Arşiv

muhammed_el_bilteci

haberleri ve son dakika gelişmeleri
9 adet haber bulundu.
Klibinde Erdoğan'ın görüntülerini kullanan şarkıcı konuştu

Klibinde Erdoğan'ın görüntülerini kullanan şarkıcı konuştu

Ne ait olduğu camiaya, ne de öbür mahalleye yaranabildi. İki kesim de “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedi. Ama o, bütün eleştirilere kulağını tıkayıp, kendine özgü tarzı, çarşafı ve müziğiyle dünyaya meydan okuyor. Makyajından vazgeçmiyor, erkeklerle tokalaşmıyor. Sırf Tayyip Erdoğan’la tokalaşabilmek için eldiven almış.

12.2.2014Gündem
İhvan liderleri makkemeye sevk edildi

İhvan liderleri makkemeye sevk edildi

Mısır Başsavcılığı'nın, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve bazı İhvan liderlerini "şiddete teşvik" suçlamasıyla ceza mahkemesine sevk ettiği bildirildi.

Erdoğan'ı ağlatan İhvan liderine gözaltı

Erdoğan'ı ağlatan İhvan liderine gözaltı

Mısır başsavcılığı, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed el Bilteci hakkında "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlamasıyla 15 gün ihtiyati gözaltı kararı verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, El Bilteci'nin gösteriler sırasında öldürülen kızı Esma'ya yazdığı bir şiiri dinlerken canlı yayında gözyaşlarını tutamamıştı.

Katliama tepki

Katliama tepki

Türkiye’nin dört bir yanında dün cuma namazından sonra Suriye’de kimyasal silahla yapıldığı iddia edilen katliam ve Mısır’da yaşananlar protesto edildi.

24.8.2013Gündem

"Kimse adaletten bahsetmesin"

Ertuğrul Günay'dan ‘Ali’ çıkışı...

23.8.2013Ege
Erdoğan'ı ağlatan Mektup

Erdoğan'ı ağlatan Mektup

Başbakan Tayyip Erdoğan Mısır'da öldürülen Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed el-Bilteci'nin kızı Esma'ya, babasının yazdığı bir şiiri dinlerken canlı yayında gözyaşlarını tutamadı. Dakikalarca ağlayan Erdoğan, kızıyla ilgili anısını anlatırken konuşmaya devam edemeyince program bitirildi.

23.8.2013Gündem
'Babamı ağlarken gördüm bu sabah'

'Babamı ağlarken gördüm bu sabah'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır'da darbeye karşı yapılan demokrasi eylemlerine yönelik saldırılarda hayatını kaybeden Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed El Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma'nın ölüm haberini okurken ağladığı ortaya çıktı.

22.8.2013Gündem
Mısır'da kanlı müdahalenin ardından bütün ülke ayakta

Mısır'da kanlı müdahalenin ardından bütün ülke ayakta

Mısır'ın başkenti Kahire'de Adeviye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtlarının oturma eylemlerine güvenlik güçlerinin kanlı müdahalesinin ardından, Müslüman Kardeşler'in çağrısıyla binlerce kişi ülkenin dört bir yanında sokaklara döküldü. Mısır ordusunun müdahaleden bir hafta önce Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği konutunun önüne iki tank yerleştirerek güvenlik önlemi aldığı bildirildi.

Mısır'da olağanüstü hâl ilanı

Mısır'da olağanüstü hâl ilanı

Mısır'da güvenlik güçleri, darbe karşıtlarının başkent Kahire'deki Rabiat'ül Adeviyye ve Nahda meydanlarında kurduğu protesto kamplarına müdahale etti. Müslüman Kardeşler, güvenlik güçlerinin sert müdahalesi sonucu yüzlerce kişinin öldüğünü duyurdu. Nahda Meydanı'ndaki müdahale sırasında çıkan yangında bazı protestocular yanarak can verdi. Mısır cumhurbaşkanlığı, TSİ 16.00'dan itibaren ülke genelinde bir aylığına olağanüstü hâl ilan edildiği duyurmuştu.