MENÜ
Arşiv

Kpss

Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.271 Kpss haberi bulunmuştur.

KPSS

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı'nın (KMS) birleşimi niteliğindedir.

Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

Ayrıca ÖSYM ; YGS - LYS (Eski haliyle ÖSS), TUS, ALES gibi birçok sınavı da hazırlamaktadır. 

Kpss Haberleri

Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır Branş dağılımı listesi

Ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı listesi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) internet sitesinden 'Sözleşmeli öğretmenliğe ek atama' müjdesi verdi. Duyuruya göre sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak. Peki, ek öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Hangi branşlarda kaç tane atama yapılacak? İşte, öğretmen atama branş dağılımı ve detayları!

26.3.2017Eğitim
Polis alımı konusunda heyecanlandıran açıklama

Polis alımı konusunda heyecanlandıran açıklama!

Polis alımı konusunda bazı bilgiler veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis meslek yüksek okulunda katıldığı mezuniyet töreni esnasında birçok kişiyi heyecanlandıracak söylemlerde bulundu.10 bin polis alımı yapılacağını duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu alımlarla ilgili detayların yakın zaman içerisinde ilana çıkacağını belirtti. Peki, 10 bin polis alımı ne zaman yapılacak? İşte, birçok kişinin merak ettiği konunun detayları

24.3.2017Gündem
KPSS ne zaman Başvuru ücreti hangi bankaya yatacak

KPSS ne zaman? Başvuru ücreti hangi bankaya yatacak!

KPSS başvurusu dün gece tamamlandı. Birçok kişinin ilgiyle beklediği KPSS başvurusu Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirildi. Dün gece saatlerinde başvurularını gerçekleştiren adaylar, bugün ücretlerin hangi bankaya yatırılacağını araştırmaya başladı. İnternet üzerinden online ödeme seçeneğinin de olduğu işlemler, bankamatiklerden de gerçekleştirilebilecek. Peki, KPSS ücretleri hangi bankaya yatırılacak? İşte, detaylı bilgiler

24.3.2017Eğitim

Ek öğretmen ataması başvurusu nasıl yapılır? Branş dağılımı nasıl olacak?

Ek öğretmen ataması için başvuru süreci başlıyor. Sözleşmeli öğretmen ataması için başvuruda bulunan, sözlü mülakat esnasında 60 puan ve üzeri almasına karşın atanamayan adaylar, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusunda bulunabilecek. Peki, sözleşmeli öğretmen ek ataması başvurusu nasıl yapılacak? Kimler bu başvurudan faydalanabilecek? İşte, merak edilen o detaylar

24.3.2017Eğitim
Öğrenci subayların kalkışmadaki rolü...

Öğrenci subayların kalkışmadaki rolü...

Öğrenci subayların kalkışmadaki rolü...

23.3.2017İstanbul
TRTde 300 milyonluk FETÖ vurgunu

TRT'de 300 milyonluk FETÖ vurgunu

Polis Akademisi’nin FETÖ raporunda, örgütün TRT’yi 300 milyon lira zarara uğrattığı, kendilerine bağlı 400 kaşeli muhabire telif olarak gönderilen paraların örgüte aktarıldığı belirtildi. FETÖ ve PKK bağlamında, ‘Terör Amaçlı Kullanılan Kamusal Mal ve Hizmetler’ başlığıyla hazırlanan 66 sayfalık rapor özetle şöyle:

22.3.2017Gündem
Sosyal medyada mülakat isyanı

Sosyal medyada 'mülakat' isyanı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözlü sınavla ve sözleşmeli olarak ikinci kez öğretmen atamaya hazırlanırken, mülakata tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medya üzerinden ankete katılan 6 bin 437 kişinin yüzde 96’sı, “Mükakat mutlak torpildir” görüşünü dile getirirken, yüzde 4’ü “Kalite mülakatla sağlanır” yanıtını verdi.

22.3.2017Gündem
FETÖ sanığı: KPSSye başvurursam iş akdimi feshedeceklerin söylediler

FETÖ sanığı: KPSS'ye başvurursam iş akdimi feshedeceklerin söylediler

FETÖ sanığı: KPSS'ye başvurursam iş akdimi feshedeceklerin söylediler

22.3.2017Erzurum
KPSS P120 puanı nedir, işaretlenirse neler olur

KPSS P120 puanı nedir, işaretlenirse neler olur?

KPSS P120 puanı sınav için müracaat etmek isteyen adaylar için merak konusu oldu. Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuruda bulunmak isteyen binlerce aday, karşısında KPSS P120 puanı seçeneğini görünce olayın detaylarını araştırmaya başladı. Peki, ÖSYM tarafından yabancı dil bazlı öğretmenliklere atanmak isteyen adayların değerlendirileceği KPSS P120 puanı nedir? İşte, adayların merak ettiği konu ve hesaplama işleminin detayları

22.3.2017Eğitim
KPSS ücreti hangi bankaya yatırılacak Dikkat O uygulama KPSSye de geliyor

KPSS ücreti hangi bankaya yatırılacak? Dikkat! O uygulama KPSS'ye de geliyor

Memur adaylarının girdiği KPSS başvuruları için süreç devam ediyor. Belirlenen tarih aralığı içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurularının tamamlamayan memur adayları sınava giremeyecek. Bu nedenle başvuru sürecinin titizlikle gerçekleştirilmesi gerekiyor. Peki, 2017 KPSS başvuru ücreti ne kadar? İşte KPSS sınav ücreti hangi bankalara yatırılıyor? İşte, tüm detaylar!

21.3.2017Eğitim
15 Temmuz şehidi Varankın adı Hakkaride sınavlara hazırlık merkezine verildi

15 Temmuz şehidi Varank'ın adı Hakkari'de sınavlara hazırlık merkezine verildi

15 Temmuz şehidi Varank'ın adı Hakkari'de sınavlara hazırlık merkezine verildi

20.3.2017Hakkari
TEİAŞ personel alımı için süreç başladı Hangi illerde alım var

TEİAŞ personel alımı için süreç başladı! Hangi illerde alım var?

TEİAŞ personel alımı İŞKUR sistemi üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı. İşçi alımı için bekleyen binlerce kişi, TEİAŞ personel alımı ilanına başvurmak için detayları araştırıyor. Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri arasından illerdeki ihtiyaca göre alım yapacak olan kurum, yine belirtilen ihtiyaca göre atamaları gerçekleştirecek. Peki, Türkiye'nin birçok bölgesine gerçekleştirilecek olan TEİAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, merak edilen detaylar

20.3.2017Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı - 2017/3 KPSS tercih sonuç sorgulama

Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı - 2017/3 KPSS tercih sonuç sorgulama

Sağlık Bakanlığı personel alımı için yapılan tercihlerin sonuçları dün itibariyle erişime açıldı. 3 Mart- 9 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşen KPSS 2017/3 tercih sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden görüntülenebiliyor. İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuç sorgulama sayfası!

18.3.2017Gündem
FETÖ davasında son dakika gelişmesi: Serbest bırakıldılar

FETÖ davasında son dakika gelişmesi: Serbest bırakıldılar

Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 76 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 28 sanıktan dönemin 2. Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun'un yanı sıra dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin Koruma Astsubayı Hacı Eyyip Özcan adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

17.3.2017Gündem
Kozmik oda ve KPSS savcılarında ByLock çıktı

Kozmik oda ve KPSS savcılarında ByLock çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, FETÖ mensubu oldukları öne sürülen hakim ve savcılara yönelik soruşturması sürüyor. Soruşturma kapsamında tutuklu bulunan eski savcı Mustafa Bilgili ile firari Şadan Sakınan'ın adlarına kayıtlı cep telefonlarında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock uygulaması bulundu. Bilgili ve Sakınan'ın 2014 yılından itibaren ByLock programını aktif kullandıkları tespit edildi.

17.3.2017Gündem
Vali Harput iddianamesinde himmet makbuzları

Vali Harput iddianamesinde himmet makbuzları

Vali Harput iddianamesinde himmet makbuzları

16.3.2017Bursa
ÖSYM sınav ücretleri Meclise taşındı

ÖSYM sınav ücretleri Meclis'e taşındı

ÖSYM sınav ücretleri Meclis'e taşındı

16.3.2017İstanbul
ÖSYM 2017 KPSS Lisans Kılavuzunu yenileyecek

ÖSYM 2017 KPSS Lisans Kılavuzunu yenileyecek

ÖSYM 2017 KPSS Lisans Kılavuzunu yenileyecek

15.3.2017Ankara
Son dakika... KPSS ücreti yeniden belirlendi

Son dakika... KPSS ücreti yeniden belirlendi

KPSS'de tepki çeken ücret yeniden belirlendi. ÖSYM'den yapılan açıklamada "KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine karar verildi" denildi.

15.3.2017Eğitim
Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından merak konusu oldu. 3 bin 890 kişilik kadro için başvuruda bulunan on binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

15.3.2017Eğitim
CHPli Balbaydan KPSS ücretine tepki

CHP'li Balbay'dan KPSS ücretine tepki

CHP'li Balbay'dan KPSS ücretine tepki

15.3.2017İzmir
KPSS sınav giriş ücreti ne kadar 2017 KPSS başvurusu nasıl yapılacak

KPSS sınav giriş ücreti ne kadar? 2017 KPSS başvurusu nasıl yapılacak?

KPSS giriş ücreti konusunda yaşanacak gelişmeleri yakından takip eden adaylar, bir yandan da 'KPSS başvurusu nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. 2017 KPSS başvurusu ile devlet memurluğu için ilk adımı atmış sayılacak olan adaylar, 21 Mayıs tarihinde ilki yapılacak olan sınav için hazırlıklarına devam edecek. Peki, başvuru işlemleri ne zamana kadar açık olacak? Ücret ödemesi hangi bankalara yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

15.3.2017Eğitim
ÖSYM başvuru merkezleri - 2017 ÖSYM başvuru merkezleri listesi

ÖSYM başvuru merkezleri - 2017 ÖSYM başvuru merkezleri listesi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bir yıl içerisinde yapacağı tüm sınavların tarihlerini ve başvuru merkezlerini online sayfası üzerinden duyurdu. KPSS, ÖABT, ALES, LYS’ye başvurular hem internet aracılığıyla hem de ÖSYM başvuru merkezleri üzerinden yapılabiliyor. İşte, 2017 ÖSYM başvuru merkezleri!

15.3.2017Eğitim
Ankara Adliyesi’nde sürpriz değişiklik

Ankara Adliyesi’nde sürpriz değişiklik

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yayınlanan yeni işbölümü kapsamında, kritik dosyalarda görev yapan savcıların görev yerleri değişti.

14.3.2017Gündem
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır ASDEP başvuru şartları nelerdir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır? ASDEP başvuru şartları nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) personel alımı başvurularının nasıl yapılacağı hakkında binlerce vatandaş araştırmalarını devam ettiriyor. Türkiye genelinde toplam 1500 personel alımı yapacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP projesi kapsamında ihtiyaç duyulan il müdürlükleri üzerinden alım gerçekleştirilecek. Başvurularla ilgili detayları öğrenen vatandaşlar şimdi de ASDEP başvuru şartlarının neler olduğunu merak ediyorlar. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) başvurusu nasıl yapılır? ASDEP başvuru şartları nelerdir?

14.3.2017Gündem
Fotoğraflar // ÖSYM, KPSS giriş ücretindeki yüzde 120lik zamma karşı yükselen tepkiler üzerine geri adım attı

Fotoğraflar // ÖSYM, KPSS giriş ücretindeki yüzde 120'lik zamma karşı yükselen tepkiler üzerine geri adım attı

Fotoğraflar // ÖSYM, KPSS giriş ücretindeki yüzde 120'lik zamma karşı yükselen tepkiler üzerine geri adım attı

14.3.2017İstanbul
ÖSYM, KPPS giriş ücretindeki yüzde 120lik zamma karşı yükselen tepkiler üzerine geri adım attı

ÖSYM, KPPS giriş ücretindeki yüzde 120'lik zamma karşı yükselen tepkiler üzerine geri adım attı

ÖSYM, KPPS giriş ücretindeki yüzde 120'lik zamma karşı yükselen tepkiler üzerine geri adım attı

14.3.2017İstanbul
Doğruyol: Bugünü bayram gibi kutlamak istiyoruz

Doğruyol: "Bugünü bayram gibi kutlamak istiyoruz"

Doğruyol: "Bugünü bayram gibi kutlamak istiyoruz"

14.3.2017İzmir
Ankara Adliyesinde görev değişimi

Ankara Adliyesi'nde görev değişimi

Ankara Adliyesi'nde görev değişimi

14.3.2017Ankara
Ankara adliyesinde flaş değişiklik

Ankara adliyesinde flaş değişiklik

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli Başsavcıvekilleri ve savcılara ilişkin yeni iş bölümü yayınlandı.

14.3.2017Gündem
ÖSYM: Ücretlendirme konusu yeniden değerlendirilecek, 27 Marttan önce adaylara duyurulacak

ÖSYM: Ücretlendirme konusu yeniden değerlendirilecek, 27 Mart'tan önce adaylara duyurulacak

ÖSYM: Ücretlendirme konusu yeniden değerlendirilecek, 27 Mart'tan önce adaylara duyurulacak

14.3.2017Ankara
flaş

flaş

flaş

14.3.2017Ankara
Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 başvurusu için saatler kaldı

Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 başvurusu için saatler kaldı!

Sözleşmeli öğretmen atamaları 2017 yılının ilk müracaatı ile adaylarda heyecana neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl toplam 20 bin 127 öğretmenin kadroya alınacağının bildirilmesiyle birlikte, başvuru tarihi için beklenti başladı. Sözleşmeli öğretmen ataması sözlü mülakatlarının ne zaman yapılacağını merak eden adaylar, ön başvuruları ile birlikte bu detaylara erişebilecek. İşte, 2017 sözleşmeli öğretmen atamaları ve detayları

14.3.2017Eğitim
KPSS başvurusu nasıl yapılır KPSS başvurusu yapacaklar bunlara dikkat

KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvurusu yapacaklar bunlara dikkat!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları dün itibariyle başladı. KPSS başvuruları için tarih aralıkları da ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Başvurular 10 gün sonra, 23 Mart 2017 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Ücret ödemede son gün ise: 24 Mart 2017. Peki, KPSS başvurusu nasıl yapılır? İşte, başvuru süreciyle ilgili tüm detaylar!

14.3.2017Eğitim
Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Yerleştirme nasıl yapılacak

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme nasıl yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce memur adayı tarafından merak edildi. 3 bin 890 kişilik kadro için başvuruda bulunan on binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Yerleştirme sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilecekler. Sonuçların açıklanmasını büyük umutlarla bekleyen memur adayları yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Peki, Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme nasıl yapılacak?

13.3.2017Eğitim
KPSS ücreti 260 liraya çıkarıldı

KPSS ücreti 260 liraya çıkarıldı

2017 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik Kılavuzu’nda önemli değişiklikler var. Genel yetenek ve genel kültür sınav süresi 120 dakikadan 130’a çıkarıldı.

13.3.2017Eğitim
Konyada 09.45 mağduru öğrencilerin gözyaşları

Konya'da '09.45' mağduru öğrencilerin gözyaşları

Konya'da '09.45' mağduru öğrencilerin gözyaşları

12.3.2017Konya
Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2017/3 tercihleri ile Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak 3 bin 890 adayın belirleneceği yerleştirme sonuçları araştırılmaya başlandı. Hemşire, Sağlık Teknikeri, Sosyal Çalışmacı gibi birçok alanda alım yapacak olan Sağlık Bakanlığı, KPSS 2017/3 tercihlerinin belirlenmesiyle birlikte atama duyurusunda bulunacak. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

10.3.2017Gündem
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Hatay İl Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 52 Danışma ve Yönlendirme Elemanı alımı yapılacağı duyuruldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru süreci devam ediyor. Vatandaşlar başvuruların ne zamana kadar devam edeceğini ve başvuru şartlarını merak ettiler. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? Hangi illerde alım yapılıyor?

9.3.2017Gündem
İİBF mezunlarından kadro beklentisi

İİBF mezunlarından kadro beklentisi

İİBF mezunlarından kadro beklentisi

9.3.2017Batman
KPSS başvuruları için sayılı gün kaldı- KPSS sınavı ne zaman

KPSS başvuruları için sayılı gün kaldı- KPSS sınavı ne zaman?

Memur adaylarının aylardır hazırlandığı KPSS sınavı başvuruları için geri sayım başladı. ÖSYM'nin 2017 yılı için yayımladığı sınav takvimine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları iki hafta içerisinde gerçekleşecek. Belirlenen zaman dilimi içerisinde başvuru yapmayanlar 2017 KPSS sınavına katılmaya hak kazanamayacak. Peki, KPSS sınavı ne zaman?

9.3.2017Eğitim
Sahte öğretmenden inanılmaz ifade

Sahte öğretmenden inanılmaz ifade

Şanlıurfa'daki 29 öğretmen adayını sahte diplomalarla atanmasına sağladığı iddia edilen şüpheliler yargı önüne çıktı. Sahte diploma kullanan sanıklardan Ahmet P. "Fevzi U. tercih işlemlerinin tamamlandığını bildirir sarı bir zarf verdi. Zarfın içinde beden eğitimi öğretmenliği bölümü diploması bulunuyordu. Kendisine Türk Dili Edebiyatı bölümü mezunu olduğumu söyledim. Ancak, 'Bilahare kendi branşıma geçeceğimi bu durumdan milli eğitimin haberdar olduğunu' söyledi" dedi.

8.3.2017Gündem
Erzurumun küçük bir köyüne Amerikadan yardım geliyor

Erzurum'un küçük bir köyüne Amerika'dan yardım geliyor

Gülben Ergen bu hafta Erzurum’un Narman ilçesine gitti ve sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlatarak fenomen olan Ömer (Karahan) Öğretmen ile buluşup civar köyleri dolaştı...

7.3.2017Magazin
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman bitecek

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman bitecek?

Sağlık Bakanlığı personel alımı, 2017/3 tercih dönemi ile işleme alınacak. Hemşire, Acil Tıp Teknisyeni (ATT), Sosyal Çalışmacı gibi alanlara yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu, 2017/3 tercih döneminde değerlendirilecek. Peki, toplam 3 bin 890 kişinin kadroya alınacağı Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

7.3.2017Gündem
Çatı darbe iddianamesinin tek kadın şüphelisi... Hakan Fidanı o uğurlamış

Çatı darbe iddianamesinin tek kadın şüphelisi... Hakan Fidan'ı o uğurlamış

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili 221 kişi hakkında hazırlanan çatı iddianamesindeki tek kadın şüpheli protokol personeli Kübra Yavuz'un, 2010 KPSS sorularını çalanlar arasında olduğu iddia edildi. Genelkurmay Karargahında o geceki görüntüleri kamera kayıtlarına yansıyan Kübra Yavuz'un, darbe gecesi saat 20.22'de Genelkurmay Karargahı binasında MİT Müsteşarı Fidan'ı uğurladığı görüntülere yansıdı.

7.3.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ülke yönetmek zorlaşır

Ülke yönetmek zorlaşır

AKP’de yapılan değerlendirmeler ortaya koyuyor ki bu partinin tabanında yüzde 9’a varan kararsızların durumunda fazlaca bir gelişme yok.

20.3.2017Mehmet Y. YILMAZ
Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

19.3.2017Ayşe ARAL
Tek kale maç

Tek kale maç

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda’daki olaylardan sonra yaptığı konuşmada şunu söyledi:

17.3.2017Mehmet Y. YILMAZ
Yabancı sermayede Hollanda 1. sırada

Yabancı sermayede Hollanda 1. sırada

DİPLOMATİK krizin arkasına bakarsak...

15.3.2017Yalçın BAYER
Erzurumun küçük bir köyüne Amerikadan yardım geliyor

Erzurum'un küçük bir köyüne Amerika'dan yardım geliyor

Gülben Ergen bu hafta Erzurum’un Narman ilçesine gitti ve sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlatarak fenomen olan Ömer (Karahan) Öğretmen ile buluşup civar köyleri dolaştı...

8.3.2017Gülben ERGEN