MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Gila BENMAYOR83Ertuğrul ÖZKÖK52Ercan KUMCU49Doğan ULUÇ47Yalçın BAYER45Cengiz SEMERCİOĞLU41Vahap MUNYAR36Yalçın DOĞAN35Sahrap SOYSAL35Hadi ULUENGİN33Ayşe ARMAN30Kanat ATKAYA29Yılmaz ÖZDİL29Onur BAŞTÜRK28Erkan ÇELEBİ23Deniz BAYRAMOĞLU23Cengiz ÇANDAR22Ayşe ÖZEK KARASU22Kubilay KESKİN19Mehmet YAŞİN17Taha AKYOL17Gökhan KİMSESİZCAN17Uğur VARDAN17Enis BERBEROĞLU16Uğur CEBECİ16Nurten ERK TOSUNER16Sevil ATASOY16Şenay DÜDEK16Ömür GEDİK15Arman Kırım15Mehmet Y. YILMAZ15Doğan HIZLAN14Cüneyt ÜLSEVER13Zeynep GÖĞÜŞ13Fatih Tekeci13Fatih ALTAYLI12Osman MÜFTÜOĞLU12Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU12Tolga TANIŞ12Adnan KAYA12Erdal SAĞLAM11Tuğrul ŞAVKAY11Ahmet HAKAN11Ayçe DİKMEN11Mehmet Uğur YÜKSEL11Bülent BOĞ9Ali Atıf BİR9Deniz SİPAHİ9Ege CANSEN9Muharrem SARIKAYA8Salih NEFTÇİ8Sedat ERGİN8Melis ALPHAN8Özdemir İNCE7İbrahim Bilik7Şükrü KIZILOT7Altan Tanrıkulu7Yaşar SÖKMENSÜER7Serhan ASKER7Kenan BAŞARAN7Savaş ÖZBEY7Akif BEKİ7Ferai TINÇ6Serdar TURGUT6Yasemin BORAN6Mesude ERŞAN6Melda Narmanlı ÇİMEN6Fatih ÇEKİRGE6Soner YALÇIN6Melike Karakartal6Ahmet Arsan6İsmet BERKAN6Erdem SEVGİ6Gürül Öğüt6Gülse BİRSEL6İzzet ÇAPA6Uğur GÜRSES6Selçuk ŞİRİN6Bekir COŞKUN5Emin ÇÖLAŞAN5Pakize SUDA5Mehmet Ali BİRAND5Figen BATUR5Banu TUNA5Erdal İPEKEŞEN5Yonca TOKBAŞ5Nuran ÇAKMAKÇI5Verda ÖZER5Vedat MİLOR5Ercan SAATÇİ4Bünyamin SÜRMELİ4Nilüfer PAZVANTOĞLU4Rahmi TURAN4Eyüp Can - Referans4Ayşe ARAL4Ertan ACAR4Bahar AKINCI4Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ4Mehmet ÖZ4Hikmet Demirkol4

Meksika

Meksika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meksika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.006 Meksika haberi bulunmuştur.

Meksika veya resmî adıyla Birleşik Meksika Devletleri, yüzölçümü 2.000.000 km2'ye yakın olan bir Latin Amerika ülkesidir.

Meksiko, Guadalajara, Monterrey, Puebla, Toluca, Tijuana, León ve Ciudad Juárez Meksika'nın en büyük şehirleridir.

 

Meksika Haberleri

Robot takımı Sparc Amerika yolcusu

Robot takımı Sparc Amerika yolcusu

Altı farklı okulun birleşmesiyle oluşan Sparc robot takımı, Amerika yolcusu. Yarışmanın Türkiye ayağında 5 bin dolarlık girişimci ödülünü kazanan Sparc, dünyanın en önemli robotik yarışmaları arasında gösterilen FRC’de (First Robotic Competition) Türkiye’yi ABD Los Angeles’da temsil edecek.

24.3.2017Eğitim
Anadolu kadınları olmasaydı ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Anadolu kadınları olmasaydı ne kadar yavan olurdu müziğimiz ve hayatımız

Türk halk müziğinin güçlü yorumcusu, müzik yaşamında 47 yılı geride bırakan Sabahat Akkiraz yeni albümünde ‘ustaları’ ve ‘dostlarıyla’ kayda girdi. Türkülerini Arif Sağ’dan Bedük’e uzanan geniş bir sanatçı yelpazesindeki 14 müzisyenle seslendirdi. Salı akşamı dostlarıyla sahne alacak olan Akkiraz, albümü kendisine eşlik eden müzisyenlerden Aylin Aslım’a anlattı...

23.3.2017Kitap Sanat
Motor sesi özlemi bitiyor Formula 1 başlıyor...

Motor sesi özlemi bitiyor! Formula 1 başlıyor...

Dünyanın en çok izlenen spor organizasyonlarından Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 2017 sezonu, bu hafta sonunda yapılacak Avustralya Grand Prix'si ile başlayacak.

23.3.2017Spor
ABD Genelkurmay Başkanından çelişkili YPG açıklaması

ABD Genelkurmay Başkanı'ndan çelişkili 'YPG' açıklaması

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis Kongre'den Suriye'de askeri operasyonlar için özel bir yetki tasarısı çıkarmasını istedi. Öte yandan, senatörler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford’a terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD ile Rusya arasındaki ilişkiyi de sordular. Dunford, Rusya ile çalışan YPG unsurlarının ABD tarafından desteklenmediğini ve o unsurlara ekipman verilmediğini aktardı. Ancak desteklenen grupların Rusya ile ilişkisi bulunup bulunmadığına da bakıldığını ifade eden Dunford, PYD/PKK’nın askeri kolu YPG’nin Rusya ile siyasi ilişkisi bulunduğunu ifade etti.

22.3.2017Dünya
Çikolatanın sağlığa faydaları

Çikolatanın sağlığa faydaları

Ruhumuzun besini çikolatanın geçmişi bundan tam 4 bin yıl öncesine dayanıyor. Şöyle ki...

22.3.2017Ankara
Meksikada çekilen ilginç kavga görüntüsü

Meksika'da çekilen ilginç kavga görüntüsü

Mucize mi? yoksa numara mı? Meksika'da bir vatandaşın cep telefonu ile çektiği o anlar şaşkınlık yarattı. Engelli sandalyesiyle yolda dilenen kişi bir taksici ile tartışmaya başladı. Taksici daha fazla dayanamayıp engelli vatandaşı yumruklayınca, engelli olan kişi bir anda ayaklanıp taksiciye karşılık vermeye başladı. O anları çeken vatandaş ve eşi şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu görüntü karşısında yaşanan bir mucize mi yoksa dilencinin bir oyunu mu diye akıllarda soru işareti uyandı.

22.3.2017Haber
Yeraltı müzeleri ve eğlencesiyle ünlü ülke: Meksika

Yeraltı müzeleri ve eğlencesiyle ünlü ülke: Meksika

Meksika, sizi bol kahkahayla karşılayacak renkli ve eğlenceli bir ülke... Her köşe başında şarkı söyleyen sıcacık insanları, restorana girer girmez kafanıza takılan koca Meksika şapkaları, kaktüsleri, piramitleri ve ilginç sualtı heykel müzesiyle dünyada gördüğüm en özel yerlerden... İşte size eğlencenin baş rolde olduğu güzel ülke Meksika gezi rehberi...

22.3.2017Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 kanunu onayladı

21.3.2017Ankara
İstanbul Dans Festivali 29 Nisan 3 Mayis Tarihlerinde gercekleşecek

İstanbul Dans Festivali 29 Nisan 3 Mayis Tarihlerinde gercekleşecek

İstanbul Dans Festivali 29 Nisan 3 Mayis Tarihlerinde gercekleşecek

21.3.2017İstanbul
Festival dev kuklaların yakılmasıyla sona erdi

Festival dev kuklaların yakılmasıyla sona erdi

İspanya’nın Valencia kentinde düzenlenen ve geçen yıl UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne giren Las Fallas Festivali, kent merkezindeki dev kuklaların ateşe verilmesiyle son buldu.

20.3.2017Dünya
Ronaldo söyleşisi

Ronaldo söyleşisi

REAL Madrid’li ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile yapılan söyleşi, Kelebek’te “Türkler çok fanatik” başlığıyla yayınlandı. “Türk Telekom reklamı için İspanya’da ikinci kez kamera karşısına geçen Ronaldo’nun, Gökhan Kimsesizcan’ın sorularını yanıtladığı” belirtiliyordu.

19.3.2017OkurTemsilcisi
İzmir mutfağını üniversite tanıttı

İzmir mutfağını üniversite tanıttı

İzmir, Dünya Gurme Şehirler Birliği (Reseau Delice) üyesi Montreal’in 375’inci kuruluş yıldönümünde İzmir’de bir vakıf üniversitesi tarafından tanıtıldı.

19.3.2017Teog
Ege mutfağına Montrealden dokunuş

Ege mutfağına Montreal'den dokunuş

Ege mutfağına Montreal'den dokunuş

18.3.2017İzmir
Dizel mi benzinli mi

Dizel mi benzinli mi?

Türkiye’de dizel araçlar benzinli araçlara göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında daha pahalıya satılıyor. Peki, dizel araçlardan ödediğimiz bu farkın karşılığını tam olarak alabiliyor muyuz? Güncel yakıt fiyatları ele alındığında dizel araçlara ödenen parada kâra geçilebilmesi için en az 150 bin kilometre yol yapılması gerektiği ortaya çıkıyor.

17.3.2017Ekonomi
Türkiye rüzgar enerjisinde avrupa liginde

Türkiye rüzgar enerjisinde avrupa liginde

KÜRESEL Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC), 2016 yılında dünya çapında rüzgar enerjisinin ne durumda olduğunu istatistiklerle açıkladı.

17.3.2017Dijital Sanayi
Dünyanın en eski piramidi: Begazinskaya / Kazakistan

Dünyanın en eski piramidi: Begazinskaya / Kazakistan

Kazakistan'da günümüzden 3000-3500 yıl önce yapıldığı tahmin edilen bir piramit bulundu. Daha önce Meksika ve Çin'de, Mısır'dakilere benzer yada farklı formlarda piramitler bulunmuştu. Ama Kazakistan'da ilk kez bu tip bir yapıya rastlandı. İşte Begazinskaya olarak adlandırılan M.Ö. 500 yılına ait piramidin sırrı...

17.3.2017Seyahat
Üç ebeveynli bebek uygulaması İngilterede başlıyor

Üç ebeveynli bebek uygulaması İngiltere'de başlıyor

İngiltere'deki bir hastaneye, üç ayrı kişinin DNA'sını kullanarak tüp bebek tedavisi sunma izni verildi.

16.3.2017Dünya
Datçalı yapboz ustası adını dünyaya duyurdu

Datçalı yapboz ustası adını dünyaya duyurdu

Datçalı yapboz ustası adını dünyaya duyurdu

16.3.2017Muğla
Protestoculara karşı rögar kapakları bile mühürlendi

Protestoculara karşı rögar kapakları bile mühürlendi

Dünyanın dört bir yanından maliye bakanları, merkez bankalarının başkanları, uluslararası ekonomi çalışması için Almanya’nın 2 bin yıllık tarihi sağlık merkezi kenti olarak Roma kaplıcaları ve 150 yıllık dünyanın en ünlü kumarhanesiyle bilinen 55 bin nüfuslu Baden Baden kentinde G- 20 zirvesi cuma günü başlıyor.

16.3.2017Dünya
Vahşet... Toplu mezardan 250 kafatası çıkarıldı

Vahşet... Toplu mezardan 250 kafatası çıkarıldı

Meksika'da bulunan bir toplu mezardan, yıllar önce uyuşturucu baronlarının öldürdüğü kişilere ait olduğu sanılan 250 kafatası çıkarıldı.

14.3.2017Dünya
Türk balıkları Meksika yolcusu

Türk balıkları Meksika yolcusu

Türk balıkları Meksika yolcusu

14.3.2017İzmir
‘Güneş’li günler yakın

‘Güneş’li günler yakın

Türkiye’nin cari açığına da ilaç olabilecek güneş enerjisinde, yatırımcı 2017’den umutlu. Güneş enerjisi şirketleri bu yıl Türkiye’nin emekleme safhasını geçip, atağa kalkmasını beklediklerini söylüyor. Ayrıca haziran ayından itibaren EPDK’nın yayınlaması beklenen yönetmelikle evinin çatısına güneş panelleri kurarak, elektriğini kendi üretmek isteyenlerin de işlemleri kolaylaşacak.

13.3.2017Ekonomi
‘O da mı göçmen’ diyeceğiniz 10 ünlü göçmen Amerikalı

‘O da mı göçmen?’ diyeceğiniz 10 ünlü göçmen Amerikalı

Trump’ın başkanlığının ardından sular durulmuyor. Amerika’yı tekrar ‘büyük’ yapmak adına öncelikle tüm göçmenleri ülkeden süreceğini ve hatta Meksika ile aralarına devasa bir duvar öreceğini söyleyen Trump, başkan seçilir seçilmez de bu uçuk fikirlerini hayata geçirmek adına adımlar atıp Amerikan halkının büyük çoğunluğunu iyiden iyiye germeyi başardı. Gerilen bu Amerikalıların Trump’a cevabı açık: Hepimiz göçmeniz! Gerçekten şöyle bir bakınca Amerikan tarihinin en ünlü isimlerinin çoğu göçmen. İşte size birkaç sıkı örnek...

13.3.2017Hayat
Korkuttan, Atleticoya Barçalı gözdağı

Korkut'tan, Atletico'ya Barçalı gözdağı!

Bayer Leverkusen'in çiçeği burnunda Teknik Direktörü Tayfun Korkut, İspanyol gazetesine açıklamalarda bulundu. Korkut, Atletico Madrid ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi 2'inci turu rövanş maçı için "Calderon'da yenilmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

13.3.2017Spor
ABD ile o anlaşma yeniden gündemde

ABD ile o anlaşma yeniden gündemde

Trump yönetiminin Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı’nı (TTIP) iptal ederek ülkeler bazında ikili serbest ticaret anlaşmalarına yönelebileceğini belirten Turkish Heritage Organization Başkanı Ali Çınar, bunun Türkiye ile ABD arasındaki ekonomik ilişkilerde yeni bir dönem başlatabileceğini söyledi. Çınar, ABD pazarının Türk işadamları için çok önemli fırsatlar barındırdığına da dikkat çekti.

13.3.2017Ekonomi
13 Mart Pazartesi DHA SPOR GÜNDEMİ

13 Mart Pazartesi DHA SPOR GÜNDEMİ

13 Mart Pazartesi DHA SPOR GÜNDEMİ

13.3.2017İstanbul
Türkiye 2016da dünya turizm sıralamasına giremedi

Türkiye 2016'da dünya turizm sıralamasına giremedi

Türkiye 2016'da dünya turizm sıralamasına giremedi

12.3.2017İstanbul
Meksikada futbol 10 gün askıya alındı

Meksika'da futbol 10 gün askıya alındı

Meksika'da hakemlerin greve gitmesi nedeniyle maçlara 10 gün ara verildi

12.3.2017Spor
Topraktan gökyüzüne

Topraktan gökyüzüne

Seramik sektörünün öncülerinden Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur, “Seramikle topraktan başladığımız yolculuk savunma ve havacılıkla gökyüzüne taşındı. Türkiye’nin ilk milli piyade tüfeğinden ilk turbojet motoru ve ilk insansız hava aracına (İHA) kadar pek çok yenilikçi projeyi hayata geçiriyoruz” dedi.

10.3.2017Ekonomi
İstanbul’u sallamaya geliyor

İstanbul’u sallamaya geliyor!

Dünyanın en ünlü DJ’lerinden BETOKO 10 Mart Cuma günü İstanbul’u The Clone’u sallamaya geliyor!

10.3.2017Keyif
Dijitale yılda 135 milyon dolar

Dijitale yılda 135 milyon dolar

GARANTİ Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, Türkiye’de bireysel müşterilerde dijital finansal işlemler hacminde yüzde 24’lük payla lider olduklarını söyleyerek “Yani dijital ortamdaki her dört işlemden biri Garanti’den yapılıyor. Garanti’nin aktiflerde pazar payı yüzde 12, dijitalde yüzde 24. 20 yıldır liderliği bırakmıyoruz” dedi.

9.3.2017Ekonomi
Tatilde bile rahat yok

Tatilde bile rahat yok

Model ve oyuncu Amber Rose, bir grup arkadaşıyla birlikte Meksika tatiline çıktı.

9.3.2017Magazin
Türk şekercisi, Meksika yolcusu

Türk şekercisi, Meksika yolcusu

Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (Ur-Ge) projesi kapsamında İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği bünyesindeki şekerli mamuller ihracatçıları, Meksika ve Latin Amerika başta olmak üzere tüm Amerika kıtasının artan şeker talebinden aldığı payı arttırabilmek için Expo Antad Fuarı’na katıldı.

9.3.2017Ekonomi
Guatemalada yurt yangını: 22 genç kız öldü

Guatemala'da yurt yangını: 22 genç kız öldü

Guatemala'nın başkenti Guatemala City'nin 25 kilometre güneydoğusundaki San Jose Pinula'daki bir yurtta çıkan yangında en az 22 genç kız hayatını kaybetti.

9.3.2017Dünya
Meksika rallisi başlıyor

Meksika rallisi başlıyor!

Dünyanın ve motor sporlarının en prestijli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın bu sezonki üçüncü yarışı Meksika Rallisi, 9-12 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

8.3.2017Diğer
Murat Han: Her başarılı erkeğin arkasında başarısız yıllar var

Murat Han: Her başarılı erkeğin arkasında başarısız yıllar var

Uzun zamandır ekranlarda olmayan ve yaşamını Amerika’da sürdüren Murat Han, Kanal D’nin yeni dizisi “Evlat Kokusu”na hayır diyemedi, bavulunu toplayıp İstanbul’a geldi. Bu akşam başlayacak dizide zeki, küstah ve çapkın bir adamı canlandıran oyuncu, “Amerika’da maddiyat konusunda zorlandığım zamanlar oldu. Aslında her başarılı erkeğin arasında bir kadın değil pek çok başarısız yıl var” diyor.

7.3.2017Magazin
SHOEXPO 41. kez kapılarını açtı

SHOEXPO 41. kez kapılarını açtı

SHOEXPO 41. kez kapılarını açtı

7.3.2017İzmir
Meksikalı spiker milyonları ekranlara kilitledi

Meksikalı spiker milyonları ekranlara kilitledi

Meksika’nın en güzel spor spikerlerinden Patty Lopez de la Cerda, sosyal medyanın da en çok konuştuğu isimlerden...

7.3.2017Spor
Pasifik ülkeleri İzmirli işadamlarına tanıtıldı

Pasifik ülkeleri İzmirli işadamlarına tanıtıldı

İZMİR Ticaret Odası'nda (İTO) Şili, Meksika, Peru ve Kolombiya'dan oluşan Pasifik Birliği Ülkeleri İzmirli iş adamalarına tanıtıldı. İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, mesafe uzak olmasına karşın iletişim ve lojistik sektörleri ile ekonomide mesafelerin kısaldığını belirterek, Birlik üyesi ülkeleri İzmir'deki fuarlara davet etti.

7.3.2017İzmir

Yazar Sonuçları

Evet çıkarsa ne, hayır çıkarsa ne yapacağız

Evet çıkarsa ne, hayır çıkarsa ne yapacağız

5 Nisan 2017 günü Moskova’da Kremlin’de Charles Aznavour konserinde olacağım.

23.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Bunların hepsi bir haftada oldu iyi mi

Bunların hepsi bir haftada oldu iyi mi

BİLMEDİĞİNİZ şeyler değil...

21.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Ronaldo söyleşisi

Ronaldo söyleşisi

REAL Madrid’li ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile yapılan söyleşi, Kelebek’te “Türkler çok fanatik” başlığıyla yayınlandı. “Türk Telekom reklamı için İspanya’da ikinci kez kamera karşısına geçen Ronaldo’nun, Gökhan Kimsesizcan’ın sorularını yanıtladığı” belirtiliyordu.

19.3.2017Faruk BİLDİRİCİ
Türkiye’de vatandaşların yıllardır vazgeçmeden sorduğu soru; Dizel mi benzinli mi

Türkiye’de vatandaşların yıllardır vazgeçmeden sorduğu soru; Dizel mi benzinli mi?

Türkiye’de dizel araçlar benzinli araçlara göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında daha pahalıya satılıyor. Peki, dizel araçlardan ödediğimiz bu farkın karşılığını tam olarak alabiliyor muyuz? Güncel yakıt fiyatları ele alındığında dizel araçlara ödenen parada kâra geçilebilmesi için en az 150 bin kilometre yol yapılması gerektiği ortaya çıkıyor.

18.3.2017Sefer LEVENT
Tatlı ve pizzayla yeni nesil ilk diyetim

Tatlı ve pizzayla yeni nesil ilk diyetim

HATIRLAYIN, daha bir ay önce Grammy törenine giderken 200 gram fazla dediğim için yer yerinden oynadı.

18.3.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Aslında konuşmasak daha iyi

Aslında konuşmasak daha iyi

 Sizde de oluyor mu bilmem.

18.3.2017Onur BAŞTÜRK
Bu gençler umut veriyor

Bu gençler umut veriyor

Son aylarda birkaç kez Kayseri’ye gitme şansım oldu, bu kez de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu kentteydim. Kayseri girişimci ruhu, Erciyes’i, pastırma ve mantısıyla zaten bir marka şehir. Ama bu kez tanıştığım yeni kuşak girişimciler ve ortaya çıkardıkları ürünlerin kalitesi beni çok etkiledi...

18.3.2017Müge AKGÜN
Tek kale maç

Tek kale maç

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda’daki olaylardan sonra yaptığı konuşmada şunu söyledi:

17.3.2017Mehmet Y. YILMAZ
Mühendislikte kız öğrenci oranımız ABD’den yüksek

Mühendislikte kız öğrenci oranımız ABD’den yüksek

8 MART haftasını güzel bir haberle kapatıyoruz

9.3.2017Gila BENMAYOR
Meksika’nın aştığı ‘duvarı’ biz kendimize örüyoruz

Meksika’nın aştığı ‘duvarı’ biz kendimize örüyoruz

ABD’de Donald Trump’ın seçimi kazandığı anlaşıldığında, duvar örüp ticareti de vergilendireceğini vadettiği Meksika’nın parası peso hızla değer kaybetti.

7.3.2017Uğur GÜRSES
8 Martta kadınlar yine tek yürek

8 Mart'ta kadınlar yine tek yürek

OLEEEEY!

7.3.2017Ayşe ARMAN