Aramanız :
Aradığınız kelime : "

omer_balibey

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

309  adet haber bulundu.


 • Yalçın BAYER

  Neydi şu AKBİL davası? - omer_balibey
  Neydi şu AKBİL davası?12.02.2015
  Yazarlar12 yıl önceyi hatırlamak.
 • Eğitim dünyasından siyasete akın - omer_balibey
  Eğitim dünyasından siyasete akın11.02.2015
  EğitimEğitim dünyasından, haziran ayında yapılacak milletvekilliği için aday adayı olacak isimler belli oldu.İstifa edenlerin büyük bölümünün hedefi, AK Parti sıralarından Meclis’e girmek.Kamudan istifalar için sürenin dolduğu 10 Şubat gününe kadar mevcut görevlerinden istifa ederek aday adayı olan eğitimciler şunlar:
 • MEB’de milletvekili adaylığı için ilk istifalar.İki müsteşar yardımcısı istifa etti - omer_balibey
  MEB’de milletvekili adaylığı için ilk istifalar.İki müsteşar yardımcısı istifa etti09.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik ve Yusuf Büyük, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevlerinden istifa etti.
 • TÜSİAD Başkanı Yılmaz: PISA sonuçları bizim için ciddi bir uyarı - omer_balibey
  TÜSİAD Başkanı Yılmaz: PISA sonuçları bizim için ciddi bir uyarı16.12.2013
  EğitimTÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “PISA Raporu'nda çocukların okuldaki mutluluğu, öğretmenlerin kullandıkları yöntemlerin etkisi gibi unsurlar da işleniyor.2012 PISA Raporu’nda ülkemizin 32.sırada yer alması bizim için ciddi bir uyarıdır” dedi.
 • Camide öğretmenlik mesleği anlatılacak - omer_balibey
  Camide öğretmenlik mesleği anlatılacak21.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasını, geçen yıllardan farklı olarak, ilk kez düzenlenecek etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.Camilerde öğretmenlik mesleğinin ve eğitimin önemine değinilecek, öğretmenler ücretsiz opera, tiyatro izleyebilecek ve müzeleri ziyaret edebilecek.Kutlamalar 4 gün sürecek.
 • Yeni öğretmenler okul yolunda - omer_balibey
  Yeni öğretmenler okul yolunda10.09.2013
  EğitimAtaması dün yapılan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) oluşturulan komisyonlarca atandıkları illerin havaalanlarında, otogarlarında çiçeklerle karşılanacak.
 • Öğretmenler hızlı okuma eğitimi istiyor - omer_balibey
  Öğretmenler hızlı okuma eğitimi istiyor12.06.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı, bu yıl 460 bin öğretmeni 15 saat uzaktan eğitime 15 saat de yüz yüze eğitime alacak.Eğitimler öncesi yapılan ihtiyaç belirleme anketinde, en fazla eğitim alınmak istenen konu hızlı okuma teknikleri olarak belirlendi.
 • Üstün zekalı çocukların eğitimi Elazığ’da tartışılıyor - omer_balibey
  Üstün zekalı çocukların eğitimi Elazığ’da tartışılıyor29.05.2013
  EğitimElazığ Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Üstün Yetenekli ve Üstün Zekalı Çocukların Eğitimi Çalıştayı' başladı.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  "Engelsiz Türkiye İçin: Yolun Neresindeyiz?”24.05.2013
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.17 Mayıs tarihli yazımda söz ettiğim gibi, Sabancı Üniversitesi’ nin geçtiğimiz yıl Sayın Dilek Sabancı’nın önerisi ile başlatmış olduğu “Farklı Açılardan Engellilik” başlıklı proje çalışmaları tamamlandı ve “Engelsiz Türkiye İçin: Yolun Neresindeyiz?” başlıklı sonuç raporu yayınlandı.
 • Bakan Avcı 81 ilden öğretmenlerle buluştu - omer_balibey
  Bakan Avcı 81 ilden öğretmenlerle buluştu11.05.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıda 81 ilden gelen öğretmenlerle biraraya geldi.Toplantıya projeler üreten öğretmenlerin davet edildiği belirtildi.
 • Bakan Avcı, Doğa Bilimciler Turnuvası’nda - omer_balibey
  Bakan Avcı, Doğa Bilimciler Turnuvası’nda30.04.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Nasreddin Hoca, bilim felsefesi üzerine çalışanların çok yararlanabilecekleri derin bir filozof” dedi.
 • 360 bin öğretmen fazlalığı var - omer_balibey
  360 bin öğretmen fazlalığı var13.04.2013
  EğitimÖmer Balıbey, “Bizim 130 bin civarında öğretmen açığımız var ama 360 bin de öğretmen fazlalığımız var” dedi.
 • Öğretmenler üniversitede değil okulda yetişecek - omer_balibey
  Öğretmenler üniversitede değil okulda yetişecek22.03.2013
  Eğitim‘Okulda Üniversite’ modeliyle öğretmen adayları eğitimlerini ilk, orta ve lise öğrencileriyle birlikte okullarda tamamlayacak.
 • Eğitimde ideal olanı arıyoruz - omer_balibey
  Eğitimde ideal olanı arıyoruz15.03.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, “Eğitim, 'yaz boz tahtası” değil.Devlet arayış içerisinde.Toplumun ve genç nüfusumuzun ihtiyaçlarını karşılayacak, en ideal sistemi bulmak için Bakanlığımız durmadan projeler üretiyor” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Uğur Mumcu hassasiyeti - omer_balibey
  Uğur Mumcu hassasiyeti26.01.2013
  YazarlarUĞUR Mumcu’nun 20.ölüm yıldönümünde anma toplantıları için Köln’deki Türk Sosyal Demokratları Derneği’nin konuğu olarak Almanya’dayız.Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Köln’de Uğur Mumcu için iki günden beri hüzünlü anma toplantıları yapılıyor.Bunun dışında Avrupa’da Türklerin yaşadığı diğer ülkelerde de.
 • Öğretmen mutsuz ve umutsuz - omer_balibey
  Öğretmen mutsuz ve umutsuz22.11.2012
  Gündem24 Kasım Cumartesi Öğretmenler Günü.O gün öğretmenler için birçok etkinlik düzenlenecek.Öğrenciler, sevgilerini ifade etmek için öğretmenlerine gönlünden geçen güzel kelimeler söyleyecek.Öğretmenler Günü öncesinde, onların mesleklerini yaparken yaşadığı sıkıntıları eğitim sendikası başkanlarına ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey’e sorduk.
 • Mehmet Ali BİRAND

  Devlet öğretmenleri yıllarca aldatmış… - omer_balibey
  Devlet öğretmenleri yıllarca aldatmış…18.10.2012
  YazarlarSayıları 400 bine yaklaşıyor.Öğretmen olmuşlar, ancak atanmıyorlar veya atanamıyorlar.Son derece büyük bir hayal kırıklığı içindeler.Üstelik haklılar.Ne yazık ki, geçmişteki abuk sobuk politikaların kurbanı durumundalar.Ancak, artık bazı gerçekleri görmek ve bu gerçeklerle yaşamayı öğrenmek zorundalar.
 • MEB bürokratları, 4+4+4'ü 81 ilde anlatacak - omer_balibey
  MEB bürokratları, 4+4+4'ü 81 ilde anlatacak17.09.2012
  GündemMilli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlamasıyla bu yıl bir ilke imza atarak, üst düzey bürokratları 81 ile giderek 12 yıllık zorunlu eğitimi yerinde izlemeleri, konuya ilişkin oluşabilecek tereddütleri gidermeleri için görevlendirdi.
 • Öğretmenler 5 yılda bir sınava girecek - omer_balibey
  Öğretmenler 5 yılda bir sınava girecek09.04.2012
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre öğretmenler 2014 yılından itibaren eğitim görecek ve bu eğitim sonucunda sınava girecek.
 • MEB ve YÖK'ten işbirliği - omer_balibey
  MEB ve YÖK'ten işbirliği23.03.2012
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) işbirliğince eğitim fakültesi dekanlarının katılacağı toplantı düzenlenecek.Toplantıda eğitim fakültelerine öğrenci seçim sürecine ilişkin standartların oluşturulması, öğretmen yetiştiren kurumların yeniden yapılandırılması gibi önemli konular ele alınacak.
 • Atanan öğretmenlere FATİH Projesi eğitimi - omer_balibey
  Atanan öğretmenlere FATİH Projesi eğitimi03.02.2012
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni ataması yapılan öğretmenlere uyum eğitimi verecek.Aday öğretmenlere ilk yardım, afet ve deprem bilincinin yanı sıra FATİH Projesi de anlatılacak.
 • Yalçın BAYER

  Kubilay’ı anıyoruz - omer_balibey
  Kubilay’ı anıyoruz23.12.2011
  Yazarlar23 ARALIK 1930’da Cumhuriyet’e karşı ayaklanan gericiler, Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki’yi şehit etmişlerdir.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Van'da yeni başlayan öğretmenlere travma eğitimi - omer_balibey
  Van'da yeni başlayan öğretmenlere travma eğitimi18.12.2011
  YazarlarVan'a yeni atanan 800 öğretmen geçtiğimiz hafta şehre gitti.Birçoğunun yanında anne babası vardı.Çocuklarının kalacağı yeri, çalışacağı ortamı görmek istiyorlardı.
 • Eğitemezsen katlanırsın - omer_balibey
  Eğitemezsen katlanırsın29.11.2010
  AnkaraMilli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim Genel Müdürü Ömer Balıbey, “Tüm çocuklarımıza sahip çıkmalıyız.Herkesi çok iyi yetiştirmeliyiz.Çünkü eğitemediğimiz çocuklara katlanmak zorunda kalırız” dedi.
 • Zorunlu eğitim 13 yıla çıkıyor - omer_balibey
  Zorunlu eğitim 13 yıla çıkıyor03.11.2010
  Gündem18.Milli Eğitim Şurası'nda, zorunlu eğitim süresinin lise dahil 13 yıla çıkarılması, ilköğretim okullarında zorunlu eğitimin eskisi gibi 5+3 şeklinde kademeli olması, ortaöğretimde sınıf geçme yerine ders geçme sistemi getirilerek okulu erken bitirme olanağı verilmesi, haftalık ders saatlerinin azaltılarak teneffüslerin süresinin uzatılması konuları komisyon kararı olarak benimsendi.
 • İstanbul Kavram MYO mezuniyet töreni yapıldı - omer_balibey
  İstanbul Kavram MYO mezuniyet töreni yapıldı12.07.2010
  Magazin HattıLojistikten, halkla ilişkilere;gümrükten,bankacılığa kadar pek çok farklı branşta mezun veren İstanbul Kavram MYO, Mezuniyet töreni MKM salonunda büyük bir coşkuyla kutlandı.
 • Şizofren öğretmen dersten çıkarılamıyor - omer_balibey
  Şizofren öğretmen dersten çıkarılamıyor29.08.2009
  Gündem“Öğretmenevinde kahvaltı ettik, zehirlenip cinsel tacize uğradık” diyerek şikâyette bulunan ilköğretim okulu öğretmeninin yapılan incelemede şizofren hastası olduğu ortaya çıktı.Görevine devam eden öğretmenin durumu bir sorunu daha gündeme getirdi.Ruhsal durumu ne kadar ağır olursa olsun milli eğitim müdürlükleri, öğretmeni devlet memuru olduğu için görevden alamıyor.
 • İşte öğretmenlerde bulunması gereken nitelikler - omer_balibey
  İşte öğretmenlerde bulunması gereken nitelikler02.02.2009
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilköğretim öğretmenlerinde bulunması gereken nitelikleri tek tek belirledi.Aynı çalışma, ortaöğretim öğretmenleri için de başlatıldı.
 • Elazığlı ressamlar Ankara’da buluştu - omer_balibey
  Elazığlı ressamlar Ankara’da buluştu17.01.2009
  AnkaraAnkara’da faaliyet gösteren Elázığ Kültür Derneği kuruluşunun 60.yılı etkinlikleri çerçevesinde, Millî Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisinde "Elázığlı Ressamlar Resim Sergisi"ni düzenledi.
 • Yalçın BAYER

  Ortaköy sahili imar yağmasına hazırlanıyor - omer_balibey
  Ortaköy sahili imar yağmasına hazırlanıyor01.05.2008
  Yazarlar"BİZLER Ortaköy’de yanan/yakılan Gaziosmanpaşa Ortaokulu’nda okumuş olanların oluşturduğu ’Ortaköy Platformu’ mensuplarıyız.Yani Ortaköy halkıyız.
 • 2010’da nitelikli öğretmenlerimiz olacak - omer_balibey
  2010’da nitelikli öğretmenlerimiz olacak14.03.2008
  GündemMİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, Avrupa standartlarında öğretmen yetiştirmek için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
 • Ömer Besim'de köpek kavgası - omer_balibey
  Ömer Besim'de köpek kavgası19.11.2007
  Spor DiğerÖmer Besim Kır Koşusu parkurunda iki köpek kan akıttı.Atletler birbirinden davacı olduklarını açıkladı.
 • Yarın CHP'nin Ankara'da eylem günü - omer_balibey
  Yarın CHP'nin Ankara'da eylem günü08.09.2007
  GündemAnkara sokaklarını yarın CHP’liler dolduracak.Ankara’nın iki yanında CHP yönetimi ve muhalifler iki ayrı eylemle, CHP’nin 84.kuruluş yıldönümünü kutlayacaklar.
 • Eğitimciler siyasete koştu - omer_balibey
  Eğitimciler siyasete koştu31.07.2007
  MagazinEski İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, siyasete giriyor.10 yılı aşkın süreyle İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü görevine getirilen Ömer Balıbey geçtiğimiz salı günü istifa ederek, DYP’den İstanbul aday adayı oldu.İstanbul’da görev yaptığı sürece birçok kişi ile iyi iletişim kuran ve başarılı olan Balıbey, bu kararı aslında Ankara’ya giderken verdi.Siyasete atılmayı uzun süredir isteyen Balıbey, parti konusunda kararsızdı.Birçok partiden teklif alan Ömer Bey, sonunda DYP’de karar kıldı.
 • Hüsrev Doğan’a son veda - omer_balibey
  Hüsrev Doğan’a son veda16.07.2007
  GündemDoğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın, önceki gün vefat eden ağabeyi Hacı Hüsrev Doğan (76), dün son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.Hüsrev Doğan için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Doğan Ailesi’nin üyeleri, yakınları, sevenleri, iş, siyaset ve medya camiasından çok sayıda kişi katıldı.
 • Düğün provası mı? - omer_balibey
  Düğün provası mı?08.06.2007
  Kelebek MagazinMehmet Köymen defilesinde, önümüzdeki aylarda Emre Altuğ'la evleneceği konuşulan Çağla Şikel gelinlikle podyuma çıkınca büyük alkış aldı.
 • DP aday listesi - omer_balibey
  DP aday listesi05.06.2007
  Gündem
 • Yalçın BAYER

  İstanbul'da eğitimin geleceği 'karanlık' - omer_balibey
  İstanbul'da eğitimin geleceği 'karanlık'01.06.2007
  YazarlarİSTANBUL'da Bağcılar Lisesi'nin alt katının mescit olarak kullanıldığı, bu mescitte ders zamanında kız ve erkek öğrencilerin nöbetleşe namaz kıldığının gazete haberleri ve TV görüntüleriyle kamuoyuna çıkması artık İstanbul'daki Milli Eğitim uygulamalarının sorgulanması gerektiğini ortaya çıkarttı.
 • Yalçın BAYER

  Birleşemeyen partilerin önünde çadır kurulsun - omer_balibey
  Birleşemeyen partilerin önünde çadır kurulsun16.05.2007
  YazarlarİSTANBUL'da görevli bir bayan öğretim üyesi ile sohbet ediyoruz.Diyor ki:
 • Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı - omer_balibey
  Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı09.05.2007
  GündemMilletvekili adayı olmak amacıyla kamu görevlilerine istifa etmeleri için tanınan süre dün akşam sona ererken, bürokrasi de istifa yağmuru yaşandı.
 • Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı09.05.2007
  GündemMilletvekili adayı olmak amacıyla kamu görevlilerine istifa etmeleri için tanınan süre dün akşam sona ererken, bürokrasi de istifa yağmuru yaşandı.
 • Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı09.05.2007
  GündemMilletvekili adayı olmak amacıyla kamu görevlilerine istifa etmeleri için tanınan süre dün akşam sona ererken, bürokrasi de istifa yağmuru yaşandı.
 • Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı09.05.2007
  GündemMilletvekili adayı olmak amacıyla kamu görevlilerine istifa etmeleri için tanınan süre dün akşam sona ererken, bürokrasi de istifa yağmuru yaşandı.
 • Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı09.05.2007
  GündemMilletvekili adayı olmak amacıyla kamu görevlilerine istifa etmeleri için tanınan süre dün akşam sona ererken, bürokrasi de istifa yağmuru yaşandı.
 • Bürokratların istifa paniği - omer_balibey
  Bürokratların istifa paniği08.05.2007
  GündemMilletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerine istifa etmek için verilen süre saat 17.00'de sona erdi.Ani seçim kararı bürokratları da etkiledi, genel başkanlarla görüşme fırsatı bulamadı.En çok istifa Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi.
 • İstifa süresi sona erdi - omer_balibey
  İstifa süresi sona erdi08.05.2007
  GündemMilletvekili olmak isteyen memurların görevlerinden istifa etme süreleri sona erdi.
 • Bürokraside istifa depremi - omer_balibey
  Bürokraside istifa depremi04.05.2007
  GündemMilletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri Cumartesi akşamına kadar istifa etmesi gerekiyor.Ani seçim kararı bürokratları da etkiledi, genel başkanlarla görüşme fırsatı bulamadı.En çok istifa Milli Eğitim Bakanlığı’nda bekleniyor.
 • Yalçın BAYER

  Ergun Göknel'den susuzluğa çözüm önerileri - omer_balibey
  Ergun Göknel'den susuzluğa çözüm önerileri04.05.2007
  Yazarlar"İSTANBUL'da su konusu vahim hal alıyor.Ne olacağı da belli değil.Durum çok ciddi.Eğer acil önlem alınmazsa 1989-90'lı yılları mumla ararız.
 • "Öğretmenlerin antenleri kapalı"09.04.2007
  MagazinTürkiye'nin marka yaratamadığını belirten Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, “Ezberci eğitimle kendi kendimizi avutmuşuz.Öğretmenlerimizin antenleri her tarafa kapalı.Dersini verip gidiyor, hanımlar evine, eşine çocuklarına, erkekler okey masasına.Ezberi bozuyoruz, 21.yüzyılın öğretmeni için çalışıyoruz” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Gözler kimleri aradı - omer_balibey
  Gözler kimleri aradı25.02.2007
  YazarlarMEHMET Ağar'ın Hilton Convention Center'de önceki akşamki düğün, geçmişle bazı şeylerin kıyaslanmasına da neden oldu.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
Sonraki»
Son Sayfa»»