Aramanız :
Aradığınız kelime : "

ortaogretime_gecis_sinavi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Sırala :
En Yeni
| En Eski

449  adet haber bulundu.


 • TEOG yeni bir sınav değil - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG yeni bir sınav değil01.04.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “TEOG, aslında yeni bir sınav değil.TEOG dediğimiz şey, aslında hepimizin eğitim hayatımızda girdiğimiz yazılı sınavlardan, şimdi biz 6 dersten bu yazılı sınavların kontrollü olarak yapılmasını sağladık” dedi.
 • 11 bölümde yetenek yerine puan - ortaogretime_gecis_sinavi
  11 bölümde yetenek yerine puan10.03.2015
  EğitimAdaylar 15 Mart Pazar günü YGS’ye girmeye hazırlanırken, daha önceki yıllarda özel yetenek sınavıyla öğrenci alan 11 bölüme artık sadece puanla yerleştirme yapılacağı ortaya çıktı.
 • Üniversite adaylarının iki hatası - ortaogretime_gecis_sinavi
  Üniversite adaylarının iki hatası09.03.2015
  Eğitim15 Mart’taki YGS öncesi uzmanlar, adayların iki önemli hatasına dikkat çekiyor: YGS’nin ‘önemsiz’ bir sınav olduğu algısı ve barajı zor geçen bir öğrencinin üniversiteye giremeyeceğini düşünmesi.Başarı için ise üç önemli faktör var.
 • "TEOG başarı sıralamasının sır gibi saklanmasının nedeni.'23.02.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı sıralamasının açıklanmamasının nedeninin, Tunceli'nin bu sınavda en başarılı il olmasından kaynaklandığını ileri sürdü.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Genç ölüler arasında bile ayrımcılık yapıyor - ortaogretime_gecis_sinavi
  Genç ölüler arasında bile ayrımcılık yapıyor18.02.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Evine gitmek için bindiği otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye’yi ayağa kaldırmaya çalıştılar” dedi.
 • TEOG’un kuralları değişiyor - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG’un kuralları değişiyor05.02.2015
  GündemMİLLİ Eğitim Bakanlığı, ilk defa geçen yıl uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirmelerinde yaşanan sorunları çözmek için ‘Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu’ taslağı hazırlayıp görüş ve öneriler için sitesinde ilan etti.
 • Yurtdışındaki okullar için Maarif Vakfı kurulacak - ortaogretime_gecis_sinavi
  Yurtdışındaki okullar için Maarif Vakfı kurulacak04.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Yurtdışındaki okullar için Maarif Vakfı adıyla bir vakıf kurulması planlanıyor.Bütün dünyada faaliyet gösterebilecek bir vakıf statüsünde çalışacak ve dünyanın her yerinde bu vakfın oranın sosyal, siyasi, hukuki şartlarına uyum gösterebilecek esneklikte, yerel uzantıları da olabilecek bir yapı” dedi.
 • Özel okulda okuyan öğrencilere de teşvik - ortaogretime_gecis_sinavi
  Özel okulda okuyan öğrencilere de teşvik29.01.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu yıl özel okullarda okuyan öğrencilerin de teşvik programından yararlanmalarına ilişkin yönetmelik üzerindeki çalışmaların sürdüğünü söyledi.Bakan Avcı, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
 • YGS ve sınavsız geçiş için 2 milyon 126 bin başvuru - ortaogretime_gecis_sinavi
  YGS ve sınavsız geçiş için 2 milyon 126 bin başvuru27.01.2015
  EğitimÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve sınavsız geçiş için 2 milyon 126 bin 681 aday başvurdu.
 • Bir karneyle hayat değişir - ortaogretime_gecis_sinavi
  Bir karneyle hayat değişir23.01.2015
  EğitimSömestr yaklaştı.Peki karne pek parlak değilse ne yapmalı? Uzmanlara göre düşük notlar ikinci dönemde düzelebilir ancak yanlış bir tepki, çocuğun kendisiyle ilgili algısını tamamen değiştirebilir.
 • 18 milyon öğrenci bugün karne aldı - ortaogretime_gecis_sinavi
  18 milyon öğrenci bugün karne aldı23.01.2015
  Gündem18 milyon öğrenci bugün karne aldı ve çocukların iple çektiği iki haftalık tatil başladı.Diyarbakır'da Ferzat Kemanger Eğitim Destek Evi öğrencileri, ilk kez Kürtçe yazılı karnelerini aldı.Ankara'da Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, zayıfı olan bir öğrenciye "Fizikçi Mehmet Ali'ye takmış' diyerek gülüşmelere neden oldu.Peki ‘kırık’ notları olan öğrenciler bu durumu ailelerine nasıl açıklayacak? Veliler ne yapmalı? İşte verimli ve eğlenceli tatil için önerilerden, uzman görüşlerine karneyle ilgili her şey.
 • 18 milyon karne - ortaogretime_gecis_sinavi
  18 milyon karne23.01.2015
  Eğitim18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen bugün 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılını tamamlayarak iki haftalık tatile çıkıyor.
 • YGS başvuruları için son iki gün - ortaogretime_gecis_sinavi
  YGS başvuruları için son iki gün18.01.2015
  EğitimYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak Pazartesi akşamı sona eriyor.Sınav ücreti yatırmak için ise 20 Ocak Salı akşamına kadar vakit var.ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, ÖSYS başvuruları için hafta sonu da açık tutuluyor.Başvurusunu yapıp ücreti yatırmayan adayların başvurusu geçerli olmayacak.
 • Üniversite başvuruları pazartesi sona erecek - ortaogretime_gecis_sinavi
  Üniversite başvuruları pazartesi sona erecek16.01.2015
  EğitimYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak Pazartesi, sınav ücreti yatırma işlemi 20 Ocak Salı sona erecek.
 • Kimler yatay geçiş yapabilecek? (YÖK-Dikey Geçiş Sınavı tarihi) - ortaogretime_gecis_sinavi
  Kimler yatay geçiş yapabilecek? (YÖK-Dikey Geçiş Sınavı tarihi)14.01.2015
  GündemYüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) 2014-2015 eğitim Öğretim yılı bahar döneminde, öğrencilere yatay geçiş hakkı verdi.Yüksek Öğretim Kurulu, milyonlarca üniversite öğrencisini ilgilendiren bir karara imza attı.Üniversiteler isterlerse, sadece yurt içindeki yükseköğretim programlarına kayıtlı öğrencilerin başvuru yapabilmesi için, 2014 kontenjanının yüzde yirmisine kadar yatay geçiş kontenjanı ayırabilecekler.(2015 Dikey Geçiş Sınavı 'DGS' Sınavı ne zaman, başvuru tarihi açıklandı mı?)
 • TEOG’da başarı gösteren öğrencilere tablet - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG’da başarı gösteren öğrencilere tablet14.01.2015
  Eğitimİzmir’in Torbalı İlçesi’nde, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda 120 sorunun tamamını doğru yapan 7 öğrenci, belediye tarafından tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.
 • Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı13.01.2015
  Eğitim2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yatay geçiş hakkı verilecek.YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, yükseköğretim kurumlarının kendi planlamalarında bir zafiyet meydana gelmemesi için bu konudaki karar yükseköğretim kurumlarının yetkili kurullarına bırakıldı.
 • YÖK baharda yatay geçiş hakkı verdi - ortaogretime_gecis_sinavi
  YÖK baharda yatay geçiş hakkı verdi13.01.2015
  EğitimYüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 2014 - 2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde, öğrencilere yatay geçiş hakkının verilmesi konusunu görüşerek bu hakkın verilmesi yönünde karar aldı.Ancak kurul, son sözü üniversitelerin yetkili kurullarına bıraktı.
 • TEOG Google testi gibi - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG Google testi gibi12.01.2015
  EğitimOrtaöğretime geçiş sınavı TEOG’un sonuçları geçen cuma açıklandı.New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Eğitim ve İstatistik Uzmanı Doç.Dr.Selçuk Şirin’le TEOG’u, Türkiye eğitim sistemini ve eksikliklerini anlattı.
 • TEOG sonuçları açıklandı! - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG sonuçları açıklandı!10.01.2015
  Gündem8.sınıftan 1,5 milyon öğrencinin girdiği TEOG için sonuçlar dün akşam açıklandı.Öğrencilerin günlerdir merakla beklediği sınavın sonuçları 2 Ocak’ta açıklanması bekleniyordu, ancak ‘hatalı’ olduğu iddia edilen iki soru hakkındaki karar mahkemeden çıkmayınca, TEOG sonuçlarının bir hafta sonra açıklanmasına neden oldu.
 • Üniversite sınavlarına başvurular başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Üniversite sınavlarına başvurular başladı05.01.2015
  GündemYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular alınmaya başlandı.Başvurular 19 Ocak'ta, sınav ücreti yatırma işlemi 20 Ocak'ta sona erecek.
 • Üniversite adayları için ÖSYS kılavuzu yayınlandı.YGS ücreti 50 TL - ortaogretime_gecis_sinavi
  Üniversite adayları için ÖSYS kılavuzu yayınlandı.YGS ücreti 50 TL03.01.2015
  EğitimÜniversite adayları için geri sayım başladı.Lise son sınıfta okuyan veya mezun olup üniversite sınavlarına girmek isteyenler 5-19 Ocak arasında başvuru işlemlerini tamamlayabilir.20 Ocak akşamına kadar da sınav ücretlerini ilgili bankalara yatırabilir.ÖSYM, bu yıl YGS ücretini 50, LYS’lerin her oturumu için ise sınav ücretini 30 TL olarak belirledi.ÖSYS başvuru kılavuzu ise ÖSYM’nin internet sitesinde.
 • TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?15.12.2014
  EğitimLiseye geçiş için kasım ayında yapılan TEOG’da Türkçe yazılısına girmeyen 43 bin 687, T.C.inkılap tarihi ve Atatürkçülük yazılısına girmeyen 41 bin 36, matematik yazılısına girmeyen 43 bin 117, fen ve teknoloji yazılısına girmeyen 41 bin 725, din kültürü ve ahlak bilgisi yazılısına girmeyen 43 bin 191, yabancı dil yazılısına girmeyen 37 bin 589 öğrenci hafta sonu TEOG mazeret sınavına katıldı.
 • TEOG mazeret sınavları tamamlandı.Sırada sonuçlar var - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG mazeret sınavları tamamlandı.Sırada sonuçlar var14.12.2014
  EğitimTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Kasım’daki ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için düzenlenen mazeret sınavları tamamlandı.Sırada sonuçların açıklanması ve ikinci dönem TEOG ortak sınavları var.
 • TEOG mazeret sınavları sürüyor.Saat 09.00: Fen ve teknoloji sınavı başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG mazeret sınavları sürüyor.Saat 09.00: Fen ve teknoloji sınavı başladı14.12.2014
  EğitimOrtaokul 8’inci sınıf öğrencileri için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında düzenlenen mazeret sınavlarının son oturumları bugün yapılıyor.İkinci günün ilk TEOG oturumu fen ve teknoloji oldu.Türkiye genelindeki 41 bin 725 öğrenci TEOG kapsamında saat 09.00’da başlayan fen ve teknoloji sınavına katılıyor.
 • Saat 09.40: Fen ve teknoloji sınavı tamamlandı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Saat 09.40: Fen ve teknoloji sınavı tamamlandı14.12.2014
  EğitimTEOG mazeret sınavları kapsamında düzenlenen fen ve teknoloji sınavı sona erdi.
 • Saat 10.10: İnkılap tarihi sınavı başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Saat 10.10: İnkılap tarihi sınavı başladı14.12.2014
  EğitimTEOG mazeret sınavlarının bugünkü ikinci oturumu olan T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük sınavı başladı.
 • Saat 10.50: İnkılap tarihi sınavı tamamlandı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Saat 10.50: İnkılap tarihi sınavı tamamlandı14.12.2014
  Eğitim41 bin 36 öğrencinin ter döktüğü T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük sınavı saat 10.50’de sona erdi.
 • Saat 11.20: Yabancı dil sınavı başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Saat 11.20: Yabancı dil sınavı başladı14.12.2014
  EğitimOrtaokul 8’inci sınıfta okuyan 37 bin 589 öğrenci için düzenlenen TEOG mazeret sınavlarının yabancı dil oturumu başladı.Sınav 40 dakika sürecek, öğrenciler 20 soru cevaplayacak.Sınav saat 12.00’de sona erecek.
 • Saat 09.40: TEOG Türkçe sınavı tamamlandı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Saat 09.40: TEOG Türkçe sınavı tamamlandı13.12.2014
  EğitimTEOG mazeret sınavlarının ilk oturumu olan Türkçe tamamlandı.Türkiye genelinde 8’inci sınıfta okuyan ve kasım ayındaki Türkçe sınavına girmemiş olan 43 bin 687 öğrenci ilk oturumda ter döktü.
 • Saat 10.10: Matematik sınavı başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Saat 10.10: Matematik sınavı başladı13.12.2014
  EğitimTEOG mazeret sınavları kapsamında düzenlenen matematik yazılısı saat 10.10’da başladı.
 • 11.20: Din kültürü sınavı başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  11.20: Din kültürü sınavı başladı13.12.2014
  EğitimTEOG mazeret sınavlarının bugünkü son oturumu başladı.43 bin 191 öğrenci, 11.20’de başlayan din kültürü ve ahlak bilgisi sınavında 20 soru cevaplayacak.Sınav saat 12.00’de sona erecek.
 • Yarın üç sınav daha var - ortaogretime_gecis_sinavi
  Yarın üç sınav daha var13.12.2014
  EğitimTEOG kapsamında 26-27 Kasım’da düzenlenen ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için mazeret sınavları düzenleniyor.Türkiye genelindeki yaklaşık 43 bin öğrenci TEOG mazeret sınavlarına katılıyor.
 • Saat 10.50: Matematik sınavı tamamlandı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Saat 10.50: Matematik sınavı tamamlandı13.12.2014
  EğitimTEOG mazeret sınavlarının bugünkü ikinci oturumu olan ve saat 10.10’da başlayan matematik yazılısı 10.50’de sona erdi.
 • Velilerden TEOG’a karşı imza kampanyası - ortaogretime_gecis_sinavi
  Velilerden TEOG’a karşı imza kampanyası10.12.2014
  EğitimBir grup veli bir araya gelerek, liseye geçiş sınavı TEOG’a karşı change.org’da imza kampanyası başlattı.Veliler TEOG sınavında haksızlıklar olduğunu dair bir de bildiri yayımlayıp okul notlarının ticari bir metaya dönüştüğünü öne sürdü.
 • 19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı - ortaogretime_gecis_sinavi
  19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı08.12.2014
  Eğitim19 yılda Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna 11 kişi oturdu.Daha önce sadece 5 yıllık ilkokuldan oluşan zorunlu eğitim önce 8 yıla çıkarıldı.Ardından sistem yeniden değiştirildi ve halk arasında 4+4+4 diye bilinen 12 yıllık kademeli zorunlu eğitim sistemi getirildi.
 • Komisyon çalışmaları tamamlandı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Komisyon çalışmaları tamamlandı05.12.2014
  EğitimMEB tarafından düzenlenen "19.Milli Eğitim Şurası"nda komisyonlar, çalışmalarını tamamladı.
 • Her koleje ayrı kayıt yönetmeliği - ortaogretime_gecis_sinavi
  Her koleje ayrı kayıt yönetmeliği02.12.2014
  GündemTEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde bu yıl yaşanan yerleştirme sıkıntısına karşı Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri kolejlere yerleştirme için çözüm arayışında.
 • TEDMEM’den, Milli Eğitim Şurası’na öneri:.Sınav odaklı sistem değişmeli - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEDMEM’den, Milli Eğitim Şurası’na öneri:.Sınav odaklı sistem değişmeli01.12.2014
  EğitimEğitim dünyası 2 Aralık Salı günü başlayacak 19.Milli Eğitim Şurası’na hazırlanırken, TEDMEM çalışmalara katkıda bulunmak için önerilerini açıkladı: “Sınav odaklı sistem değişmeden yapılacak her türlü yenilik ipotek altında kalacak.öğretim programları ve ders çizelgeleri dikkate alınırken, icraata yansıma biçiminin öne çıkması gerekiyor.Öğretmen ve eğitim yöneticilerinin niteliği konuşulurken, önce “Nitelikli öğretmen kimdir, özellikleri neler?” sorularına cevap verilmeli.
 • İşte TEOG puan hesaplama yöntemi - ortaogretime_gecis_sinavi
  İşte TEOG puan hesaplama yöntemi27.11.2014
  GündemTEOG sınavı bitti.Sorular ve cevaplar açıklandı.Peki ortalama hesabı, yılsonu başarı puanı, ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı (OSP) nasıl hesaplanır, yerleştirmeye esas puan (YEP) nasıl bulunur?
 • TEOG maratonu başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG maratonu başladı26.11.2014
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavların ilk oturumu başladı.
 • Ortaokul öğrencilerinin ortak sınavları başladı - ortaogretime_gecis_sinavi
  Ortaokul öğrencilerinin ortak sınavları başladı26.11.2014
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavların ilk oturumu başladı.
 • 26-27 Kasım 2014 TEOG sınavı saat kaçta? (Bu hataları sakın yapmayın) - ortaogretime_gecis_sinavi
  26-27 Kasım 2014 TEOG sınavı saat kaçta? (Bu hataları sakın yapmayın)25.11.2014
  GündemTEOG sınavları ne zaman yapılacak? İşte Başlama saati, soru sayısı ve sına süresi.TEOG sınav tarihleri ve merkezi ortak sınavlarda çıkacak konular MEB tarafından açıklandı.TEOG sınavları hakkında merak edilen detaylar ile beraber sınav tarihleri ve merkezi ortak sınavlarda çıkacak soruların konuları.
 • Başarının sırrı dersi derste öğrenmekte - ortaogretime_gecis_sinavi
  Başarının sırrı dersi derste öğrenmekte24.11.2014
  EğitimTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi geçen yıl ilk defa uygulandı.Sistem açıklandıktan kısa bir süre sonra sınava girmemiz gerekiyordu.
 • Konular az rahat olan kazanır - ortaogretime_gecis_sinavi
  Konular az rahat olan kazanır23.11.2014
  EğitimTEOG’da öğrenciler yaklaşık 3 aydır gördükleri konulardan sınava tabi olacak.Uzmanlara göre sınav öncesi rahat olan ve zamanı verimli değerlendiren avantajlı.
 • Sıkılıp çıkmak istemek - ortaogretime_gecis_sinavi
  Sıkılıp çıkmak istemek23.11.2014
  Gündem8’inci sınıfların liseye giriş maratonunun ilk aşaması olan 26-27 Kasım’daki sınav hem iyi bir okulun, hem de iyi bir geleceğin anahtarı olacak.En küçük bir hata ise birkaç bin sıra aşağıya düşürebilir.
 • Testi doğru okuyun - ortaogretime_gecis_sinavi
  Testi doğru okuyun22.11.2014
  Eğitim8’inci sınıfların gireceği TEOG’a 4 gün kaldı.Uzmanlar, başarının yolunun test çözme tekniklerini bilmekten geçtiğini hatırlatıyor.
 • TEOG’da geri sayım - ortaogretime_gecis_sinavi
  TEOG’da geri sayım21.11.2014
  GündemOrtaokul 8.sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon 287 bin öğrenci, 26-27 Kasım’daki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında iyi bir liseye girmek için ter dökmeye hazırlanırken, özel okullarla ilgili belirsizlikler netleşmedi.Özel okulların geçen yılki gibi mi yoksa bu yıl farklı kriterlere göre mi öğrenci kabul edeceği henüz bilinmiyor.Çünkü, özel okulların önerilerine bakanlık henüz yanıt vermedi.Ancak, özellikle yüksek puanlı özel okulların farklı derslere göre öğrenci alma hazırlıklarında olduğu duyumları var.
 • MEB TEOG sınavı öncesi bilinmesi gerekenler - ortaogretime_gecis_sinavi
  MEB TEOG sınavı öncesi bilinmesi gerekenler21.11.2014
  EğitimOrtaokul 8.sınıfta okuyan yaklaşık 1 milyon 287 bin öğrenci, 26-27 Kasım’daki TEOG sınavında iyi bir liseye girmek için ter dökmeye hazırlanırken, özel okullarla ilgili belirsizlikler netleşmedi.Özel okulların geçen yılki gibi mi yoksa bu yıl farklı kriterlere göre mi öğrenci kabul edeceği henüz bilinmiyor.Çünkü, özel okulların önerilerine bakanlık henüz yanıt vermedi.Ancak, özellikle yüksek puanlı özel okulların farklı derslere göre öğrenci alma hazırlıklarında olduğu duyumları var.
 • Beslenme ve uyku düzeninizi bozmayın - ortaogretime_gecis_sinavi
  Beslenme ve uyku düzeninizi bozmayın19.11.2014
  EğitimTEOG öncesi uzmanlar uyarıyor: Uyku ve beslenme düzeninizi değiştirmeyin.Fazla yorucu olmayan fiziksel egzersizler yapın, futbol ya da basketbol maçlarından uzak durmakta yarar var.Ağır ve yağlı yemeklerden kaçının.Sınavdan birkaç gün önce protein değeri yüksek yiyecekler tüketebilirsiniz.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Sonraki»
Son Sayfa»»