MENÜ
Arşiv

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 181 Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Haberleri

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖL öğrenci girişi nasıl yapılır

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL öğrenci girişi nasıl yapılır?

AÖL sınavları 7 – 8 Ocak tarihlerinde gerçekleşti. Hava şartları nedeniyle katılımın önceki yıllara göre daha az olduğu Açıköğretim Lisesi sınavlarının ardından, öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi soruşturmaya başladı. Sonuçlar, AÖL öğrenci girişi yapıldıktan sonra görülebilecek. Peki, AÖL sınav sonuçlarının yer alacağı AÖL öğrenci girişi sistemi nasıl kullanılır? İşte, detaylar!

22.1.2017Eğitim
AÖL sınav sonuçları için heyecan dorukta 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖL sınav sonuçları için heyecan dorukta! 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce lise öğrenimi gören öğrenci tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen AÖL sınavlarının ardından birçok öğrenci merakla doğru ve yanlışlarını kontrol etmek istiyorlardı. Sınavdan bir kaç gün sonra açıklanan AÖL soru ve cevapları öğrenciler tarafından kontrol edilmeye başlandı. Açıköğretim Lisesi soru ve cevaplarının yayınlanması ardından merak edilen bir diğer konu da 2017 AÖL sınav sonuçları oldu. Sonuçlara ilişkin duyuru ise iş takvimi üzerinden yapıldı. Peki, 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.1.2017Eğitim
AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖL yeni kayıt dönemi ne zaman başlayacak

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL yeni kayıt dönemi ne zaman başlayacak?

AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından oldukça merak edildi. Binlerce aday geçtiğimiz günlerde AÖL sınavlarına girmişti. Yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanmış ve bazı adaylar sınava girememişlerdi. AÖL sınavlarının gerçekleştirilmesinin ardından sınav soru ve cevapları yayınlandı. Binlerce öğrenci sınavlarının ardından soru ve cevaplarını kontrol ettiler. Öğrenciler bir yandan da AÖL yeni kayıtlarının ne zaman başlayacağını sorguladı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL yeni kayıtları ne zaman gerçekleşecek?

16.1.2017Eğitim
AÖL sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı AÖL 7-8 Ocak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖL sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı? AÖL 7-8 Ocak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açıköğretim Lisesi sınavlarının yapılmasının ardından binlerce açıköğretim öğrencisi merakla, AÖL sınav soruları ve cevaplarının yayınlanıp yayınlanmadığını merak ettiler. İstanbul'da yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle zor dakikalar geçiren öğrenciler, AÖL sınavlarına girebilmek için yoğun çaba göstermişlerdi. Bazı öğrenciler kar nedeniyle sınava yetişememiş ve sosyal medyadan tatil yapılmadığı için tepki yağdırmıştı. AÖL sınavlarının gerçekleştirilmesinin ardından öğrenciler şimdi hem sınav soruları ve cevaplarını, hem de sınavların ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.1.2017Eğitim
AÖL 8 Ocak Pazar sınavı iptal edilecek mi - AÖL sınavı ertelendi mi

AÖL 8 Ocak Pazar sınavı iptal edilecek mi? - AÖL sınavı ertelendi mi?

AÖL sınavları bu hafta yapılıyor fakat İstanbul'da yoğun kar yağışı bir çok öğrencinin sınava gidememesine neden oldu. Bu yüzden özellikle sosyal medyada öğrenciler AÖL sınavı iptal edilecek mi sorusunun cevabını aradı. AÖL sınavları yarın da yapılacak, öğrenciler şimdi yarın ki sınavın iptal olup olmayacağını sorguluyor.. Peki AÖL sınavı için resmi açıklama geldi mi? İşte son gelişmeler

7.1.2017Eğitim
Ehliyet sınav sonuçları için heyecan dorukta 17 Aralık ehliyet sınav sonuçları sorgulama ekranı

Ehliyet sınav sonuçları için heyecan dorukta! 17 Aralık ehliyet sınav sonuçları sorgulama ekranı

Ehliyet sınav sonuçları için binlerce sürücü adayının gözü artık sorgu ekranında. 17 Aralık tarihinde girdikleri ehliyet sınavının ardından sürücü adayları büyük bir merakla açıklanacak olan sonuçları bekliyorlar. Bir an önce ehliyetlerine kavuşmak isteyen sürücü adaylarının merak ettiği bir başka konuda sınav tarihleri oldu. 2016’nın son ehliyet sınavının gerçekleşmesiyle birlikte bir sonraki yılın sınavları da araştırılmaya başlandı. Peki, 17 Aralık ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ehliyet sınav sonuçlarına dair tüm bilgiler.

24.12.2016Gündem
TEOG sınav hesaplaması nasıl yapılır İşte TEOG puan hesaplama robotunun kullanımı

TEOG sınav hesaplaması nasıl yapılır? İşte TEOG puan hesaplama robotunun kullanımı

TEOG ilk oturumları 23-24 Kasım tarihlerin gerçekleşti. Sınavda çıkan soruların ve yanıtlarının erişime açılması ardından ise TEOG sınav hesaplaması nasıl yapılır? sorusu gündeme geldi. Doğru ve yanlışlarını tespit eden öğrenciler ve velileri, puan hesaplama robotlarını araştırmaya başladı. Hem öğrencilerin hem de velilerin imdadına ise MEB'in resmi sitesi yetişti. TEOG puan hesaplama robotu nasıl kullanılır?

29.11.2016Eğitim
TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanır TEOG’da iptali istenen sorular neler

TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanır? TEOG’da iptali istenen sorular neler?

TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavı maratonunun ilk oturumları geçtiğimiz günler gerçekleşti. Hem istedikleri liseye gidebilmek için aylardır mücadele eden öğrenciler hem de en az onlar kadar heyecanlı olan veliler, 2016 TEOG soruları ve cevaplarının yayınlanması ardından sonuçlar gündeme geldi. Öte yandan sınavdaki bazı soruların iptaliyle ilgili talepler gelmeye başladı. TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.11.2016Gündem
TEOGda öğrencilerin yüzde 58i ilk üç tercihine yerleşti

TEOG'da öğrencilerin yüzde 58'i ilk üç tercihine yerleşti

MEB’in geçen yıl düzenlediği TEOG yerleştirme sonuçlarına göre, öğrencilerden yüzde 57,7'si ilk üç tercihine yerleşti.

26.11.2016Eğitim
Yatılılık, bursluluk ve okul pansiyonlarına düzenleme

Yatılılık, bursluluk ve okul pansiyonlarına düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği yayımlandı.

25.11.2016Eğitim
TEOG soruları ve cevapları yayımlandı İşte 2016 2017 TEOG puan hesaplama robotu

TEOG soruları ve cevapları yayımlandı! İşte 2016 2017 TEOG puan hesaplama robotu

TEOG soruları ve cevapları lise adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sınavın tamamlanmasının ardından öğretmenler ve veliler, çocukların doğru cevaplarını puan hesaplama robotu aracılığıyla öğrenme yoluna koyuldu. TEOG soruları ve cevaplarındaki yanıtlarını teyit eden öğrenciler, puan hesaplama robotu aracılığıyla 1.dönem tahmini puanları görebildi. İşte TEOG soruları ve cevaplarının da bulunduğu TEOG 1. dönem puan hesaplama robotu

25.11.2016Gündem
MEBden üniversite adaylarına deneme sınavı

MEB'den üniversite adaylarına deneme sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için bugün Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1. Değerlendirme Sınavı yapılacak.

19.11.2016Eğitim
TEOG tanıtım videosu yayınlandı

TEOG tanıtım videosu yayınlandı

MEB TEOG sürecinde öğrenci, öğretmen, veli ve okul müdürlüklerine rehberlik etmesi amacıyla bir video yayınladı.

18.11.2016Eğitim
TEOG öncesi deneme sınavı

TEOG öncesi deneme sınavı

23-24 Kasım'da 8'inci sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG öncesinde MEB, öğrencilerin heyecanlarını azaltmak için deneme sınavı yapacak.

17.11.2016Eğitim
TEOG ne zaman 23-24 Kasımda okullar tatil mi

TEOG ne zaman? 23-24 Kasım'da okullar tatil mi?

TEOG sınavı için sayılı gün kaldı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için yapılan sınavların tarihleri hem ebeveynler hem de öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu. Nihayet beklenen bilgi geldi, "TEOG ne zaman?" sorusuna yanıt geldi. Tarihlerin netleşmesiyle birlikte 23-24 Kasım'da okullar tatil mi? sorusu da gündeme geldi. İşte, TEOG günü ile ilgili ayrıntılar!

15.11.2016Gündem
Sivas’a e-sınav merkezi kuruldu

Sivas’a e-sınav merkezi kuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu yıl başlatılan ve 30 ilde faaliyet gösteren e-sınav uygulaması Sivas’ta da başladı.

24.10.2016Eğitim
Destekleme kursları için tanıtım kitapçığı hazırlandı

Destekleme kursları için tanıtım kitapçığı hazırlandı

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Tanıtım Kitapçığı yayımlandı.

21.10.2016Eğitim
‘Açık uçlu’ soru dönemi

‘Açık uçlu’ soru dönemi

MEB’in, merkezi sistem sınavlarında çoktan seçmeli testin yanı sıra açık uçlu ve boşluk doldurma soruları da kullanılabilecek. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin, açık uçlu sorularda yüzde 100 objektifliğin zor olduğunu belirterek, “Bu nedenle açık uçlu soruları cevap kağıdının kime ait olduğunu bilmeyen birden fazla ‘insan puanlayıcı’ değerlendirecek” dedi.

25.8.2016Eğitim
Açıköğretim lisesi ek sınav soru kitapçığı yayınlandı

Açıköğretim lisesi ek sınav soru kitapçığı yayınlandı

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 öğretim yılı ek sınav soru kitapçığı ve cevap anahtarları Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında yayımlandı.

24.8.2016Eğitim
‘Merkezi sistem sınav yönergesinde’ değişiklik yapıldı

‘Merkezi sistem sınav yönergesinde’ değişiklik yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca sınav uygulama kurallarını içeren, merkezi sistem sınav yönergesi değiştirildi. Buna göre binalarda sınavın tüm aşamalarının güvenli ve kurallara uygun bir şekilde gerçekleşmesini koordine eden merkez sınav koordinasyon kurulu, her aşamada sınav güvenliğinden sorumlu olacak. Çok merkezli sınavlarda güvenliğin sağlanabilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan bir personel ‘güvenlik koordinatörü’ olarak görevlendirilecek. 

20.8.2016Eğitim
AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı - Tıkla Sorgula

AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı - Tıkla Sorgula

Açıköğretim Lisesi'nde okuyan öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 11-12 Haziran tarihlerinde yapılan AÖL 3. dönem sınav sonuçları açıklandı. AÖL sınav sonuçlarını kontrol etmek isteyen adaylar haberimizde yer alan linke tıklayarak AÖL 3. dönem sınav sonuçlarını öğrenebilirler.

30.6.2016Gündem
AÖL sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır

AÖL sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır?

AÖL sınav giriş yerleri belli oldu. 11-12 Haziran tarihlerinde yapılacak olan AÖL 3. dönem sınavları için heyecan dorukta. AÖL sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar sınav giriş belgesi nasıl alınır, haberimizden öğrenebilirler. AÖL sınav giriş yerleri ve dahası haberimizde.

8.6.2016Gündem
BİLSEMe öğrenci seçimi için grup taraması tamamlandı

BİLSEM'e öğrenci seçimi için grup taraması tamamlandı

MEB’in, BİLSEM’e alınacak özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi için tablet bilgisayar üzerinden uygulanan grup tarama sürecine toplam 167 bin 116 öğrenci katıldı.

27.4.2016Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan sınav ücreti açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan sınav ücreti açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, hafta sonu yapılan Merkezi Sistem Sınavlarında görev alan öğretmen ve idarecilere yönelik sınav ücretlerinin, ilgili esaslara göre ödeneceği bildirildi.

27.4.2016Eğitim
MEB’den engelliler için yeni sınav düzenlemesi

MEB’den engelliler için yeni sınav düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavları’nda (MTSKS) işitme engelli adayların sınav sorularından kaynaklı engellerini ortadan kaldırmak amacıyla soruların işaret diline çevrilmesi ve video çekimlerinin yapılması için çalışma başlattı.

29.3.2016Eğitim
Bugün sınav salonları görülebilecek

Bugün sınav salonları görülebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü internet sitesinde bir duyuru yayınlayarak, 13 Mart Pazar günkü Yükseköğretime Geçiş Sınavı için adayların hazır olduğunu düşündüklerini açıkladı. Duyuruda, “YGS’de kullanılacak sınav binalarının temizlik, aydınlatma ve mevsim koşullarına göre ısınma bakımından sınava hazır hale getirilmesi, sınav öncesi 12 Mart Cumartesi günü sınav binalarının 10.00 ve 16.00 saatleri arasında açık tutulması ve isteyen adayların sınav salonlarını görmelerine izin verilerek gerekli kolaylığın sağlanmasıyla ilgili olarak Bakanlığımızca tüm Valiliklere gerekli talimat gönderildi” denildi.

11.3.2016Eğitim
YGS öncesi e-değerlendirme sınavı ne zaman yapılacak

YGS öncesi e-değerlendirme sınavı ne zaman yapılacak?

Üniversite adaylarını destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan elektronik değerlendirme sınavlarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Peki YGS öncesi elektronik değerlendirme sınavı’nın 3.’sü ne zaman yapılacak. Detaylar haberimizde…

7.3.2016Eğitim
YGS öncesi e-değerlendirme sınavı

YGS öncesi e-değerlendirme sınavı

MEB’den yapılan açıklamaya göre, destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan elektronik değerlendirme sınavlarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 

3.3.2016Eğitim
Tablet bilgisayarla grup taraması

Tablet bilgisayarla grup taraması

İlk kez tablet bilgisayar üzerinden bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim sürecinde aday gösterilen 1´inci ve 2´inci sınıf düzeyindeki öğrencilere grup taraması başladı.

28.2.2016Eğitim
13 şubat 2016 ehliyet sınav sonuçları açıklandı

13 şubat 2016 ehliyet sınav sonuçları açıklandı!

Günlerdir açıklanması beklenen 13 Şubat 2016 Ehliyet sınav sonuçları nihayet MEB tarafından açıklandı. Ehliyet sınav sonucu öğrenmek isteyen adaylar, haberimizden ulaşacakları 'Ehliyet sınav sonucu sorgulama ekranı' veya meb.gov.tr internet sitesi aracılığıyla kaç puan aldıklarını öğrenebilirler.

25.2.2016Eğitim

Öğretmenlere Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi

KIRKLARELİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ÖĞRETMENLERE, 6 AY SÜREYLE UYGULANACAK OLAN "YETİŞTİRME SÜRECİNDE" DANIŞMANLIK YAPACAK ÖĞRETMENLERE YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ.

23.2.2016Kırklareli
Adıyaman’da Aday Öğretmen Eğitimleri Başladı

Adıyaman’da Aday Öğretmen Eğitimleri Başladı

ADAY ÖĞRETMENLERİN EĞİTİMLERİ DÜZENLENEN TÖREN İLE BAŞLATILDI

22.2.2016Adıyaman
Aydın’da Milli Eğitim Camiası Değerlendirmeye Alındı

Aydın’da Milli Eğitim Camiası Değerlendirmeye Alındı

MİLLİ EĞİTİM CAMİASI DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

16.2.2016Aydın
AÖL sınav sonuçları açıklandı

AÖL sınav sonuçları açıklandı!

Ocak ayının ilk haftasında gerçekleştirilen ve on binlerce açık lise öğrencisi tarafından beklenen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem final sınavları sonuçları açıklandı.

28.1.2016Eğitim
Van’da Destekleme Kursları Çalıştayı

Van’da Destekleme Kursları Çalıştayı

VAN'DA ÇALIŞTA DÜZENLENDİ.

14.1.2016Van
AÖL sınav giriş yeri sorgulama ekranı

AÖL sınav giriş yeri sorgulama ekranı!

02-03 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak Açık Öğretim Lisesi AÖL 1. Dönem sınavlarının giriş yerleri belli oldu. Hafta sonu yapılacak olan AÖL sınav giriş yerlerinizi haberimizden öğrenebilirsiniz.

30.12.2015Eğitim
TEOG Kazanım Testleri 2015 - 2016 Yayınlandı

TEOG Kazanım Testleri 2015 - 2016 Yayınlandı

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 8'ni sınıflar için hazırlanan TEOG Kazanım Kavrama Testleri yayınlandı. TEOG Kazanım Testleri nereden indirilir? TEOG kazanım testlerinde hangi dersler var? TEOG Güz Dönemi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

23.12.2015Eğitim
TEOG Puan Hesaplama nasıl yapılır TEOG puanı öğren

TEOG Puan Hesaplama nasıl yapılır? TEOG puanı öğren!

TEOG merkezi ortak sınavları 25-26 Kasım 2015 tarihinde, mazeret sınavları ise 12-13 Aralık 2015'te yapılmıştı. Peki; TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?, TEOG Mazeret sınavı sonuçları açıklandı mı?, TEOG Puan hesaplama nasıl yapılır? Öğrenciler hesaplama yaparak tahmini puanlarını öğrenebilirler.

21.12.2015Eğitim

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) e-Kılavuzu

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) takvimi öğretim yılı başında yayınlanmıştı. MEB 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) e-Kılavuzu'nu yayınladı mı? DYK Başvurusu nasıl yapılacak? Destekleme ve Yetiştirme Kursları hangi tarihlerde yapılacak. İşte detaylar...

19.12.2015Eğitim
TEOG mazeret sınavları ne zaman | TEOG 1. dönem mazeret sınavları

TEOG mazeret sınavları ne zaman? | TEOG 1. dönem mazeret sınavları

TEOG 1. dönem ortak sınavlar bugün itibariyle sona eriyor. Sınava giremeyen adaylar için yapılacak olan mazeret sınavları ne zaman? Geçersiz mazeretler neler?

26.11.2015Bilgi
TEOG sınavında dikkat edilmesi gerekenler

TEOG sınavında dikkat edilmesi gerekenler

TEOG sınavı yarın başlıyor. 8'inci sınıflarda okuyan 1 milyon 174 bin öğrenci için sıkı maraton başlıyor. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem ortak sınavları 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak. Peki, TEOG'da dikkat etmeniz gerekenler neler?

24.11.2015Bilgi
2 günlük TEOG maratonu

2 günlük TEOG maratonu

Ortaokul 8’inci sınıflarda okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrenci için heyecan dorukta. İyi bir lisenin kapısını aralayacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu 25 Kasım'da başladı.İkinci oturum ise, 26 Kasım’da yapılacak.

23.11.2015Eğitim
TEOGda çıkmış sorular (2013-14-15) | TEOGda yanıltıcı sorular neler

TEOG'da çıkmış sorular (2013-14-15) | TEOG'da yanıltıcı sorular neler?

TEOG 1.dönem sınavları için geri sayım başladı. Sınavda başarılı olabilmek için dikkat etmemiz gereken kurallar neler? TEOG'da geçmiş senelerde çıkan sorular ve cevapları haberimizde..

23.11.2015Bilgi
TEOG 2015 sınav tarihleri | TEOG sınavı yeni kurallar neler

TEOG 2015 sınav tarihleri | TEOG sınavı yeni kurallar neler?

TEOG 1. dönem sınavının yapılmasına sayılı günler kaldı. TEOG'da kurallar değişti. Sınav tarihleri ve yeni sınav kuralları neler?

23.11.2015Bilgi
2015-2016 TEOG 1. dönem sınavları ne zaman | TEOG çıkmış sorular

2015-2016 TEOG 1. dönem sınavları ne zaman? | TEOG çıkmış sorular

2015-2016 TEOG 1.dönem sınavları hangi tarihler arasında yapılacak? Geçmiş yıllarda çıkan sorular neler?

19.11.2015Bilgi
TEOG geçmişte çıkmış sorular ve cevapları | 2013/2014/2015

TEOG geçmişte çıkmış sorular ve cevapları | 2013/2014/2015

TEOG 1.dönem ortak sınavlar 25-26 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Geçmiş senelerde TEOG' da çıkmış sorular neler? TEOG puanı nasıl hesaplanıyor?

19.11.2015Bilgi
TEOG 1. dönem mazeret sınavları ne zaman | TEOG hakkında bilinmesi gerekenler

TEOG 1. dönem mazeret sınavları ne zaman? | TEOG hakkında bilinmesi gerekenler

25-26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 1. dönem TEOG sınavları ardından sınava giremeyen öğrenciler için mazeret sınavı yapılacak. TEOG 1.dönem mazeret sınavları hangi tarihlerde gerçekleşecek?

17.11.2015Bilgi
TEOG 1. dönem sınav tarihleri | TEOG puan hesaplama

TEOG 1. dönem sınav tarihleri | TEOG puan hesaplama

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı hangi tarihler arasından yapılacak? TEOG puanı nasıl hesaplanır? TEOG hakkında bilinmesi gereken her şey haberimizde..

17.11.2015Bilgi
2015-2016 TEOG sınavı ne zaman TEOG kılavuzu yayınlandı

2015-2016 TEOG sınavı ne zaman? TEOG kılavuzu yayınlandı!

TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavı ne zaman yapılacak? 1.3 milyon öğrencinin gireceği TEOG kılavuzu yayınlandı!

16.11.2015Bilgi

Yazar Sonuçları

Yoksulluk ve eğitimsizlik döngüsü

Yoksulluk ve eğitimsizlik döngüsü

BU köşede kim bilir kaç kere yazdım; Türkiye’de sınıflı toplum eğitim eliyle yaratılıyor.

21.6.2016Yazar Yazıları