MENÜ
Arşiv

Kpss

Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.204 Kpss haberi bulunmuştur.

KPSS

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı'nın (KMS) birleşimi niteliğindedir.

Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

Ayrıca ÖSYM ; YGS - LYS (Eski haliyle ÖSS), TUS, ALES gibi birçok sınavı da hazırlamaktadır. 

Kpss Haberleri

Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 personel alacak.. İşte şartlar

Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 personel alacak.. İşte şartlar

Sağlık Bakanlığı, 3 bin 890 sözleşmeli personel alacak. Başvurular, 2 ila 9 Mart tarihleri arasında yapılacak.

24.2.2017Gündem
Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak Öğretmen atama kontenjanları açıklandı

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama kontenjanları açıklandı

Öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen haber MEB'ten geldi. Öğretmen olmak için gün sayan adaylar, şimdi büyük bir merakla öğretmen atama kontenjanlarını araştırıyor. MEB'ten yapılan açıklamaya göre bu yıl çeşitli branşlarda 20 bin 127 öğretmen ataması yapılacak. İşte, atamalarla ilgili detaylar ve öğretmen atama kontenjanları!

23.2.2017Eğitim
Görmek için tahliye istediği kanser annesi 2 gün önce ölmüş

Görmek için tahliye istediği kanser annesi 2 gün önce ölmüş

Görmek için tahliye istediği kanser annesi 2 gün önce ölmüş

21.2.2017Kastamonu
Öğretmen atama kontenjanları açıklandı Mülakat sistemi değişiyor mu

Öğretmen atama kontenjanları açıklandı! Mülakat sistemi değişiyor mu?

MEB, 20 bin öğretmen atama kontenjanları detaylarını paylaştı. Sözlü mülakatla yapılan alımlarda tartışmalara mahal vermek istemeyen bakanlık, toplam 20 bin 127 kişilik alımın yapılacağı mülakat aşamasının değişeceğini açıkladı. İşte, 20 bin öğretmen alımı branş dağılımı ve mülakatta yapılacak değişiklikle ilgili detaylı bilgiler

21.2.2017Eğitim
FETÖden tutuklanan kadın öğretmen: 5 yıl çatışmaların içinde görev yaptım

FETÖ'den tutuklanan kadın öğretmen: 5 yıl çatışmaların içinde görev yaptım

FETÖ'den tutuklanan kadın öğretmen: 5 yıl çatışmaların içinde görev yaptım

21.2.2017 Kastamonu
Mahkeme başkanından Gülenin damadına tepki

Mahkeme başkanından 'Gülen'in damadına' tepki

Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında, örgüte üye olduğu iddiasıyla tutuklanan 10 belediye işçisi ve memur, 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı. Yargılananlar arasında Fetullah Gülen’in yeğeniyle evli olan Suat Adıyaman, "Belediye de Fetullah Gülen’in damadı olarak biliniyordum. Çocuklarını özel okula, dershaneye yazdıracaklar bana geliyordu. 15 Temmuz’u da Erzurumlu bir lavaşçı arkadaştan öğrendim" dedi.

21.2.2017Gündem
Fetullah Gülenin yeğeninin kocası: Darbeyi lavaşçı arkadaştan öğrendim

Fetullah Gülen'in yeğeninin kocası: Darbeyi lavaşçı arkadaştan öğrendim

Fetullah Gülen'in yeğeninin kocası: Darbeyi lavaşçı arkadaştan öğrendim

21.2.2017Konya
BDDK uzman yardımcılığı sınavı için detaylar yayımlandı

BDDK uzman yardımcılığı sınavı için detaylar yayımlandı

BDDK uzman yardımcılığı sınavına katılım göstermek isteyen bireyler için Devlet Personel Başkanlığı (DPB) internet sitesi üzerinden başvuru şartları yayımlandı. Yazılı ve sözlü gerçekleştirilecek BDDK uzmaan yardımcılığı sınavı, iki oturum halinde olacak. Peki, BDDK sınav başvurusu nasıl yapılacak? Şartlar neler olacak? İşte, merak edilen detaylar

21.2.2017Ekonomi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alımı sonuçları açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alımı sonuçları açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımı ön başvuru sonuçları bakanlık internet sitesi aracılığıyla açıklandı. Toplam 135 sivil memur alımının yapılacağı Milli Savunma Bakanlığı'nda alınacak pozisyonlarla ilgili başvuru puanları ve asıl başvuruyu yapmaya hak kazanan adayların listesi yayımlandı. İşte, MSB sivil memur alımı ön başvuru sonuçları ve KPSS taban puanlarıyla ilgili detaylı bilgiler

19.2.2017Gündem
Öğretmen atama takvimi açıklandı

Öğretmen atama takvimi açıklandı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili takvimi ve kontenjan dağılımını açıkladı.

17.2.2017Ekonomi
PTT memur alımı başvuru formu nereden doldurulacak

PTT memur alımı başvuru formu nereden doldurulacak?

PTT memur alımı başvuru formunu doldurarak devlet memurluğu için ilk adımı atmak isteyen on binlerce vatandaş, Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan'ın duyurduğu alım için müracaatların nasıl yapılacağını araştırıyor. PTT personel alımı duyurusu ile yıl sonuna kadar toplam 2 bin 500 memurun istihdam edileceğini duyuran Bakan Arslan, bu alımların ilk etabını başlatmış oldu. Peki, PTT memur alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formuna nereden ulaşılır? İşte, merak edilen detaylar

17.2.2017Ekonomi
PTT personel alımı şartları neler İşte, PTT personel alımı başvurularının son gün tarihi

PTT personel alımı şartları neler? İşte, PTT personel alımı başvurularının son gün tarihi

PTT personel alımı şartları ve başvuru tarihleri devlet dairesinde çalışmak isteyenlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılı içerisinde PTT'ye 2 bin 500 personel alacaklarını açıklamış, açıklamadan kısa süre sonra başvurular başlamıştı. Peki, PTT personel alımı başvurularında son gün ne zaman, başvuru şartları neler? İşte, tüm detaylar!

17.2.2017Ekonomi
CHPli Biçerden AK Partili Erdem ve Özdağa fermuar

CHP'li Biçer'den AK Partili Erdem ve Özdağ'a fermuar

CHP'li Biçer'den AK Partili Erdem ve Özdağ'a fermuar

17.2.2017Manisa
Mezun sorgulama sistemine 8 milyon kayıt

Mezun sorgulama sistemine 8 milyon kayıt

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) diploma sahteciliğinin önüne geçmek için kullanıma açtığı ‘Yükseköğretim Mezun Sorgulama ve Doğrulama Sistemi’nde mezun sayısı 8 milyona ulaştı.

15.2.2017Eğitim
Beyşehir’deki ilk YGS’de 2 bin 464 aday ter dökecek

Beyşehir’deki ilk YGS’de 2 bin 464 aday ter dökecek

Beyşehir’deki ilk YGS’de 2 bin 464 aday ter dökecek

15.2.2017Konya
ÖSYM, sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır

ÖSYM, sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

ÖSYM bünyesinde barındırmak için 15 sözleşmeli uzman personel alımı gerçekleştirecek. Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden ilan yayımlayan ÖSYM, personel alımıyla ilgili detaylara yer verdi. Toplam 15 personelin alınacağı kurumda, farklı branşlardan birçok kişi mülakata alınabilecek. KPSS şarttı olmayan başvurular, ÖSYM internet sitesinde yer alan duyuru bölümünden de görüntülenebilecek. Peki, başvuru nasıl yapılacak? İşte, detaylar

14.2.2017Eğitim
Rektör Prof. Dr. Gül isyan etti: Bize iş ve ihale için gelmesinler

Rektör Prof. Dr. Gül isyan etti: Bize iş ve ihale için gelmesinler

Rektör Prof. Dr. Gül isyan etti: Bize iş ve ihale için gelmesinler

14.2.2017Diyarbakır
PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak PTT iş başvurusu şartları

PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? PTT iş başvurusu şartları

PTT insan kaynaklarında personel alımı başvuru yoğunluğu yaşanıyor. Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımlanan PTT personel alımı ilanı için detaylar belli oldu. KPSS puanının geçerli olacağı PTT personel alımı başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden yapılacak. Peki, başvuru şartları ve formu nereden edinilebilecek? İşte, merak edilen detaylar

14.2.2017Ekonomi
Gaziantepteki FETÖ operasyonunda tutuklanan öğretmenlerin yargılanmasına başlandı

Gaziantep'teki FETÖ operasyonunda tutuklanan öğretmenlerin yargılanmasına başlandı

Gaziantep'teki FETÖ operasyonunda tutuklanan öğretmenlerin yargılanmasına başlandı

13.2.2017Gaziantep
Sınıfta kalınca üzülüp uygulama yaptı

Sınıfta kalınca üzülüp uygulama yaptı!

Karşınızda henüz yirmi yaşında, pırıl pırıl bir üniversite öğrencisi duruyor. Üniversiteye hazırlanma sürecinde kendi yaşadığı sorunlardan hareketle kafasında bir ampul yanıyor ve o ışık gün geçtikçe daha da parlıyor. hedef.in’in kurucusu Mustafa Tolga Özen Kampüs’te.

13.2.2017Kampüs
Öğretmen eğitimi nasıl olmalı

Öğretmen eğitimi nasıl olmalı?

Ülkemizde öğretmen eğitimi veren iki program var. Biri dört yıllık eğitim fakültesi diğeri pedagojik formasyon programı. Halen 96 eğitim fakültesinde 200 bin öğrenci okuyor. Pedagojik formasyon programına ise öğretmenlik yapılacak bir alanda eğitim görmüş üniversite mezunları giriyor. Geçen yıl 100 bin üniversite mezunu pedagojik formasyonla öğretmenlik sertifikası aldı.

13.2.2017Eğitim
Öğretmen eğitiminde acil reform gerekiyor

Öğretmen eğitiminde acil reform gerekiyor

Öğretmen yetiştirme, üzerinde çok konuşulan ama iyileştirilmesi için çok az şey yapılan bir alan olarak ülkemizin gündeminden son 20 yıldır hiç düşmeyen bir konu. Bu mesleğin diğerleri arasında çok özel bir yeri olduğu tartışılmaz bir gerçek. Belki de sürekli konuşuluyor olması bu özelliğinden kaynaklanıyordur.

13.2.2017Eğitim
KPSS 2017 ne zaman yapılacak Tercih tarihleri belli oldu

KPSS 2017 ne zaman yapılacak? Tercih tarihleri belli oldu!

KPSS 2017 için hazırlıklarını sürdüren yüz binlerce aday, sınavın ne zaman yapılacağını meraka araştırıyor. Devlet memurluğuna atanarak kamu dairelerinde çalışma şansı kazanacak olan adaylar, KPSS 2017'de alacakları puan ile tercih şansı elde etmek için uğraşacak. Peki, KPSS 2017 ne zaman yapılacak? İşte, bu yıl gerçekleştirilecek sınav ve yerleştirme dönemi ile ilgili detaylı bilgiler

10.2.2017Eğitim
Engellilere kurs

Engellilere kurs

KARŞIYAKA Halk Eğitim Merkezi'nin öğretmenleri engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için işaret dili öğrenmeye başladı.

10.2.2017İzmir
PTT personel alım başvuru şartları.. PTT ne zaman personel alacak

PTT personel alım başvuru şartları.. PTT ne zaman personel alacak?

PTT personel alımı yapacak haberi iş arayan vatandaşları heyecanlandırdı. Yapılan resmi açıklama ile birlikte PTT'nin 2500 kişi alacağı duyuruldu. PTT personeli olabilmek için bir takım şartlar bulunuyor. Peki PTT başvuru şartları nedir, ne zaman personel alınacak? İşte merak edilen soruların cevapları

10.2.2017Ekonomi
Öğretmen adayları: KPSSde iyi puan alıp mülakata takılıyoruz

Öğretmen adayları: KPSS'de iyi puan alıp mülakata takılıyoruz

Atama bekleyen 1 milyon öğretmen adayına karşın Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyacı 100 bin olarak açıkladı. Biz de Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) yüksek puan alıp atanamayan öğretmen adaylarıyla konuştuk. Üniversitelere ihtiyaca göre öğrenci alınması gerektiğini söylerken “Atanmayacaksa neden öğrenci alınıyor” diye soruyorlar. Bir de KPSS’de başarılı olup, mülakatta geçememekten şikâyetçiler.

9.2.2017Eğitim
Sivasta FETÖden tutuklanan avukatların yargılanmasına başlandı

Sivas'ta FETÖ'den tutuklanan avukatların yargılanmasına başlandı

Sivas'ta FETÖ'den tutuklanan avukatların yargılanmasına başlandı

8.2.2017Sivas
FETÖ ablası kadın öğretmen, polisteki ifadesini kabul etmedi

FETÖ 'abla'sı kadın öğretmen, polisteki ifadesini kabul etmedi

FETÖ 'abla'sı kadın öğretmen, polisteki ifadesini kabul etmedi

8.2.2017Kocaeli
Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı İşte ataması yapılmayacak branşlar

Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı? İşte ataması yapılmayacak branşlar

Şubat ayında atama bekleyen öğretmenlerin soru işaretlerini Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yanıtladı. Tekin, 'Öğretmen ataması olacaksa da Şubat ayına yetişmez. Atama için kadroların dağılımı henüz yapılmadı.' dedi. Öte yandan önümüzdeki 6 yıl içerisinde ataması yapılmayacak branşlar da belli oldu. Peki, hangi branşlarda atama yok? İşte, öğretmen atamalarıyla ilgili son durum!

8.2.2017Eğitim
PTT 2500 personel alımı başvurusu nasıl yapılacak

PTT 2500 personel alımı başvurusu nasıl yapılacak?

PTT 2500 personel alımı duyurusu, 2017 yılı içerisinde kamuya personel alımı için beklentilerini sürdüren vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın salı günü yapmış olduğu PTT'ye 2500 personel alımı açıklamasının ardından birçok vatandaş, başvuru sürecinin detaylarını araştırmaya başladı. İşte, PTT 2500 personel alımı hakkında detaylı bilgiler

8.2.2017Ekonomi
Tapu ve Kadastro personel alımı için süreç başladı Başvuru nasıl yapılır

Tapu ve Kadastro personel alımı için süreç başladı! Başvuru nasıl yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı başvurusu bugün başladı. Türkiye çapında birçok noktaya yapılacak olan alımlarda, büro personelleri ve teknikerlere ağırlık verilecek. Peki, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuruya dair bazı bilgiler

6.2.2017Ekonomi
MSB personel alımı başvurusu nasıl yapılacak Milli Savunma Bakanlığı memur alımı

MSB personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? Milli Savunma Bakanlığı memur alımı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur personel alımı başvurusu için son saatlere girildi. Başvurularını gerçekleştirmek isteyen binlerce aday, bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini araştırmaya başladı. Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımı amacıyla açılan ilanın bugün sonlanacağı duyurular arasında yer alıyor. Peki MSB, personel alımı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? İşte, detaylı bilgiler

6.2.2017Gündem
Öğretmenlik statüsünün yeniden inşası

Öğretmenlik statüsünün yeniden inşası

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” (M. Kemal Atatürk)

6.2.2017Eğitim
Öğretmen adaylarına kendi alanlarında iş seçenekleri

Öğretmen adaylarına kendi alanlarında iş seçenekleri

Kasım ayında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, eğitim fakültelerine 240 bin barajı getirileceğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin yaptığı sunumda, atanmayı bekleyen öğretmen sayısının önümüzdeki yıllarda 1 milyonu bulacağını, bu adayların öğretmenlik dışında başka alanlara yönelmeleri gerektiğini söyledi. MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin ise, 2020’ye kadar öğretmen ihtiyacının 100 bin olacağını ifade etti.

6.2.2017Eğitim
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur alımı başvurusu nasıl yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur alımı başvurusu nasıl yapılacak?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) 76 kişilik memur alımı için başvuru süreci devam ediyor. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunlarının başvurabileceği Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı başvurusu, yurt genelinde gerçekleştirilecek alım sebebiyle merak edilmeye devam ediyor. Türkiye genelinde çeşitli pozisyonlara on binlerce kişinin alınacağını belirtilen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, alımlara dair başvuruların bu hafta tamamlanacağını duyurdu

5.2.2017Ekonomi
İcra Katipliği için klavye sınavına girdiler

İcra Katipliği için klavye sınavına girdiler

İcra Katipliği için klavye sınavına girdiler

4.2.2017İstanbul
İstanbul Adalet Sarayında bu sabah... Akın akın gittiler

İstanbul Adalet Sarayı'nda bu sabah... Akın akın gittiler

İcra katipliği sınavına başvuran binlerce kişi  İstanbul Adalet Sarayı önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Alınacak 127 icra katibi alımı için 2 bin 540 kişi başvururken, adayların 3 dakikada en az 90 kelime yazması gerekiyor. 

4.2.2017Gündem
FETÖ davasında teğmen serbest kaldı

FETÖ davasında teğmen serbest kaldı

FETÖ davasında teğmen serbest kaldı

2.2.2017Kocaeli
Kaymakam Güntepeyi yakan çelişki

Kaymakam Güntepe'yi yakan çelişki

FETÖ'den tutuklanan Kaymakam Kadir Güntepe’nin 27 Ağustos 2014 tarihinde cep telefonuna Amasya’nın Hamamözü İlçesi’nde görev yaparken burada ’Amasya Kaymakamlar imamı’ olan H.Ö. tarafından ’ByLock’ programının yüklendiği ortaya çıktı. Ayrıca 2012 yılında H.Ö. görüşmeye başlayan Kadir Güntepe’nin Bylock üzerinden 30’un üzerinde görüşme yaptığı belirlenirken, ifadesinde de çelişki cevaplar verdiği ortaya çıktı. Aynı soruşturma kapsamında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eşi Zeynep Güntepe’nin 2014 yılının Ocak ayında rahatsızlandığını belirtmesine rağmen, Kadir Güntepe’nin eşinin rahatsızlığı dolayısıyla ’Amasya Kaymakamlar imamı’ olan H.Ö. ile 2013 yılında tanıştığını söylediği belirtildi.

2.2.2017Gündem
Kaymakam Güntepeden çelişkili ifadeler

Kaymakam Güntepe'den çelişkili ifadeler

Kaymakam Güntepe'den çelişkili ifadeler

2.2.2017Tokat
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bünyesinde istihdam etmek üzere 54 memur alımı yapacağını duyurdu. Türkiye genelinde ihtiyaç duyulan noktalara yapılacak olan atama kontenjanı, büro personeli ve teknikerler arasında bölüştürülecek. Türkiye'nin birçok noktasına yapılacak olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı için başvurular ilerleyen günlerde başlayacak.Peki, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı başvurusu nasıl yapılacak

2.2.2017Ekonomi
Zonguldakta 18 tutuklu öğretmene FETÖ iddianamesi

Zonguldak'ta 18 tutuklu öğretmene FETÖ iddianamesi

Zonguldak'ta 18 tutuklu öğretmene FETÖ iddianamesi

2.2.2017Zonguldak
Photoshop’lu belgeyle ‘uzman yardımcısı’ oldu

Photoshop’lu belgeyle ‘uzman yardımcısı’ oldu

Ayşe S., 2015’te Sağlık Bakanlığı’nda uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Ancak 1 yıl sonra, “usulsüz memur olduğuna” dair bakanlığa bir ihbar geldi. Genç kadın, akıllara durgunluk veren sahtekârlığı hâkimlik sorgusunda anlattı.

2.2.2017Gündem
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı başvurusu nasıl yapılacak

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı başvurusu nasıl yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı başvurusu yapmak isteyen binlerce aday, bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğine dair detaylı bilgi arıyor. Liseden lisans mezunlarına kadar birçok kişinin müracaat edebileceği Milli Savunma Bakanlığı memur alımı başvurusu, 06 Şubat tarihine kadar devam edecek. Peki, Milli Savunma Bakanlığı memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

1.2.2017Gündem
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı başvurusu nasıl yapılır

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı başvurusu nasıl yapılır?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) memur alımı için başvurular bugün başladı. Türkiye'nin çeşitli bölgelerine yapılacak olan memur alımı için müracaatları başlatan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, konuyla ilgili detaylı bilgiler verdi. Bünyesine toplam 74 personel alacak olan bakanlık, başvuru şartlarında temek kıstas olarak KPSS puanını baz alacak. Peki, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

1.2.2017Ekonomi
Öğretmen adaylarının çoğu sınıfta kaldı

Öğretmen adaylarının çoğu sınıfta kaldı

MEB verilerine göre geçen yıl öğretmen olmak için girilen sınavlarda adaylar kendi alanlarıyla ilgili soruların birçoğunu cevaplayamadı. En başarısız olan adaylar, lise matematik öğretmenleri oldu. Alan sınavlarında kendilerine sorulan 50 sorudan ortalama 9’unu ancak doğru cevapladılar. En başarılılar ise 50 sorudan ortalama 32’sini yapan Türkçe öğretmenleri oldu.

31.1.2017Eğitim
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 54 memur alımı gerçekleştirecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 54 memur alımı gerçekleştirecek

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde ihtiyaç duyulan birimlere memur alımı gerçekleştirecek. Müdürlük, açık bulunun bölgelere atanacak toplam 54 pozisyon için Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımladı. Peki, Tapu ve Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

31.1.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Deprem için önlem almamak deprem kadar tehlikeli

Deprem için önlem almamak deprem kadar tehlikeli

ÇANAKKALE’nin Ayvacık ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem oldu. Çanakkale’de geçtiğimiz günlerde yine çok sayıda deprem meydana gelmişti.

23.2.2017Yalçın BAYER
Başbakan daha dikkatli olmalı

Başbakan daha dikkatli olmalı

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, referandumda neden “Evet” denmesi gerektiğini açıkladı.

6.2.2017Mehmet Y. YILMAZ
Kötü karne

Kötü karne!

EĞİTİM deyince dünya ölçeğinde yarışabildiğimiz hemen hiçbir alan yok.

1.2.2017Taha AKYOL