MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Erkan ÇELEBİ215Yalçın BAYER134Şükrü KIZILOT102Ayşe ARAL53Vahap MUNYAR52Banu TUNA45Fatih ALTAYLI41Erdal SAĞLAM31Ayşe ARMAN31Güzin Abla31Cengiz SEMERCİOĞLU28Ercan KUMCU26Uğur CEBECİ26Yalçın DOĞAN26Mehmet Y. YILMAZ23M. Rauf Ateş21Yurtsan ATAKAN19Melike Karakartal17Ali Atıf BİR16Enis BERBEROĞLU14Onur BAŞTÜRK14Nurten ERK TOSUNER13Yılmaz ÖZDİL13Uğur GÜRSES13Bekir COŞKUN12Ege CANSEN12Rahmi TURAN11Noyan Doğan11Emin ÇÖLAŞAN10Sevil ATASOY10Hadi ULUENGİN9Pakize SUDA9Yaşar SÖKMENSÜER9Ertuğrul ÖZKÖK8Gila BENMAYOR8Deniz BAYRAMOĞLU8Mehmet Ali BİRAND8Nora ROMİ8Doğan ULUÇ7Oya ARMUTÇU7Bahar AKINCI7Yasin Girgin7Kanat ATKAYA6Mustafa KUTLAY6Mehmet YAŞİN6Oğuz ARAL6Kubilay KESKİN6Yonca TOKBAŞ6Sefer LEVENT6Oya BERBEROĞLU5Serdar TURGUT5Vedat OKYAR5Yener SÜSOY5Ahmet HAKAN5Erdal İPEKEŞEN5Yonca TOKBAŞ - Kelebek5Ertan ACAR5Ayşe ARAL - Kelebek5Oktay EKŞİ4Cüneyt ÜLSEVER4Erman TOROĞLU4Figen BATUR4Osman MÜFTÜOĞLU4Cengiz ÇANDAR4Ayşe ÖZEK KARASU4Serdar ALYAMAÇ4Ayşegül DOMANİÇ YELÇE4Tufan TÜRENÇ3Tolga AKYILDIZ3Pako'nun Sayfası3Şükrü KÜÇÜKŞAHİN3Sahrap SOYSAL3Mesude ERŞAN3Arman Kırım3Fatih ÇEKİRGE3Rauf TAMER3Deniz Gürel3Tolga TANIŞ3Melis ALPHAN3Gökhan KİMSESİZCAN3Ateş BAKAN3Pucca Günlük3Alışveriş Cadısı3İzzet ÇAPA3Ufuk SANDIK2Erdal KAPLANSEREN2Niobe Aslı Temel2Hayri ÇETİNKAYA2Nedim BUBİK2Mehmet Barlas2Yeşim Çobankent2Veli ŞAKIR2Bülent KATARCI2Özgür BOLAT2Eyüp Can - Referans2Şenay DÜDEK2Ferzane ZENAN2Erdinç Çelikkan2İsmet BERKAN2Adnan KAYA2

Kredi Kartı

Kredi Kartı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kredi Kartı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.373 Kredi Kartı haberi bulunmuştur.

Kredi kartı, bankaların ve bazı finansman kuruluşlarının müşterilerine verdiği, anlaşmalı POS cihazı bulunan alışveriş noktalarında ödeme amaçlı veya banka ATM'lerinden nakit avans çekmek amaçlı kullanılabilen, yapılan harcamaların aylık olarak bankaya tek seferde ya da taksitlerle ödenmek zorunda olunduğu, nakit paraya alternatif bir ödeme aracıdır.

Genel uygulamada dönemsel borç tutarının belirli bir oranı asgari ödeme tutarı olarak belirlenir. Müşteri en az bu tutar kadar ödeme yaptığında kalan borç tutarına banka tarafından belirlenmiş olan alışveriş veya nakit avans faizi aylık olarak işletilir.

Kredi kartı kullanarak alışveriş yapanlar kartı veren bankaya borçlanmaktadırlar. Banka genel uygulamada 30'ar günlük dönemlerde hesap kesimi yapar ve bu dönem boyunca kart ile yapılan harcamaları hesap bildirim cetveli (ekstre) ile kart kullanıcısı müşteriye bildirir. Cetvelde bildirilen borç için müşteriye yaklaşık 10 günlük ödeme süresi tanınır. Bu süre sonunda ödenmeyen borç için banka günlük olarak gecikme faizi işletir.

Kayıtdışı ekonomiden kayıtlı ekonomiye geçişi hızlandıran çok önemli bir araç olmakla birlikte, vadesinde ödenmeyen borçlara faiz yükü binmesi ve üstüne faiz tutarının %15'i kadar Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve %5 Banka Sigorta Muameleleri Vergisi eklenmesi kredi kartı borcunun çığ gibi büyümesine yol açabilmektedir.

Türkiye'de kredi kartlarına dair her türlü faaliyet BDDK tarafından denetlenmektedir. Türkiye'deki tüm bankalar ve finans kurumları tarafından verilen kartların faiz oranları ve faiz hesaplama yöntemleri BDDK sitesinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

Kredi Kartı Haberleri

Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı

BDDK verilerine göre, bankacılık sektörünün toplam kredi hacmi 17 Mart itibarıyla yaklaşık 1 trilyon 824,7 milyar liraya geriledi. Sektörün takipteki alacakları 13,3 milyar lira, öz kaynakları ise 357,3 milyar lira oldu.

23.3.2017Ekonomi
Bankacılık sektörünün mevduatı arttı

Bankacılık sektörünün mevduatı arttı

Sektörün toplam mevduatı 17 Mart itibarıyla 1 trilyon 526,7 milyar liraya yükseldi.

23.3.2017Ekonomi
Savaşçı dizisi oyuncu kadrosunda kimler var Savaşçı nerede çekiliyor

Savaşçı dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Savaşçı nerede çekiliyor?

Savaşçı dizisi oyuncu kadrosu ve nerede çekiliyor sorusu ile merak konusu oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en değerli birliklerinden birisi olan bordo berelilerin mücadelesini anlatan Savaşçı dizisi, oyuncuları ile de dikkat çekiyor. Peki Savaşçı dizisi nerede çekiliyor? Dizinin oyuncuları kimlerdir? İşte, detaylı bilgiler

23.3.2017Kelebek
Plastik parayla bir ayda 46.8 milyar lira harcandı

Plastik parayla bir ayda 46.8 milyar lira harcandı

Plastik parayla bir ayda 46.8 milyar lira harcandı

23.3.2017İstanbul
Kartlı ödemeler yüzde 8 arttı

Kartlı ödemeler yüzde 8 arttı

Turizm sezonuna geri sayım başladı: Yabancı kartlarla yapılan seyahat acentesi ödemeleri iki katına çıktı. Kartlı ödemeler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 arttı.

23.3.2017Ekonomi
İki minik yürek, iki ailenin dramı

İki minik yürek, iki ailenin dramı

İZMİR'in Narlıdere İlçesinde yaşayan Dilmaç ailesinin kızı 15 aylık Nazlı ile Bakar ailesinin kızı 7.5 aylık Asmin, agresif bir kanser türü olan 'nöroblastom'un pençesinde yaşam savaşı veriyor. Ekonomik zorluklar içindeki iki aile, Narlıdere Kaymakamlığı ve hayırseverlerin yardımlarıyla ayakta durmaya çalışıyor.

23.3.2017İzmir
Firari hükümlü yakalandı

Firari hükümlü yakalandı

Firari hükümlü yakalandı

22.3.2017Adana
PKKdan gözaltına alınanların evlerinde FETÖ dokümanları çıktı

PKK'dan gözaltına alınanların evlerinde FETÖ dokümanları çıktı

Aydın merkezli 7 ilde yapılan terör örgütü PKK/KCK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda daha önce gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde terör örgütü ele başı Fetullah Gülen'e ait kitaplar ve 11 adet 1 dolar bulunduğu bildirildi.

22.3.2017Gündem
ALES başvurusu ne zaman yapılacak ALES ücreti hangi bankaya yatırılacak

ALES başvurusu ne zaman yapılacak? ALES ücreti hangi bankaya yatırılacak?

ALES başvuru ücretlerini bankaya yatırarak işlemlerini tamamlamak isteyen adaylar, 23 Mart Perşembe gününe kadar işlemlerini gerçekleştirecek. ALES ücreti hangi bankaya yatırılacak sorusu ile para yatırma işlemini çözüme kavuşturacak. Peki, ALES başvurusu nasıl yapılacak? İşte, ALES başvuru ücreti ve sınav hakkında detaylı bilgiler

22.3.2017Eğitim
2017 ALES başvurusu nasıl yapılır ALES sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak

2017 ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak?

2017 ALES başvurusunun nasıl yapılacağı binlerce Üniversite mezunu öğrenci tarafından merak konusu oldu. Üniversite mezunu birçok öğrenci akademik kariyerlerini ilerletmek amaçlı girecekleri ALES sınavı için son araştırmalarını yapıyorlar. ALES başvuruları 15 Mart Çarşamba günü müracaatta bulunmak isteyen adayların erişimine açıldı. Üniversite mezunu birçok kişi bir yandan da ALES sınav ücretlerinin ne kadar olduğunu ve nereye yatırılacağını merak ediyorlardı. Peki, 2017 ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES sınav ücreti ne kadar ve nereye yatırılacak?

21.3.2017Eğitim
Esnaftan sicil affı mektubu

Esnaftan sicil affı mektubu

KREDİ, çek senet ve kredi kartı borcu nedeniyle bankaların kara listesine giren esnaf, vatandaş ve şirketlerin yararlanması için çıkarılan sicil affında hayal kırıklığı yaşanıyor.

20.3.2017Ekonomi
Prof. Dr. Yetkiner, Teknoloji eğitimi olmalı

Prof. Dr. Yetkiner, "Teknoloji eğitimi olmalı"

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Yetkiner, banka kartlarıyla ilgili alınan son önlemlere değinerek, Türkiye'de acilen teknoloji eğitimi seferberliği gerçekleştirilmesinin zorunluluk olduğunu söyledi.

20.3.2017İzmir
Defterdardan belediye başkanı ziyareti

Defterdardan belediye başkanı ziyareti

Defterdardan belediye başkanı ziyareti

20.3.2017Nevşehir
Sosyal kart yoksulun umudu oldu

'Sosyal kart' yoksulun umudu oldu

'Sosyal kart' yoksulun umudu oldu

20.3.2017Van
Eniştesinin parasıyla borcunu ödedi, gasp yalanını polis ortaya çıkardı

Eniştesinin parasıyla borcunu ödedi, gasp yalanını polis ortaya çıkardı

Adana'da, eniştesinin bir kişiye teslim etmesi için verdiği 20 bin lira parayla kredi kartı borcunu ödedikten sonra, polis olduğunu söyleyen iki kişinin kendisini darp edip paraları gasp ettiğini ileri süren şahsın yalanını polis ortaya çıkardı.

19.3.2017Gündem
Beyaz hacker Can Yıldızlı anlattı: Sosyal medyada güvenli diye bir şey yok

Beyaz hacker Can Yıldızlı anlattı: Sosyal medyada 'güvenli' diye bir şey yok

Can Yıldızlı’yla ilk kez dört yıl önce, İstanbul’da bir pastanede buluşmuştuk. Saniyeler içinde mekânın internetini kullananları tespit etti ve Facebook hesaplarına girdi. Şok geçirmiştim. Bu kez, İsviçre’de olduğundan WhatsApp üzerinden konuştuk. Cep telefonum üzerinden evimin internetini çökertmesi bir dakikasını almadı bile. ‘Pentagon Hacker’ı diye tanınan Can Yıldızlı, sistemin açıklarını bulup sistem yöneticilerine bildiren ‘beyaz hacker’lardan. Kimlik fotokopileri, kredi kartı bilgileri, e-posta şifreleri çalınan kişileri tespit ediyor. Kurduğu ekiple ‘siyah hacker’lara karşı mücadele veriyor. Cebinde ise internete bağlanmayan, eski model, 100 liralık bir mobil telefon taşıyor. Hiçbir sosyal medya hesabı yok. Çünkü biliyor ki internet varsa yüzde 100 güvenlik hiçbir zaman yok.

18.3.2017Hayat
Kredi kartı kullananlar dikkat 10 milyon kişi...

Kredi kartı kullananlar dikkat! 10 milyon kişi...

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Soner Canko, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun (BDDK), kredi kartlarının internet alışverişlerine açık olması için kullanıcının talebini zorunlu tutan düzenlemesiyle ilgili, "Türkiye tüm dünyada kartlı ödemeler konusunda en iyi sicili olan, en güvenli ülkelerden birisi. Aslında Türkiye için biraz sert bir karar." dedi.

17.3.2017 Ekonomi
ABDde Rus ajanlarına Yahooya siber saldırı suçlaması

ABD'de Rus ajanlarına Yahoo'ya siber saldırı suçlaması

ABD'de yüz binlerce Yahoo kullanıcısının hesabının çalınmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, olayla ilgili olarak iki Rus ajanına suçlama yöneltildi.

17.3.2017Teknoloji
Türk kadınının 2 büyük korkusu

Türk kadınının 2 büyük korkusu

Türkiye’nin 34 ilinde 14 bin kadınla görüşülerek yapılan kapsamlı araştırmanın sonuçları: Türk kadını en çok terör ve aile içi şiddetten korkuyor. Eskiye özlem duyuyor, kendi işinin patronu olmak istiyor.

16.3.2017Gündem
Emekliye promosyon ne zaman verilecek Hangi banka ne zaman ödeyecek

Emekliye promosyon ne zaman verilecek? Hangi banka ne zaman ödeyecek?

Emekliye promosyon ne zaman verilecek sorusu, bankaların milyonlarca emekli için sunduğu maaşın 3 yıl boyunca aynı bankadan alınma sözü kapsamında ödenecek promosyon konusunu gündeme taşıyor. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank ve TEB gibi bankalardan yapılan emekliye promosyon ödemeleri, T.C kimlik numaralarına göre farklı tarihlerde ödenecek. Peki, emekliye promosyon ödemeleri hangi bankada ne zaman ödenecek? İşte,merak edilen o detaylar

16.3.2017Ekonomi
Artık ay başı, hesap kesim günü oldu

Artık ay başı, hesap kesim günü oldu

Dilimize maaş ya da ücret alınan gün olarak yerleşen “ay başı”nın yeni karşılığı kredi kartı hesap kesim tarihi oldu

16.3.2017Ekonomi
ALES başvurusu nasıl yapılır Geçerlilik süresi ne kadar

ALES başvurusu nasıl yapılır? Geçerlilik süresi ne kadar?

ALES başvurusu ile akademik kariyerlerine yön vermek isteyen on binlerce vatandaş, ÖSYM internet sitesi üzerinden yapacakları başvurunun detaylarını araştırdı. ALES başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanında ücret detayını da araştıran adaylar, girmeye karar verdikleri sınavın başvuru işlemlerini tamamlayacak. Peki, ALES başvurusu nasıl yapılacak? İşte, sınavın geçerlilik süresi ve başvuru hakkında detaylı bilgiler

16.3.2017Eğitim
TÜKODERden haksız uygulamaların durdurulması çağrısı

TÜKODER'den haksız uygulamaların durdurulması çağrısı

TÜKODER'den haksız uygulamaların durdurulması çağrısı

15.3.2017İzmir
Kuyumcuya meşru müdafaadan beraat

Kuyumcuya 'meşru müdafaa'dan beraat

BAHÇELİEVLER'de 2 yıl önce kuyumcu dükkanına giren ve kendisini sopayla darp eden Coşkun Çelik'i ruhsatlı silahıyla ateş öldüren işyeri sahibi İbrahim K.Y., meşru müdafaa sınırları içinde hareket ettiği gerekçesiyle beraatine karar verildi. Sanık İbrahim K.Y. ilk duruşmada olay gününü anlatarak, "Kendimi korumak amacıyla hareket ettim" demişti.

15.3.2017Gündem

Kuyumcudaki sopalı dehşet sonrası cinayette karar

Kuyumcudaki sopalı dehşet sonrası cinayette karar

15.3.2017İstanbul
Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı için flaş karar

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı için flaş karar

Kredi kartı ile sanal alışveriş için 17 Ağustos'tan sonra müşteri onayı gerekecek. Mevcut kartlar için de onay gerekli. Türkiye’de 176 milyon banka kartı ve kredi kartı bulunuyor.

15.3.2017Ekonomi
Emekli promosyon ödemeleri hangi bankada ne zaman yatacak

Emekli promosyon ödemeleri hangi bankada ne zaman yatacak?

Emekliye promosyon konusu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve bankalarla imzalanan protokol sonrası netlik kazandı. Milyonlarca emekliyi kapsayacak olan promosyon ödemeleri, mart ayı itibariyle sözleşme imzalayan emeklilerin hesabına yatırılmaya başlandı. Minimum 375 TL'den başlayan emekliye promosyon ödemeleri, birçok bankadan alınabilecek. İşte, emekliye promosyon ödemeleri konusunda detaylı bilgiler

14.3.2017Ekonomi
İşte 15 maddede ‘E-Esnaf’ olma rehberi

İşte 15 maddede ‘E-Esnaf’ olma rehberi

3 bini aşkın e-ticaret sitesine altyapı sağlayan Ticimax Bilişim’in Genel Müdürü Cenk Çiğdemli, e-esnaf olmanın püf noktalarını anlattı.

14.3.2017Ekonomi
YGSye giderken neler alınacak YGS öncesi bunları unutmayın

YGS'ye giderken neler alınacak? YGS öncesi bunları unutmayın!

YGS'ye giderken yanlarına neler alacağını bilmek isteyen öğrenciler, sınava saatler kala bu konuyu araştırmaya başladı. Sınava giderken neler götürülür ve neler götürülmez sorularına yanıt arayan öğrenciler, sınav günü şok yaşamak istemedikleri için detayları sorguluyor. İşte, YGS'ye giderken alınması gerekenler ve 12 Mart Pazar günü öncesi dikkat edilmesi gereken konular

11.3.2017Eğitim
TBB: Toplam kredi stoku 1.9 trilyon lira oldu

TBB: Toplam kredi stoku 1.9 trilyon lira oldu

TBB: Toplam kredi stoku 1.9 trilyon lira oldu

10.3.2017İstanbul
TBB: Toplam kredi stoku 1.9 trilyon lira oldu

TBB: Toplam kredi stoku 1.9 trilyon lira oldu

TBB: Toplam kredi stoku 1.9 trilyon lira oldu

10.3.2017İstanbul
Nvidia Geforce kart sahipleri dikkat Bu güncellemeyi hemen indirin

Nvidia Geforce kart sahipleri dikkat! Bu güncellemeyi hemen indirin!

Nvidia dün akşam yayınladığı yeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Nvidia Geforce güncellemesi beraberine neler getiriyor? Bu arada Nvidia'nın tanıttığı kredi kartı boyutundaki Jetson TX2 geleceğin yapay zekalı beyinlerine geliyor!

10.3.2017Teknoloji
IBMden tek atomluk veri deposu

IBM'den tek atomluk veri deposu

ABD'li dev şirket IBM, tek bir atomdan oluşan bir mıknatıs geliştirmeyi başardı. IBM mühendisleri ayrıca tek atomluk mıknatısın içerisine bir bit boyutunda veri sığdırarak bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

10.3.2017Teknoloji
Dijitale yılda 135 milyon dolar

Dijitale yılda 135 milyon dolar

GARANTİ Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, Türkiye’de bireysel müşterilerde dijital finansal işlemler hacminde yüzde 24’lük payla lider olduklarını söyleyerek “Yani dijital ortamdaki her dört işlemden biri Garanti’den yapılıyor. Garanti’nin aktiflerde pazar payı yüzde 12, dijitalde yüzde 24. 20 yıldır liderliği bırakmıyoruz” dedi.

9.3.2017Ekonomi
4 ilçede 10 bin öğrenciye göz taraması

4 ilçede 10 bin öğrenciye göz taraması

4 ilçede 10 bin öğrenciye göz taraması

9.3.2017İzmir
Yabancılar 2016da 55 milyon liralık vergiyi geri aldı

Yabancılar 2016'da 55 milyon liralık vergiyi geri aldı

Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçilere KDV iade hizmeti veren Global Blue Türkiye'nin Genel Müdürü Şeyhun: "Yabancı ziyaretçiler Türkiye'den 2016 yılında 1 milyar liranın üzerinde alışveriş yaptı. Ancak yabancı ziyaretçiler bu tutarın 550 milyonluk kısmı için iade başvurusunda bulundu. Yabancılar 2016'da yaptıkları alışverişte ödedikleri 55 milyon liralık vergiyi geri aldı" açıklamasında bulundu.

9.3.2017Ekonomi
Emekliye promosyon ne zaman ödenecek Bankalar ne zaman ödeme yapacak

Emekliye promosyon ne zaman ödenecek? Bankalar ne zaman ödeme yapacak?

Emekliye promosyon için beklenen ödemeler Mart ayı itibariyle gerçekleşmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan protokol aracılığında belirlenen emekliye promosyon ödemeleri, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Denizbank kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, emekliye promosyon ne zaman ödenecek? İşte, promosyon veren bankalar ve ödemelerin yapılacağı tarih hakkında detaylı bilgiler

9.3.2017Ekonomi
12 banka için karar verildi O paraları geri alabileceksiniz

12 banka için karar verildi! O paraları geri alabileceksiniz

Bankaların ortak faiz belirlemesi nedeniyle zarara uğrayanlar, fazla ödedikleri paraları misliyle geri alıyor. İlk karar Ankara'dan geldi. Hakem heyetinin kararı emsal olacak.

9.3.2017Ekonomi
Bu montlar çok akıllı

Bu montlar çok akıllı

Kumaşların kullanıldığı her alandaki ürünü akıllandırmak için harekete geçen ‘Thread In Motion’ adındaki girişim, ilk projesini tamamladı. ‘Skadi Jacket’ adındaki akıllı mont, kullanıcıların akıllı telefonlarını ceplerinden çıkarmadan kontrol etmesini sağlıyor. Ayrıca Sudan ordusunun da üniformalarını akıllandırma işi girişime kaldı. 

8.3.2017Ekonomi
Maximum Mobilden herkes faydalanacak

Maximum Mobil'den herkes faydalanacak

Türkiye İş Bankası’nın yeni uygulaması Maximum Mobil’den diğer tüm bankaların kart müşterileri de faydalanabilecek.

8.3.2017Ekonomi
(Yeniden) - İstanbulda siber dolandırıcılık operasyonu

(Yeniden) - İstanbul'da siber dolandırıcılık operasyonu

(Yeniden) - İstanbul'da siber dolandırıcılık operasyonu

8.3.2017İstanbul
İstanbulda siber dolandırıcılık operasyonu

İstanbul'da siber dolandırıcılık operasyonu

İstanbul'da siber dolandırıcılık operasyonu

8.3.2017İstanbul
Erken rezervasyonda dolar kuru oyunu iddiası

Erken rezervasyonda "dolar kuru oyunu" iddiası

Tüketiciler Birliği Başkanı Mahmut Şahin, yaklaşan yaz öncesinde döviz kurundaki dalgalanmayı fırsat bilen bazı acentelerin, rezervasyonun iptal edilmesi durumunda bunu bahane göstererek, vatandaşlara yatırdığı paranın altında iade yaptığı iddia etti.

8.3.2017Ekonomi
AB destekli milyonluk projeye kredi engeli

AB destekli milyonluk projeye 'kredi' engeli

AB destekli milyonluk projeye 'kredi' engeli

8.3.2017Sivas
Temassız ödemede yeni dönem başlıyor

Temassız ödemede yeni dönem başlıyor

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, "2016 yılında Avrupa'nın ilk temassız kartı Türkiye’de kullanıldı. Bugün temassız ödemelerde yeni bir dönem başlıyor." dedi.

7.3.2017Ekonomi
Kapkaç zanlıları ATMden para çekince yakalandı

Kapkaç zanlıları ATM'den para çekince yakalandı

Kapkaç zanlıları ATM'den para çekince yakalandı

7.3.2017Aydın
Manisa Kart artık cep telefonunda

Manisa Kart artık cep telefonunda

Manisa Kart artık cep telefonunda

7.3.2017Manisa

Yazar Sonuçları

“Yaş günün kutlu olsun Koç”

“Yaş günün kutlu olsun Koç!”

Kredi kartı harcamaları sonunda biriktirdiğim millerim, geçerliliğini yitirmek üzereydi…

17.3.2017Basketbol
Kişisel verilerimiz neden korunmuyor

Kişisel verilerimiz neden korunmuyor?

AİLEMİZİN, yaşlı bir dostu yaklaşık 10 gün önce bankadaki tüm parasını kaptırdı.

13.3.2017Gila BENMAYOR
Putin’in ‘Mir’ kelamı

Putin’in ‘Mir’ kelamı

Tıpkı Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM), Visa ve Mastercad gibi kart ödeme sistemlerine alternatif kurduğu Troy gibi Rusya Devlet Başkanı Putin de Batı’nın Ukrayna ambargosu sırasında Rus ulusal kart sistemi ‘Mir’i oluşturdu. Şimdi, Rusya ve Türkiye’nin yerel para birimleriyle ticareti için Mir’in altyapısının Türkiye’ye uyarlanması için iki lider anlaştı. Bu ne anlama geliyor, mümkün mü, nasıl çalışacak? 

12.3.2017Uğur GÜRSES