Muhtar Adayı

 • İsyandayız! Hakkımızı alamazsak 2 bin sene daha oy kullanmayız - Muhtar adayı
  İsyandayız! Hakkımızı alamazsak 2 bin sene daha oy kullanmayız10.08.2014
  HayatTüm Türkiye bugün cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gitti, ama onlar hariç.Son iki seçimde hiç oy kullanılmayan ve yerel yönetim sistemini kilitleyen Kütahya’nın Kuşu köyünde sandıklar yine boş kaldı.Türkiye’nin en kolektif köy hareketini, Kuşululardan dinledik.
 • Kuşu halkında geri adım yok - Muhtar adayı
  Kuşu halkında geri adım yok02.06.2014
  EgeSİMAV Kuşu, nüfusu 2012 kayıtlarına göre 200, 2013’e göreyse 2 bin 158 olmasına rağmen, 'Yerel Yönetimler Yasası'nda 2011 verileri göz önünde bulundurularak, “2 binin altında olduğu gerekçesiyle” köye dönüştürüldü.Belediyelik haklarının ellerinden alınmasını kabul etmeyen Kuşulular, geçen 30 Mart'ta muhtar adayı çıkarmadı.1648 kişinin oy kullanma hakkına sahip olduğu Kuşu'da 4 sandık kuruldu.Ancak, tek bir oy bile çıkmadı.
 • Seçim bitti kavgası bitmedi: 1 ölü - Muhtar adayı
  Seçim bitti kavgası bitmedi: 1 ölü27.04.2014
  GündemKARS’ın Susuz ilçesine bağlı Ortalar Köyü’nde muhtarlık seçimi sürecinde başlayan ve sonra da devam eden gerginlik bu sabah saatlerinde ölümle noktalandı.Kavga sırasında 10 yıldır pil takılı kalbine bıçak darbesi alan 44 yaşındaki Ali Mutlugüneş yaşamını yitirdi.Olayın ardından muhtar Birol Üstünyağız ve oğlu Emrah Üstünyağız gözaltına alındı.
 • Baba muhtar oğlu belediye başkanı - Muhtar adayı
  Baba muhtar oğlu belediye başkanı07.04.2014
  EgeİZMİR'de, Selçuk Belediye Başkanı seçilen AK Partili Zeynel Bakıcı'nın 83 yaşındaki babası Niyazi Bakıcı da 6'ncı kez mahalle muhtarı oldu.58 yaşındaki Yrd.Doç.Dr.Zeynel Bakıcı, "İnşallah ben de babam gibi herkesi seven, iş yapan, yol gösteren, fayda sağlayan bir insan olurum" dedi.
 • Oy pusulasında muhtarlıktan eden hata - Muhtar adayı
  Oy pusulasında muhtarlıktan eden hata06.04.2014
  GündemZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde mahallelerinde en yüksek oyu alarak yeniden muhtar seçilen 3 aday, oy pusulalarına ’muhtar adayı’ yerine ’mahalle muhtarı’ yazdırınca koltuklarından oldu.İl Seçim Kurulu’nun oylarını geçersiz saydığı 3 muhtarın yerine ikinci sırada yer alan adaylar muhtar oldu.
 • Sadece 2 oyla muhtar oldu - Muhtar adayı
  Sadece 2 oyla muhtar oldu03.04.2014
  GündemKonya'nın Seydişehir ilçesine bağlı Saraycık köyü muhtar adayı Meryem Öztürk, seçim sonuçlarına itiraz edince iki oyla muhtar oldu.Öztürk, muhtarlık için yarıştığı eşinin de sabıkasından dolayı seçilemeyeceğini belirtti.
 • Seçimi kazanan muhtar öldürüldü - Muhtar adayı
  Seçimi kazanan muhtar öldürüldü02.04.2014
  EgeİZMİR'in Torbalı İlçesi'ndeki seçimlerde, Bülbüldere Mahallesi muhtarlığını tekrar kazanan Mehmet Yüksel (42), tartıştığı rakibi Hüseyin Karalar'ın yeğeni Mehmet Karalar (35) tarafından tabancayla öldürüldü.Şüpheli jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
 • Bayramiç'te iki muhtar adayı kurayla belirlendi - Muhtar adayı
  Bayramiç'te iki muhtar adayı kurayla belirlendi01.04.2014
  EgeÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'nde iki köydeki seçimlerde oylar eşit çıkınca muhtarlar kura çekimiyle belirlendi.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Stil herşeydir - Muhtar adayı
  Stil herşeydir01.04.2014
  YazarlarAnkara’da seçim sonuçlarıyla ilgili il seçim kuruluna yapılan itirazlar bir yana, son derece berrak gördüğüm bir mesele var:
 • 6 seçim kaybetti 7'ncide kazandı - Muhtar adayı
  6 seçim kaybetti 7'ncide kazandı01.04.2014
  GündemZONGULDAK’ın Hacıali Köyü’nde oturan 58 yaşındaki Şahin Akçay, 1984’ten bu yana 6 kez kaybettiği muhtarlık seçimini 7’nci denemesinde kazanarak 30 yıl sonra zafere ulaştı.Her seçimi 3-5 oy farkla kaybettiğini belirten Akçay, "Allah bugüne nasip etti.Çok mutluyum" dedi.
 • 45 bin oyla muhtar seçildi - Muhtar adayı
  45 bin oyla muhtar seçildi01.04.2014
  GündemDiyarbakır merkez Kayapınar İlçesi’ndeki Peyas Mahallesi muhtarı Mehmet Dengiz, Türkiye’deki 29 şehirdeki belediye başkanından daha fazla oy aldı.Beş dönem muhtarlık yapan Dengiz, aldığı 45 bin oyla 6’ncı kez muhtarlık yapacak.
 • Ve o yarışı kaybetti - Muhtar adayı
  Ve o yarışı kaybetti31.03.2014
  GündemBıcır Bıcır Muhtar Gıcır Gıcır Ambarlı’ sloganı ile akıllarda yerini alan Avcılar Ambarlı Mahallesi muhtar adayı Nilay Deniz muhtarlık seçimlerini kaybetti.Deniz sonucun kendisini yıldırmadığını ilerleyen yıllarda siyasetin içinde olacağını söylüyor.
 • Kurayla başkan oldu - Muhtar adayı
  Kurayla başkan oldu31.03.2014
  GündemKars’ın Susuz İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde DSP ile AK Parti adaylarının oyları eşit çıkınca kura çekildi.Kurada AK Partili aday kazanınca, DSP’li adayın yakını kalp krizi geçirdi.
 • Terör değil oy savaşı: 9 ölü 47 yaralı - Muhtar adayı
  Terör değil oy savaşı: 9 ölü 47 yaralı30.03.2014
  GündemŞanlıurfa, Hatay ve Gaziantep'te sandık başında kan aktı.Hilvan'da muhtarlık kavgasında 6 kişi hayatını kaybetti, Aynı nedenle Hatay'da 2, Sivas'ta ise 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.Gaziantep'te ise bir madde bağımlısı 4 kişiyi bıçakladı.ADANA’da farklı mahallelerde muhtar adaylarının yakınları arasında çıkan kavgalarda 2 kişi bıçaklandı, 1 kişi de başına aldığı darbeyle yaralandı.Sandık nedeniyle çıkan kavgalarda toplam 44 kişi yaralandı.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Seçim havaları - Muhtar adayı
  Seçim havaları30.03.2014
  YazarlarSabah erken saatlerde en önce teyzeler ve amcalar gidiyor sandığa.
 • Boş evde oy - Muhtar adayı
  Boş evde oy30.03.2014
  GündemDadyan Ermeni Okulu’nda oy kullanan Bakırköylü seçmen oturduğu apartmandaki boş dairede 40’ı aşkın kişinin oy kullanacağını fark edince itiraz etti.Güçlü Göymen, “Sandık görevlileri listede ismi olan kişilere oy kullandırılacağını söylediler.Hatta bu konuda muhtarlığın suç duyurusu da varmış” dedi.
 • Muhtar Alime Teyze - Muhtar adayı
  Muhtar Alime Teyze30.03.2014
  EgeSarıgöl ilçesine bağlı Çavuşlar köyünde, Alime Kocabıyık girdiği yarışta seçilerek muhtar oldu.
 • Oy vermek için 3.5 milyon kişi harekete geçti - Muhtar adayı
  Oy vermek için 3.5 milyon kişi harekete geçti29.03.2014
  Ekonomi30 Mart’ta gerçekleştirile-cek yerel seçimler öncesi ‘memlekete’ dönüşler hız kazandı.Yaklaşık 3.5 milyon kişi yerel seçimlerde memleketinde oy kullanabilmek için otobüs firmalarına başvurdu.
 • Pazar günü 160 bin muhtar adayı yarışacak - Muhtar adayı
  Pazar günü 160 bin muhtar adayı yarışacak29.03.2014
  GündemTÜRKİYE Muhtarlar Konfederasyonu (TMK) Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, “Türkiye genelindeki 50 bin 286 muhtarlık koltuğu için yaklaşık 160 bin aday var” dedi.
 • Muhtar adayı intihar etti - Muhtar adayı
  Muhtar adayı intihar etti29.03.2014
  EgeİZMİR'in Tire İlçesi Dereli Köyü'nün 3 muhtar adayından 49 yaşındaki Mustafa Gacar, evinde çenesinin altına dayadığı av tüfeğiyle intihar etti.
 • Iğdır'da seçim kavgası: 10 yaralı - Muhtar adayı
  Iğdır'da seçim kavgası: 10 yaralı29.03.2014
  GündemIĞDIR’ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Aktaş Köyünde muhtarlık seçimi yüzünden çıkan kavgada 10 kişi yaralandı.Karakoyunlu İlçe Seçim Kurulu kavga sırasında pusula ve sandıklara zarar verildiği için seçimi iptal etti.
 • Adana’da seçim kavgası: 3 yaralı - Muhtar adayı
  Adana’da seçim kavgası: 3 yaralı29.03.2014
  GündemADANA’da farklı mahallelerde muhtar adaylarının yakınları arasında çıkan kavgalarda 2 kişi bıçaklandı, 1 kişi de başına aldığı darbeyle yaralandı.Bir okulun cam ve kapıları kırıldı.
 • Muhtarlık seçiminde kavga: 2 yaralı - Muhtar adayı
  Muhtarlık seçiminde kavga: 2 yaralı29.03.2014
  GündemÇorum'un Uğurludağ ilçesinde mahalle muhtarlığını kazanan kadın adayın diğer muhtar adayının oğlu tarafından darp edilmesi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı.
 • Muhtar adayından ilginç vaatler - Muhtar adayı
  Muhtar adayından ilginç vaatler28.03.2014
  AnkaraÇubuk Dedeler köyündeki muhtar adayı, ilginç vaatlerde bulunarak seçmenlerinden oy istiyor.Muhtar adayı Şaban Çelik, köye gelmek isteyen vatandaşlara iki katlı ev yaptırmaktan nüfusu artırmaya, dulları evlendirmekten ulaşım için köye dolmuş almaya kadar birçok ilginç vaatte bulunuyor.
 • Birlik’te hizmet sözü verdi - Muhtar adayı
  Birlik’te hizmet sözü verdi28.03.2014
  AnkaraBirlik Mahallesi Muhtar Adayı Yusuf Baki Ustaoğlu, mahallenin sorunlarını daha iyi bir şekilde çözmek ve mahalle sakinlerinin kaliteli bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak amacıyla aday olduğunu açıkladı.
 • Kırıkkale'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü, 9 yaralı - Muhtar adayı
  Kırıkkale'de zincirleme trafik kazası: 1 ölü, 9 yaralı26.03.2014
  GündemKırıkkale'de 3 otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.
 • Bu aday başka - Muhtar adayı
  Bu aday başka21.03.2014
  GündemYerel seçimin en renkli mahallesi burası… İstanbul’un Avcılar İlçesi’ndeki Ambarlı Mahallesi’nde muhtar olmak için mücadele eden üç isim de kadın.Adaylardan biri ise genç ve güzel kişiliği ile dikkat çekiyor.Avcılar Belediyesi Çözüm Masası’nda çalışan Nilay Deniz’in sloganı ise, “Bıcır Bıcır Muhtar Gıcır Gıcır Ambarlı”.
 • Kadın muhtar adayına tam destek - Muhtar adayı
  Kadın muhtar adayına tam destek20.03.2014
  EgeMANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ne bağlı Çavuşlar Köyü'nde muhtarlık için adaylığını açıklayan Alime Kocabıyık'a, eski CHP'li Sarıgöl Belediye Başkanı Hasan Ülgen de destek verdi.
 • Muhtarların aylığı arttı, adaylarda patlama yaşandı - Muhtar adayı
  Muhtarların aylığı arttı, adaylarda patlama yaşandı18.03.2014
  EkonomiSon yıllarda yetki ve sorumlulukları azaldığı için gözden düşen muhtarlık, maaşlara yapılan zamla yeniden gözde oldu.30 Mart yerel seçimlerinde yarışacak muhtar adaylarının sayısında patlama yaşanırken, Türkiye genelinde 32 bin dolayında muhtarlık için 150 binden fazla aday yarışıyor.
 • Üniversite öğrencisi muhtar adayı oldu - Muhtar adayı
  Üniversite öğrencisi muhtar adayı oldu18.03.2014
  EğitimMuğla Menteşe’de 4 bin 150 seçmeni bulunan Kötekli Mahallesi'nde bir üniversite öğrencisi, muhtarlık için aday oldu.
 • Rauf TAMER

  Dünden bugüne - Muhtar adayı
  Dünden bugüne11.03.2014
  YazarlarBugün 12 Mart ya, demek ki 43 yıl geçmiş, öyle mi?
 • Deniz Gürel

  BU KEZ YÜZDE 38.5 BAŞKANLIĞA YETMEZ - Muhtar adayı
  BU KEZ YÜZDE 38.5 BAŞKANLIĞA YETMEZ11.03.2014
  YazarlarAnkara'da seçimi kazanan adayın oy yüzdesi kaç olur?
 • Gülen ailesi: Paralel aile değiliz - Muhtar adayı
  Gülen ailesi: Paralel aile değiliz08.03.2014
  GündemFETHULLAH Gülen’in kardeşleri bugün ’Gülen Aile Buluşması’ toplantısında yaklaşık 1500 kişiyle bir araya geldi.Gülan Ailesi adına yapılan açıklamada "Parelel aile değiliz" denildi.
 • 'Deli Kemal' oy isterse böyle ister - Muhtar adayı
  'Deli Kemal' oy isterse böyle ister07.03.2014
  GündemÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi’ne bağlı Üzümlü Köyü muhtarlığına aday olan 44 yaşındaki Kemal Çetin’in hazırlattığı, üzerinde 'Akıllılara verdiniz oyları görmediniz hizmet, bu deliye verin oyu görün hizmet' yazılı seçim takvimi günün konusu oldu.
 • Kanat ATKAYA

  Eyvah ablam kapıda - Muhtar adayı
  Eyvah ablam kapıda05.03.2014
  Yazarlar
 • Bakan muhtar adayı oldu - Muhtar adayı
  Bakan muhtar adayı oldu03.03.2014
  EkonomiSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun çaya gelme talebini bakanı tanımadığı için reddeden vatandaştan sonra yeni bir esprili durum Afyonkarahisar'da yaşandı.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu dün Afyonkarahisar'da esnaf ziyareti gerçekleştirirken bir kız öğrenci kendisine siz 'Belediye başkan adayı mısınız?' diye sordu.Bakan Eroğlu ise cevap olarak, 'Ben muhtar adayıyım' dedi.
 • Su sorununu çözmek için muhtar adayı oldu - Muhtar adayı
  Su sorununu çözmek için muhtar adayı oldu02.03.2014
  GündemSİVAS’ın Suşehri İlçesi’ne bağlı Gözköy’de oturan Şengül- Abidin Çiçen çiftinin 10 çocuğundan en küçüğü 27 yaşındaki Gülperi Çiçen, muhtar adayı oldu.Çiçen, seçildiği takdirde yıllardır çözülemeyen köyündeki su sorununu çözeceğini söyledi.
 • Sokak ortasında uçurum tehlikesi - Muhtar adayı
  Sokak ortasında uçurum tehlikesi22.02.2014
  AnkaraMamak Cengizhan Mahallesi’ndeki 860.Sokak’ta art arda yaşanan üç kaza mahalle sakinlerinin tepkisini çekti.860.Sokak’tan geçip, 859.Sokak’a yönelen sürücüler, sokağın ortasına geldiğinde sağa dönmek zorunda kalıyor.
 • Muhtar adaylarının pankart savaşı - Muhtar adayı
  Muhtar adaylarının pankart savaşı22.02.2014
  Ankara30 Mart yerel seçimleri için başkan adayları arasındaki yarış kadar, muhtar adayları da hazırlatıp astıkları pankartlarıyla dikkat çekiyor.
 • 34'ü bulan kazanır - Muhtar adayı
  34'ü bulan kazanır14.02.2014
  GündemUşak'ın Köprübaşı köyünde yaşayan iki kardeş yerel seçimlerde muhtar olmak için aday oldu.Köyde 66 seçmen var.İki kardeşten hangisi 34 veya daha fazla oy alırsa seçimi kazanacak.
 • O plana itiraz için son gün yarın - Muhtar adayı
  O plana itiraz için son gün yarın22.01.2014
  EkonomiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan 1/1000 ölçekli Polonezköy Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı'nın askı süresi yarın sona eriyor.İstanbul Anadolu Yakası'nın yeşil alan noktalarından olan Polonezköy sakinlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları da Kısaca 'P Planı' olarak adlandırılan plana itiraz ediyor.
 • Yıkık binaya, boş arsaya seçmen kaydedildi - Muhtar adayı
  Yıkık binaya, boş arsaya seçmen kaydedildi22.01.2014
  Ankara198 seçmenin kayıtlı olduğu Mamak’a bağlı PTT Evleri Mahallesi’yle ilgili büyük bir iddia ortaya atıldı.Muhtar adayı Necmi Aslantaş, askı listesinde ismi geçen 58 kişinin, mahallede yaşamamasına rağmen, yıkılan ev ve boş arsalarda kayıtlı gözüktüklerini ileri sürdü.Mahalle Muhtarı Bahattin Koçak, iddiaları yalanlarken, MHP Mamak İlçe Başkanlığı ise askı listesine itiraz etti.
 • 69 kadın muhtar adayı aranıyor - Muhtar adayı
  69 kadın muhtar adayı aranıyor04.01.2014
  EgeAYDIN İş Kadınlar Derneği (İŞKAD), 30 Mart’taki Mahalli İdareler Seçiminde Aydın genelinde mahalle muhtarlıklarına aday olan kadınları destekleyeceklerini açıkladı.
 • Milli güreşçi muhtar adayı oldu - Muhtar adayı
  Milli güreşçi muhtar adayı oldu05.10.2013
  Spor DiğerZonguldak'ta oturan eski milli güreşçi 43 yaşındaki Varol Demirköse, Mithatpaşa Mahallesi'nden muhtar adayı oldu.
 • 52 nüfuslu köyde 10 muhtar adayı - Muhtar adayı
  52 nüfuslu köyde 10 muhtar adayı22.09.2013
  AnkaraBeypazarı’na 13 kilometre uzaklıktaki, 52 kişinin yaşadığı Kozalan Köyü’nde 2014’ün Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde ortaya çıkan 10 muhtar adayı, yapacakları hizmetleri şimdiden sıralamaya başladı.
 • 10 muhtar adayı var - Muhtar adayı
  10 muhtar adayı var14.09.2013
  GündemAnkara’nın Beypazarı ilçesinin 30’u erkek 52 kişinin yaşadığı Kozalan köyünde, 2014’ün Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde muhtarlık için şimdiden 10 aday adayı ortaya çıktı.
 • Muhtar seçiyorlar - Muhtar adayı
  Muhtar seçiyorlar12.01.2013
  GündemKilis Öncüpınar konteyner kentinde kalan Suriyeliler 6 mahalle için muhtar seçecek.
 • Huzurlarınızda Lazvivor - Muhtar adayı
  Huzurlarınızda Lazvivor27.08.2011
  Pazar“Kuş uçar da Laz uçmaz mı?” lafını, “Survivor olur da Lazvivor olmaz mı?” diye değiştirsek ne olur? Hem de öyle bir olur ki.Mavi Karadeniz televizyonu, Karadenizlilerin katıldığı ve Karadeniz’de çekimleri yapılan ‘Lazvivor’ programının 30.bölümünü yayınladı bile.50 kişilik bir köyden, 50 muhtar adayı çıkaran bir coğrafyada, liderlik yarışı her ne kadar zor olsa da, ‘Lazvivor’u izlemek için Rize’deydim
 • Yattara'yı manevi muhtar seçtiler - Muhtar adayı
  Yattara'yı manevi muhtar seçtiler20.01.2011
  GündemSAKARYA’nın Erenler İlçesi’nde, Karadeniz kökenlilerin çoğunlukta oturduğu Kozluk Mahallesi’nin sakinleri, Trabzonspor’un Gineli yıldız futbolcusu Yattara’yı ’manevi muhtar’ seçti.Mahalle kahvesine, muhtar ve azalarının yer aldığı listeye Yattara’nın fotoğrafı asıldı.
 • Ahmet HAKAN

  İki günlük Trabzon gezisinden notlar - Muhtar adayı
  İki günlük Trabzon gezisinden notlar16.03.2010
  YazarlarTrabzon’da iki kurum çok güçlü: BİR: Trabzonspor Kulübü.İKİ: Trabzon Gazeteciler Cemiyeti.
içinde

Muhtar Adayı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz