MENÜ
Arşiv
Etiketler

2012 Nicolas Sarkozy Haberleri

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 376 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

O vekil yine devrede

O vekil yine devrede

Aralık 2011’de hazırladığı Ermeni soykırımını inkar edenin cezalandırılmasını isteyen yasa teklifiyle Türkiye ile Fransa arasında bozuk olan ilişkilerin iyice donmasına neden olan Halk Hareketi Birliği (UMP) Milletvekili Valerie Boyer yine harekete geçti.

29.12.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozyye usulsüzlük şoku

Sarkozy'ye usulsüzlük şoku

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların kampanya harcamalarını denetleyen resmi komisyon, Nicolas Sarkozy'nin 2012 cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasının ikinci turunda usulsüzlük yaptığını tespit etti.

21.12.2012Hürriyet Arşiv
Fransa tanıdı ama...

Fransa 'tanıdı' ama...

Cezayir'de bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cezayir'in sömürgecilik nedeniyle yaşadığı "acıları" tanıdığını söyledi ancak özür dilemedi.

20.12.2012Hürriyet Arşiv
Bağıştan Rum büyükelçiye: Ahmaklıktan vazgeçin

Bağış'tan Rum büyükelçiye: "Ahmaklıktan vazgeçin"

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Güney Kıbrıs Rum yönetiminin (GKRY) Dublin Büyükelçisi Michalis Stavrinos'a "Ahmakça uygulamalarınızdan vazgeçin" dedi.

18.12.2012Gündem
Türkiye, AB için kilit konumda

Türkiye, AB için kilit konumda

Brüksel’de yapılan AB dışişleri bakanları toplantısında onaylanan 11 paragraflık Türkiye bölümünde, “Ekonomisi ve stratejik konumuyla Türkiye AB için kilit ülke” dendi.

12.12.2012Hürriyet Arşiv
AB ile tek kelimelik ilerleme

AB ile tek kelimelik ilerleme

TÜRKİYE ile AB ilişkilerinde Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin engelleri teker teker aşılıyor.

11.12.2012Hürriyet Arşiv
11 Eylül olmasa AB üyesiydiniz

11 Eylül olmasa AB üyesiydiniz

Fransa’nın en etkili gazetesi Le Monde’a siyasi karikatürler çizen ünlü karikatürist Jean Plantu, “Eğer 11 Eylül saldırısı olmasaydı, Türkiye’nin AB’ye girmesine iki parmak kalmıştı” dedi.

11.12.2012Hürriyet Arşiv
Cezayir Fransadan Cezayirin anahtarlarını istedi

Cezayir Fransa'dan Cezayir'in anahtarlarını istedi

Cezayir Barış için Demokrasi Birliği, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'dan, Fransa'nın 1830 yılında Cezayir'i işgali sırasında aldığı anahtarları teslim etmesini istedi.

8.12.2012Hürriyet Arşiv
Elysee Sarayı’ndan reklam panolarına

Elysee Sarayı’ndan reklam panolarına

Fransa’nın eski First Lady’si Carla Bruni’nin fotoğrafları artık metro girişleri ve içlerindeki dev panoları süslüyor.

6.12.2012Hürriyet Arşiv
Le Monde gazetesinin acı günü

Le Monde gazetesinin acı günü

Fransa’nın en etkili gazetelerinden Le Monde’ın Genel Yayın Yönetmeni “Izra” lakaplı Erik Imzraelevicz önceki gün ani bir kalp rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi.

28.11.2012Hürriyet Arşiv
Le Monde’un genel yayın yönetmeni ‘Izra’ öldü

Le Monde’un genel yayın yönetmeni ‘Izra’ öldü

Fransa'nın en prestijli gazetesi Le Monde'un 2011 yılından bu yana genel yayın yönetmenliğini yürüten, Fransız medyasının ‘Izra’ olarak tanıdığı Erik Izraelewicz, dün gece geçirdiği ani bir kalp krizi sonucunda 58 yaşında hayata veda etti.

28.11.2012Hürriyet Arşiv
Carla’dan Sarko’ya gay evlilik darbesi

Carla’dan Sarko’ya gay evlilik darbesi

Fransa'nın eski First Lady’si Carla Bruni, ülkede büyük tartışmalara yol açan, eşcinsel evliliğe izin veren yasayla ilgili planı destekledi.

25.11.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozy’nin dönüş planı saat gibi işliyor

Sarkozy’nin dönüş planı saat gibi işliyor

Fransa sağının en büyük partisi Halk Hareketi Birliği’ndeki lider krizi sürerken, hakkındaki en büyük soruşturma dosyasından sıyrılan eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy de ‘sağın doğal liderliğine’ oynuyor.

23.11.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozy, yarın mahkemede ifade verecek

Sarkozy, yarın mahkemede ifade verecek

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2007 yılındaki seçim kampanyasında, kozmetik devi L'Oreal'in patronu Liliane Bettencourt'tan yasa dışı maddi kaynak aldığı yolundaki suçlamalarla ilgili olarak yarın Bordeaux mahkemesinde ifade verecek.

21.11.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozynin halefi belirleniyor

Sarkozy'nin halefi belirleniyor

Fransa'da ana muhalefet partisi Halk Hareketi Birliği'nde (UMP) başkanlık seçimi yapılıyor. Eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin partisi olan UMP'de iki aday başkanlık için yarışıyor.

18.11.2012Hürriyet Arşiv
Barack Obama’nın ikinci dönemi

Barack Obama’nın ikinci dönemi

ABD seçimleri Başkan Barack Obama'nın zaferiyle sonuçlandı. ABD'yi en iyi tanıyan Türklerden biri olan Kemal Derviş, Obama'nın başarısını ve önümüzdeki dört yılda yürüyeceği zorlu yolu Hurriyet.com.tr için değerlendirdi. İşte Derviş'in çok özel o değerlendirmeleri...

11.11.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozy kapattı Hollande açıyor

Sarkozy kapattı Hollande açıyor

Avrupa Birliği’yle müzakerelerde Ankara’nın önüne engel çıkaran ülkeler arasında yer alan Fransa, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy döneminde, “tam üyeliğe götürür” gerekçesiyle 5 başlığı serbest bırakma girişimi başlattı.

9.11.2012Ekonomi
Kaderini ekonomi çizdi

Kaderini ekonomi çizdi

Barack Obama’yı yeniden ABD başkanı olarak belirleyen Amerikalılar, seçimde önceliği ‘ekonomiye’ verdi. Obama’ya oy veren ABD’li seçmenlerin yüzde 62’si ‘dört yıl öncesine göre daha iyi ekonomik koşullara sahibim’ diyerek sandığa gitti. Yeni dönemde 820 milyar dolarlık savunma bütçesini kısmaya hazırlanan Obama, en büyük savaşı ise 16 trilyon dolarlık ülke borcunu kapatmak için verecek.

7.11.2012Ekonomi
“Fransız Adalet Bakanı hamile kaldığında sekiz sevgilisi vardı”

“Fransız Adalet Bakanı hamile kaldığında sekiz sevgilisi vardı”

Fransa’nın eski Adalet Bakanı, Avrupa Parlamentosu üyesi Rachida Dati’nin “yoğun” aşk hayatı, kızının babasının kim olduğu hakkında tartışmalara neden oldu.

5.11.2012Hürriyet Arşiv
Merkel ve Sarko sırıttı uluslararası itibarım bitti

'Merkel ve Sarko sırıttı uluslararası itibarım bitti'

Silvio Berlusconi; Merkel, Sarkozy ve mevcut İtalya Başbakanı Mario Monti’yi hedef aldı.

28.10.2012Hürriyet Arşiv
Sevgili olmak zor, evlenin

Sevgili olmak zor, evlenin

Fransa’nın eski First Lady’si Carla Bruni Sarkozy, eşi Nicolas Sarkozy’nin seçimleri kaybettiği mayıs ayından bu yana sessizliğini bir bozdu pir bozdu.

25.10.2012Hürriyet Arşiv
Hollande Cezayir olaylarını ‘tanıdı’

Hollande Cezayir olaylarını ‘tanıdı’

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa tarihinde ilk kez 17 Ekim 1961’de Paris’te kanlı bir şekilde bastırılan ve Cezayirlilerin cesetlerinin Seine nehrinden toplandığı Cezayir olaylarında devletin rolünü resmen tanıdı.

17.10.2012Hürriyet Arşiv
Carla Bruni müziğe geri döndü

Carla Bruni müziğe geri döndü

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni tekrar stüdyoya girerek yine Fransız şarkıcı Enrico Macias ile düet yaptı.

10.10.2012Hürriyet Arşiv
EN ÇOK BU ŞARKISI SEVİLDİ

EN ÇOK BU ŞARKISI SEVİLDİ

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni tekrar stüdyoya girerek Fransız şarkıcı Enrico Macias ile düet yaptı. Sarkozy ile evlenince dünya gündemini de meşgul etmeye başlayan Bruni’nin “Quelqu'un m'a dit” adlı şarkısı piyasaya çıkmasının üzerinden geçen yıllara rağmen, hâlâ popülerliğini koruyor. 2003’te piyasaya çıkan şarkı, 2009’da vizyona giren “500 Days of Summer”ın (Aşkın 500 Günü) film müzikleri arasında yer alınca yeniden gündeme gelmişti.

10.10.2012Ne Oluyor
Ekonomik özgürlük için çalışmalıyım

Ekonomik özgürlük için çalışmalıyım

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın hayat arkadaşı Valerie Trierweiler televizyon kariyerine yeniden dönmeyeceğini ancak Paris Match dergisinde sürdürdüğü gazetecilik görevini bırakmayacağını açıkladı.

3.10.2012Hürriyet Arşiv
Kaddafi’yi Beşar Esad ele vermiş

Kaddafi’yi Beşar Esad ele vermiş

Libya’nın devrik liderinin öldürülmesinde, bu ülkeye tetikçi bir ajan gönderen Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin parmağının bulunduğu iddiasının ardından bu kez hedefte Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad var.

1.10.2012Hürriyet Arşiv
Kaddafi’yi Beşar Esad ele vermiş

Kaddafi’yi Beşar Esad ele vermiş

Libya’nın devrik liderinin öldürülmesinde, bu ülkeye tetikçi bir ajan gönderen Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin bulunduğu iddiasının ardından bu kez hedefte Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad var.

1.10.2012Hürriyet Arşiv
Eski Libya başbakanı: Sarkozy’nin ajanı Kaddafi’yi öldürdü

Eski Libya başbakanı: Sarkozy’nin ajanı Kaddafi’yi öldürdü

Libya eski Adalet Bakanı ve Geçiş Hükümeti Başbakanı Mahmud Cibril, Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin “muhalif milisler tarafından değil, milisler arasına karışan yabancı bir ülkenin gizli servisine mensup bir ajan” tarafından öldürüldüğünü açıkladı.

30.9.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozy’nin ajanı Kaddafi’yi öldürdü

Sarkozy’nin ajanı Kaddafi’yi öldürdü

Libya eski Adalet Bakanı ve Geçiş Hükümeti Başbakanı Mahmud Cibril, Libya lideri Muammer Kaddafi’nin “muhalif milisler tarafından değil, milisler arasına karışan yabancı bir ülkenin gizli servisine mensup bir ajan” tarafından öldürüldüğünü açıkladı. İtalyan Corriere Della Serra gazetesi, bu ajanın Fransız olduğunu öne sürdü. Gazete, Kaddafi ile parasal ilişkilere giren Fransız eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin “Kaddafi’nin öldürülmesi için yeterinden fazla gerekçesi” olduğunu savundu.

30.9.2012Hürriyet Arşiv
Dört günde 100 bin imza

Dört günde 100 bin imza

Fransa'nın bir önceki iktidar partisi UMP (Halk Hareketi Partisi), Avrupa kökenli olmayanların yerel seçimlerde oy kullanmaması için başlattığı imza kampanyasında, kısa sürede 100 binden fazla imza topladı.

23.9.2012Hürriyet Arşiv
En küçük Fransız’a Türkiye damgası

En küçük Fransız’a Türkiye damgası

Yeni Clio’nun ana üretim merkezi olan Oyak Renault, hem Clio ailesinin diğer üyeleri Grand Tourer ve GT modellerini hem de 234 milyon Euro’luk yatırımla 3 silindirli 898 cc’lik benzinli en küçük motoru üretecek. Bu motor hem Türkiye’nin hem Fransa’nın hem de Renault’nun en küçük motoru olacak.

16.9.2012Ekonomi
Evlat sevgisi ağır basmış

Evlat sevgisi ağır basmış

Louis Vuitton’un patronu Bernard Arnault’nun, Belçika vatandaşlığına yüksek gelir vergisinden değil, ‘çocuklarının geleceğini korumak’ için miras devri için geçtiği ortaya çıktı.

14.9.2012Ekonomi
Patronlardan Arnault’a destek

Patronlardan Arnault’a destek

Fransız Liberation gazetesi, Fransa’da Cumhurbaşkanı François Hollande’ın zenginerden yüzde 75 vergi alacağını açıklaması üzerine yüksek vergilerden kaçmak için Belçika’ya vatandaşlık başvurusunda bulunan Fransa’nın en zengin dünyanın 4’üncü zengini işadamı Bernard Arnault’a savaş açtı. Önceki gün, ‘defol git zengin salak’ manşetiyle Arnault’ya meydan okuyan gazete, Arnault’nun hakaret davası açmasına rağmen dün yeniden alaylı bir manşetle çıktı.

11.9.2012Ekonomi
Arnault’a manşetten ‘Defol git’ dediler

Arnault’a manşetten ‘Defol git’ dediler

Louis Vuitton’un patronu Bernard Arnault’un Fransa’da vergiden kaçmak için Belçika vatandaşlığına geçme kararı ülkenin en çok okunan gazetelerinden sol eğilimli Liberation’un “Defol git zengin salak” manşetiyle sert bir tepki gördü.

10.9.2012Ekonomi
En zengini ‘Hollande vergisi’ kaçırıyor

En zengini ‘Hollande vergisi’ kaçırıyor

Louis Vuitton’un sahibi Fransız Bernard Arnault Belçika vatandaşlığı için başvurdu

8.9.2012Ekonomi
Paul McCartney’ye ulusal liyakat nişanı

Paul McCartney’ye ulusal liyakat nişanı

Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Beatles grubunu unutulmaz isimlerinden Paul McCartney'ye, müzik alanındaki başarılarından dolayı ulusal liyakat nişanı verileceğini açıkladı.

6.9.2012Hürriyet Arşiv
Soykırım okul kitabına girdi, Ankara Paris’e nota verdi

Soykırım okul kitabına girdi, Ankara Paris’e nota verdi

Fransa’nın tarih kitaplarına “Ermeni Soykırımı” ünitesini ekleyerek iki sayfa ayırması, Ankara-Paris hattında yeni bir gerginliğe yol açtı.

5.9.2012Hürriyet Arşiv
Haberim yok

Haberim yok

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ortaokul son sınıf tarih kitaplarına ‘Ermeni soykırımı’ ünitesinin eklenmesi yönündeki talimatın kendisinden gitmediğini açıkladı. Konudan haberdar olmadığı gibi, “kesinlikle böyle bir talimat vermediğini”de söyleyen Hollande, Hürriyet muhabirine, “Karar benden gelmedi ama nereden geldiğini sorup öğreneceğim. Size de bilgi vereceğim” dedi.

28.8.2012Hürriyet Arşiv
Fransa bunu da yaptı

Fransa bunu da yaptı

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Milli Eğitim eski Bakanları Xavier Darcos ve Luc Chatel döneminde başlatılan ‘tarih kitaplarında revizyon’ çalışması çerçevesinde, Fransa toplumunda derin tartışmalara yol açan ‘Ermeni soykırımı’ tarih kitaplarına girdi.

26.8.2012Hürriyet Arşiv
Beş maddede Suriye niye Libya değil

Beş maddede Suriye niye Libya değil

Fransa’nın hiperaktif Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, seçimleri kaybetmesinden bu yana ilk kez sessizliğini Suriye konusunda bozdu.

10.8.2012Hürriyet Arşiv
Üç cumhurbaşkanı, aynı yerde aynı anda tatilde

Üç cumhurbaşkanı, aynı yerde aynı anda tatilde

Fransa’da beşinci cumhuriyet tarihinde ilk kez birbirine düşman üç Cumhurbaşkanı François Hollande, Nicolas Sarkozy ve Jacques Chirac, aynı yerde, aynı zamanda tatile çıkıyor.

8.8.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozy, Suriye için de devrede

Sarkozy, Suriye için de devrede

Seçimleri kaybettikten sonra siyaseti bırakacağını açıklayan ve birbiri ardında tatile çıkan Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, daha fazla sessiz kalamadı. Libya’ya NATO müdahalesinin başını çeken Sarkozy, şimdi de Suriye için devreye girdi.

8.8.2012Hürriyet Arşiv
‘Asker’ imajını yeni Clio silecek

‘Asker’ imajını yeni Clio silecek

Tasarım rönesansını Bursa’da üreteceği yeni Clio ile başlatan Fransız Renault, çok beğenilen bu yeni modelle Türkiye’de ‘asker’ imajını da silecek. Fransız şirketin Türkiye’deki ortağı OYAK Grubu’nun üst düzey bir yetkilisi, “Renault’nun bugüne kadar birçok modeli sanki Türkiye’deki ortağının da etkisiyle ‘asker’ imajına sahipti. Bunda sıkıcı tasarımlar da etkili oldu” yorumunu yaptı.

7.8.2012Ekonomi
Fransa Suriye sınırına asker yolluyor

Fransa Suriye sınırına asker yolluyor

Suriye Başbakanı Riyad Hicab’ın muhaliflerin safına geçtiğinin iddia edilmesinin ardından, Esad’ın iktidardan gitmesini isteyen Fransa, bölgeye asker gönderme kararı aldı.

7.8.2012Hürriyet Arşiv
Paparazziler pusuya yattı, muhalifler öfkeli

Paparazziler pusuya yattı, muhalifler öfkeli

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, selefi Nicolas Sarkozy’nin lüks tatillerini unutturmak için tatile trenle çıktı. Hollande'ın Cumhurbaşkanlığı yazlığında geçireceği tatili görüntülemek isteyen paparazzilerse pusuya yattı.

5.8.2012Hürriyet Arşiv
5 yıldızlı safari

5 yıldızlı safari

Yaz tatili denince lüks destinasyon olarak akla hep Hawaii, Maldivler veya Fransız Rivierası gelir. Oysa şu ara Afrika’da safari için en ideal dönem. Üstelik lüks dünyası bu deneyimi baştan tanımladı. Safari artık bir cipe sıkışıp konforsuz çadırlarda konaklamaktan çok öte.

4.8.2012Hürriyet Arşiv
Sarkozy gitti, Bursa ‘Wagon’u da kaptı

Sarkozy gitti, Bursa ‘Wagon’u da kaptı

Fransa’da Nicolas Sarkozy’nin yerine Francois Hollande’ın cumhurbaşkanı olmasıyla rahatlayan Renault, Fransa’ya göre araç başı 1300 Euro maliyet avantajı sağladığı Bursa fabrikasında gaza bastı. Renault, Sarkozy’nin ‘Türkiye’de üretilmeyecek’ dediği yeni Clio Station Wagon’u da (Sports Tourer) Bursa’da üretme kararı aldı.

29.7.2012Ekonomi
‘Türkiye ordusu müdahale edebilir’

‘Türkiye ordusu müdahale edebilir’

Libya’da Kaddafi rejiminin devrilmesi öncesinde uluslararası seferberlik ortamı yaratan Fransız düşünür Bernard-Henri Levy, Suriye’de rejim değişikliği için Batılı veya Arap bir lider figürü gerektiğini söyledi. BHL, “Suriye’de rejim değişikliği Libya’dan daha kolay. Müdahale edebilecek çok güçlü bir Türk ordusu var” dedi.

28.7.2012Hürriyet Arşiv
Anne olmak istiyorum ama babayı bulamadım

Anne olmak istiyorum ama babayı bulamadım

Elle dergisi, “sağlıklı vücut güzelliğine” adadığı ağustos sayısında İsrailli top model Bar Refaeli’yi kapağa taşıdı.“Ne çok zayıfım ne de fazla kiloluyum. Yemek yemekten zevk alıyorum” diyen Refaeli, sağlıklı besleniyor, hayatın tadını çıkarıyor ve yaptığı her şeyden inanılmaz keyif alıyor...

25.7.2012Hürriyet Arşiv
Ünlü sevgilileri kimse tanımadı

Ünlü sevgilileri kimse tanımadı

FRANSA’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin ABD'de yaşayan kardeşi Olivier Sarkozy, yeni sevgilisi dünyaca ünlü ABD’li sinema oyuncusu Mary Kate Olsen ile çıktığı Akdeniz'deki yat turunda Bodrum’a geldi.

22.7.2012Hürriyet Arşiv