Ömer Balıbey


 • TÜSİAD Başkanı Yılmaz: PISA sonuçları bizim için ciddi bir uyarıömer balıbey -

  TÜSİAD Başkanı Yılmaz: PISA sonuçları bizim için ciddi bir uyarı15.12.2013

  Eğitim

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “PISA Raporu'nda çocukların okuldaki mutluluğu, öğretmenlerin kullandıkları yöntemlerin etkisi gibi unsurlar da işleniyor.2012 PISA Raporu’nda ülkemizin 32.sırada yer alması bizim için ciddi bir uyarıdır” dedi.
 • Camide öğretmenlik mesleği anlatılacakömer balıbey -

  Camide öğretmenlik mesleği anlatılacak20.11.2013

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasını, geçen yıllardan farklı olarak, ilk kez düzenlenecek etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.Camilerde öğretmenlik mesleğinin ve eğitimin önemine değinilecek, öğretmenler ücretsiz opera, tiyatro izleyebilecek ve müzeleri ziyaret edebilecek.Kutlamalar 4 gün sürecek.
 • Yeni öğretmenler okul yolundaömer balıbey -

  Yeni öğretmenler okul yolunda09.09.2013

  Eğitim

  Ataması dün yapılan öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) oluşturulan komisyonlarca atandıkları illerin havaalanlarında, otogarlarında çiçeklerle karşılanacak.
 • Öğretmenler hızlı okuma eğitimi istiyorömer balıbey -

  Öğretmenler hızlı okuma eğitimi istiyor11.06.2013

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl 460 bin öğretmeni 15 saat uzaktan eğitime 15 saat de yüz yüze eğitime alacak.Eğitimler öncesi yapılan ihtiyaç belirleme anketinde, en fazla eğitim alınmak istenen konu hızlı okuma teknikleri olarak belirlendi.
 • Üstün zekalı çocukların eğitimi Elazığ’da tartışılıyorömer balıbey -

  Üstün zekalı çocukların eğitimi Elazığ’da tartışılıyor28.05.2013

  Eğitim

  Elazığ Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Üstün Yetenekli ve Üstün Zekalı Çocukların Eğitimi Çalıştayı' başladı.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  "Engelsiz Türkiye İçin: Yolun Neresindeyiz?”ömer balıbey -

  "Engelsiz Türkiye İçin: Yolun Neresindeyiz?”23.05.2013

  Yazarlar

  Merhabalar sevgili okurlar.17 Mayıs tarihli yazımda söz ettiğim gibi, Sabancı Üniversitesi’ nin geçtiğimiz yıl Sayın Dilek Sabancı’nın önerisi ile başlatmış olduğu “Farklı Açılardan Engellilik” başlıklı proje çalışmaları tamamlandı ve “Engelsiz Türkiye İçin: Yolun Neresindeyiz?” başlıklı sonuç raporu yayınlandı.
 • Bakan Avcı 81 ilden öğretmenlerle buluştuömer balıbey -

  Bakan Avcı 81 ilden öğretmenlerle buluştu10.05.2013

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıda 81 ilden gelen öğretmenlerle biraraya geldi.Toplantıya projeler üreten öğretmenlerin davet edildiği belirtildi.
 • Bakan Avcı, Doğa Bilimciler Turnuvası’ndaömer balıbey -

  Bakan Avcı, Doğa Bilimciler Turnuvası’nda29.04.2013

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Nasreddin Hoca, bilim felsefesi üzerine çalışanların çok yararlanabilecekleri derin bir filozof” dedi.
 • 360 bin öğretmen fazlalığı varömer balıbey -

  360 bin öğretmen fazlalığı var12.04.2013

  Eğitim

  Ömer Balıbey, “Bizim 130 bin civarında öğretmen açığımız var ama 360 bin de öğretmen fazlalığımız var” dedi.
 • Öğretmenler üniversitede değil okulda yetişecekömer balıbey -

  Öğretmenler üniversitede değil okulda yetişecek21.03.2013

  Eğitim

  ‘Okulda Üniversite’ modeliyle öğretmen adayları eğitimlerini ilk, orta ve lise öğrencileriyle birlikte okullarda tamamlayacak.
 • Eğitimde ideal olanı arıyoruzömer balıbey -

  Eğitimde ideal olanı arıyoruz14.03.2013

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, “Eğitim, 'yaz boz tahtası” değil.Devlet arayış içerisinde.Toplumun ve genç nüfusumuzun ihtiyaçlarını karşılayacak, en ideal sistemi bulmak için Bakanlığımız durmadan projeler üretiyor” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Uğur Mumcu hassasiyetiömer balıbey -

  Uğur Mumcu hassasiyeti25.01.2013

  Yazarlar

  UĞUR Mumcu’nun 20.ölüm yıldönümünde anma toplantıları için Köln’deki Türk Sosyal Demokratları Derneği’nin konuğu olarak Almanya’dayız.Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Köln’de Uğur Mumcu için iki günden beri hüzünlü anma toplantıları yapılıyor.Bunun dışında Avrupa’da Türklerin yaşadığı diğer ülkelerde de.
 • Öğretmen mutsuz ve umutsuzömer balıbey -

  Öğretmen mutsuz ve umutsuz21.11.2012

  Gündem2008

  24 Kasım Cumartesi Öğretmenler Günü.O gün öğretmenler için birçok etkinlik düzenlenecek.Öğrenciler, sevgilerini ifade etmek için öğretmenlerine gönlünden geçen güzel kelimeler söyleyecek.Öğretmenler Günü öncesinde, onların mesleklerini yaparken yaşadığı sıkıntıları eğitim sendikası başkanlarına ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey’e sorduk.
 • Mehmet Ali BİRAND

  Devlet öğretmenleri yıllarca aldatmış…ömer balıbey -

  Devlet öğretmenleri yıllarca aldatmış…17.10.2012

  Yazarlar

  Sayıları 400 bine yaklaşıyor.Öğretmen olmuşlar, ancak atanmıyorlar veya atanamıyorlar.Son derece büyük bir hayal kırıklığı içindeler.Üstelik haklılar.Ne yazık ki, geçmişteki abuk sobuk politikaların kurbanı durumundalar.Ancak, artık bazı gerçekleri görmek ve bu gerçeklerle yaşamayı öğrenmek zorundalar.
 • MEB bürokratları, 4+4+4'ü 81 ilde anlatacakömer balıbey -

  MEB bürokratları, 4+4+4'ü 81 ilde anlatacak16.09.2012

  Gündem2008

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012-2013 eğitim öğretim yılının başlamasıyla bu yıl bir ilke imza atarak, üst düzey bürokratları 81 ile giderek 12 yıllık zorunlu eğitimi yerinde izlemeleri, konuya ilişkin oluşabilecek tereddütleri gidermeleri için görevlendirdi.
 • Öğretmenler 5 yılda bir sınava girecekömer balıbey -

  Öğretmenler 5 yılda bir sınava girecek08.04.2012

  Gündem2008

  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre öğretmenler 2014 yılından itibaren eğitim görecek ve bu eğitim sonucunda sınava girecek.
 • MEB ve YÖK'ten işbirliğiömer balıbey -

  MEB ve YÖK'ten işbirliği22.03.2012

  Gündem2008

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) işbirliğince eğitim fakültesi dekanlarının katılacağı toplantı düzenlenecek.Toplantıda eğitim fakültelerine öğrenci seçim sürecine ilişkin standartların oluşturulması, öğretmen yetiştiren kurumların yeniden yapılandırılması gibi önemli konular ele alınacak.
 • Atanan öğretmenlere FATİH Projesi eğitimiömer balıbey -

  Atanan öğretmenlere FATİH Projesi eğitimi02.02.2012

  Gündem2008

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni ataması yapılan öğretmenlere uyum eğitimi verecek.Aday öğretmenlere ilk yardım, afet ve deprem bilincinin yanı sıra FATİH Projesi de anlatılacak.
 • Yalçın BAYER

  Kubilay’ı anıyoruzömer balıbey -

  Kubilay’ı anıyoruz22.12.2011

  Yazarlar

  23 ARALIK 1930’da Cumhuriyet’e karşı ayaklanan gericiler, Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki’yi şehit etmişlerdir.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Van'da yeni başlayan öğretmenlere travma eğitimiömer balıbey -

  Van'da yeni başlayan öğretmenlere travma eğitimi17.12.2011

  Yazarlar

  Van'a yeni atanan 800 öğretmen geçtiğimiz hafta şehre gitti.Birçoğunun yanında anne babası vardı.Çocuklarının kalacağı yeri, çalışacağı ortamı görmek istiyorlardı.
 • Eğitemezsen katlanırsınömer balıbey -

  Eğitemezsen katlanırsın28.11.2010

  Ankara

  Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim Genel Müdürü Ömer Balıbey, “Tüm çocuklarımıza sahip çıkmalıyız.Herkesi çok iyi yetiştirmeliyiz.Çünkü eğitemediğimiz çocuklara katlanmak zorunda kalırız” dedi.
 • Zorunlu eğitim 13 yıla çıkıyorömer balıbey -

  Zorunlu eğitim 13 yıla çıkıyor02.11.2010

  Gündem

  18.Milli Eğitim Şurası'nda, zorunlu eğitim süresinin lise dahil 13 yıla çıkarılması, ilköğretim okullarında zorunlu eğitimin eskisi gibi 5+3 şeklinde kademeli olması, ortaöğretimde sınıf geçme yerine ders geçme sistemi getirilerek okulu erken bitirme olanağı verilmesi, haftalık ders saatlerinin azaltılarak teneffüslerin süresinin uzatılması konuları komisyon kararı olarak benimsendi.
 • İstanbul Kavram MYO mezuniyet töreni yapıldıömer balıbey -

  İstanbul Kavram MYO mezuniyet töreni yapıldı11.07.2010

  Magazin Hattı

  Lojistikten, halkla ilişkilere;gümrükten,bankacılığa kadar pek çok farklı branşta mezun veren İstanbul Kavram MYO, Mezuniyet töreni MKM salonunda büyük bir coşkuyla kutlandı.
 • Şizofren öğretmen dersten çıkarılamıyorömer balıbey -

  Şizofren öğretmen dersten çıkarılamıyor28.08.2009

  Gündem

  “Öğretmenevinde kahvaltı ettik, zehirlenip cinsel tacize uğradık” diyerek şikâyette bulunan ilköğretim okulu öğretmeninin yapılan incelemede şizofren hastası olduğu ortaya çıktı.Görevine devam eden öğretmenin durumu bir sorunu daha gündeme getirdi.Ruhsal durumu ne kadar ağır olursa olsun milli eğitim müdürlükleri, öğretmeni devlet memuru olduğu için görevden alamıyor.
 • İşte öğretmenlerde bulunması gereken niteliklerömer balıbey -

  İşte öğretmenlerde bulunması gereken nitelikler01.02.2009

  Gündem

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ilköğretim öğretmenlerinde bulunması gereken nitelikleri tek tek belirledi.Aynı çalışma, ortaöğretim öğretmenleri için de başlatıldı.
 • Elazığlı ressamlar Ankara’da buluştuömer balıbey -

  Elazığlı ressamlar Ankara’da buluştu16.01.2009

  Ankara

  Ankara’da faaliyet gösteren Elázığ Kültür Derneği kuruluşunun 60.yılı etkinlikleri çerçevesinde, Millî Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisinde "Elázığlı Ressamlar Resim Sergisi"ni düzenledi.
 • Türkler Kosova’ya eğitim ile dönüyorömer balıbey -

  Türkler Kosova’ya eğitim ile dönüyor01.06.2008

  500 yıl Osmanlı’nın yönettiği Kosova’ya Türk dönüşü bilim, eğitim ve ekonomiyle olacak.
 • Yalçın BAYER

  Ortaköy sahili imar yağmasına hazırlanıyorömer balıbey -

  Ortaköy sahili imar yağmasına hazırlanıyor30.04.2008

  Yazarlar

  "BİZLER Ortaköy’de yanan/yakılan Gaziosmanpaşa Ortaokulu’nda okumuş olanların oluşturduğu ’Ortaköy Platformu’ mensuplarıyız.Yani Ortaköy halkıyız.
 • 2010’da nitelikli öğretmenlerimiz olacakömer balıbey -

  2010’da nitelikli öğretmenlerimiz olacak13.03.2008

  Gündem

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, Avrupa standartlarında öğretmen yetiştirmek için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
 • Yarın CHP'nin Ankara'da eylem günüömer balıbey -

  Yarın CHP'nin Ankara'da eylem günü07.09.2007

  Gündem

  Ankara sokaklarını yarın CHP’liler dolduracak.Ankara’nın iki yanında CHP yönetimi ve muhalifler iki ayrı eylemle, CHP’nin 84.kuruluş yıldönümünü kutlayacaklar.
 • Eğitimciler siyasete koştuömer balıbey -

  Eğitimciler siyasete koştu30.07.2007

  Eğitim

  Eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, siyasete giriyor.10 yılı aşkın süreyle İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü görevine getirilen Ömer Balıbey geçtiğimiz salı günü istifa ederek, DYP’den İstanbul aday adayı oldu.İstanbul’da görev yaptığı sürece birçok kişi ile iyi iletişim kuran ve başarılı olan Balıbey, bu kararı aslında Ankara’ya giderken verdi.Siyasete atılmayı uzun süredir isteyen Balıbey, parti konusunda kararsızdı.Birçok partiden teklif alan Ömer Bey, sonunda DYP’de karar kıldı.
 • Hüsrev Doğan’a son vedaömer balıbey -

  Hüsrev Doğan’a son veda15.07.2007

  Gündem

  Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın, önceki gün vefat eden ağabeyi Hacı Hüsrev Doğan (76), dün son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.Hüsrev Doğan için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Doğan Ailesi’nin üyeleri, yakınları, sevenleri, iş, siyaset ve medya camiasından çok sayıda kişi katıldı.
 • Düğün provası mı?ömer balıbey -

  Düğün provası mı?07.06.2007

  Kelebek Magazin

  Mehmet Köymen defilesinde, önümüzdeki aylarda Emre Altuğ'la evleneceği konuşulan Çağla Şikel gelinlikle podyuma çıkınca büyük alkış aldı.
 • DP aday listesiömer balıbey -

  DP aday listesi04.06.2007

  Gündem

 • DP adaylarının tam listesiömer balıbey -

  DP adaylarının tam listesi03.06.2007

  Sağda birleşme sağlanamamasının ardından listelerini tekrar gözden geçiren Demokrat Parti, Antalya, Bilecik, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay ve Mersin illerinde listeleri boş bıraktı.İşte adayların tam listesi.
 • Yalçın BAYER

  İstanbul'da eğitimin geleceği 'karanlık'ömer balıbey -

  İstanbul'da eğitimin geleceği 'karanlık'31.05.2007

  Yazarlar

  İSTANBUL'da Bağcılar Lisesi'nin alt katının mescit olarak kullanıldığı, bu mescitte ders zamanında kız ve erkek öğrencilerin nöbetleşe namaz kıldığının gazete haberleri ve TV görüntüleriyle kamuoyuna çıkması artık İstanbul'daki Milli Eğitim uygulamalarının sorgulanması gerektiğini ortaya çıkarttı.
 • Yalçın BAYER

  Birleşemeyen partilerin önünde çadır kurulsunömer balıbey -

  Birleşemeyen partilerin önünde çadır kurulsun15.05.2007

  Yazarlar

  İSTANBUL'da görevli bir bayan öğretim üyesi ile sohbet ediyoruz.Diyor ki:
 • Cumhurbaşkanının damadı CHP adayıömer balıbey -

  Cumhurbaşkanının damadı CHP adayı08.05.2007

  Gündem

  Milletvekili adayı olmak amacıyla kamu görevlilerine istifa etmeleri için tanınan süre dün akşam sona ererken, bürokrasi de istifa yağmuru yaşandı.
 • Bürokratların istifa paniğiömer balıbey -

  Bürokratların istifa paniği07.05.2007

  Gündem

  Milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerine istifa etmek için verilen süre saat 17.00'de sona erdi.Ani seçim kararı bürokratları da etkiledi, genel başkanlarla görüşme fırsatı bulamadı.En çok istifa Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi.
 • İstifa süresi sona erdiömer balıbey -

  İstifa süresi sona erdi07.05.2007

  Gündem

  Milletvekili olmak isteyen memurların görevlerinden istifa etme süreleri sona erdi.
 • Bürokraside istifa depremiömer balıbey -

  Bürokraside istifa depremi03.05.2007

  Gündem

  Milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri Cumartesi akşamına kadar istifa etmesi gerekiyor.Ani seçim kararı bürokratları da etkiledi, genel başkanlarla görüşme fırsatı bulamadı.En çok istifa Milli Eğitim Bakanlığı’nda bekleniyor.
 • Yalçın BAYER

  Ergun Göknel'den susuzluğa çözüm önerileriömer balıbey -

  Ergun Göknel'den susuzluğa çözüm önerileri03.05.2007

  Yazarlar

  "İSTANBUL'da su konusu vahim hal alıyor.Ne olacağı da belli değil.Durum çok ciddi.Eğer acil önlem alınmazsa 1989-90'lı yılları mumla ararız.
 • "Öğretmenlerin antenleri kapalı"ömer balıbey -

  "Öğretmenlerin antenleri kapalı"08.04.2007

  Eğitim

  Türkiye'nin marka yaratamadığını belirten Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey, “Ezberci eğitimle kendi kendimizi avutmuşuz.Öğretmenlerimizin antenleri her tarafa kapalı.Dersini verip gidiyor, hanımlar evine, eşine çocuklarına, erkekler okey masasına.Ezberi bozuyoruz, 21.yüzyılın öğretmeni için çalışıyoruz” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Gözler kimleri aradıömer balıbey -

  Gözler kimleri aradı24.02.2007

  Yazarlar

  MEHMET Ağar'ın Hilton Convention Center'de önceki akşamki düğün, geçmişle bazı şeylerin kıyaslanmasına da neden oldu.
 • Yalçın BAYER

  Dursun Uyar ve 'sis perdesi'ömer balıbey -

  Dursun Uyar ve 'sis perdesi'01.11.2006

  Yazarlar

  ALMANYA'dan arayan ve YİMPAŞ mağdurunun (30-40 bin kadar DM kaptırdığını belirtiyor) söylediklerini özetliyoruz:
 • Emre uymayan makamda kalmazömer balıbey -

  Emre uymayan makamda kalmaz18.08.2006

  Gündem

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, kendisinden önce 10 yıl görevi yürüten Ömer Balıbey’in, 5 yılını dolduran okul müdürlerinin yerlerinin değiştirilmesiyle ilgili bakanlık talimatına uymadığı için görevden alındığını ima etti.
 • Yalçın BAYER

  Müdürler ve vekillerömer balıbey -

  Müdürler ve vekiller10.08.2006

  Yazarlar

  Lise müdürlerinin atamalarının arkasında başarı mı, başarısızlık mı aranacak, yoksa bunun arkasında başka bir şey mi var?
 • Yalçın BAYER

  Fındık, Karadeniz’den büyük göçü önlediömer balıbey -

  Fındık, Karadeniz’den büyük göçü önledi28.07.2006

  Yazarlar

  FINDIK İhracatçıları Birliği eski Başkanı Lokman Kondakçı ile ‘fındık sohbeti’ yaparken o kadar çok not almışız ki, yarın Ordu’daki büyük miting öncesinde bunları da aktarmak gerekiyor.
 • Farklı olsaydık sıkıntı çekilirdiömer balıbey -

  Farklı olsaydık sıkıntı çekilirdi20.07.2006

  Gündem

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şehremini Lisesi Müdürü Ata Özer’i atadığı için Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e teşekkür ederek, "Ata Bey koordineli çalışabileceğimiz bir insan.Birazcık farklı yapıda olsa sıkıntı çekilirdi" diye konuştu.
 • İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde devir-teslimömer balıbey -

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde devir-teslim20.07.2006

  Gündem

  Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğüne vekaleten getirilen Ömer Balıbey, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini Ata Özer'e devretti.
içinde

Ömer Balıbey


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz