MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın DOĞAN90Yalçın BAYER78Gila BENMAYOR63Mehmet Ali BİRAND60Ertuğrul ÖZKÖK45Murat Yetkin44Ahmet HAKAN38Fatih ÇEKİRGE37Cengiz ÇANDAR31Mehmet Y. YILMAZ29Taha AKYOL29Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ29Akif BEKİ28Ferai TINÇ25Hadi ULUENGİN24Erdal SAĞLAM19Tufan TÜRENÇ19Oktay EKŞİ15Rauf TAMER14Vahap MUNYAR13Yılmaz ÖZDİL12Enis BERBEROĞLU10Deniz BAYRAMOĞLU10Verda ÖZER10Zeynep GÖĞÜŞ9Cengiz SEMERCİOĞLU9Mehmet Ali Birand - English9Ünal ÇEVİKÖZ9Kanat ATKAYA7İsmet BERKAN7Emin ÇÖLAŞAN6Ege CANSEN6Gülse BİRSEL6Selahattin DUMAN6Cüneyt ÜLSEVER5Ayşe ARMAN5İlter TÜRKMEN5Yorgo KIRBAKİ5Sedat ERGİN5Eyüp CAN5Banu TUNA4Onur BAŞTÜRK4Mehmet Barlas4Cengiz Aktar4Yusuf Kanlı4Tolga TANIŞ4Bilgin GÖKBERK4Selim Türsen4Uğur GÜRSES4Abdulkadir SELVİ4Doğan HIZLAN3Şükrü KÜÇÜKŞAHİN3Erdal İPEKEŞEN3Deniz SİPAHİ3Soner YALÇIN3Semih İdiz3Melis ALPHAN3İrem Köker3Güven ÖZALP3Uğur CEBECİ2Reha ERUS2Sevil ATASOY2Altan Tanrıkulu2Cengiz ÖZDEMİR2Ayşe ÖZEK KARASU2Burak Bekdil2Cengiz Çandar - English2Eyüp Can - Referans2Tuna KİREMİTÇİ2Kenan BAŞARAN2İzzet ÇAPA2Arzu Çakır Morin2Deniz Zeyrek2Oral Çalışlar2Bekir COŞKUN1Fatih ALTAYLI1Mehmet YAŞİN1Özdemir İNCE1Osman MÜFTÜOĞLU1Ebru ÇAPA1Ömür GEDİK1Fikret ERCAN1Temuçin Tüzecan1Yaşar SÖKMENSÜER1Rahmi TURAN1Zeynel LÜLE1Mevlüt TEZEL1Ertuğrul Özkök - English1Barçın Yinanç1Mithat Melen1Gila Benmayor - English1Melike Birgölge1Şenay DÜDEK1Gamze CİZRELİ1Sıtkı ŞÜKÜRER1Köşem Sultan1Uğur VARDAN1Razi CANİKLİGİL1Sefer LEVENT1Emre KIZILKAYA1

Merkel

Merkel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Merkel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.465 Merkel haberi bulunmuştur.

Merkel Haberleri

Alman meclisine kırmızı kart gösterildi

'Alman meclisine kırmızı kart gösterildi'

Federal Meclis Başkan Yardımcısı ve Yeşiller Partisi Milletvekili Claudia Roth, liderliğindeki heyetin 25-28 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’ye yapacağı ziyaretin iptal edilmesi üzerine, Türk hükümetinin heyeti ne meclise ne de güvenlik personeline erişim sağlanamayacağı konusunda bilgilendirdiğini söyledi. Roth, "Türkiye bize kırmızı kart gösterdi" dedi.

24.5.2017Dünya
Alman vekillerin Türkiye ziyaretine iptal

Alman vekillerin Türkiye ziyaretine iptal

Federal Meclis Başkan Yardımcısı Yeşiller Partisi Milletvekili Claudia Roth başkanlığındaki heyetin 25-28 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’ye yapacağı ziyaret iptal edildi.

24.5.2017Dünya
6.6 milyon mülteci Avrupaya ulaşmak için bekliyor

'6.6 milyon mülteci Avrupa'ya ulaşmak için bekliyor

Alman Bild gazetesi, Türkiye, Ürdün ve Kuzey Afrika'da yaklaşık 6.6 milyon kişinin Avrupa'ya ulaşmak için beklediğini yazdı. Bild gazetesi, haberini Alman güvenlik kaynaklarının hazırladığı rapora dayandırdı.

23.5.2017Dünya
Merkel testten ‘çok iyi’ not aldı

Merkel testten ‘çok iyi’ not aldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin’in Pankow semtinde Kurt Tucholsky Ortaokulu’nu ziyaret etti. Merkel kendisini okul bahçesinde karşılayan öğrencilerle önce ayaküstü sohbet etti. Öğrenciler ise Merkel’le selfie yapmak için yarıştı.

23.5.2017Dünya
‘İslam’ın Almanya’ya ait olduğunu halka anlatmalıyız’

‘İslam’ın Almanya’ya ait olduğunu halka anlatmalıyız’

Berlin’de Dinlerarası Diyalog Günü’nde konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “İslam Almanya’ya aittir” sözünün sadece teorik değil, aynı zamanda günlük yaşamın bir parçası olduğunu söyledi. Gabriel, şöyle dedi:

23.5.2017Dünya
‘Merkez’ yüzünden euro çok zayıf kaldı

‘Merkez’ yüzünden euro çok zayıf kaldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) politikaları yüzünden euronun fazla zayıf kaldığını, bu durumun, Almanya’nın görece yüksek bulunan ticaret fazlasının nedeni olduğunu belirtti.

23.5.2017Ekonomi
Dolar yönünü aşağı çevirdi

Dolar yönünü aşağı çevirdi

Dolar/TL 3.55'in hemen üzerinde, küresel piyasalar ve AKP kongresi ardından kabine revizyonuna gidilip gidilmeyeceği izleniyor.

23.5.2017Ekonomi
Muhalefetten Merkele İncirlik baskısı

Muhalefetten Merkel'e İncirlik baskısı

Reuters haber ajansı, Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin (SPD), Türkiye ile İncirlik üssü konusundaki anlaşmazlığı çözemezse, burada bulunan Alman askerlerini başka bir yere taşıması için Başbakan Angela Merkel'e baskı yaptığını yazdı.

22.5.2017Dünya
Ürdün: İncirlikten taşınma için yardıma hazırız

Ürdün: İncirlik'ten taşınma için yardıma hazırız

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Ürdün'ün İncirlik Üssü'nde konuşlu Alman askerlerinin Ürdün'e taşınması konusunda her türlü yardıma hazır olduğunu ilettiğini söyledi.

21.5.2017Dünya
Ebola salgınından ders çıkarmalıyız

Ebola salgınından ders çıkarmalıyız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dünyada artan hareketliliğin bulaşıcı hastalıkların yayılma ihtimalini artırdığını söyledi.

20.5.2017Dünya
Eylül seçimleri için bir araya geliyorlar

Eylül seçimleri için bir araya geliyorlar

Almanya’da mülteci kriziyle araları açılan kardeş partiler CDU/CSU liderleri, ortak seçim programı için pazar günü buluşuyor. Çifte vatandaşlığın kaldırılması talepleri de görüşmede gündeme gelecek.

20.5.2017Dünya
Politikacılar ve ilişkileri

Politikacılar ve ilişkileri

Almanya’nın Schleswig-Holstein Eyaleti’nde 7 Mayıs’ta yapılan eyalet parlamentosu seçimlerinde, Sosyal Demokrat Parti (SPD) beklenmedik bir yenilgi aldı. 2012 yılından beri eyalet başbakanı olarak görev yapan Torsten Albing, bu yenilgiden birkaç gün sonra aktif politikayı bırakacağını ilan etti.

20.5.2017Dünya
Merkel ile Erdoğan Brüksel’de uzlaşamazsa...

Merkel ile Erdoğan Brüksel’de uzlaşamazsa...

Almanya’nın gündemi İncirlik... Türkiye, Alman milletvekillerinin İncirlik Üssü’nde görevli askerlerine ziyaret yasağı kararını son anda kaldırmazsa, Almanya askerlerini çekecek mi? Parlamento perşembe akşamı geç saatlere kadar bu soruyu tartıştı.

20.5.2017Dünya
Yanlış kararlar Yalıkavak’ı götürdü

Yanlış kararlar Yalıkavak’ı götürdü

Profilo’nun kurucusu Jak Kamhi’nin oğlu işadamı Cefi Kamhi 18 yıllık suskunluğunu bozdu. “Yıllar içerisinde bana ve aileme yapılan haksızlıklarla ilgili hukuki mücadelemiz sürüyor. İşlerimiz de iyi” diye konuşan Kamhi, “ Yalıkavak Marina hayalimdi. O dönemin ekonomik koşulları ve insan bazen hayatta yanlış kararlar alıyor o kararlardan dolayı marinayı elden çıkarmak zorunda kaldım” açıklamasını yaptı.

19.5.2017Ekonomi
5 müşteriyi 3 bine, 250 bin ciroyu 15 milyona çıkardı

5 müşteriyi 3 bine, 250 bin ciroyu 15 milyona çıkardı

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’nin küçük kentlerinden Heilegenhaus’da faaliyet gösteren KILIC GmbH’nın patronu Tuncay Kılıç, bir zamanlar bu şirkette işçi olarak çalışıyordu. Eski sahibi şirketi satışa çıkarınca, o sırada 27 yaşında olan Tuncay Kılıç, hiç düşünmeden “Ben alırım” demiş. Ve dediğini de yapmış. 23 yıl önce satın aldığı şirketin müşteri sayısını 5’ten 3 bine, cirosunu 250 binden 15 milyon euroya çıkaran Kılıç, bugün 35 kişiye iş verdiği gibi pek çok gence meslek eğitimi imkanı sağlıyor. Çocukken sokaklarda simit satarak ticarete başlayan Tuncay Kılıç, işçi olarak geldiği Almanya’da nasıl patron olduğunu Hürriyet’e anlattı.

19.5.2017Ekonomi
Alman Dışişleri Bakanı Türkiyeyi ABDde şikayet etti

Alman Dışişleri Bakanı Türkiye'yi ABD'de şikayet etti

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik krizinin perde arkasını anlattı. ABD'de konuşan Gabriel, ziyaret için ilticacıların iadesinin istendiğini iddia etti.

19.5.2017Dünya
Almanya İncirlik krizinde AWACSları gündeme getirdi

Almanya İncirlik krizinde AWACS'ları gündeme getirdi

Türkiye ile Almanya arasında süren İncirlik Üssünde görevli askerleri ziyaret krizinde Almanya'dan yeni bir hamle geldi. ABD'de resmi temaslarda bulunan Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İncirlik krizi nedeniyle şayet Türkiye'den çekilme söz konusu olursa, bunun sadece İncirlikte görevli askerleri kapsamayacağına dikkat çekti.

18.5.2017Dünya
Erdoğan: 54 yıldır bu ülkeyi affedersiniz kapısında sürüm sürüm süründüren bir AB var(GENİŞ HABER)

Erdoğan: 54 yıldır bu ülkeyi affedersiniz kapısında sürüm sürüm süründüren bir AB var(GENİŞ HABER)

Erdoğan: 54 yıldır bu ülkeyi affedersiniz kapısında sürüm sürüm süründüren bir AB var(GENİŞ HABER)

18.5.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar: Yapamıyorsak dükkanı kapatıp gidelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar: Yapamıyorsak dükkanı kapatıp gidelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 yıl aradan sonra TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katıldı. Erdoğan "Demokraside ve ekonomide yeni bir atılım döneminin hazırlığını yapıyoruz" dedi. Erdoğan AB ile ilgili de mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda toplantısında yerli otomobil çağrısında da bulundu. 'ÇOK ÜZÜCÜ' Erdoğan, "Bundan sonra bizim dünya çapında bilinen, tanınan, değer üreten markalara ihtiyacımız var. Siyasi irade olarak biz bu konuda iş adamlarımızın arkasında olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Buna rağmen mesela yerli otomobil konusunda arzu ettiğimiz neticeye ulaşamamış olmaktan üzüntü duyuyorum. Burada sektörün içinde olan birçok girişimcimiz var. Kendi pazarımızın, ihracat potansiyelimizin ve bu alandaki birikimimizin büyüklüğü ortada iken böyle bir adım atılmaması çok düşündürücüdür. TÜSİAD üyelerinden bu konuda cesaretli bir atılım bekliyorum ve bunu TÜSİAD üyeleri yapar. Eğer şu salondan bir babayiğit çıkartamıyorsak dükkanı kapatıp gitmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

18.5.2017Ekonomi
Çavuşoğlu: Almanya İncirlikten çekilme kararı alırlarsa kendileri bilir güle güle deriz

Çavuşoğlu: Almanya İncirlik'ten çekilme kararı alırlarsa kendileri bilir 'güle güle' deriz 

Çavuşoğlu: Almanya İncirlik'ten çekilme kararı alırlarsa kendileri bilir 'güle güle' deriz 

18.5.2017Ankara
Dışişleri Bakanından Almanyaya İncirlik tepkisi: Yalvaracak değiliz

Dışişleri Bakanı'ndan Almanya'ya İncirlik tepkisi: 'Yalvaracak değiliz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı canlı yayında son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Çavuşoğlu, terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan misyoner papaz Andrew Craig Brunson için, "Bu konuda yargı süreci işliyor. Konsolosluk erişimi sağlanıyor. Ailesi ve avukatlarıyla görüşüyor. Ama yasal bir süreç işliyor. Bu konu açılınca Sayın Cumhurbaşkanımız bunları açıkladı" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Almanya ile yaşanan İncirlik gerilimi için ise, "İncirlik'ten çekilirlerse kendileri bilir. Yalvaracak değiliz" diye konuştu.

18.5.2017Gündem
İlk ziyaret Ürdüne

İlk ziyaret Ürdün'e

Almanya’da İncirlik krizi büyük tartışma yaratıyor. Alman Dışişleri Bakanı da Alman vekillere, ziyaret izni verilmezse üsteki Alman askerlerini geri çekeceklerini açıkladı. Almanya; Kıbrıs ve Ürdün dahil 8 alternatif belirledi. Savunma Bakanı von der Leyen yeni üs arayışı çerçevesinde hafta sonu ilk ziyaretini Ürdün’e yapacak.

17.5.2017Dünya
Krizi Erdoğan- Merkel görüşmesi çözebilir

Krizi Erdoğan- Merkel görüşmesi çözebilir

TÜRKİYE’nin, Alman vekillerin İncirlik Hava Üssü’nde görevli askerlerine ziyaret izni vermemesinin ardından, Alman hükümetinin üsteki askeri unsurlarını Ürdün’e kaydırma planına iki hafta içerisinde karar vereceği belirtiliyor. Ancak, bu süre içerisinde, 25 Mayıs’ta Brüksel’de yapılacak NATO toplantısı kapsamında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Alman Şansölye Angela Merkel’in görüşmesi halinde sorunun çözülmesi mümkün.

17.5.2017Dünya
Polis polisle çatıştı... Parlamentoya girmeye çalıştılar

Polis polisle çatıştı... Parlamentoya girmeye çalıştılar

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, hükümet karşıtı gösteri yapan polisler parlamentoya girmeye çalışınca çevik kuvvet ekipleri ile göstericiler arasında arbede çıktı.

17.5.2017Dünya
İki general Almanyadan sığınma istedi

İki general Almanya'dan sığınma istedi

TSK mensubu iki general Almanya’dan sığınma talebinde bulundu.

17.5.2017Dünya
Aralarındaki oy farkını 12 puana yükseltti

Aralarındaki oy farkını 12 puana yükseltti

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in partisi CDU ile SPD aralarındaki oy farkı, genel seçimlere dört ay 12 puana kadar çıktı.

17.5.2017Dünya
Merkel, anketlerde önde gidiyor

Merkel, anketlerde önde gidiyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in muhafazakârları, merkez sol Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile aralarındaki farkı, genel seçimlere dört ay kala yapılan en yeni ankette 12 puana kadar çıkardı.    

17.5.2017Dünya
De Maiziere ‘öncü kültür’ kavramını yine savundu

De Maiziere ‘öncü kültür’ kavramını yine savundu

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere daha önce kullandığı ‘öncü kültür’ kavramını bir kez daha savundu. ‘Kültürel Entegrasyon Girişimi’ adlı oluşum, Almanya’da ortak yaşama ilişkin 15 tez hazırladı.

17.5.2017Dünya
Almanyadan Ürdüne İncirlik ziyareti

Almanya'dan Ürdün'e 'İncirlik' ziyareti

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, haftasonu Ürdün'e giderek 'İncirlik Hava Üssü'ne alternatif olarak gösterilen Muvaffak Salti askeri üssünü ziyaret edeceği açıklandı. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ise Ankara'nın Alman milletvekillerinin İncirlik ziyaretine izni vermemesi ile ilgili açıklamada bulundu. Gabriel Türkiye'nin İncirlik kararını 'Alman parlamentosuna şantaj' olarak nitelendirdi.

17.5.2017Dünya
Trump Merkele Erdoğan hakkında “Harika bir adam” demiş

Trump Merkel'e Erdoğan hakkında “Harika bir adam” demiş

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz ay Almanya Başbakanı Angela Merkel ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili “Harika bir adam” dediği ifade edildi.

16.5.2017Dünya
İki lider sözleşmelerin yenilenmesinde hemfikir

İki lider sözleşmelerin yenilenmesinde hemfikir

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görevi devraldıktan sonra ilk yurt dışı ziyaretini Almanya’ya yapan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Berlin’de ortak basın toplantısı düzenledi. Macron’un ilk ziyaretini Berlin’e yapmasından büyük onur duyduğunu belirten Merkel, yeni cumhurbaşkanını cesaretli bir şekilde yola çıkmasından dolayı kutladığını ifade etti.

16.5.2017Dünya
Schulz en ağır darbeyi memleketinden yedi

Schulz en ağır darbeyi memleketinden yedi

Almanya’nın nüfus olarak en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’da pazar günü yapılan seçim sonuçlarıyla, rüzgar yine Başbakan Merkel’den yana döndü. Eylül’de yapılacak genel seçimlerde “Merkel’i bu sefer yeneriz” umudu taşıyan Sosyal Demokratlar hezimete uğradı.

16.5.2017Dünya
Almanya ile İncirlik gerilimi

Almanya ile İncirlik gerilimi

Türkiye’nin, Alman vekillerin İncirlik Hava Üssü’nde görevli askerlerine ziyaret izni vermemesine Almanya sert tepki gösterdi. Başbakan Merkel, olayla ilgili ‘can sıkıcı’ ifadesini kullandı ve başka üs alternatiflerini incelediklerini söyledi.

15.5.2017Dünya
Son dakika... Almanya ile kriz büyüyor Merkelden flaş İncirlik açıklaması

Son dakika... Almanya ile kriz büyüyor! Merkel'den flaş 'İncirlik' açıklaması

Alman haber ajansı dpa, Türkiye'nin İncirlik'teki Alman askerlerini ziyaret etmek isteyen Alman milletvekillere izin vermediğini duyurdu. Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in Sözcüsü Steffen Seibert ise vekillerin İncirlik'i ziyaret etmemesinin kabul edilemez olduğunu belirtirken, İncirlik'ten çekilmek için alternatif lokasyonlarla ilgileneceklerini söyledi. Almanya Başbakanı Merkel'den de benzer bir açıklama geldi. Merkel, "Ürdün seçeneklerden biri" dedi.

15.5.2017Dünya
NSU ile ilgili belgeler neden açıklanmıyor

NSU ile ilgili belgeler neden açıklanmıyor

Alman ordusunda ortaya çıkan ırkçı terör saldırısı planı, orduda neler oluyor sorusunu gündeme getirdi. Aşırı sağın orduya sızmış olmasından korkuluyor.

15.5.2017Dünya
Yeni Fransa Cumhurbaşkanı’nın ilk mesajları: Güçlü AB özgüvenli Fransa

Yeni Fransa Cumhurbaşkanı’nın ilk mesajları: Güçlü AB özgüvenli Fransa

Fransa’da aşırı sağcı Marine Le Pen’i yenerek geçen hafta yeni cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, dün görevi François Hollande’dan teslim aldı. Macron, AB’yi reformlarla canlandırma, Fransızlara özgüvenlerinigeri kazandırma sözü verdi.

14.5.2017Dünya
Almanyada zafer Merkelin

Almanya'da zafer Merkel'in

Almanya’da göçmen ve Türk nüfusun en yoğun olduğu Kuzey Ren Vestfalya’da dün eyalet parlamento seçimleri yapıldı. İlk sandık çıkış anketine göre, Başbakan Merkel’in lideri olduğu CDU birinci parti çıktı.

14.5.2017Dünya
Sosyal Demokratlar KRV’yi Merkel’e kaptırdı

Sosyal Demokratlar KRV’yi Merkel’e kaptırdı

Almanya’nın nüfus olarak en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya (KRV) seçimlerinde kafa kafaya bir yarış yaşandı. SPD yine kaybetti. CDU kazandı. SPD arka arkaya üçüncü kaleyi de CDU’ya kaptırdı. Seçim sonuçları aynı zamanda eylülde yapılacak genel seçimler için bir gösterge.

14.5.2017Dünya
Merkel’den yardım istemek için Berlin’e geliyor

Merkel’den yardım istemek için Berlin’e geliyor

Bugün görevi devralan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, yarın ilk yurtdışı ziyaretini Berlin’e yapıyor. Merkel, Macron’a sıkı bir işbirliği önerdi.

14.5.2017Dünya
Fransada tarihi gün En genç cumhurbaşkanı görevi devraldı

Fransa'da tarihi gün! En genç cumhurbaşkanı görevi devraldı

Fransa'da Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron, bugün görevi 2012'den bu yana yürüten François Hollande'dan devraldı. Macron, 1958 yılında kurulan Fransa Cumhuriyeti'nin 8'inci cumhurbaşkanı oldu. Macron, görevi aldıktan sonra yaptığı konuşmada,"Görevde kaldığı sürece Avrupa Birliği'ni reforme etmek ve yeniden başlatmak için uğraşacağım" dedi. Macron göreve geldikten sonra Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada Kuzey Kore'nin dün gece yaptığı balistik füze denemesi kınandı.

14.5.2017Dünya
En büyük eyalette oy verme işlemi başladı

En büyük eyalette oy verme işlemi başladı

Almanya’nın nüfus olarak en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’da oy verme işlemi başladı. 13.1 milyon seçmen bugün sadece eyaletin kaderini belirlemekle kalmayacak, eylülde yapılacak genel seçimleri de bir ölçüde belirlemiş olacak.

14.5.2017Dünya
Avrupalı meslektaşları bu sözlere çok kızacak

Avrupalı meslektaşları bu sözlere çok kızacak

Türkiye’nin en zengin mutfağına sahip olan kentlerden biri olan Gaziantep’in ünlü Sahan restoranlarının işletmecisi ve yazar Tahir Tekin Öztan, Gaziantep Kitap Fuarı’nda yazar Faruk Şüyün ile birlikte ’Kebap Kültürü ve Uluslararası Açılımı’ konulu bir söyleşi yaptı. Söyleşine Almanya’dan Avrupa’ya yayılan ‘Tür döneri’ de gündeme geldi. Öztan’a göre Almanya ve Avrupa ülkelerindeki döner, ’Türk döneri’ değil!

14.5.2017Dünya
Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande beş yıllık görev süresini tamamlayarak bugün Elysee Sarayı’ndan ayrılıyor. Hollande görevini geçen hafta pazar günü seçilen ülkenin en genç cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a devredecek.

14.5.2017Dünya
Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Elysee Sarayı devir teslim için hazırlandı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande beş yıllık görev süresini tamamlayarak bugün Elysee Sarayı’ndan ayrılıyor. Hollande görevini geçen hafta pazar günü seçilen ülkenin en genç cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a devredecek.

14.5.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Belki Kasım, belki Kasım’dan da yakın

Belki Kasım, belki Kasım’dan da yakın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs AK Parti olağanüstü genel kurulunda yaptığı konuşmanın en önemli bölümlerinden birisi de, ipucu verdiği ama açıklamadığı “altı aylık yol haritası” idi.

22.5.2017Murat Yetkin
Erdoğan-Trump görüşmesinin satır arası

Erdoğan-Trump görüşmesinin satır arası

MERAKLA beklenen Erdoğan-Trump görüşmesi gerçekleşti.

17.5.2017Abdulkadir SELVİ
İlle de YPG diye tutturmasaydık

İlle de YPG diye tutturmasaydık

MERKEL’i kıskandıracak Trump / Erdoğan tokalaşmasıyla...

17.5.2017Ahmet HAKAN
Sıra kendi göbeğimizi kesmekte

Sıra kendi göbeğimizi kesmekte

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın deklare ettiği o an geldi.

17.5.2017Akif BEKİ
Batı ile kriz

Batı ile kriz?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın bugün Başkan Trump’la yapacağı görüşme, diplomasi tarihimizin en önemli olaylarından biridir.

15.5.2017Taha AKYOL
Üst düzey ziyaretler ve olumlu gündem yaratabilmek

Üst düzey ziyaretler ve olumlu gündem yaratabilmek

Üst düzey ziyaretlerin başarısı gündemleriyle doğru orantılıdır. Kimi ziyaretlerde ileriye dönük, vizyoner ve olumlu işbirliğine odaklı, küresel gündemden kopuk olmayan görüşmeler yapılır. Kimi ziyaretlerde, yine küresel gündemle ilgili olmakla birlikte, gergin, bölgesel odaklı ve olumsuz unsurların konuşulduğu gündemler oluşur. Türkiye son yıllarda bir türlü olumlu gündem üretemiyor.

14.5.2017Ünal ÇEVİKÖZ