sağlıklı olduğunu düşünen her üç kişiden biri hayatının bir döneminde bir şekilde baş ağrısıyla tanışıyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  D vitamini niye az - osman_müftüoğlu/
  D vitamini niye az25.02.2015
  YazarlarYaz sonunda yaptırdığı kan tahlillerinde normal olan D vitamini seviyesinin son tetkikte dibe vurduğunu(!) öğrenen hastam şu soruyu yöneltti: “6 ay önce normaldi, şimdi neden bu kadar azaldı?” Sadece onun değil, birçok insanın aklında aynı soru var.Cevabı merak ediyorsanız buyurun!
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Hangi tüyler tehlikeli? - osman_müftüoğlu/
  Hangi tüyler tehlikeli?24.02.2015
  YazarlarTüylenme, genç kız ve kadınlar için can sıkıcı “estetik” bir problem, doktorlar içinse muhtemel bir “hormonal bozukluğun” işaretidir.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Terlemeden olmuyor - osman_müftüoğlu/
  Terlemeden olmuyor23.02.2015
  YazarlarTeknoloji gelişti, zaman değişti.Ama hiç değişmeyecek bir şey var:
 • 933 yıl olmuş, bir şey değişmemiş - osman_müftüoğlu/
  933 yıl olmuş, bir şey değişmemiş22.02.2015
  GurmeNeredeyse 1000 yıl önce Farsça yazılmış ‘Kitabü’n-Nasihat’ adlı kitaptaki öneriler, modern zaman uzmanlarının önerileriyle birebir örtüşüyor.Şarap içiminden, sofra adabına nasihatlerin yazarı Keykavus bin İskender.
 • Mehmet YAŞİN

  933 yıl olmuş, bir şey değişmemiş - osman_müftüoğlu/
  933 yıl olmuş, bir şey değişmemiş22.02.2015
  YazarlarNeredeyse 1000 yıl önce Farsça yazılmış ‘Kitabü’n-Nasihat’ adlı kitaptaki öneriler, modern zaman uzmanlarının önerileriyle birebir örtüşüyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Anemi üşütür - osman_müftüoğlu/
  Anemi üşütür21.02.2015
  YazarlarKış bütün ağırlığı ile üstümüze üstümüze geliyor, soğuktan herkes etkileniyor.En çok da kansızlık yani anemi sorunu yaşayanlar soğuğu hissediyor, hem de iliklerine kadar! İsterseniz biraz da soğuğu bahane edip bugün kısa bir “anemi turu” yapalım.Ve demir, B12, folik asit neden bu kadar önemliymiş anımsayalım.
 • ABD hükümetinin hazırladığı diyet rehberinden kolestrol sınırı çıkarılıyor - osman_müftüoğlu/
  ABD hükümetinin hazırladığı diyet rehberinden kolestrol sınırı çıkarılıyor21.02.2015
  PlanetUzmanların 30 yıl boyunca 'Fazla tüketmeyin' uyarısında bulunduğu terayağının hiç de zararlı olmadığı ortaya çıktıktan sonra şimdi de ABD'den radikal bir hamle geldi.Amerikalılar için hazırlanan diyet rehberinde revizyona giden uzmanlar, 300 miligram olan kolesterol üst sınırını listeden çıkardı.Gerekçe ise şu: Yüksek kolesterollü besinlerin kalp krizi ya da felç riskini artırdığına dair elde herhangi bir kanıt yok!
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Alzheimer hastası nasıl beslenmeli? - osman_müftüoğlu/
  Alzheimer hastası nasıl beslenmeli?20.02.2015
  YazarlarSon yıllarda Alzheimer’e bakış açısında bazı değişimler oldu.Hastalığın bazı metabolik bozukluklar temelinde geliştiğini, hatta diyabetle benzeştiğini düşünen bilim insanları var.Amerika’nın ünlü tıp merkezlerinden UCLA’da çalışan bilim insanlarından Prof.Dr.Dale Bredesan ve arkadaşları da böyle bir bağlantının olabileceğini düşünenlerden.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Şekerin fazlası bunama yapar mı - osman_müftüoğlu/
  Şekerin fazlası bunama yapar mı19.02.2015
  YazarlarÖnce kanda şeker yüksekliği ile başlayan sonra da yaygın ve ciddi bir metabolik bir hastalığa dönüşen şeker hastalığının damar ve sinir sisteminde önemli sorunlara yol açtığı biliniyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Bilgiler neden çelişkili - osman_müftüoğlu/
  Bilgiler neden çelişkili18.02.2015
  YazarlarBesin seçimlerini yaparken başvurduğumuz doktorların fikirleri zaman zaman ciddi değişiklikler gösterebiliyor.Buna şaşırmamak lazım.Eski bir yazımda da belirttiğim gibi tıp haberlerinde de “moda alanında olanları hatırlatan” değişimlerle karşılaşmak mümkün.Daha da önemlisi yeni bir araştırmanın vardığı “bilimsel sonuçların son kullanma tarihi yiyecek paketlerinin üzerindeki son kullanma tarihlerinden de kısa” olabiliyor.Bunun son örneğini yağ konusunda yaşadık.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Refü mü kalp krizi mi - osman_müftüoğlu/
  Refü mü kalp krizi mi17.02.2015
  YazarlarBir gece, göğsünüzde keskin bir ağrı ile uyanıp “Acaba kalp krizi mi geçiriyorum” diyerek soluğu acil serviste aldıysanız, reflü kulübüne hoşgeldiniz!
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Yağ: hangisi? Ne kadar? - osman_müftüoğlu/
  Yağ: hangisi? Ne kadar?16.02.2015
  YazarlarBir sağlık sorununuz yoksa, yağlıları çok da seviyorsanız, istediğiniz kadar tereyağı, zeytinyağı ya da başka bir sıvıyağ kullanabilirsiniz!
 • Lezzet Durakları - osman_müftüoğlu/
  Lezzet Durakları15.02.2015
  EgeHürriyet Ege'nin klasikleşen lezzet durakları köşesinde bu pazar da birbirinden leziz adresleri sizler için derledik.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Dört kış lezzeti - osman_müftüoğlu/
  Dört kış lezzeti14.02.2015
  YazarlarHer mevsimin kendine has lezzetleri var.Kış lezzetleri denince de çay, boza, kestane ve kuruyemişlerden bahsetmemek olmaz.İsterseniz çayla başlayalım, sonra da boza, kestane ve kuruyemişlerle devam edelim.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Koenzim Q10 güzellik iksiri mi - osman_müftüoğlu/
  Koenzim Q10 güzellik iksiri mi13.02.2015
  YazarlarKoenzim Q10 pek çok besinde bulunan “her derde deva” bir doğal bileşen.Güçlü bir enerji takviyesi.Etkili bir antioksidan.Yetenekli bir kalp ve damar koruyucu.Becerikli bir cilt tamircisi.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Kış mucizeleri-2 - osman_müftüoğlu/
  Kış mucizeleri-212.02.2015
  YazarlarKış eczanesinin doğal ilaçlarına bugün de devam ediyoruz.Bugün kış eczanemizin vitrininde elma, turunçgiller, nar ve havuç var.Umarım faydalanırsınız.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Kış mucizeleri - osman_müftüoğlu/
  Kış mucizeleri11.02.2015
  YazarlarKarlı ve soğuk günler sürüyor.İyi de oluyor! Sağlığımız için “kış kışlığını” yapmalı.Ayrıca kışın da kendine has güzellikleri var ve onlar sadece “kar beyazı” romantizmi ile sınırlı değil.Diğer mevsimler gibi kışın da hazineleri, mucizeleri var ve bizim bu mucizelerden faydalanmamız lazım.Kış mucizeleri sadece kış eczanelerinde satılıyor.O eczaneler de çarşıda, pazarda, manavda kuruluyor.Buyurun.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  3 kadın sorunu - osman_müftüoğlu/
  3 kadın sorunu10.02.2015
  YazarlarBugün sayfamızı üç önemli kadın sağlığı sorununa ayırdık.Kadınların sık karşılaştıkları, sorularına tatmin edici yanıtlar alamadıkları sorunlar bunlar.Yaşasın Hayat ekibinin hazırladığı bu önemli yazıyı lütfen rahat bir zamanınızda dikkatle okuyun, hatta bazı noktaları not almayı ihmal etmeyin.
 • Unutkanlığı nasıl yenebilirsiniz? İşte unutkanlığın nedenleri ve çözüm yolları. - osman_müftüoğlu/
  Unutkanlığı nasıl yenebilirsiniz? İşte unutkanlığın nedenleri ve çözüm yolları.10.02.2015
  SağlıkUnutkanlık, kişinin etkinliklerinde kısıtlılığa yol açan ve beynimizin en önemli işlevlerinden biri olan bellek bozukluğu sonucu ortaya çıkan bir sorundur.Stres, zihinsel yorgunluk, depresyon gibi faktörler unutkanlığa neden olabilir.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Kadının yeni derdi: Akciğer kanseri - osman_müftüoğlu/
  Kadının yeni derdi: Akciğer kanseri09.02.2015
  YazarlarAkciğer kanseri erkekler arasında çoğalıyor ama artık kadınlarda da ilk sırada olan meme kanserini bile geride bıraktı.Sigara içen bir kadının akciğer kanserine yakalanma riski ise, içmeyenlere göre yüz kat fazla.O nedenle, bu yazıyı iyi okuyun.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Lezzetli ve besleyici 9 tat - osman_müftüoğlu/
  Lezzetli ve besleyici 9 tat07.02.2015
  YazarlarBeslenmenin iki temel ve vazgeçilmez kuralı var, yerken de, içerken de bu ikiliyi mutlaka gözetmemiz lazım: Besleyicilik ve lezzet.Ne var ki bu ikili her zaman bir arada olamayabiliyor.Keyifle yiyip içtiğimiz, damağımıza lezzet patlamaları yaptıran bazı şeyler besleyici değilken, sağlığımıza olağanüstü katkılar sağlayan son derece besleyici gıdalar lezzetsiz kalabiliyor.Peki, bu ikilinin bir arada olduğu, hem besleyen hem de lezzet patlamaları yapan besinler yok mu? Tabiî ki var.Merak ediyorsanız “BAHARAT DÜKKÂNINA HOŞGELDİNİZ!”.Baharatlar olağanüstü lezzetlere imza attıkları kadar sağlığımıza da müthiş katkılar sağlar.Kimi kanseri savar, kimi şekeri ayarlar, kimi mideyi, karaciğeri destekler.İçlerinde sakinleştirenler bile var.Daha fazlasını merak ediyorsanız buyurun.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  İlaçlar ömrü uzatabilir mi - osman_müftüoğlu/
  İlaçlar ömrü uzatabilir mi06.02.2015
  Yazarlarİlaçlar sayesinde ömrü uzatmak artık mümkün.Ayrıca ilaçların yaşam kalitemizi artırdığı da kesin.Ancak bu mükemmel fotoğrafın gözden kaçırılmaması gereken başka bir yüzü daha var.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Kilolu kadınları bekleyen 8 tehlike - osman_müftüoğlu/
  Kilolu kadınları bekleyen 8 tehlike05.02.2015
  YazarlarKilo fazlalığı, kadınlar için daha tehlikelidir.“Giydiğim yakışmıyor” kaygısından çok daha büyük sorunlar yaratabilir o fazlalıklar: Hamilelik dönemine ilişkin problemler, eklem hasarı, tüylenme, âdet düzensizlikleri ve ruhsal değişimler.40’lı yaşlarda zaten yavaşlayan metabolizma hızının menopozu takiben biraz daha düşmesine, psikolojik sorunlara bağlı kontrolsüz yiyecek tüketimine bir de egzersiz noksanlığı eklenince tehlike büyüyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Mükemmel bir örnek: GÜLRİZ SURURİ - osman_müftüoğlu/
  Mükemmel bir örnek: GÜLRİZ SURURİ04.02.2015
  YazarlarBedeniniz de ruhunuz da size her yaşta ama en çok da yaşlılığınızda lazım olacak.Önünüzde mükemmel ve tanıdık bir örnek var: Gülriz Sururi hanımefendi.Ne pilatesinden vazgeçiyor, ne de diğer iyi yaşam alışkanlıklarından.Hayata sımsıkı sarılmış ve yolculuğuna keyifle devam ediyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Taramalar, kadınlar için daha önemli - osman_müftüoğlu/
  Taramalar, kadınlar için daha önemli03.02.2015
  YazarlarKadınların, yılda bir kez genel sağlık taramasından geçmesini öneriyoruz.Bu taramalar, hastalık risklerinin belirlenmesinde ve sağlık hedeflerinin planlanmasında büyük önem taşır.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Uyku ilaçları bunatır mı? - osman_müftüoğlu/
  Uyku ilaçları bunatır mı?02.02.2015
  Yazarlarİlaçlar hayat kurtarabildikleri kadar, sağlığımızı tehdit de edebilen ‘iki ucu keskin bıçak’lar.Hiçbiri kusursuz, ‘yüzde yüz güvenli’ değil.Kullanırken dikkat edilmesi gereken ilaç türlerinden biri de, antihistaminikler.Neden mi? Buyurun.
 • Selahattin DUMAN

  Demokrasiye acep hangi ot şifa verir? - osman_müftüoğlu/
  Demokrasiye acep hangi ot şifa verir?01.02.2015
  YazarlarSON günlerin tantanası içinde gözden kaçmış olabilir, Osmanlı tarzı yeni bir açılımın müjdesini ben vereyim.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Hijyeni abartmayın - osman_müftüoğlu/
  Hijyeni abartmayın31.01.2015
  YazarlarHijyenik koşulların sağlanması yönündeki gayretlerimizin temel nedeni mikroorganizmalar –bakteriler, virüsler, mantarlar- ve parazitlerden korunmaktır.Ne var ki her bakteri zararlı değildir.Hatta yoklukları (ya da azlıkları) bizi hasta edebilecek bakteriler de vardır.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Obur muyum, hasta mı - osman_müftüoğlu/
  Obur muyum, hasta mı30.01.2015
  YazarlarAkşam atıştırmalarıyla mutlu olup gece atıştırmalarıyla sabah pişmanlıkları yaşayan biri haline geldiyseniz, en kısa zamanda bir “insülin direnci” testi yaptırmanızı öneririm.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Beyin büyür mü? - osman_müftüoğlu/
  Beyin büyür mü?29.01.2015
  YazarlarEğer aklımız ve bedenimizi bilinçli kullanmayı becerebilirsek, tıpkı kaslarımız gibi beynimizi de büyütmemiz mümkün.Bunun açık anlamına gelince.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Saç ve tırnaklara ne oldu? - osman_müftüoğlu/
  Saç ve tırnaklara ne oldu?28.01.2015
  YazarlarEğer yiyip içtiklerinize dikkat etmez, vücudunuza bazı zorunlu maddeleri kazandıramazsanız, en iyi şampuanları ve en pahalı tırnak ürünlerini de kullansanız umduğunuz sonucu alamazsınız.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Arjinin, şeker hastalığına iyi geliyor - osman_müftüoğlu/
  Arjinin, şeker hastalığına iyi geliyor27.01.2015
  YazarlarFareler üzerinde yapılan bir deneysel çalışmada, arjinin adlı maddenin glikoz metabolizmasına, tip 2 şeker tedavisinde kullanılan ilaçlar kadar katkıda bulunduğunu ortaya çıkardı.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Karaciğeriniz acaba sağlam mı? - osman_müftüoğlu/
  Karaciğeriniz acaba sağlam mı?26.01.2015
  YazarlarTürkiye’de, sağlıklı olduğunu zanneden her dört kişiden birinin karaciğeri yağlı.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  5 SORU 5 CEVAP - osman_müftüoğlu/
  5 SORU 5 CEVAP25.01.2015
  Yazarlarİyi huylu kolesterol nasıl yükseltilir?
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Erkekler neden yoğurdu sevmeli? - osman_müftüoğlu/
  Erkekler neden yoğurdu sevmeli?23.01.2015
  YazarlarBizim beslenme konusunda en iyi yanlarımızdan biri, “yoğurt sever” olmamızdır.Süt grubu besinlerin (süt, yoğurt, ayran, kefir, peynir) hepsi faydalı ama bana sorarsanız yiyecek olarak yoğurdun, içecek olarak da ayranın beslenmemizde ayrı bir yeri olmalı.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Şeker bağımlılığından nasıl kurtuluruz - osman_müftüoğlu/
  Şeker bağımlılığından nasıl kurtuluruz22.01.2015
  YazarlarŞekersiz bir hayat mümkün olmasa bile şu bilgi kesinleşmiş durumda: Ne kadar az şeker tüketirseniz o kadar sağlıklı olursunuz.Peki, bunu başarmak kolay mı? Değil çünkü şeker hayatımızın tadı, ayrılmaz bir parçası ve bir mutluluk aracı! Ne var ki damağımızda oluşturduğu lezzet patlamaları iyi yönetilemez, hele hele “bağımlılık” noktasına gelirse uyuşturucu bir zehir etkisi de yapabiliyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Hastalıkların maskarası! - osman_müftüoğlu/
  Hastalıkların maskarası!21.01.2015
  YazarlarHer zaman çok sayıda ve tipik işaretlerle ortaya çıkan bir sağlık problemi bazen hiç beklenmedik arızalar verebilir.Belirtileriyle hastaları da doktorları da şaşırtabilen sağlık sorunlarından biri de hipoglisemidir.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Unutmaktan korkmayın - osman_müftüoğlu/
  Unutmaktan korkmayın20.01.2015
  YazarlarZayıf bellek güçlendirilebiliyor.Genetik mirasınız pek de iyi olmasa bile hayat tarzınızdaki bazı seçimler belleğinizi olumlu ya da olumsuz etkiliyor.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Hangisi daha tehlikeli: Hareketsizlik mi yoksa kilo mu - osman_müftüoğlu/
  Hangisi daha tehlikeli: Hareketsizlik mi yoksa kilo mu19.01.2015
  YazarlarModern dünyada yaşasak da genlerimiz yontma taş devrindekilerle aynı.Onun için yukarıdaki sorunun yanıtı net: Hareketsizlik, kilodan çok daha tehlikelidir! Neden derseniz, buyurun.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  D vitaminimiz neden az? - osman_müftüoğlu/
  D vitaminimiz neden az?17.01.2015
  YazarlarAkşam sofralarının da, konu komşu, dost sohbetlerinin de değişmez gündemlerinden biri, sağlık konularıdır.Hele bir doktor da varsa, laf döner dolaşır, sağlığımıza gelir.Geçen hafta işte böyle bir sohbet ortamında dikkatli bir hanımefendi ilginç bir soru yöneltti.Soru şu: “D vitamini eksikliği yeni bir moda galiba.Kiminle konuşsam ‘D vitaminim düşük’ diyor, destek alıyor.Bunun nedeni var mı?” O hanımefendi ve diğer konuklara şunları anlattım.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  İnternet doktorunuz olabilir mi - osman_müftüoğlu/
  İnternet doktorunuz olabilir mi16.01.2015
  Yazarlarİnternet hayatımızın yeni fenomenlerinden (!) biri.“Her şeyi değiştiren” yeni bir güç! Yaşam biçimimizi yeniden tasarlamamıza sebep olan bir müthiş “buluş!”.Sağlığımızı da etkileyebiliyor.Etkilenmenin olumlu yönleri olduğu kadar olumsuz, hatta tehlikeli tarafları var.Nedeni şu.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »