MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Banu TUNA31Erkan ÇELEBİ30Yalçın BAYER28Gökhan KİMSESİZCAN28Yurtsan ATAKAN27Cengiz SEMERCİOĞLU27Melike Karakartal25Erdal KAPLANSEREN21Onur BAŞTÜRK21Ayşe ARMAN20Gila BENMAYOR19Vahap MUNYAR18Mete Tamer OMUR16Ertuğrul ÖZKÖK15Tolga TANIŞ14Melis ALPHAN14Nuran ÇAKMAKÇI14Serdar TURGUT12Uğur CEBECİ12Ayşe ÖZEK KARASU11Kubilay KESKİN10Ayçe DİKMEN10Doğan HIZLAN9Melda Narmanlı ÇİMEN9Ayşe ARAL9Gürül Öğüt8Fatih ÇEKİRGE7Ayşegül DOMANİÇ YELÇE7Sefer LEVENT7Alışveriş Cadısı7AnlatanAdam7Nil KARAİBRAHİMGİL6Deniz SİPAHİ6Ferhan İSTANBULLU6Kanat ATKAYA5Güzin Abla5Nora ROMİ5Pako'nun Sayfası5Ertan ACAR5Bahar AKINCI5Özcan Çıkmaz5Nurten ERK TOSUNER4Esra MİDİLLİ4Yaşar SÖKMENSÜER4Cengiz ÇANDAR4Yonca TOKBAŞ4Yonca TOKBAŞ - Kelebek4Sibel Arna4Pucca Günlük4Hikmet Demirkol4Faruk BİLDİRİCİ4Patrick Özdemiroğlu4Cüneyt ÜLSEVER3Enis BERBEROĞLU3Ömür GEDİK3Mehmet Y. YILMAZ3Nedim BUBİK3Mevlüt TEZEL3M. Rauf Ateş3İsmet BERKAN3Mehmet Uğur YÜKSEL3Ayşe ARAL - Kelebek3Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ3Adnan KAYA3Aylin Anne3İzzet ÇAPA3Oktay EKŞİ2Fatih ALTAYLI2Mustafa KUTLAY2Oya BERBEROĞLU2Tuğrul ŞAVKAY2Tolga AKYILDIZ2Mehmet Ali BİRAND2Ali Atıf BİR2Şükrü KIZILOT2Figen BATUR2Zeynep GÖĞÜŞ2Mesude ERŞAN2Sevil ATASOY2Erdal İPEKEŞEN2Oya ARMUTÇU2Yılmaz ÖZDİL2Yeşim Çobankent2Yusuf Kanlı2Özgür BOLAT2Kristen Stevens2Eyüp CAN2Gamze CİZRELİ2Erdinç Çelikkan2Nihat DEMİRKOL2Reşat KUTUCULAR2Ajda PEKKAN2Rıza Özel2Fatih Tekeci2Ece SÜKAN2Savaş ÖZBEY2Ahmet CAN2Uğur GÜRSES2Ayşe BAYKAL2Saffet Emre TONGUÇ2

Online

Online ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Online haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.359 Online haberi bulunmuştur.

Çevrim içi (İngilizce: online), bilgisayar sisteminde sunucuya bağlı ve çalışır durumda olma halidir.

Türkçeye İngilizce'dekinden daha dar anlamıyla yalnızca bilgisayar ve ilgili konularıyla bağlantılı olarak yerleşmiş bir sözcüktür. Bilgisayar başında iken çevrim içi olunması, bilgisayarın birçok başka bilgisayardan oluşan bir ağa bağlı ve bu ağ üzerinde çalışır.

Online Haberleri

E Okul - VBS sistemi açılıyor mu İşte eokul giriş sayfası

E Okul - VBS sistemi açılıyor mu? İşte eokul giriş sayfası

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi için dün giriş yapmaya çalışan veli ve öğrenciler sistemin açılmaması ile birlikte hayal kırıklığına uğradı. Gün boyu eokul neden açılmıyor? sorusunun cevabını arayan öğrenci ve veliler, online sistemin düzelip düzelmediğini merak etti. Peki eokul sistemi açılıyor mu? İşte E-Okul hakkında tüm detaylar

30.5.2017Gündem
Siber güvenlikte bayrak yarışı

Siber güvenlikte bayrak yarışı

Trend Micro üçüncü Capture the Flag Yarışması’nı düzenliyor. Trend Micro Capture the Flag siber güvenlik yarışması, bu alana gönül vermiş genç profesyonellerin yeteneklerini sergileyebilecekleri ve sahip oldukları bilgileri geliştirebilecekleri bir fırsat sunuyor.

29.5.2017Teknoloji
Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi çocuklarla buluştu

Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi çocuklarla buluştu

Mercedes-Benz Türk ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen MobileKids Türkiye, 27 Mayıs Cumartesi günü İzmir MaviBahçe AVM’de yeni bir etkinlik düzenlendi.

29.5.2017İzmir
Paraşütten yeni e-ticaret entegrasyonu

Paraşüt'ten yeni e-ticaret entegrasyonu

Paraşüt'ün, StockMount ve Salyangoz ile ayrı ayrı gerçekleştirdiği iş birlikleri çerçevesinde yeni e-ticaret entegrasyonu hayat buldu.

29.5.2017Teknoloji
Dijital anlayış doğru olmalı

Dijital anlayış doğru olmalı

Dijital dönüşüm ve dijitalleşme günümüz iş dünyasında en çok kullanılan terimler arasında bulunuyor. Ancak, aynı gibi kullanılan bu iki terim aslında birbirinden çok farklı.

26.5.2017IK
Razerden yeni ortaklık

Razer'den yeni ortaklık!

Razer Music, Grammy adayı sanatçı Anderson Paak ve yenilikçi müzisyenler Purity Ring, Noisia, Feed Me ve Wondagurl ile birlikte çalışmaya başladı. Partnerler arasında Image-Line, Universal Audio ve Splice var.

26.5.2017eSpor
Der Spiegelin iddiası: Türkiye ile Almanya arasında yumuşama var

Der Spiegel'in iddiası: Türkiye ile Almanya arasında yumuşama var

Der Spiegel dergisi Almanya ile Türkiye arasında sorun teşkil eden Alman parlamenterlerin İncirlik ve Konya üslerindeki askerlerini ziyaret etmeleri konusunda Türkiye’nin kısmi olarak yumuşama gösterdiğini öne sürdü.

26.5.2017Dünya
Tarık Dursun K. ödülleri sahiplerini buldu

Tarık Dursun K. ödülleri sahiplerini buldu

Tarık Dursun K. ödülleri sahiplerini buldu

26.5.2017Konak
Çeyizi internetten alan yüzde 20.86 tasarruf ediyor

Çeyizi internetten alan yüzde 20.86 tasarruf ediyor

Çeyizi internetten alan yüzde 20.86 tasarruf ediyor

26.5.2017Merkez
Mahkeme, Booking.com kararını açıkladı

Mahkeme, Booking.com kararını açıkladı

DÜNYACA ünlü online rezervasyon sitesi booking.com'un kendisi hakkında verilen engelleme kararına yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Karara ilişkin Booking,com'dan Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada 'hayal kırıklığı yaşadık' denildi.

26.5.2017Ekonomi
Steam indirimleri geldi: Oyunlar fena ucuzladı

Steam indirimleri geldi: Oyunlar fena ucuzladı!

Steam platformunda yaz günleri yaklaştıkça oyun fiyatları da düşmeye başladı. Peki Steam'de hangi oyunlar hangi oranda indirim aldı? İşte Steam üzerinden indirimli fiyatlardan satın alabileceğiniz oyunların listesi...

26.5.2017Teknoloji
Steamde fiyatlar öyle bir düştü ki...

Steam'de fiyatlar öyle bir düştü ki...

Steam platformunun en çok satan oyunlarından biri olan ve yıllar geçse de eskimeyen GTA 5'in fiyatında büyük oranda indirime gidildi. Steam üzerinden GTA 5 alacaklar yaz günleri yaklaşırken oyuna yüzde 40 indirimli fiyattan sahip olabilecek.

26.5.2017Teknoloji
İşte karşınızda Far Cry 5in kötü karakterleri

İşte karşınızda Far Cry 5'in kötü karakterleri

Ubisoft, Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 5'in kapak görselini oyunseverlerle paylaştı. Görselde oyunda karşılaşacağımız bazı karakterleri de görmüş oluyoruz.

26.5.2017Teknoloji
İş dünyasında “annelik” engel görülüyor

İş dünyasında “annelik” engel görülüyor

KPMG Türkiye şirketi ve Yönetim Kurulu'nda Kadın’ın ortaklaşa düzenlediği, ülkemizde kadın çalışanların yönetici pozisyonuna geçerken yaşadığı zorlukları ortaya koyan ve engellerin aşılması için yapılması gerekenleri açıklayan 'Kilidi Kırmak' araştırması sonuçlandı.

25.5.2017İstanbul
Dünya sorunlarına teknolojik çözüm

Dünya sorunlarına teknolojik çözüm

Bilim ve teknoloji girişimcilerini birbirlerine ve iş dünyasına bağlayarak teşvik eden dünyanın en büyük ağlarından Hello Tomorrow, dünyanın sorunlarını çözecek teknoloji ve bilim projelerini destekleme amacıyla her yıl düzenlediği yarışmaya, Türkiye’den girişim sahiplerini davet ediyor.

25.5.2017Ekonomi
KOBİ’lere ticari platform

KOBİ’lere ticari platform

Avustralya ve Asya Pasifik Bölgesi’nin önde gelen tedarik zinciri yönetimi ve finansmanı platformu Octet, Türk ve Avustralyalı ortakların girişimi ile Türkiye’de faaliyetlerine başladı. Octetoluşturduğu dijital platformla, özellikle KOBİ’lerin ek işletme sermayesi kaynaklarına erişimini kolaylaştırmanın yanısıra tahsilat sıkıntısını gideren güçlü bir altyapı sunuyor.

25.5.2017Ekonomi
Ramazanın zam şampiyonu nohut oldu

Ramazan'ın zam şampiyonu nohut oldu!

En güncel pazar araştırma analizlerini sunan BrandZone verilerine göre, Ramazan’da fiyatı en çok artan gıda yüzde 28 zam oranıyla nohut oldu. Nohutu sırasıyla sucuk ve siyah zeytin izledi.

25.5.2017Ekonomi
Dünya devinde istifa 22 yıldır görevdeydi...

Dünya devinde istifa! 22 yıldır görevdeydi...

IKEA'nın CEO'su Peter Agnefjall istifa etti. Dört yıldır görevde olan Peter Agnefjall'ın yerine şirketin Arz Zinciri Müdürü Jesper Brodin getirilecek.

25.5.2017Ekonomi
The Elder Scrolls Online: Morrowindin beta izlenimleri

The Elder Scrolls Online: Morrowind'in beta izlenimleri

Bethesda'nın merakla beklenen yeni eklentisi The Elder Scrolls Online: Morrowind 6 Haziran'da çıkıyor.

25.5.2017Teknoloji
‘Kırmızı’da rekor yılı

‘Kırmızı’da rekor yılı

Reklam sektörünün kalbi bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nde attı. Törende, Kıpkırmızı Basın ödülünü TBWA, Kıpkırmızı Bölge ödülünü Ideart, Kıpkırmızı Dijital ödülünü Manajans Thompson, Kıpkırmızı Zanaat ödülünü Rafineri Reklamcılık, Kıpkırmızı Kampanya ödülünü de TBWA aldı.

24.5.2017Ekonomi
Trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır Plaka ile trafik ceza sorgulama

Trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır? Plaka ile trafik ceza sorgulama

Araç sahiplerinin sıkça sorguladığı trafik ceza işlemleri hakkında detaylı bilgiler merak ediliyor. Plaka numarası ile trafik ceza sorgulamanın mümkün olduğu yeni sistemde, trafik ceza sorgulamalarınızı online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Peki trafik ceza sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

24.5.2017 Gündem
14üncü Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

14'üncü Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

14'üncü Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

24.5.2017İstanbul
Tarık Dursun K.nın kazananı belli oldu

Tarık Dursun K.'nın kazananı belli oldu

Tarık Dursun K.'nın kazananı belli oldu

24.5.2017İzmir
Mobil fidye yazılımları 2017’nin ilk çeyreğinde 3 kattan fazla arttı

Mobil fidye yazılımları 2017’nin ilk çeyreğinde 3 kattan fazla arttı

Küresel çapta bir kabus haline gelen fidye yazılımları yılın ilk üç ayında da artış gösteriyordu. Kaspersky Lab’ın 2017’nin ilk çeyreği için hazırladığı rapora göre, mobil fidye yazılımları yılın ilk üç ayında tam 3,5 kat artış gösterdi. Tespit edilen mobil fidye yazılımı dosyalarının sayısı 218.625’e ulaşarak, bir önceki çeyrekte tespit edilen 61.832 dosyanın çok üzerinde seyretti. Tespit edilenlerin %86’sından fazlası Congur yazılım ailesine aitti. Tüm cihazları, sistemleri ve ağları hedef alan fidye yazılımlarının sayısı da artmaya devam etti. İlk üç ayda 11 yeni şifreleyici ailesi ve 55.679 yeni modifikasyona rastlandı.

24.5.2017Teknoloji
Spotify yoksa hacklendi mi

Spotify yoksa hack'lendi mi?

Bir hacker grubunun, online müzik dinleme platformu Spotify'ın binlerce kullanıcısının bilgilerini ele geçirerek internete sızdırdığı iddia edildi.

24.5.2017Teknoloji
Gaziantepsporda Beşiktaş maçı öncesi yumruklar konuştu Açıklama geldi

Gaziantepspor'da Beşiktaş maçı öncesi yumruklar konuştu! Açıklama geldi

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Beşiktaş, 28 Mayıs Pazar günü şampiyonluk maçında deplasmanda Gaziantepspor ile karşılaşacak. Fanatik'te yer alan habere göre, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Gaziantep deplasmanı için biletlerin Beşiktaş taraftarına ayrıldığını açıklamasının ardından Gaziantepspor yönetimi adeta birbirine girdi, yumruklar konuştu. Konuyla ilgili Gaziantepspor cephesinden açıklama geldi.

23.5.2017Futbol
Zomato, Türkiye operasyonlarını dondurduğunu resmi olarak açıkladı

Zomato, Türkiye operasyonlarını dondurduğunu resmi olarak açıkladı

Restoran rehberi Zomato’nun Türkiye ofisini kapatacağı konuşuluyordu. Bugün Zomato Küresel Büyümeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oytun Çalapöver konuyla ilgili resmi bir açıklama paylaştı.

23.5.2017Ekonomi
Liseliler için kariyer planlaması

Liseliler için kariyer planlaması

Özel bir okulun kişiye özgü mentorluk, etkin kariyer planlaması, deneme sınavları ve kişiye özgü online eğitim platformunu içerisinde barındıran merkezleriyle öğrenciler geleceğe hazırlanıyor.

23.5.2017Eğitim
LGnin yeni OLED TVleri tanıtıldı

LG'nin yeni OLED TV'leri tanıtıldı!

LG Electronics Türkiye, Picture-on-Wall tasarımıyla CES 2017’de kullanıcıların beğenisine sunduğu SIGNATURE OLED TV W7 modeliyle birlikte 2017 LG TV ürün gamını İstanbul’da gerçekleştirilen özel bir etkinlikle basın mensupları ve iş ortaklarına tanıttı.

23.5.2017Teknoloji
Uğur Okulları kişiye özel online eğitim platformu ile öğrencileri geleceğe hazırlıyor

Uğur Okulları kişiye özel online eğitim platformu ile öğrencileri geleceğe hazırlıyor

Uğur Okulları kişiye özel online eğitim platformu ile öğrencileri geleceğe hazırlıyor

23.5.2017İstanbul
Öğrenciler tasarımlarıyla yarışacak

Öğrenciler tasarımlarıyla yarışacak

Bu yıl 13’üncü kez düzenlenecek Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvurular başladı. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği bölümleri öğrencilerinin katılacağı yarışmanın son başvuru tarihi ise, 7 Temmuz.

23.5.2017Eğitim
Çiğli’de vezneler hafta sonu da açık

Çiğli’de vezneler hafta sonu da açık

Çiğli’de vezneler hafta sonu da açık

23.5.2017İzmir
Teknoloji kampanyalarına ÖTV indirimi damga vurdu

Teknoloji kampanyalarına ÖTV indirimi damga vurdu

Türkiye'deki markalar için fiyat/rekabet araştırma hizmetleri sunan BrandZone, Hurriyet.com.tr’ye özel Nisan 2017 kampanyalarının verilerini açıkladı. Nisan ayında teknolojik ürün kampanyalarına ÖTV indirimi damga vurdu.

23.5.2017Ekonomi
İstanbul’da ‘Cep Depo’ dönemi başlıyor

İstanbul’da ‘Cep Depo’ dönemi başlıyor

JLL’nin ‘Kent Lojistiği Raporu’na göre İstanbul’da e-ticaretin perakende sektöründeki hacmi her geçen yıl artıyor. Bu durum, 15 milyonluk ‘Mega Şehir’de lojistik ve depolama alanlarında yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Aşırı kentleşme ve trafiğe çıkan araç sayısının her yıl artması gibi unsurlar, tedarik zincirinde ‘Kent içi depolar’ ve ‘Konsolidasyon merkezi’ kavramlarını ön plana çıkarıyor.

23.5.2017Ekonomi
Gestaş 3 günlük tatilde rekor kırdı

Gestaş 3 günlük tatilde rekor kırdı

Gestaş 3 günlük tatilde rekor kırdı

22.5.2017Çanakkale
İşe önce dinlemeyle başladık

İşe önce dinlemeyle başladık

Bireysel kredi koruma, hayat sigortacılığı ve bireysel emeklilik alanlarında 300 çalışanıyla faaliyet gösteren BNP Paribas Cardif, hayata geçirdiği İK uygulamalarıyla Investors in People’ın yeni versiyon uygulaması 6. Nesil’de ödül aldı. Çalışanları dinleyerek sirkülasyonunu yüzde 20’den 10’a indirdiklerini söyleyen BNP Paribas Cardif Türkiye İK ve Organizasyon Genel Müdür Yardımcısı Ebru Taşcı Firuzbay, “Şirketin vizyonunu, hedeflerini çalışanlarla belirledik” diyor.

22.5.2017IK
‘Önce Yapay Zeka’ dünyasına geçiyoruz

‘Önce Yapay Zeka’ dünyasına geçiyoruz

Online satışların üçte birinden fazlası artık mobil cihazlardan geliyor. Ama geçen yıl Google bu kez rekabette önceliğin ve geleceğin yapay zekada olduğunu açıkladı: ‘AI First’ stratejisi.

22.5.2017IK
Bu gençler etkinlikten anlıyor: etkinlikcim.com

Bu gençler etkinlikten anlıyor: etkinlikcim.com

Henüz üniversite yıllarının başında başlayan girişimcilik hikayesini genç yaşında edindiği yüzlerce tecrübeyle yazan ve geldiği noktada etkinlikcim.com gibi bir projeyle taçlandıran Efe Kethuda ile yolu girişimcilikten geçebilecek üniversiteliler için faydalı bir söyleşi gerçekleştirdik.

22.5.2017Kampüs
Boğaziçi’ndeki girişimcilik karnavalının gözdesi belli oldu

Boğaziçi’ndeki girişimcilik karnavalının gözdesi belli oldu!

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki girişimcilik ekosisteminin ve girişimcilik kültürünün en eğlenceli etkinliklerinden biri olan Startup Carnival’a liseli girişimcilerden üniversite mezunlarına, fark yaratan çok sayıda Startup katıldı.

22.5.2017Kampüs
Yandex browser “protect” teknolojisiyle kullanıcılarının virüslere karşı önlem almasını sağlıyor

Yandex browser “protect” teknolojisiyle kullanıcılarının virüslere karşı önlem almasını sağlıyor

Yandex browser “protect” teknolojisiyle kullanıcılarının virüslere karşı önlem almasını sağlıyor

22.5.2017İstanbul
Oteller ve tur şirketleri Booking davasına akın etti

Oteller ve tur şirketleri Booking davasına akın etti

Dünyaca ünlü otel rezervasyonu sitesi Booking.com hakkında verilen faaliyet durdurma kararına itiraz eden 2 sektör örgütü, 19 otel ve tur şirketi ile 3 kişi davacı olarak mahkemeye katıldı. Duruşmada bir otel yetkilisi sadece nisan ayında karardan dolayı 85 bin euro, bir başka butik otel de 16 bin euro zarar ettiğini söyledi.

22.5.2017Ekonomi
Taksi şoförleri mezun oldu

Taksi şoförleri mezun oldu

Taksi şoförleri mezun oldu

22.5.2017İstanbul
KPSS soru yorumlarında bu sorular dikkat çekti.. İşte 2017 KPSS soru yorumları

KPSS soru yorumlarında bu sorular dikkat çekti.. İşte 2017 KPSS soru yorumları

KPSS sınavı dün gerçekleşti. Oturumun ardından bir soru sosyal medyada uzun süre sınava giren adaylar tarafından yorumlandı. Dikkat çeken soru 'Kıbrıs Barış Harekatı'nda Başbakan kimdi' oldu. Peki KPSS soru yorumlarında başka hangi sorular öne çıktı. İşte KPSS soru yorumlarında dikkat çeken yorumlar

22.5.2017Gündem
Eğitim temel insan hakkıdır sonuna kadar savunun

Eğitim temel insan hakkıdır sonuna kadar savunun

Türkiye’nin farklı illerinden 36 kız öğrenci Aydın Doğan Vakfı’nın (ADV) ‘Başarı Bizi İstanbul’a Götürüyor’ projesi kapsamında 16 Mayıs’ta İstanbul’a gelip hayallerini süsleyen üniversiteleri ve kurumları ziyaret etti. Doğan Holding’de düzenlenen törende öğrencilere seslenen ADV Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, “Eğitim temel bir insan hakkıdır, sonuna kadar savunun” diye konuştu.

20.5.2017Gündem
Aydın Doğan Vakfı başarılı kız öğrencileri ödüllendirdi

Aydın Doğan Vakfı başarılı kız öğrencileri ödüllendirdi

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından  'Baba Beni Okula Gönder' seferberliği kapsamında yaptırılan kız öğrenci yurtlarında kalan en başarılı 36 kız öğrenci, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

20.5.2017Gündem
Skal Antalyadan Booking.com için imza kampanyası

Skal Antalya'dan Booking.com için imza kampanyası

Skal Antalya'dan Booking.com için imza kampanyası

19.5.2017İstanbul
Hayata dokunan proje

Hayata dokunan proje

Türkiye’nin finansal okuryazarlık alanında en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ‘Paramı Yönetebiliyorum’ 8 yaşında. Visa, UNDP, Habitat ortaklığında bankaların katkılarıyla devam eden proje, kamu ve özel sektöre örnek olmayı başardı.

18.5.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstanbul Üniversitesi’nde Engellilik Araştırmaları Yüksek Lisans Programı açılıyor…

İstanbul Üniversitesi’nde Engellilik Araştırmaları Yüksek Lisans Programı açılıyor…

Merhabalar sevgili okurlar. 2017–2018 Eğitim Dönemi’nde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde “Engellilik Araştırmaları Tezli Yüksek Lisans Programı” açılıyor. 22 Mayıs’ta başlamış bulunan başvuru süresi 12 Haziran 2017’ye kadar devam edecek.

25.5.2017Ayşegül DOMANİÇ YELÇE
10 adımda DM’den yürüme

10 adımda DM’den yürüme!

Hack’lenen bütün kız Instagramları’nın özel mesajlarında Arda Turan adını görmek artık farz oldu biliyorsunuz. Kendisinin de ‘Günde 1500 kişiyle yazışıyorum’ açıklamasından sonra bunu görev bildim. DM, yani sosyal medyada özel yazışma. Kimse görmeden sadece ikinizin arasında kalacak olan o sinsi, o bir sonraki adım için olan hamle! Aslında şey gibi işte, lisede başka sınıfta hoşlandığın kızı, teneffüste konuşmak için okulun arka bahçesine çağırırsın ya. Hah işte ondan.

20.5.2017Pucca Günlük
Signal neden Whatsapp’tan daha güvenli

Signal neden Whatsapp’tan daha güvenli?

Whatsapp geçen haftalarda dünya genelinde hacklenmiş ve bunun sonucunda 2,5saat boyunca kullanılamamıştı.

18.5.2017Özcan Çıkmaz