MENÜ
Arşiv

2013 Nicolas Sarkozy Haberleri

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 75 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

Fransız eski İçişleri Bakanı’na şok gözaltı

Fransız eski İçişleri Bakanı’na şok gözaltı

Adı pek çok yolsuzluk iddisıyla anılan Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin kara kutusu eski İçişleri Bakanı Claude Gueant, açıktan yüksek miktarda para aldığı iddiaları soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

17.12.2013Dünya
Carla fotoğrafına tıklayan yandı

Carla fotoğrafına tıklayan yandı

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin şarkıcı eşi Carla Bruni, modellik yaptığı yıllarda cüretkâr fotoğraflarıyla ün kazanmıştı.

12.12.2013Dünya
O fotoğraflara tıklayan yanıyor

O fotoğraflara tıklayan yanıyor

Çinli hacker'ların bu kez de eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'yi kullanarak bazı AB ülkelerinin maliye bakanlıklarına saldırı düzenlediği ortaya çıktı

12.12.2013Hürriyet Arşiv
Bruninin çıplak fotoğrafları AByi karıştırdı

Bruni'nin çıplak fotoğrafları AB'yi karıştırdı

Çinli hacker'ların bu kez de eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'yi kullanarak bazı AB ülkelerinin maliye bakanlıklarına saldırı düzenlediği ortaya çıktı.

12.12.2013Teknoloji
En ‘güzel’ tokat

En ‘güzel’ tokat

Fransa’da ülkenin en güzel kızı, Afrika kökenli Flora Coquerel oldu. Bu seçim, aşırı sağı destekleyince Miss France komitesinden istifa etmek zorunda kalan ünlü aktör Alain Delon’a “tokat” diye yorumlandı.

9.12.2013Hürriyet Arşiv
Sarkozynin yeni parti kuracağı iddia edildi

Sarkozy'nin yeni parti kuracağı iddia edildi

Fransa'da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin yeni bir siyasi parti kuracağı öne sürüldü.

6.12.2013Dünya
Fransada yeni bir karikatür krizi

Fransa'da yeni bir karikatür krizi

Karikatür krizleriyle sık sık gündeme gelen Fransa, bu kez de bir Türk firmasının reklam afişlerini yasakladı.

2.12.2013Dünya
Gürcü basını Saakaşvilinin skandallarını yazdı

Gürcü basını Saakaşvili'nin skandallarını yazdı

Gürcistan basını, bundan sadece dört gün önce görevinden ayrılan ülkenin üçüncü Devlet Başkanı Mikhail Saakaşvili'nin kirli çamaşırlarını ortaya döktü.

21.11.2013Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı 27-28 Ocakta Türkiyeye geliyor

Fransa Cumhurbaşkanı 27-28 Ocak'ta Türkiye'ye geliyor

Türkiye ile ‘beyaz bir sayfa açtık' diyen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın Türkiye'ye yapacağı ziyaretin tarihi belli oldu. 27-28 Ocak tarihlerinde Türkiye’ye gelecek olan Hollande, bu ziyaretle hem Başbakan Erdoğan'a verdiği sözü tutmuş hem de 1992’den bu yana ilk kez Fransa’dan Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleşmiş olacak.

7.11.2013Hürriyet Arşiv
Her 10 kişiden 9’u onu istemiyor

Her 10 kişiden 9’u onu istemiyor

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, verdiği sözlerin aksine aldığı kararlarla hem sağ hem de solun tepkisini çekiyor. Bir ankete göre Fransızların yüzde 91’i Hollande’ın görevi bırakması gerektiği görüşünde.

4.11.2013Hürriyet Arşiv
NSAin İspanyolları da dinlediği ortaya çıktı

NSA'in İspanyolları da dinlediği ortaya çıktı

Dünya, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) Almanya Başbakanı Angela Merkel'i dinlediği iddialarını tartışırken, bir haber de İspanya'dan geldi. İspanyol basınında çıkan NSA belgelerine göre ABD İspanya'da bir ay boyunca 60 milyon telefon görüşmesini takibe almış.

28.10.2013Hürriyet Arşiv
FRANSA MECLİSİNDE GIDAKLAMA SKANDALI

FRANSA MECLİSİ'NDE "GIDAKLAMA" SKANDALI

Fransa Meclisi'nde bir kadın milletvekili konuşurken tavuk sesi çıkarıp gıdaklayarak tacizde bulunan milletvekili skandal yarattı. BBC'nin haberine göre, Yeşiller Partisi üyesi kadın milletvekili Veronique Massonneau, yeni emeklilik yasa tasarısı üzerine görüşlerini açıklarken, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin partisi UMP'den Philippe Le Ray, kadın verilin görüşleriyle alay ederek gıdaklama sesleri çıkarmaya başladı.Gıdaklama sesi Fransız argosunda kadınları ima ettiği yani, "piliç,manita" gibi cinsiyet ayrımcılığını ifade eden anlamlar taşıdığı için tepki çekiyor.UMP vekilinin kendisini taciz etmesini bir süre duymazdan gelen kadın vekil daha sonra patladı ve "Yeter! Ben tavuk değilim" diye tepki göstererek toplantı salonunu terk etti. Fransa Meclis Başkanı Claude Bartolone, UMP'li erkek vekilin davranışının kabul edilemez olduğunu belirterek, vekile dörtte bir maaş cezası verileceğini açıkladı. DHA - KURGU: Levent SERT

11.10.2013Haber
Sarkozy hakkında takipsizlik kararına itiraz yok

Sarkozy hakkında takipsizlik kararına itiraz yok

Fransız mahkemesinin, Nicolas Sarkozy aleyhine açılan davada takipsizlik kararı vermesine savcılık makamı itiraz etmeyecek.

8.10.2013Hürriyet Arşiv
Sarkozy’nin sonunda yüzü güldü

Sarkozy’nin sonunda yüzü güldü

Fransas’yı sarsan L’Oreal skandalının baş aktörü görülen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında takipsizlik çıktı.

7.10.2013Hürriyet Arşiv
Fransada Sarkozy için siyasetin yolu yeniden açıldı

Fransa'da Sarkozy için siyasetin yolu yeniden açıldı

Fransız mahkemesinin, Nicolas Sarkozy aleyhine açılan davada takipsizlik kararı vermesinin kesinleşmesi, eski Cumhurbaşkanının siyasete döneceği yorumlarına neden oldu.

7.10.2013Hürriyet Arşiv
LOréal skandalında Sarkozyye takipsizlik kararı

L'Oréal skandalında Sarkozy'ye takipsizlik kararı

Fransa’yı aylarca sarsan L’Oréal skandalının baş aktörü olarak görülen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında takipsizlik kararı verildi. Bu karar sayesinde, alttan alta 2017’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandığı söylenen Sarkozy’nin önündeki ‘en önemli engel’ de kalkmış oldu.

7.10.2013Hürriyet Arşiv
Sarkozynin eski eşi: Boşandıktan sonra arkadaşlarım onunla evlenmek için sıraya girdi

Sarkozy'nin eski eşi: Boşandıktan sonra arkadaşlarım onunla evlenmek için sıraya girdi

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eski eşi Cécilia, sessizliğini bozdu. 2007'de boşanan ve şimdilerde New York'ta üçüncü eşiyle birlikte yaşayan Cécilia Attias, boşandıktan sonra arkadaşlarının Sarkozy ile evlenmek için sıraya girdiklerini söyledi.

4.10.2013Hürriyet Arşiv
Blatterden 2022 itirafı

Blatter'den 2022 itirafı

FIFA Başkanı Sepp Blatter, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesinde, Avrupa ülkelerinin hükümet başkanlarının etkili olduğunu söyledi.

20.9.2013Futbol
Sapığı evine geldi

Sapığı evine geldi

Fransa eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni Sarkozy’nin ‘dengesiz’ bir Alman hayranı, sanatçının Cape Negre’deki yazlık evine girdi.

14.8.2013Hürriyet Arşiv
Lüks yatta cinsel taciz iddiası

Lüks yatta cinsel taciz iddiası

Fransız işadamının yatında kaptan tarafından cinsel tacize uğradığını iddia eden aşçı E.G.S., Türk karasularında sahil güvenlikten yardım istedi.

1.8.2013Ege
Lüks yatta cinsel taciz iddiası

Lüks yatta cinsel taciz iddiası

Fransız işadamının yatında kaptan tarafından cinsel tacize uğradığını iddia eden aşçı E.G.S., Türk karasularında sahil güvenlikten yardım istedi.

1.8.2013Avrupa
Lüks yatta cinsel taciz iddiası

Lüks yatta cinsel taciz iddiası

YUNANİSTAN’ın Santorini Adası açıklarında, iki aydır aşçı olarak çalıştığı süper lüks yatın kaptanı tarafından cinsel tacize uğrayıp, ölümle tehdit edildiğini ileri süren 36 yaşındaki E.G.S., Türk karasularına girdiklerinde Sahil Güvenlik ekiplerini arayıp yardım istedi.

1.8.2013Gündem

Hollande’a artık hakaret serbest

Fransa’da cumhurbaşkanına kabalık etmek ya da küfretmek suç olmaktan çıktı.

25.7.2013Hürriyet Arşiv
Romalı diva

Romalı diva

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin şarkıcı ve fotomodel eşi Carla Bruni (45), bir mücevher firmasının yeni reklam yüzü oldu.

17.7.2013Hürriyet Arşiv
Sarkozy’nin bakanı Cem Uzan’ın hamisi

Sarkozy’nin bakanı Cem Uzan’ın hamisi

Fransız dergisi Le Canard Enchaine, eski İçişleri Bakanı Caude Gueant’ın, ülkede kaçak yaşayan Cem Uzan’ın hamiliğini yaptığını ileri sürdü ve eski bakanın 4 yıldır Uzan’a kol kanat gerdiğini yazdı.

11.7.2013Ekonomi
Türkiye ile ‘Balıkçı’ krizi

Türkiye ile ‘Balıkçı’ krizi

Almanya’nın AB ile Türkiye arasında üç yıl sonra bir müzakere başlığı açılmasını Gezi olayları bahanesiyle engellemeye kalkması Berlin ile Ankara arasında ipleri gerdi. AB Bakanı Egemen Bağış’ın, “(Almanya Başbakanı) Merkel de Sarkozy ile balık tutmak istemiyorsa hesabını iyi yapsın” sözleri üzerine, karşılıklı olarak büyükelçiler, dışişleri bakanlıklarına çağrıldı.

21.6.2013Hürriyet Arşiv
Fransa’yı sarsan yolsuzluk davası

Fransa’yı sarsan yolsuzluk davası

Fransa’da sosyalist hükümet, ülkenin önemli siyasetçi ve iş adamlarının suçlandığı yolsuzluk davasında, hakkında soruşturma açılan telekom şirketi Orange’ın Fransa’daki Genel Müdürü Stephane Richard’ın görevde kalması için yönetim kurulunda oy kullanacak.

17.6.2013Ekonomi
Fransa’da yine peçe gerginliği

Fransa’da yine peçe gerginliği

Paris’te yüzü peçeli bir kadına kimlik kontrolü yapmak isteyen polisle, kadının etrafını saran yakınları arasında şiddetli çatışma çıktı. Polis kalabalığı ancak biber gazı atarak dağıtabildi.

13.6.2013Hürriyet Arşiv
AB Başkanı’ndan Türkçe tweet

AB Başkanı’ndan Türkçe tweet

Türkiye’ye ‘ilk resmi ziyaret’ini bugün yapan Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, ziyaretini ‘Türkçe yazılan’ bir tweet'le duyurdu.

23.5.2013Hürriyet Arşiv
G-20 afişinde sürpriz

G-20 afişinde sürpriz

Avustralya’nın Brisbane kentinde yapılacak G-20 zirvesi için Paris’e asılan afişlerden Sarkozy çıkarıldı. Ancak selefi Hollande yerine, Obama ve Merkel’in yanında Başbakan Erdoğan yer aldı.

9.5.2013Hürriyet Arşiv
Valerie, Carla’dan daha az masraflı

Valerie, Carla’dan daha az masraflı

FRANSA First Lady’si Valerie Trierweiler’in, eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin şarkıcı eşi Carla Bruni’den üç kat daha az masraf çıkarttığı ortaya çıktı.

5.5.2013Hürriyet Arşiv
Fransız First Ladyler kaça mal oluyor

Fransız First Lady'ler kaça mal oluyor?

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin muhalefetteki partisi Halk Hareketi Birliği (UMP) milletvekillerinden Guillaume Larrive, Başbakan Jean-Marc Ayrault’ya Cumhurbaşkanı François Hollande’ın birlikte yaşadığı gazeteci Valerie Trierweiler’nin devlete kaça mal olduğunu sordu. Ancak kendi silahıyla vuruldu.

5.5.2013Hürriyet Arşiv
Çözümü şarapları satmakta buldu

Çözümü şarapları satmakta buldu

İKTİDARDAKİ ilk yılında ekonomik kriz nedeniyle popülaritesi hızla düşen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, çareyi Elysee Sarayı’nın mahzenindeki en pahalı şarapları açık artırmaya çıkarmakta buldu.

1.5.2013Hürriyet Arşiv
‘Aptallar Duvarı’ tartışma yarattı

‘Aptallar Duvarı’ tartışma yarattı

FRANSA’da Hakimler Sendikası’nın (SM), başkent Paris’teki merkezine kurduğu “Aptallar Duvarı” siyaseti karıştırdı. Duvarda eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve ekibinin çoğunlukta olması üzerine Sarkozy yanlısı vekiller, “Hakimler tarafsız değil” diyerek sendikanın kapatılmasını istedi. Hakimler ise “Bu, kurum içi bir şakalaşmaydı ” yanıtını verdi. Fransız hakimlerin yüzde 30’u SM’ye üye.

25.4.2013Hürriyet Arşiv
Sarkozy hakimlerin “Aptallar duvarı’nda”

Sarkozy hakimlerin “Aptallar duvarı’nda”!

Fransız Hakimler Sendikası SM’in Paris’teki sendika binasında yer alan ‘Aptallar Duvarı’, Fransız siyasetini karıştırdı. Duvarda eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve ekibinin çoğunlukta olması üzerine Sarkozy yanlısı vekiller, “Hakimler tarafsız değil” diyerek sendikanın kapatılmasını istedi. Hakimler ise ‘Bu bir iç şakalaşmaydı ” yanıtını verdi.

25.4.2013Hürriyet Arşiv
Fransanın Libya Büyükelçiliğine şok saldırı

Fransa'nın Libya Büyükelçiliği'ne şok saldırı

Fransa'nın Trablus Büyükelçiliği'ne bu sabah saatlerinde bomba yüklü bir araç ile saldırı düzenlendi.

23.4.2013Hürriyet Arşiv
İnkâr yasasında ‘çerçeve’ formülü

İnkâr yasasında ‘çerçeve’ formülü

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, seçim kampanyasında verdiği “inkâr yasası” sözünü Anayasa Konseyi kararı nedeniyle gerçekleştiremiyor. “Ara formül” bulan Hollande, AB’nin soykırımları inkârı suç sayan Çerçeve Kararı’nı iç hukuka uygulayarak sözünü tutma kararı aldı. Fransa, yasada “Ermeni soykırımı” demeyecek, ancak Ermeni tezlerine hakaret etmek suç sayılacak.

5.4.2013Hürriyet Arşiv
Carla Bruniyi kızdıran soru

Carla Bruni'yi kızdıran soru

Fransa'nın eski 'first lady'si Carla Bruni, eşi Nicolas Sarkozy hakkında açılan yolsuzluk davasıyla ilgili bir soruya kızarak televizyon programını terk etti.

2.4.2013Hürriyet Arşiv

O soru sorulunca programı terk etti

Fransa'nın eski 'first lady'si Carla Bruni, eşi Nicolas Sarkozy hakkında açılan yolsuzluk davasıyla ilgili bir soruya kızarak televizyon programını terk etti.

2.4.2013Hürriyet Arşiv
CARLA BRUNİ PROGRAMI TERK ETTİ

CARLA BRUNİ PROGRAMI TERK ETTİ

Fransa'nın eski 'first lady'si Carla Bruni, eşi Nicolas Sarkozy hakkında açılan yolsuzluk davasıyla ilgili bir soruya kızarak televizyon programını terk etti.Paris’te bir otel odasında gitaristi Tao ile birlikte Fransa devlet televizyonu ‘France-2’ye, yeni albümü ‘Little French Songs’la ilgili özel röportaj veren Bruni, gazetecinin Sarkozy hakkındaki sorusuna sinirlendi.Gazeteci, “Peki eşinizle ilgili yolsuzluk soruşturması hakkında ne düşünüyorsunuz” diye sorunca Carla Bruni, “Kocam bu konuda söylenmesi gerekenleri söyledi, eğer bu konuda bir şey öğrenmek istiyorsanız gidin ona sorun, ben daha önce söyleyeceklerimi söyledim. Size çok teşekkür ediyorum” diyerek ayağa kalkıp röportajı yarıda keserek odadan ayrıldı.

2.4.2013Haber
Eşimin durumu çok acı

Eşimin durumu çok acı

FRANSA’da 2017 seçimlerinde Elysee’ye geri dönmeyi planlayan eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi, L’Oreal yolsuzluğundan hakkında soruşturma açılınca yine eşi Carla Bruni savundu.

27.3.2013Hürriyet Arşiv
Fransa’da yargı-politika savaşı

Fransa’da yargı-politika savaşı

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin L’Oreal’in yaşlı patronu Lilianne Bettencourt’un ‘yaşlılığından istifade ederek, seçim kampanyası için zarflar içinde yasa dışı yollardan para koparma’ suçundan hakkında soruşturma açılması ülkede politikacılar ile yargı kurumlarını karşı karşıya getirdi. Gazetelerde çarşaf çarşaf Sarkozy’nin kendisine soruşturma açan soruşturma hakimi ile kavgası yayınlanırken, yargı kurumları da hakimin arkasında yer alınca Sarkozy’nin kurmayları gerildi.

24.3.2013Hürriyet Arşiv
Suç duyurusu

Suç duyurusu

Fransa eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında, L'Oreal şirketinin sahibi Liliane Betancourt'tan seçim sürecinde para yardımı aldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

21.3.2013Hürriyet Arşiv
Sarkozy’ye şok soruşturma

Sarkozy’ye şok soruşturma

Siyasete geri dönmek için ısınma turlarına başlayan Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında, kozmetik firması L’Oreal’in patronu Liliane Bettencourt’dan yasadışı para aldığı gerekçesiyle ön soruşturma açıldı.

21.3.2013Hürriyet Arşiv
IMF Başkanı’nın evine baskın

IMF Başkanı’nın evine baskın

Fransız Savcılığı Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) başkanı Christine Lagarde’in evine sürdürülen bir soruşturma kapsamında baskın yaptı.

20.3.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

2013’ün ‘en’leri

2013’ün ‘en’leri

Acısıyla, daha acısıyla, çok acısıyla inanılmaz olaylar yaşadığımız bir yıl daha geride kalıyor.

25.12.2013Yasin Girgin
Hollande’ın gezisi ve Gezi Parkı

Hollande’ın gezisi ve Gezi Parkı

Türkiye 20 yıldan sonra bir Fransız Cumhurbaşkanını ağırlamaya hazırlanıyor. Ermeni soykırımı’nın inkarını suç sayan yasa girişimi ile kopan ilişkiler, Nicolas Sarkozy’nin yerini François Hollande’ın almasıyla yeniden kurgulanmaya çalışılıyor. Hollande’ın “Yeni sayfa” taahhüdü AB yolunda 22’inci faslın açılması için adım atana kadar inandırıcı gelmemişti. Ankara bu açıklamalara olumlu ama temkinli yaklaşmıştı.

22.12.2013Arzu Çakır Morin
Katar’ın bir rüyası var…

Katar’ın bir rüyası var…

Katar’ın 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olması, planlanan oyunun sadece bir parçası…

22.11.2013Koray Durkal
Putin parayı nereden buldu

Putin parayı nereden buldu?

Hukukçu, yazar, sanat aşığı, Miami sosyetesinde popüler Daniel Novela’nın son yıllarda başlıca tutkusu saat koleksiyonculuğu. Klasik ve antika saatleri internet üzerinden pazarlayan bir şirketin patronlarının ricasını kıramayan Novela kuşe kağıda134 sayfalık ‘‘Haute Time’’dergisinde devlet başkanlarının saat merakı görüntüleriyle magazine taşıdı.

21.10.2013Doğan ULUÇ
Telefonumuza çıkmayan Almanlar o sözlerimle kapılarını açmış oldu

Telefonumuza çıkmayan Almanlar o sözlerimle kapılarını açmış oldu

AB Bakanı ve Başmüza-kereci Egemen Bağış’ın Basın Danışmanı Cihangir Şahin aradı:

11.7.2013Vahap MUNYAR