MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yurtsan ATAKAN49Yalçın BAYER45Erkan ÇELEBİ44Erdal KAPLANSEREN38Vahap MUNYAR37Patrick Özdemiroğlu34Kanat ATKAYA31Gila BENMAYOR25Melike Karakartal21Nurten ERK TOSUNER18Şükrü KIZILOT18Ertuğrul ÖZKÖK17Sefer LEVENT17Uğur CEBECİ15Cengiz SEMERCİOĞLU15Mustafa KUTLAY14Ayşe ARMAN13Ayşegül DOMANİÇ YELÇE13Erdal SAĞLAM12Fatih ÇEKİRGE12Enis BERBEROĞLU11Serdar TURGUT11Gökhan KİMSESİZCAN11Melis ALPHAN9Selim ÖZTÜRK9Tolga AKYILDIZ8Ayçe DİKMEN8Kubilay KESKİN7Onur BAŞTÜRK6Nedim BUBİK6Yonca TOKBAŞ - Kelebek6Necdet DOĞAN6Fatih ALTAYLI5Ayşen GÜR5Yener SÜSOY5Pako'nun Sayfası5Mesude ERŞAN5Melda Narmanlı ÇİMEN5Deniz SİPAHİ5Reşat KUTUCULAR5Fatih Tekeci5Bekir COŞKUN4Cüneyt ÜLSEVER4Pakize SUDA4Yasemin BORAN4Deniz BAYRAMOĞLU4Nora ROMİ4Yalçın DOĞAN4Osman MÜFTÜOĞLU4Ömür GEDİK4Mehmet Y. YILMAZ4Erdal İPEKEŞEN4Oya ARMUTÇU4Sedat ERGİN4Taha AKYOL4İsmet BERKAN4Bahar AKINCI4Mete Tamer OMUR4Hadi ULUENGİN3Muharrem SARIKAYA3Güzin Abla3Yonca TOKBAŞ3Ayşe ÖZEK KARASU3Bülent KATARCI3Nuran ÇAKMAKÇI3Adnan KAYA3Banu ŞEN3Savaş ÖZBEY3Oktay EKŞİ2Emin ÇÖLAŞAN2Oya BERBEROĞLU2Ufuk SANDIK2Reha ERUS2Mehmet Ali BİRAND2Özdemir İNCE2Banu TUNA2Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU2Sevil ATASOY2Ayça BARUT2Rahmi TURAN2Ayşegül EKİNCİ2Muammer ELVEREN2Yılmaz ÖZDİL2Noyan Doğan2Levent SEĞMEN2Eyüp CAN2Hakan ÜNSAL2Ertan ACAR2Gamze CİZRELİ2İsmail UĞURAL2Erdem SEVGİ2Selim Türsen2Gürül Öğüt2Hikmet Demirkol2Naci Cem Öncel2Akif BEKİ2İzzet ÇAPA2Emre KIZILKAYA2 Duygu Sedefoğlu2Abdulkadir SELVİ2

Mobil

Mobil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mobil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.393 Mobil haberi bulunmuştur.

Hürriyet Mobil’in yeni özellikleriyle benzersiz bir haber alma deneyimine hazır ol.

hürriyet ios uygulaması hürriyet andorid uygulaması

 

Mobil Haberleri

İş seyahatleri için gerekli app’ler

İş seyahatleri için gerekli app’ler!

En çok sevdiğim seyahatler, işle ilgili mesajlara hiç bakmama lüksüne sahip olduklarım. Tek sorun şu ki en son ne zaman öyle bir tatil yaptığımı hatırlamıyorum. Sürekli bildirim yumurtlayan cebimizdeki casuslar sayesinde yıllık izinleri dahi iş seyahati kapsamına rahatlıkla sokabiliyoruz. Ancak bir de sadece iş nedeniyle yapılan yolculuklar var. Çoğu zaman gittiğimiz şehre göz bile gezdiremeden kendimizi dönüş uçağında bulduğumuz geziler. Gezilerimiz… İşte bugün iş seyahatlerini kolaylaştıracak bazı dijital ipuçlarıyla karşınızdayım.

26.2.2017Seyahat
Barselona’da geleceğin teknolojilerini anlatacak

Barselona’da geleceğin teknolojilerini anlatacak

MOBİL dünyanın en önemli buluşması olan Barselona’daki GSMA Mobil Dünya Kongresi 27 Şubat’ta başlıyor. 2 Mart’a kadar devam edecek olan kongrenin tamamında aktif katılım gösteren Turkcell, Türkiye’den dünyaya açılan teknolojileri bu önemli organizasyonda dünyayla paylaşacak. Bu kapsamda Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu 27 Şubat Pazartesi günü “İnovasyon için Mobil Teknolojiler” konulu panelde bakanlara, hükümet yetkililerine ve düzenleyici kurumların temsilcilerine geleceğin teknolojilerini anlatacak.

25.2.2017Ekonomi
‘Su’da arıtma savaşları

‘Su’da arıtma savaşları

Gelişen teknolojiyle üretilen filtre sistemleri, su arıtma cihazlarının damacanalar karşısında öne geçmesini sağladı. Yeni nesil su arıtma cihazları, farklı filtre sistemleriyle şebeke sularını tamamen temizliyor, mineral yönünden zenginleştiriyor.

25.2.2017Ekonomi
Bireysel emeklilikte seçim kolaylaşıyor

Bireysel emeklilikte seçim kolaylaşıyor

TÜRKİYE bireysel emeklilik dünyasının yeni analiz platformu “besanaliz.com” tüm dijital platform ve mobil cihazlara uyumlu tasarımıyla hizmet vermeye başladı.

25.2.2017Ekonomi
Bu çocuklar yarını kodluyor

Bu çocuklar yarını kodluyor

Türkiye Vodafone Vakfı Danışma Kurulu üyeleri, “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında kodlama eğitimi alan çocuklarla bir araya geldi. Projeyle, bugüne kadar 5 ilde 1330 çocuğa kodlama eğitimi verildi.

25.2.2017Ekonomi
Ayvacıkta depremzedelere mobil çamaşırhane

Ayvacık'ta depremzedelere mobil çamaşırhane

Ayvacık'ta depremzedelere mobil çamaşırhane

25.2.2017Çanakkale
Her yönüyle 2017 sosyal medya trendleri

Her yönüyle 2017 sosyal medya trendleri

Mobil kullanımın her geçen gün hızla artması sosyal medyanın gücünün katlanmasına katkı sağlıyor. Bu sene öne çıkan trendlerle sosyal medya daha aktif bir platforma dönüşüyor...

25.2.2017Kobi
Tapu devirleri borsada online yapılacak

Tapu devirleri borsada online yapılacak

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Karadağ: "Konut projelerinin Körfez'den Balkanlar'a kadar menkul kıymet olarak Borsa İstanbul'da satılmasını istiyoruz. Online mobil aplikasyonla sertifika üzerinden tapu devirlerinin mümkün hale getirilmesini sağlayacağız. Türkiye'deki tüm tarım arazilerinin toplulaştırılmış şekilde alım satımını yapmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

25.2.2017Ekonomi
Startup Turkey Challenge 2017de finale kalanlar belli oldu

Startup Turkey Challenge 2017'de finale kalanlar belli oldu

Avrasya'nın en büyük ve önemli girişimcilik etkinliklerinden birisi olan Startup Turkey'de finale kalan 15 girişim belli oldu.

25.2.2017Ekonomi
Bize bir zararı yok

Bize bir zararı yok!

Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Türkiye Varlık Fonu’na devredilen varlıkların aktif büyüklüğünün 160, özkaynak büyüklüğünün ise 35 milyar dolar olduğunu belirterek, Hazine’nin kaybının ise 1 milyar TL’lik temettü olduğunu söyledi. Varlık Fonu Başkanı Mehmet Bostan ise, üç ülkenin fonu ile iyi niyet anlaşması imzalamak üzere olduklarını duyurdu.

24.2.2017Ekonomi
Açıköğretimde kayıt yenileme süresi uzatıldı

Açıköğretim'de kayıt yenileme süresi uzatıldı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bugün sona erecek 2016-2017 öğretim yılı bahar dönemi kayıtlarının süresi 26 Şubat Pazar gününe kadar uzatıldı.

24.2.2017Eğitim
Hassas ödeme verilerini koruyan sistem

Hassas ödeme verilerini koruyan sistem

Dijital ortamdaki ödeme sistemleri içinde hem müşteri hem de satıcı için kaygı verici boyutta bulunan güvenlik tehdidini ortadan kaldırmak adına Cardtek yeni bir sistem geliştirdi. Peki bu sistem nasıl çalışıyor?

24.2.2017Teknoloji
AÖF ders ekle sil işlemi ne zamana kadar yapılacak 2017 Kayıt yenileme için son gün

AÖF ders ekle sil işlemi ne zamana kadar yapılacak? 2017 Kayıt yenileme için son gün!

AÖF kayıt yenileme tarihleri için son saatlere girildi. Ders ekle sil işleminin yapılacağı dönemde, öğrenciler bahar dönemi sınavlarına girmeye hak kazanacak. AÖF harç ödeme işlemini gerçekleştiren öğrenciler, kayıt yenileme işleminin ardından yeni döneme hazır olacak. Peki, AÖF harç ödeme ve kayıt yenileme işlemi ne zaman, saat kaçta bitecek? İşte, öğrencilerin merak ettiği o detaylar...

24.2.2017Eğitim

İşte Huawei'nin sır gibi sakladığı yeni akıllı saati

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin beklenen akıllı saati Huawei Watch 2'nin görüntüleri ilk kez ortaya çıktı.

24.2.2017Teknoloji
Türkiye yabancı yatırım çekmeye devam ediyor

"Türkiye yabancı yatırım çekmeye devam ediyor"

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Levent Ünlü, "Türkiye hala yabancı yatırım çekmeye devam ediyor. Sadece Türkiye'de yatırımcı tipi değişti. Son 3 yıldaki 4 seçim ve darbe girişimi, ekonomik açıdan öngörülürlüğü zorlaştırdı ama uzun vadeli düşünen yatırımcılar yatırım yapmaya başladı, kısa vadeli düşünen yatırımcılar geri çekildi." dedi.

23.2.2017Ekonomi
Vodafone uydu üzerinden ses ve veri hizmeti sunmaya başladı

Vodafone uydu üzerinden ses ve veri hizmeti sunmaya başladı

Vodafone uydu üzerinden ses ve veri hizmeti sunmaya başladı

23.2.2017İstanbul
Gölbaşında camilere mobil temizlik

Gölbaşı'nda camilere mobil temizlik

Gölbaşı'nda camilere mobil temizlik

23.2.2017Ankara
Yükselen trend: Video pazarlama

Yükselen trend: Video pazarlama

Video içerik pazarlaması son yıllarda giderek yükselen bir trend haline gelmiş durumda. Bilinirliği artırmanın ve markalar için yeni müşteri kazanmanın en kolay yollarından olan video pazarlama şu an en önemli pazarlama araçlarında ilk sıralarda yer alıyor.

23.2.2017Kobi
Jet Lag olmamanın dijital yolları

Jet Lag olmamanın dijital yolları!

Uzun uçak yolculuklarının tek zorluğu havada saatlerce oturmak zorunda kalmak değil, vardıktan sonra da ‘başınız ağrıyabilir’. Sorunu tanımlayarak başlayalım. Kısa sürede farklı zaman dilimlerine gitmekten kaynaklanan vücut saatinin şaşması ve biyolojik ritmin bozulmasına jet lag deniyor. Peki Jet Lag için ne yapmalı? Neyse ki akıllı telefonlar var...

23.2.2017Seyahat
Samsungun yeni tableti ilk kez görüntülendi

Samsung'un yeni tableti ilk kez görüntülendi!

Samsung'un MWC 2017'de tanıtacağı Galaxy Tab S3, gerçek görüntüleriyle sızdı.

23.2.2017Teknoloji
Apartmanlara dijital yönetici

Apartmanlara dijital yönetici

Yüzlerce dairelik sitelerde, yöneticilerin işi her geçen gün zorlaşıyor. Apsiyon, internet tabanlı bir platformla site veya apartman sakinlerinin ödemeleri başta olmak üzere tüm işlemleri takip ediyor, ödenmediğinde bilgilendiriyor ve ödemeyi anında alıyor. Apsiyon, 1800 apartman ve sitede kullanılıyor.

22.2.2017Ekonomi

Cep'te fatura kesen uygulama

Web tabanlı ön muhasebe uygulaması Paraşüt, cep telefonundan elektronik fatura gönderme hizmeti ile satış süreçlerini hızlandırıyor.

22.2.2017Teknoloji
26 yıl sonra ilk kağıt parayı basacak

26 yıl sonra ilk kağıt parayı basacak

Somali Merkez Bankası Başkanı Beşir İsa Ali, ülkede 26 yıl sonra yeniden kağıt para basacaklarını açıkladı.

22.2.2017Ekonomi
ATA AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır AÖF sınav tarihleri değişti

ATA AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF sınav tarihleri değişti

AÖF kayıt yenileme işlemi için son iki güne girilirken, ATA AÖF'de işlemler pazar gününe kadar devam edecek. Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirerek ikinci döneme başlangıç yapmak isteyen AÖF öğrencileri, bununla birlikte sınavlara katılım sağlayabilecek. AÖF sınav tarihleri konusunda değişiklik meydana geldiğini duyuran Anadolu Üniversitesi, konuyla ilgili duyuruyu resmi sayfasından gerçekleştirdi. Peki, Anadolu ve ATA AÖF kayıt yenileme işlemi ne zaman yapılacak?

22.2.2017Gündem
Verizon Yahooyu 350 milyon dolar ucuza satın alacak

Verizon Yahoo'yu 350 milyon dolar ucuza satın alacak

ABD'li iletişim devi Verizon'un internet hizmetleri şirketi Yahoo'yu 350 milyon dolar ucuza satın alacağı duyuruldu.

22.2.2017Teknoloji
350 milyon dolar ucuza satılacak

350 milyon dolar ucuza satılacak

ABD'li iletişim devi Verizon'un internet hizmetleri şirketi Yahoo'yu 350 milyon dolar ucuza satın alacağı duyuruldu.

22.2.2017Ekonomi
Telefonlara jet hızında internet geliyor

Telefonlara jet hızında internet geliyor!

5G telefonlara giderek yaklaşıyoruz ancak bu 4G'nin yerinde saydığı anlamına gelmiyor. Qualcomm'un yeni LTE modemi Snapdragon X20, mobil cihazlara 1,2Gbps indirme hızı vadediyor.

22.2.2017Teknoloji
Engelli arkadaşları için proje geliştirdiler

Engelli arkadaşları için proje geliştirdiler

Engelli arkadaşları için proje geliştirdiler

21.2.2017Denizli
Pegasus Ramazan kampanyasını başlattı

Pegasus Ramazan kampanyasını başlattı

Pegasus Ramazan kampanyasını başlattı

21.2.2017İstanbul
Teknoloji devleri siber güvenlikte ittifak kurdu

Teknoloji devleri siber güvenlikte ittifak kurdu

Teknoloji dünyasında siber güvenliğe yön veren Check Point, Cisco, Fortinet, Intel Security, Palo Alto Networks ve Symantec, “Siber Tehdit İstihbaratı” çatısı altında güç birliğine gitti. Bu ittifakın başkanlığına ise Beyaz Saray’ın siber güvenlik eski danışmanı getirildi.

21.2.2017Teknoloji
Flash Player tehlikesine dikkat

Flash Player tehlikesine dikkat!

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in güvenlik analistleri, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlere zararlı yazılımlar indirip yükleme yeteneğine sahip yeni bir truva atı tespit etti. Sahte bir Flash Player güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşısına çıkan bu zararlı, cihazın erişimine ilişkin izinler talep ediyor ardından banka hesaplarına ulaşmaya yönelik başka zararlıların indirilmesine kapı açıyor.

21.2.2017Teknoloji
Googleın yeni işletim sistemi: Android 8 Oreo

Google'ın yeni işletim sistemi: Android 8 Oreo

Google I/O 2017’de tanıtılacak bir sonraki mobil işletim sistemi Android 8.0’ın adı Oreo olabilir.

21.2.2017Teknoloji
Vakıfbankın 2016 yılı net kârı 2.7 milyar lira

Vakıfbank'ın 2016 yılı net kârı 2.7 milyar lira

Vakıfbank'ın 2016 yılı net kârı 2.7 milyar lira

20.2.2017İstanbul
Ziraat Katılımdan 30,7 milyon TL kar

Ziraat Katılım'dan 30,7 milyon TL kar

Ziraat Katılım’ın 2016/Aralık dönemine ilişkin finansal verilerini değerlendiren Ziraat Katılım Genel Müdürü Osman Arslan, 2016 yılının son çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin, "Devam etmekte olan yatırım harcamalarına rağmen 2016 yılını, sürdürülebilir karlılık hedefimize uygun olarak 30,7 milyon TL karla tamamladık." bilgisini verdi.

20.2.2017Ekonomi
Samsung Galaxy S8in teknik özellikleri nasıl olacak

Samsung Galaxy S8'in teknik özellikleri nasıl olacak?

Samsung Galaxy S8 ve daha büyük ekranlı Galaxy S8 Plus tanıtıldığında, işlemciyle ilgili bir ilke imza atacaklar. Dedikodulara göre Qualcomm'un en hızlı mobil işlemcisi Snapdragon 835, ilk defa Galaxy S8'de kullanılacak.

20.2.2017Teknoloji
Her öğrenci telefonunda olması gereken 10 uygulama

Her öğrenci telefonunda olması gereken 10 uygulama

Akıllı telefonlar, başlı başına bir eğitim aracı. Binlerce mobil uygulama eğitim sisteminde büyük farklar yaratıyor. Artık dünyanın diğer ucundaki bir okulun dersine katılmak sıradan hale geldi. Yüz binlerce kitaba tek tıkla ulaşabiliyoruz. ABD’li teknoloji sitesi Lifehack, bir öğrencinin akıllı telefonunda mutlaka olması gereken uygulamaları sıraladı.

19.2.2017Eğitim
Türkiye karasularında son bir haftada 52 göçmen yakalandı

Türkiye karasularında son bir haftada 52 göçmen yakalandı

Türkiye karasularında son bir haftada 52 göçmen yakalandı

19.2.2017Ankara
Cirosu 70,9 milyar lirayı gördü

Cirosu 70,9 milyar lirayı gördü

Koç Holding'in 2016 yılı finansal sonuçları açıklandı. Koç Holding'in konsolide cirosu geçen yıl 70,9 milyar TL, ana ortaklık payı net dönem karı ise 3,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Holding, 2016 yılında 6,2 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirirken, son 5 yılda yaptığı yatırım miktarı 30 milyar TL'ye ulaştı.

18.2.2017Ekonomi
17 milyon kişi ziyaret etti

17 milyon kişi ziyaret etti

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "2016'da korunan alanlarımıza 13 milyon ziyaretçinin gelmesi öngörülüyordu. Fakat bütün hedefler aşıldı ve yaklaşık 17 milyon ziyaretçiyi Bakanlığımızın koruması altındaki alanlar ağırladı" açıklamasında bulundu.

18.2.2017Ekonomi
BlackBerry Nokia ile mahkemelik oldu

BlackBerry Nokia ile mahkemelik oldu!

BlackBerry, akıllı telefonlardan vazgeçerken şimdi de Nokia'ya patent davası açtı!

18.2.2017Teknoloji
Kuyu köpek öğrencilere ilham oldu

Kuyu köpek öğrencilere ilham oldu

Düştüğü kuyudan 10 gün sonra kurtarılan Kuyu köpek öğrencilere ilham oldu. Lise öğrencileri acil durumlarda sokak hayvanlarını uzman veteriner hekimlere ulaştırabilmek için mobil uygulama geliştirdi.

17.2.2017Eğitim
Samsunda Dumansız Hava Sahası denetimi

Samsun'da 'Dumansız Hava Sahası' denetimi

Samsun'da 'Dumansız Hava Sahası' denetimi

17.2.2017Samsun
Rus internet şirketi açıkladı

Rus internet şirketi açıkladı

Rus internet şirketi Yandex’in net karı geçen yıl 2015'e göre yüzde 16 artarak 14,1 milyar rubleye yükseldi.

17.2.2017Ekonomi
Huawei büyümenin yollarını anlattı

Huawei büyümenin yollarını anlattı

Huawei, MWC 2017 öncesi bilgilendirme toplantısını Londra’da gerçekleştirdi. Yeni büyüme yollarını ROADS olarak tanımlayan Huawei, daha iyi bağlantılı bir dünyanın nasıl gerçekleşeceğine ilişkin yol haritasını paylaştı.

17.2.2017Teknoloji
Portakal Çiçeği turizm hareketine dönüşüyor

Portakal Çiçeği turizm hareketine dönüşüyor

Portakal Çiçeği turizm hareketine dönüşüyor

17.2.2017Adana
Koç Holding’in 2016 yılı konsolide cirosu 70.9 milyar lira

Koç Holding’in 2016 yılı konsolide cirosu 70.9 milyar lira

Koç Holding’in 2016 yılı konsolide cirosu 70.9 milyar lira

17.2.2017İstanbul
Tindera video özelliği geliyor

Tinder'a video özelliği geliyor!

Dünya'nın en popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder, satın aldığı Wheel adlı uygulamayla kısa video paylaşımları işine girebilir.

17.2.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Kadınlar olması gerektiği zaman çok güçlü oluyor

Kadınlar olması gerektiği zaman çok güçlü oluyor

GEÇTİĞİMİZ hafta Londra’da İngiltere Kadın Platformu ve Lifetime Learning Charity’nin düzenlediği bir toplantıda belgeselim ‘Ege’nin Öncü Kadınları’nın gösterimi yapıldı.

26.2.2017İzmir
Uzaylı kardeşim yalvarıyorum gel

Uzaylı kardeşim yalvarıyorum gel!

Sevindirici haber: Uzak, çok uzak, tahayyül edilebilenden de uzak bir yerlerde, dünyadan 39 ışık yılı uzaklıkta, bir yıldızın etrafında 7 adet dünya benzeri gezegen keşfedildi.

23.2.2017Melike Karakartal
Hava nasıl olursa olsun ‘Hav’ları güzel olsun

Hava nasıl olursa olsun ‘Hav’ları güzel olsun!

Sahiplenmiş olanlar çok iyi bilir; bir hayvanın, özellikle de köpeğin sorumluluğunu almak çocuğunuzun olması gibidir.

18.2.2017Patrick Özdemiroğlu