Milli Eğitim Bakanlığı

 • 47 yaşında öğretmenliğe başladı - milli eğitim bakanlığı
  47 yaşında öğretmenliğe başladı26.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen atamalarında 40 yaş sınırını kaldırmasının ardından ilk ataması yapılan 47 yaşındaki Zekiye Ak, Şırnak’ın Silopi İlçesi Dicle Ortaokulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak göreve başladı.
 • Öğretmenlere "Lider Öğretmen" eğitimi - milli eğitim bakanlığı
  Öğretmenlere "Lider Öğretmen" eğitimi26.02.2015
  EğitimAydın’ın Didim İlçesi’nde "Öğretmenin Sınırı Yok Projesi" kapsamında Atatürk İlkokulu ile Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu öğretmenlerine "Lider Öğretmen" eğitim semineri verildi.
 • Tezekli eğitim - milli eğitim bakanlığı
  Tezekli eğitim26.02.2015
  EğitimAğrı’nın Doğubayazıt İlçesi’ne 11 kilometre uzaklıktaki 5 derslikli Atabakan Köyü İlkokulu’nda su ve tuvalet yok.Soba var ancak tutuşturacak kömür olmadığı için öğrenciler, her sabah evlerinden tezek getiriyor.
 • MEB'den özel yetenekli öğrencilere merkezi sınav - milli eğitim bakanlığı
  MEB'den özel yetenekli öğrencilere merkezi sınav26.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla, 22 Mart Pazar günü Türkiye genelinde ilk kez merkezi sınav yapılacak.Ülke genelinde, aynı anda yapılacak merkezi sınava, 228 bin öğrenci katılacak.
 • ‘Okul üzümü’ nisana yetiştirilmeye çalışılıyor - milli eğitim bakanlığı
  ‘Okul üzümü’ nisana yetiştirilmeye çalışılıyor26.02.2015
  EğitimTBMM Sağlık Komisyonu Üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, ‘Okul Sütü Projesi’ne benzer şekilde öğrencilere kuru üzüm dağıtımıyla ilgili projenin, ülke genelinde nisan ayından itibaren uygulanmaya başlanabileceğini bildirdi.
 • 1296 saat İngilizce öğreniyor ama konuşamıyoruz, why? - milli eğitim bakanlığı
  1296 saat İngilizce öğreniyor ama konuşamıyoruz, why?26.02.2015
  Eğitimİlk, orta ve lisede 1296 saat İngilizce dersi almamıza rağmen neden hâlâ bu dili iyi konuşan ülkeler arasında sonlardayız? İngilizce eğitimi araştırmalarıyla tanınan Prof.Dr.Özcan Demirel’in öncelikli önerisi, ‘okullarda gramer yerine konuşmayı öğretmek’.Bir de sınavlarda çıkan ‘Kedi nerede, masanın altında mı üstünde mi’ gibi soruları aşmak.
 • Bakanı Avcı: Eğitimi yazboz tahtasına çevirmekle suçlanıyoruz - milli eğitim bakanlığı
  Bakanı Avcı: Eğitimi yazboz tahtasına çevirmekle suçlanıyoruz26.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitimde yapılanmayı, günün yeni sorularına ve muhtemel cevaplarına göre yeniden örgütlemeleri gerektiğini belirterek, "10-12 yıldır bunu yapmaya çalışıyoruz.Bunu yapmaya çalıştığımız için de sık sık eğitimi yazboz tahtasına çevirmekle suçlanıyoruz" dedi.
 • MEB'den ‘dine hakarete’ soruşturma - milli eğitim bakanlığı
  MEB'den ‘dine hakarete’ soruşturma26.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Sinop'taki bir okulda görev yapan öğretmenin, sosyal paylaşım siteleri üzerinden dine ve Hz.Muhammed'e hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu iddiaları üzerine soruşturma başlatıldığını bildirdi.
 • Kefenli seminer çocuğu şoke eder - milli eğitim bakanlığı
  Kefenli seminer çocuğu şoke eder26.02.2015
  Gündemİlköğretim öğrencilerine yönelik ‘Değerler Eğitimi’ seminerlerine Ankara Barosu’ndan itiraz geldi.Seminer içeriklerinin hukuka aykırı olduğunu savunan baro, ilköğretim çağındaki küçük yaştaki çocuklara kış mevsiminin bile ‘kefen/ölüm’ gibi ifadelerle anlatılmasının psikolojilerine zarar vereceğinin altını çizdi.
 • İnadına mini etek desinler - milli eğitim bakanlığı
  İnadına mini etek desinler26.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Varsın onlar ‘İnadına dekolte, inadına mini etek’ diye feveran etsinler.Biz TÜRGEV ile, diğer vakıflarımızla, derneklerimizle birlikte inancına, tarihine, kültürüne bağlı nesiller, düşünen, tartışan, üreten gençler yetiştirmek için çalışmaya, çabalamaya devam edeceğiz” dedi.TÜRGEV’in toplu yurt açılış törenine katılan Erdoğan, özetle şunları söyledi:
 • Aziz Yıldırım: Özgür Yankaya bir daha. - milli eğitim bakanlığı
  Aziz Yıldırım: Özgür Yankaya bir daha.25.02.2015
  FutbolFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Akhisar Belediyespor maçının hakemi Özgür Yankaya'ya sert eleştiriler yöneltirken, "Yankaya bizim maça bir daha gelemez.Gelse de o stadyumdan çıkamaz" dedi.Yıldırım bu sözleri için daha sonra "Ben kimseyi tehdit etmiyorum, etsem de ederim zaten.Ben bizim taraftarlar sokmaz diyorum' dedi.Sarı lacivertli kulübün başkanı bu konuşmalarından dolayı TFF'den ceza alabileceğinin hatırlatılması üzerine de "Eğer biz başlarsak bizi ceza da kesmez.Sahanın ortasına otururum." dedi.Aziz Yıldırım'ın, kameraların karşısına geçmeden önce dakikalarca saçını tarakla taraması dikkatlerden kaçmadı.
 • ‘Okul nöbeti’nde Eğitim-Bir-Sen’den çifte çağrı - milli eğitim bakanlığı
  ‘Okul nöbeti’nde Eğitim-Bir-Sen’den çifte çağrı25.02.2015
  EğitimEğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, "nöbet görevine ücret ödenmesi" için yapılan fiili eylemlerin son bulmasını, hükumetin de ücretin ödenmesi konusunda adım atmasını beklediklerini söyledi.
 • MEB, ilk kez öğretmenlerden uzman atayacak - milli eğitim bakanlığı
  MEB, ilk kez öğretmenlerden uzman atayacak25.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, mülakatlar sonrası ilk defa öğretmenlerden uzman atanacağını belirtti.Tekin, "Bu öğretmenlerimize verdiğimiz değeri gösteriyor.Bunu eleştirenlerin bu noktaya dikkat etmesi gerekiyor" dedi.
 • Erdoğan TÜRGEV toplantısında konuştu - milli eğitim bakanlığı
  Erdoğan TÜRGEV toplantısında konuştu25.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen TÜRGEV Yurtları Toplu Açılış Törenine katıldı.
 • Ercan Türk’ün yerine vekaleten müdür atandı - milli eğitim bakanlığı
  Ercan Türk’ün yerine vekaleten müdür atandı25.02.2015
  EğitimMilletvekili aday adayı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü görevinden istifa eden Ercan Türk’ün yerine, Hasan Hüseyin Can vekaleten atandı.
 • MEB’de uzmanlık için sözlü sınav adayları belli oldu - milli eğitim bakanlığı
  MEB’de uzmanlık için sözlü sınav adayları belli oldu25.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı’nda uzman olarak çalışmak isteyen ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar belirlendi.
 • AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zamana kadar? - milli eğitim bakanlığı
  AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zamana kadar?24.02.2015
  EğitimAçık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme dönemi başladı.2014-2015 öğretim yılının ikinci dönem kayıtları için öğrencilerin 23 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayan kayıt yenileme işlemlerine başlaması gerekiyor.AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte AÖF kayıt yenileme işlemleri ile ilgili merak ettikleriniz.
 • TED Ankara Koleji sınav tarihleri belli oldu - milli eğitim bakanlığı
  TED Ankara Koleji sınav tarihleri belli oldu24.02.2015
  EğitimTED Ankara Koleji Vakfı Özel İlkokulu ve Ortaokulu 2, 3, 4, 5 ve 6'ncı sınıflarına seçme sınavı ile öğrenci alınacak.
 • Vestel Fatih Projesi için teklif verdi - milli eğitim bakanlığı
  Vestel Fatih Projesi için teklif verdi24.02.2015
  EkonomiVestel Elektronik Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih projesi kapsamında 700,000 tablet bilgisayar alımı için bugün açtığı ihaleye teklif verdi.
 • BİLSEM’lere üstün yetenekli öğrenciler seçilecek - milli eğitim bakanlığı
  BİLSEM’lere üstün yetenekli öğrenciler seçilecek24.02.2015
  EğitimÜstün yetenekli çocuklara gereken özel eğitimin sağlandığı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Öğrenci Seçim Sınavı 22 Mart Pazar günü saat 10.00’da yapılacak.Sınav giriş belgeleri 13-20 Mart arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden açıklanacak.64 il merkezinde uygulanacak sınava ilkokul 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri katılacak.Sınav tüm merkezlerde saat 10.00’da başlayacak.
 • Doğan HIZLAN

  Beş bine yakın çocuğa müzik eğitimi verildi - milli eğitim bakanlığı
  Beş bine yakın çocuğa müzik eğitimi verildi24.02.2015
  YazarlarKARLARIN erimeye başladığı gün Edirnekapı’daki bir okulda toplandık.
 • CHP iddiası: TEOG’da Tunceli birinci - milli eğitim bakanlığı
  CHP iddiası: TEOG’da Tunceli birinci23.02.2015
  GündemTEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın illerin başarı sırasını açıklamadığı ortak sınavlarda Tunceli’nin en başarılı il olduğu iddia edildi.
 • Engelli öğretmen kadrosuna başvuru için son gün - milli eğitim bakanlığı
  Engelli öğretmen kadrosuna başvuru için son gün23.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), istihdam gerçekleştirilecek 300 engelli öğretmen kadrosu için başvurular 24 Şubat’ta sona erecek.
 • Türkiye’de eğitimde bir ilk: ‘Dijital Bahar’ - milli eğitim bakanlığı
  Türkiye’de eğitimde bir ilk: ‘Dijital Bahar’23.02.2015
  EğitimSaint Benoit Fransız Lisesi’nin düzenlediği ‘Dijital Bahar’da, Türkiye, Fransa, Cezayir, Almanya, Romanya ve Yunanistan’dan 300’e yakın eğitimci, eğitim ve öğretimde dijital kaynakların kullanımının önemini tartıştı ve deneyimlerini paylaştı.
 • "TEOG başarı sıralamasının sır gibi saklanmasının nedeni.' - milli eğitim bakanlığı
  "TEOG başarı sıralamasının sır gibi saklanmasının nedeni.'23.02.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı sıralamasının açıklanmamasının nedeninin, Tunceli'nin bu sınavda en başarılı il olmasından kaynaklandığını ileri sürdü.
 • İyi doktor olmanın iki şartı - milli eğitim bakanlığı
  İyi doktor olmanın iki şartı23.02.2015
  EğitimÜnlü tıp tarihi uzmanı Jeremy Greene, ideal doktor adayının profilini çizdi: Hastayla empati yapabilmeli, tıbbın kesin cevap veremediği durumlarda da tedaviyi yönlendirebilmeli.
 • ‘Sokakta İlk Adımlar’ 1 milyon 544 bin öğrenciye ulaştı - milli eğitim bakanlığı
  ‘Sokakta İlk Adımlar’ 1 milyon 544 bin öğrenciye ulaştı23.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan ve 13 yıldır sürdürülen ‘Sokakta İlk Adımlar’ Yol Güvenliği Eğitim Projesi’nden yararlanan okullara, proje paydaşı kurumların temsilcileriyle birlikte ziyaretler gerçekleştiriliyor ve bu ziyaretlerde projenin işlendiği derslere girerek aktif gözlem ortamı oluşturuluyor.
 • Türk öğrenciler NASA'ya bağlandı - milli eğitim bakanlığı
  Türk öğrenciler NASA'ya bağlandı23.02.2015
  TeknolojiMilli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliğinde, Kahramanmaraş, Eskişehir ve İzmir'den öğrenciler, NASA merkezi ile video konferans yaparak oradaki Türk bilim insanlarına merak ettikleri soruları yönetti.
 • Yalçın BAYER

  Türk ordusu nedir bil. - milli eğitim bakanlığı
  Türk ordusu nedir bil.22.02.2015
  YazarlarPROF.Dr.Yaşar Nuri Öztürk hocanın Türk ordusu ile ilgili tespitleri şöyledir:
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Taciz timi - milli eğitim bakanlığı
  Taciz timi22.02.2015
  YazarlarBir haftadır kadına yönelik şiddet, taciz, vahşet haberlerini okurken erkek egemenliğinden dem vuracağımız sırada bir kadın, hem de eğitimci bir yönetici bizi altüst etti.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Taciz timi - milli eğitim bakanlığı
  Taciz timi22.02.2015
  YazarlarBir haftadır kadına yönelik şiddet, taciz, vahşet haberlerini okurken erkek egemenliğinden dem vuracağımız sırada bir kadın, hem de eğitimci bir yönetici bizi altüst etti.
 • ‘Mini’den tenzil-i rütbe - milli eğitim bakanlığı
  ‘Mini’den tenzil-i rütbe22.02.2015
  GündemANTALYA’da Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde ‘kısa etek için taciz timi’ kurduğu iddiasıyla ilgili başlatılan soruşturmada Müdür Yardımcısı Filiz G.’nin idari olarak görevden alınmasına, il içinde başka bir okula nakledilmesine karar verildi.
 • Öğrenciler NASA'ya bağlandı - milli eğitim bakanlığı
  Öğrenciler NASA'ya bağlandı21.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliğinde, Kahramanmaraş, Eskişehir ve İzmir'den öğrenciler, NASA merkezi ile video konferans yaparak oradaki Türk bilim insanlarına merak ettikleri soruları yöneltti.
 • MEB e-sınav sayısını artıracak - milli eğitim bakanlığı
  MEB e-sınav sayısını artıracak21.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı'nda (MTSKS) elde edilen başarı sonrası, e-sınav merkezi sayısının artırılacağını bildirdi.
 • Alanya Üniversitesi için ilk adım - milli eğitim bakanlığı
  Alanya Üniversitesi için ilk adım21.02.2015
  EkonomiBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun Antalya’da verdiği ’Alanya’ya devlet üniversitesi’ müjdesinin ardından olağanüstü toplanan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Senatosu tarihi bir karara imza attı.Senato, Alanya’da devlet üniversitesi kurulmasının uygun olduğunu oy birliğiyle kabul etti.
 • O müdür yardımcısı, başka okula gönderildi - milli eğitim bakanlığı
  O müdür yardımcısı, başka okula gönderildi21.02.2015
  EğitimAntalya’daki Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde, kısa etek giyen kız öğrencileri caydırmak için ’erkek taciz timi’ önerdiği öne sürülen müdür yardımcısı Filiz G., idari görevinden alınarak başka bir okula Almanca öğretmeni olarak gönderildi.
 • Taciz Timci Filiz G.başka okula gönderildi - milli eğitim bakanlığı
  Taciz Timci Filiz G.başka okula gönderildi21.02.2015
  GündemAntalya Kepez'de, müdür yardımcılığı yaptığı lisede erkek öğrencilerden oluşan bir 'taciz timi' kurdurduğu iddiası ile gündeme gelen Filiz G.için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir açıklama yapıldı.Hakkında idari soruşturma başlatılan Filiz G.il içinde başka bir okulda görevlendirildiği belirtildi.Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Filiz G.'nin görevine Almanca öğretmeni olarak devam edeceğini açıkladı.
 • Taciz timi - milli eğitim bakanlığı
  Taciz timi21.02.2015
  EğitimBir haftadır kadına yönelik şiddet, taciz, vahşet haberlerini okurken erkek egemenliğinden dem vuracağımız sırada bir kadın, hem de eğitimci bir yönetici bizi altüst etti.Antalya Kepez’de Atatürk Anadolu Lisesi’ne yeni atanan kadın müdür yardımcısı, hemcinsi öğrencilerini tacizden korumanın yolunu şahane! bir yöntemle bulmuş.Erkek öğrencileri kızların peşine takip ‘taciz timi’ oluşturarak, onları sözüm ona gelecekte karşılaşacakları kötülüklerden koruyarak, edep dersi vermek istemiş.
 • Sanal hastane hizmete girdi - milli eğitim bakanlığı
  Sanal hastane hizmete girdi20.02.2015
  EgeİZMİR'in Konak İlçesi'ndeki İbn-i Sina Sağlık Meslek ve Teknik Lisesi'nde görevli 4 öğretmenin hazırladığı proje kapsamında, liseye, İZKA ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkısıyla sanal hastane yapıldı.Toplam 429 bin 170 TL harcanarak yaptırılan sanal hastane, törenle açıldı.
 • En ücra köylerde üç 'Çalıkuşu' - milli eğitim bakanlığı
  En ücra köylerde üç 'Çalıkuşu'20.02.2015
  EğitimHakkari’nin Yüksekova ilçesinin en ücra köyleri, yapılan son atamalarla öğretmene kavuştu.
 • Özel okula teşvikte ikinci taksit yatırıldı - milli eğitim bakanlığı
  Özel okula teşvikte ikinci taksit yatırıldı20.02.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitim öğretimde devlet desteği kapsamında verilen teşviğin ikinci taksiti olan 187 milyon 436 bin 250 lirayı okullara gönderdi.
 • FATİH Projesi’ne İTÜ’den teknik destek - milli eğitim bakanlığı
  FATİH Projesi’ne İTÜ’den teknik destek20.02.2015
  Eğitimİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Fatih Projesi’ne teknik danışmanlık hizmeti verecek, siber güvenliği sağlayacak, Ar- ge faaliyetlerini yürütecek.Personelin eğitimi, çalışmaların denetimi, yazılım ve içeriklerin yürütülmesine de İTÜ katkı sağlayacak.
 • Birçok il ve ilçede okullar yine tatil - milli eğitim bakanlığı
  Birçok il ve ilçede okullar yine tatil20.02.2015
  EğitimBirkaç gündür etkisini gösteren kar yağışı okulların 20 Şubat Cuma günü de tatil edilmesine neden oldu.
 • Sınavlarda din sorusu çıkmamalı - milli eğitim bakanlığı
  Sınavlarda din sorusu çıkmamalı20.02.2015
  EğitimAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), Türkiye’nin zorunlu din dersinin kaldırılmasıyla ilgili itirazını reddetmesi gözleri hükümete ve Milli Eğitim Bakanlığı’na çevirdi.Aileler ve öğrenciler AİHM kararının uygulanıp uygulanmayacağını merak ederken, AİHM’de 9 yıl yargıçlık yapan, geçtiğimiz ocak ayında AİHM Yargıçlar Birliği Başkanı seçilen CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Türkiye’nin bu kararı uygulamak zorunda olduğunu söyledi.
 • Taha AKYOL

  Siyasi gündem - milli eğitim bakanlığı
  Siyasi gündem20.02.2015
  YazarlarKADIN sorunu ve çocuk sorunu; iki kanayan yaramız.
 • Sınavlarda din sorusu çıkmamalı - milli eğitim bakanlığı
  Sınavlarda din sorusu çıkmamalı20.02.2015
  GündemAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), Türkiye’nin zorunlu din dersinin kaldırılmasıyla ilgili itirazını reddetmesi gözleri hükümete ve Milli Eğitim Bakanlığı’na çevirdi.Aileler ve öğrenciler AİHM kararının uygulanıp uygulanmayacağını merak ederken, AİHM’de 9 yıl yargıçlık yapan, geçtiğimiz ocak ayında AİHM Yargıçlar Birliği Başkanı seçilen CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Türkiye’nin bu kararı uygulamak zorunda olduğunu söyledi.
 • Eğitim İş Genel Başkanı Demir: Milli Eğitim Uzmanlığı Sınav Kılavuzu derhal geri çekilmelidir - milli eğitim bakanlığı
  Eğitim İş Genel Başkanı Demir: Milli Eğitim Uzmanlığı Sınav Kılavuzu derhal geri çekilmelidir19.02.2015
  GündemEğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, Milli Eğitim Uzmanlığı Sınav Kılavuzu ile ilgili bir açıklama yaptı.
 • Bakan Avcı: Ürdün Türk Teknik Üniversitesi projesini hayata geçireceğiz - milli eğitim bakanlığı
  Bakan Avcı: Ürdün Türk Teknik Üniversitesi projesini hayata geçireceğiz19.02.2015
  EğitimMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, resmi ziyaret amacıyla bulunduğu Ürdün’de gerçekleştirdiği temaslarının ikinci gününde Ürdün Başbakanı Abdullah en-Nusur ile görüştü.Avcı görüşmede, Ürdün Türk Teknik Üniversitesi projesini en kısa zamanda hayata geçireceklerini söyledi.
 • Lisede kısa etek giyen kızlara ‘erkek timi’ - milli eğitim bakanlığı
  Lisede kısa etek giyen kızlara ‘erkek timi’19.02.2015
  EğitimKepez Atatürk Anadolu Lisesi’ne yeni atanan kadın müdür yardımcısının, kız öğrencilerin kısa etek giymesini önlemek için, erkek öğrencileri peşlerine takıp bundan vazgeçirme önerisi, Öğretmenler Kurulu toplantısı tutanağına yansıdı.Eğitim- Sen olaya tepki gösterirken, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, olaya ilişkin soruşturma açıldığını ve konuyu takip edeceklerini açıkladı.Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla kapsamlı soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 • Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi' - milli eğitim bakanlığı
  Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi'19.02.2015
  GündemKepez Atatürk Anadolu Lisesi’ne yeni atanan kadın müdür yardımcısının, kız öğrencilerin kısa etek giymesini önlemek için erkek öğrencileri peşlerine takıp bundan vazgeçirme önerisi, Öğretmenler Kurulu toplantısı tutanağına yansıdı.Eğitim- Sen olaya tepki gösterirken, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, olaya ilişkin soruşturma açıldığını ve konuyu takip edeceklerini açıkladı.
içinde

Milli Eğitim Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz