Aramanız :
Aradığınız kelime : "

ortaogretime gecis sinavi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Sırala :
En Yeni
| En Eski

463  adet haber bulundu.


 • Bakanlıktan TEOG yönergesi - ortaogretime-gecis-sinavi

  Bakanlıktan TEOG yönergesi23.05.2015

  GÜNDEM

  Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi’ yayımladı.Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Cem Gülan, yeni yönerge ile geçen sene TEOG ortak sınavlarına katılan öğrencilerin doldurduğu ‘A’ ve ‘B’ grubu tercih listelerinin yürürlükten kalktığını söyledi.
 • Bakan Nabi Avcı: TEOG İngilizce sorusunda hata yok - ortaogretime-gecis-sinavi

  Bakan Nabi Avcı: TEOG İngilizce sorusunda hata yok07.05.2015

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2010 yılında gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı’ndaki (SBS) kopya iddiaları ile ilgili henüz bakanlığa ulaşmış bir bilgi olmadığını söyledi.TEOG İngilizce testinde bir sorunun hatalı olduğu iddiası hakkında, “Türkçe düşünmekten kaynaklanan bir yanlış anlama veya işaretleme olabilir ama sorunun düzenlenmesinin doğru olduğu konusunda uzmanlarımız hemfikir” diyen Avcı, okulların kapanma tarihinde bir değişiklik olmadığını ve 12 Haziran’da yaz tatiline çıkılacağını açıkladı.
 • PYBS başvuru süresi uzatıldı - ortaogretime-gecis-sinavi

  PYBS başvuru süresi uzatıldı05.05.2015

  Eğitim

  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) başvuru süresi uzatıldı.Adaylar 8 Mayıs’a kadar başvuru yapabilecek.
 • TEOG tatili kaç gün, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG tatili kaç gün, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?29.04.2015

  Eğitim

  TEOG tatili kaç gün, TEOG tatili hangi sınıflara var, TEOG tatili ne zaman bitiyor, TEOG Tatili ile ilgili merak edilen oldukça fazla soru var.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları başladı.TEOG'la birlikte 5 günlük tatil de başlamış oldu.İşte detaylar.
 • TEOG tatili kaç gün, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG tatili kaç gün, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?29.04.2015

  Eğitim

  TEOG tatili kaç gün, TEOG tatili hangi sınıflara var, TEOG tatili ne zaman bitiyor, TEOG Tatili ile ilgili merak edilen oldukça fazla soru var.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları başladı.TEOG'la birlikte 5 günlük tatil de başlamış oldu.İşte detaylar.
 • TEOG için 10 bin soru hazırlandı - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG için 10 bin soru hazırlandı28.04.2015

  Eğitim

  Millî Eğitim Bakanlığı’nın, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenleyeceği TEOG sınavı için Türkiye’nin çeşitli okullarından görevlendirilen 93 öğretmen, yaklaşık 10 bin soru hazırladı.Çeşitli okullarından 93 öğretmen görevlendirildi.Bu öğretmenlere soru hazırlamada uzmanlaşmış 42 öğretmen de destek verdi.Ayrıca, soruları hazırlama ve redaksiyon aşamasında 135 öğretmen çalıştı ve sorular 28 ölçme değerlendirme ve alan uzmanı akademisyen tarafından incelendi.Yaklaşık 10 bin soru, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın programı ölçü alınarak kazanım esaslı hazırlandı.
 • MEB, ortak sınavlar için güvenlik tedbirlerini artırdı - ortaogretime-gecis-sinavi

  MEB, ortak sınavlar için güvenlik tedbirlerini artırdı28.04.2015

  Gündem

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenleyeceği ortak sınavların güvenliği için emniyet ve jandarma mensupları, kapalı dönemin gerçekleştirildiği kampüste ve "sınav kutuları muhafaza odalarının" bulunduğu merkezlerde, 24 saat nöbet tutuyor.
 • Her sorunun puanı aynı, katsayısı farklı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Her sorunun puanı aynı, katsayısı farklı26.04.2015

  Eğitim

  TEOG ortak sınavlarında yanlış cevaplar doğruları etkilemeyecek.Her oturum başladıktan sonra ilk 20 ve son 5 dakika öğrenciler salondan çıkamayacak.Geç kalanlara ek süre verilmeyecek.
 • Ailenin sınav kaygısı çocuklara yansıyor - ortaogretime-gecis-sinavi

  Ailenin sınav kaygısı çocuklara yansıyor25.04.2015

  Eğitim

  Aileler bu yazı sizin için.TEOG ortak sınavlarına kısa süre kala uzmanlar uyarıyor: Ailenin sınava yüklediği anlam çocuğa yansıyor.Çocuklar, anne-babalarının kaygısını taşıyor.Onları elbirliğiyle mutsuz ediyoruz.Bu dönemde ebeveynler daha anlayışlı olmalı.
 • TEOG yerleştirme sisteminde neler değişti? - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG yerleştirme sisteminde neler değişti?24.04.2015

  Eğitim

  TEOG’un ikinci yılında Milli Eğitim Bakanlığı, sistemde güncellemeler yaptı.Eğitimcilerin olumlu karşıladığı ve eleştirdiği noktaların da olduğu yeni yerleştirme sisteminde nelerin değiştiğini araştırdık.
 • Ortak sınavlar 29-30 Nisan'da - ortaogretime-gecis-sinavi

  Ortak sınavlar 29-30 Nisan'da23.04.2015

  Eğitim

  TEOG kapsamında 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavları, 29 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek.
 • CHP'nin seçim bildirgesi - ortaogretime-gecis-sinavi

  CHP'nin seçim bildirgesi19.04.2015

  Gündem

  İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.
 • Parasız yatılılık sınavı başvuruları başlıyor - ortaogretime-gecis-sinavi

  Parasız yatılılık sınavı başvuruları başlıyor15.04.2015

  Eğitim

  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) için başvurular 20-30 Nisan arasında yapılacak.Sınav 13 Haziran saat 14.00’te uygulanacak, sonuçlar ise 21 Temmuz’da ilan edilecek.TEOG’a katılacak 8’inci sınıf öğrencileri ise başvuru tarihleri arasında belge alacak.Haziran ayındaki sınavlara girmeyecekler.
 • Görme engellinin TEOG başarısı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Görme engellinin TEOG başarısı06.04.2015

  Eğitim

  Kütahya’nın Simav ilçesindeki Dağardı Ortaokulu’nun görme engelli 8’inci sınıf öğrencisi Fatma Özlem Karaman, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda, 120 sorudan 114’ünü doğru cevaplayarak büyük bir başarıya imza atarken, hedefinin bir sonraki sınavda dereceye girmek olduğunu söyledi.
 • TEOG yeni bir sınav değil - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG yeni bir sınav değil01.04.2015

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “TEOG, aslında yeni bir sınav değil.TEOG dediğimiz şey, aslında hepimizin eğitim hayatımızda girdiğimiz yazılı sınavlardan, şimdi biz 6 dersten bu yazılı sınavların kontrollü olarak yapılmasını sağladık” dedi.
 • 11 bölümde yetenek yerine puan - ortaogretime-gecis-sinavi

  11 bölümde yetenek yerine puan10.03.2015

  Eğitim

  Adaylar 15 Mart Pazar günü YGS’ye girmeye hazırlanırken, daha önceki yıllarda özel yetenek sınavıyla öğrenci alan 11 bölüme artık sadece puanla yerleştirme yapılacağı ortaya çıktı.
 • Üniversite adaylarının iki hatası - ortaogretime-gecis-sinavi

  Üniversite adaylarının iki hatası09.03.2015

  Eğitim

  15 Mart’taki YGS öncesi uzmanlar, adayların iki önemli hatasına dikkat çekiyor: YGS’nin ‘önemsiz’ bir sınav olduğu algısı ve barajı zor geçen bir öğrencinin üniversiteye giremeyeceğini düşünmesi.Başarı için ise üç önemli faktör var.
 • "TEOG başarı sıralamasının sır gibi saklanmasının nedeni.'23.02.2015

  Gündem

  CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı sıralamasının açıklanmamasının nedeninin, Tunceli'nin bu sınavda en başarılı il olmasından kaynaklandığını ileri sürdü.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Genç ölüler arasında bile ayrımcılık yapıyor - ortaogretime-gecis-sinavi

  Genç ölüler arasında bile ayrımcılık yapıyor18.02.2015

  Yazarlar

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Evine gitmek için bindiği otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye’yi ayağa kaldırmaya çalıştılar” dedi.
 • TEOG’un kuralları değişiyor - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG’un kuralları değişiyor05.02.2015

  Gündem

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı, ilk defa geçen yıl uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirmelerinde yaşanan sorunları çözmek için ‘Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu’ taslağı hazırlayıp görüş ve öneriler için sitesinde ilan etti.
 • Yurtdışındaki okullar için Maarif Vakfı kurulacak - ortaogretime-gecis-sinavi

  Yurtdışındaki okullar için Maarif Vakfı kurulacak04.02.2015

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Yurtdışındaki okullar için Maarif Vakfı adıyla bir vakıf kurulması planlanıyor.Bütün dünyada faaliyet gösterebilecek bir vakıf statüsünde çalışacak ve dünyanın her yerinde bu vakfın oranın sosyal, siyasi, hukuki şartlarına uyum gösterebilecek esneklikte, yerel uzantıları da olabilecek bir yapı” dedi.
 • Özel okulda okuyan öğrencilere de teşvik - ortaogretime-gecis-sinavi

  Özel okulda okuyan öğrencilere de teşvik29.01.2015

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu yıl özel okullarda okuyan öğrencilerin de teşvik programından yararlanmalarına ilişkin yönetmelik üzerindeki çalışmaların sürdüğünü söyledi.Bakan Avcı, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
 • YGS ve sınavsız geçiş için 2 milyon 126 bin başvuru - ortaogretime-gecis-sinavi

  YGS ve sınavsız geçiş için 2 milyon 126 bin başvuru27.01.2015

  Eğitim

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve sınavsız geçiş için 2 milyon 126 bin 681 aday başvurdu.
 • Bir karneyle hayat değişir - ortaogretime-gecis-sinavi

  Bir karneyle hayat değişir23.01.2015

  Eğitim

  Sömestr yaklaştı.Peki karne pek parlak değilse ne yapmalı? Uzmanlara göre düşük notlar ikinci dönemde düzelebilir ancak yanlış bir tepki, çocuğun kendisiyle ilgili algısını tamamen değiştirebilir.
 • 18 milyon öğrenci bugün karne aldı - ortaogretime-gecis-sinavi

  18 milyon öğrenci bugün karne aldı23.01.2015

  Gündem

  18 milyon öğrenci bugün karne aldı ve çocukların iple çektiği iki haftalık tatil başladı.Diyarbakır'da Ferzat Kemanger Eğitim Destek Evi öğrencileri, ilk kez Kürtçe yazılı karnelerini aldı.Ankara'da Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, zayıfı olan bir öğrenciye "Fizikçi Mehmet Ali'ye takmış' diyerek gülüşmelere neden oldu.Peki ‘kırık’ notları olan öğrenciler bu durumu ailelerine nasıl açıklayacak? Veliler ne yapmalı? İşte verimli ve eğlenceli tatil için önerilerden, uzman görüşlerine karneyle ilgili her şey.
 • 18 milyon karne - ortaogretime-gecis-sinavi

  18 milyon karne23.01.2015

  Eğitim

  18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen bugün 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılını tamamlayarak iki haftalık tatile çıkıyor.
 • YGS başvuruları için son iki gün - ortaogretime-gecis-sinavi

  YGS başvuruları için son iki gün18.01.2015

  Eğitim

  Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak Pazartesi akşamı sona eriyor.Sınav ücreti yatırmak için ise 20 Ocak Salı akşamına kadar vakit var.ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, ÖSYS başvuruları için hafta sonu da açık tutuluyor.Başvurusunu yapıp ücreti yatırmayan adayların başvurusu geçerli olmayacak.
 • Üniversite başvuruları pazartesi sona erecek - ortaogretime-gecis-sinavi

  Üniversite başvuruları pazartesi sona erecek16.01.2015

  Eğitim

  Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak Pazartesi, sınav ücreti yatırma işlemi 20 Ocak Salı sona erecek.
 • Kimler yatay geçiş yapabilecek? (YÖK-Dikey Geçiş Sınavı tarihi) - ortaogretime-gecis-sinavi

  Kimler yatay geçiş yapabilecek? (YÖK-Dikey Geçiş Sınavı tarihi)14.01.2015

  Gündem

  Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) 2014-2015 eğitim Öğretim yılı bahar döneminde, öğrencilere yatay geçiş hakkı verdi.Yüksek Öğretim Kurulu, milyonlarca üniversite öğrencisini ilgilendiren bir karara imza attı.Üniversiteler isterlerse, sadece yurt içindeki yükseköğretim programlarına kayıtlı öğrencilerin başvuru yapabilmesi için, 2014 kontenjanının yüzde yirmisine kadar yatay geçiş kontenjanı ayırabilecekler.(2015 Dikey Geçiş Sınavı 'DGS' Sınavı ne zaman, başvuru tarihi açıklandı mı?)
 • TEOG’da başarı gösteren öğrencilere tablet - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG’da başarı gösteren öğrencilere tablet14.01.2015

  Eğitim

  İzmir’in Torbalı İlçesi’nde, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda 120 sorunun tamamını doğru yapan 7 öğrenci, belediye tarafından tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.
 • Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı13.01.2015

  Eğitim

  2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yatay geçiş hakkı verilecek.YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, yükseköğretim kurumlarının kendi planlamalarında bir zafiyet meydana gelmemesi için bu konudaki karar yükseköğretim kurumlarının yetkili kurullarına bırakıldı.
 • YÖK baharda yatay geçiş hakkı verdi - ortaogretime-gecis-sinavi

  YÖK baharda yatay geçiş hakkı verdi13.01.2015

  Eğitim

  Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 2014 - 2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde, öğrencilere yatay geçiş hakkının verilmesi konusunu görüşerek bu hakkın verilmesi yönünde karar aldı.Ancak kurul, son sözü üniversitelerin yetkili kurullarına bıraktı.
 • TEOG Google testi gibi - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG Google testi gibi12.01.2015

  Eğitim

  Ortaöğretime geçiş sınavı TEOG’un sonuçları geçen cuma açıklandı.New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Eğitim ve İstatistik Uzmanı Doç.Dr.Selçuk Şirin’le TEOG’u, Türkiye eğitim sistemini ve eksikliklerini anlattı.
 • TEOG sonuçları açıklandı! - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG sonuçları açıklandı!10.01.2015

  Gündem

  8.sınıftan 1,5 milyon öğrencinin girdiği TEOG için sonuçlar dün akşam açıklandı.Öğrencilerin günlerdir merakla beklediği sınavın sonuçları 2 Ocak’ta açıklanması bekleniyordu, ancak ‘hatalı’ olduğu iddia edilen iki soru hakkındaki karar mahkemeden çıkmayınca, TEOG sonuçlarının bir hafta sonra açıklanmasına neden oldu.
 • Üniversite sınavlarına başvurular başladı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Üniversite sınavlarına başvurular başladı05.01.2015

  Gündem

  Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular alınmaya başlandı.Başvurular 19 Ocak'ta, sınav ücreti yatırma işlemi 20 Ocak'ta sona erecek.
 • Üniversite adayları için ÖSYS kılavuzu yayınlandı.YGS ücreti 50 TL - ortaogretime-gecis-sinavi

  Üniversite adayları için ÖSYS kılavuzu yayınlandı.YGS ücreti 50 TL03.01.2015

  Eğitim

  Üniversite adayları için geri sayım başladı.Lise son sınıfta okuyan veya mezun olup üniversite sınavlarına girmek isteyenler 5-19 Ocak arasında başvuru işlemlerini tamamlayabilir.20 Ocak akşamına kadar da sınav ücretlerini ilgili bankalara yatırabilir.ÖSYM, bu yıl YGS ücretini 50, LYS’lerin her oturumu için ise sınav ücretini 30 TL olarak belirledi.ÖSYS başvuru kılavuzu ise ÖSYM’nin internet sitesinde.
 • TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?15.12.2014

  Eğitim

  Liseye geçiş için kasım ayında yapılan TEOG’da Türkçe yazılısına girmeyen 43 bin 687, T.C.inkılap tarihi ve Atatürkçülük yazılısına girmeyen 41 bin 36, matematik yazılısına girmeyen 43 bin 117, fen ve teknoloji yazılısına girmeyen 41 bin 725, din kültürü ve ahlak bilgisi yazılısına girmeyen 43 bin 191, yabancı dil yazılısına girmeyen 37 bin 589 öğrenci hafta sonu TEOG mazeret sınavına katıldı.
 • TEOG mazeret sınavları tamamlandı.Sırada sonuçlar var - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG mazeret sınavları tamamlandı.Sırada sonuçlar var14.12.2014

  Eğitim

  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Kasım’daki ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için düzenlenen mazeret sınavları tamamlandı.Sırada sonuçların açıklanması ve ikinci dönem TEOG ortak sınavları var.
 • TEOG mazeret sınavları sürüyor.Saat 09.00: Fen ve teknoloji sınavı başladı - ortaogretime-gecis-sinavi

  TEOG mazeret sınavları sürüyor.Saat 09.00: Fen ve teknoloji sınavı başladı14.12.2014

  Eğitim

  Ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında düzenlenen mazeret sınavlarının son oturumları bugün yapılıyor.İkinci günün ilk TEOG oturumu fen ve teknoloji oldu.Türkiye genelindeki 41 bin 725 öğrenci TEOG kapsamında saat 09.00’da başlayan fen ve teknoloji sınavına katılıyor.
 • Saat 09.40: Fen ve teknoloji sınavı tamamlandı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Saat 09.40: Fen ve teknoloji sınavı tamamlandı14.12.2014

  Eğitim

  TEOG mazeret sınavları kapsamında düzenlenen fen ve teknoloji sınavı sona erdi.
 • Saat 10.10: İnkılap tarihi sınavı başladı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Saat 10.10: İnkılap tarihi sınavı başladı14.12.2014

  Eğitim

  TEOG mazeret sınavlarının bugünkü ikinci oturumu olan T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük sınavı başladı.
 • Saat 10.50: İnkılap tarihi sınavı tamamlandı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Saat 10.50: İnkılap tarihi sınavı tamamlandı14.12.2014

  Eğitim

  41 bin 36 öğrencinin ter döktüğü T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük sınavı saat 10.50’de sona erdi.
 • Saat 11.20: Yabancı dil sınavı başladı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Saat 11.20: Yabancı dil sınavı başladı14.12.2014

  Eğitim

  Ortaokul 8’inci sınıfta okuyan 37 bin 589 öğrenci için düzenlenen TEOG mazeret sınavlarının yabancı dil oturumu başladı.Sınav 40 dakika sürecek, öğrenciler 20 soru cevaplayacak.Sınav saat 12.00’de sona erecek.
 • Saat 09.40: TEOG Türkçe sınavı tamamlandı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Saat 09.40: TEOG Türkçe sınavı tamamlandı13.12.2014

  Eğitim

  TEOG mazeret sınavlarının ilk oturumu olan Türkçe tamamlandı.Türkiye genelinde 8’inci sınıfta okuyan ve kasım ayındaki Türkçe sınavına girmemiş olan 43 bin 687 öğrenci ilk oturumda ter döktü.
 • Saat 10.10: Matematik sınavı başladı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Saat 10.10: Matematik sınavı başladı13.12.2014

  Eğitim

  TEOG mazeret sınavları kapsamında düzenlenen matematik yazılısı saat 10.10’da başladı.
 • 11.20: Din kültürü sınavı başladı - ortaogretime-gecis-sinavi

  11.20: Din kültürü sınavı başladı13.12.2014

  Eğitim

  TEOG mazeret sınavlarının bugünkü son oturumu başladı.43 bin 191 öğrenci, 11.20’de başlayan din kültürü ve ahlak bilgisi sınavında 20 soru cevaplayacak.Sınav saat 12.00’de sona erecek.
 • Yarın üç sınav daha var - ortaogretime-gecis-sinavi

  Yarın üç sınav daha var13.12.2014

  Eğitim

  TEOG kapsamında 26-27 Kasım’da düzenlenen ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için mazeret sınavları düzenleniyor.Türkiye genelindeki yaklaşık 43 bin öğrenci TEOG mazeret sınavlarına katılıyor.
 • Saat 10.50: Matematik sınavı tamamlandı - ortaogretime-gecis-sinavi

  Saat 10.50: Matematik sınavı tamamlandı13.12.2014

  Eğitim

  TEOG mazeret sınavlarının bugünkü ikinci oturumu olan ve saat 10.10’da başlayan matematik yazılısı 10.50’de sona erdi.
 • Velilerden TEOG’a karşı imza kampanyası - ortaogretime-gecis-sinavi

  Velilerden TEOG’a karşı imza kampanyası10.12.2014

  Eğitim

  Bir grup veli bir araya gelerek, liseye geçiş sınavı TEOG’a karşı change.org’da imza kampanyası başlattı.Veliler TEOG sınavında haksızlıklar olduğunu dair bir de bildiri yayımlayıp okul notlarının ticari bir metaya dönüştüğünü öne sürdü.
 • 19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı - ortaogretime-gecis-sinavi

  19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı08.12.2014

  Eğitim

  19 yılda Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna 11 kişi oturdu.Daha önce sadece 5 yıllık ilkokuldan oluşan zorunlu eğitim önce 8 yıla çıkarıldı.Ardından sistem yeniden değiştirildi ve halk arasında 4+4+4 diye bilinen 12 yıllık kademeli zorunlu eğitim sistemi getirildi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Sonraki»
Son Sayfa»»