Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN191Ferai TINÇ155Cengiz ÇANDAR151Yalçın BAYER137Mehmet Ali BİRAND128İlter TÜRKMEN115Yalçın DOĞAN97Fatih ÇEKİRGE96Sedat ERGİN82Oktay EKŞİ66Ertuğrul ÖZKÖK55Enis BERBEROĞLU52Cüneyt ÜLSEVER45Tolga TANIŞ41Gila BENMAYOR37Mehmet Y. YILMAZ37Yılmaz ÖZDİL36Fatih ALTAYLI32Ahmet HAKAN31Rauf TAMER29Taha AKYOL28Uğur CEBECİ26Özdemir İNCE26Verda ÖZER25Tufan TÜRENÇ24Akif BEKİ22Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ22Bekir COŞKUN20Mümtaz SOYSAL20Emin ÇÖLAŞAN18Erdal SAĞLAM18Yener SÜSOY18Zeynep ATİKKAN16Yorgo KIRBAKİ15Doğan ULUÇ14Kanat ATKAYA14İsmet SOLAK14İsmet BERKAN13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Soner YALÇIN12Zeynep GÖĞÜŞ12Ayşe ARMAN11Mehmet Ali Birand - English10Mehmet Barlas10Tolga Tanış10Ayşe ÖZEK KARASU9Ege CANSEN9Muharrem SARIKAYA9Yusuf Kanlı9Deniz SİPAHİ8Ebru ÇAPA8Nurten ERK TOSUNER8Vahap MUNYAR8Barçın Yinanç7Faruk Loğoğlu7Cengiz SEMERCİOĞLU6Cengiz Çandar - English6Pakize SUDA6Serdar TURGUT6Cengiz Aktar5Deniz BAYRAMOĞLU5Kurthan FİŞEK5Ayçe DİKMEN4Burak Bekdil4Emre KIZILKAYA4Ercan KUMCU4Eyüp Can - Referans4Murat Yetkin4Oral Çalışlar4Semih İdiz4Serkan Demirtaş4Soner Çağaptay4Ünsal TURAN4Ariana Ferentinou3Doğan HIZLAN3Gülse BİRSEL3Gülçin TELCİ3Hayri ÇETİNKAYA3Melis ALPHAN3Mete Tamer OMUR3Murat BARDAKÇI3Nuray MERT3Tuğrul ŞAVKAY3Yaşar SÖKMENSÜER3İzzet ÇAPA3Bahar KORÇAN2Banu ŞEN2Cemal TÜKEL2Cüneyt Ülsever - English2Erdal İPEKEŞEN2Erol Aksoy2Eyüp CAN2Fatih Tekeci2Gila Benmayor - English2Hüseyin YAYMAN2Kubilay KESKİN2Mehmet YAŞİN2Mithat Melen2Mustafa Akyol2Mustafa KUTLAY2

Nato

Nato ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nato haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.128 Nato haberi bulunmuştur.

Nato Haberleri

ABD'den PYD ve İdlib açıklaması

ABD'den PYD ve İdlib açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye'deki IŞİD'le mücadele konusunda Türkiye ile yakın ilişki içinde olduklarını fakat Suriye Demokratik Güçleri'ni desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

1.6.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alışacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alışacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz yargının başkanlarıyla, temsil noktasında olanlarıyla bu tür seyahatleri yaparız. Bunun yasal, ahlaki teamül olarak hiçbir yanlış yanı yoktur. Bunlara alışmadılar bunlar bugüne kadar, alışacaklar" dedi. Rusya ile ilişkiler konusuna da değinen Erdoğan, "Bir pilotun yapmış olduğu bir yanlış sebebiyle koskoca Türkiye’yi feda etmesi son derece düşündürücü" ifadesini kullandı

31.5.2016Gündem
Kohl’e yumurta Sahra’ya pasta

Kohl’e yumurta Sahra’ya pasta

İkinci Dünya Savaşı, Almanya’yı da Almanları da ikiye bölmüştü. 23 Mayıs 1949 tarihinde Anayasa’nın kabulüyle Almanya Federal Cumhuriyeti resmen kuruldu. 7 Ekim 1949 tarihinde de ‘DDR’ kısa adıyla tanınan Demokratik Almanya Cumhuriyeti. Tam 41 yıl sonra bu bölünmüşlük ve ayrılık bitti. 7 Kasım 1989’da iki Almanya arasındaki duvarların yıkılmasının ardından 3 Ekim 1990 tarihinde iki Almanya, Almanya Federal Cumhuriyeti çatısı altında birleşti. O dönemde Almanya’nın Başbakanı Helmut Kohl’dü.

30.5.2016Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır´da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır´da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aralarında eşi Emine Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile bakanların bulunduğu kalabalık bir heyetle toplu açılış törenlerine katılmak üzere Diyarbakır'a geldi. Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı kentte 8500 polis tedbir aldı. Açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı sert sözlerle eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise konuşmasında, özellikle HDP'ye ve terör örgütüne oldukça sert mesajlar verdi.

28.5.2016Gündem
Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Türkiye ilişkilerine ilişkin, "Bu konuda açıklamalar aldık ama hiçbir zaman bir özür gelmedi. Biz ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz" dedi.

28.5.2016Dünya
Türkiye'den ABD'ye 'YPG' tepkisi: İkiyüzlülük

Türkiye'den ABD'ye 'YPG' tepkisi: İkiyüzlülük

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD askerlerinin terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG armasıyla görüntülenmesine sert tepki gösterdi: “ABD’nin askerlerinin terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez. Bu ikiyüzlülüktür. Onlara tavsiyemiz Afrika’ya gittikleri zaman Boko Haram’ın armasını taksınlar.”

27.5.2016Dünya
Yeni hükümetin ilk MGK'sı:PYD/YPG’ye temsilcilik dostlukla bağdaşmıyor

Yeni hükümetin ilk MGK'sı:PYD/YPG’ye temsilcilik dostlukla bağdaşmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan MGK toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, “PYD/YPG’nin Prag, Stockholm, Berlin ve Paris’te temsilcilik açmasına izin verilmesinin, ülkemizi kana bulayan teröristlere imkân ve cesaret verdiği, bu tutumun dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağının altı çizilmiştir” denildi.

27.5.2016Gündem
İsveç’in NATO’yla anlaşması parlamentoda kabul edildi

İsveç’in NATO’yla anlaşması parlamentoda kabul edildi

İsveç Hükümeti'nin NATO ile imzaladığı Savunma İşbirliği Antlaşması (Host-State) İsveç Parlamentosu'nda kabul edilerek onaylandı.

26.5.2016Dünya
77 çocukları var

77 çocukları var

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini açıkladı. Başbakan yardımcılıklarına Canikli, Şimşek, Türkeş, Kurtulmuş ve Kaynak getirildi.

24.5.2016Gündem
Son dakika: Suriye'de Rakka operasyonu başladı

Son dakika: Suriye'de Rakka operasyonu başladı

Suriye'de terör örgütü IŞİD'in kalesi olarak bilinen Rakka'ya düzenlenmesi planlanan kara operasyonu başladı. Operasyon kapsamında ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon uçaklarının da Rakka çevresindeki IŞİD mevzilerini bombaladığı bildirildi.

24.5.2016Dünya
Antalya'dan Avrupa'ya turizm atağı

Antalya'dan Avrupa'ya turizm atağı

Antalya turizminin önde gelen kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir heyetle çeşitli Avrupa ülkelerine yönelik tanıtım atağına geçen Bü- yükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Avrupa’daki Türklerin bu yılki turizm kararlarını Antalya lehine almalarını hedeflediklerini söyledi.

24.5.2016Avrupa
Times: AB, Türkiye'nin üyelik süreci saçmalığını bitirmeli

Times: AB, Türkiye'nin üyelik süreci saçmalığını bitirmeli

İngiltere'de yayınlanan Times gazetesinin başyazısında ele alınan Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik süreci 'saçmalık' olarak niteleniyor ve AB'nin bir an önce Türkiye'yle tam üyelik müzakerelerine son vermesi gerektiği ifade ediliyor:

24.5.2016Dünya
Afganistan’da ABD konvoyuna intihar saldırısı

Afganistan’da ABD konvoyuna intihar saldırısı

Afganistan’da Kabil'in kuzeyinde Amerikan üssünden çıkan askeri konvoya intihar saldırısı düzenlendi.

21.5.2016Dünya
NATO'nun yeni üyesi o ülke oldu

NATO'nun yeni üyesi o ülke oldu

Balkan ülkesi olan Karadağ, NATO'nun 29. üyesi olarak kabul edildi.

19.5.2016Dünya

Teröristler o füzeyi nereden buldu, neden şimdi kullandı?

Genelkurmay, 13 Mayıs'ta Çukurca'da düşen helikopterle ilgili bugün açıklama yaptı. Açıklamada, "Helikopterin, teröristlerin yerden açtığı ateş sonucu füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varıldığı" belirtildi. Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Özel Kuvvetler bünyesinden emekli Metin Gürcan hain saldırıyı yorumladı. Gürcan, teröristlerin füzeyi Suriye'den bulmuş olduğu görüşünde. Gürcan, PKK'nın şehirlerde sıkıştığı için füzeyi şimdi kullandığını düşünüyor, "Bu silahlar Türkiye'de kullanıldıkça PKK, başta ABD olmak üzere Batı ülkelerinde edindiği desteği bence yavaş yavaş yitirir" diyor. "Türkiye topraklarında füzeyle vurulup düşürülen ilk helikopter" olduğunu belirten Mete Yarar ise "Bu füzeler bir ülkenin onayı olmadan alınabilecek silahlar değil. Füzenin hangi ülkeye ait olabileceği ortaya çıkarsa kıyamet o zaman kopar" diyor. Yarar bugünkü açıklama için "Silahlı kuvvetler, bu tür konularda, bir grubun yayınladığı görüntüler üzerinden değil elindeki veriler üzerinden açıklama yapar. Kalıntı ve parçalar üzerindeki incelemelerden sonra açıklama yapılmış olması doğru olan" yorumunda bulundu.

19.5.2016Gündem
Erdoğan ile Obama arasında 1 saatlik telefon görüşmesi

Erdoğan ile Obama arasında 1 saatlik telefon görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasında yaklaşık bir saat süren telefon görüşmesi gerçekleşti.

19.5.2016Gündem
Türkiye-Rusya istifa polemiği

Türkiye-Rusya istifa polemiği

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında yaşanan terör örgütü IŞİD’e yardım iddiasıyla ilgili polemiğe Rus Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova da katıldı.

19.5.2016Dünya
Akar'dan terör açıklaması

Akar'dan terör açıklaması

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kuvvet Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı ile birlikte dün Harp Akademileri Komutanlığı’nda devam etmekte olan Yıldız-2016 Birleşik/Müşterek Harp Oyunu kapsamında yürütülen faaliyetleri inceledi. Akar, Türkiye’nin PKK’dan DAEŞ’e kadar terörün her türlüsü ile etkin bir şekilde mücadele ettiğini, operasyonlarda sivil zayiat olmaması için azami gayret gösterildiğini, teröristlerin faaliyetleri nedeniyle bozulan kamu düzeni sağlanana, güvenlik yeniden tesis edilene kadar devam edeceğini vurguladı.

17.5.2016Gündem
İngiltere Başbakanı Cameron, Putin ile Bağdadi’yi aynı kefeye koydu

İngiltere Başbakanı Cameron, Putin ile Bağdadi’yi aynı kefeye koydu

İngiltere Başbakanı David Cameron, İngiltere’nin AB’den ayrılmasının sadece Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile terör örgütü IŞİD’in elebaşı Ebubekir el Bağdadi'nin mutlu edebileceğini söyledi.

17.5.2016Dünya
Sevda Kuşun Kanadında 4. bölüm fragmanında aşk-ı itiraf!

Sevda Kuşun Kanadında 4. bölüm fragmanında aşk-ı itiraf!

TRT 1'in yayınlandığı günden itibaren ilgiyi üzerine toplayan dizisi Sevda Kuşun Kanadında 4. bölüm fragmanıyla izleyici karşısına çıktı. Cuma akşamı saat 20.00'de 4. bölümüyle ekranlarda olacak dizide neler olacak? Arif Tümay'a aşkını ilan edecek mi? Sevda Kuşun Kanadında 4. bölüm fragmanı son bölüm detayları haberimizde.

17.5.2016Gündem
Ümraniye'de korkutan görüntü

Ümraniye'de korkutan görüntü

Ümraniye Dudullu Organize Sanayi Bölgesi NATO Yolu Caddesi’nin altından geçen Türkiye-NATO akaryakıt boru hattında bilinmeyen bir nedenle sızıntı meydana geldi.

17.5.2016Gündem

Astsubay, kız öğrenciyi elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde bulunan NATO’ya bağlı Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’nda görevli astsubay kıdemli çavuş 27 yaşındaki Ö.T., lise öğrencisi H.T.’yi dolmuşta elle taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

14.5.2016Gündem
ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getirdi

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getirdi

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını, ülkenin güneyinde Deveselu bölgesinde düzenlenen törenle aktif hale getirdi. BBC'nin haberine göre, eski bir hava üssünde yapılan törene, ABD ve NATO'nun üst düzey yetkilileri katıldı.

12.5.2016Dünya
ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

ABD, Romanya'daki füze savunma kalkanını aktif hale getiriyor

Romanya'nın güneyi Deveselu'daki eski Romanya hava üssünde Perşembe günü düzenlenecek törene üst düzey ABD'li yetkililerin yanı sıra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de katılması bekleniyor.

12.5.2016Dünya
ABD'den Suriye'de Kürt devletine kırmızı ışık

ABD'den Suriye'de Kürt devletine kırmızı ışık

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Antony Blinken, NATO'nun doğu sınırlarını güçlendirmek üzere Doğu Avrupa'ya, sürekli rotasyona uğrayan 4 bin asker gönderileceğini söyledi. Blinken bir soru üzerine Suriye'de Kürt devleti oluşumuna başından beri tavırlarının net olduğunu ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunduklarını söyledi.

11.5.2016Dünya
Çavuşoğlu'ndan konuşulacak IŞİD sözleri

Çavuşoğlu'ndan konuşulacak IŞİD sözleri 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Koalisyon içinde IŞİD’e karşı 65 ülkeyiz. Fakat IŞİD’i yok edecek stratejimiz bile yok. Bölük pörçük bazı stratejilerimiz var. Birçoğu da işlemedi. Arazideki başka radikal gruplardan medet umar hale geldik" dedi.

11.5.2016Gündem
Genelkurmay Başkanı açıkladı: '1300 IŞİD'li...'

Genelkurmay Başkanı açıkladı: '1300 IŞİD'li...'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 10. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı’nda konuştu. Orgeneral Akar, "1300 IŞİD mensubu terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

11.5.2016Gündem
Sevda Kuşun Kanadında dizisi 3. bölüm fragmanında heyecanlı dakikalar!

Sevda Kuşun Kanadında dizisi 3. bölüm fragmanında heyecanlı dakikalar!

TRT 1'in yeni dizisi Sevda Kuşun Kanadında ilk bölümden itibaren dikkatleri üzerine çekmeye başardı. Cuma akşamı 3. bölümü ile ekrana gelecek olan Sevda Kuşun Kanadında dizisinde neler olacak? Yakın tarihimizi ele alan Sevda Kuşun Kanadında 3. bölüm fragmanı ve son bölüm detayları haberimizde.

11.5.2016Gündem
Peter Cook: Türkiye'nin kendini güvende hissetmesi için...

Peter Cook: Türkiye'nin kendini güvende hissetmesi için...

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook, Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliğini artıracak her türlü tedbiri önemli gördüklerini belirterek, "Türkiye'nin kendini güvende hissetmesi için yapabileceklerimizi yapmak istiyoruz. Bu konuda Türk hükümeti ile çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

9.5.2016Dünya
NATO’dan Kilis açıklaması

NATO’dan Kilis açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Kilis’e yapılan saldırılarla ilgili, “NATO Türkiye ile dayanışma içerisinde. NATO müttefikleri Türkiye’nin güvenliğini arttırmaya yönelik tedbirler aldı ve gerekli olduğu sürece bunu yapmaya devam edecek” ifadesini kullandı.

9.5.2016Dünya
Afganistan'da iki NATO askeri öldü

Afganistan'da iki NATO askeri öldü

Afganistan’ın güneyinde, güvenlik güçlerinin resmi üniformasını giyen kişilerce düzenlenen silahlı saldırıda, iki NATO askeri hayatını kaybetti.

7.5.2016Dünya
İsrail, NATO karargahında temsilcilik açacak

İsrail, NATO karargahında temsilcilik açacak

NATO, İsrail'in NATO karargahında temsilcilik açma talebine olumlu yanıt verdi. Kararın, Türkiye'nin vetosunu kaldırmasının ardından alındığı bildirildi.

4.5.2016Dünya
Genelkurmay Başkanı geceyi orada geçirdi

Genelkurmay Başkanı geceyi orada geçirdi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ege Denizi'nde "düzensiz göç ile mücadele" görevi yürüten TCG Gökova Fırkateynini ziyaret ederek, geceyi fırkateynde geçirdi, faaliyetleri yerinde inceledi.

30.4.2016Gündem
Rus jeti Amerikan keşif uçağıyla burun buruna geldi

Rus jeti Amerikan keşif uçağıyla burun buruna geldi

ABD Savunma Bakanlığı, Baltık Denizi'nde uluslararası sularda gerçekleşen olayda bir Rus jetinin, Amerikan keşif uçağını taciz ettiğini bildirdi.

30.4.2016Dünya
Almanya Başbakanı Merkel 'AB-Türkiye anlaşması konusunda görüş birliği içindeyiz'

Almanya Başbakanı Merkel 'AB-Türkiye anlaşması konusunda görüş birliği içindeyiz'

Almanya Başbakanı Merkel, "Dış sınırlarımızı korumamız gerektiği ve bu konuda AB-Türkiye anlaşmasının da önemli bir adım olduğu konusunda görüş birliği içindeyiz." dedi.

29.4.2016Avrupa
Lavrov : Eğer İsveç NATO'ya katılırsa harekete geçeriz

Lavrov : Eğer İsveç NATO'ya katılırsa harekete geçeriz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İsveç'in NATO ile yakınlaşmasına değinerek, "Eğer İsveç NATO'ya katılırsa biz de harekete geçeriz" dedi.

29.4.2016Dünya
'Almanya, Doğu Avrupa'ya asker sevk edecek'

'Almanya, Doğu Avrupa'ya asker sevk edecek'

Rusya'nın Kırım'ı ilhakı ve Ukrayna savaşı sonrası değişen dengeler Doğu Avrupa'da NATO'yu harekete geçirdi. Almanya'nın planlanan bir NATO misyonu çerçevesinde Litvanya'ya asker yollamayı öngördüğü bildirildi.

29.4.2016Dünya
Dostluk tazelediler

Dostluk tazelediler

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 2008 yılında yapılan başkanlık seçimleri öncesiydi. Demokratların başkan adayı Barack Obama, birçok Avrupa ülkesini içeren seçim turuna çıkmıştı. Almanya’nın başkenti Berlin’e de geldi.

29.4.2016Avrupa
Trump: Rusya ve Çin'e mahkum değiliz

Trump: Rusya ve Çin'e mahkum değiliz

ABD'deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için kampanya yürüten iş adamı Donald Trump, dış politika Çin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurmak istediğini, NATO müttefiklerinden savunma için daha fazla katkı yapmasını isteyeceğini, Ortadoğu'da ise bölgesel istikrarı destekleyeceğini söyledi.

27.4.2016Dünya
TSK’dan ‘kilitli kalkan’ operasyonu

TSK’dan ‘kilitli kalkan’ operasyonu

Genelkurmay Başkanlığı tarafından siber olaylara karşı NATO ülkeleri arasında iş birliğini tesis etmek, bilgi paylaşımını sağlamak ve mevcut yetenekleri değerlendirmek maksadıyla "Kilitli Kalkan (Locked Shields-2016) Tatbikatı" icra edildi

25.4.2016Gündem
Kilis'e çözüm silahlı İHA

Kilis'e çözüm silahlı İHA

“Geçmişte talep geldiğinde ‘nereden alırız’ diye bakardık. Artık ‘neyi nasıl geliştirebiliriz’ modundayız.” Bu sözler Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir’e ait. Demir, “Türkiye’nin aktif mücadele içinde olduğu alanlarda acil ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçları bir an önce temin etmek için şirketlerimiz devredeler. Sloganımız şu; ‘insan yapısı bir şey ise biz onun daha iyisini yaparız” diye konuşuyor.

25.4.2016Ekonomi
Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Başbakan Merkel, Hannover Sanayi Fuarı'nın açılışını yapmak üzere kente gelen ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de yeniden şiddetlenen çatışmalardan endişe duyduğunu söyledi.

24.4.2016Dünya
‘Kara gücü ile olmaz’

‘Kara gücü ile olmaz’

İngiltere ziyaretini tamamlayan ABD Başkanı Barack Obama, İngiliz BBC yayın kuruluşuna verdiği mülakatta, “ABD, İngiltere veya herhangi bir Batılı güç kombinasyonunun Suriye’ye kara gücü göndermesi ve Esad rejimini devirmesi hata olurdu” ifadelerini kullandı.

24.4.2016Dünya
Türkiye’den Yunanistan Başbakanı Çipras’a yanıt: Temelsiz ve haksız

Türkiye’den Yunanistan Başbakanı Çipras’a yanıt: Temelsiz ve haksız

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinde, “Türkiye’nin tek taraflı taleplerle NATO’nun Ege Denizi’nde sığınmacı avını ve yasadışı insan ticaretini engellemeye yönelik çalışmalarını baltaladığı” ve “Türk savaş uçaklarının Yunan hava sahasını ihlallerinin arttığı” iddiasına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi. Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç, “Ege Denizi’ndeki NATO faaliyetinin icrasında Türkiye’nin engel çıkardığı yönündeki iddialar temelsiz ve haksızdır” dedi.

24.4.2016Dünya

Yunanistan Başbakanı Çipras'tan Türkiye'ye suçlama

Ege kıyılarından Yunanistan'a geçen mültecilerin sayısında ciddi bir azalma olmasına rağmen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras Türkiye'ye yüklendi. Çipras, Türkiye'nin taleplerinin Ege denizinde Avrupa'ya göçmen ve mülteci taşıyan kaçakçıları önleme görevinde olan NATO gemileri için engel yarattığını iddia etti.

22.4.2016Dünya
İCCA, Türk turizmcilere moral verdi

İCCA, Türk turizmcilere moral verdi

Branşının en önemli fuarlarından Frankfurt İMEX 2016'da Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği CEO'su Martin Sirk ve Başkanı Nina Freysen Pretorius'un desteği, Türk turizmciler için moral oldu.

21.4.2016Avrupa
Merkel: Türkiye'ye yapacağım ziyaretin amacı...

Merkel: Türkiye'ye yapacağım ziyaretin amacı...

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile Gaziantep’e yapacağı ziyaretin orada bulunan çok sayıda sığınmacının durumunu görme amacını taşıdığını söyledi.

21.4.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Rusya ile gerilim “pilot hatası” mı?

Rusya ile gerilim “pilot hatası” mı?

Dün tam bir söz düellosu yaşandı Ankara ile Moskova arasında.

1.6.2016Yazar Yazıları
Suriye’de Özel Kuvvet harekâtı

Suriye’de Özel Kuvvet harekâtı

Kilis’e artık her gün düşen, can alan IŞİD bombaları Türkiye’yi “tüm alternatifleri masanın üzerine” koymaya zorladı.

10.5.2016Haber Yazıları
Her dönemin en karanlık ajanı

Her dönemin en karanlık ajanı

Size karanlıkların gerçek prensini anlatmaya nereden mi başlamalıyım? Tabii ki yıllarca Amerikan istihbaratı CIA’in istasyon şefliğini yaptığı İstanbul’dan… Nisanda hayatını kaybeden Duane R. Clarridge, aklınıza gelebilecek en ajan gibi ajandı. James Bond onun yanında yeniyetme kalırdı…

7.5.2016Pazar Yazıları