MENÜ
Arşiv

2016 Nicolas Sarkozy Haberleri

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 51 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

Manuel Valls’e unlu saldırı

Manuel Valls’e unlu saldırı

Fransız solunun cumhurbaşkanı adayı olmak için başbakanlıktan istifa edip ön seçim için kolları sıvayan Manuel Valls’e, Strasbourg ziyareti sırasında un çuvalı fırlatıldı.

23.12.2016Dünya
IMF yönetiminden Lagarde açıklaması

IMF yönetiminden 'Lagarde' açıklaması

Uluslararası Para Fonu (IMF) Yönetim Kurulu, Fransa'da "görevini ihmal etmekten" suçlu bulunan Christine Lagarde'ın başkanlık görevini layıkıyla sürdüreceğine güvenildiğini açıkladı.

20.12.2016Ekonomi
Lübnanlı iş adamına ‘rüşvet’ davası

Lübnanlı iş adamına ‘rüşvet’ davası

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye, 2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası sırasında dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi adına para yardımı yaptığını iddia eden Lübnanlı iş adamı Ziad Takieddine hakkında dava açılıyor.

8.12.2016Dünya
Sağ popülistlere Trump etkisi

Sağ popülistlere Trump etkisi

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yapılan başkanlık seçimlerini popülist söylemlerle yoğun ve tartışmalı bir seçim kampanyası sürdüren Donald Trump’ın kazanması, Avrupa’daki aşırı sağcı ve sağ popülist partileri daha da cesaretlendirdi.

28.11.2016Dünya
Fransada merkez sağın adayı belli oldu

Fransa'da merkez sağın adayı belli oldu

Fransa'da eski başbakanlardan François Fillon'un önümüzdeki yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın adayı olması kesinleşti. Fillon son dönemde, göçmen politikası ve İslam'la ilgili takındığı sert tavırla öne çıkmıştı. Fillon'un cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki muhtemel rakibi ise tam bir Müslüman karşıtı olan aşırı sağcı lider Marine Le Pen.

28.11.2016Dünya
Fransada merkeze sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon oldu

Fransa'da merkeze sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon oldu

Fransa'da cumhurbaşkanı seçimine katılacak merkez sağ adayın belirlenmesi için düzenlenen ön seçimin ikinci turunu Sarkozy döneminin başbakanı François Fillon kazandı. Türkiye saatiyle 22.30 da sayılan oyların oranı yüzde 68'i aştı, alan Juppe yüzde 32'de kaldı.

27.11.2016Dünya
Fransada sandıktan Erdoğana oy çıktı

Fransa'da sandıktan Erdoğan'a oy çıktı!

Fransa'da yapılan ön seçimlerde seçmenler sandık başına gitti, bazı sandıklardan Erdoğan yazılı pusulalar çıktı

26.11.2016Dünya
Fransız sağında Fillon depremi

Fransız sağında Fillon depremi

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayını belirlemek için parti içinde yapılan ön seçimlerin ilk turunda eski Cumhurbaşkanı Sarkozy beklemedik bir şekilde devre dışı kaldı. Sürpriz yaparak en çok oyu alan eski Başbakan Fillon, ikinci turda eski Başbakan Alain Juppe’ye karşı yarışacak. İki aday da Türkiye’nin AB üyeliğine karşı.

21.11.2016Dünya
Fransada sağdaki ön seçimin ilk turunu sürpriz aday kazandı

Fransa'da 'sağ'daki ön seçimin ilk turunu sürpriz aday kazandı

Fransa'da cumhurbaşkanı seçimine katılacak merkez sağ adayın belirlenmesi için düzenlenen ön seçimin ilk turunu büyük bir sürpriz yaparak, eski başbakanlardan François Fillon kazandı. Türkiye'nin AB üyeliğine yıllardır karşı çıkan Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ise kendi döneminde başbakanlık yapan Fillon'un kazandığı seçimde üçüncü oldu ve ikinci tura kalamadan elendi. Ön seçimde, yine eski başbakanlardan Alain Juppe ilk turu ikinci sırada bitirdi.

20.11.2016Dünya
Fransada merkez sağ cumhurbaşkanı adayı için önseçim

Fransa'da merkez sağ cumhurbaşkanı adayı için önseçim

Fransa'da merkez sağ Cumhuriyetçi Parti, gelecek yılki seçimlerde yarışacak Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için Amerikan tarzı bir önseçime gidiyor.

20.11.2016Dünya
Sarkozy: Seçilirsem kimlik kontrollerini yeniden başlatacağım

Sarkozy: Seçilirsem kimlik kontrollerini yeniden başlatacağım

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Elysee Sarayı’na yeniden seçilmesi halinde ilk iş bütün sınır kapılarında kimlik kontrollerini başlatmak olacağını söyledi.

19.11.2016Dünya
Onlara göre Türkiye’nin AB’de yeri yok

Onlara göre Türkiye’nin AB’de yeri yok

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde muhafazakarların aday adayları Nicolas Sarkozy ile Alain Juppe, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı olduklarını söylediler.

18.11.2016Dünya
Sarkozyden Kaddafi iddiasına çok sert yanıt

Sarkozy'den 'Kaddafi' iddiasına çok sert yanıt

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2007 yılındaki cumhurbaşkanı seçimi kampanyası sırasında dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi'den para yardımı aldığına ilişkin iddialara tepki gösterdi. Sarkozy, soruyu soran gazeteciyi "utanmazlıkla" suçladı.

18.11.2016Dünya
Ziad Takieddine’den Sarkozy’yi kızdıran iddia

Ziad Takieddine’den Sarkozy’yi kızdıran iddia

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında 2007’deki cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası sırasında usulsüz para yardımı aldığına yönelik iddialar sürüyor.

16.11.2016Dünya
İkinci kez canlı yayında kozlarını paylaştılar

İkinci kez canlı yayında kozlarını paylaştılar

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde merkez sağdan aday adaylığı için ön seçime girecek 7 siyasetçi, perşembe akşamı, canlı yayında ikinci kez karşı karşıya geldi.

4.11.2016Dünya
Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac taburcu oldu

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac taburcu oldu

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Paris’te tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. 

15.10.2016Dünya
Fransada Senato inkâr yasasını onayladı

Fransa'da Senato 'inkâr yasası'nı onayladı

Fransa’da 'Ermeni soykırımı' iddialarını inkâr edenlerin cezalandırılmasını öngören yasa tasarısı Senato’da kabul edildi.

14.10.2016Dünya
Merkez sağ adayları, canlı yayında kozlarını paylaştı

Merkez sağ adayları, canlı yayında kozlarını paylaştı

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde merkez sağda, aday adaylığı için ön seçime girecek siyasetçiler, canlı yayında kozlarını paylaştı.

14.10.2016Dünya
Fransa’da yıl başından bu yana 355 kişi terör kapsamında tutuklandı

Fransa’da yıl başından bu yana 355 kişi terör kapsamında tutuklandı

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, terörle mücadele soruşturmalarının gizliliği açısından ‘S’ fişiyle kaydedilen radikalleşme eğilimindeki kişilerin isimlerinin belediyelere iletilmeyeceğini açıkladı.

9.10.2016Dünya
Sarkozy: Türkiye Avrupa’ya değil, Asya’ya ait

Sarkozy: Türkiye Avrupa’ya değil, Asya’ya ait

Fransa Cumhurbaşkanlığı'na aday olan ve seçim çalışmalarına devam eden eski cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy, vatandaşlara hitabında AB’nin geleceğiyle ilgili planlarını aktarırken Türkiye’yi Avrupa’nın dışında gördüğünü açıkladı.

4.10.2016Dünya
Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltereye seslendi

Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi!

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın aday adayı olan Nicolas Sarkozy, seçilmesi halinde ilk işinin İngiltere'yi AB'de kalmaya ikna etmek olacağını, Türkiye ile sürdürülen müzakerelerin ise kesileceğini iddia etti. Sarkozy, "Türkiye’ye yerinin artık Asya olduğunu söylemenin zamanı belki geldi." dedi.

29.9.2016Dünya
Türkiye üzerinden İngiltereye seslendi

Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi!

Fransa'da cumhurbaşkanlığına yeniden adaylığını koyan Nicolas Sarkozy, 2017 yılındaki seçimleri kazanması durumunda İngiltere'ye, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma kararlarını geri alabilmeleri için yeni bir anlaşma teklifi yapacağını söyledi.

28.9.2016Dünya
Kaddafi, Sarkozyye mali destek verdi iddiası

"Kaddafi, Sarkozy'ye mali destek verdi" iddiası

Libya’nın öldürülen devrik lideri Muammer Kaddafi’nin, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin 2007 yılındaki seçim kampanyasına mali destek verdiğini kanıtlayan yeni yazılı belgelerin bulunduğu iddia edildi. Geçtiğimiz gün ise Sarkozy'ye yakın eski istihbarat ve polis müdürleri gözaltına alınmıştı.

27.9.2016Dünya
Fransa’da eski istihbarat müdürüne gözaltı

Fransa’da eski istihbarat müdürüne gözaltı

Fransa’da polisin yürüttüğü bir soruşturmada, Fransız İç İstihbarat Birimi (DGSİ) eski Müdürü Bernard Squarcini ve Paris Adli Polis Birimi’nin eski Müdürü Christian Flaesch gözaltına alındı.

27.9.2016Dünya
Fransada siyasi deprem: Eski emniyet ve istihbarat müdürlerine gözaltı

Fransa'da siyasi deprem: Eski emniyet ve istihbarat müdürlerine gözaltı

Fransa'da polisin yürüttüğü bir soruşturmada, Fransız İç İstihbarat Birimi (DGSİ) eski Müdürü Bernard Squarcini ve Paris Adli Polis Birimi'nin eski Müdürü Christian Flaesch gözaltına alındı.

26.9.2016Dünya
Otomotivde Donald Trump krizi

Otomotivde Donald Trump krizi

Başkan adayı Donald Trump’ın ABD’li otomotiv devleriyle kavgası büyüyor. Ford ve General Motors’un Meksika’da yatırım kararlarını rezillik olarak yorumlayan Trump’ın, “Başkan olursam bu markaların ABD dışında üretip ülkeye soktukları araçlardan yüzde 35 vergi alacağım” açıklaması kavgayı kızıştırdı. Ford CEO’su Mark Fields, “Politikacıların gerçeklerin önüne geçmesi tam bir hayal kırıklığı” dedi.

18.9.2016Ekonomi
Sarkozy’ye kötü haber

Sarkozy’ye kötü haber

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle ceza davası açılması istendi.

5.9.2016Dünya
Marine Le Pen, Sarkozy’yi öyle bir şeyle suçladı ki...

Marine Le Pen, Sarkozy’yi öyle bir şeyle suçladı ki...

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) Lideri Marine Le Pen, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi ‘Vahabizm’i dünyaya yaymakla suçladı.

4.9.2016Dünya
Sarkozy seçilirse işsizleri zorla askere alacak

Sarkozy seçilirse işsizleri zorla askere alacak

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını ilan eden Nicolas Sarkozy, seçildiği takdirde işsiz gençler için zorunlu askerlik uygulaması getireceğini söyledi.

1.9.2016Dünya
Ullrich Fichtner: Şansölye sağa doğru kayan popülist eğilimini başlamadan bitirmeli

Ullrich Fichtner: Şansölye sağa doğru kayan popülist eğilimini başlamadan bitirmeli

Ullrich Fichtner, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, “Uzun zamandır Almanya’da yaşayan Türk kökenlilerden ülkemize karşı ileri derecede sadakat bekliyoruz” sözlerini, Der Spiegel’deki yazısıyla eleştirdi. Fichtner, ‘Biz ve Onlar’ başlıklı yazısında özetle şöyle dedi:

31.8.2016Dünya
Sarkozy: Cumhurbaşkanlığına adayım

Sarkozy: Cumhurbaşkanlığına adayım

Fransa’da ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Nicolas Sarkozy, 2017’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olduğunu açıkladı.

23.8.2016Dünya
Sarkozy adaylığını açıkladı

Sarkozy adaylığını açıkladı

Fransa'da ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Nicolas Sarkozy, 2017'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olduğunu açıkladı.

22.8.2016Dünya
Sevsinler böyle demokratları

Sevsinler böyle demokratları

Genelde “Şu ‘Bizim Almanlar’ı anlamak kolay değil” diye yazarım hep. Değiştiriyorum. Şu ‘Bizim Avrupalılar’ı anlamak kolay değil. Hem de hiç kolay değil. Hatta zor.

31.7.2016Avrupa
Sarkozyden Merkele: Türkiyenin ABye girmesi düşünülemez

Sarkozy'den Merkel'e: Türkiye'nin AB'ye girmesi düşünülemez

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel'le görüşmesinde "Türkiye'nin AB'ye girmesi düşünülemez" ifadelerini kullandı.

22.6.2016Dünya
Merkel, Erdoğan ile tek başına görüşmemeliydi

Merkel, Erdoğan ile tek başına görüşmemeliydi

FRANSA’da 2017 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağı henüz kesinleşmeyen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bir kez daha Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine karşı olduğunu söyledi.

16.6.2016Dünya
Fransada metro çalışanları da greve katıldı

Fransa'da metro çalışanları da greve katıldı

Fransa'da hükümetin çalışma yasasında yapmaya çalıştığı değişikliklere karşı başlatılan grevler giderek büyüyerek devam ediyor. Bu sabahtan itibaren Paris metrosu çalışanları da iş bırakma eylemlerine başladı.

2.6.2016Ekonomi
CHPli Özdemir ABD yolcusu

CHP'li Özdemir ABD yolcusu

ABD Dış İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı'na 2016 yılında Türkiye’den kadın liderler kapsamında CHP İzmir Kurultay Delegesi ve İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Banu Özdemir davet edildi. Özdemir 4-21 Haziran tarihleri arası ABD'de olacak.

1.6.2016Ege
Fransa’ya siyahi başkan adayı mı

Fransa’ya siyahi başkan adayı mı

FRANSA’da Nicolas Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı döneminde bakanlık yapan Rama Yade, önceki akşam TF1 televizyon kanalında cumhurbaşkanı seçimlerine bağımsız olarak katılmaya hazırlandığını, bunun için gerekli olan ‘seçilmişlerden 500 imza şartı’ için kampanya başlattığını açıkladı.

4.5.2016Dünya
Dünyanın efsane First Ladyleri

Dünyanın efsane First Ladyleri

Onlar, başkanlık ya da kraliyet saraylarının ev sahipleri. Kimi farklı yaşam tarzı kimi de sosyal konulara ilgisiyle öne çıkıyor. İşte geçmişten bugüne dünyanın unutulmaz efsane First Ladyleri.

19.4.2016Dünya

Medya ve politikacılar

Demokratik ülkelerde medya ile politikacılar arasında zaman zaman sorunlar yaşanır. Bu çok doğaldır. Çünkü kulvarlar farklıdır. Çünkü gazetelerde, televizyon ve radyo programlarında yayınlanan bazı haberler politikacıların hoşuna gitmez. Daha doğrusu işlerine gelmez. Bu Almanya’da da böyledir.

15.4.2016Avrupa
Genscher’i de kaybettik

Genscher’i de kaybettik

Bundan yaklaşık iki hafta önce Almanya’nın eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, uzun süredir çektiği lösemiyi yenemeyip yaşamını yitirmişti. Cumartesi günü Köln’de düzenlenecek törenle toprağa verilecekti. Daha Westerwelle toprağa verilmeden, kendisinden önceki dönemlerde Almanya’nın yıllarca Dışişleri Bakanlığını yapan Hans-Dietrich Genscher’in ölüm haberi geldi.

1.4.2016Dünya
Tartışmalı kiliseye 8 tonluk kubbe

Tartışmalı kiliseye 8 tonluk kubbe

Fransa'nın başkenti Paris'te istihbarat merkezi olarak kullanılacağı iddia edilen yeni Rus Ortodoks kilisesine 8 tonluk altın kaplamalı ilk kubbesi yerleştirildi.

20.3.2016Dünya
Yunanistan Başbakanı Çipras: Türkiye’ye karşı çalıştık

Yunanistan Başbakanı Çipras: Türkiye’ye karşı çalıştık

YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras, mülteci krizinin çözümü için Türkiye ile AB arasında sağlanan anlaşmayı ‘olumlu gelişme’ diye tanımladı ve ülkesinin ‘mülteci deposu’na dönüşme tehlikesinden kurtulduğunu söyledi.

19.3.2016Dünya
Sarkozy vizenin kalkmasına karşı

Sarkozy vizenin kalkmasına karşı

Fransa’nın eski cumhurbaşkanı ve Halk Hareketi Birliği (UMP) partisinin lideri Nicolas Sarkozy, Le Monde gazetesine yaptığı açıklamada AB ile Türkiye arasında pazarlığı süren mülteci anlaşmasını yorumladı.

10.3.2016Dünya
ABD Merkeli sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Merkel'i sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) Almanya Başbakanı Angela Merkel'i şimdiye dek bilinenden daha fazla dinlediği ortaya çıktı. WikiLeaks'in yeni belgelerine göre; Merkel'in, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile yaptığı konuşma da NSA tarafından dinlendi.

23.2.2016Dünya
Dünya Kupasını satın alamazsınız

'Dünya Kupası'nı satın alamazsınız'

Eski FIFA Başkanı Blatter, Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın ev sahipliği sürecinde yolsuzluk yapılmadığını söyledi.

21.2.2016Spor
Sarkozyye soruşturma açıldı

Sarkozy'ye soruşturma açıldı

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy sorgu hakimliğinde ifade verdi. Sarkozy, seçim yasasını ihlal etmekle suçlanıyor.

17.2.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Fransa'da Cumhurbaşkanı kim olacak ?

Fransa'da Merkez Sağ şaşırttı. Birinci turu 23 Nisan, ikinci turu 7 Mayıs 2017 de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın adayını belirlemek için gerçekleştirilen ön seçimin ilk turunun sürpriz sonuçlarından sonra gözler Sosyalist Partinin seçeceği adaya çevrildi.

22.11.2016Muammer ELVEREN
Başkan olur ise böylesi, böylesi olsuun

Başkan olur ise böylesi, böylesi olsuun!

Benim ülkeme bir gün başkanlık sistemi gelecekse, bazı taleplerim var. Benim başkanımın İngiltere kraliçesinden hiçbir eksiği olmamalı. Kraliçenin, mantıklı mantıksız bütün yetkileri benim başkanımda da olsun, hatta gönlüme bir eğlence isterim olsun...

1.10.2016Gülse BİRSEL