MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Şükrü KIZILOT621Yalçın BAYER490Erdal SAĞLAM191Emin ÇÖLAŞAN109Vahap MUNYAR105Ercan KUMCU56Fatih ALTAYLI55Yalçın DOĞAN55Mehmet Y. YILMAZ49Oktay EKŞİ47Ertuğrul ÖZKÖK41Erkan ÇELEBİ37Oya BERBEROĞLU34Ege CANSEN33Gila BENMAYOR30Enis BERBEROĞLU26Noyan Doğan20Doğan HIZLAN19Deniz BAYRAMOĞLU18Mehmet Ali BİRAND18Fatih ÇEKİRGE18Sedat ERGİN17Şükrü KÜÇÜKŞAHİN16Tufan TÜRENÇ15Erdinç Çelikkan15Muharrem SARIKAYA13Murat BARDAKÇI13Salih NEFTÇİ13Nurten ERK TOSUNER12Hayri ÇETİNKAYA12Memet ESER12Abdülkadir Küşin11Ahmet HAKAN11Yılmaz ÖZDİL11Cengiz SEMERCİOĞLU10Uğur DÜNDAR10Çiğdem TOKER10Bekir COŞKUN8Cüneyt ÜLSEVER8İsmet SOLAK8Kanat ATKAYA8Uğur CEBECİ8Deniz SİPAHİ8Ayşe ARAL8Emre ÖZPEYNİRCİ8Tahir Perek7Gülçin TELCİ7Akif BEKİ7Ferai TINÇ6Mümtaz SOYSAL6Erdal İPEKEŞEN6İsmet BERKAN6Sefer LEVENT6Uğur GÜRSES6İlter TÜRKMEN5Özdemir İNCE5Taha AKYOL5Hadi ULUENGİN4Soner YALÇIN4Levent SEĞMEN4Ahmet KARABIYIK4Pakize SUDA3Tuğrul ŞAVKAY3Yurtsan ATAKAN3Erman TOROĞLU3Temuçin Tüzecan3Sevil ATASOY3Cengiz ÖZDEMİR3Veli ŞAKIR3Eyüp CAN3Banu ŞEN3Murat Yetkin3Jale Özgentürk3Ayşe ARMAN2Ayşen GÜR2Doğan ULUÇ2Reşit ÇAĞLAYANGİL2Yener SÜSOY2Ali Atıf BİR2Yaşar SÖKMENSÜER2Zeynep ATİKKAN2Nedim BUBİK2Oya ARMUTÇU2Cengiz ÇANDAR2Rahmi TURAN2Ayçe DİKMEN2Eyüp Can - Referans2Demir KARAHAN2Melis ALPHAN2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Cemal TÜKEL2Ateş BAKAN2Fatih Tekeci2Gülse BİRSEL2Ayşe BAYKAL2Abdulkadir SELVİ2Alper BEYAZ2Serdar TURGUT1Güzin Abla1Celal DEMİRBİLEK1

Maliye Bakanligi

Maliye Bakanligi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Maliye Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23.157 Maliye Bakanligi haberi bulunmuştur.

MALİYE BAKANLIĞI

Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin maliyesini yöneten bakanlık Devletin gelirlerini ve giderlerini yönetir. 1923'te cumhuriyet ile birlikte kuruldu. İl ve ilçelerdeki defterdarlık ve mal müdürlükleri bakanlık örgütüdür. Bakanlığın adı Turgut Özal döneminde Maliye ve Gümrük Bakanlığı idi.

Maliye Bakanlığının görevleri ve yetkileri, başlıca şunlardır:

1 - Kamu giderlerini karşılayacak gelir kaynakları bulmak,
2 - Bu gelirleri toplamak,
3 -Yapılacak masrafların karşılığını sağlamak,
4 - Para ve kredi işlerini, kamunun menfaatine uygun şekilde düzenlemek,
5 - Devletle ilgili her türlü müesseseleri, mali bakımdan kontrol altında bulundurmak,
6 - Devletin mali bakımdan yönetimini, iktisadi kalkınma ile uygun olmasını sağlamak. 
Maliye Bakanligi Haberleri

Maliye Bakanı Ağbaldan vergi açıklaması (2)

Maliye Bakanı Ağbal'dan vergi açıklaması (2)

Maliye Bakanı Ağbal'dan vergi açıklaması (2)

26.4.2017İstanbul
Bakan Ağbaldan çok önemli açıklama

Bakan Ağbal'dan çok önemli açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul Finans Merkezi için gelen yasal düzenleme önerilerinin mayısın 10'u ya da 11'i gibi Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK) görüşüleceğini belirterek, "Vergiler ve diğer kamusal maliyetlerin azaltılması konusunda da tabii ki mali disipline dikkat edeceğiz ama bir taraftan da finansal piyasaların gelişmesi ve derinleşmesi için (İstanbul Finans Merkezi için) rekabet halinde olduğumuz ülkelerle rekabetimizin önünde engel oluşturabilecek bir takım vergiler varsa onları da kaldırmaktan kaçınmayacağız." dedi.

26.4.2017Ekonomi
Konak çifte temel atacak

Konak çifte temel atacak

Konak çifte temel atacak

26.4.2017İzmir
KDVye Avrupa modeli

KDV'ye Avrupa modeli!

Beklenen KDV düzenlemesi için yurtdışındaki uygulamaları mercek altına alan Maliye Bakanlığı, bu kapsamda İngiltere dahil Avrupa'daki modelleri inceleyecek. Örneklerde aranan öncelik ise 'sistemi kolaylaştırması' olacak.

26.4.2017Ekonomi
Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı

Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı!

Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu için süreç başladı. Türkiye genelinde özellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu milyonlarca adayın merakla beklediği Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden erişime açıldı. İşte, Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav başvurusu konusunda detaylı bilgiler

24.4.2017Eğitim
Türkiye’de kim para kazanıyorsa vergisini de ödemeli

"Türkiye’de kim para kazanıyorsa vergisini de ödemeli"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ‘Türkiye’de kim para kazanıyorsa vergisini de ödemeli’ prensibiyle hareket ettiklerini dile getirerek “Uluslararası e-ticaret şirketlerinden bir kısmı gelip anlaşarak ödemek istedi. Ödemeyenlere karşı denetim mekanizmalarını işletiyoruz” diye konuştu.

23.4.2017Ekonomi
Kamuya 90 bin personel alınacak

Kamuya 90 bin personel alınacak

İstihdam seferberliğine kamudan büyük katkı geldi. Önümüzdeki dönemde Milli Savunma Bakanlığı’ndan THY’ye, Maliye Bakanlığı’ndan Diyanet İşlerine, Sermaye Piyasasından PTT’ye kadar birçok kamu kurumu 90 bin sözleşmeli personel alınacak.

23.4.2017Ekonomi
Şair Osman Attila anıldı

Şair Osman Attila anıldı

Şair Osman Attila anıldı

21.4.2017Afyon
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı, sağlık alanlarından mezun on binlerce öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediyor. Toplam 12 bin 500 kişinin atamasını gerçekleştirecek olan Sağlık Bakanlığı, personel alımı ile eksiklik yaşanan bölgelere daha rahat hizmet götürebilecek. Peki, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın müjdesini verdiği, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı ilanı ne zaman yayımlanacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

21.4.2017Gündem
Beyanname verme süreleri uzatıldı

Beyanname verme süreleri uzatıldı

Maliye Bakanlığı, 24 Nisan gün sonuna kadar verilmesi gereken muhtasar beyannameler, damga vergisi beyannameleri ve katma değer vergisi beyannamelerinin verilme sürelerini 26 Nisan gün sonuna kadar uzattı.

20.4.2017Ekonomi
Maliye’den taksi fişine inceleme

Maliye’den taksi fişine inceleme

TAKSİLERDE kullanılan perakende satış fişi ile ilgili Maliye Bakanlığı ekipleri inceleme başlattı. Taksi fişlerinin yanlış, eksik ve boş doldurulduğunu tespit eden ekipler ceza kesiyor. Birçok taksicinin boş fişleri müşterilerine verdiğini ve gerçek fiş ile kopyasındaki rakamların farklı olduğu belirlendi.

19.4.2017Ekonomi
Başbakanlıktan mevsimlik tarım işçileri genelgesi

Başbakanlıktan 'mevsimlik tarım işçileri' genelgesi

Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile mevsimlik tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla bulundukları illerden başka illere giden vatandaşların ve ailelerinin bu süreçte yaşadığı sorunların giderilmesine yönelik çalışma başlatıldı.

19.4.2017Gündem
Mobilyaya yansıdı, beyaz eşya sıkıntılı

Mobilyaya yansıdı, beyaz eşya sıkıntılı

Maliye Bakanlığı, 30 Eylül’e kadar uzatılan vergi indirimlerinin karnesini çıkardı. Buna göre hükümetin teşvikleri mobilya fiyatlarına indirim olarak yansırken, beyaz eşyada ise durum karışık. Vergi indirimlerine rağmen buzdolabı fiyatları artarken bir tek bulaşık makinesi ve fırınlı ocakta indirim gerçekleşti.

18.4.2017Ekonomi
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak Bakan Akdağdan açıklama

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Bakan Akdağ'dan açıklama

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularının ne zaman yapılacağı binlerce vatandaş tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçtiğimiz ay, 2017 yılı için 16 bin 500 sağlık personeli atanacağını, bunun 3 bin 900’ünü atadıklarını, geri kalan 12 bin 500 kişiyi de iki ay içerisinde atayacaklarını söyledi. Bakan Akdağ, Ceyhan Kültür Merkezi’nde ‘Gençlik Kürsüsü’ programı kapsamında gençlerle bir araya geldi ve açıklamalarda bulundu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

18.4.2017Gündem
Bütçede ilk fatura 19.5 milyar TL

Bütçede ilk fatura 19.5 milyar TL

BAŞTA sosyal güvenlik primlerinin yılın sonlarına ötelenmesi olmak üzere alınan kararların ilk faturası bütçede ortaya çıktı.

17.4.2017Ekonomi
Vergisini ödeyene yapılandırma geliyor

Vergisini ödeyene yapılandırma geliyor

Vergisini üç yıl düzenli ödeyen şirketler, zor duruma düştüklerinde geneli kapsayan bir kanun beklemeden vergi borcu yapılandırması için kamuyla masaya oturabilecek.

12.4.2017Ekonomi
Gelir Uzman Yardımcılığı başvurusu nasıl yapılır Gelir İdaresi Başkanlığı başvurusu şartları

Gelir Uzman Yardımcılığı başvurusu nasıl yapılır? Gelir İdaresi Başkanlığı başvurusu şartları

Gelir uzman yardımcılığı sınavı için başvuru süreci dün başladı. İktisat, İşletme ve Hukuk gibi bölümlerden mezun olan öğrencilerin merakla araştırdığı Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı, Maliye Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirildi. İlgili alan mezunu on binlerce vatandaşın merakla araştırdığı Gelir Uzman Yardımcılığı sınav başvurusu, 28 Nisan tarihine kadar devam edecek. İşte, başvuruyla ilgili detaylı bilgiler

11.4.2017Ekonomi
Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı alacak

Maliye Bakanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı alacak

Maliye Bakanlığı müfettiş alımı için sınav açtı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı 300 vergi müfettiş yardımcısı alacak. Peki, Maliye Bakanlığı müfettiş alımı başvuruları ne zaman?

11.4.2017Ekonomi
Er Kalı’nın intihara süreklenmesi kendi suçuymuş

Er Kalı’nın intihara süreklenmesi kendi suçuymuş

Askeri istihbarat belgelerini Redhack adlı gruba sızdırdığı iddiasıyla tutuklanıp cezaevinde şiddete maruz kalan ve beraat ettiği halde iş bulamayan ve intihara kalkışan er Utku Kalı, tazminat davası açtı. Maliye Bakanlığı mahkemeye gönderdiği savunmada, “Kalı’nın uğradığını iddia ettiği kayıplara kendisi sebebiyet vermiş olup tazminat ödenmesinde olanak yoktur” dedi.

11.4.2017Gündem
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: Doping yapanın canını yakarız

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: 'Doping yapanın canını yakarız'

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, "Doping, bugün de olabilir ama artık şunu herkes çok iyi biliyor. Olması durumunda canını yakarız, antrenörünün de kendisinin de." dedi.

10.4.2017Spor Arena
Bakan Ağbal: 7 milyon kişinin borcu yeniden yapılandırılacak

Bakan Ağbal: 7 milyon kişinin borcu yeniden yapılandırılacak

Bakan Ağbal: 7 milyon kişinin borcu yeniden yapılandırılacak

10.4.2017Bayburt
Çağatay Kılıç: Kulüpler borçlarını 36 aya böldü

Çağatay Kılıç: Kulüpler borçlarını 36 aya böldü

Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç düzenlenen basın sohbetinde önemli açıklamalarda bulundu.

10.4.2017Spor Arena
Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı ne zaman yayınlanacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı ne zaman yayınlanacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu için beklentilerini devam ettiren on binlerce aday, Sağlık Bakanlığı'nın yapacağı duyuruya kilitlendi. Bakan Recep Akdağ'ın yapmış olduğu 12 bin 500 sağlık personelinin iki ay içerisinde atanacağı açıklamasının ardından ilan için beklentisini sürdüren adaylar, sürecin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. İşte, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı ile ilgili bazı bilgiler ve detayları

9.4.2017Gündem
KOBİ’lere teşviklerden yararlanma çağrısı

KOBİ’lere teşviklerden yararlanma çağrısı

KOBİ’lere teşviklerden yararlanma çağrısı

5.4.2017İzmir
Bakan Kılıç: Sokağa çıkacak yüzünüz olmaz

Bakan Kılıç: Sokağa çıkacak yüzünüz olmaz

Bakan Kılıç: Sokağa çıkacak yüzünüz olmaz

4.4.2017İzmir
Pekdaştan kültür varlıkları payı çıkışı

Pekdaş'tan "kültür varlıkları payı" çıkışı!

Pekdaş'tan "kültür varlıkları payı" çıkışı!

3.4.2017İzmir
Gelir Uzman Yardımcısı sınavı ne zaman yapılacak Başvuru ne zaman yapılır

Gelir Uzman Yardımcısı sınavı ne zaman yapılacak? Başvuru ne zaman yapılır?

Gelir Uzman Yardımcısı sınavı başvurusu ile mezun oldukları bölümle alakalı çalışma hayatına girmek isteyen adaylar, Maliye Bakanlığı'nın açacağı sınavı merakla bekliyor. On binlerce kişiyi ilgilendiren Gelir Uzman Yardımcısı sınavı, KPSS puanı aracılığıyla belirlenen baraj puanı ile yapılacak. Peki, Maliye Bakanlığı Gelir Uzman Yardımcısı sınav başvurusu ne zaman yapılacak? Sınav tarihi ne zaman olacak? İşte, detaylar

3.4.2017Ekonomi
Turizmcilerin kavgası büyüyor... Bu ilçede pansiyonculardan büyük tepki var...

Turizmcilerin kavgası büyüyor... Bu ilçede pansiyonculardan büyük tepki var...

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi’nde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından açılan dava ile Hollanda’da yerleşik Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulması düzenlenen eylemle protesto edildi.

2.4.2017Gündem
Ayvalıkta TÜRSABa booking.com protestosu

Ayvalık'ta TÜRSAB'a 'booking.com' protestosu

Ayvalık'ta TÜRSAB'a 'booking.com' protestosu

2.4.2017Balıkesir
Olağanüstü ‘Milli Emlak’

Olağanüstü ‘Milli Emlak’

MALİYE Bakanlığı, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında kanun hükmünde kararnamelerle el konulan kapatılan kurumların listesini çıkardı.

31.3.2017Ekonomi
İstihdam atağına kalkıldı

İstihdam atağına kalkıldı

KAMU ve özel sektörde istihdam atağına kalkıldı.

31.3.2017Ekonomi
Turizmciler birbirine düştü... Booking.com tartışması...

Turizmciler birbirine düştü... Booking.com tartışması...

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından açılan dava sonucunda ’booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasını harakiri olarak nitelendirdiğini söyleyerek "Dünya turizm tarihinde bu kadar kendi ayağına sıkan bir ülke olamaz" dedi. Karcılıoğlu, "Sistemin Türkiye bağlantısının durdurulması ile, site üzerinde Bodrum’u arayan bir kişi Bodrum yerine Yunanistan’ın adalarını görüyor. Bodrum’a gelmek isteyen tatilci, belki tatilini erteliyor ya da istemediği bir yeri seçmek zorunda kalacak" diye konuştu.

31.3.2017Ekonomi
BOYDdan booking.com yorumu

BOYD'dan 'booking.com' yorumu

BOYD'dan 'booking.com' yorumu

31.3.2017Muğla
8.5 ay sonra görevine döndü

8.5 ay sonra görevine döndü

8.5 ay sonra görevine döndü

31.3.2017Manisa
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlayacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusunun iki ay içerisinde gerçekleştirileceğini aktaran Bakan Recep Akdağ, alımların 2017 yılında 16 bin 500'e tamamlanacağını ifade etti. Geçtiğimiz günlerde 4 bine yakın kişinin atamasını gerçekleştiren bakanlık, ihtiyacı karşılamak için 12 bin civarında atama daha yapacak. Peki, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

31.3.2017Gündem
Gelir Uzman Yardımcısı başvurusu nasıl yapılır Maliye Bakanlığı 2 bin kadro açıyor

Gelir Uzman Yardımcısı başvurusu nasıl yapılır? Maliye Bakanlığı 2 bin kadro açıyor!

Maliye Bakanlığı, Gelir Uzman Yardımcısı kadrosu için müjdeli haberi verdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından duyurulan Gelir İdaresi Başkanlığı 2 bin Gelir Uzman Yardımcısı alımı, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan ya da olacak kişiler tarafından heyecanla karşılandı. Kadro için gerekli izinleri aldıklarını belirten Bakan Ağbal, kadroyu gençleştireceklerini ifade etti. Peki, Gelir Uzman Yardımcısı alımı ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman olacak? İşte, detaylar

31.3.2017Ekonomi
İthal 2. el araç alanların vergi mağduriyetini kaldırıyoruz

"İthal 2. el araç alanların vergi mağduriyetini kaldırıyoruz"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yurt dışından getirilen ikinci, üçüncü elden araç devralan ya da satın alan kişilerin vergi mağduriyetini ortadan kaldırdıklarını belirterek, "Eğer o aracın üzerindeki ödenmesi gereken verginin dörtte birini ödersen, o aracın üzerine soruşturma nedeniyle konulan haczi kaldıracağız." dedi.

30.3.2017Ekonomi
Kredilerde yüzde 20ye yakın büyüme öngörüyoruz

'Kredilerde yüzde 20'ye yakın büyüme öngörüyoruz'

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Kredilerde artık yüzde 10'un değil, yüzde 20'ye yakın bir büyümenin öngörülebileceğini düşünüyoruz" dedi.

30.3.2017Ekonomi
Şirket kuruluşları UTSOda yapılacak

Şirket kuruluşları UTSO'da yapılacak

Şirket kuruluşları UTSO'da yapılacak

29.3.2017Uşak
Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı için başvuru ne zaman yapılacak

Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı için başvuru ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanıyla ilgili müjdeyi veren bakan Recep Akdağ, 2017 yılı içerisinde hedeflenen alımın 16 bin 500 olduğunu, Sağlık Bakanlığı'nın 12 bin 500 kişilik alım daha yapacağını ifade etti. Bu alımların 3 bin 900 kişilik kısmını tamamladıklarını ifade eden Bakan Akdağ, 12 bin 500 personel alımını gerçekleştireceklerini ifade etti. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

29.3.2017 Gündem
Gelir Vergisi beyannamesi için son tarih açıklandı

Gelir Vergisi beyannamesi için son tarih açıklandı

Maliye Bakanlığı, Gelir Vergisi beyannamelerinin verilmesinde son günün 31 Mart olduğu uyarısında bulundu.

29.3.2017Ekonomi
Maliye uyardı: Gelir Vergisi beyannamesinde son gün 31 Mart

Maliye uyardı: Gelir Vergisi beyannamesinde son gün 31 Mart

Maliye uyardı: Gelir Vergisi beyannamesinde son gün 31 Mart

29.3.2017İstanbul
ODTÜ’yü farklı tanıtmak istiyoruz

ODTÜ’yü farklı tanıtmak istiyoruz

Hürriyet Ankara’nın kentte büyük ses getiren “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesinin dördüncü adresi, 60 yılı geride bırakan ve Ankara’yla özdeşleşen Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) oldu. Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Hürriyet Ankara ekibiyle birlikte ODTÜ’de kenti ve üniversiteyi konuştu.

28.3.2017Ankara
Rusyanın bütçe açığı yüzde 31 azaldı

Rusya'nın bütçe açığı yüzde 31 azaldı

Rusya’nın bütçe açığının 2017'nin ilk iki ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 31 azalarak 58 milyar rubleye düştüğü bildirildi.

27.3.2017Ekonomi
Başbakanlık eski çalışanlarının FETÖ Davasında 2 tahliye

Başbakanlık eski çalışanlarının "FETÖ Davası"nda 2 tahliye

Başbakanlık eski çalışanlarının "FETÖ Davası"nda 2 tahliye

24.3.2017İstanbul
Rusyadan petrol tahmini

Rusya'dan petrol tahmini

Rusya Maliye Bakanlığı, petrolde varil fiyatının 40 dolar seviyesine düşeceğini öngörüyor.

24.3.2017Ekonomi
Karapara ihbarı ikiye katlandı

Karapara ihbarı ikiye katlandı

MALİ Suçları Araştırma Kurulu’na (MASAK) geçen yıl yapılan şüpheli işlem bildirim sayısı iki kat arttı.

22.3.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Anadolu’yu kalite ile tanıştıracak

Anadolu’yu kalite ile tanıştıracak

25 yıllık bir geçmişi olan Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) yönetim kurulu başkanlığı koltuğunda ilk kez bir kadın oturuyor: Buket Eminoğlu Pilavcı.

24.4.2017Gila BENMAYOR
Booking.com neden vergi ödemiyor

 Booking.com neden vergi ödemiyor?

ASLINDA konu Türkiye’ye özgü değil. Avrupa ülkelerinde de benzer tartışmalar yaşanıyor.

11.4.2017Ahmet KARABIYIK
Hazine nakit açığında rekor artış

Hazine nakit açığında rekor artış

ANKARA’nın o pek övündüğü mali disiplinde mart ayı verilerinde daha da belirginleşen kayda değer bir aşınma dikkat çekiyor. Referanduma giderken ekim ayından itibaren kamu harcamalarında gaz pedalına tam olarak basıldığı gözleniyor. Nereden mi? Hazine’nin nakit durumundan.

11.4.2017Uğur GÜRSES