Koruma Memurları


 • 'Bu da bir sınav ise neden hep ben sınavdayım?' - Koruma memurları

  'Bu da bir sınav ise neden hep ben sınavdayım?'12.12.2014

  Paparazzi

  Deniz Seki elinde dosyalarla kapıdan giriyor.Dupduru bir güzelliği vardı.Gülüyoruz karşılıklı.Her zaman olduğu gibi zarif."Nasılsınız" diyorum."Buna bir sınavdan geçiyorum falan demeyeceğim.Sınav ise neden hep ben sınavdayım" diyor.
 • Cezaevinde isyan: 11 yaralı - Koruma memurları

  Cezaevinde isyan: 11 yaralı08.12.2014

  GÜNDEM

  Eskişehir H Tipi Cezaevi'nde bir koğuşta bulunan tutuklu ve hükümlüler, cezaevindeki olumsuz koşulları bahane ederek, koğuştaki yatakları ateşe verdi.Dumandan etkilenen 11 tutuklu ve hükümlü hastaneye kaldırılırken, durumlarının iyi olduğu öğrendildi.
 • Hakim ve savcılara zam müjdesi - Koruma memurları

  Hakim ve savcılara zam müjdesi13.11.2014

  GÜNDEM

  MUHALEFETİN 12 Ekim'de yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) "seçimi rüşveti" diyerek eleştirdiği görevdeki hakim ve savcılara 1155 lira seyyanen zam maddesi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.Düzenleme yasalaştığı zaman yeni hakim savcının maaşı 5 bin 88 liraya, 1.sınıf hakim ve savcıların maaşı 8 bin 132 lira olacak.
 • 11 çocuğa ‘gardiyana dayak’ davası - Koruma memurları

  11 çocuğa ‘gardiyana dayak’ davası21.10.2014

  GÜNDEM

  SİNCAN Cezaevi’nde kalan bazı çocukların ‘ayakta sayım’ vermeye zorlandıkları iddiasıyla yaşanılan olaylarla ilgili açılan davanın ilk duruşması, bugün Sincan Adliyesi’nde Batı Çocuk Mahkemesi’nde görülecek.
 • Çankırı Cezaevi'nde kavga: 12 yaralı hastaneye kaldırıldı - Koruma memurları

  Çankırı Cezaevi'nde kavga: 12 yaralı hastaneye kaldırıldı16.10.2014

  GÜNDEM

  Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi'nde iki koğuş arasında kavga çıktığı öğrenildi.12 yaralı mahkum Çankırı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
 • Çankırı cezaevinde kavga - Koruma memurları

  Çankırı cezaevinde kavga14.10.2014

  Gündem2008

  Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevi'nde iki koğuş arasında kavga çıktı.
 • Epözdemir: “Garipoğlu’nun intihar ettiği çok net” - Koruma memurları

  Epözdemir: “Garipoğlu’nun intihar ettiği çok net”12.10.2014

  Gündem2008

  Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intiharına ilişkin oluşan şüpheler üzerine Karabulut ailesin avukatı Rezan Epözdemir Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na Garipoğlu’nun olay yeri inceleme görüntülerini talep etti.
 • Karabulut Ailesi o görüntüler için savcılığa başvuracaklar - Koruma memurları

  Karabulut Ailesi o görüntüler için savcılığa başvuracaklar11.10.2014

  Gündem2008

  MÜNEVVER Karabulut’un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Cem’in intiharıyla ilgili Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracaklarını söyledi.
 • Cem Garipoğlu cezaevindeki 1849’ncu günde canına kıydı - Koruma memurları

  Cem Garipoğlu cezaevindeki 1849’ncu günde canına kıydı10.10.2014

  Gündem2008

  BEŞİKTAŞ Bingül Erdem Lisesi öğrencisi, 17 yaşındaki sevgilisi Münevver Karabulut’u 3 Mart 2009’da Bahçeşehir’deki villalarında başını gövdesinden ayırarak öldüren 23 yaşındaki Cem Garipoğlu, 24 yıllık hapis cezasını çektiği Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki koğuşunda dün sabah ölü bulundu.Başına geçirdiği naylon poşet ile yaşamına son veren Cem Garipoğlu 1849 gündür cezaevinde bulunuyordu.Cem’in önceki gün yapılan açık görüşte ailesiyle bir saat birarada kaldığı, görüş sonrası iki tarafında moralinin bozuk olduğu bildirildi.Cem Garipoğlu cezaevinde yaptığı son ropörtajda, “Kamuoyu baskısı nedeniyle en üst sınırdan hapse mahkûm edildim.Bana verilen en büyük ceza aslında vicdanım.Ömür boyu yaşayacağım bunu” demişti.
 • Cem Garipoğlu intihar etti - Koruma memurları

  Cem Garipoğlu intihar etti09.10.2014

  Gündem2008

  17 yaşındaki lise öğrencisi Münevver Karabulut'u başını keserek öldüren ve 24 yıl hapis cezası alan Cem Garipoğlu, Silivri’de 5 No'lu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde intihar etti.
 • Cem Garipoğlu'nun cenazesi cezaevinden çıkarıldı - Koruma memurları

  Cem Garipoğlu'nun cenazesi cezaevinden çıkarıldı09.10.2014

  Gündem2008

  İntihar ederek yaşamına son veren Cem Garipoğlu'nun cenazesi cenaze aracıyla cezaevinden çıkarıldı.Cenaze aracı ve çevresinde Garipoğlu'nun yakınlarında kimsenin olmadığı görüldü.Cem Garipoğlu'nun avukatı ise ilk açıklamasında müvekkilinin ruh sağlığının bozuk olduğunu en başından beri söylediklerini belirtti.
 • Cem Garipoğlu nasıl öldü? - Koruma memurları

  Cem Garipoğlu nasıl öldü?09.10.2014

  Gündem2008

  Münevver Karabulut cinayeti Türkiye'yi sarsmış ve çok konuşulmuştu.Bugün gelen intihar haberi ile uzun süre sonra konu yeniden gündeme geldi.
 • Koğuşta mahkumlar tekme tokat birbirine girdi: 13 yaralı - Koruma memurları

  Koğuşta mahkumlar tekme tokat birbirine girdi: 13 yaralı05.09.2014

  Gündem2008

  BOLU’da T Tipi Cezaevi’nde koğuşta iki grup arasında çıkan kavgada biri ağır olmak üzere 13 kişi yaralandı.Jandarma ekipleri ve infaz koruma memurları kavgayı güçlükle ayırdı.
 • Ankara'da silahlı saldırı: 1 ölü 4 yaralı - Koruma memurları

  Ankara'da silahlı saldırı: 1 ölü 4 yaralı22.08.2014

  Gündem2008

  Başkentte korku dolu anlar yaşandı.Suç örgütü lideri Bülent Aramaz ve adamları, polise pusu kurdu.Aramaz öldü, sevgilisi ile 3 polis yaralandı.
 • Tekirdağ'da korkunç infaz - Koruma memurları

  Tekirdağ'da korkunç infaz27.07.2014

  Gündem2008

  Tekirdağ T Tipi Kapalı Cezaevinde cinayet iddiasıyla tutuklu bulunan Ali K., dün gece oda arkadaşı olan ve gasp suçundan hükümlü bulunan 30 yaşındaki Nihat Yılmaz’ı, kesici bir aletle boğazı ve cinsel organı keserek öldürdü.Olayı saat 03.00’de kontrole çıkan infaz koruma memurları fark ederken, Yılmaz’ın ailesi acı haberi bayram sabahı telefonla aldı.
 • Cezaevinde cinsel organını kestiler - Koruma memurları

  Cezaevinde cinsel organını kestiler27.07.2014

  Avrupa

  Tekirdağ T Tipi Kapalı Cezaevinde cinayet iddiasıyla tutuklu bulunan Ali K., dün gece oda arkadaşı olan ve gasp suçundan hükümlü bulunan 30 yaşındaki Nihat Yılmaz’ı, kesici bir aletle boğazı ve cinsel organı keserek öldürdü.
 • Kaçıramadan kaçtılar - Koruma memurları

  Kaçıramadan kaçtılar10.06.2014

  Gündem2008

  MALTEPE Cezaevi’nde yatan 36 yaşındaki Erol A.’yı göz muayenesi için götürüldüğü hastanenin bahçesinden kaçırmaya çalışan 4 kişi, askerlerle silahlı çatışmaya girdi.Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı çatışmada, 4 kişi Erol A.’yı kaçıramadan kaçmak zorunda kaldı.
 • Siverek Cezaevi'nde yangın - Koruma memurları

  Siverek Cezaevi'nde yangın03.06.2014

  Gündem2008

  ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklu bulunan 18 yaşındaki Selehattin U.adlı mahkum, misafir koğuşundaki yatakları ateşe verdi.İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında dumandan etkilenen Selehattin U., hastanelik oldu.
 • "Öcalan AKP’li oldu" - Koruma memurları

  "Öcalan AKP’li oldu"23.03.2014

  Gündem2008

  Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası alan Anayasa Mahkemesi’nin kararı sonrasında tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul’un ardından ikinci mitingini İzmir’de yaptı.
 • Afyon Cezaevi'nde korkunç infaz - Koruma memurları

  Afyon Cezaevi'nde korkunç infaz13.03.2014

  Ege

  AFYON E Tipi Cezaevi'nde kalan uyuşturucu bulundurmaktan mahkum 35 yaşındaki Okan Kılkışlılar, yatağında telle boğularak öldürülmüş olarak bulundu.Kılkışlılar'ın İzmir'deki ailesi ise, olaya tepki gösterip sorumluların bulunmasını istedi.
 • Cezaevinde korkunç infaz - Koruma memurları

  Cezaevinde korkunç infaz12.03.2014

  Gündem2008

  AFYON E Tipi Cezaevi’nde kalan uyuşturucu bulundurmaktan mahkum 35 yaşındaki Okan Kılkışlılar, yatağında telle boğularak öldürülmüş olarak bulundu.
 • Mahkeme kararındaki şok ayrıntı - Koruma memurları

  Mahkeme kararındaki şok ayrıntı09.03.2014

  Gündem2008

  Ergenekon davası avukatlarından Celal Ülgen 'Avukatlara haber vermeden, sanıklardan doğrudan infaz koruma memurlarını gönderip dilekçe almışlar.'
 • Seri katil cezaevinin çatısından kaçmış - Koruma memurları

  Seri katil cezaevinin çatısından kaçmış05.01.2014

  Gündem2008

  İŞLEDİĞİ seri cinayetlerin ardından masum görüntüsü ile ’bebek yüzlü katil’ lakabı takılan ve dün Gaziantep H Tipi Cezaevi’nden firar eden 35 yaşındaki Ali Kaya’ya halen ulaşılamadı.Kaya’nın yakalanması için güvenlik güçlerinin çalışması devam ederken, firar olayının ardından cezaevindeki jandarma ve görevliler hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Seri katil firar etti - Koruma memurları

  Seri katil firar etti04.01.2014

  Gündem2008

  GAZİANTEP H Cezaevi’nde ’cinayet’ suçundan yatan, yakışıklı olması ve masum görüntüsü nedeniyle ’bebek yüzlü katil’ lakabı takılan 35 yaşındaki Ali Kaya, cezaevindeki açık görüş sırasında kalabalıktan faydalanarak firar etti.Güvenlik güçleri, Kaya’nın yakalanması için çalışma başlattı.
 • Pozantı Cezaevi'nde yangın - Koruma memurları

  Pozantı Cezaevi'nde yangın25.12.2013

  Gündem2008

  ADANA’nın Pozantı İlçesi’ndeki M Tipi Kapalı Cezaevi’nde dün akşam çıkan yangının başka cezaevlerine sevk esteyen mahkumlar tarafından çıkarıldığı belirlendi.
 • İnsanlık için tavşan hukuku - Koruma memurları

  İnsanlık için tavşan hukuku29.11.2013

  Gündem2008

  2 yıl önce farla kaçak av yapan ve görüntüleri Facebook’ta paylaşan işadamı K.Ç., 200 bin liralık cipinden oldu.Görüntülerin izlenmesi üzerine cipin mülkiyeti kamuya geçirildi.Kaçak avcı kararın durdurulması için mahkemeye dava açtı.Sulh Ceza Mahkemesi reddetti.K.Ç.bunun üzerine Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurdu.Asliye Ceza da davayı reddedince cipe el koyma kararı kesinleşti.Orman Bakanlığı da cipin satışı için yazışmalara başladı.
 • O müdüre müebbet onaylandı - Koruma memurları

  O müdüre müebbet onaylandı11.11.2013

  Gündem2008

  Sarıyer’de dergi dağıtırken gözaltına alınan Engin Çeber karakolda ve Metris Cezaevi’nde gördüğü işkence sonucu 10 Ekim 2008’de öldü.Mahkeme sürecinin sonunda Türk yargı tarihinde ilk kez yapanla birlikte, işkenceye göz yuman biri de müebbet hapis cezası aldı.
 • Yeni kimlik kartlarıyla sürücü belgeleri seneye kullanımda - Koruma memurları

  Yeni kimlik kartlarıyla sürücü belgeleri seneye kullanımda01.11.2013

  Ekonomi

  İçişleri Bakanı Muammer Güler yeni kimlik kartlarının yılbaşından itibaren 3 yıl içerisinde bütün vatandaşlara dağıtılacağını bildirdi.
 • Kayseri Kapalı Cezaevi önünde gerginlik - Koruma memurları

  Kayseri Kapalı Cezaevi önünde gerginlik22.10.2013

  Gündem2008

  KAYSERİ Kapalı Cezaevi’nde yatan yakınlarına işkence yapıldığını ve görüştürülmediklerini, dünden itibaren başka cezaevine sevk edildiklerini öne süren süren mahkum yakınları, cezaevi önünde infaz koruma memurlarıyla tartıştı.Polis, cezaevi önünde önlem alırken, mahkum yakınları kendilerine açıklama yapılmasını istedi.
 • Güler: Jandarma'nın kıyafeti değişecek - Koruma memurları

  Güler: Jandarma'nın kıyafeti değişecek01.10.2013

  Gündem2008

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, olaylı Beşiktaş - Galatasaray derbisinde sahaya giren 502 taraftarın tespit edildiğini, kimliklerin tespit edildikçe gözaltıların olacağını söyledi.
 • Bingöl Cezaevi'nde 9 görevli açığa alındı - Koruma memurları

  Bingöl Cezaevi'nde 9 görevli açığa alındı26.09.2013

  Gündem2008

  Bingöl M Tipi Cezaevi’nde tünel kazarak kaçan ve bir gün sonra 17’si yakalanan 18 PKK’lının firarıyla ilgili soruşturma sürdürülürken, Cezaevi Müdürü Süleyman Tokdemir ile birlikte 9 yönetici ve personel görevden alınıp başka yerlere gönderildi.Dün görevden alındıkları belirtilen Zeki Kerim, Mehmet Kuvvet, Mihrabi Aydın ve Mustafa Yeşilyurt’un olayla ilgilerini olmadığı başka illerde görev yaptıkları ortaya çıktı.
 • Sahaya giren hapsi boylayacak - Koruma memurları

  Sahaya giren hapsi boylayacak24.09.2013

  Futbol

  6222 sayılı yasada geçen yıl yapılan değişiklikle hapis cezası en fazla 1 yıla düşürülüp erteleme yolu açılmıştı.Bakanlık, ertelemeyi kaldırıp yeniden taraftara hapis yolunu açıyor.
 • Muammer Güler'den önemli açıklamalar - Koruma memurları

  Muammer Güler'den önemli açıklamalar24.09.2013

  Gündem2008

  İçişleri Bakanı Muammer Güler gazetecilere gündemdeki olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • Özel güvenlik gidiyor koruma memurları geliyor - Koruma memurları

  Özel güvenlik gidiyor koruma memurları geliyor23.09.2013

  Gündem2008

  Önce ODTÜ'deki olaylar, ardından Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşananlar, gözleri yine stat ve üniversitelerin güvenliğine çevirdi.
 • Şiddete karşı koruma memuru - Koruma memurları

  Şiddete karşı koruma memuru31.08.2013

  Gündem2008

  Kadına şiddette polis korumasının yerini, ‘koruma memur’ları alacak.İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü taslak çalışmaya göre, alınacak 10 bin koruma memuru, üniversite yerleşkeleri, stat ve spor salonlarında da görevli olacak.
 • Cezaevinin havalandırma boşluğundan firar - Koruma memurları

  Cezaevinin havalandırma boşluğundan firar07.08.2013

  Gündem2008

  Tekirdağ’ın Saray İlçesi’ndeki K Tipi Cezaevi’nde piyasaya sahne para sürmek ve 18 farklı dosyadan tutuklu olan 34 yaşındaki Hüseyin E., dün gece havalandırma boşluğundan bahçeye çıkarak firar etti.Sabah sayımında ortaya çıkan firarın ardından kaçan Hüseyin E.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.
 • 3 leylek için, barajlarda 20 gün elektrik üretimi yapılmayacak - Koruma memurları

  3 leylek için, barajlarda 20 gün elektrik üretimi yapılmayacak30.06.2013

  Ekonomi

  TUNCELİ’nin Mazgirt ile Elazığ’ın Karakoçan İlçesi arasındaki Tatar Baraj Gölü’nde su tutulmaya başlanmasıyla, 3 leylek yavrusu ile serçe kuşlarının bulunduğu yuvalar, sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu devreye girdi.
 • Mehmet Ağar'dan teşekkür ziyareti - Koruma memurları

  Mehmet Ağar'dan teşekkür ziyareti27.06.2013

  Gündem2008

  İÇİŞLERİ ve Adalet eski bakanlarından, Demokrat Parti eski genel başkanı Mehmet Ağar, Susurluk Davası kapsamında aldığı cezasını çektiği Yenipazar Cezaevi’nde, kendisine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle ilçeye teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • Cezaevi servisinde cinayet davası başladı - Koruma memurları

  Cezaevi servisinde cinayet davası başladı26.05.2013

  Ankara

  Cezaevi servisinde üç meslektaşını öldüren, bir kişiyi de öldürmeye teşebbüs eden Emre Ençok’un yargılanmasına başlandı
 • 10 bin lise mezunu iş bulacak - Koruma memurları

  10 bin lise mezunu iş bulacak20.05.2013

  Eğitim

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın üniversite ve stadlarda bundan böyle polislerin görev yapacağını açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti."Koruma Memurları" adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.Bu kişiler emniyet hizmetinde kadroya alınacak.Ancak polis kadrosunda olmayacak.Polisin yardımcı kuvveti şeklinde görev yapacaklar.
 • 10 bin lise mezunu iş bulacak - Koruma memurları

  10 bin lise mezunu iş bulacak19.05.2013

  Gündem2008

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın üniversite ve stadlarda bundan böyle polislerin görev yapacağını açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti."Koruma Memurları" adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.Bu kişiler emniyet hizmetinde kadroya alınacak.Ancak polis kadrosunda olmayacak.Polisin yardımcı kuvveti şeklinde görev yapacaklar.
 • Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu - Koruma memurları

  Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu29.04.2013

  Gündem2008

  Ziyaretçi kız çocuklarının bile etekleri çıkarılarak üstlerinin arandığı Silivri Cezaevi'ne 2 cep telefonu sokulduğu ortaya çıktı.
 • Kadın kılığında girip eşini öldürmüştü, intihar etti - Koruma memurları

  Kadın kılığında girip eşini öldürmüştü, intihar etti06.03.2013

  Ankara

  Ayrı yaşadığı ve koruma kararı bulunan eşi, 4 çocuğunun annesi 52 yaşındaki Cafiye Kaya’yı, geçen 10 Eylül’de kadın elbisesi giyerek öldüren 57 yaşındaki Rafet Kaya, Ankara Sincan Cezaevi’ndeki tek kişilik koğuşunda, çarşafla kendini asarak intihar etti.
 • Sayın Gül gördüğüm tablo şudur - Koruma memurları

  Sayın Gül gördüğüm tablo şudur17.02.2013

  Gündem2008

  Prof.Fatih Hilmioğlu infaz koruma memurları yardımcı olmadan yürüyemez haldedir.Koğuş arkadaşlarının yardımı olmadan temel ihtiyaçlarını görememektedir.Sayın Cumhurbaşkanım, vicdanlar kanamaktadır.Hilmioğlu’nu da zindanlarda ölüme terk edersek iştirak halinde kasten adam öldürme suçunu işlemiş oluruz.
 • Adana'daki cezaevi yangınında 7 çocuk mahkum hastanelik oldu - Koruma memurları

  Adana'daki cezaevi yangınında 7 çocuk mahkum hastanelik oldu06.02.2013

  Gündem2008

  Ceyhan ilçesindeki M tipi kapalı cezaevinde çıkan yangında yaralanan mahkumlar ve dumandan etkilenen cezaevi personeli tedavi altına alındı.
 • Cezaevinde yangın çıktı - Koruma memurları

  Cezaevinde yangın çıktı06.02.2013

  Gündem2008

  ADANA’nın Ceyhan İlçesi’ndeki M Tipi Cezaevi’nde bir mahkum, yatak ve battaniyeleri ateşe verip, yangın çıkardı.Yoğun dumandan 7 kişi zehirlenerek tedaviye alındı.
 • Cezaevinde kavga: 13 yaralı - Koruma memurları

  Cezaevinde kavga: 13 yaralı02.02.2013

  Gündem2008

  ÇORUM L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda 20’ye yakın tutuklu ve hükümlülerin karıştığı kavgada 13 mahkum çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelik oldu.Yaralı mahkumlar hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
 • Mesai arkadaşlarına hüzünlü veda - Koruma memurları

  Mesai arkadaşlarına hüzünlü veda22.01.2013

  Ankara

  Sincan Cezaevi’nde görevli infaz koruma memurunun, servis aracında öldürdüğü 3 mesai arkadaşı için tören düzenlendi.
 • Göz yaşları gardiyanlar için - Koruma memurları

  Göz yaşları gardiyanlar için22.01.2013

  Ankara

  Personel servisinde gardiyan arkadaşı tarafından öldürülen infaz koruma memuru Çelebi Algül Kırıkkale'de, Mustafa Halıcı ise Çorum İskilip'te göz yaşları arasında toprağa verildi.
 • Otobüste gardiyan dehşeti - Koruma memurları

  Otobüste gardiyan dehşeti22.01.2013

  Gündem2008

  Sincan F Tipi Cezaevi’ne personel taşıyan serviste katliam yaşandı.
içinde

Koruma Memurları


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz