MENÜ
Arşiv

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.750 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

Fillon’dan sonra yasak geldi

Fillon’dan sonra yasak geldi

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 ay kala, ülkenin önde gelen televizyon kanallarından TF1’de beş favori adayın karşılaştırıldığı canlı yayınına Fillon’un ‘kopya çekme’ olayı damga vurdu.

26.3.2017Dünya
Nicolas Sarkozy Camp Nou stadından atıldı

Nicolas Sarkozy Camp Nou stadından atıldı

Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona - Paris Saint Germain maçını seyretmek için Camp Nou standında bulunan Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy güvenlik görevlileri tarafından bulunduğu locadan çıkartıldı.

10.3.2017Spor
Nicolas Sarkozy Camp Nou stadında locadan atıldı

Nicolas Sarkozy Camp Nou stadında locadan atıldı

Şampiyonlar Ligi’nde Barcelona - Paris Saint Germain maçını seyretmek için Camp Nou stadında olan Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy güvenlik görevlileri tarafından bulunduğu locadan çıkarıldı.

10.3.2017Dünya
Fillon’a ‘Çekil’ baskısı artıyor

Fillon’a ‘Çekil’ baskısı artıyor

Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın adayı François Fillon’un sözcüsü Thierry Solere, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

3.3.2017Dünya
MoDem Lideri Bayrou, Macron’u destekleyecek

MoDem Lideri Bayrou, Macron’u destekleyecek

Fransa’da merkez sağda yer alan Demokrasi Hareketi (MoDem) Lideri François Bayrou, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayacağını açıkladı ve yarışın güçlü adaylarından Emmanuel Macron’a ittifak önerdi.

23.2.2017Dünya
Sarkozy, Accor oteller zincirinde yönetici oldu

Sarkozy, Accor oteller zincirinde yönetici oldu

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, dünyaca ünlü Accor oteller zincirinin yönetim kuruluna bağımsız idareci olarak girdi.

22.2.2017Dünya
Skandallar, Le Pen ile Macron’a yaradı

Skandallar, Le Pen ile Macron’a yaradı

Fransa’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasında, adayların ortaya çıkan finans skandalları rekabeti kızıştırdı. Skandallar, diğer adaylar Marine Le Pen ve Emanuel Macron’un oylarını yükseltti.

9.2.2017Dünya
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy usulsüzlük iddiasıyla yargılanacak

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy 'usulsüzlük' iddiasıyla yargılanacak

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2012'deki seçim kampanyasında "usulsüzlük yaptığı" iddiasıyla yargılanacak.

7.2.2017Dünya
Fransız mahkemesi 1915 yasasını iptal etti

Fransız mahkemesi '1915 yasası'nı iptal etti

Fransa Anayasa Mahkemesi, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını da kapsayabilecek şekilde "bazı suçların reddinin suç sayılmasına" ilişkin yasanın ilgili hükmünü iptal etti.

26.1.2017Dünya
Sarkozy’nin ‘kara kutusu’na cezaevi yolu göründü

Sarkozy’nin ‘kara kutusu’na cezaevi yolu göründü

Fransa’da temyiz mahkemesi, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin ‘kara kutusu’ olarak bilinen Claude Gueant’ın yolsuzluk davasında, ilk derece mahkemesi tarafından verilen iki yıl tecilli hapis cezasının bir yılının tecilini kaldırdı.

24.1.2017Dünya
Fransa’nın en ‘Yalancı Politikacısı’ seçildi

Fransa’nın en ‘Yalancı Politikacısı’ seçildi

Siyasi bilimler araştırmacısı Thomas Guenole tarafından 2015’te başlatılan ve Fransa’da politikacıların yalan söylemesini önlemek ve gazetecileri olguları kontrol etmeye yönlendirmek amacıyla verilen ‘Yalancı Politikacı’ ödülleri sahiplerini buldu.

19.1.2017Dünya
Trump’a özendi Bursayı riske soktu

Trump’a özendi Bursa'yı riske soktu

Fransa’da cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, ABD Başkanı seçilen Donald Trump gibi otomobil sektörünün üretimlerini ülke içinde yapmasını, aksi takdirde özel vergi getireceği uyarısında bulundu. Trump’ın aksine Le Pen’in bu uyarısı Fransız Renault’nun Bursa’da yatırımı olduğu için Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor. Le Pen’in seçilmesi halinde Oyak Renault’nun Bursa fabrikasının geleceği tehlikeye girebilir.

11.1.2017Ekonomi
Yeni yılın rüzgârı aşırı sağdan esecek

Yeni yılın rüzgârı aşırı sağdan esecek

Popülizm rüzgârları, aşırı milliyetçi politikalar, DEAŞ saldırıları ve mülteci kriziyle tetiklenen ırkçılığın tüm dünyayı kasıp kavurduğu yıllardan geçiyoruz. İngiltere’de AB karşıtı Brexit’çilerin, ABD’de Donald Trump’ın seçimleri kazandığı bu ahval ve şeraitte, tüm gözler 2017’de seçim yapılacak üç büyük Avrupa ülkesine, Fransa, Almanya ve Hollanda’ya çevrilmiş durumda.  Ayrıca İran’daki cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Trump’ın ‘Yeni Amerika’sının nasıl olacağı da 2017’de uluslararası gündemi epey meşgul edecek. 

31.12.2016Dünya
Manuel Valls’e unlu saldırı

Manuel Valls’e unlu saldırı

Fransız solunun cumhurbaşkanı adayı olmak için başbakanlıktan istifa edip ön seçim için kolları sıvayan Manuel Valls’e, Strasbourg ziyareti sırasında un çuvalı fırlatıldı.

23.12.2016Dünya
IMF yönetiminden Lagarde açıklaması

IMF yönetiminden 'Lagarde' açıklaması

Uluslararası Para Fonu (IMF) Yönetim Kurulu, Fransa'da "görevini ihmal etmekten" suçlu bulunan Christine Lagarde'ın başkanlık görevini layıkıyla sürdüreceğine güvenildiğini açıkladı.

20.12.2016Ekonomi
Lübnanlı iş adamına ‘rüşvet’ davası

Lübnanlı iş adamına ‘rüşvet’ davası

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye, 2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası sırasında dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi adına para yardımı yaptığını iddia eden Lübnanlı iş adamı Ziad Takieddine hakkında dava açılıyor.

8.12.2016Dünya
Sağ popülistlere Trump etkisi

Sağ popülistlere Trump etkisi

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yapılan başkanlık seçimlerini popülist söylemlerle yoğun ve tartışmalı bir seçim kampanyası sürdüren Donald Trump’ın kazanması, Avrupa’daki aşırı sağcı ve sağ popülist partileri daha da cesaretlendirdi.

28.11.2016Dünya
Fransada merkez sağın adayı belli oldu

Fransa'da merkez sağın adayı belli oldu

Fransa'da eski başbakanlardan François Fillon'un önümüzdeki yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın adayı olması kesinleşti. Fillon son dönemde, göçmen politikası ve İslam'la ilgili takındığı sert tavırla öne çıkmıştı. Fillon'un cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki muhtemel rakibi ise tam bir Müslüman karşıtı olan aşırı sağcı lider Marine Le Pen.

28.11.2016Dünya
Fransada merkeze sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon oldu

Fransa'da merkeze sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon oldu

Fransa'da cumhurbaşkanı seçimine katılacak merkez sağ adayın belirlenmesi için düzenlenen ön seçimin ikinci turunu Sarkozy döneminin başbakanı François Fillon kazandı. Türkiye saatiyle 22.30 da sayılan oyların oranı yüzde 68'i aştı, alan Juppe yüzde 32'de kaldı.

27.11.2016Dünya
Fransada sandıktan Erdoğana oy çıktı

Fransa'da sandıktan Erdoğan'a oy çıktı!

Fransa'da yapılan ön seçimlerde seçmenler sandık başına gitti, bazı sandıklardan Erdoğan yazılı pusulalar çıktı

26.11.2016Dünya
Fransız sağında Fillon depremi

Fransız sağında Fillon depremi

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayını belirlemek için parti içinde yapılan ön seçimlerin ilk turunda eski Cumhurbaşkanı Sarkozy beklemedik bir şekilde devre dışı kaldı. Sürpriz yaparak en çok oyu alan eski Başbakan Fillon, ikinci turda eski Başbakan Alain Juppe’ye karşı yarışacak. İki aday da Türkiye’nin AB üyeliğine karşı.

21.11.2016Dünya
Fransada sağdaki ön seçimin ilk turunu sürpriz aday kazandı

Fransa'da 'sağ'daki ön seçimin ilk turunu sürpriz aday kazandı

Fransa'da cumhurbaşkanı seçimine katılacak merkez sağ adayın belirlenmesi için düzenlenen ön seçimin ilk turunu büyük bir sürpriz yaparak, eski başbakanlardan François Fillon kazandı. Türkiye'nin AB üyeliğine yıllardır karşı çıkan Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ise kendi döneminde başbakanlık yapan Fillon'un kazandığı seçimde üçüncü oldu ve ikinci tura kalamadan elendi. Ön seçimde, yine eski başbakanlardan Alain Juppe ilk turu ikinci sırada bitirdi.

20.11.2016Dünya
Fransada merkez sağ cumhurbaşkanı adayı için önseçim

Fransa'da merkez sağ cumhurbaşkanı adayı için önseçim

Fransa'da merkez sağ Cumhuriyetçi Parti, gelecek yılki seçimlerde yarışacak Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için Amerikan tarzı bir önseçime gidiyor.

20.11.2016Dünya
Sarkozy: Seçilirsem kimlik kontrollerini yeniden başlatacağım

Sarkozy: Seçilirsem kimlik kontrollerini yeniden başlatacağım

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Elysee Sarayı’na yeniden seçilmesi halinde ilk iş bütün sınır kapılarında kimlik kontrollerini başlatmak olacağını söyledi.

19.11.2016Dünya
Onlara göre Türkiye’nin AB’de yeri yok

Onlara göre Türkiye’nin AB’de yeri yok

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde muhafazakarların aday adayları Nicolas Sarkozy ile Alain Juppe, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı olduklarını söylediler.

18.11.2016Dünya
Sarkozyden Kaddafi iddiasına çok sert yanıt

Sarkozy'den 'Kaddafi' iddiasına çok sert yanıt

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2007 yılındaki cumhurbaşkanı seçimi kampanyası sırasında dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi'den para yardımı aldığına ilişkin iddialara tepki gösterdi. Sarkozy, soruyu soran gazeteciyi "utanmazlıkla" suçladı.

18.11.2016Dünya
Ziad Takieddine’den Sarkozy’yi kızdıran iddia

Ziad Takieddine’den Sarkozy’yi kızdıran iddia

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında 2007’deki cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası sırasında usulsüz para yardımı aldığına yönelik iddialar sürüyor.

16.11.2016Dünya
İkinci kez canlı yayında kozlarını paylaştılar

İkinci kez canlı yayında kozlarını paylaştılar

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde merkez sağdan aday adaylığı için ön seçime girecek 7 siyasetçi, perşembe akşamı, canlı yayında ikinci kez karşı karşıya geldi.

4.11.2016Dünya
Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac taburcu oldu

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac taburcu oldu

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Paris’te tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. 

15.10.2016Dünya
Fransada Senato inkâr yasasını onayladı

Fransa'da Senato 'inkâr yasası'nı onayladı

Fransa’da 'Ermeni soykırımı' iddialarını inkâr edenlerin cezalandırılmasını öngören yasa tasarısı Senato’da kabul edildi.

14.10.2016Dünya
Merkez sağ adayları, canlı yayında kozlarını paylaştı

Merkez sağ adayları, canlı yayında kozlarını paylaştı

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde merkez sağda, aday adaylığı için ön seçime girecek siyasetçiler, canlı yayında kozlarını paylaştı.

14.10.2016Dünya
Fransa’da yıl başından bu yana 355 kişi terör kapsamında tutuklandı

Fransa’da yıl başından bu yana 355 kişi terör kapsamında tutuklandı

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, terörle mücadele soruşturmalarının gizliliği açısından ‘S’ fişiyle kaydedilen radikalleşme eğilimindeki kişilerin isimlerinin belediyelere iletilmeyeceğini açıkladı.

9.10.2016Dünya
Sarkozy: Türkiye Avrupa’ya değil, Asya’ya ait

Sarkozy: Türkiye Avrupa’ya değil, Asya’ya ait

Fransa Cumhurbaşkanlığı'na aday olan ve seçim çalışmalarına devam eden eski cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy, vatandaşlara hitabında AB’nin geleceğiyle ilgili planlarını aktarırken Türkiye’yi Avrupa’nın dışında gördüğünü açıkladı.

4.10.2016Dünya
Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltereye seslendi

Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi!

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın aday adayı olan Nicolas Sarkozy, seçilmesi halinde ilk işinin İngiltere'yi AB'de kalmaya ikna etmek olacağını, Türkiye ile sürdürülen müzakerelerin ise kesileceğini iddia etti. Sarkozy, "Türkiye’ye yerinin artık Asya olduğunu söylemenin zamanı belki geldi." dedi.

29.9.2016Dünya
Türkiye üzerinden İngiltereye seslendi

Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi!

Fransa'da cumhurbaşkanlığına yeniden adaylığını koyan Nicolas Sarkozy, 2017 yılındaki seçimleri kazanması durumunda İngiltere'ye, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma kararlarını geri alabilmeleri için yeni bir anlaşma teklifi yapacağını söyledi.

28.9.2016Dünya
Kaddafi, Sarkozyye mali destek verdi iddiası

"Kaddafi, Sarkozy'ye mali destek verdi" iddiası

Libya’nın öldürülen devrik lideri Muammer Kaddafi’nin, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin 2007 yılındaki seçim kampanyasına mali destek verdiğini kanıtlayan yeni yazılı belgelerin bulunduğu iddia edildi. Geçtiğimiz gün ise Sarkozy'ye yakın eski istihbarat ve polis müdürleri gözaltına alınmıştı.

27.9.2016Dünya
Fransa’da eski istihbarat müdürüne gözaltı

Fransa’da eski istihbarat müdürüne gözaltı

Fransa’da polisin yürüttüğü bir soruşturmada, Fransız İç İstihbarat Birimi (DGSİ) eski Müdürü Bernard Squarcini ve Paris Adli Polis Birimi’nin eski Müdürü Christian Flaesch gözaltına alındı.

27.9.2016Dünya
Fransada siyasi deprem: Eski emniyet ve istihbarat müdürlerine gözaltı

Fransa'da siyasi deprem: Eski emniyet ve istihbarat müdürlerine gözaltı

Fransa'da polisin yürüttüğü bir soruşturmada, Fransız İç İstihbarat Birimi (DGSİ) eski Müdürü Bernard Squarcini ve Paris Adli Polis Birimi'nin eski Müdürü Christian Flaesch gözaltına alındı.

26.9.2016Dünya
Otomotivde Donald Trump krizi

Otomotivde Donald Trump krizi

Başkan adayı Donald Trump’ın ABD’li otomotiv devleriyle kavgası büyüyor. Ford ve General Motors’un Meksika’da yatırım kararlarını rezillik olarak yorumlayan Trump’ın, “Başkan olursam bu markaların ABD dışında üretip ülkeye soktukları araçlardan yüzde 35 vergi alacağım” açıklaması kavgayı kızıştırdı. Ford CEO’su Mark Fields, “Politikacıların gerçeklerin önüne geçmesi tam bir hayal kırıklığı” dedi.

18.9.2016Ekonomi
Sarkozy’ye kötü haber

Sarkozy’ye kötü haber

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle ceza davası açılması istendi.

5.9.2016Dünya
Marine Le Pen, Sarkozy’yi öyle bir şeyle suçladı ki...

Marine Le Pen, Sarkozy’yi öyle bir şeyle suçladı ki...

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) Lideri Marine Le Pen, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi ‘Vahabizm’i dünyaya yaymakla suçladı.

4.9.2016Dünya
Sarkozy seçilirse işsizleri zorla askere alacak

Sarkozy seçilirse işsizleri zorla askere alacak

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını ilan eden Nicolas Sarkozy, seçildiği takdirde işsiz gençler için zorunlu askerlik uygulaması getireceğini söyledi.

1.9.2016Dünya
Ullrich Fichtner: Şansölye sağa doğru kayan popülist eğilimini başlamadan bitirmeli

Ullrich Fichtner: Şansölye sağa doğru kayan popülist eğilimini başlamadan bitirmeli

Ullrich Fichtner, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, “Uzun zamandır Almanya’da yaşayan Türk kökenlilerden ülkemize karşı ileri derecede sadakat bekliyoruz” sözlerini, Der Spiegel’deki yazısıyla eleştirdi. Fichtner, ‘Biz ve Onlar’ başlıklı yazısında özetle şöyle dedi:

31.8.2016Dünya
Sarkozy: Cumhurbaşkanlığına adayım

Sarkozy: Cumhurbaşkanlığına adayım

Fransa’da ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Nicolas Sarkozy, 2017’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olduğunu açıkladı.

23.8.2016Dünya
Sarkozy adaylığını açıkladı

Sarkozy adaylığını açıkladı

Fransa'da ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Nicolas Sarkozy, 2017'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olduğunu açıkladı.

22.8.2016Dünya
Sevsinler böyle demokratları

Sevsinler böyle demokratları

Genelde “Şu ‘Bizim Almanlar’ı anlamak kolay değil” diye yazarım hep. Değiştiriyorum. Şu ‘Bizim Avrupalılar’ı anlamak kolay değil. Hem de hiç kolay değil. Hatta zor.

31.7.2016Avrupa
Sarkozyden Merkele: Türkiyenin ABye girmesi düşünülemez

Sarkozy'den Merkel'e: Türkiye'nin AB'ye girmesi düşünülemez

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel'le görüşmesinde "Türkiye'nin AB'ye girmesi düşünülemez" ifadelerini kullandı.

22.6.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Fransada Cumhurbaşkanı kim olacak

Fransa'da Cumhurbaşkanı kim olacak ?

Fransa'da Merkez Sağ şaşırttı. Birinci turu 23 Nisan, ikinci turu 7 Mayıs 2017 de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın adayını belirlemek için gerçekleştirilen ön seçimin ilk turunun sürpriz sonuçlarından sonra gözler Sosyalist Partinin seçeceği adaya çevrildi.

22.11.2016Muammer ELVEREN
Başkan olur ise böylesi, böylesi olsuun

Başkan olur ise böylesi, böylesi olsuun!

Benim ülkeme bir gün başkanlık sistemi gelecekse, bazı taleplerim var. Benim başkanımın İngiltere kraliçesinden hiçbir eksiği olmamalı. Kraliçenin, mantıklı mantıksız bütün yetkileri benim başkanımda da olsun, hatta gönlüme bir eğlence isterim olsun...

1.10.2016Gülse BİRSEL