Mesut Yılmaz

 • AK Parti'den fireli aklama - mesut yılmaz
  AK Parti'den fireli aklama20.01.2015
  GündemMeclis, hakkında yolsuzluk ve rüşvet iddiaları olan eski bakanlar Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan’a gönderilmesini 242’ye karşı 264, Muammer Güler’in gönderilmesini 241’e karşı 258, Egemen Bağış’ın gönderilmesini 245’e karşı 255, Erdoğan Bayraktar'ın gönderilmesini 219'a karşı 288 oyla reddetti.Bu sonuçlarla güvenoyu için gerekli olan 276 sayısını sadece Bayraktar geçebildi.
 • Görüşme yasağı getirilen polis eşi: Sabrımızı ölçmek istiyorlar - mesut yılmaz
  Görüşme yasağı getirilen polis eşi: Sabrımızı ölçmek istiyorlar12.01.2015
  GündemSilivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz’ın eşi Huri Yılmaz'a bir ay görüşmeme yasağı getirildi.Yasak nedeniyle cezaevinden eşini göremeden geri dönen Huri Yılmaz, "Burada şunu gördüm, sabrımızı ölçmeye çalışıyorlar, istediklerini yapsınlar." dedi.
 • Milli çilingir - mesut yılmaz
  Milli çilingir10.01.2015
  GündemEski İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun’un kitabında, polisin isteği üzerine birçok kapıyı açtığını iddia ettiği çilingir Hasan Usta, Türkiye’nin ‘Milli Çilingiri’ Ankara Anahtarcılar ve Çilingirler Odası Başkanı Hasan Polat’mış.
 • Akif BEKİ

  İktidara ve muhalefete bela-fikirler - mesut yılmaz
  İktidara ve muhalefete bela-fikirler07.01.2015
  Yazarlar“İÇİMİZDE yanlış yapan çıkarsa biz kendimiz cezalandırırız, bize kurulan kumpasın parçası olmuş bir mahkemeye güvenemeyiz” söylemi, iktidara musallat olmuş bir ‘bela-fikir’dir mesela.Peyami Safa’da okumuştum bu ‘bela-fikir’ lafını.Geldiğimiz noktada, iktidar da muhalefet de kendi ‘bela-fikir’lerine dolanmış görünüyor.
 • Taha AKYOL

  Yüce Divan - mesut yılmaz
  Yüce Divan06.01.2015
  YazarlarYÜCE Divan yargılamasını darbenin bir parçası saymak hukuken de aklen de mümkün değildir.
 • Ahmet HAKAN

  Bunlar Yüce Divan’dan çok korkuyor matmazel - mesut yılmaz
  Bunlar Yüce Divan’dan çok korkuyor matmazel04.01.2015
  Yazarlar
 • ‘Merkez’ sırası - mesut yılmaz
  ‘Merkez’ sırası01.01.2015
  EkonomiTekstilbank’ın yüzde 75.5’ini geçen nisan ayında 669 milyon TL’ye satın alan Çinli ICBC’nin BDDK onayının Çin Merkez Bankası’ndaki belge sırasına takıldığı öğrenildi.ICBC’nin geçen yıl dünyada 6 banka aldığı, Çin Merkez Bankası’nın da bunların onayı için gerekli belgeleri vermek için satın almaları sıraya koyduğu kaydedildi.
 • Merkez sırası - mesut yılmaz
  Merkez sırası31.12.2014
  EkonomiTekstilbank’ın yüzde 75.5’ini geçen nisan ayında 669 milyon TL’ye satın alan ICBC’nin BDDK onayının Çin Merkez Bankası’na takıldığı öğrenildi.Çinli ICBC’nin geçen yıl dünyada 6 banka aldığı, Çin Merkez Bankası’nın da bunların onayı için gerekli belgeleri vermek için satın almaları sıraya koyduğu kaydedildi.
 • Kenan BAŞARAN

  İktidarlar ve futbol ilişkileri - mesut yılmaz
  İktidarlar ve futbol ilişkileri31.12.2014
  YazarlarGALATASARAY’ın ‘Saray’ ziyareti memlekette bir dalgalanma yarattı.
 • Yalçın DOĞAN

  O karne yüreğine saplandı - mesut yılmaz
  O karne yüreğine saplandı30.12.2014
  YazarlarSİYAHLAR içinde, üç yıldır matem tutuyor, üç yıldır oğlunun sesini arıyor, oğlunun oturduğu sandalye, oğlunun yattığı yatak, oğlunun baktığı pencere, oğlunun gölgesi, oğlunun kokusu, oğlunun.
 • Rauf TAMER

  Olur mu olur? - mesut yılmaz
  Olur mu olur?28.12.2014
  YazarlarNe vecize ama?
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  HELLO New Year - mesut yılmaz
  HELLO New Year25.12.2014
  YazarlarHello! dergisinin geleneksel hale getirdiği “Yeni Yıla Merhaba” kutlaması, önceki gün şehrin en popüler yaşam merkezlerinden Akaretler’deki Sıraevler’de gerçekleşti.
 • Birleşmiş Milletler gibi okul - mesut yılmaz
  Birleşmiş Milletler gibi okul25.12.2014
  EgeMUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki bir kolejin 525 öğrencisinden 98'i, 22 farklı ülkeye mensup.Birleşmiş milletleri andıran okulun müdürü Zeynep Erdem, farklı kültürlerin kaynaşmasının öğrencilerin performanslarına olumlu katkı sağladığını söyledi.
 • Aşk şiir gibi bitti - mesut yılmaz
  Aşk şiir gibi bitti25.12.2014
  PaparazziEski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz, iki yıldır flört ettiği ve ailesiyle de tanıştırdığı sunucu Neşe Sapmaz’dan ayrıldı.
 • Yalçın DOĞAN

  İbretlik soruşturmalar - mesut yılmaz
  İbretlik soruşturmalar24.12.2014
  YazarlarSON otuz yılda kurulan soruşturma komisyonlarının konuları ile AKP hakkında ortaya atılan iddialara bakın, insan küçük dilini yutar.
 • Rektörden, dekan istifası açıklaması - mesut yılmaz
  Rektörden, dekan istifası açıklaması24.12.2014
  EğitimAnkara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Erkan İbiş, Siyasal Bilgiler Fakültesinde, 22 Aralık Pazartesi günü yapılan eğilim yoklamasında Prof.Dr.Serpil Sancar'ın 54 oy aldığını, 39 oy alan mevcut dekan Prof.Dr.Yalçın Karatepe'nin ise 23 Aralık'ta kendi isteğiyle istifa dilekçesi verdiğini, istifasının Rektörlük yetkisi dahilinde kabul edildiğini bildirdi.
 • Aydın Doğan Weizsaecker’i hiç tanımadı - mesut yılmaz
  Aydın Doğan Weizsaecker’i hiç tanımadı23.12.2014
  GündemEski Avrupa Parlamentosu Milletvekili Ozan Ceyhun’un Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan hakkında ortaya attığı iddialar, Doğan’ın avukatı Şehnaz Yüzer tarafından yapılan açıklamayla yalanlandı.
 • Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları - mesut yılmaz
  Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları21.12.2014
  GündemBodtum’da yaşamını sürdüren ünlü karikatürist 86 yaşındaki Bedri Koraman, solunum yetmezliği ve kalbindeki ritim bozuklu nedeniyle kaldırıldığı özel hastanede tedaviye alındı.(Bedri Koraman kimdir? Bedri Koraman hayatı, biyografisi, karikatürleri, çalışmaları hakkında bilgi.)
 • Niobe

  2015 burç yorumları - mesut yılmaz
  2015 burç yorumları20.12.2014
  YazarlarAkrep burcunda doğanları 2015 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda.
 • O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması - mesut yılmaz
  O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması16.12.2014
  GündemMeclis Araştırma Komisyonu’ndaki çalışmalarla ilgili olarak “Yayın Yasağı” başvurusunu bizzat yaptığını açıklayan Komisyon’un Başkanı Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, 17 Aralık soruşturmasının yıl dönümde konuştu.Önemli açıklamalar yaptı.
 • Ünlü galerici tutuklandı - mesut yılmaz
  Ünlü galerici tutuklandı09.12.2014
  GündemDevlet Resim ve Heykel Müzesi’nden kaybolan 302 eserle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ünlü Galerici Orhan Dağhan Özil tutuklandı.Özil ifadesinde, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kuzeni E.E’yi suçladı.Özil, “Bu eserler kamu görevlilerinin bilgisi olmadan alınamaz.Bu eserler çok uzun zamandan beri müzeden çıkartılarak satılmaktadır” dedi.
 • "Bunların derdi baraj değil" - mesut yılmaz
  "Bunların derdi baraj değil"08.12.2014
  EgeEKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, yüzde 10 seçim barajının kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne yapılan müracaatı değerlendirip, "Ak Parti zamanında, 'Barajı aşağı çekelim, dar bölge, iki turlu seçim yapalım' dedi, niye kabul etmediniz? Bunların derdi baraj değil.Bunlar iktidar olamadıkları için böyleler" diyerek, muhalefeti eleştirdi.
 • Barajı siz kurdunuz - mesut yılmaz
  Barajı siz kurdunuz07.12.2014
  EkonomiEKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, yüzde 10 seçim barajının kaldırılması için Anayasa Mahkemesi’ne yapılan müracaatı değerlendirip, "Ak Parti zamanında, ’Barajı aşağı çekelim, dar bölge, iki turlu seçim yapalım’ dedi, niye kabul etmediniz? Bunların derdi baraj değil.Bunlar iktidar olamadıkları için böyleler" diyerek, muhalefeti eleştirdi.
 • Ahmet HAKAN

  Mesut’a, Koray’a öyle Egemen’e, Zafer’e böyle - mesut yılmaz
  Mesut’a, Koray’a öyle Egemen’e, Zafer’e böyle28.11.2014
  YazarlarYIL: 2002.
 • Çelik Tersanesi'nin icra ihalesinde kritik gelişme - mesut yılmaz
  Çelik Tersanesi'nin icra ihalesinde kritik gelişme27.11.2014
  EkonomiTuzla tersaneler bölgesinin ilk yatırımlarından olan Çelik Tersanesi’nin geçtiğimiz ekim ayında yapılan icra ihalesinin iptali istendi.Tersanenin eski sahibi Ali Zihni Feyzioğlu, tersanenin ucuza satıldığı iddiasında.İhaleyi kazanan Ürdünlü şirket ise paranın tamamını icra müdürlüğünün hesabına yatırdıklarını, yurt dışından önemli bir yatırımın Türkiye’ye kaydırılacağını açıkladı.
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  O artık bir dünya markası - mesut yılmaz
  O artık bir dünya markası26.11.2014
  YazarlarDünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu, Avrupa’da büyük projelere imza atıyor.Kutoğlu, 6 ülkede mağazası bulunan lüks Alman perakende devi Peek&Cloppenburg için koleksiyon hazırladı.
 • Meclis eliyle sansüre öfke - mesut yılmaz
  Meclis eliyle sansüre öfke26.11.2014
  GündemAK Partili eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış’la ilgili rüşvet, yolsuzluk suçlamalarını soruşturan Meclis Komisyonu’nun başvurusu üzerine, “Şöhret ve haklarının korunması, kişilik haklarının zedelenmemesi” gerekçesiyle Ankara 7’nci Sulh Ceza Hâkimi’nce verilen ve 27 Aralık 2014’e kadar sürecek ‘yayın yasağı’ kararı büyük tartışma yarattı.Gazeteci dernekleri, “Sansürün kabul edilemeyeceğini” belirtirken, muhalefet partileri olayı “Meclis’e sansür gölgesi düştü” diye değerlendirdiler.İşte tepkiler.
 • Mutluluğa “evet” dediler - mesut yılmaz
  Mutluluğa “evet” dediler26.11.2014
  PaparazziAkdağlar Grup’un sahibi Hanife-Mehmet Akdağ çiftinin oğulları Sercan Akdağ ile Figür Turizm’in sahibi Ali-Neriman Çalışkan’ın kızları Tuba Çalışkan, Bomonti Hilton’da evlendi.
 • Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı - mesut yılmaz
  Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı25.11.2014
  GündemDÖRT eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirildi.Yayın yasağının gerekçesi şu: “Eski Bakanlar Mehmet Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın kişilik haklarının zedelenmesinin önlenmesi, şöhret ve diğer haklarının korunması…”
 • 28 Şubat davasında ‘Tanık’ olacaklar - mesut yılmaz
  28 Şubat davasında ‘Tanık’ olacaklar06.11.2014
  Gündem28 Şubat dönemiyle ilgili 103 kişi hakkında ‘darbeye teşebbüs’ suçlamasıyla açılan dava Ankara 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor.
 • 28 Şubat’a yeni tanıklar - mesut yılmaz
  28 Şubat’a yeni tanıklar05.11.2014
  Gündem28 Şubat davasına bakan Ankara 5.Ağır Ceza Mahkemesi, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener ve dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan’ın “mağdur” olarak, eski Başbakan Mesut Yılmaz, eski bakan İsmet Sezgin ve eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden’in de “tanık” olarak dinlenmesi için ilgililere davetiye gönderilmesine karar verdi.
 • Rıza Özel

  Politik portreler ustası - mesut yılmaz
  Politik portreler ustası28.10.2014
  YazarlarTürk siyasetinin kalbinin attığı kent olan Ankara’da, pek çok siyasetçinin fotoğraf için kapısını çaldığı isim Tarık Er.
 • Mesut Yılmaz Florya'da - mesut yılmaz
  Mesut Yılmaz Florya'da28.10.2014
  FutbolTürkiye Cumhuriyeti eski başbakanlarından Mesut Yılmaz, sabah saatlerinde Florya'ya giderek sarı kırmızılı takımın antrenmanını seyretti.
 • Yalçın BAYER

  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyız - mesut yılmaz
  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyız27.10.2014
  Yazarlar91 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz, ulusal egemenlik temeline dayandırılan, hedefi çağdaş uygarlığa ulaşmak olan, ümmetten ulusa, kuldan yurttaşa kararlı bir dönüşümün ilk adımıydı.
 • Çelik Tekne Tersanesi, Ürdünlü Hijazi'nin - mesut yılmaz
  Çelik Tekne Tersanesi, Ürdünlü Hijazi'nin23.10.2014
  EkonomiÇelik Tekne Tersanesi dün yapılan icra ihalesi ile satıldı.42 yıllık tersaneyi, Türkiye’de canlı hayvan ithalatı ile adını duyuran Ürdünlü Hijazi & Ghosheh Group’un şirketi 29 milyon 300 bin TL’ye kazandı.
 • 42 yıllık Çelik Tekne Tersanesi bugün icradan satılacak - mesut yılmaz
  42 yıllık Çelik Tekne Tersanesi bugün icradan satılacak21.10.2014
  EkonomiTuzla’da ilk kurulan tersanelerden biri olan ve sektörün en büyük firmalarından biri olan Çelik Tekne’nin bugün icradan satış ihalesi yapılacak.Tersane için belirlenen değer 38 milyon TL.İhaleye teklif vermesi beklenen firmalar arasında, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz’ın şirketi GSD Denizcilik ve dünyanın sayılı canlı hayvan tedarikçilerinden Ürdünlü Hijazi&Ghosheh’in şirketi bulunuyor.Tasfiye sürecindeki şirketin bankalar ve piyasaya olan toplam borcu 250 milyon TL'yi buluyor.
 • Jacques Segueala: Artık ilerici ve muhafazakar var - mesut yılmaz
  Jacques Segueala: Artık ilerici ve muhafazakar var20.10.2014
  HayatReklamcılığın pirlerinden Jacques Segueala, Kristal Elma Reklamcılık Festivali’nde konuşma yapmak üzere İstanbul’daydı.Buluştuğumuzda önünde bir kule gibi uzanan o meşhur kitabını imzalıyordu: “Anneme Reklamcı Olduğumu Söylemeyin O Beni Genelevde Piyanist Sanıyor”.Biraz yorgundu ama bütün albenili Fransız edasıyla pırıltılı cümleler etmeyi ihmal etmedi.
 • Haftanın tarihine bakış - mesut yılmaz
  Haftanın tarihine bakış19.10.2014
  AvrupaKopyalama teknolojisinin öncüsü sayılan fotokopi makinesi, 74 yıl önce Amerikalı fizikçi Chester Floyd Carlson tarafından icat edildi.
 • Genç ruh - mesut yılmaz
  Genç ruh07.10.2014
  PaparazziEski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın ağabeyi Turgut Yılmaz, önceki gün İstinye Park’taydı.
 • 'Twitter ailesine hoşgeldiniz efendim' - mesut yılmaz
  'Twitter ailesine hoşgeldiniz efendim'10.09.2014
  GündemAltur Turizm Yönetim Kurul Başkanı Abdurrahim Albayrak, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın Twitter'a katıldığını kendi hesabından duyurdu.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Siyasetin en acımasız sorusunu Davutoğlu için soruyorum - mesut yılmaz
  Siyasetin en acımasız sorusunu Davutoğlu için soruyorum28.08.2014
  YazarlarBENİM bildiğim liderlik sihri şudur:
 • Mete Tamer OMUR

  Baba üniversitesinden mezun sanayi imparatoru - mesut yılmaz
  Baba üniversitesinden mezun sanayi imparatoru24.08.2014
  Yazarlar
 • Rauf TAMER

  Pazar Notları - mesut yılmaz
  Pazar Notları23.08.2014
  YazarlarKongre Başbakanları vardır.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Siyasette pabuç pahalıdır - mesut yılmaz
  Siyasette pabuç pahalıdır13.08.2014
  YazarlarANKARA’da ayakkabı meselesi, hükümet, parlamento, yargı, bürokrasi, askeriye gibi "gritik" kurumlar nedeniyle her dem farklıdır.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Yeni Türkiye için merak edilen 7 soru - mesut yılmaz
  Yeni Türkiye için merak edilen 7 soru11.08.2014
  YazarlarDÜN gece yarısından itibaren sorular başladı.
 • Dünyanın en büyük bankası Tekstilbank için BDDK'ya başvurdu - mesut yılmaz
  Dünyanın en büyük bankası Tekstilbank için BDDK'ya başvurdu10.08.2014
  EkonomiThe Banker dergisi tarafından hazırlanan 2014'ün en büyük 1000 bankası listesinin zirvesinde bulunan Industrial Commercial Bank of China Limited (ICBC) Tekstilbank'ı satın almak üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na başvurdu.
 • Bucaspor'dan Mesut atağı - mesut yılmaz
  Bucaspor'dan Mesut atağı09.08.2014
  EgeYENİ sezon için stoper arayışlarını sürdüren Bucaspor, Balıkesirsporlu Hasan Hatipoğlu'nun ardından geçen sezon Nazilli Belediyespor forması giyen Mesut Yılmaz'ı da listesine ekledi.
 • Talimat kimden - mesut yılmaz
  Talimat kimden01.08.2014
  GündemİSTANBUL merkezli 15 ilde düzenlenen ‘sahte isimlerle yasadışı dinleme’ operasyonunda gözaltına alınan ve kelepçeli ellerini havaya kaldırarak “Haram yemedim” diye bağıran Emniyet Müdürü Hayati Başdağ’a sorgusunda, ‘dinleme talimatını kimden aldığı’ soruldu.
 • 22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz - mesut yılmaz
  22 Temmuz tutuklamalarına ilk itiraz31.07.2014
  Gündem22 Temmuz operasyonu kapsamında Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın da bulunduğu 8 polisin tutuklanmasına avukatları itiraz etti.İstanbul 2.Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe sunan avukatlar, 8 kişinin serbest bırakılmasını talep etti.
 • 2’si örgütten 20 polis cezaevinde - mesut yılmaz
  2’si örgütten 20 polis cezaevinde26.07.2014
  GündemUsulsüz dinlemeden gözaltına alınan 39 polisten 20’si tutuklandı.Nöbetçi 1.Sulh Ceza Hâkimliği, eskiİstanbul İstihbarattan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer ile eski İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Erol Demirhan’ı ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’tan tutukladı.
içinde

Mesut Yılmaz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz