MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Şükrü KIZILOT563Yalçın BAYER474Erdal SAĞLAM175Emin ÇÖLAŞAN103Vahap MUNYAR99Yalçın DOĞAN55Ercan KUMCU52Fatih ALTAYLI52Mehmet Y. YILMAZ47Oktay EKŞİ43Ertuğrul ÖZKÖK38Oya BERBEROĞLU34Ege CANSEN33Erkan ÇELEBİ33Gila BENMAYOR29Enis BERBEROĞLU26Noyan Doğan20Mehmet Ali BİRAND17Sedat ERGİN17Fatih ÇEKİRGE16Erdinç Çelikkan15Tufan TÜRENÇ15Şükrü KÜÇÜKŞAHİN14Doğan HIZLAN13Muharrem SARIKAYA13Murat BARDAKÇI13Salih NEFTÇİ13Memet ESER12Nurten ERK TOSUNER12Abdülkadir Küşin11Hayri ÇETİNKAYA11Uğur DÜNDAR11Yılmaz ÖZDİL11Çiğdem TOKER10Ahmet HAKAN9Bekir COŞKUN8Cengiz SEMERCİOĞLU8Cüneyt ÜLSEVER8Deniz SİPAHİ8Uğur CEBECİ8İsmet SOLAK8Kanat ATKAYA7Tahir Perek7Akif BEKİ6Ayşe ARAL6Deniz BAYRAMOĞLU6Erdal İPEKEŞEN6Ferai TINÇ6Gülçin TELCİ6Mümtaz SOYSAL6Özdemir İNCE5İlter TÜRKMEN5İsmet BERKAN5Hadi ULUENGİN4Levent SEĞMEN4Sefer LEVENT4Soner YALÇIN4Taha AKYOL4Uğur GÜRSES4Banu ŞEN3Cengiz ÖZDEMİR3Erman TOROĞLU3Eyüp CAN3Pakize SUDA3Sevil ATASOY3Temuçin Tüzecan3Tuğrul ŞAVKAY3Veli ŞAKIR3Yurtsan ATAKAN3Ali Atıf BİR2Ateş BAKAN2Ayçe DİKMEN2Ayşe ARMAN2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Ayşen GÜR2Cemal TÜKEL2Cengiz ÇANDAR2Demir KARAHAN2Doğan ULUÇ2Eyüp Can - Referans2Fatih Tekeci2Gülse BİRSEL2Jale Özgentürk2Melis ALPHAN2Nedim BUBİK2Rahmi TURAN2Reşit ÇAĞLAYANGİL2Yaşar SÖKMENSÜER2Yener SÜSOY2Zeynep ATİKKAN2Abdülkadir SELVİ1Adnan KAYA1Ahmet Arsan1Ahmet KARABIYIK1Ateş Yalazan1Aydın CANDABAK1Celal DEMİRBİLEK1Ebru ÇAPA1Emre KIZILKAYA1Emre Özpeynirci1

Maliye Bakanligi

Maliye Bakanligi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Maliye Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.568 Maliye Bakanligi haberi bulunmuştur.

Maliye Bakanligi Haberleri

Yeniden yapılandırma 25 Kasıma uzatıldı

Yeniden yapılandırma 25 Kasım'a uzatıldı

Vergi alacaklarının yeniden yapılandırılma süresi 31 Ekim tarihinden 25 Kasım tarihine uzatıldı. Bakan Naci Ağbal, "25 Kasım'a kadar başvuru süresini uzattık. Bir yanlış anlaşılma olmasın, sadece başvuru süresini uzattık. Normal taksit süreleri, kasım ve aralık olarak aynen kalmıştır." dedi.

25.10.2016Ekonomi
Kamuda büyük tasarruf dönemi başlıyor

Kamuda büyük tasarruf dönemi başlıyor

Kamu alımlarında kağıttan kaleme, ek servisten makam aracına kadar her türlü mal ve hizmette tasarruf yapılacak. Lüks araçta da tasarrufa gidilip makam aracı fiyatı 154 bin 500 TL’yi geçmeyecek.Kamuda büyük tasarruf hareketi başladı. 2017-2019 dönemlerini kapsayan mali plan kapsamında mal ve hizmet alım giderlerinin düşürülmesi hedefleniyor.

24.10.2016Ekonomi
Üniversitelilerin katkı payı ve öğrenim ücretleri açıklandı

Üniversitelilerin katkı payı ve öğrenim ücretleri açıklandı

2016-2017 eğitim-öğretim yılında yükseköğretim kurumlarında cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkısı olarak alınacak katkı payları ve öğrenim ücretlerinin belirlenmesine dair Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda, DGS ile lisans eğitimi alacaklar ve Suriyeli öğrencilerle birlikte diğer ülkelerden kabul edilecek öğrencilerin ücret ödeme bilgileri yer alıyor.

22.10.2016Eğitim
Günübirlik kangren

Günübirlik kangren

Ankara Hürriyet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Önemli açıklarımızdan bir tanesi” dediği günübirlik kiralık daireleri mercek altına aldı. Güvenlik zafiyeti ve kayıt dışı ekonomi yaratan günübirlik kiralık evler için ATEM Başkanı Hacı Ali Taylan, “Büyük sıkıntı, bir kangren” yorumunu yaparken ATO Başkanı Salih Bezci, “Yanlış bir sistem” dedi.

21.10.2016Ankara
CHP’li Sağlar: Radikal terör gruplarına yardım aktarıldı mı

CHP’li Sağlar: Radikal terör gruplarına yardım aktarıldı mı?

CHP’li Sağlar: Radikal terör gruplarına yardım aktarıldı mı?

20.10.2016Mersin
MEB’de yeni görev değişiklikleri

MEB’de yeni görev değişiklikleri

Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

20.10.2016Eğitim
Bilmediğiniz vergi borcunuz olabilir

Bilmediğiniz vergi borcunuz olabilir

Gelir İdaresi Başkanı (GİB) Adnan Ertürk, “Haberinizin olmadığı trafik, askerlik parası, nüfus cezası, seçim cezaları gibi borçlarınız olabilir. Bunları gib.gov.tr’den ya da mobil uygulamadan sorgulatın” dedi

20.10.2016Ekonomi
Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 70 yaşında vefat etti

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 70 yaşında vefat etti

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 70 yaşında vefat etti

12.10.2016İstanbul
Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hayatını kaybetti

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hayatını kaybetti

Kemal Unakıtan bu sabah hayata gözlerini yumdu. 70 yaşındaki Kemal Unakıtan, sabah saatlerinde Acıbadem Maslak Hastanesi'nde vefat etti. 58, 59. ve 60. hükümetlerde Maliye Bakanlığı görevinde bulunan Unakıtan, 2009'da by-pass, 2013'te de böbrek nakli operasyonu geçirmişti. Başbakan Binali Yıldırım, Unakıtan'ın AK Parti davasının yılmaz bir neferi olduğunu belirterek, "Cenazesi yarın öğlen namazını müteakip, Süleymaniye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Süleymaniye Külliyesi’nde toprağa verilecektir" dedi.

12.10.2016Gündem
Vergi yüzsüzü adaşı başına iş açtı

'Vergi yüzsüzü' adaşı başına iş açtı

'Vergi yüzsüzü' adaşı başına iş açtı

9.10.2016Kocaeli
Rüzgar Çetinle ilgili yeni iddia

Rüzgar Çetin'le ilgili yeni iddia

Rüzgar Çetin'in yeniden tutuklaması talebi dün akşam reddedilmişti. Alkollü halde kullandığı araçla bir polis memurunun ölümüne neden olan Rüzgar Çetin’le ilgili yeni iddia var. Şehit polisin ailesinin şikayetten vazgeçmek için 10 milyon lira istediği Rüzgar Çetin'in ailesi 3 milyon lira ödediği öne sürülüyor.

6.10.2016Gündem
KHK ile kapatılan Özgür Radyonun ofisine polis geldi; 17 gözaltı

KHK ile kapatılan Özgür Radyo'nun ofisine polis geldi; 17 gözaltı

KHK ile kapatılan Özgür Radyo'nun ofisine polis geldi; 17 gözaltı

4.10.2016İstanbul
Kapatılan televizyonlara mühür vuruldu

Kapatılan televizyonlara mühür vuruldu

Olağünüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameye dayanılarak terör propagandası yaptıkları gerekçesiyle daha önce yayınları kesilen 6 televizyon kanalından dördünün binası mühürlendi. Hayatın sesi ve İMC TV'de ise yayın kesildi. Ekipler İMC TV'ye geldiği esnada spiker Banu Güven periscope yayını yaptı. Yayını kesilen Özgür Radyo'dan ise 18 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın eşi Sedat Şenoğlu'nun da olduğu bildirildi.

4.10.2016Gündem
Maliye, konutlarını değerinin altında alanı, satanı çağıracak

Maliye, konutlarını değerinin altında alanı, satanı çağıracak

Maliye, konut kredileri ile tapudaki satış bedellerini karşılaştırıp konut alınıp satılan konutların değerinin altında gösterenleri tespit ediyor. Bu tespitler sonucu Maliye, konut alırken değerini düşük gösterip daha az tapu harcı ödeyenden de, satarken düşük gösterip daha az vergi ödeyenden de bunun nedenini izah etmelerini isteyecek. İzah edemezse ceza ödeyecek.

3.10.2016Ekonomi
Alman hükümeti Deutsche Bank’a mesafeli

Alman hükümeti Deutsche Bank’a mesafeli

Euro Grubu, krizdeki Deutsche Bank’ın Alman devletinden yardım almadan düze çıkması gerektiğini vurgularken, Alman hükümeti bankayı kurtarma planı yaptığı yönündeki haberleri yalanladı.

1.10.2016Dünya
CHP’li Seyit Torun : Askeri alanların ranta açılmasın

CHP’li Seyit Torun : Askeri alanların ranta açılmasın

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun İstanbul, Ankara ve İzmir'de boşaltılan askeri alanları gösteren haritaları göstererek basın toplantısı düzenledi. Seyit Torun, "Bu kaygıların gerisinde bu büyük alanların bir çok başka kamu arazisinin başına geldiği gibi üç beş müteahhit üzerinden ranta peşkeş çekilmesi ve hali hazırda büyük sorunlarla baş edemeyen kentlerimizin daha büyük sıkıntılara itilmesi olasılığı vardır" dedi.

26.9.2016Gündem
Fransa, İsviçre’de hesabı olanları takibe aldı

Fransa, İsviçre’de hesabı olanları takibe aldı

Fransa’da hükümet, yurt dışında banka hesapları olup bunları vergi dairelerine bildirmeyenleri yakın takibe aldı.

26.9.2016Dünya
Vize olsa da olmasa da yeni pasaport geliyor

Vize olsa da olmasa da yeni pasaport geliyor

AB'nin 72 kriteri arasındaki biyometrik pasaport uygulamasına geçiliyor. 2017 itibarıyla 4 milyon tam biyometrik pasaport hazır olacak. Çipte parmak izi ve çeşitli bilgiler dijital olarak yer alacak.

26.9.2016Gündem
Galatasaray Hasnun Galipe yeni bir bina yapıyor

Galatasaray Hasnun Galip'e yeni bir bina yapıyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Eylül ayı Divan Kurulu toplantısında tesisleşme ve yatırımlar konusunda önemli açıklamalar yaptı. Kulübün kasasından 1 kuruş harcamadan 15 bin kişilik spor salonu yapacaklarını söyleyen Özbek, "Hasnun Galip'teki binamızı tarihi eser olma özelliğinden çıkarttık ve buradaki binaya da yeni inşaata başlayacağız" dedi.

21.9.2016Futbol
Özel okul teşvik sonuçları dün akşam açıklandı.. İşte Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı

Özel okul teşvik sonuçları dün akşam açıklandı.. İşte Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı.. Öğrenciler ve aileler Özel okul teşvik sonuçlarını merakla bekliyorlardı. MEB dün akşam saatlerinde beklenene açıklamayı yaparak Özel okul teşvik sonuçlarını bekleyen öğrencilere sınav sonuç duyurusunu yaptı. Öğrencilerin meb.gov.tr adresinden sorgulama yapabileceği sınav sonuçları sorgulama ekranı da hizmete açıldı. İşte Özel okul teşvik sonuçları hakkında diğer detaylar

21.9.2016Gündem
Özel okul teşvik yerleştirme sonuçları açıklandı

Özel okul teşvik yerleştirme sonuçları açıklandı

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin tercihlerine göre yerleştirme sonuçları açıklandı.

20.9.2016Eğitim
Başbakan Binali Yıldırımdan asgari ücret açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım'dan asgari ücret açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, asgari ücretle ilgili tartışmalara son noktayı koydu.

20.9.2016Ekonomi
Maliye Bakanından trafik cezalarıyla ilgili iyi haber

Maliye Bakanı'ndan trafik cezalarıyla ilgili iyi haber

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ndeki (TEDES) düzenlemelerle ilgili, "Geçmişten kesilen trafik para cezaları konusunda çalışmak lazım. Burada eğer gerekli uyarı levhaları konulmayan ortamlarda, gerekli açıklamaların yapılmadığı yerlerde gerçekten hakkaniyete ve adalete de uygun olmadığı anlaşılırsa bu çalışmayı yapmak gerekir. Bu konuda bir yasal düzenleme ihtiyacı da var" dedi.

20.9.2016Gündem
Özel okul teşvik yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor

Özel okul teşvik yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak için 6 Eylül’de başlayan tercih işlemleri 19 Eylül’de sona erdi. Yerleştirme sonuçları ise bugün açıklanacak.

20.9.2016Eğitim
Araç sahipleri dikkat Çipli sistem zorunlu hale geliyor

Araç sahipleri dikkat! Çipli sistem zorunlu hale geliyor

Kaçak akaryakıt ve terörle mücadele kapsamında tüm taşıtlar elektronik takibe alınıyor. Trafiğe tescilli taşıtlara plaka numaralarını da içeren birer kimlik birimi (etiket-çip) takılacak. Akaryakıt pompaları da bu etiketleri okuyabilecek. Bu sayede hem satılan akaryakıtlar anlık olarak izlenebilecek hem de hangi aracın hangi istasyondan yakıt aldığı sistemde anlık olarak görülebilecek. Hem kaçak akaryakıt ve vergi kaçakçılığı ile daha etkin mücadele edilecek hem de terör olayları önlenecek.

20.9.2016Ekonomi
Bakandan askeri alanlar sorusu

Bakan'dan askeri alanlar sorusu

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, askeri birliklerin kent dışına taşınması tartışmasını TBMM gündemine taşıdı. Bakan, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “İzmir’de yaklaşık 100 bin dönümü bulan askeri alanları halkın mı yoksa rantçıların mı hizmetine açacaksınız" diye sordu.

20.9.2016İzmir
Bütçe Ağustosta fazla verdi

Bütçe Ağustos'ta fazla verdi

Maliye Bakanlığı verilerine göre bütçe Ağustos'ta 3.6 milyar TL fazla verdi. Faiz dışı fazla Ağustos'ta 8.4 milyar TL oldu.

19.9.2016Ekonomi
Gültepeye spor salonu için engel kalmadı

Gültepe'ye spor salonu için engel kalmadı

Gültepe'ye spor salonu için engel kalmadı

16.9.2016İzmir
Teşvik için tercihler 19 Eylül’de sona eriyor

Teşvik için tercihler 19 Eylül’de sona eriyor

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak için tercih hakkı kazanan öğrencilerin 6 Eylül’de başlayan özel okul tercihleri 19 Eylül’de bitecek. Yerleştirme sonuçları 20 Eylül’de ilan edilecek. Destek almaya hak kazanan öğrenciler, yerleştiği özel okula nakil ve kayıt işlemlerini 21-26 Eylül arasında tamamlayacak. Ek yerleştirme sonuçları 27 Eylül’de açıklanacak. Ek yerleştirme kayıt işlemleri ise 27-30 Eylül’de yapılacak.

16.9.2016Eğitim
Toyota’nın hafif ticari aracını Türkler yerine Fransızlar üretiyor

Toyota’nın hafif ticari aracını Türkler yerine Fransızlar üretiyor

Japon otomotiv devi Toyota’nın Türk yetkililerin ikna etmesi sonucu 2011 yılında 250 milyon Euro yatırımla Türkiye’de üretmek için karar aldığı hafif ticari araç projesinin ilk pilot uygulaması o dönem Maliye Bakanlığı’ndan vize alamayınca askıya alınmıştı. İşte o proje 5 yıl sonra Toyota’nın PSA Peugeot Citroen Grubu’yla yaptığı işbirliği sonucu Fransa’da üretilerek vitrine çıktı, Türkiye büyük bir fırsatı kaçırdı.

11.9.2016Ekonomi
YÖKten kapatılan üniversitelerle ilgili sorulara yanıt

YÖK'ten kapatılan üniversitelerle ilgili sorulara yanıt

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK), Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarında okuyan şehit ve gazi yakınları ile engellilere, öğrenim ücreti açısından kolaylık sağlanmış ise muafiyet durumlarının belgelendirilmesi halinde önceki statülerinin korunacağı bildirildi.

10.9.2016Eğitim
Son dakika haberi: 28 belediye için flaş açıklama

Son dakika haberi: 28 belediye için flaş açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '15 gün içinde 28 belediyenin yönetimi Kandil'den milletin iradesine geçecek' dedi.

9.9.2016Gündem
Dört yeni üniversite geliyor

Dört yeni üniversite geliyor

6745 Sayılı Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre İstanbul'da Beykoz Üniversitesi, İzmir'de ise İzmir Bakırçay ve İzmir Demokrasi üniversiteleri kuruldu. İstanbul'da bir de İstanbul Kent Üniversitesi adı altında bir vakıf üniversitesi kurulacak.

7.9.2016Ekonomi
İTOda sürücü kursları zirvesi

İTO'da sürücü kursları zirvesi

Sürücü kursu sahipleri İzmir Ticaret Odası'nda sorunlarını konuştu

5.9.2016İzmir
İstanbuldaki öğretmenlere akademiler geliyor

İstanbul'daki öğretmenlere akademiler geliyor

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, mega kentin en büyük iki sorununun derslik ve öğretmen olduğunu, bunların da yavaş yavaş çözüleceğini söyledi. Yelkenci, “Asıl sorunumuz yöntem yani öğrenciye ulaşabilmek. Öğretmen yetiştirme ve müfredat ile ilgili sınırların içinden çıkıp doğru işler yapabilmek için bilim, lisan, müzik ve edebiyat akademisi açıyoruz” dedi.

4.9.2016Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 15 bin öğretmen daha alacağız

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 15 bin öğretmen daha alacağız

15 bin öğretmen alımı için mülakatların devam ettiğini belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Maliye Bakanlığı’ndan ilave 15 bin öğretmen alımı için izin istedik. Dolayısıyla 30 bin öğretmenimizi en kısa zamanda atamak istiyoruz ki yeni eğitim, öğretim yılında hiçbir eksiklik olmasın" dedi.

3.9.2016Eğitim
Dikkat son güne kalmayın

Dikkat son güne kalmayın!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma imkanından yararlanmak için başvuru süresinin 31 Ekim'de sona ereceğini belirterek, "Mükelleflerimiz, bu tarihi fırsatı kaçırmamak için başvurularını son güne bırakmasın" dedi.

30.8.2016Ekonomi
Önce borçlar sonra veliler

Önce borçlar sonra veliler

FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan özel okullara ödenen ücretlerin nasıl geri alınacağı belli oldu. Veliler 17 Ağustos’ta başlayan 60 günlük süreçte Vakıflar Genel Müdürlüğü veya Maliye Bakanlığı’na kayıt ve ödeme belgeleri ile başvurabilirler. Ancak ödemeyi almak kolay olmayacak çünkü önce kapatılan kurumun borçları ödenecek, sonra sıra velilerin alacağına gelecek.

29.8.2016Eğitim
Rusya zor durumda

Rusya zor durumda

Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Rus rublesindeki istikrara karşın ekonomiye dair açıklanan veriler, Rus ekonomisindeki "zor günlerin" henüz geçmediğine işaret ediyor. Rusya'da sanayi üretiminin bu yılın mart ayından bu yana sergilediği yükseliş temmuz ayında durdu ve yıllık bazda yüzde 0,3 geriledi.

27.8.2016Ekonomi
On binlerce kişi ve şirket bu soruların yanıtını arıyor

On binlerce kişi ve şirket bu soruların yanıtını arıyor

15 TEMMUZ darbe girişimi sonrası üç ay süre ile OHAL kararı alındı. OHAL kararı sonrası, çıkan Kanun Hükmünde Kararname’ler ile çok sayıda üniversite, okul ve dernek ile vakıf kapatıldı. Anılan kapatma kararı, çok sayıda çalışanı ve bu kurumlar ile ticari ilişkisi olan kurum ve kişileri ise yakından ilgilendiriyor.

26.8.2016Ekonomi
Rus ekonomisinde zor günler geçmedi

Rus ekonomisinde "zor günler" geçmedi

Petrol fiyatlarındaki yükseliş ve Rus rublesindeki istikrara karşın ekonomiye dair açıklanan veriler, Rus ekonomisindeki "zor günlerin" henüz geçmediğine işaret ediyor.

26.8.2016Ekonomi
İlk iki taksiti ödemeyen yanar

İlk iki taksiti ödemeyen yanar!

Cuma günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren vergi, prim borçlarını yeniden yapılandıran yasanın ayrıntılarını içeren tebliğ dün yayımlandı. Buna göre yapılandırmanın bozulmaması için ilk iki taksitin ödenmesi şart.

23.8.2016Ekonomi
Bakan Soylu: 67.7 milyarlık yapılandırma 3 milyon 151 bin 750 birimde etkili olacak

Bakan Soylu: 67.7 milyarlık yapılandırma 3 milyon 151 bin 750 birimde etkili olacak

Bakan Soylu: 67.7 milyarlık yapılandırma 3 milyon 151 bin 750 birimde etkili olacak

23.8.2016Trabzon
Esnafa borç yapılandırma müjdesi

Esnafa 'borç yapılandırma' müjdesi

Esnafa 'borç yapılandırma' müjdesi

23.8.2016Sivas
Dört yeni üniversite kuruluyor

Dört yeni üniversite kuruluyor

TBMM’de kabul edilen ‘Torba kanun tasarısı’na göre faaliyet izninin kaldırılmasını gerektiren durumlar tespit edilen vakıf yüksek öğretim kurumları ile kurucu vakıflarına kayyum atanan vakıf üniversitelerin faaliyet izni, YÖK’ün teklifi ve Bakanlar Kurulu kararı ile kaldırılacak. İzni kaldırılan üniversitelerde kayıtlı öğrenciler, YÖK tarafından garantör üniversiteye veya belirlenecek bir devlet üniversitesine nakledilecek. İzmir ve İstanbul’da dört yeni üniversite kurulacak.

20.8.2016Eğitim
Türkiye ile özel bağlarımız var

Türkiye ile özel bağlarımız var

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’yle gerilen ikili ilişkileri düzelteceği yönünde sıcak mesajlar verdi.

19.8.2016Dünya
FETÖnün 62 bin gayrimenkulü çıktı

FETÖ'nün 62 bin gayrimenkulü çıktı

FETÖ’ye ait 62 bin 317 taşınmazın 4 bin 548’i, devlet envanterine geçirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da FETÖ’nün himmet paraları ile kurduğu serveti bir gecede bloke edip örgüte ağır darbe vurdu.

19.8.2016Gündem

Yazar Sonuçları

'Vergi Barışı'ndan kim nasıl faydalanır

Dört gün boyunca Maliye ile vergi barışı imzalamak isteyen şahıs ve şirketleri inceleyeceğiz. Bugün şirketler için vergi barışının koşulları var. Vergi inceleme riskinden kurtulmak isteyen şirketler vergi barışından fazla bir bedel ödemeden bu imkandan yararlanabilecek.

20.9.2016Haber Yazıları
Büyüme tedbiri açıklayan çok ama kaynak yok

Büyüme tedbiri açıklayan çok ama kaynak yok

AKP hükümeti son çıkan büyüme verileriyle ortaya çıkan ekonomideki gerileme eğilimi üzerine telaşlandı. İşte bu nedenle bayram öncesinden başlayarak sürekli olarak üretimi canlandırmak için yeni tedbirler açıklanıyor.

19.9.2016Haber Yazıları
Devleti yeniden kurmak kolay olmayacak

Devleti yeniden kurmak kolay olmayacak

TÜRKİYE yetişmiş, hem de iyi yetişmiş insan kaynağı konusunda zaten ciddi sıkıntıları olan bir ülke.

2.9.2016Haber Yazıları