MENÜ
Arşiv

2006 Nicolas Sarkozy Haberleri

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

Çok memnun oldum

Çok memnun oldum

Parti içindeki siyasi rakibi ve İçişleri Bakanı Sarkozy hakkında "Clearstream skandalı" çerçevesinde gizli soruşturma açtırmakla suçlanan Fransa Başbakanı De Villepin, Paris Ceza Mahkemesi’nde tam 17 saat sorgulandı.

22.12.2006Dünya
Fransa Başbakanına 17 saat sorgu

Fransa Başbakanı'na 17 saat sorgu

Fransa Başbakanı Dominique de Villepin, siyasi rakibi İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy'yi karalamaya çalışan bir komplo kurulduğu iddialarıyla ilgili olarak yargıçlarca 17 saat boyunca sorgulandı.

22.12.2006Dünya
Fransada solun cumhurbaşkanı adayı Bufeet

Fransa'da solun cumhurbaşkanı adayı Bufeet

Fransız Komünist Partisi, cumhurbaşkanlığı seçimleri için eski Spor Bakanı Marie-George Bufeet'yi resmen aday göstererek, sol partilerin ortak aday umudunu kırdı.

21.12.2006Hürriyet Arşiv
Sarko, Sego’ya fark attı

Sarko, Sego’ya fark attı

Fransa’da nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi öncesindeki anketlerde İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, Sosyalist Parti’li rakibi Segolene Royal ile arayı açmaya başladı. Sarkozy, yüzde 44 destek bulurken, kadın rakibi 15 puan gerisine düştü.

20.12.2006Dünya
Le Monde: Sarkozy Türkiyeyi kullanmak istiyor

Le Monde: Sarkozy Türkiye'yi kullanmak istiyor

Fransa İçişleri Bakanı ve Halk Hareketi Birliği'nin (UMP) Cumhurbaşkanı adayı Nicolas Sarkozy'nin, Türkiye'nin AB'ye katılımını Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanmak istediği belirtildi.

15.12.2006Dünya
VURAL ÖGER: TÜRKİYE ABDEN KOPMAMALI

VURAL ÖGER: TÜRKİYE AB'DEN KOPMAMALI

Avrupa Parlamentosu SPD milletvekili Vural Öger, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'ün Avrupa Birliği konusunda doğru yolda olduğunu fakat yalnız bırakıldığını söyledi. Öger, "Türkiye AB'den koparsa 10 yıl kendine gelemez. Bambaşka bir ülke olur. Ancak eksikleri giderirse 2013'te AB'ye girer" dedi.

15.12.2006Hürriyet Arşiv
Sarkozyden Türkiyenin AB üyeliğine veto iması

Sarkozy'den Türkiye'nin AB üyeliğine veto iması

Fransa İçişleri Bakanı ve cumhurbaşkanı adayı Nicolas Sarkozy, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Türkiye’nin AB üyeliğini veto edebileceğini ima etti. Sarkozy’nin Türkiye’nin üyeliği konusunu seçim kampanyasının bir ana temasına dönüştürmek istediği de belirtildi.

15.12.2006Dünya
AB Türkiye konusunda cesur değil

AB Türkiye konusunda cesur değil

İngiliz basını, Brüksel'deki AB Liderler Zirvesi öncesi ve sırasında Türkiye'ye karşı hangi ülkenin nasıl bir tutum takındığı konusuna geniş yer ayırdı. Financial Times gazetesi, Avrupa'nın Türkiye konusunda cesur davranmadığını yazdı.

15.12.2006Hürriyet Arşiv
Sarkozy ABnin Türkiyeye tavrından memnun

Sarkozy AB'nin Türkiye'ye tavrından memnun

Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, "AB'nin Türkiye'ye karşı izlediği kararlı tavırdan memnuniyet duyduğunu" söyledi.

14.12.2006Dünya
The Economist: Türkiye aldatılmış hissetmekte haklı

The Economist: Türkiye aldatılmış hissetmekte haklı

İngiliz The Economist dergisi, "Giderek Uzayan Yol" başlıklı makalesinde, "Türkiye'nin AB üyeliğinin önündeki engellerin her zamankinden daha yıldırıcı bir hal aldığını" yazdı.

8.12.2006Dünya
Hamasa uluslararası baskı, meyvalarını veriyor

"Hamas'a uluslararası baskı, meyvalarını veriyor"

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Filistin'de iktidardaki Hamas'a yönelik uluslararası baskının meyvalarını vermeye başladığını söyledi.

5.12.2006Hürriyet Arşiv
Fransada cami kundaklayan 4 kişi mahkemede

Fransa'da cami kundaklayan 4 kişi mahkemede

Fransa'nın kuzeydoğusundaki Annecy kasabasında iki camiyi kundaklayan 4 kişinin duruşması başladı.

4.12.2006Dünya
Royal Hizbullah vekiliyle görüşmekle suçlandı

Royal Hizbullah vekiliyle görüşmekle suçlandı

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turuna dört ay kala, sağ ve sol parti adayları arasındaki çekişme giderek büyüyor.

4.12.2006Dünya
Fransa’da yarış kalabalıklaşıyor

Fransa’da yarış kalabalıklaşıyor

Nisan ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerine geri sayan Fransa’da yarış kalabalıklaşıyor. Sosyalist Segolene Royal, merkez sağdan İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy’nin adaylığını açıklamasının ardından Fransa Demokrasisi için Birlik Partisi’nin (UDF) Başkanı Francois Bayrou da yarışta olduğunu açıkladı.

2.12.2006Dünya
Fransada yargı Başbakan Villepeni sorgulayacak

Fransa'da yargı Başbakan Villepen'i sorgulayacak

Fransa'da yargı, önemli siyasilerin yurt dışında gizli banka hesapları olduğu yolundaki skandalla ilgili Başbakan Dominique de Villepin'in ifadesini alacak.

2.12.2006Dünya
Aday Sarko’dan ilk çıkış

Aday Sarko’dan ilk çıkış

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olduğunu açıklayan iktidardaki Halk Hareketi İçin Birlik Partisi lideri İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, "Türkiye ile müzakerelerin kısmen değil tamamen askıya alınması gerekir, Türkiye’nin yeri AB değildir" dedi.

1.12.2006Dünya
Segolene Royal Ortadoğu’da

Segolene Royal Ortadoğu’da

Sosyalist Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Segolene Royal ise Ortadoğu gezisine çıktı. Beş gün sürecek bu gezide Royal, Lübnan, Filistin ve İsrail’e gidecek. Fransız kamuoyu ve medyası Segolene Royal’in cumhurbaşkanlığı yapacak dış vizyonu ve dış politikada yeteri kadar tecrübesi olmadığı üzerinde duruyor.

30.11.2006Dünya
Evet adayım

Evet adayım

Fransa’da cumhurbaşkanlığı yarışı merkez sağdaki UMP’den İçişleri Bakanı olan Nicolas Sarkozy’nin aday olduğunu açıklamasıyla kızıştı. Önceki gün 74. doğum gününü kutlayan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın yeniden aday olup olmadığı açıklamasını beklemeden Sarkozy, yarışta olduğunu ilan etti.

30.11.2006Dünya
Bir kadın Elysée’ye çıkabilir mi

Bir kadın Elysée’ye çıkabilir mi?

30.11.2006Hürriyet Arşiv
Royal Ortadoğu gezisine çıkıyor

Royal Ortadoğu gezisine çıkıyor

Fransa'da Sosyalist Parti'nin cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday gösterdiği Segolene Royal, bugün Ortadoğu gezisine çıkıyor.

30.11.2006Dünya
Sarkozy, cumhurbaşkanlığına resmen aday

Sarkozy, cumhurbaşkanlığına resmen aday

Fransa'da, iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) lideri Nicolas Sarkozy, cumhurbaşkanlığı için adaylığını resmen açıkladı.

29.11.2006Hürriyet Arşiv
Sarkozy resmen yarışa giriyor

Sarkozy resmen yarışa giriyor

Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy’nin iktidardaki Halk Hareketi için Birlik (UMP) Partisi’nden yarın adaylığını resmen açıklayacağı bildirildi.

28.11.2006Dünya
İçişleri, PSGyi uyardı: Sorumluluk alın

İçişleri, PSG'yi uyardı: "Sorumluluk alın"

Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, geçen hafta Paris Saint Germain ile Hapoel Tel Aviv arasında oynanan UEFA Kupası maçının ardından çıkan olaylarda polisin, bir taraftarı öldürüp, bir taraftarı da ağır yaralamasıyla ilgili olarak PSG Kulübü'nü sert bir biçimde uyardı.

27.11.2006Spor
Fransa tarihinde güzel bir sayfa açıyoruz

Fransa tarihinde güzel bir sayfa açıyoruz

Fransa’da Sosyalist Parti dün yerli ve yabancı 1500 davetlinin doldurduğu Paris Mutualite Kongre salonunda Segolene Royal’ın cumhurbaşkanı adaylığını resmileştirdi. Elsysee Sarayı için salı günü kampanyasını başlatacağını açıklayan Royal "Fransa tarihinin güzel bir sayfasını açıyoruz" dedi.

26.11.2006Dünya
Royal: Fransada güzel bir sayfa açacağız

Royal: Fransa'da güzel bir sayfa açacağız

Fransa'da Sosyalistlerin cumhurbaşkanı adayı Segolene Royal, "Fransa tarihinde güzel bir sayfa açacaklarını" söyledi.

26.11.2006Dünya
Sarkozy: Fransızca öğrenmeyen göçmene vize verilmemeli

Sarkozy: Fransızca öğrenmeyen göçmene vize verilmemeli

Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, karısına Fransızca öğretmeyen göçmenin vizesinin iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

25.11.2006Dünya
Paris’te ırkçı cehennem

Paris’te ırkçı cehennem

UEFA maçında İsrail’in Hapoel Tel Aviv takımını ağırlayan Paris St.Germain 4-2 yenilince, Fransız taraftarlar ırkçı sloganlar atarak, İsrail takımını tutan Yahudi kökenli Fransızlara saldırdı. Arbedenin arasında kalan bir sivil polis ateş ederek bir Fransız taraftarı öldürdü, birini de yaraladı.

24.11.2006Dünya
Sarkozy zorda

Sarkozy zorda

Fransa'da merkez sağda, iktidardaki Halk Hareketi Birliği (UMP) lideri Nicolas Sarkozy'ye karşı parti içi muhalefetin sesi giderek artmaya başladı.

20.11.2006Hürriyet Arşiv
Chirac-man

Chirac-man

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın yer yer ağır alay içeren karikatürlerinden oluşan albüm "Başkanın Başarı Hikayesi" adı altında 98 sayfalık bir çizgi roman halinde yayınlandı. Charlie Hebdo’nun karikatüristi Riss tarafından hazırlanan albüm, Le Canard Enchaine, Charlie Hebdo, Journal du Dimanche, Liberation, Marianne ve Paris Match’ta yayınlanan karikatürlerden derlendi.

19.11.2006Dünya
Medyadan çeşitli konular…

Medyadan çeşitli konular…

19.11.2006Hürriyet Arşiv
Sosyalist Kraliçe (*)

Sosyalist Kraliçe (*)

Fransız Sosyalist Partisi, Nisan ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimi için adayını buldu. 53 yaşındaki Segolene Royal, 220 bin parti üyesinden % 60.6 oranında oy alıp iki erkek rakibini geçerek aday oldu. Royal, maço Fransız siyasetinde Elysee Sarayı’na talip olan ilk kadın.

17.11.2006Dünya
Rakibi Sarko olacak

Rakibi Sarko olacak

SEGOLENE Royal, Nisan ayında yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük olasılıkla merkez sağdaki Halkçı Hareketin Birliği’nden (UMP) Nicolas Sarkozy ve aşırı milliyetçi Ulusal Cephe Partisi’nden Jean Marie Le Pen’e karşı yarışması bekleniyor.

17.11.2006Dünya
Türkiye gaffı unutulmuyor

Türkiye gaffı unutulmuyor

Fransa’da parti delegelerinden büyük destek sağlayarak Sosyalist Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı seçilen Segolene Royal’ın şimdiye kadar seçim kampanyasında kırık not aldığı, pot kırdığı başlıca beş konu arasında Türkiye’nin AB üyeliği ilk sırada gösteriliyor. Segolene Royal’ın Türkiye’nin AB üyeliği konusunda “benim görüşüm Fransız halkının görüşüdür” türünde bir yanıt vermesi, tepki ve alay konusu oldu.

17.11.2006Hürriyet Arşiv
Sosyalist sandıktan Royal çıktı

Sosyalist sandıktan Royal çıktı

Fransa’da gelecek yıl Nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine Sosyalist Parti adına Segolene Royal’in katılması kesinlik kazandı.

16.11.2006Dünya
Genestar:Beni Sarkozy kovdurdu

Genestar:Beni Sarkozy kovdurdu

Fransa İçişleri Nicolas Sarkozy’nin karısını bir başka erkekle gösteren fotoğraflarını yayımladıktan sonra işinden olan Paris Match editörü Alain Genestar, kovulmasında Sarkozy’nin rolü olduğunu söyledi.

16.11.2006Dünya
Mehmet Y. Yilmaz: France will find the leader it deserves

Mehmet Y. Yilmaz: France will find the leader it deserves!

French politician Segolene Royal, whose chances look very good to be the Socialist Party's candidate in the upcoming April presidential elections, confused Turkey and Iran in a television debate recently.

16.11.2006Hürriyet Arşiv
Fransız sosyalistleri Türkiye konusunda bölündü

Fransız sosyalistleri Türkiye konusunda bölündü

Fransa’da cumhurbaşkanlık yarışı tüm hız sürerken Sosyalist Parti’de bu hafta önemli bir adım atılıyor. Sosyalist Parti, perşembe günü üç aday aday arasında bir seçim yapacak. Adayların seçim kampanyasında sık sık gündeme gelen Türkiye’nin AB üyeliği konusunda farklı görüşleri bulunuyor.

14.11.2006Hürriyet Arşiv
Algeria to France: Recognize your own genocide

Algeria to France: Recognize your own genocide

Algerian Prime Minister Abdulaziz Belkadem has called on France to "accept that it carried out genocide" in Algeria, an announcement that carries particular weight as French Interior Minister Nicolas Sarkozy leaves today from France for a 2 day visit to Algeria.

13.11.2006Hürriyet Arşiv
Soykırımı kabul et

Soykırımı kabul et

Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy’nin Cezayir’e bugün yapacağı iki günlük resmi ziyaret öncesinde Cezayir Başbakanı Abdülaziz Belkadem Fransa’ya "Soykırım yaptığını kabul et" çağrısında bulundu.

12.11.2006Dünya
Sarko’nun çizgi romanı

Sarko’nun çizgi romanı

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı’nın en yakın adaylarından olarak görülen İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy’nin hayatı çizgi roman oldu. 1.65’ten kısa boyuyla Napoleon’dan bile daha ufak tefek olan Sarkozy’nin iktidar merdivenlerinde yükselebilmek için başvurduğu entrikalar, sözlerden daha ağır karikatürlerle hicvediliyor. "Sarkozizm’in çizgi romanı" haftaya piyasada olacak.

2.11.2006Dünya
Sarkozy: Gençler de yetişkinlerle aynı cezayı alsın

Sarkozy: Gençler de yetişkinlerle aynı cezayı alsın

Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, üst üste suç işleyen 16-18 yaşları arasındaki gençlerin de yetişkinlerle aynı cezalara çarptırılmalarını istedi.

2.11.2006Dünya
Fransada şiddet: Hükümet olağanüstü toplandı

Fransa'da şiddet: Hükümet olağanüstü toplandı

Fransa'da hükümet, banliyölerdeki şiddet olaylarının tekrar başlaması üzerine, özellikle toplu taşım araçlarının güvenliği konusunu görüşmek üzere bugün olağanüstü toplandı.

30.10.2006Dünya
Muhalefet banliyö olaylarında Sarkozyyi suçladı

Muhalefet banliyö olaylarında Sarkozy'yi suçladı

Fransa'da muhalefet partileri, bugün yaptıkları açıklamalarda, ülke genelinde banliyö olaylarının tekrar çıkmasından dolayı İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy'yi suçladı.

30.10.2006Dünya
Yakılan otobüste bir ağır yaralı

Yakılan otobüste bir ağır yaralı

Fransa’da varoş olaylarının birinci yıldönümünde bir grup genç Marsilya’da bir belediye otobüsünü benzinle ateşe vererek, 26 yaşındaki bir kadının ağır şekilde yanmasına yol açtı. Önceki gece meydana gelen olayda otobüste mahsur kalan kadının bitkisel hayata girdiği ve ölüm kalım savaş verdiği açıklandı.

29.10.2006Dünya

Yazar Sonuçları

Sarkozy denen adam

Sarkozy denen adam

AVRUPALILARIN ne kadar ikiyüzlü olduğunu, işlerine geldiği zaman nasıl kaypaklık yaptıklarını gösteren bir olayı kısa bir süre önce yaşadık.

3.12.2006Tufan TÜRENÇ
DEP’lilerle o iki gece Meclis’te kalan kadın

DEP’lilerle o iki gece Meclis’te kalan kadın

Segolene Royal Türkiye’ye bir tarihte bu kadar yakın. Ancak, günümüzde çok uzak. Türkiye-AB ilişkileri sorulduğunda, yuvarlak bir yanıtla geçiştiriyor, "Fikrim Fransız halkının fikriyle aynıdır."

25.11.2006Yalçın DOĞAN
Segolene Royal, Darfur için ne yapacaksın

Segolene Royal, Darfur için ne yapacaksın

Fransız Sosyalist Partisi, nisan ve mayıs 2007’deki iki turlu yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayını seçti: Segolene Royal.

25.11.2006Gila BENMAYOR
Madamsal gidişat

Madamsal gidişat

HADİ hayırlısı, "hoş ve boş madam" işte artık resmen cumhurbaşkanı adayı oldu.

17.11.2006Hadi ULUENGİN
Demek ki eğitimin tek sorunu imam hatiplermiş

Demek ki eğitimin tek sorunu imam hatiplermiş!

MİLLİ Eğitim Şûrası’nın, laik eğitime dinsel bir içerik kazandırma çabalarına sahne olacağı daha önce anlaşılmıştı.

15.11.2006Mehmet Y. YILMAZ
Aldatılmış erkeğin itirafı

Aldatılmış erkeğin itirafı

HİÇ kendinizi, eşi tarafından aldatılmış bir erkeğin yerine koydunuz mu?

11.11.2006Ertuğrul ÖZKÖK