MENÜ
Arşiv

Kpss

Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.386 Kpss haberi bulunmuştur.

KPSS

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı'nın (KMS) birleşimi niteliğindedir.

Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

Ayrıca ÖSYM ; YGS - LYS (Eski haliyle ÖSS), TUS, ALES gibi birçok sınavı da hazırlamaktadır. 

Kpss Haberleri

KPSS 2017 tamamlandı KPSS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır

KPSS 2017 tamamlandı! KPSS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

KPSS 2017 puan hesaplama işlemi, sınavın tamamlanmasının ardından araştırılan konular arasında yer aldı. Türkiye genelinde birçok lokasyonda gerçekleştirilen KPSS 2017 sınavı, saat 10.00'da başladı. Üçüncü ve son oturumda adaylara 160 dakikada 120 soru yöneltildi. Sınavdan çıkan adaylar, akıllarında kalan sorularla puanlarını hesaplamak istedi. Peki, KPSS 2017 puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, detaylar

27.5.2017Eğitim
İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları adayların erişimine açıldı İşte, o liste

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları adayların erişimine açıldı! İşte, o liste!

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları için uzun bekleyiş bugün sona erdi. Türkiye genelinde yapılacak olan alımların sözlü mülakatı için sonuçları açıklayan İçişleri Bakanlığı, bu hakkı kazanan vatandaşların kimler olduğunu resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. İşte, merakla beklenen İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları ve detaylı bilgiler

26.5.2017Ekonomi
ÖSYMden 15 dakika kuralı hatırlatması

ÖSYM'den "15 dakika kuralı" hatırlatması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 27-28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 2017-KPSS alan sınavlarının başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemlerinin tamamlanacağını açıkladı.

26.5.2017Gündem
ÖSYM’den KPSS için ‘15 dakika kuralı’ hatırlatması

ÖSYM’den KPSS için ‘15 dakika kuralı’ hatırlatması

ÖSYM, 27-28 Mayıs'ta yapılacak olan 2017-KPSS alan sınavlarının başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemlerinin tamamlanacağını açıkladı.

26.5.2017Eğitim
PTT personel alımında sürpriz gelişme: PTT’ye 2500 alım daha yapılacak

PTT personel alımında sürpriz gelişme: PTT’ye 2500 alım daha yapılacak

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, PTT personel alımlarıyla ilgili sürpriz bir açıklamada bulundu. Arslan, PTT’ye 5 bin yeni çalışan alınacağını ve PTT’nin şube sayısının 15 bine çıkarılacağını açıkladı. Peki, bir önceki alımlarda şartlar nelerdi? İşte, PTT personel alımı şartları!

25.5.2017Gündem
Maçta başına fayans atılan genç, KPSSyi kaçırdı

Maçta başına fayans atılan genç, KPSS'yi kaçırdı

Maçta başına fayans atılan genç, KPSS'yi kaçırdı

25.5.2017Sivas
İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı?

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları, başvuru yapan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. KPSS ve eğitim şartları tutan vatandaşların başvurabildiği İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları, bakanlık tarafından adaylara duyurulacak. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla beklediği o tarih ve başvuru hakkında bazı detaylar

25.5.2017Ekonomi
Kâbusu atlattı yeni hayatı başladı

Kâbusu atlattı yeni hayatı başladı

Henüz 14 yaşındayken üst düzey bir emniyet yetkilisiyle 27 çocuğun tecavüzüne uğrayan genç kız yeni bir hayata başladı. 3 yıl boyunca psikolojik destek gören genç kız artık büyükşehirde üniversitede okuyor ve memurluk yapıyor.

24.5.2017Gündem
KPSS puan hesaplama işlemi nasıl yapılacak KPSS soruları ve cevapları

KPSS puan hesaplama işlemi nasıl yapılacak? KPSS soruları ve cevapları

KPSS soruları ve puan hesaplama sistemiyle birlikte netlerini hesaplamak isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Sınava katılım sağlayan on binlerce kişinin merakla araştırdığı 2017 KPSS soruları ve cevapları, puan hesaplama sistemi aracılığıyla adayların sağlama yapmasına katkı sağlayacak. İşte, KPSS soruları ve cevapları hakkında detaylı bilgiler

24.5.2017Eğitim
2017 KPSS alan sınavı giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı ÖSYMden sınav için kritik uyarı

2017 KPSS alan sınavı giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı! ÖSYM'den sınav için kritik uyarı

2017 KPSS alan sınavı giriş yerleri birçok vatandaş tarafından merakla bekleniyordu. KPSS alan sınavı giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. 2017 KPSS alan sınavlarının 1. oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) 27 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Binlerce vatandaş ise KPSS alan sınavı giriş yerlerini nasıl sorgulayacağını merak ediyor. İşte, KPSS alan sınavı giriş yerleri sorgulama sayfası.

23.5.2017Eğitim
İçişleri Bakanlığı nüfus personel alımı başvuruları için son gün bugün Personel alımı başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı nüfus personel alımı başvuruları için son gün bugün! Personel alımı başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı tarafından nüfus personel alımı başvurularının ne zaman sona ereceği binlerce vatandaş tarafından merak edilen konulardan biri haline gelmişti. İçişleri Bakanlığı nüfus personel alımı başvuruları için son gün bugündü. Başvurularını yapmayan binlerce kişi personel alımı için başvuru şartlarının neler olduğunu sorgulatmaya başladı. Peki, İçişleri Bakanlığı nüfus personel alımı başvuru şartları neler? Personel alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte detaylar.

22.5.2017Gündem
2017 KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak 2017 KPSS sınavı zor muydu

2017 KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? 2017 KPSS sınavı zor muydu?

2017 KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacağı yüz binlerce memur adayı tarafından KPSS sınavının bitmesiyle birlikte merak konusu olmaya başladı. 2017 KPSS sınavı 21 Mayıs Pazar günü ÖSYM tarafından gerçekleştirildi. Yüz binlerce aday hayallerindeki memuriyet görevine kavuşabilmek adına sınavda ter döktü. KPSS sınavlarının bitmesinin ardından adayların aklında sadece tek soru vardı. Peki, 2017 KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? 2017 KPSS sınavı zor muydu? İşte KPSS sınavı hakkında yorumlar.

22.5.2017Eğitim
Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılır İşte, şartlar

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, şartlar

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu için son düzlüğe girildi. Toplam 500 kişinin istihdam edileceği Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu ile Türkiye genelinde ihtiyaç olan şehirlere atamaları gerçekleşecek olan adaylar, başvuruyla ilgili detayları sorgulamaya başladı. Peki, 2017 Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, aranan şartlar ve detaylı bilgiler

22.5.2017Gündem
KPSS soru yorumlarında bu sorular dikkat çekti.. İşte 2017 KPSS soru yorumları

KPSS soru yorumlarında bu sorular dikkat çekti.. İşte 2017 KPSS soru yorumları

KPSS sınavı dün gerçekleşti. Oturumun ardından bir soru sosyal medyada uzun süre sınava giren adaylar tarafından yorumlandı. Dikkat çeken soru 'Kıbrıs Barış Harekatı'nda Başbakan kimdi' oldu. Peki KPSS soru yorumlarında başka hangi sorular öne çıktı. İşte KPSS soru yorumlarında dikkat çeken yorumlar

22.5.2017Gündem
Çernobil faciası hangi ülkede ve nerede meydana gelmiştir

Çernobil faciası hangi ülkede ve nerede meydana gelmiştir?

Çernobil hangi ülkede sorusu, 2017 KPSS sonrası en çok araştırılan konulardan birisi oldu. 1985 yılında gerçekleşen Çernobil faciası sonrası, bir şehir komple yok olmuş, radyasyonun etkileri uzun süre atılamamıştır. Peki, Çernobil faciası hangi ülkede ve nerede meydana gelmiştir? İşte, detaylı bilgiler

21.5.2017Gündem
KPSSde Mimar Sinan sorusu: Ustalık eseri hangisi

KPSS'de Mimar Sinan sorusu: Ustalık eseri hangisi?

15. yüzyılda yaşamış olan Mimar Sinan'ın 'ustalık eserim' dediği camisi KPSS'ye konu oldu. Osmanlı tarihinin önemli karakterlerinden biri olan Mimar Sinan, Şehzade Camisi'ni çıraklık, Süleymaniye Camisi'ni ise kalfalık eseri olarak nitelendiriyordu. Peki, Mimar Sinan'ın ustalık eseri hangisi?

21.5.2017Gündem
KPSS kaçta bitecek KPSS eğitim bilimleri sınavı kaç dakika sürecek

KPSS kaçta bitecek? KPSS eğitim bilimleri sınavı kaç dakika sürecek?

KPSS sabah oturumları tamamlandı. Yaklaşık iki saatlik bir ara veren adaylar, saat 14.00’te eğitim bilimleri oturumuna girdi. Peki, KPSS oturumları kaçta bitmiş olacak? KPSS eğitim bilimleri sınavı kaç dakika sürecek? İşte, güncel bilgiler

21.5.2017Gündem
İstanbulda KPSS maratonu

İstanbul'da KPSS maratonu

İstanbul'da KPSS maratonu

21.5.2017İstanbul
İzmirde KPSS heyecanı

İzmir'de KPSS heyecanı

İzmir'de KPSS heyecanı

21.5.2017İzmir
Bilge Kral veya Bilge Lider olarak bilinen Aliya İzzetbegoviç kimdir

'Bilge Kral' veya 'Bilge Lider' olarak bilinen Aliya İzzetbegoviç kimdir?

KPSS'ye giren adaylar, sınavdan çıkar çıkmaz soruların yanıtlarını aramaya başladı, bunlardan biri de Aliya İzzetbegoviç sorusu oldu. Peki, 'Bilge Kral' veya 'Bilge Lider' olarak bilinen Aliya İzzetbegoviç kimdir?

21.5.2017Gündem
KPSS 2017 genel yetenek ve genel kültür soru yorumları | Sınav zor muydu

KPSS 2017 genel yetenek ve genel kültür soru yorumları | Sınav zor muydu?

KPSS’de bugün öğretmenlik alan bilgisi sınavları gerçekleşiyor. Genel yetenek ve genel kültür sorularından oluşan ilk oturum saat 12.10’da sonlandı. İlk oturumu geride bırakan adaylar, KPSS yorumlarını sosyal medya hesaplarından yapmaya başladı. Peki, sınav zor muydu? Genel yetenek ve genel kültür sorularında en çok hangi soru konuşuldu? KPSS soru yorumları detayda!

21.5.2017Eğitim
KPSS sınavına giden adayları taşıyan 4 otomobil çarpıştı

KPSS sınavına giden adayları taşıyan 4 otomobil çarpıştı

KPSS sınavına giden adayları taşıyan 4 otomobil çarpıştı

21.5.2017Yozgat
KPSSde 09.45 hassasiyeti

KPSS'de '09.45' hassasiyeti

KPSS'de '09.45' hassasiyeti

21.5.2017Manisa
Sivasta KPSS heyecanı

Sivas'ta KPSS heyecanı

Sivas'ta KPSS heyecanı

21.5.2017Sivas
09.45 mağdurları isyan etti

09.45 mağdurları isyan etti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) uygulanan, adayların sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınması kuralı kapsamında, geç kalanlar Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) katılamadı. Ankara'da sınava geç kalan bir aday, sınava alınmamasına tepki göstererek giriş belgesini yırtıp fakülte binasından ayrıldı.

21.5.2017Haber
Zonguldak’ta KPSS heyecanı

Zonguldak’ta KPSS heyecanı

Zonguldak’ta KPSS heyecanı

21.5.2017Zonguldak
KPSSye girişte sıkı arama

KPSS'ye girişte sıkı arama

KPSS'ye girişte sıkı arama

21.5.2017Edirne
Tüm uyarılara rağmen... 15 dakika kuralı yine yaktı

Tüm uyarılara rağmen... 15 dakika kuralı yine yaktı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) uygulanan, adayların sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınması kuralı kapsamında, geç kalanlar Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) katılamadı. Ankara'da sınava geç kalan bir aday, sınava alınmamasına tepki göstererek giriş belgesini yırtıp fakülte binasından ayrıldı.

21.5.2017Gündem
09.45 mağdurları isyan etti

09.45 mağdurları isyan etti

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) uygulanan, adayların sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınması kuralı kapsamında, geç kalanlar Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) katılamadı. Ankara'da sınava geç kalan bir aday, sınava alınmamasına tepki göstererek giriş belgesini yırtıp fakülte binasından ayrıldı.

21.5.2017Gündem
KPSS 2017 oturumları saat kaçta bitecek

KPSS 2017 oturumları saat kaçta bitecek?

KPSS 2017 oturumları saat 10.00 itibariyle başladı. İlk kez YGS'de uygulanan 15 dakika kuralı KPSS'de de uygulandı, adaylar 9.45'ten sonra sınava alınmadı. ÖSYM'nin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamada, KPSS genel kültür - genel yetenek oturumunun 10.00'da, eğitim bilimleri oturumunun ise 14.30'da başlayacağı hatırlatıldı. Peki, KPSS 2017 oturumları saat kaçta bitecek?

21.5.2017Gündem
2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak - KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? - KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

2017 KPSS sınavının ne zaman yapılacağı yüz binlerce memur adayı tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. KPSS sınav için artık çok az bir zaman kaldı. Memur olma hayaliyle sınava girecek olan vatandaşlar son hazırlıklarını sürdürüyor. KPSS sınav giriş yerlerinin açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, adayların mağdur olmaması için belirlenen kurallara uyulması gerektiğini belirtti. Peki, 2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte,KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası.

20.5.2017Gündem
ÖSYMden KPSS adaylarına uyarı

ÖSYM'den KPSS adaylarına uyarı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yarın yapılacak Kamu Personel Sınavı'na (KPSS) girecek adayların sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.

20.5.2017Gündem
ÖSYM’den ‘15 dakika’ kuralı uyarısı

ÖSYM’den ‘15 dakika’ kuralı uyarısı

ÖSYM, 21 Mayıs’ta yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)  için ‘15 dakika kuralı’ uyarısında bulundu. Adayların sınav başlamadan 15 dakika önce sınav binalarına girmeleri gerektiğini hatırlatarak Ankara’nın Altındağ, Çankaya, Yenimahalle bölgelerinde yapılacak güvenlik kontrolleri nedeniyle trafiğin yavaşlayabileceği bilgisini paylaştı.

20.5.2017Eğitim
KPSSye gireceklere ücretsiz ulaşım imkanı

KPSS'ye gireceklere ücretsiz ulaşım imkanı

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Batman Belediyesince, Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylar için sınav giriş belgelerini ibraz etmeleri durumunda toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları sağlanacak.

20.5.2017Eğitim
KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır 2017 KPSS saat kaçta başlayacak

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır? 2017 KPSS saat kaçta başlayacak?

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce memur adayı konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyorlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2017 ayağı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce kişinin devlet memurluğu için bir yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdüğü ve beklenti içerisine girdiği KPSS sınavının saat kaçta başlayacağı belli oldu. Vatandaşlar yaklaşan KPSS sınavı öncesinde giriş belgelerini alıp rahatlamak istiyorlar. Peki, KPSS sınav giriş belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır? 2017 KPSS saat kaçta başlayacak?

19.5.2017Eğitim
KPSS heyecanı pazar günü başlıyor

KPSS heyecanı pazar günü başlıyor  

KPSS genel kültür-genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavları 21 Mayıs Pazar günü yapılacak.  Sınavın sabah ve öğleden sonra oturumlarının başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak ve adaylar sınav binalarına alınmayacak.  

19.5.2017Eğitim
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için son günlere girildi Şartlar neler olacak

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için son günlere girildi! Şartlar neler olacak?

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için son günlere girildi. Türkiye genelinde on binlerce kişinin merakla beklediği İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki, Nüfus Müdürlükleri, Kaymakamlıklar ve Valiliklere yapılacak olan İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? İşte, detaylı bilgiler

19.5.2017Gündem
Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı - Sözleşmeli öğretmen tercihleri nasıl yapılacak

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı! - Sözleşmeli öğretmen tercihleri nasıl yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları bugün itibariyle MEB tarafından adayların erişimine açıldı. Binlerce öğretmen adayı, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarını sorgulamak için MEB’in resmi internet sitesini ziyaret etmeye başladı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklanır açıklanmaz sorgulama sayfasında yoğunluk yaşandı. Öte yandan binlerce öğretmen adayı sözleşmeli öğretmenlik tercihlerinin nasıl yapılacağını merak etmeye başladılar. Peki, sözleşmeli öğretmen tercihleri nasıl yapılacak?

17.5.2017Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu devam ediyor Nüfus Müdürlüğü personel alımı

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu devam ediyor! Nüfus Müdürlüğü personel alımı!

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için süreç kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye genelinde toplam 1545 personel alımının yapılacağı İçişleri Bakanlığı'nda, adaylardan alınan başvuru işlemleri kaldığı yerden devam ediyor. İçişleri Bakanlığı personel alımı, Nüfus Müdürlüğü, Valilik ve Kaymakamlık gibi alanlara yapılacak. Peki, merakla beklenen İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için şartlar neler olacak? İşte, detaylı bilgiler

17.5.2017Gündem
KPSS sınav yerleri nasıl öğrenilir Sınav giriş belgesi almak için yapılacaklar

KPSS sınav yerleri nasıl öğrenilir? Sınav giriş belgesi almak için yapılacaklar

KPSS sınav yerleri sınava 10 gün kala adayların erişimine açıldı. Binlerce memur adayının başvuruda bulunduğu 2017 KPSS sınavı 21 Mayıs Pazar saat 10:00'da gerçekleştirilecek. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ,T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin AİS sistemi üzerinden alabilecekler. İşte, KPSS'ye girecekler için önemli uyarılar!

17.5.2017Eğitim
Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları için büyük iddia MEB açıklamasına göre...

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları için büyük iddia! MEB açıklamasına göre...

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamalarının gerçekleştirilmesini bekleyen 20 bin 127 öğretmen için heyecanı doruklara çıkardı. Geçtiğimiz hafta sonu mülakatları tamamlayan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirmeye aldığı sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için sorgulamalarını gerçekleştirdi. Peki, sözleşmeli öğretmen sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen konu hakkında detaylı bilgiler

17.5.2017Eğitim
Googleda Türkiye en çok ne arıyor

Google'da Türkiye en çok ne arıyor?

Google arama trendleri 8-15 Mayıs tarihleri arasında nasıl oldu? En çok kimler arandı?

16.5.2017Teknoloji
Gizli yazışmalarda Enes Kanter mesajı...

Gizli yazışmalarda Enes Kanter mesajı...

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kriptosu çözülen ByLock yazışmaları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ davalarının görüldüğü ağır ceza mahkemelerine gönderildi. Yazışmalar arasında FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen Enes Kanter'in All Star seçilmesi için destek istenmesi de dikkat çekti.

15.5.2017Gündem
Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu devam ediyor

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu devam ediyor!

Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu devam ediyor. Kooperatife bağlı 17 bölge birliğine toplam 500 personel alımı yapacak olan Tarım Kredi Kooperatifi, Ziraat Mühendisi, Kooperatif Görevlisi ve Müfettiş Yardımcısı pozisyonlarında istihdam yapacak. Peki, Tarım Kredi Kooperatifi personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru şartları ve bazı detaylar

15.5.2017Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu 2017 Nüfus memuru alımı

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu! 2017 Nüfus memuru alımı

İçişleri Bakanlığı personel alımı, 1545 kişi için istihdam kapısı olacak. Memur alımı için harekete geçen on binlerce aday, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için detayları araştırdı. 2017 memur alımı ilanlarını takip eden adaylar için büyük bir heyecana neden olan İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu, Nüfus Müdürlükleri, Kaymakamlıklar ve Valiliklerdeki istihdamı sağlayacak

15.5.2017Gündem
KPSS’ye girecek öğretmen adaylarına uyarı

KPSS’ye girecek öğretmen adaylarına uyarı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 21 Mayıs’ta yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesi öğretmen adaylarını uyararak, "Sınava girecek kardeşlerimiz ÖSYM tarafından açıklanmış olan kurallara harfiyen uysunlar, herhangi bir hak kaybına sebebiyet olmasın" dedi.

14.5.2017Eğitim
Bakanı Yılmazdan KPSSye girecek öğretmen adaylarına uyarı

Bakanı Yılmaz'dan KPSS'ye girecek öğretmen adaylarına uyarı

Bakanı Yılmaz'dan KPSS'ye girecek öğretmen adaylarına uyarı

13.5.2017Sivas
KPSS sınav giriş belgeleri nasıl alınır - KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS sınav giriş belgeleri nasıl alınır? - KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı milyonlarca memur adayı tarafından merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Hayallerine KPSS sınavının ardından bir adım daha yaklaşmak isteyen vatandaşlar hazırlıklarını sürdürüyorlar. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden KPSS sınav yerlerini öğrenip sınav giriş belgelerini edinebilecekler. İşte detaylar.

13.5.2017Eğitim
KPSS sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılır 2017 KPSS sınav giriş yerleri belli oldu

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılır? 2017 KPSS sınav giriş yerleri belli oldu!

KPSS sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılacağını merak eden milyonlarca memur adayı merak içinde bu konunun detaylarını araştırıyorlar. Memur olma hayaliyle katılacakları KPSS sınavı için artık çok az bir zaman kaldı. Yüz binlerce kişinin devlet memurluğu için bir yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdüğü ve beklenti içerisine girdiği KPSS, ÖSYM'nin sınav takvimine göre ne zaman yapılacağı belli oldu. Peki, KPSS sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılır? 2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

13.5.2017Eğitim
2017 KPSS ne zaman yapılacak KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır

2017 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2017 KPSS sınavının ne zaman yapılacağı binlerce memur adayı tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer alıyor. KPSS sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından adayların erişimine açılmıştı. KPSS sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağını merak eden adaylar konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Peki, 2017 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

12.5.2017Eğitim