Ortaöğretime Geçiş Sınavı

 • Mehmet Y. YILMAZ

  Genç ölüler arasında bile ayrımcılık yapıyor - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Genç ölüler arasında bile ayrımcılık yapıyor18.02.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Evine gitmek için bindiği otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye’yi ayağa kaldırmaya çalıştılar” dedi.
 • Özel okulda okuyan öğrencilere de teşvik - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Özel okulda okuyan öğrencilere de teşvik29.01.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu yıl özel okullarda okuyan öğrencilerin de teşvik programından yararlanmalarına ilişkin yönetmelik üzerindeki çalışmaların sürdüğünü söyledi.Bakan Avcı, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
 • TEOG Google testi gibi - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  TEOG Google testi gibi12.01.2015
  EğitimOrtaöğretime geçiş sınavı TEOG’un sonuçları geçen cuma açıklandı.New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Eğitim ve İstatistik Uzmanı Doç.Dr.Selçuk Şirin’le TEOG’u, Türkiye eğitim sistemini ve eksikliklerini anlattı.
 • TEOG sonuçları açıklandı! - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  TEOG sonuçları açıklandı!10.01.2015
  Gündem8.sınıftan 1,5 milyon öğrencinin girdiği TEOG için sonuçlar dün akşam açıklandı.Öğrencilerin günlerdir merakla beklediği sınavın sonuçları 2 Ocak’ta açıklanması bekleniyordu, ancak ‘hatalı’ olduğu iddia edilen iki soru hakkındaki karar mahkemeden çıkmayınca, TEOG sonuçlarının bir hafta sonra açıklanmasına neden oldu.
 • Konular az rahat olan kazanır - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Konular az rahat olan kazanır24.11.2014
  EğitimTEOG’da öğrenciler yaklaşık 3 aydır gördükleri konulardan sınava tabi olacak.Uzmanlara göre sınav öncesi rahat olan ve zamanı verimli değerlendiren avantajlı.
 • Testi doğru okuyun - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Testi doğru okuyun22.11.2014
  Eğitim8’inci sınıfların gireceği TEOG’a 4 gün kaldı.Uzmanlar, başarının yolunun test çözme tekniklerini bilmekten geçtiğini hatırlatıyor.
 • MEB TEOG sınavı öncesi bilinmesi gerekenler - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  MEB TEOG sınavı öncesi bilinmesi gerekenler21.11.2014
  EğitimOrtaokul 8.sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon 287 bin öğrenci, 26-27 Kasım’daki TEOG sınavında iyi bir liseye girmek için ter dökmeye hazırlanırken, özel okullarla ilgili belirsizlikler netleşmedi.Özel okulların geçen yılki gibi mi yoksa bu yıl farklı kriterlere göre mi öğrenci kabul edeceği henüz bilinmiyor.Çünkü, özel okulların önerilerine bakanlık henüz yanıt vermedi.Ancak, özellikle yüksek puanlı özel okulların farklı derslere göre öğrenci alma hazırlıklarında olduğu duyumları var.
 • Özel okula giriş sistemi hala belirsiz - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Özel okula giriş sistemi hala belirsiz18.11.2014
  Eğitim26-27 Kasım’da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) yapılacak.Ancak özel okulların nasıl öğrenci alacağı henüz belli değil.Bazı kolejler puan hesaplarken dikkate aldıkları ders sayısını arttırmayı planlıyor.Bazıları ise altı ders ve başarı ortalamasıyla oluşan YEP’le öğrenci almayı düşünüyor.Milli Eğitim Bakanlığı’ndan henüz karar çıkmadı.
 • 'Kimsenin arzu etmediği bir okula zorla yönlendirilmesi söz konusu değil' - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  'Kimsenin arzu etmediği bir okula zorla yönlendirilmesi söz konusu değil'05.08.2014
  GündemMİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Danıştay’ın iptal kararının ardından yeniden hesaplanarak, açıklanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) öğrencilerin tercihlerine göre okullara yerleştirileceğini söyleyip, "Kimsenin arzu etmediği bir okula zorla yönlendirilmesi söz konusu olamaz, olmamıştır" dedi.
 • TEOG sonuçları açıklandı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  TEOG sonuçları açıklandı08.07.2014
  EğitimMerkezi ortak sınavlarda yerleştirmeye esas puanlar açıklandı.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8.sınıflara yönelik 2014 yılı temel eğitimden ortaöğretime geçiş uygulaması kapsamında oluşan yerleştirmeye esas puan değerlerini açıkladı.
 • TEOG tekrar hesaplanacak - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  TEOG tekrar hesaplanacak05.07.2014
  Gündem28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan ve 1 milyon 200 bini aşkın 8’inci sınıf öğrencisinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) 4 sorunun iptali ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı 1 Temmuz’da karar aleyhine Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurmuştu.
 • TEOG tekrar hesaplanacak - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  TEOG tekrar hesaplanacak05.07.2014
  Eğitim28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan ve 1 milyon 200 bini aşkın 8’inci sınıf öğrencisinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) 4 sorunun iptali ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı 1 Temmuz’da karar aleyhine Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurmuştu.
 • TEOG’da izlenecek yol haritasını MEB Müsteşarı açıkladı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  TEOG’da izlenecek yol haritasını MEB Müsteşarı açıkladı05.07.2014
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, İlköğretim 8.sınıf öğrencileri için yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı‘nda (TEOG) mahkemenin 4 soruyla ilgili verdiği yürütmeyi durdurma kararı sonrası izleyecekleri stratejiyi Hürriyet’e anlattı.
 • MEB'den özel okullara "TEOG açıklanmadan reklamını yapmayın" uyarısı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  MEB'den özel okullara "TEOG açıklanmadan reklamını yapmayın" uyarısı06.06.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel okullara 8’inci sınıfların girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sonuçlarının açıklanmadan, sınav sonunda birinci, ikinci, üçüncünün belli olduğu yönünde ilan ve reklamlar vermemeleri konusunda uyarıda bulundu.
 • MEB'den YGS mesajı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  MEB'den YGS mesajı15.03.2014
  GündemÜniversite sınavına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, iki milyon adaya ve velilerine seslendi: "İçiniz rahat olsun, sınavla ilgili tüm önlemleri aldık."
 • 3 bin 657 okula tablet bilgisayar - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  3 bin 657 okula tablet bilgisayar18.02.2014
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında dün 81 ildeki okullara, 100 bin tablet bilgisayar dağıtımı yaptı.Tablet dağıtım törenine Başbakan Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte Nimet Baş, Ömer Dinçer, Hasan Celal Güzel gibi eski Milli Eğitim bakanları da katıldı.Mart sonuna kadar 3 bin 657 okula 675 bin tablet bilgisayar dağıtılması, 2014 sonuna kadar yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrenci ve 100 bin öğretmenin sınıf içi uygulamalarında tablet kullanması hedefleniyor.
 • MEB'den ders kitabı ihtiyacında "TEOG" uyarısı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  MEB'den ders kitabı ihtiyacında "TEOG" uyarısı17.02.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), kitap ihtiyacı belirlenirken Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) giren 8’inci sınıf öğrencilerinin mağdur olmaması için sürecin iyi planlanması için okul yöneticilerini uyardı.
 • Sınav kötü geçti diyerek intihar etmek istedi - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Sınav kötü geçti diyerek intihar etmek istedi29.11.2013
  EgeİZMİR’in Karşıyaka İlçesi’nde, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na(TEOG) giren 15 yaşındaki A.K., iddiaya göre sınavının kötü geçtiğini düşünerek 5.katta bulunan evlerinden atlayarak intihar etmek istedi.A.K., ağır yarılı olarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alndı.
 • Sınavı kötü geçen genç 5’inci kattan atladı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Sınavı kötü geçen genç 5’inci kattan atladı29.11.2013
  Eğitimİzmir’in Karşıyaka’da merkezi sınava giren 15 yaşındaki A.K., iddiaya göre sınavının kötü geçtiğini düşünerek evinin 5’inci katından atladı.A.K., ağır yarılı olarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.
 • 'Din soruları zordu' - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  'Din soruları zordu'28.11.2013
  GündemMİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) yerine getirdiği ’Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ sınavı yapıldı.İzmir’de bazı öğrenciler en çok matematikte zorlandıklarını din testinde ise derslerde görmedikleri konulardan sorular geldiğini iddia ettiler.Eskişehir'de ise bazı soruların çok kolay olduğunu belirten öğrenciler "Deney yapıyorlar, biz de ona kurban gittik" diyerek sınavı eleştirdi.
 • Tokat’ta 10 bin 22 öğrenci sınava girecek - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Tokat’ta 10 bin 22 öğrenci sınava girecek26.11.2013
  EğitimTokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Ortaöğretime Geçiş Sınavı'na il genelinde 10 bin 22 öğrencinin katılacağını söyledi.
 • 960 bin adayı geride bıraktı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  960 bin adayı geride bıraktı25.11.2013
  EğitimÜniversite öğrencisi Gamze Oruç, Amerikan yazılım şirketi Microsoft tarafından düzenlenen yarışmada, 960 bin aday arasından sıyrılarak dünya birincisi oldu.Oruç, başarı hikayesini “Denemek için başvurdum, özgüven kazandım” sözleriyle özetledi.
 • Yalçın BAYER

  Kürt sorunu nasıl çözülmez! - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Kürt sorunu nasıl çözülmez!20.11.2013
  YazarlarToplumsal-tarihsel herhangi bir sorunumuz yok demekle yok olmuyor.
 • Diyarbakır'da 4 bin derslik açığı - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Diyarbakır'da 4 bin derslik açığı20.11.2013
  EğitimDiyarbakır Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, ilde 2 bin 314 dersliğin yapımının sürdüğünü söyledi.Ağırbaş, "5 yıl içerisinde ilin normal eğitim için ihtiyaç duyacağı derslik sayısı temel eğitimde 2 bin 500, ortaöğretimde bin 500" dedi.
 • MEB Müsteşarı: Merkezi sınavlarda 30 dakika ara verilecek - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  MEB Müsteşarı: Merkezi sınavlarda 30 dakika ara verilecek07.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, ortaöğretime geçişte bu yıl ilk kez uygulanacak merkezi sınavlara verilecek aranın 30 dakika olacağını açıkladı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Kendi teklifine itirazı olan milletvekili - Ortaöğretime Geçiş Sınavı
  Kendi teklifine itirazı olan milletvekili03.05.2013
  YazarlarAKP’nin MYK toplantısında Sayıştay için hazırlanan kanun teklifi de ele alınmış.
içinde

Ortaöğretime Geçiş Sınavı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz