MENÜ
Arşiv

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nicolas Sarkozy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.691 Nicolas Sarkozy haberi bulunmuştur.

Nicolas Sarkozy Haberleri

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac taburcu oldu

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac taburcu oldu

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Paris’te tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. 

15.10.2016Dünya
Fransada Senato inkâr yasasını onayladı

Fransa'da Senato 'inkâr yasası'nı onayladı

Fransa’da 'Ermeni soykırımı' iddialarını inkâr edenlerin cezalandırılmasını öngören yasa tasarısı Senato’da kabul edildi.

14.10.2016Dünya
Merkez sağ adayları, canlı yayında kozlarını paylaştı

Merkez sağ adayları, canlı yayında kozlarını paylaştı

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde merkez sağda, aday adaylığı için ön seçime girecek siyasetçiler, canlı yayında kozlarını paylaştı.

14.10.2016Dünya
Fransa’da yıl başından bu yana 355 kişi terör kapsamında tutuklandı

Fransa’da yıl başından bu yana 355 kişi terör kapsamında tutuklandı

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, terörle mücadele soruşturmalarının gizliliği açısından ‘S’ fişiyle kaydedilen radikalleşme eğilimindeki kişilerin isimlerinin belediyelere iletilmeyeceğini açıkladı.

9.10.2016Dünya
Sarkozy: Türkiye Avrupa’ya değil, Asya’ya ait

Sarkozy: Türkiye Avrupa’ya değil, Asya’ya ait

Fransa Cumhurbaşkanlığı'na aday olan ve seçim çalışmalarına devam eden eski cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy, vatandaşlara hitabında AB’nin geleceğiyle ilgili planlarını aktarırken Türkiye’yi Avrupa’nın dışında gördüğünü açıkladı.

4.10.2016Dünya
Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltereye seslendi

Sarkozy Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi!

Fransa’da gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağın aday adayı olan Nicolas Sarkozy, seçilmesi halinde ilk işinin İngiltere'yi AB'de kalmaya ikna etmek olacağını, Türkiye ile sürdürülen müzakerelerin ise kesileceğini iddia etti. Sarkozy, "Türkiye’ye yerinin artık Asya olduğunu söylemenin zamanı belki geldi." dedi.

29.9.2016Dünya
Türkiye üzerinden İngiltereye seslendi

Türkiye üzerinden İngiltere'ye seslendi!

Fransa'da cumhurbaşkanlığına yeniden adaylığını koyan Nicolas Sarkozy, 2017 yılındaki seçimleri kazanması durumunda İngiltere'ye, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma kararlarını geri alabilmeleri için yeni bir anlaşma teklifi yapacağını söyledi.

28.9.2016Dünya
Kaddafi, Sarkozyye mali destek verdi iddiası

"Kaddafi, Sarkozy'ye mali destek verdi" iddiası

Libya’nın öldürülen devrik lideri Muammer Kaddafi’nin, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin 2007 yılındaki seçim kampanyasına mali destek verdiğini kanıtlayan yeni yazılı belgelerin bulunduğu iddia edildi. Geçtiğimiz gün ise Sarkozy'ye yakın eski istihbarat ve polis müdürleri gözaltına alınmıştı.

27.9.2016Dünya
Fransa’da eski istihbarat müdürüne gözaltı

Fransa’da eski istihbarat müdürüne gözaltı

Fransa’da polisin yürüttüğü bir soruşturmada, Fransız İç İstihbarat Birimi (DGSİ) eski Müdürü Bernard Squarcini ve Paris Adli Polis Birimi’nin eski Müdürü Christian Flaesch gözaltına alındı.

27.9.2016Dünya
Fransada siyasi deprem: Eski emniyet ve istihbarat müdürlerine gözaltı

Fransa'da siyasi deprem: Eski emniyet ve istihbarat müdürlerine gözaltı

Fransa'da polisin yürüttüğü bir soruşturmada, Fransız İç İstihbarat Birimi (DGSİ) eski Müdürü Bernard Squarcini ve Paris Adli Polis Birimi'nin eski Müdürü Christian Flaesch gözaltına alındı.

26.9.2016Dünya
Sarkozy’ye kötü haber

Sarkozy’ye kötü haber

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy hakkında, cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle ceza davası açılması istendi.

5.9.2016Dünya
Marine Le Pen, Sarkozy’yi öyle bir şeyle suçladı ki...

Marine Le Pen, Sarkozy’yi öyle bir şeyle suçladı ki...

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Cephe (FN) Lideri Marine Le Pen, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’yi ‘Vahabizm’i dünyaya yaymakla suçladı.

4.9.2016Dünya
Sarkozy seçilirse işsizleri zorla askere alacak

Sarkozy seçilirse işsizleri zorla askere alacak

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını ilan eden Nicolas Sarkozy, seçildiği takdirde işsiz gençler için zorunlu askerlik uygulaması getireceğini söyledi.

1.9.2016Dünya
Ullrich Fichtner: Şansölye sağa doğru kayan popülist eğilimini başlamadan bitirmeli

Ullrich Fichtner: Şansölye sağa doğru kayan popülist eğilimini başlamadan bitirmeli

Ullrich Fichtner, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, “Uzun zamandır Almanya’da yaşayan Türk kökenlilerden ülkemize karşı ileri derecede sadakat bekliyoruz” sözlerini, Der Spiegel’deki yazısıyla eleştirdi. Fichtner, ‘Biz ve Onlar’ başlıklı yazısında özetle şöyle dedi:

31.8.2016Dünya
Sarkozy: Cumhurbaşkanlığına adayım

Sarkozy: Cumhurbaşkanlığına adayım

Fransa’da ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Nicolas Sarkozy, 2017’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olduğunu açıkladı.

23.8.2016Dünya
Sarkozy adaylığını açıkladı

Sarkozy adaylığını açıkladı

Fransa'da ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Nicolas Sarkozy, 2017'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olduğunu açıkladı.

22.8.2016Dünya
Sevsinler böyle demokratları

Sevsinler böyle demokratları

Genelde “Şu ‘Bizim Almanlar’ı anlamak kolay değil” diye yazarım hep. Değiştiriyorum. Şu ‘Bizim Avrupalılar’ı anlamak kolay değil. Hem de hiç kolay değil. Hatta zor.

31.7.2016Avrupa
Sarkozyden Merkele: Türkiyenin ABye girmesi düşünülemez

Sarkozy'den Merkel'e: Türkiye'nin AB'ye girmesi düşünülemez

Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Almanya Başbakanı Angela Merkel'le görüşmesinde "Türkiye'nin AB'ye girmesi düşünülemez" ifadelerini kullandı.

22.6.2016Dünya
Merkel, Erdoğan ile tek başına görüşmemeliydi

Merkel, Erdoğan ile tek başına görüşmemeliydi

FRANSA’da 2017 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağı henüz kesinleşmeyen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bir kez daha Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine karşı olduğunu söyledi.

16.6.2016Dünya
Fransada metro çalışanları da greve katıldı

Fransa'da metro çalışanları da greve katıldı

Fransa'da hükümetin çalışma yasasında yapmaya çalıştığı değişikliklere karşı başlatılan grevler giderek büyüyerek devam ediyor. Bu sabahtan itibaren Paris metrosu çalışanları da iş bırakma eylemlerine başladı.

2.6.2016Ekonomi
CHPli Özdemir ABD yolcusu

CHP'li Özdemir ABD yolcusu

ABD Dış İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı'na 2016 yılında Türkiye’den kadın liderler kapsamında CHP İzmir Kurultay Delegesi ve İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Banu Özdemir davet edildi. Özdemir 4-21 Haziran tarihleri arası ABD'de olacak.

1.6.2016Ege
Fransa’ya siyahi başkan adayı mı

Fransa’ya siyahi başkan adayı mı

FRANSA’da Nicolas Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı döneminde bakanlık yapan Rama Yade, önceki akşam TF1 televizyon kanalında cumhurbaşkanı seçimlerine bağımsız olarak katılmaya hazırlandığını, bunun için gerekli olan ‘seçilmişlerden 500 imza şartı’ için kampanya başlattığını açıkladı.

4.5.2016Dünya
Dünyanın efsane First Ladyleri

Dünyanın efsane First Ladyleri

Onlar, başkanlık ya da kraliyet saraylarının ev sahipleri. Kimi farklı yaşam tarzı kimi de sosyal konulara ilgisiyle öne çıkıyor. İşte geçmişten bugüne dünyanın unutulmaz efsane First Ladyleri.

19.4.2016Dünya
Medya ve politikacılar

Medya ve politikacılar

Demokratik ülkelerde medya ile politikacılar arasında zaman zaman sorunlar yaşanır. Bu çok doğaldır. Çünkü kulvarlar farklıdır. Çünkü gazetelerde, televizyon ve radyo programlarında yayınlanan bazı haberler politikacıların hoşuna gitmez. Daha doğrusu işlerine gelmez. Bu Almanya’da da böyledir.

15.4.2016Avrupa
Genscher’i de kaybettik

Genscher’i de kaybettik

Bundan yaklaşık iki hafta önce Almanya’nın eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, uzun süredir çektiği lösemiyi yenemeyip yaşamını yitirmişti. Cumartesi günü Köln’de düzenlenecek törenle toprağa verilecekti. Daha Westerwelle toprağa verilmeden, kendisinden önceki dönemlerde Almanya’nın yıllarca Dışişleri Bakanlığını yapan Hans-Dietrich Genscher’in ölüm haberi geldi.

1.4.2016Dünya
Tartışmalı kiliseye 8 tonluk kubbe

Tartışmalı kiliseye 8 tonluk kubbe

Fransa'nın başkenti Paris'te istihbarat merkezi olarak kullanılacağı iddia edilen yeni Rus Ortodoks kilisesine 8 tonluk altın kaplamalı ilk kubbesi yerleştirildi.

20.3.2016Dünya
Yunanistan Başbakanı Çipras: Türkiye’ye karşı çalıştık

Yunanistan Başbakanı Çipras: Türkiye’ye karşı çalıştık

YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras, mülteci krizinin çözümü için Türkiye ile AB arasında sağlanan anlaşmayı ‘olumlu gelişme’ diye tanımladı ve ülkesinin ‘mülteci deposu’na dönüşme tehlikesinden kurtulduğunu söyledi.

19.3.2016Dünya
Sarkozy vizenin kalkmasına karşı

Sarkozy vizenin kalkmasına karşı

Fransa’nın eski cumhurbaşkanı ve Halk Hareketi Birliği (UMP) partisinin lideri Nicolas Sarkozy, Le Monde gazetesine yaptığı açıklamada AB ile Türkiye arasında pazarlığı süren mülteci anlaşmasını yorumladı.

10.3.2016Dünya
ABD Merkeli sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Merkel'i sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) Almanya Başbakanı Angela Merkel'i şimdiye dek bilinenden daha fazla dinlediği ortaya çıktı. WikiLeaks'in yeni belgelerine göre; Merkel'in, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile yaptığı konuşma da NSA tarafından dinlendi.

23.2.2016Dünya
Dünya Kupasını satın alamazsınız

'Dünya Kupası'nı satın alamazsınız'

Eski FIFA Başkanı Blatter, Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın ev sahipliği sürecinde yolsuzluk yapılmadığını söyledi.

21.2.2016Spor
Sarkozyye soruşturma açıldı

Sarkozy'ye soruşturma açıldı

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy sorgu hakimliğinde ifade verdi. Sarkozy, seçim yasasını ihlal etmekle suçlanıyor.

17.2.2016Dünya
Sarkozy: Schengen öldü

Sarkozy: Schengen öldü

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Avrupa Birliği (AB) içinde serbest dolaşımı düzenleyen Schengen Anlaşması'nın "öldüğünü" savundu.

7.1.2016Dünya
Korkulan olmadı ama...

Korkulan olmadı ama...

Fransa’da 6 Aralık 2015 tarihinde bölgesel seçimlerin ilk turu yapıldı.Bu seçimlerde en yüksek oyu yüzde 27.73’le aşırı sağcı Milliyetçi Cephe (FN) aldı.

18.12.2015Dünya
Sarkozynin partisinde gerginlik

Sarkozy'nin partisinde gerginlik

Fransa'da bölgesel seçimlerin ardından eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin liderliğini yaptığı ana muhalefet partisinin görevden alınan genel başkan yardımcısı, Sarkozy’yi Stalin gibi davranmakla suçladı.

15.12.2015Avrupa
İki yıl sonra AB’yle ilk başlık

İki yıl sonra AB’yle ilk başlık

Mülteci krizinin hafifletilmesi için AB ile Türkiye arasında yaşanan bahar havası dün ilk sonucunu verdi. İki yıl aradan sonra ilk kez bir başlık müzakereye açıldı. ‘Ekonomik ve parasal politika’ başlıklı 17’nci faslın açılmasıyla Türkiye’nin müzakereye açılan başlık sayısı 15’e yükseldi. Türkiye’nin hedefi 2016’da en az 5 başlık daha açmak.

14.12.2015Dünya
Fransada bölgesel seçimlerin sonuçları belli oldu

Fransa'da bölgesel seçimlerin sonuçları belli oldu

Fransa'daki seçimlerde, merkez sağ 7, iktidardaki Sosyalist Parti ise 5 bölgede seçimi önde bitirdi. İlk turu zaferle tamamlayan aşırı sağcı Ulusal Cephe partisi ise hiçbir bölgede yönetimi alamadı.

14.12.2015Avrupa
İki yıl aradan sonra AB ile ilk başlık

İki yıl aradan sonra AB ile ilk başlık

Türkiye, Avrupa Birliği üyelik müzakerelerinde 17’inci başlığını bugün açtı.

14.12.2015Dünya
Fransa’da halk ırkçı partiye geçit vermedi

Fransa’da halk ırkçı partiye geçit vermedi

Fransa'da yapılan bölgesel seçimlerin ikinci turunda halk, ırkçı ve yabancı düşmanlığı söylemleri ile tanınan ve ilk turda büyük bir zafer kazanan Marine Le Pen’in ‘Ulusal Cephe’ partisine ‘Hayır’ dedi. Birinci turda yüzde 27.73 oyla 13 bölgenin 6’sını kazanan aşırı sağcı ‘Ulusal Cephe’ ikinci turda tüm bölgeleri kaybetti.

13.12.2015Dünya
Fransa bölgesel seçimlerin ikinci turu için sandık başına gidiyor

Fransa bölgesel seçimlerin ikinci turu için sandık başına gidiyor

Paris'i kana bulayan terör saldırılarının ardından düzenlenen ve ilk turunu aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin (FN) önde tamamladığı seçimlerin ikinci turu için Fransızlar bugün bir kez daha sandık başında...

13.12.2015Dünya
Bölgesel seçimlerin ikinci turu

Bölgesel seçimlerin ikinci turu

Fransa'da ilk turunda aşırı sağcı Ulusal Cephe'nin (FN) zaferle çıktığı bölgesel seçimlerin 2. turu yarın yapılacak.

12.12.2015Avrupa
Aşırı sağdan şok rekor

Aşırı sağdan şok rekor

Fransa’da Paris terör saldırıları ve göçmen krizi gölgesinde yapılan bölgesel seçimlerde aşırı sağcı Ulusal Cephe yüzde 28 oyla birinci parti oldu. Bu, Fransız aşırı sağının en iyi seçim performansı oldu. Le Figaro ve L’Humanite gazeteleri ‘Şok’ manşetleri attı.

8.12.2015Dünya
Fransada bölgesel seçimlerin ilk turundan aşırı sağ lider çıktı

Fransa'da bölgesel seçimlerin ilk turundan aşırı sağ lider çıktı

Paris terör saldırılarının ardından Fransa'da yapılan bölgesel seçimlerin ilk turunu ilk sonuçlara göre aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) önde bitirdi. Avrupa Birliği ve sığınmacılara karşı politikalarıyla bilinen Ulusal cephe, oyların yüzde 29,5'ini alarak tarihi bir sonuca imza attı. Uzmanlar terör korkusunun sandığa yansıdığı değerlendirmesinde bulundu.

7.12.2015Dünya
Fransada aşırı sağın zaferi

Fransa'da aşırı sağın zaferi

Fransa'da bölgesel seçimlerin ilk turunu ilk sonuçlara göre aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) önde bitirdi.

6.12.2015Dünya
Fransada Paris saldırıları gölgesinde yerel seçim

Fransa'da Paris saldırıları gölgesinde yerel seçim

Fransa'da seçmenler, Paris'te geçen ay 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından ilk kez bugün sandık başına gidiyor.

6.12.2015Dünya
Fransada bölgesel seçimler başladı

Fransa'da bölgesel seçimler başladı

Fransa'da, 13 bölgenin yönetimini belirlemek için oy kullanma işlemleri başladı

6.12.2015Avrupa
Paristeki saldırılarda ölenler için anma töreni

Paris'teki saldırılarda ölenler için anma töreni

Paris'teki terör saldırılarında hayatını kaybedenler için Invalides Askeri Müzesi'nde anma töreni düzenlendi.

27.11.2015Avrupa
AB Bakanından önemli açıklamalar

AB Bakanı'ndan önemli açıklamalar

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, AB ile yürütülen üyelik müzakerelerinde 17'nci faslın Aralık ayının ortalarında açılmasının kararlaştırıldığını duyurdu. Bozkır, "İnşallah 14 veya 15 Aralık tarihlerinde bu faslı Brüksel'de açacağız" dedi. Açılması planlanan 17'nci fasıl, ekonomik ve parasal politikaları içeriyor.

26.11.2015Dünya
Fransada anayasa değişikliği konuşuluyor

Fransa'da anayasa değişikliği konuşuluyor

Fransa hükümeti anayasa değişikliği için hazırlık başlattı, muhalefet şartlı olarak değişikliği desteklediğini açıkladı.

17.11.2015Avrupa
Aşırı sağcılar: Fransızlar ülkede güvende değil

Aşırı sağcılar: Fransızlar ülkede güvende değil

Paris’teki terör saldırılarından sonra aşırı sağcı yabancı ve İslam karşıtı Ulusal Cephe (Natıonal Front) FN Parti Başkanı Marine Le Pen, “artık Fransız’lar ülkede güvende değil. Teröristlere Fransız kimliği verilmemeli, Fransız vatandaşlığı iptal edilmeli ve ülkeye girişleri yasaklanmalı” diye tepkisini dile getirdi. Cumartesi gecesi Paris ve ülkenin sembolü olan Eyfel Kulesinde ışıklar söndürüldü. Fransa’daki yas devam ediyor.

14.11.2015Dünya