Moda

 • MTK’dan iş garantili meslek kursu - moda
  MTK’dan iş garantili meslek kursu27.01.2015
  Egeİzmir’de 25 yıldır faaliyet gösteren Moda, Tekstil ve Konfeksiyoncular Sitesi’nde (MTK) düzenlenen kurslarda 40 ev kadını Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Fakültesi öğretim üyelerinden dikiş makinası operatörlüğünü öğrenecek.Toplamda 6 hafta sürecek kursların neticesinde kursiyerler bir aylık staj döneminin ardından fabrikalarda istihdam edilecek.
 • "Bu yıl zor geçecek" - moda
  "Bu yıl zor geçecek"27.01.2015
  EgeEBSO Başkanı Ender Yorgancılar sanayicileri döviz kurları, yatırım ve kredi kullanımı konusunda uyardı.
 • Couture koleksiyonunu tanıttılar - moda
  Couture koleksiyonunu tanıttılar27.01.2015
  AvrupaDice Kayek, 25-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek Paris Haute Couture İlkbahar/Yaz 2015 Moda Haftası kapsamında ikinci "Couture" koleksiyonunu bugün Palais de Tokyo’da farklı bir sunum ile tanıttı.
 • 2015 ilkbahar/yaz modasına dair bilmeniz gereken 10 trend - moda
  2015 ilkbahar/yaz modasına dair bilmeniz gereken 10 trend27.01.2015
  Keyif2015 ilkbahar/yaz modası yazın tazeliğini taşırken, geçmişin ruhunu da kıyafetlere taşıyacak.Retro akımların etkisindeki moda trendleri 70’li yılları işaret ederken diğer yandan modern çizgilerin görüldüğü spor-şık akımlar modayı etkilemeye devam edecek.Modayı takip etmek isteyenler, 2015 ilkbahar/yaz modasına ait 10 anahtar trendi not almayı unutmayın!
 • Kobani kutlamasına müdahale - moda
  Kobani kutlamasına müdahale26.01.2015
  GündemKobani'de YPG'nin IŞİD güçlerine karşı üstünlük kazanması ve Kobani'nin denetimini ele geçirmesi iddiaları Türkiye'de heyecanla karşılandı.Diyarbakır, Batman, Van, Mardin'de halaylar çekilerek kutlamalar yapıldı.Kutlamalada taşkınlık yapan gruplara polis müdahale etti.Öte yandan İstanbul'da da Taksim ve Kadıköy'de Kobani için kutlamalar yapıldı.
 • MTK’dan iş garantili meslek kursu - moda
  MTK’dan iş garantili meslek kursu26.01.2015
  Egeİzmir’de 25 yıldır faaliyet gösteren Moda, Tekstil ve Konfeksiyoncular Sitesi’nde (MTK) düzenlenen kurslarda 40 ev kadını Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Fakültesi öğretim üyelerinden dikiş makinası operatörlüğünü öğrenecek.Toplamda 6 hafta sürecek kursların neticesinde kursiyerler bir aylık staj döneminin ardından fabrikalarda istihdam edilecek.
 • Katie Holmes Berlin Moda Haftası'nda - moda
  Katie Holmes Berlin Moda Haftası'nda20.01.2015
  AvrupaModa trendlerini her zaman yakından takip eden Katie Holmes, Berlin'deki Moda Haftası'na katıldı.
 • Sıla Şahin frikiği savundu - moda
  Sıla Şahin frikiği savundu20.01.2015
  AvrupaBerlin Moda Haftası'na katılan Türk asıllı Alman oyuncu Sıla Şahin, giydiği iddialı elbise ile beklediğinden çok dikkat çekti.
 • Gelinlik Fuarına Kutoğlu imzası - moda
  Gelinlik Fuarına Kutoğlu imzası20.01.2015
  EgeIF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, dünyaca ünlü modacı Atıl Kutoğlu’nun gala gecesiyle başlayacak.
 • Şov devam ediyor - moda
  Şov devam ediyor20.01.2015
  AvrupaModa haftasının üçüncü gününde yeni tasarımlar tanıtıldı.
 • Nihan'a destek - moda
  Nihan'a destek20.01.2015
  PaparazziBerlin’de düzenlenen 2015 Mercedes-Benz Fashion Week’te Nihan Buruk da bir defile düzenledi.
 • İçimizdeki Çocuk ressam Özlem Şeran’ın tualinde - moda
  İçimizdeki Çocuk ressam Özlem Şeran’ın tualinde19.01.2015
  AnkaraKendine özgü tarzıyla dikkat çeken ressam Özlem Şeran’ın ‘İçimizdeki Çocuk’ temalı 11.kişisel resim sergisi Başkentli sanatseverlerle buluştu.Sergi 23 Ocak Cuma akşamına kadar açık kalacak.
 • Androjen 2016 - moda
  Androjen 201619.01.2015
  PlanetDünyanın en ünlü modaevleri, 2015-2016 sonbahar-kış erkek koleksiyonlarını Milano Moda Haftası’nda tanıtıyor.
 • Muhafazakar parti eğlencesinde göğüs dekoltesi - moda
  Muhafazakar parti eğlencesinde göğüs dekoltesi19.01.2015
  PlanetYerel seçimlerde ülkenin ‘en seksi politikacısı’ seçilen 20 yaşındaki Nikita Klaestrup, parti gecesinde giydiği göğüs dekolteli tuvaleti ile gündeme oturdu.Nikita hoşlandığı gibi giyinmeye devam edeceğini söyledi.
 • 36 saatte Milano - moda
  36 saatte Milano18.01.2015
  SeyahatEkimde başlayacak World Expo öncesinde Milano öylesine yenilendi ki, birkaç yıl önce görenler bile bugünkü manzara karşısında hayrete düşüyor.Şehri şantiyeye dönüştüren çalışmaların büyük bölümü devam ediyor.Kentsel projelerin yanı sıra daha organik bir gençleşme dalgası kenti boydan boya kaplamış.Eski banka, marangozhane, çiftlik, dökümhaneler yenilenip bar, restoran, mağaza ve kültür merkezine dönüştürülüyor.Yenilenmenin enerjisi uzun yıllar sürecek gibi.
 • INDHIRA TAŞPINAR - moda
  INDHIRA TAŞPINAR18.01.2015
  PaparazziBağımlısı oldunuz
 • Yıldırım Mayruk’tan ’2023’e Hikayeler’ defilesi - moda
  Yıldırım Mayruk’tan ’2023’e Hikayeler’ defilesi18.01.2015
  EgeÇANAKKALE Savaşları’nın 100’ncü Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, ünlü modacı Yıldırım Mayruk’un 50’inci Sanat Yılı’na özel tasarımlarının yer aldığı ’2023’e Hikayeler’ defilesi beğenildi.
 • İzmir Park kapılarını açıyor - moda
  İzmir Park kapılarını açıyor18.01.2015
  EgeİZMİRLİ yatırımcı Savranoğlu Group tarafından 60 milyon dolara malolan ilk yerel alışveriş merkezi İzmir Park, kapılarını 23 Ocak'ta ziyaretçilerine açacak.500 kişilik istihdam sağlayacak olan kentin ilk yerel AVM'si çevre dostu ve enerji verimliliği en üst düzeyde tasarlandı.
 • Berlin Moda Haftası başladı - moda
  Berlin Moda Haftası başladı18.01.2015
  AvrupaBugün, Alman moda dünyasının 'zirve buluşması' niteliğini taşıyan Berlin Moda Haftası'nın ilk günü.
 • Tasarımın İstanbul hâli - moda
  Tasarımın İstanbul hâli17.01.2015
  Keyifİstanbul Tasarım Akademisi, sergi ve atölye çalışmalarıyla İstanbul’u tasarımla ön plana çıkarmaya hazırlanıyor.Etkinliklerin ilk adımı olan ‘Design Spirit İstanbul’ sergisi, Türkiye’den 40 yaş altı 40 tasarımcının ürünlerini Eski Şapka Fabrikası’nda bir araya getiriyor.
 • Dönülmez seyahatin ufkundayım - moda
  Dönülmez seyahatin ufkundayım17.01.2015
  SeyahatStil takipçileri için açtığımız hashtag ile Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardık.Peki buna sebep olan, seyahatte neler yaşandı?
 • Adnan KAYA

  Adı gibi - moda
  Adı gibi17.01.2015
  Yazarlar
 • Mete Tamer OMUR

  İhtilalin getirdiği lezzet - moda
  İhtilalin getirdiği lezzet17.01.2015
  Yazarlar
 • Pucca Günlük

  Hayat iştahı açık olana zor arkadaş! - moda
  Hayat iştahı açık olana zor arkadaş!17.01.2015
  YazarlarBir başarı öyküsü: 2 yılda 15 kilo verdim.Sanmayın kolay oldu.İskenderi düşman belledim, mantıyı görünce içli içli ağladım.Ama iş kilo vermekle de bitmiyormuş ki!
 • Ece SÜKAN

  Dönülmez seyahatin ufkundayım - moda
  Dönülmez seyahatin ufkundayım17.01.2015
  YazarlarStil takipçileri için açtığımız hashtag ile Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girmeyi başardık.Peki buna sebep olan, seyahatte neler yaşandı?
 • Aç gözünü seyret, tekrarı yok bunun - moda
  Aç gözünü seyret, tekrarı yok bunun16.01.2015
  KeyifTam 40 yıldır aralıksız sahnelenen operanın en meşhur hikâyesi La Bohème, ilk kez Türkiye’de, Zorlu PSM sahnesinde.Londra Royal House’un seneye emekliye ayıracağı oyunun neden izlenmesi gerektiğini yönetmeni ve başrol oyuncusuyla konuştuk.
 • Gerçek hipster’lık bu değil! - moda
  Gerçek hipster’lık bu değil!16.01.2015
  HayatAna akımı, popüler olanı reddetmesiyle ünlendi.Şimdi kendisi ana akımın ağa babası oldu.Sokaklar bir süredir absürd bıyık ve sakal modellerinden, artizan kahvelerden, bereli/şapkalı tarzlardan geçilmiyor.Hipster’lık bir kuşağı ele geçirirken başlı başına bir parodi unsuruna mı dönüştü, yoksa yeni bir yetenek hareketi mi, orası meçhul.Konuyu, olayın başlama noktasında, Williamsburg’da inceledik.Yetmedi, yerli şubesiyle karşılaştırmaya kalktık.
 • Kantin’de pişen Kantin’de kalmaz - moda
  Kantin’de pişen Kantin’de kalmaz16.01.2015
  GurmeŞemsa Denizsel, bundan 15 yıl önce ‘çağdaş bir esnaf lokantası’ olarak tarif ettiği Kantin’i açtığında lokanta gibi fikir de yeniydi.Türkiye bugün mutfaktaki iddialı, pırıltılı, havalı şeflere alıştı.Şemsa Denizsel de 15’inci yılını, kariyeri Kantin’den genç şeflerle kutluyor.Civan Er (Yeni Lokanta), Didem Şenol (Lokanta Maya), Maksut Aşkar (Neolokal), Aylin Yazıcıoğlu ve Kaan Sakarya (Nicole), 20 ve 21 Ocak’ta özel kutlama yemekleri pişirecek.Bu kutlamanın bir de bonusu olacak: Bülent Erkmen tarafından hazırlanan bir kitap.Biz de Şemsa Denizsel’le küçük bir Kantin anketi yaptık.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  D vitaminimiz neden az? - moda
  D vitaminimiz neden az?16.01.2015
  YazarlarAkşam sofralarının da, konu komşu, dost sohbetlerinin de değişmez gündemlerinden biri, sağlık konularıdır.Hele bir doktor da varsa, laf döner dolaşır, sağlığımıza gelir.Geçen hafta işte böyle bir sohbet ortamında dikkatli bir hanımefendi ilginç bir soru yöneltti.Soru şu: “D vitamini eksikliği yeni bir moda galiba.Kiminle konuşsam ‘D vitaminim düşük’ diyor, destek alıyor.Bunun nedeni var mı?” O hanımefendi ve diğer konuklara şunları anlattım.
 • Reşat KUTUCULAR

  Seyahat takvimine yazılmış bir fuarımız var - moda
  Seyahat takvimine yazılmış bir fuarımız var16.01.2015
  Yazarlar
 • Başak Dizer Fransez

  Türk modasının kaderi değişti mi? - moda
  Türk modasının kaderi değişti mi?16.01.2015
  YazarlarErkek modasının en önemli fuarı Pitti Uomo’dan iyi haberler var! Hakan Yıldırım, Zeynep Tosun, Bora Aksu gibi ünlü 8 tasarımcının Türk derisi kullanarak hazırladığı kapsül koleksiyon büyük ses getirdi.Koleksiyonun tamamı, İtalyan Vogue’unda özel bir ekle tanıtıldı.
 • Deniz SİPAHİ

  Seyahat takvimine yazılmış bir fuarımız var - moda
  Seyahat takvimine yazılmış bir fuarımız var16.01.2015
  Yazarlar
 • ‘Gelincik’ görücüye çıktı - moda
  ‘Gelincik’ görücüye çıktı15.01.2015
  AnkaraGenç moda tasarımcısı Volkan Arıkanoğlu’nun, ‘Gelincik’ adlı koleksiyonunda yer alan kıyafetler, mini bir defileyle tanıtıldı.
 • Erkek arkadaşa hediye alternatifleri - moda
  Erkek arkadaşa hediye alternatifleri15.01.2015
  StilKadınların çok zorlandığı konulardan biri erkek arkadaşlarına hediye seçerken yaşadıkları kararsızlıklardır.İşinizi kolaylaştıracak hediye alternatifleri haberimizde!
 • İzmirli modacıdan Vogue çekimi - moda
  İzmirli modacıdan Vogue çekimi14.01.2015
  EgeEge İhracatçı Birlikleri Moda Tasarım Yarışması'nın moda sektörüne kazandırdığı genç modacı Emre Erdemoğlu başarıdan başarıya koşuyor.2014 A/W "Clark Gable" koleksiyonu ile sağlam bir çıkış yakalayan başarılı tasarımcı Vogue İtalya'nın dikkatini çekerek, Turkish Leather Brand ile ortak bir projede buluştu.
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  Moda konuşur - moda
  Moda konuşur14.01.2015
  YazarlarArzu Sabancı, Fatoş Sarıgül, Gül Gölge Saygı ve Yasemin Ergene; Etel Baler’in “FashionTalks” adlı Apple uygulaması için poz verdi.
 • Ev tekstili ‘canlandı’ - moda
  Ev tekstili ‘canlandı’14.01.2015
  AvrupaBranşında dünyanın en büyük fuarlarından biri konumundaki Heimtextil 2015 kapılarını açtı.Fuara katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Avrupalı tüketicilerin artık “Ürünlerimi Türkiye’den alıyorum’ ifadesini kullanmaya başladığına dikkat çekti.
 • Necip Memili: Kadında dırdıra katlanamam - moda
  Necip Memili: Kadında dırdıra katlanamam14.01.2015
  Paparazzi“Yaprak Dökümü”, “Dila Hanım”, “Hanımın Çiftliği”, “Yalan Dünya”, “Ulan İstanbul” gibi önemli dizilerin başarılı oyuncusu Necip Memili, Esquire dergisine konuştu.
 • Bu Tarz Benim’in son juri üyesi Bülent Ersoy oldu - moda
  Bu Tarz Benim’in son juri üyesi Bülent Ersoy oldu13.01.2015
  PaparazziShow Tv ve TV8 ekranlarında “Bu Tarz Benim” tartışması devam ederken, çok ses getirecek bir transfer haberi geldi.
 • Rüzgar Erkoçlar "Bu Tarz Benim"de ne iş yapacak? - moda
  Rüzgar Erkoçlar "Bu Tarz Benim"de ne iş yapacak?13.01.2015
  KeyifHem yarışmacıları hem skandallarıyla konuşulan Bu Tarz Benim yarışması yeni ekibiyle 19 Ocak Pazartesi günü ekranlarda olacak.Bir süredir iş bulmakta zorlanan Rüzgar Erkoçlar, yeni sezonda Bu Tarz Benim ekibinde iş buldu.
 • Galliano geri döndü - moda
  Galliano geri döndü13.01.2015
  PlanetÜÇ yıl önce Paris’te Yahudi bir kadın ve Asyalı bir adama ırkçı hakaretler yağdırdığı için Dior modaevindeki işinden olan 54 yaşındaki ünlü İngiliz tasarımcı John Galliano, Belçikalı modaevi Maison Martin Marginela’nın kreatif direktörü olarak hazırladığı ilk kolekiyonu Londra’da düzenlenen görkemli bir defilede tanıttı.
 • Markafoni ve Microsoft’tan Bulut AVM - moda
  Markafoni ve Microsoft’tan Bulut AVM13.01.2015
  TeknolojiMarkafoni, Microsoft bulut teknolojisiyle Türk moda, ev ve yaşam-stil perakende markalarına yeni teknolojiler sunan bir e-ticaret platformu sağlıyor.
 • Tasarımcı oluyor - moda
  Tasarımcı oluyor12.01.2015
  PaparazziÖzlem Yıldız, geçtiğimiz hafta sonu Brandium AVM’de düzenlenen moda etkinliğine katıldı.
 • Ahmet Çakar: Futbolcu eşlerinin çoğu görgüsüz - moda
  Ahmet Çakar: Futbolcu eşlerinin çoğu görgüsüz12.01.2015
  FutbolFutbol yorumcusu Ahmet Çakar, Radikal Gazetesi'nden Armağan Çağlayan'a verdiği röportajda çarpıcı ifadeler kullandı: "Futbolcu eşlerinin çoğu görgüsüzdür.Muhtemelen orta halli aile kızları gençlik yıllarında futbolcuyla evleniyor.Ve daha sonra birden korkunç paralara sahip oluyorlar.Futbol, birkaç kişi dışında, cahil insanlardan oluşuyor.Eşleri de öyle.Onlar marka kıyafet giyindi mi, lüks arabaya bindi mi bir şey olduklarını sanıyorlar.Hayat onlar için öyle."
 • Galliano moda dünyasına geri döndü - moda
  Galliano moda dünyasına geri döndü12.01.2015
  Avrupa“Irkçı” modacı kendine yeni bir iş buldu
 • Kış indiriminin uğramadığı.tek yer: kayak dünyası! - moda
  Kış indiriminin uğramadığı.tek yer: kayak dünyası!11.01.2015
  Stil“Haydi bu hafta sonu dağa gidiyoruz” diyen kayak profesyoneli arkadaşınıza “Bu iş bana kaça patlar” diye soramıyorsanız üzülmeyin.Sizin için kapsamlı bir rehber hazırladık.
 • Kiraz Mevsimi 28.bölümde Öykü ve Ayaz sözleniyorlar! - moda
  Kiraz Mevsimi 28.bölümde Öykü ve Ayaz sözleniyorlar!11.01.2015
  KeyifKiraz Mevsimi yeni bölümde neler olacak? Ayaz ve Öykü tüm olumsuzluklara rağmen kendi aralarında sözleniyorlar ve mutluluğa ilk adımlarını atıyorlar.Ayaz, Mete'ye aba altıdna sopa göstererek onu sert bir şekilde uyarıyor.Öykü ile kendilerini ayırmaya hiç kimseye gücünün yetmeyeceğini söylüyor.
 • 'Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi modasını yaratıyor' - moda
  'Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi modasını yaratıyor'11.01.2015
  GündemModa tasarımcıları ve giyim sektörünün önde gelen isimleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın giyim tarzını değerlendirdi: Erdoğan daha önce sıklıkla kullanılan lacivert takımlı giyim algısını değiştirerek, rahat kıyafet seçimleriyle kendi modasını oluşturuyor
 • İzzet ÇAPA

  13 yaşında ölümle burun buruna geldim - moda
  13 yaşında ölümle burun buruna geldim10.01.2015
  YazarlarGüzeller güzeli bir kadın Belçim Bilgin.Müthiş pozitif bir elektriği var ve sizi daha ilk cümlenizde sarıp sarmalıyor sıcaklığıyla.Şimdilerde karşımıza “Çalsın Sazlar”la çıkıyor sinemalarda.Onunla Ankara yıllarından bugünlere uzanan bir yolculuk yaptık.Samimiyetinden ve güler yüzlü sohbetinden gerçekten keyif aldım.Umarım sizler de okurken aynı lezzeti bulursunuz.Buyrunuz.
 • Adnan KAYA

  Hayata 4 yıl erken başladı - moda
  Hayata 4 yıl erken başladı10.01.2015
  Yazarlar
içinde

Moda


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz