Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN191Ferai TINÇ155Cengiz ÇANDAR151Yalçın BAYER137Mehmet Ali BİRAND128İlter TÜRKMEN115Fatih ÇEKİRGE97Yalçın DOĞAN97Sedat ERGİN82Oktay EKŞİ66Ertuğrul ÖZKÖK55Enis BERBEROĞLU52Cüneyt ÜLSEVER45Tolga TANIŞ41Gila BENMAYOR37Mehmet Y. YILMAZ37Yılmaz ÖZDİL36Fatih ALTAYLI32Ahmet HAKAN31Rauf TAMER29Taha AKYOL28Uğur CEBECİ26Özdemir İNCE26Verda ÖZER25Tufan TÜRENÇ24Akif BEKİ22Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ22Bekir COŞKUN20Mümtaz SOYSAL20Emin ÇÖLAŞAN18Erdal SAĞLAM18Yener SÜSOY18Zeynep ATİKKAN16Yorgo KIRBAKİ15Doğan ULUÇ14Kanat ATKAYA14İsmet SOLAK14İsmet BERKAN13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Soner YALÇIN12Zeynep GÖĞÜŞ12Ayşe ARMAN11Mehmet Ali Birand - English10Mehmet Barlas10Tolga Tanış10Ayşe ÖZEK KARASU9Ege CANSEN9Muharrem SARIKAYA9Yusuf Kanlı9Deniz SİPAHİ8Ebru ÇAPA8Nurten ERK TOSUNER8Vahap MUNYAR8Barçın Yinanç7Faruk Loğoğlu7Cengiz SEMERCİOĞLU6Cengiz Çandar - English6Pakize SUDA6Serdar TURGUT6Cengiz Aktar5Deniz BAYRAMOĞLU5Kurthan FİŞEK5Murat Yetkin5Ayçe DİKMEN4Burak Bekdil4Emre KIZILKAYA4Ercan KUMCU4Eyüp Can - Referans4Oral Çalışlar4Semih İdiz4Serkan Demirtaş4Soner Çağaptay4Ünsal TURAN4Ariana Ferentinou3Doğan HIZLAN3Gülse BİRSEL3Gülçin TELCİ3Hayri ÇETİNKAYA3Melis ALPHAN3Mete Tamer OMUR3Murat BARDAKÇI3Nuray MERT3Selim Türsen3Tuğrul ŞAVKAY3Yaşar SÖKMENSÜER3İzzet ÇAPA3Bahar KORÇAN2Banu ŞEN2Cemal TÜKEL2Cüneyt Ülsever - English2Erdal İPEKEŞEN2Erol Aksoy2Eyüp CAN2Fatih Tekeci2Gila Benmayor - English2Hüseyin YAYMAN2Kubilay KESKİN2Mehmet YAŞİN2Mithat Melen2Mustafa Akyol2

Nato

Nato ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nato haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.171 Nato haberi bulunmuştur.

Nato Haberleri

"Amerikalılar Türkiye'ye seyahat etmesin' demiyoruz"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ve 41 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısından kısa süre önce Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı yayımladıklarını hatırlattı ve "Ancak, 'Amerikalılar Türkiye'ye seyahat etmesin' demiyoruz." ifadesini kullandı. Toner, yapılan uyarının 'tesadüfen' saldırıdan bir gün önce yapıldığını kaydetti.

29.6.2016Dünya
Obama: Türk halkının yanındayız

Obama: Türk halkının yanındayız

ABD Başkanı Barack Obama, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, Türk halkının yanında olduklarını söyledi.

29.6.2016Dünya
Son dakika haberi: Havalimanındaki katliam adım adım böyle gerçekleşmiş

Son dakika haberi: Havalimanındaki katliam adım adım böyle gerçekleşmiş

Dün yüreklerimizi yakan saldırıdan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 42 kişi hayatını kaybetti, 239 kişi de yaralandı. Saldırının nasıl gerçekleştiği ise bugün ortaya çıktı. 3 canlı bombanın taksiden indikten sonra ayrıldıkları ve birinin dış hatlar geliş kısmına gittiği, 2 canlı bombanın ise dış hatlar gidiş kısmına yöneldiği belirlendi. Önce dış hatlar geliş kısmına giden canlı bombanın kendisini patlattığı, daha sonra ise dış hatlar gidiş kısmına yönelen 2 canlı bombanın x-raylerin olduğu yerde silahla girişi taradığı tespit edildi.

29.6.2016Gündem
Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası Türkiye'ye destek yağıyor

Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası Türkiye'ye destek yağıyor

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dün gece düzenlenen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği, 239 kişinin ise yaralandığı saldırı sonrası Türkiye'ye destek yağıyor.

29.6.2016Dünya
Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

Atatürk Havalimanı saldırısına dünya böyle tepki gösterdi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Rusya'dan ABD'ye, İsrail'den Mısır'a birçok ülke İstanbul'daki kanlı saldırıyı kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin olayla ilgili yürütülen soruşturma süresince Türk makamlarıyla yakın temas halinde olacağını açıkladı.

29.6.2016Dünya
Clinton ve Trump İstanbul'daki saldırıyı kınadı

Clinton ve Trump İstanbul'daki saldırıyı kınadı

ABD'de 8 Kasım'daki başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Partili Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi Partili Donald Trump, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı kınadı.

29.6.2016Dünya
Beyaz Saray'dan Atatürk Havalimanı saldırısına kınama

Beyaz Saray'dan Atatürk Havalimanı saldırısına kınama

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, “ABD, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzinelerce insanın ölümüne yol açan saldırıyı en şiddetli şekilde kınamaktadır. Atatürk Havalimanı, bu yıl saldırıya uğrayan Brüksel Havalimanı gibi, bizi birbirimize kenetleyen bağların simgesidir” dedi.

29.6.2016Dünya
Kremlin'den mektup yorumu: Tatmin edici

Kremlin'den mektup yorumu: Tatmin edici

Moskova, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubunu ‘tatmin edici’ buldu. Rusya Devlet Başkanı Putin’in bugün saat 12.00’de Erdoğan’ı araması bekleniyor. Kremlin Sözcüsü Peskov, mektubun ‘son derece en önemli adım’ olduğunu belirtirken, Rus Dışişleri de ‘doğru istikamette ciddi bir adım’ değerlendirmesini yaptı.

29.6.2016Dünya
Reuters: Türkiye angajman kurallarında değişiklik yaptı

Reuters: Türkiye angajman kurallarında değişiklik yaptı

Reuters: Türkiye Suriye sınırındaki angajman kurallarında değişiklik yaparak NATO'nun uçuş politikası ile daha uyumlu hale getirdi.

28.6.2016Gündem
EGO Garajı’na metan itirazı

EGO Garajı’na metan itirazı

Mamak’taki EGO Garajı’nın, 8 mahallenin ortasında kalan eski çöplük alanına taşınması yönünde Büyükşehir Meclisi’nin aldığı karara mahalleliden tepki geldi. Karara dava açan mahalleli imza kampanyası da başlattı. CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Emin Tırpancı, “EGO otobüslerini buraya taşımak faciaya davetiye çıkarır” dedi.

28.6.2016Ankara
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye ile İsrail arasında varılan mutabakat ve Türkiye ile Rusya arasında gelinen ilişkilere ilişkin, "Bunların dış politikası; önce aslan gibi kükreyeceksin yemeyince de kedi gibi miyavlayacaksın. Dış politikada, büyük lokma yutabilirsin ama büyük laf etmeyeceksin aksi takdirde tükürdüğünü yalatırlar. Resmi bir özür Türkiye'ye ulaşmış değil. Şu söyleniyor; Netanyahu telefon ile Obama'nın yanında benden özür diledi. Bir özür dileme var mı yok mu bilmiyoruz. Kendisi kalkıp Putin'e mektup yazmayı biliyor. Netanyahu'dan resmi yazılı bir özür mektupu isteyemiyor. Resmi bir özür mektubu yazılmalı. Devletin arşivine girmeli. Böyle bir şey olmadı. 'Telefonda özür dilendi' dendi orada kaldı" dedi.

28.6.2016Gündem
Alman Savunma Bakanı bizzat geliyor

Alman Savunma Bakanı bizzat geliyor

Ankara, Alman müsteşar ve milletvekillerine İncirlik Üssü’nü ziyaret için onay vermeyince Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Türkiye’ye bizzat gelme kararı aldı. “Ben daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım” diyen Bakan, İncirlik Üssü’ndeki Alman askerleri ziyaret edip durumlarını konuşacağını duyurdu.

26.6.2016Dünya
Almanya Savunma Bakanı'ndan 'İncirlik' hamlesi

Almanya Savunma Bakanı'ndan 'İncirlik' hamlesi

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, İncirlik’teki Alman askerlerini ziyaret etmek isteyen Alman parlamenter heyetine izin verilmemesi üzerine harekete geçti.

26.6.2016Avrupa
Türkiye'yi savunacak

Türkiye'yi savunacak

Suriye'den gelebilecek olası saldırılara karşı NATO bünyesinde Kahramanmaraş'a konuşlandırılan İtalya Hava Savunma Sistemi devreye girdi.

24.6.2016Gündem
Belçika Başbakan Yardımcısı da iftara katıldı

Belçika Başbakan Yardımcısı da iftara katıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Türk Telekom Mobile Belçika’nın başkenti Brüksel’de iftar verdi. Hotel Le Plaza’daki iftara katılan AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, “Biz Türkler sadece güzel zamanları ve sofraları paylaşmıyoruz. Coğrafyası neresi olursa olsun acıları da paylaşıyoruz” dedi.

24.6.2016Avrupa
İncirlik olmuyorsa Ürdün’de üs bakalım

İncirlik olmuyorsa Ürdün’de üs bakalım

Türkiye'nin, Adana’daki İncirlik Üssü’nü ziyaret etmek isteyen Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ralf Brauksiepe ile beraberindeki federal milletvekillerine onay vermemesi, Almanya’da tepkilere yol açtı.

24.6.2016Avrupa
Avrupa ülkeleri alarma geçti

Avrupa ülkeleri alarma geçti

İngiltere'de dün gerçekleştirilen ve bugün sabah itibariyle sonuçları açıklanan referandum AB'den ayrılık yanlılarının zaferine işaret ederken, Hollanda ve Fransa'da da aşırı sağcı liderler referandum çağrıları yaptı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Almanya Başbakanı Angela Merkel konu ile ilgili bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

24.6.2016Dünya
Türkiye'den 'Alman heyet' açıklaması

Türkiye'den 'Alman heyet' açıklaması

Türkiye'nin, gelecek ay İncirlik’teki NATO üssüne resmi ziyaret planlayan Almanya Federal Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ralf Brauksiepe ve bir grup Alman milletvekiline izin vermemesinin yankıları sürüyor. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Siyasetçilerin İncirlik'e ziyaretini uygun görmüyoruz" dedi.

23.6.2016Dünya
Almanya ile bir krizimiz daha oldu

Almanya ile bir krizimiz daha oldu

Federal Meclis’in, Osmanlı Devleti’nde yaşanan 1915 olaylarını Ermeni soykırımı olarak tanımasından sonra gerilen Türkiye-Almanya ilişkilerinde yeni bir kriz daha ortaya çıktı. Adana’daki İncirlik Üssü’ne gitmek isteyen bir grup Alman milletvekili ile Savunma Bakanlığı Müsteşarı, Türkiye’den giriş izni alamadı.

23.6.2016Avrupa
TSK Personel Kanunu değişiyor

TSK Personel Kanunu değişiyor

TBMM Genel Kurulu'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın birinci bölümü kabul edildi.

23.6.2016Gündem
Blinken: Hiçbir grubun Suriye’deki durumdan yararlanmasını desteklemiyoruz

Blinken: Hiçbir grubun Suriye’deki durumdan yararlanmasını desteklemiyoruz

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken CNN Türk'ten Büşra Arslantaş'ın sorularını yanıtladı. Blinken, ABD Türkiye ilişkileri, Suriye'deki iç savaş ve terörle mücadele konularında açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı, Şam Cephesi sözcüsü Muhammed Ahmed'in “ABD’nin hedefi, Azez-Cerablus bağlantısını sağlamak ve bu bölgeyi PYD’ye teslim etmek." iddialarına da yanıt verdi.

18.6.2016Dünya
Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'güvenli bölge kurulacak' haberlerine yalanlama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'güvenli bölge kurulacak' haberlerine yalanlama

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık başkanlığındaki heyetler arasında Brüksel'deki NATO Karargahı'nda gerçekleşen görüşmeye ilişkin, "Güvenli Bölge Kurulacak" başlıklı haberlerin içeriğinin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

17.6.2016Dünya
Babası yüzünden Afganistan'da savaşmış

Babası yüzünden Afganistan'da savaşmış

Afganistan ve Pakistan’da Taliban saflarında dört yıl savaştıktan sonra tutuklanacağını bile bile Almanya’ya dönen Sinan A.’nın yargılanmasına Berlin’de başlandı. Terör örgütünün pençesine düştüğü süreci anlatan Sinan A., aile içi şiddetin kurbanı olduğunu savundu.

17.6.2016Avrupa
Tarihi köşke 22 talip

Tarihi köşke 22 talip

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsis edilen Bornova’daki Paterson köşkünün restorasyonu için ihale yaptı.

13.6.2016Ege
Türkiye dahil tüm dünya Orlando saldırısını kınadı

Türkiye dahil tüm dünya Orlando saldırısını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği gece kulübünde meydana gelen ve en az 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı. NATO ve AB de saldırıyı kınarken Rusya Devlet Başkanı Putin Obama'ya taziye mesajı gönderdi.

13.6.2016Dünya
Libya: Sirte limanı 'IŞİD'den geri alındı'

Libya: Sirte limanı 'IŞİD'den geri alındı'

Libya'da güvenlik güçleri, IŞİD'le yaşanan yoğun çatışmalar ardından Sirte kentindeki limanın kontrolünü ele geçirdiklerini açıkladı.

11.6.2016Dünya
Almanya ile Türkiye arasında İncirlik mutabakatı

Almanya ile Türkiye arasında İncirlik mutabakatı

Almanya’nın İncirlik Üssü'nde kurmak istediği askeri tesisler konusunda esasa ilişkin konularda mutabakat sağlandı. ‘Teknik Düzenleme’ olarak adlandırılan anlaşmanın yakında imzalanması bekleniyor.

11.6.2016Dünya
Paterson Köşkü gün sayıyor

Paterson Köşkü gün sayıyor

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, yıllardır atıl durumda bulunan 157 yıllık Paterson Köşkü'nü restore etmek için 13 Haziran Pazartesi günü ihaleye çıkacak.

9.6.2016Ege
'Kalifiye albay' 60 yaşına kadar görev yapacak

'Kalifiye albay' 60 yaşına kadar görev yapacak

Terörle mücadele hükümleriyle tartışılan askerlikle ilgili torba tasarı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personel sisteminde önemli değişiklikler getiriyor. NATO ülkelerinin büyük bölümünde uygulanan “itibari rütbe”, ilk kez TSK’da tanımlanıyor. Özel uzmanlıkları ve nitelikleri nedeniyle hizmetlerine ihtiyaç duyulan albayların kadrosuzluktan emekliye ayrılmayıp orduda devam etmelerini sağlayan sistem de yeni baştan düzenleniyor.

9.6.2016Gündem
Almanlar gitti, İtalyanlar böyle geldi

Almanlar gitti, İtalyanlar böyle geldi

İtalya'dan gelen Hava Savuma Sistemi, Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlası'nda Almanya Patriot Hava Savunma Birliği'nin yerine konuşlandırılıyor.

8.6.2016Gündem
Beyaz Saray saldırıyı kınadı

Beyaz Saray saldırıyı kınadı

Beyaz Saray ve ABD Dışişleri Bakanlığı, İstanbul'un Vezneciler semtinde düzenlenen ve 11 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısını kınadı.

8.6.2016Dünya
Gürcistan AB’ye vizesiz seyahat için kriterleri yerine getirdi

Gürcistan AB’ye vizesiz seyahat için kriterleri yerine getirdi

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, Gürcistan'ın, vatandaşlarının AB ülkelerine vizesiz seyahat için gerekli kriterleri yerine getirdiğini söyledi.

7.6.2016Dünya
Obama İspanya'ya geliyor

Obama İspanya'ya geliyor

ABD Başkanı Barack Obama'nın 9-11 Temmuz tarihlerinde İspanya'ya resmi ziyaret yapacağı açıklandı.

7.6.2016Dünya
Patriotlar yerine onlar geldi

Patriotlar yerine onlar geldi

Suriye’den gelebilecek olası tehditlere karşı NATO bünyesinde Kahramanmaraş’a konuşlandırılacak İtalya Hava Savunma Sistemi’nin malzemeleri ve İtalyan askerler kente ulaştı.

6.6.2016Gündem
Türk ordusunun yeni kuvveti siber savunma

Türk ordusunun yeni kuvveti siber savunma

Türk ordusunun siber alana yönelik çalışmalarının merkezi konumundaki TSK Siber Savunma Komutanlığı, kapılarını ilk kez açtı.

6.6.2016Teknoloji
Polonya, Rusya'ya karşı paramilis gücü kuruyor

Polonya, Rusya'ya karşı paramilis gücü kuruyor

Polonya, Rusya ile ilişkilerinin gerginleşmesi nedeniyle, Eylül'de 35 bin kişilik bir paramilis gücü oluşturacağını açıkladı.

4.6.2016Dünya
Erdoğan: 'Alman Parlamentosu’nun kararı hayra alamet değil üst akıl var'

Erdoğan: 'Alman Parlamentosu’nun kararı hayra alamet değil üst akıl var'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrika ziyaretinin Nairobi durağında beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Alman Parlamentosu’nda alınan kararın bir kıymeti harbiyesi yok. Burada da bir üst akıl var. Böyle bir talimat gelmiş olmalı” dedi. Erdoğan, daha önce yaptığı ‘Alman ekolü’ yorumunu anımsatıp “Bu ekol, Türkiye üzerinde bazı operasyonlar peşinde” diye konuştu. Erdoğan’a sorular ve yanıtları şöyle:

3.6.2016Dünya
Dostluğa soykırım

Dostluğa soykırım

Almanya Parlamentosu tek bir belge ortaya koymadan ve hiçbir yetkisi olmadan, 1915 Ermeni tehcirini, “soykırım” diye kabul etti. Oylamaya Başbakan Merkel ve birçok bakan katılmadı. Bazı Ermeniler, “Başbakan ve bakanların gelmemesi, tasarının yarı kalple kabul edildiği anlamına geliyor” yorumları yaptı. İftira kampanyasının başını Yeşiller Partisi’nin Eşbaşkanı Cem Özdemir çekti. Parlamentodaki en az 7 Türkiye kökenli milletvekili iftira tasarısına “kabul” oyu verdi.

2.6.2016Dünya
Merkel'den 'Ermeni Soykırımı' kararına ilişkin ilk açıklama

Merkel'den 'Ermeni Soykırımı' kararına ilişkin ilk açıklama

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Meclis'in (Bundestag) 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanıyan kararının ardından herhangi bir konuda farklı görüşlerde olunsa da Türkiye ile dostane ve stratejik ilişkilerin yelpazesinin çok geniş olduğunu söyledi.

2.6.2016Dünya
Sevda Kuşun Kanadında 6. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! - izle

Sevda Kuşun Kanadında 6. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! - izle

TRT 1'in en çok izlenen dönem dizisi Sevda Kuşun Kanadında dizisi 6. bölüm fragmanıyla izleyici karşısına çıktı. Cuma akşamı yayınlanacak 6. bölümüyle TRT 1 ekranlarında olacak dizinin yeni bölümünde neler olacak? 6. bölümünden sonra sezon finali yapmayı düşünen dizi Sevda Kuşun Kanadında'nın 6. bölüm fragmanı ve son bölüm detayları sizlerle...

2.6.2016Kelebek
ABD'den PYD ve İdlib açıklaması

ABD'den PYD ve İdlib açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye'deki IŞİD'le mücadele konusunda Türkiye ile yakın ilişki içinde olduklarını fakat Suriye Demokratik Güçleri'ni desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

1.6.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alışacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alışacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz yargının başkanlarıyla, temsil noktasında olanlarıyla bu tür seyahatleri yaparız. Bunun yasal, ahlaki teamül olarak hiçbir yanlış yanı yoktur. Bunlara alışmadılar bunlar bugüne kadar, alışacaklar" dedi. Rusya ile ilişkiler konusuna da değinen Erdoğan, "Bir pilotun yapmış olduğu bir yanlış sebebiyle koskoca Türkiye’yi feda etmesi son derece düşündürücü" ifadesini kullandı

31.5.2016Gündem
Kohl’e yumurta Sahra’ya pasta

Kohl’e yumurta Sahra’ya pasta

İkinci Dünya Savaşı, Almanya’yı da Almanları da ikiye bölmüştü. 23 Mayıs 1949 tarihinde Anayasa’nın kabulüyle Almanya Federal Cumhuriyeti resmen kuruldu. 7 Ekim 1949 tarihinde de ‘DDR’ kısa adıyla tanınan Demokratik Almanya Cumhuriyeti. Tam 41 yıl sonra bu bölünmüşlük ve ayrılık bitti. 7 Kasım 1989’da iki Almanya arasındaki duvarların yıkılmasının ardından 3 Ekim 1990 tarihinde iki Almanya, Almanya Federal Cumhuriyeti çatısı altında birleşti. O dönemde Almanya’nın Başbakanı Helmut Kohl’dü.

30.5.2016Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır´da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır´da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aralarında eşi Emine Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım ile bakanların bulunduğu kalabalık bir heyetle toplu açılış törenlerine katılmak üzere Diyarbakır'a geldi. Olağanüstü güvenlik önlemlerinin alındığı kentte 8500 polis tedbir aldı. Açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı sert sözlerle eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise konuşmasında, özellikle HDP'ye ve terör örgütüne oldukça sert mesajlar verdi.

28.5.2016Gündem
Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Türkiye ilişkilerine ilişkin, "Bu konuda açıklamalar aldık ama hiçbir zaman bir özür gelmedi. Biz ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz" dedi.

28.5.2016Dünya
Türkiye'den ABD'ye 'YPG' tepkisi: İkiyüzlülük

Türkiye'den ABD'ye 'YPG' tepkisi: İkiyüzlülük

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD askerlerinin terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG armasıyla görüntülenmesine sert tepki gösterdi: “ABD’nin askerlerinin terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez. Bu ikiyüzlülüktür. Onlara tavsiyemiz Afrika’ya gittikleri zaman Boko Haram’ın armasını taksınlar.”

27.5.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Durun, daha biz girecektik!

Durun, daha biz girecektik!

Dün İngiltere'de, "Birleşik Krallık"ta yapılan halk oylamasının sabah gelen ilk sonuçları seçmenin yüzde 52'ye yakınının Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma yanlısı olduğunu gösteriyordu.

24.6.2016Haber Yazıları
Sürekli kriz yönetimi

Sürekli kriz yönetimi

Patlamanın İstanbul’u yine kana buladığı gün bir süre önce yaptığım sohbet aklıma geldi.  

8.6.2016Ege
O fotoğraf rastlantı olabilir mi?

O fotoğraf rastlantı olabilir mi?

NASIL olduysa bir anda çıktı ortaya...

2.6.2016Haber Yazıları
Rusya ile gerilim “pilot hatası” mı?

Rusya ile gerilim “pilot hatası” mı?

Dün tam bir söz düellosu yaşandı Ankara ile Moskova arasında.

1.6.2016Yazar Yazıları