MENÜ
Arşiv

2007 Nicolas Sarkozy Haberleri

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 700 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

Aşk tatili arası siyaset

Aşk tatili arası siyaset

Sarkozy, bir haftalık aşk tatilinden sonra dün Kahire’de Ortadoğu politikasına adımını attı ve "Suriye, Lübnan’daki cumhurbaşkanlığı seçimini engellemekten vazgeçene kadar Şam ile ilişkileri askıya alıyoruz" dedi.

30.12.2007Dünya
Fransa, Suriye ile ilişkilerini askıya aldı

Fransa, Suriye ile ilişkilerini askıya aldı

Fransa, "Şam yönetimi, Lübnan'daki cumhurbaşkanı seçimi konusunda uzlaşma yönünde çaba gösterdiğini kanıtlayıncaya kadar" Suriye ile temaslarını askıya aldı.

30.12.2007Hürriyet Arşiv
AB dönem başkanlığını Slovenya devralıyor

AB dönem başkanlığını Slovenya devralıyor

Yugoslavya’nın dağılması ile 1991 yılında bağımsızlığına kavuşan Slovenya, 2004 yılında girdiği AB’nin Dönem Başkanlığı’nı 1 Ocak itibariyle üstlenecek. Türkiye’nin AB üyeliğini destek veren Slovenya, Türkiye ile üyelik müzakerelerinde yeni başlıkların açılması için çabalayacak.

30.12.2007Dünya
Sarko’yu çekenin kolunu kırdılar

Sarko’yu çekenin kolunu kırdılar

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin yeni sevgilisi Carla Bruni ile ’ön-balayı’ yaşadığı Mısır gezisinde fotoğrafçılar ölüm kalım savaşı veriyor.

29.12.2007Dünya
Aynı odada mı yattılar

Aynı odada mı yattılar

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin Carla Bruni ile Mısır’daki aşk tatili, ülke meclisinde gündem yarattı. Bağımsız milletvekili Cemal Zahran hükümetin yanıtlaması talebiyle şu soru önergesini verdi: "Fransa Cumhurbaşkanı, Luksor’da el ele göz göze dolaştığı sevgilisi ile aynı otel odasında mı yatıyor?" Vekil, Sünni İslam’ın en yüksek ulema mercii El Ezher’in bulunduğu ülke olarak böyle serbest hareketlere göz yumarak dünyaya yanlış mesaj verdiklerini iddia etti.

28.12.2007Dünya
İnadına jetliyor

İnadına jetliyor

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, sevgilisi Carla Bruni ile Mısır’a tatile giderken milyarder işadamı Vincent Bollore’nin uçağına bindiği için gelen eleştirilere aldırmıyor. Sarko dün Carla ile birlikte yine aynı Falcon 900 uçağıyla Luksor’dan Kızıldeniz kıyısındaki Şarm el Şeyh’e geçti.

27.12.2007Dünya
İŞte GS diploması

İŞte GS diploması

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin anne tarafından büyük amcası olan Ascher Mallah’ın Galatasaray Lisesi diploması, Sarkozy’nin Osmanlı köklerini ortaya koyuyor. Selanikli bir Yahudi’nin oğlu olan Ascher Mallah Efendi, liseyi 14 Temmuz 1900’de "pekiyi" dereceyle bitirmiş.

26.12.2007Dünya
ABde çoğu kesim Sarkozyden rahatsız

'AB'de çoğu kesim Sarkozy'den rahatsız'

Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup üyesi Emine Bozkurt, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin izlediği Türkiye politikasının AB içinde rahatsızlık oluşturduğunu söyledi.

26.12.2007Dünya
Nil’de ön balayı

Nil’de ön balayı

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Noel tatilini Nil nehrinde romantik bir şekilde geçireceği yeni aşkı, eski süpermodel ve şarkıcı Carla Bruni ile Mısır’a elele indi.

25.12.2007Dünya
Sarkozy ve sevgilisi Bruni el ele Mısırda

Sarkozy ve sevgilisi Bruni el ele Mısır'da

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski manken yeni şarkıcı sevgilisi Carla Bruni özel ziyaret için Mısır'a geldi.

25.12.2007Hürriyet Arşiv
Sarkozynin amcası Galatasaray Lisesi mezunu

Sarkozy'nin amcası Galatasaray Lisesi mezunu

Türkiye ile Avrupa'nın bütünleşmesine karşı çıkan Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin büyükbabası Benedict Mallah ve büyük amcası Ascher Mallah'ın Osmanlı vatandaşları olarak doğdukları Selanik'ten, İstanbul'a geldikleri, Ascher Mallah'ın Galatasaray Lisesi'nde gördüğü eğitimin ardından çok iyi dereceyle mezun olduğu ortaya çıktı.

25.12.2007Dünya
Osmanlı torunu Sarko

Osmanlı torunu Sarko

Türkiye’nin Avrupalı olmadığını iddia ederek AB üyeliğine karşı çıkan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye bir itiraz da Fransız tarihçi ve felsefeci Olivier Chartier’den geldi.

24.12.2007Dünya
Müstakbel Madam Sarkozy Carabinieri takvimine girdi

Müstakbel Madam Sarkozy Carabinieri takvimine girdi

Dünya Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski manken yeni şarkıcı Carla Bruni'nin aşkını konuşuyor. Başkanık Sarayı; Sarkozy ile Bruni arasındaki ilişkinin ortaya çıkmasından sonra bu haberle çalkalanırken, Sarkozy bazı çevreler tarafından yaptığı işlerle değil özel hayatıyla gündeme geldiği için eleştiriliyor. Şimdi herkes Sarkozy'nin yakında düzenlenecek bir davete Carla Bruni ile birlikte katılıp katılmayacağını merak ediyor.

23.12.2007Dünya
Sarkozy’nin tezi gayri meşrudur

Sarkozy’nin tezi gayri meşrudur

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Türkiye’yi dışlamaya çalışan tutumuna, Avrupalı aydınlardan büyük tepki geldi. Ortak bir bildiriyle, Sarkozy’nin Türkiye tezlerini ’gayri meşru’ ilan eden dünyaca ünlü bilim insanları ve entelektüellerin yer aldığı yirmi isim, "Türkiye’nin AB üyeliği, Avrupa projesini zenginleştirir" dediler.

23.12.2007Dünya
Piskopos Sarko

Piskopos Sarko

Fransa Cumhurbaşkanı’nın Papa’nın önünde el pençe divan durması tepki çekti

22.12.2007Dünya
Naomi, Castro’nun peşinde

Naomi, Castro’nun peşinde

İngiliz GQ Dergisi için geçen ay Venezüella lideri Chavez ile konuşan ünlü manken Naomi Campbell, bu kez aylardır hasta olan Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro’nun peşine düştü. Küba’da rafineri açılışına katılan Naomi, Karayipler Petrol zirvesinin de yıldızı oldu.

22.12.2007Dünya
Carlayı Pariste bıraktı

Carla'yı Paris'te bıraktı

Vatikan'da Papa'yı ziyaret eden Nicolas Sarkozy, yeni kız arkadaşı Carla Bruni'nin yerine Roma'ya Claudia Cardinale'yi götürdü.

22.12.2007Dünya
Müstakbel kayınvalide ile yemek

Müstakbel kayınvalide ile yemek

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin 10 saatlik resmi Roma gezisi turistik bir şova dönüştü.

21.12.2007Dünya
Sarkozy: Türkiye Avrupada değil, küçük Asyadadır

Sarkozy: Türkiye Avrupa'da değil, küçük Asya'dadır

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, "Türkiye Avrupa'da değil, Küçük Asya'dadır" dedi.

21.12.2007Dünya
Papa ile Avrupa’nın geleceğini konuştu

Papa ile Avrupa’nın geleceğini konuştu

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, dün Vatikan’da Katolik Dünyası’nın lideri 16.Benedikt ile görüştü. İki lider, 25 dakika süren görüşmede Avrupa’nın geleceğini ve Fransa toplumunda laikliği ele aldı.

20.12.2007Dünya
Papada Sarkozye onursal ikamet belgesi

Papa'da Sarkozy'e onursal ikamet belgesi

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bugün Vatikan'da Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri 16. Benediktus tarafından kabul edildi.

20.12.2007Hürriyet Arşiv
Carla’nın yeni aşk oyuncağı

Carla’nın yeni aşk oyuncağı

Fransa’da dergiler Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin Carla Bruni ile aşkının fotoğraflarını yayınlayabilmek için baskılarını öne çekerek dün piyasaya çıktı.

19.12.2007Dünya
Yıldıramayacaklar

Yıldıramayacaklar

Avrupa Birliği dün "Tüketicinin sağlığının korunması" ile "Trans Avrupa Ağları" başlıklarını müzakereye açtı. Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye’nin üyeliğini sulandırma veya süreci aşındırma çabalarının olduğunu belirterek, "Beklentimiz taahhütlerin yerine getirilmesidir" dedi.

19.12.2007Dünya
Başkanın rimeli, bakanın çorabı

Başkanın rimeli, bakanın çorabı

Siyasete kadın olmak zor zenaat. Yok erkek egemen meclislere gönderme yapmak, fırsat eşitsizliğinden söz etmek ya da Bizans oyunlarından bahsetmek niyetinde değilim. Ben kılık kıyafet, aksesuvar, makyaj gibi daha feminen şeylerden sözediyorum.

19.12.2007Dünya
Hamasın önerisine Peresten ret

Hamas'ın önerisine Peres'ten ret

Hamas'ın İsrail ile görüşme önerisine ret cevabı veren Peres, isteği 'aldatmaca' olarak değerlendirdi.

19.12.2007Dünya
Sarkozy Papayla görüşecek

Sarkozy Papa'yla görüşecek

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Roma Katolik Kilisesi ruhani lideri Papa 16. Benediktus ile görüşmek üzere yarın Vatikan'a gidecek.

19.12.2007Dünya
AB ile iki başlık daha açıldı

AB ile iki başlık daha açıldı

Türkiye-AB müzakereleri çerçevesinde tüketicinin ve sağlığın korunması ile Trans Avrupa şebekeleri fasılları müzakerelere açıldı..

19.12.2007Dünya
Sarkozy manken aşkıyla evleniyor mu

Sarkozy manken aşkıyla evleniyor mu

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eski top model sevgilisi Carla Bruni'ye evlenme teklif ettiği öne sürülüyor.

19.12.2007Hürriyet Arşiv
Erkek avcısı

Erkek avcısı

Nicolas Sarkozy kadar hiçbir Fransız lideri özel hayatıyla basını bu kadar meşgul etmemişti. Belki de tarihinde ilk kez Fransız basını çekinmeden, hem de sevgilisini "erkek avcısı" ilan edebilecek kadar bir cumhurbaşkanının hayatını tartışıyor.

18.12.2007Dünya
Sarko’nun kupa kızı

Sarko’nun kupa kızı

Fransa’nın gözde bekarı Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, anlaşılan yeni bir aşka yelken açtı.

17.12.2007Dünya
İki yeni başlık yarın açılıyor

İki yeni başlık yarın açılıyor

AB ile Türkiye arasındaki müzakerelerde iki yeni başlık yarın Brüksel’de düzenlenecek “Hükümetlerarası Konferans”ta resmen açılacak.

17.12.2007Dünya
Fransa sabrımızı zorluyor

"Fransa sabrımızı zorluyor"

Fransa'nın Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili tavrını eleştiren Babacan, "bu tavır ilişkileri olumsuz etkileyecek" dedi.

17.12.2007Dünya
Sarkozynin kalbindeki kadın

Sarkozy'nin kalbindeki kadın

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin şarkıcı ve eski manken Carla Bruni ile çekilmiş fotoğrafları yayınlandı. 3 dergi daha değişik kareleri yayınlayacağı bildirildi.

17.12.2007Dünya
İşin sırrı petrolde

İşin sırrı petrolde

Varili 100 doları bulan petrol sayesinde kasaları dolup taşan petrol zengini ülkelerde biriken trilyonlarca dolar Batı’nın iştahını kabartıyor.

16.12.2007Dünya
Çelişki grubu

Çelişki grubu

AB zirvesinde kurulması kararlaştırılan "Düşüncü Grubu," liderliği üstlenen "akil adamların" Türkiye konusundaki tutarsız düşünceleri yüzünden "Çelişki Grubu" olarak doğuyor.

15.12.2007Dünya
AB ile ilgili endişem yok

AB ile ilgili endişem yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) sürecinde herhangi bir endişe taşımadığını ve şu andaki zirveden çıkan ifadeleri de çok önemsemediğini belirtti.

15.12.2007Hürriyet Arşiv
Patron ve siyasetçi kokteylde buluştu

Patron ve siyasetçi kokteylde buluştu

TÜSİAD, Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı öncesinde kokteyl verdi. Başbakan, bakan, TÜSİAD üyesi patronlar ve yabancı büyükelçiler kokteylde biraraya geldi.

14.12.2007Ankara
Sarkozy ile aşk dedikodusuna dava açtı

Sarkozy ile aşk dedikodusuna dava açtı

Fransa’nın önde gelen sunucularından Laurence Ferrari, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile gönül ilişkisine girdiğini yazan dedikodu dergisi Closer hakkında 30 bin Euro’luk tazminat davası açtı.

14.12.2007Dünya
Kuskus devrimi

Kuskus devrimi

Time Dergisi geçenlerde, artık Balzac, Hugo gibi yazarlar, Truffaut, Godard gibi yönetmenler çıkaramayan, ürettiği sanat eserleri ülke sınırları içinde kalan Fransız kültürünün can çekiştiğini yazdı.

14.12.2007Dünya
Akil Adamlar Komitesinin amacı Türkiyenin önünü kesmek

'Akil Adamlar Komitesinin amacı Türkiye'nin önünü kesmek'

Avrupa Liberal Partileri Başkanı Belçikalı Annemie Neyts, “Sarkozy’nin ortaya attığı “Akil Adamlar Komitesi” fikrinin amacı Türkiye’nin AB üyeliğinin önünü kesmek” dedi.

14.12.2007Gündem
Sırbistana Kosova rüşveti

Sırbistan'a Kosova rüşveti

Türkiye üyelik için AB kapısında yarım yüzyıldır beklerken Avrupa Birliği, Sırbistan'a hızlı üyelik önerdi. AB, Kosova sorununun çözümü halinde Sırbistan'ı birliğe çok hızlı bir şekilde üye yapacağı yönünde bir teklif hazırladı.

14.12.2007Dünya
Kızdıran poz

Kızdıran poz

Fransa’daki hukuk çevreleri, Adalet Bakanı Rachida Dati’ye ateş püskürüyor. Fransa çapında 300 mahkemeyi kapatma projesiyle yargıç ve avukatların tepkisini çeken Dati’nin Paris-Match’a verdiği poz provokatif bulundu. Adli kesim, "Mahkemeler kapanırsa biz işsiz kalacağız, o ise Dior elbiselerle boy gösteriyor" diyor.

13.12.2007Dünya
Yeni anayasaya imzalar atıldı

Yeni anayasaya imzalar atıldı

Avrupa Birliği(AB) liderleri birliğin geleceğini şekillendirecek yeni anlaşmaya imzaları attı. AB devlet ve hükümet başkanları, AB anayasasının boşluğunu dolduracak Lizbon Anlaşması'nı, AB dönem başkanlığını yürüten Portekiz'in başkenti Lizbon'da imzaladı.

13.12.2007Dünya

Yazar Sonuçları

Medeniyetler ittifakını karikatüristler sürdürecek

Medeniyetler ittifakını karikatüristler sürdürecek

Fransız karikatürist Plantu, Le Monde Gazetesi’nin birinci sayfasına çizer, müthiş esprilidir.

29.12.2007Gila BENMAYOR
Ingrid, Carla ve diğerleri Kolombiyalı

Ingrid, Carla ve diğerleri Kolombiyalı

Kolombiyalı Ingrid Betancourt bağımsız aday olarak başkanlık seçimleri için sürdürdüğü kampanya sırasında kaçırılmıştı.

22.12.2007Gila BENMAYOR
Körkütük sürünürken Teoman’ı kim evine bıraktı

Körkütük sürünürken Teoman’ı kim evine bıraktı

Son bir-iki haftadır ünlülerin paparazzilere saldırma krizi tuttu. Tolga Karel ve Hüsnü Şenlendirici’nin kameralara attıkları tokat ve tekmeler bildik hareketlerdi. Asıl sürpriz atraksiyon Teoman’dan geldi.

14.12.2007Mevlüt TEZEL
Siyaset mi “İmama kızıp oruç bozma” siyaseti mi

Siyaset mi? “İmama kızıp oruç bozma” siyaseti mi?

Başbakan Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi “iki yüzlülük”le suçladı. Başbakan’a göre, Sarkozy, “yüz yüze görüşmelerde başka” konuşuyor; “arkamıza döndüğümüzde başka” iş çeviriyor.

13.12.2007Cengiz ÇANDAR
Bizim deniz mi Sarkozy’nin denizi mi

Bizim deniz mi Sarkozy’nin denizi mi?

ÇOK büyük çoğunluğu bizim lehimizde tutum takınsalar dahi işi Paris’le kanlı bıçaklı olmaya dek vardırmayan AB üyelerini teker teker saymadan, hemen şu soruyu soruyorum:

12.12.2007Hadi ULUENGİN