Koza Altın

 • Köylerine altın madenini istemiyorlar - Koza Altın
  Köylerine altın madenini istemiyorlar22.01.2015
  EgeÇANAKKALE'nin Çan İlçesi'nde, Kazdağları'nın eteklerindeki Dondurma Köyü Karaçakıl Mevkisi'nde, Koza Altın A.Ş.tarafından açılması planlanan altın, gümüş ve kurşun madeni için ÇED süreci başladı.Hemen hemen her evde bir emekli madencinin yaşadığı Dondurma Köyü sakinleri ve çevreciler açılacak altın madenine tepki gösterdi.
 • Koza Grubu hisselerinde hareketlilik - Koza Altın
  Koza Grubu hisselerinde hareketlilik14.12.2014
  Ekonomi14 Aralık soruşturmasının ardından ilk işlem gününde cemaate yakınlığı ile bilinen Koza grubunun iki şirketinde hisselerde sert düşüş yaşandı.Koza Altın ve İpek Doğal Enerji hisseleri bugün açılışta sert düşüş yaşayarak yüzde 4'ün üzerinde değer kaybetti.Koza Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek bu yıl içerisinde verdiği bir röportajda, Fethullah Gülen'i kast ederek “Hocaefendinin bir tebessümüne tüm malımı bağışlarım” demişti.
 • Soma'da sendika kördüğüm - Koza Altın
  Soma'da sendika kördüğüm09.08.2014
  EgeMANİSA’nın Soma İlçesi’nde, 301 madencinin yaşamını yitirmesi ardından, işçilerin baskısı üzerine istifa ettiklerini açıklayan Maden İş Sendikası Ege Bölge Temsilciliği yönetiminin, daha sonra bu kararlarından vazgeçip, genel merkezlerinin kendilerini görevden almasına rağmen mahkeme kararıyla dönmesi, 3 şubeye bölünmeyi planlayan sendikada işlerin kördüğüm olmasına neden oldu.Şimdi ilçede, bir yandan 12 binden fazla işçinin temsilcisi olduklarını öne süren eski yönetim, diğer yandan da, geçici yönetimler, yeni delege seçimlerine başladı.Soma’da işçiler, yaşanan iç çekişmeden dolayı temsilcisiz kalmış oldu.
 • Borçlu devler - Koza Altın
  Borçlu devler24.06.2014
  EkonomiİSO 500 büyük firmayı açıkladı en büyük yine TÜPRAŞ.
 • Koza Altın Kuzey İrlanda'da altın arayacak - Koza Altın
  Koza Altın Kuzey İrlanda'da altın arayacak26.05.2014
  EkonomiKoza Altın'ın bağlı ortaklığı İngiltere merkezli Koza Ltd.Kuzey İrlandalı Lomnin Ltd şirketiyle birlikte Kuzey İrlanda'da altın ve gümüş arama faaliyeti gerçekleştirmek için anlaştı.
 • 3 madende 17 tane - Koza Altın
  3 madende 17 tane15.05.2014
  EkonomiTÜM Türkiye’yi yasa boğan Soma’da yaşanan faciayla birlikte madenlerdeki ‘Rescue Chamber’ yani kaçış veya yaşam odası eksikliği gündeme geldi.
 • Yaşam odası muamması - Koza Altın
  Yaşam odası muamması15.05.2014
  Avrupa
 • Koza Altın İngiltere'ye gidiyor - Koza Altın
  Koza Altın İngiltere'ye gidiyor31.03.2014
  EkonomiSon dönemde Türkiye'deki madenleri ile ilgili çeşitli sorunlar yaşayan Koza Altın, İngiltere'de şirket kurdu.Yurtdışında madencilik faaliyetleri yapmak amacı ile kurulan şirketin sermayesi ise 60 milyon sterlin.
 • Koza Altın'ın bir madeni daha durduruldu - Koza Altın
  Koza Altın'ın bir madeni daha durduruldu16.03.2014
  EkonomiKoza Altın'ın Eskişehir'de yer alan Kaymaz işletmesinin açık ocak faaliyeti, faaliyet alanının bir kısmının mera alanı olduğu iddiası ile durduruldu.
 • 11.5 milyar TL’lik yatırıma teşvik aldı - Koza Altın
  11.5 milyar TL’lik yatırıma teşvik aldı31.01.2014
  EkonomiİRAN ve Türkmen doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak, Sıtkı Ayan’a ait Turang Transit Taşımacılık A.Ş.’nin 11.5 milyar liralık yatırımı teşvik kapsamına alındı.İran ile anlaşma 2008’de imzalanmıştı.
 • Koza Altın, Gümüşhane'deki tesisini kapatıyor - Koza Altın
  Koza Altın, Gümüşhane'deki tesisini kapatıyor27.01.2014
  EkonomiKoza Altın’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, Gümüşhane'deki Mastra Altın Madeni’nin şubat ayı sonunda kapatılacağı açıklandı.Mastra Altın’ın faaliyetleri geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından durdurulmuştu.
 • Koza Altın tekrar üretime başlıyor - Koza Altın
  Koza Altın tekrar üretime başlıyor09.01.2014
  EkonomiKoza Altın'a mahkemeden iyi haber geldi.Buna göre şirketin 31 Aralık'ta durdurulan Çukuralan madenindeki faaliyetleri tekrar başlıyor.
 • Koza Altın'dan karşı hamle - Koza Altın
  Koza Altın'dan karşı hamle06.01.2014
  EkonomiKoza Altın İşletmeleri A.Ş., Çukuralan işletmesindeki faaliyetlerinin İzmir İl Özel İdaresi tarafından durdurulmasını mahkemeye taşıdı.
 • Ahmet HAKAN

  ‘Bağımsız yargı’ diyenin ‘cesur yürek’ olduğu ülke - Koza Altın
  ‘Bağımsız yargı’ diyenin ‘cesur yürek’ olduğu ülke01.01.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI diyor ki:.“Yargı bağımsızdır.”
 • Koza Altın'a şok karar - Koza Altın
  Koza Altın'a şok karar30.12.2013
  EkonomiKoza Altın'ın 5 altın madeninden biri olan Çukuralan işletmesindeki faaliyetler İzmir İl Özel İdaresi'nce "Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durduruldu.
 • Koza: İmtiyaza ihtiyacımız yok - Koza Altın
  Koza: İmtiyaza ihtiyacımız yok26.12.2013
  EkonomiBAŞBAKAN Erdoğan’ın haftasonu Karadeniz’de gerçekleştirdiği konuşmada isim vermeden İpek Koza Grubu’nu eleştirdikten sonra Koza Altın şirketinden Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’na açıklama geldi.
 • Asıl darbe yatırımcıya - Koza Altın
  Asıl darbe yatırımcıya23.12.2013
  EkonomiHÜKÜMET ile cemaat arasındaki gerilim yatırımcıları vurdu.
 • Bank Asya'dan kritik açıklama - Koza Altın
  Bank Asya'dan kritik açıklama23.12.2013
  EkonomiYüzde 53 hissesi borsada işlem gören Bank Asya, son günlerde hakkında yapılan haberlere ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama yaptı.
 • Erdal SAĞLAM

  Türk piyasalarının geleceğinde üç önemli baskı unsuru - Koza Altın
  Türk piyasalarının geleceğinde üç önemli baskı unsuru22.12.2013
  YazarlarGEÇTİĞİMİZ hafta 2.10 TL’ye kadar yükselen dolar kuru ile yüzde 6 gerileyen borsa gösterdi ki Türk piyasaları olumsuz bir biçimde dünyadan ayrıştı.Bunun nedeni ekonomiden çok siyasetti.Piyasaların gelecekteki seyrini de yükselen siyasi gerilimin hangi noktada dengeleneceği belirleyecek.
 • Borsada bazı hisseler çok sert düştü - Koza Altın
  Borsada bazı hisseler çok sert düştü22.12.2013
  EkonomiPiyasalarda borsa yeni haftaya yüzde 0,50 artıda başlarken bazı şirketlerde çok sert düşüşler yaşandı.
 • Koza Altın’dan açıklama geldi - Koza Altın
  Koza Altın’dan açıklama geldi22.12.2013
  EkonomiBaşbakan Erdoğan'ın haftasonu Karadeniz'de gerçekleştirdiği konuşmada isim vermeden İpek Koza Grubu'nu eleştirdikten sonra Koza Altın şirketinden Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na açıklama geldi.Açıklamada devletten arama ruhsatı alındığını bunun dışında hiçbir imtiyaz kullanılmadığı belirtildi.
 • Borsada operasyon gerginliği sürüyor - Koza Altın
  Borsada operasyon gerginliği sürüyor22.12.2013
  EkonomiGeçtiğimiz hafta yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile birlikte haftalık yüzde 6,07 değer kaybeden borsada kan kaybı sürüyor.Borsa yeni haftaya kazançla başlamasına rağmen ikinci seansta saatler içinde büyük kayıplar yaşandı.Yüzde 2,14 ile 68 bin 86 puana düşen borsada Koza İpek Grubu şirketlerinin hisseleri ve Bank Asya'da düşüş yüzde 10'u geçti.
 • Baskın gongu - Koza Altın
  Baskın gongu17.12.2013
  EkonomiBorsada şirketlerin piyasa değeri 26 milyar lira eridi.
 • İşte Ege’nin 100 büyüğü - Koza Altın
  İşte Ege’nin 100 büyüğü04.07.2013
  EgeEGE Bölgesi Sanayi Odası 100 büyük sanayi kuruluşunu açıkladı.
 • İlk 500’de daha çok Ankara firması olmalıydı - Koza Altın
  İlk 500’de daha çok Ankara firması olmalıydı01.08.2012
  AnkaraTÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesine Ankara’dan 27 firmanın girdiğini belirterek, “Bu rakamlar bize yakışmıyor.Temennimiz listeye yeni firmalar eklenerek sayının daha da artması” dedi.
 • Yabancılar bu 20 hissede işlem gördü - Koza Altın
  Yabancılar bu 20 hissede işlem gördü05.04.2012
  EkonomiYabancıların 2012 yılı Mart’ta İMKB’de yarattıkları 13.1 milyar dolarlık işlem hacminin yüzde 86.1’i, 20 şirketin hissesinde gerçekleşti.Yabancıların İMKB’de en fazla işlem gerçekleştirdikleri 20 şirketin hisse senetlerindeki toplam 11.3 milyar dolarlık işlem, 1 milyar 811.2 milyon dolar net alımla sonuçlandı.
 • Vahap MUNYAR

  Türkiye, 2050’de Avrupa ikincisi olacak 400 milyon dolarlık bir yatırımı bitirmek üzereyiz - Koza Altın
  Türkiye, 2050’de Avrupa ikincisi olacak 400 milyon dolarlık bir yatırımı bitirmek üzereyiz30.11.2011
  YazarlarGOLDMAN Sachs’ın Londra Ofisi’ndeki ortaklar arasında bulunan, Avrupa Bölge Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdüren Dalınç Arıburnu, söze şirketinin bir süredir konuşulan 2050 raporundan girdi:
 • Ovacık Altın Madeni'ne ÇED olumlu raporu - Koza Altın
  Ovacık Altın Madeni'ne ÇED olumlu raporu28.11.2011
  GündemKoza Altın İşletmeleri, İzmir'in Bergama ilçesindeki Ovacık Altın Madeni için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği'ne göre yeniden hazırlanan ÇED olumlu raporunun mahkemeden onay aldığını bildirdi.
 • Kurumlar vergisi şampiyonu 100 şirket - Koza Altın
  Kurumlar vergisi şampiyonu 100 şirket12.05.2011
  EkonomiGelir İdaresi Başkanlığı 2010 yılı gelirleri için Nisan ayı içerisinde verilen kurumlar vergisi beyanlarına göre Türkiye'nin en fazla vergi ödeyecek ilk 100 şirketini belirledi.
 • Türkler Cannes'ı fethetti - Koza Altın
  Türkler Cannes'ı fethetti11.05.2011
  Kültür SanatFransa'nın Cannes kentinde bu yıl 64'üncüsü yapılacak olan dünyanın en prestijli film festivali olan "Cannes Film Festivali" başladı.Festival kapsamında Nuri Bilge Ceylan'ın 'Bir Zamanlar Anadolu' filmi Altın Palmiye için yarışacak.Ayrıca Türk sinemasının ilk yönetmenlerinden Lütfi Akad'ın “Hudutların Kanunu” filmi festivalin klasikler bölümünde gösterilecek.Ayrıca Burak Arliel'in belgesel film “Türk Pasaportu”nun galası ve Kerem Soyyılmaz’ın 'Harika Bir Gün' adlı kısa filmi izleyicilerle buluşacak
 • Ne yiyip ne içeceğiz zehirleneceğiz - Koza Altın
  Ne yiyip ne içeceğiz zehirleneceğiz10.05.2011
  GündemKütahya’da Eti Gümüş A.Ş.’ye tepkiler sürüyor.Siyanür tehdidiyle karşı karşıya olduklarını söyleyen köylüler dün tesislerin önündeydi.74 yaşındaki Fatma Nine, tesisin önünde toplanan işçilere giderek, “Bu siyanür sızarsa biz ne ekeceğiz, ne yiyeceğiz, hayvanlarımız ne olacak? Zehirleneceğiz” diye isyan etti.Fabrikanın kapatılmamasını isteyen işçiler köylüleri ikna etmeye çalıştı.
 • Türkiye, krizden güçlü çıktı ‘En zengin 100’ün serveti 227 milyar doları yakaladı - Koza Altın
  Türkiye, krizden güçlü çıktı ‘En zengin 100’ün serveti 227 milyar doları yakaladı20.11.2010
  EkonomiEkonomist’in gerçekleştirdiği araştırma, Türkiye’nin en zenginlerinin servetlerini katladığını ortaya koydu.10 milyar dolar üstü servete sahip olan Koç Ailesi zirveyi bırakmazken, Ferit Şahenk 10 milyar dolar üstü servetiyle 2’nci sıraya yükseldi.“En Zengin 100 Türk” de krizden güçlenerek çıkarken, servetleri toplamı 176.4-227 milyar dolar arasına oturdu.
 • Boğaz’da üç yalı birden el değiştirdi - Koza Altın
  Boğaz’da üç yalı birden el değiştirdi08.11.2010
  EkonomiBoğaziçi’nde üç yalı daha sessiz sedasız el değiştirdi.Boğaz’ın en görkemli yalılarından olan Clifton Yalısı Torunlar Grubu Başkanı Aziz Torun tarafından satın alınırken, Koza-İpek Holding Başkanı Akın İpek Bebek’te bir yol yalısının, Bursalı tekstilci Erol Türkün de Anadoluhisarı’nda bir yalının sahibi oldu.Yalıların toplam satış bedeli 39 milyon 200 bin dolar.
 • O yaşam kapsulü bizde de varmış - Koza Altın
  O yaşam kapsulü bizde de varmış14.10.2010
  EgeKoza Altın, Şili’de 33 madencinin hayatını kurtaran çok özel sığınma istasyonunun kendi işletmelerinde de bulunduğunu açıkladı.
 • 400 madenin 4'ünde sığınma odası var - Koza Altın
  400 madenin 4'ünde sığınma odası var12.10.2010
  GündemŞili'de yerin 700 metre altında mahsur kalan 33 madenci 69 gündür sığınma odasında kurtarılmayı bekledi ve nihayet bugün sabahtan itibaren yeryüzüne çıkarılma işlemi başladı.Peki aynı durum Türkiye'de olsaydı ne olurdu.Türkiye'deki 400 madenden sadece 4'ünde sığınma odası var.Kaza anında bu sığınma odalarında 20 işçi 55 saat yaşayabiliyor.
 • ‘Kavşak’ Rio yolcusu - Koza Altın
  ‘Kavşak’ Rio yolcusu15.09.2010
  Magazin HattıSelim Demirdelen’in hem senarist hem de yönetmen olarak imza attığı, Güven Kıraç ve Sezin Akbaşoğulları’nın başrolleri paylaştığı “Kavşak”, Montreal Film Festivali’nden sonra Altın Koza, Altın Portakal, Beyrut Film Festivalleri’nde yarışmaya hak kazandı.
 • IMKB'nin değeri 420 milyar liraya ulaştı - Koza Altın
  IMKB'nin değeri 420 milyar liraya ulaştı09.09.2010
  EkonomiPiyasa değeri ilk kez 1995 yılında 1 milyar lirayı gören IMKB, 15 yılda 420 milyar liraya ulaştı.
 • Bergama'daki altın madeninde sığınak - Koza Altın
  Bergama'daki altın madeninde sığınak24.08.2010
  GündemKOZA Altın İşletmeleri'ne ait Bergama Ovacık Altın Madeni'nde yerin 220 metre altına bulunan sığınak, bir facia anında işçilerin hayatının kurtulmasını sağlayacak.
 • 4.5 milyar liralık Emlak GYO halka açılacak, Avrupa ve ABD’ye de girecek - Koza Altın
  4.5 milyar liralık Emlak GYO halka açılacak, Avrupa ve ABD’ye de girecek02.07.2010
  EkonomiTOKİ, hisselerinin yüzde 99’una sahip olduğu Emlak GYO’yu halka açmak için, TSKB ve UniCredit ile anlaştı.Portföy büyüklüğü yaklaşık 4.5 milyar lira olan Emlak GYO’nun halka arz gelirinin 1 milyar liranın üzerine çıkması bekleniyor.Bunun gerçekleşmesi halinde Emlak GYO, Türk Telekom’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük halka arzı olacak.
 • Vahap MUNYAR

  Yıllık 700 bin lira kira içine oturuyor - Koza Altın
  Yıllık 700 bin lira kira içine oturuyor27.05.2010
  YazarlarATASAY Kuyumculuk’un Londra Külçe Piyasası Birliği’nden (LBMA) sertifika alıp, Türkiye’nin külçe altınlarını kendi damgasıyla uluslararası piyasalara açabilme kapısını açtığı törenden sonra İstanbul Altın Borsası (İAB) Başkanı Osman Saraç’la konuşuyoruz.
 • Vahap MUNYAR

  Londra listeye aldı, Türk külçe altını artık dünyaya ‘bağımsız’ açılabilecek - Koza Altın
  Londra listeye aldı, Türk külçe altını artık dünyaya ‘bağımsız’ açılabilecek26.05.2010
  YazarlarİNGİLTERE’nin başkenti, uluslararası finansın önemli merkezi Londra’da “Goldsmiths Hall” binasına girdiğimizde kapıda bizi önce Atasay Kuyumculuk’un Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer karşıladı:
 • Koza Altın, bir altın şirketiyle pazarlığa oturdu - Koza Altın
  Koza Altın, bir altın şirketiyle pazarlığa oturdu30.04.2010
  EkonomiKOZA Altın İşletmeleri A.Ş., Türkiye’de yerleşik bir altın şirketini satın alma görüşmelerine başlandığını bildirdi.
 • Yabancı yatırımcı ‘Türkiye rüzgarı’nı borsa üzerinden yakalayacak - Koza Altın
  Yabancı yatırımcı ‘Türkiye rüzgarı’nı borsa üzerinden yakalayacak27.04.2010
  Ekonomiİş Yatırım, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlediği “Hidden Riches 2010” konferansıyla gelişmekte olan ülkelere yatırım yapan fon yöneticileri ile yatırım potansiyeli yüksek halka açık şirketlerin temsilcilerini bir araya getirdi.
 • Hey Dış Ticaret borsaya açılacak - Koza Altın
  Hey Dış Ticaret borsaya açılacak27.02.2010
  EkonomiHey Group iştiraki Hey Dış Ticaret'in Ekim 2010'da halka arzı planlanıyor.Ekim ayında 200 milyon dolarlık büyüklüğe ulaşacağı hesaplanan şirketin yüzde 25'lik hissesi, halka açılacak.Halka arz edilen kısımdan elde edilecek gelir sermayeye katılarak, şirketin altında yer alan grup firmalarına finansal destek sağlanacak.
 • İşbirliği için özel gala düzenlendi - Koza Altın
  İşbirliği için özel gala düzenlendi14.02.2010
  EgeMNG Kargo ile dünya lideri FedEx Express arasında gerçekleştirilen işbirliği İzmir’de düzenlenen özel geceyle kutlandı.Galaya, iş, sanat ve siyaset dünyasından renkli simalar katıldı.
 • Koza İMKB’ye geldi Başkan diğerlerini de borsaya davet etti - Koza Altın
  Koza İMKB’ye geldi Başkan diğerlerini de borsaya davet etti12.02.2010
  EkonomiKoza Altın İşletmeleri A.Ş.hisseleri dün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem görmeye başladı.
 • Koza Altın hisseleri borsada - Koza Altın
  Koza Altın hisseleri borsada11.02.2010
  EkonomiKoza Altın İşletmeleri AŞ'nin 3-5 Şubat 2010 tarihleri arasında halka arz edilen hisseleri, 36,75 lira baz fiyattan “KOZAL” kodu ile İMKB Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başladı.
 • Dolar tavsiye etmem, borsa ve faizler yükselecek - Koza Altın
  Dolar tavsiye etmem, borsa ve faizler yükselecek07.02.2010
  EkonomiPiyasalar son günlerde yeniden hareketlenmeye başladı.
 • Vahap MUNYAR

  Böbreğimdeki taş mesaneyi tıkayınca kıvrandım, doktor ‘3.5 milyarın var mı’ dedi - Koza Altın
  Böbreğimdeki taş mesaneyi tıkayınca kıvrandım, doktor ‘3.5 milyarın var mı’ dedi07.02.2010
  YazarlarDÖRT yıl önceydi.Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Bülent Serttaş’ı böbrek sancısı uçakta yakaladı, İstanbul’a iner inmez hemen hastaneye koştu.
 • Koza Altın halktan 600 milyon dolar çekti - Koza Altın
  Koza Altın halktan 600 milyon dolar çekti06.02.2010
  Ekonomiİpek-Koza Holding, 5 yıl önce 45 milyon dolara Bergama-Ovacık’ta girdiği altın madeni sayesinde 600 milyon dolar topladı.
içinde

Koza Altın


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz