Aramanız :
Aradığınız kelime : "

mete sayar davasi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre

Yazarlara göre

Yıllara göre
Sırala :
En Yeni
| En Eski

5  adet haber bulundu.


 • Mete Sayar davası Şırnak’tan Ankara’ya taşındı - mete-sayar-davasi

  Mete Sayar davası Şırnak’tan Ankara’ya taşındı06.11.2013

  Gündem

  Şırnak’ın Silopi ilçesinde 20 yıl önce 6 köylünün Jandarma tarafından gözaltına alındıktan sonra kaybolduğu gerekçesiyle dönemin Şırnak 23.Jandarma Sınır Tugay komutanı Tuğgeneral Mete Sayar ve 5 asker hakkında ‘birden fazla kimseyi öldürdüğü’ suçlamasıyla haklarında Şırnak Ağır Ceza mahkemesi tarafından dava açıldı.Duruşma Adalet Bakanlığı’nın kararıyla ‘Can güvenliği’ nedeniyle Ankara’ya taşındı.Avukat Tahir Elçi, “Adalet Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
 • Yargılandığı davanın belgeselini çekiyor - mete-sayar-davasi

  Yargılandığı davanın belgeselini çekiyor07.07.2012

  Ege

  Büyükşehir Dava'sının ilginç gelişmelerinden birisi tutuksuz sanıklardan Kubilay filminin yönetmeni Faik Ahmet Akıncı, ekibiyle birlikte adliyeye gelerek davanın belgeselini çekmeye başlaması oldu.
 • İzmir’in tarihi davası - mete-sayar-davasi

  İzmir’in tarihi davası04.04.2012

  Ege

  Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonlarla ilgili olarak 130 kişinin yargılanmasına dün başlandı.Bayraklı’daki adliyeye başta CHP’liler olmak üzere, binlerce kişi akın etti, miting havası esti.
 • Aydınların 301 bildirisi27.12.2005

  Gündem

  Orhan Pamuk Davası, 6-7 Eylül Sergisi ve Ermeni Konferansı sırasında yaşananlardan rahatsızlık duyan 169 aydın, imzalı bir bildiri yayınlayarak, bu olayların demokratikleşme sürecine müdahale olduğunu vurguladı.Bildiride 301.ve 305.maddeleri kaldırılması istendi.
 • Yalçın BAYER

  Özel hal ve Mega Center - mete-sayar-davasi

  Özel hal ve Mega Center20.02.2003

  Yazarlar

  ‘‘ÖZEL hal’’ (14.2.2003) yazısı üzerine Ali Zafer Taciroğlu ile görüştük.Yanında, avukatı Kamil Elverdi de vardı.Son seçimlerde MHP adayı olan Elverdi özetle şu bilgiyi verdi: