Koruma Memurları

 • Van cezaevinde kavga: 11 yaralı - Koruma memurları
  Van cezaevinde kavga: 11 yaralı17.01.2015
  GündemVan M Tipi Kapalı Cezaevi’nde bir koğuşta mahkumlara arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.Kavgada 11 mahkum yaralandı.
 • Cezaevi yönetimi görüntü sakladı iddiası - Koruma memurları
  Cezaevi yönetimi görüntü sakladı iddiası13.01.2015
  GündemSİNCAN Cezaevinde, infaz koruma memurlarını darp ettikleri iddiasıyla 11 çocuk hakkında açılan davanın dünkü duruşmasında çarpıcı bir detay ortaya çıktı.
 • Cezaevi yönetimi görüntü sakladı iddiası - Koruma memurları
  Cezaevi yönetimi görüntü sakladı iddiası13.01.2015
  GündemSİNCAN Cezaevinde, infaz koruma memurlarını darp ettikleri iddiasıyla 11 çocuk hakkında açılan davanın dünkü duruşmasında çarpıcı bir detay ortaya çıktı.
 • 16 yaşındaki liseli M.E.A.: Mustafa Kemal’in askeriyim - Koruma memurları
  16 yaşındaki liseli M.E.A.: Mustafa Kemal’in askeriyim26.12.2014
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A, avukatının itirazı üzerine serbest bırakıldı.Dedesinin evine giden M.E.A., “Bizi Mustafa Kemal’in askeri olduğumuz için bizi içeri attılar ve gözdağı verdiler.2-3 gündür beni destekleyen anneme, aileme, dedeme, anneanneme, CHP’ye, CHP Gençlik Kolları’na teşekkür ederim.Biz terörist değiliz.Biz bu yola çıkarken söz verdik.Faşist baskıya boyun eğmeyeceğiz.Benim yerim hapishaneler değil.Okul sıralarıdır” dedi.M.E.A., cezaevinde geçirdiği zamanı “Düşündüğüm tek kişi vardı annem; yaşadıklarım nedeniyle annemin başına bir şey gelebileceği ihtimali tek korkumdu” sözleriyle özetledi.
 • 'Bu da bir sınav ise neden hep ben sınavdayım?' - Koruma memurları
  'Bu da bir sınav ise neden hep ben sınavdayım?'11.12.2014
  PaparazziDeniz Seki elinde dosyalarla kapıdan giriyor.Dupduru bir güzelliği vardı.Gülüyoruz karşılıklı.Her zaman olduğu gibi zarif."Nasılsınız" diyorum."Buna bir sınavdan geçiyorum falan demeyeceğim.Sınav ise neden hep ben sınavdayım" diyor.
 • Cezaevinde isyan: 11 yaralı - Koruma memurları
  Cezaevinde isyan: 11 yaralı08.12.2014
  GündemEskişehir H Tipi Cezaevi'nde bir koğuşta bulunan tutuklu ve hükümlüler, cezaevindeki olumsuz koşulları bahane ederek, koğuştaki yatakları ateşe verdi.Dumandan etkilenen 11 tutuklu ve hükümlü hastaneye kaldırılırken, durumlarının iyi olduğu öğrendildi.
 • Hakim ve savcılara zam müjdesi - Koruma memurları
  Hakim ve savcılara zam müjdesi12.11.2014
  GündemMUHALEFETİN 12 Ekim'de yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) "seçimi rüşveti" diyerek eleştirdiği görevdeki hakim ve savcılara 1155 lira seyyanen zam maddesi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.Düzenleme yasalaştığı zaman yeni hakim savcının maaşı 5 bin 88 liraya, 1.sınıf hakim ve savcıların maaşı 8 bin 132 lira olacak.
 • Hakim ve savcılara zam müjdesi - Koruma memurları
  Hakim ve savcılara zam müjdesi11.11.2014
  GündemMUHALEFETİN 12 Ekim'de yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) "seçimi rüşveti" diyerek eleştirdiği görevdeki hakim ve savcılara 1155 lira seyyanen zam maddesi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 11 çocuğa ‘gardiyana dayak’ davası - Koruma memurları
  11 çocuğa ‘gardiyana dayak’ davası20.10.2014
  GündemSİNCAN Cezaevi’nde kalan bazı çocukların ‘ayakta sayım’ vermeye zorlandıkları iddiasıyla yaşanılan olaylarla ilgili açılan davanın ilk duruşması, bugün Sincan Adliyesi’nde Batı Çocuk Mahkemesi’nde görülecek.
 • Çankırı Cezaevi'nde kavga: 12 yaralı hastaneye kaldırıldı - Koruma memurları
  Çankırı Cezaevi'nde kavga: 12 yaralı hastaneye kaldırıldı15.10.2014
  GündemÇankırı E Tipi Kapalı Cezaevi'nde iki koğuş arasında kavga çıktığı öğrenildi.12 yaralı mahkum Çankırı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
 • Çankırı cezaevinde kavga - Koruma memurları
  Çankırı cezaevinde kavga14.10.2014
  GündemÇankırı E Tipi Kapalı Cezaevi'nde iki koğuş arasında kavga çıktı.
 • Epözdemir: “Garipoğlu’nun intihar ettiği çok net” - Koruma memurları
  Epözdemir: “Garipoğlu’nun intihar ettiği çok net”12.10.2014
  GündemCem Garipoğlu’nun cezaevinde intiharına ilişkin oluşan şüpheler üzerine Karabulut ailesin avukatı Rezan Epözdemir Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na Garipoğlu’nun olay yeri inceleme görüntülerini talep etti.
 • Karabulut Ailesi o görüntüler için savcılığa başvuracaklar - Koruma memurları
  Karabulut Ailesi o görüntüler için savcılığa başvuracaklar11.10.2014
  GündemMÜNEVVER Karabulut’un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Cem’in intiharıyla ilgili Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracaklarını söyledi.
 • Cem Garipoğlu intihar etti - Koruma memurları
  Cem Garipoğlu intihar etti10.10.2014
  Gündem17 yaşındaki lise öğrencisi Münevver Karabulut'u başını keserek öldüren ve 24 yıl hapis cezası alan Cem Garipoğlu, Silivri’de 5 No'lu L Tipi Kapalı Cezaevi'nde intihar etti.Cem’in önceki gün yapılan açık görüşte ailesiyle bir saat görüştüğü, görüş sonrası iki tarafın da moralinin bozuk olduğu öğrenildi
 • Cem Garipoğlu cezaevindeki 1849’ncu günde canına kıydı - Koruma memurları
  Cem Garipoğlu cezaevindeki 1849’ncu günde canına kıydı10.10.2014
  GündemBEŞİKTAŞ Bingül Erdem Lisesi öğrencisi, 17 yaşındaki sevgilisi Münevver Karabulut’u 3 Mart 2009’da Bahçeşehir’deki villalarında başını gövdesinden ayırarak öldüren 23 yaşındaki Cem Garipoğlu, 24 yıllık hapis cezasını çektiği Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki koğuşunda dün sabah ölü bulundu.Başına geçirdiği naylon poşet ile yaşamına son veren Cem Garipoğlu 1849 gündür cezaevinde bulunuyordu.Cem’in önceki gün yapılan açık görüşte ailesiyle bir saat birarada kaldığı, görüş sonrası iki tarafında moralinin bozuk olduğu bildirildi.Cem Garipoğlu cezaevinde yaptığı son ropörtajda, “Kamuoyu baskısı nedeniyle en üst sınırdan hapse mahkûm edildim.Bana verilen en büyük ceza aslında vicdanım.Ömür boyu yaşayacağım bunu” demişti.
 • Cem Garipoğlu'nun cenazesi cezaevinden çıkarıldı - Koruma memurları
  Cem Garipoğlu'nun cenazesi cezaevinden çıkarıldı09.10.2014
  Gündemİntihar ederek yaşamına son veren Cem Garipoğlu'nun cenazesi cenaze aracıyla cezaevinden çıkarıldı.Cenaze aracı ve çevresinde Garipoğlu'nun yakınlarında kimsenin olmadığı görüldü.Cem Garipoğlu'nun avukatı ise ilk açıklamasında müvekkilinin ruh sağlığının bozuk olduğunu en başından beri söylediklerini belirtti.
 • Cem Garipoğlu nasıl öldü? - Koruma memurları
  Cem Garipoğlu nasıl öldü?09.10.2014
  GündemMünevver Karabulut cinayeti Türkiye'yi sarsmış ve çok konuşulmuştu.Bugün gelen intihar haberi ile uzun süre sonra konu yeniden gündeme geldi.
 • Koğuşta mahkumlar tekme tokat birbirine girdi: 13 yaralı - Koruma memurları
  Koğuşta mahkumlar tekme tokat birbirine girdi: 13 yaralı05.09.2014
  GündemBOLU’da T Tipi Cezaevi’nde koğuşta iki grup arasında çıkan kavgada biri ağır olmak üzere 13 kişi yaralandı.Jandarma ekipleri ve infaz koruma memurları kavgayı güçlükle ayırdı.
 • Bonzai çatışması - Koruma memurları
  Bonzai çatışması23.08.2014
  GündemBaşkentte korku dolu anlar yaşandı.Suç örgütü lideri Bülent Aramaz ve adamları, polise pusu kurdu.Aramaz öldü, sevgilisi ile 3 polis yaralandı.
 • Tekirdağ'da korkunç infaz - Koruma memurları
  Tekirdağ'da korkunç infaz28.07.2014
  GündemTekirdağ T Tipi Kapalı Cezaevinde cinayet iddiasıyla tutuklu bulunan Ali K., dün gece oda arkadaşı olan ve gasp suçundan hükümlü bulunan 30 yaşındaki Nihat Yılmaz’ı, kesici bir aletle boğazı ve cinsel organı keserek öldürdü.Olayı saat 03.00’de kontrole çıkan infaz koruma memurları fark ederken, Yılmaz’ın ailesi acı haberi bayram sabahı telefonla aldı.
 • Cezaevinde cinsel organını kestiler - Koruma memurları
  Cezaevinde cinsel organını kestiler27.07.2014
  AvrupaTekirdağ T Tipi Kapalı Cezaevinde cinayet iddiasıyla tutuklu bulunan Ali K., dün gece oda arkadaşı olan ve gasp suçundan hükümlü bulunan 30 yaşındaki Nihat Yılmaz’ı, kesici bir aletle boğazı ve cinsel organı keserek öldürdü.
 • Kaçıramadan kaçtılar - Koruma memurları
  Kaçıramadan kaçtılar10.06.2014
  GündemMALTEPE Cezaevi’nde yatan 36 yaşındaki Erol A.’yı göz muayenesi için götürüldüğü hastanenin bahçesinden kaçırmaya çalışan 4 kişi, askerlerle silahlı çatışmaya girdi.Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı çatışmada, 4 kişi Erol A.’yı kaçıramadan kaçmak zorunda kaldı.
 • Siverek Cezaevi'nde yangın - Koruma memurları
  Siverek Cezaevi'nde yangın03.06.2014
  GündemŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklu bulunan 18 yaşındaki Selehattin U.adlı mahkum, misafir koğuşundaki yatakları ateşe verdi.İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında dumandan etkilenen Selehattin U., hastanelik oldu.
 • "Öcalan AKP’li oldu" - Koruma memurları
  "Öcalan AKP’li oldu"23.03.2014
  GündemErgenekon Davası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası alan Anayasa Mahkemesi’nin kararı sonrasında tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul’un ardından ikinci mitingini İzmir’de yaptı.
 • Afyon Cezaevi'nde korkunç infaz - Koruma memurları
  Afyon Cezaevi'nde korkunç infaz14.03.2014
  EgeAFYON E Tipi Cezaevi'nde kalan uyuşturucu bulundurmaktan mahkum 35 yaşındaki Okan Kılkışlılar, yatağında telle boğularak öldürülmüş olarak bulundu.Kılkışlılar'ın İzmir'deki ailesi ise, olaya tepki gösterip sorumluların bulunmasını istedi.
 • Cezaevinde korkunç infaz - Koruma memurları
  Cezaevinde korkunç infaz12.03.2014
  GündemAFYON E Tipi Cezaevi’nde kalan uyuşturucu bulundurmaktan mahkum 35 yaşındaki Okan Kılkışlılar, yatağında telle boğularak öldürülmüş olarak bulundu.
 • Mahkeme kararındaki şok ayrıntı - Koruma memurları
  Mahkeme kararındaki şok ayrıntı10.03.2014
  GündemErgenekon davası avukatlarından Celal Ülgen 'Avukatlara haber vermeden, sanıklardan doğrudan infaz koruma memurlarını gönderip dilekçe almışlar.'
 • Seri katil firar etti - Koruma memurları
  Seri katil firar etti05.01.2014
  GündemGAZİANTEP H Cezaevi’nde ’cinayet’ suçundan yatan, yakışıklı olması ve masum görüntüsü nedeniyle ’bebek yüzlü katil’ lakabı takılan 35 yaşındaki Ali Kaya, cezaevindeki açık görüş sırasında kalabalıktan faydalanarak firar etti.Güvenlik güçleri, Kaya’nın yakalanması için çalışma başlattı.
 • Seri katil cezaevinin çatısından kaçmış - Koruma memurları
  Seri katil cezaevinin çatısından kaçmış05.01.2014
  GündemİŞLEDİĞİ seri cinayetlerin ardından masum görüntüsü ile ’bebek yüzlü katil’ lakabı takılan ve dün Gaziantep H Tipi Cezaevi’nden firar eden 35 yaşındaki Ali Kaya’ya halen ulaşılamadı.Kaya’nın yakalanması için güvenlik güçlerinin çalışması devam ederken, firar olayının ardından cezaevindeki jandarma ve görevliler hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Pozantı Cezaevi'nde yangın - Koruma memurları
  Pozantı Cezaevi'nde yangın25.12.2013
  GündemADANA’nın Pozantı İlçesi’ndeki M Tipi Kapalı Cezaevi’nde dün akşam çıkan yangının başka cezaevlerine sevk esteyen mahkumlar tarafından çıkarıldığı belirlendi.
 • İnsanlık için tavşan hukuku - Koruma memurları
  İnsanlık için tavşan hukuku29.11.2013
  Gündem2 yıl önce farla kaçak av yapan ve görüntüleri Facebook’ta paylaşan işadamı K.Ç., 200 bin liralık cipinden oldu.Görüntülerin izlenmesi üzerine cipin mülkiyeti kamuya geçirildi.Kaçak avcı kararın durdurulması için mahkemeye dava açtı.Sulh Ceza Mahkemesi reddetti.K.Ç.bunun üzerine Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurdu.Asliye Ceza da davayı reddedince cipe el koyma kararı kesinleşti.Orman Bakanlığı da cipin satışı için yazışmalara başladı.
 • O müdüre müebbet onaylandı - Koruma memurları
  O müdüre müebbet onaylandı11.11.2013
  GündemSarıyer’de dergi dağıtırken gözaltına alınan Engin Çeber karakolda ve Metris Cezaevi’nde gördüğü işkence sonucu 10 Ekim 2008’de öldü.Mahkeme sürecinin sonunda Türk yargı tarihinde ilk kez yapanla birlikte, işkenceye göz yuman biri de müebbet hapis cezası aldı.
 • Üç yıl içinde ‘çip’li vatandaş oluyoruz - Koruma memurları
  Üç yıl içinde ‘çip’li vatandaş oluyoruz03.11.2013
  Ekonomiİçişleri Bakanı Muammer Güler yeni kimlik kartlarının yılbaşından itibaren 3 yıl içerisinde bütün vatandaşlara dağıtılacağını bildirdi.
 • Kayseri Kapalı Cezaevi önünde gerginlik - Koruma memurları
  Kayseri Kapalı Cezaevi önünde gerginlik22.10.2013
  GündemKAYSERİ Kapalı Cezaevi’nde yatan yakınlarına işkence yapıldığını ve görüştürülmediklerini, dünden itibaren başka cezaevine sevk edildiklerini öne süren süren mahkum yakınları, cezaevi önünde infaz koruma memurlarıyla tartıştı.Polis, cezaevi önünde önlem alırken, mahkum yakınları kendilerine açıklama yapılmasını istedi.
 • Güler: Jandarma'nın kıyafeti değişecek - Koruma memurları
  Güler: Jandarma'nın kıyafeti değişecek03.10.2013
  Gündemİçişleri Bakanı Muammer Güler, olaylı Beşiktaş - Galatasaray derbisinde sahaya giren 502 taraftarın tespit edildiğini, kimliklerin tespit edildikçe gözaltıların olacağını söyledi.
 • Bingöl Cezaevi'nde 9 görevli açığa alındı - Koruma memurları
  Bingöl Cezaevi'nde 9 görevli açığa alındı26.09.2013
  GündemBingöl M Tipi Cezaevi’nde tünel kazarak kaçan ve bir gün sonra 17’si yakalanan 18 PKK’lının firarıyla ilgili soruşturma sürdürülürken, Cezaevi Müdürü Süleyman Tokdemir ile birlikte 9 yönetici ve personel görevden alınıp başka yerlere gönderildi.Dün görevden alındıkları belirtilen Zeki Kerim, Mehmet Kuvvet, Mihrabi Aydın ve Mustafa Yeşilyurt’un olayla ilgilerini olmadığı başka illerde görev yaptıkları ortaya çıktı.
 • Sahaya giren hapsi boylayacak - Koruma memurları
  Sahaya giren hapsi boylayacak24.09.2013
  Futbol6222 sayılı yasada geçen yıl yapılan değişiklikle hapis cezası en fazla 1 yıla düşürülüp erteleme yolu açılmıştı.Bakanlık, ertelemeyi kaldırıp yeniden taraftara hapis yolunu açıyor.
 • Muammer Güler'den önemli açıklamalar - Koruma memurları
  Muammer Güler'den önemli açıklamalar24.09.2013
  Gündemİçişleri Bakanı Muammer Güler gazetecilere gündemdeki olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • Özel güvenlik gidiyor koruma memurları geliyor - Koruma memurları
  Özel güvenlik gidiyor koruma memurları geliyor23.09.2013
  GündemÖnce ODTÜ'deki olaylar, ardından Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşananlar, gözleri yine stat ve üniversitelerin güvenliğine çevirdi.
 • Şiddete karşı koruma memuru - Koruma memurları
  Şiddete karşı koruma memuru31.08.2013
  GündemKadına şiddette polis korumasının yerini, ‘koruma memur’ları alacak.İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü taslak çalışmaya göre, alınacak 10 bin koruma memuru, üniversite yerleşkeleri, stat ve spor salonlarında da görevli olacak.
 • Cezaevinin havalandırma boşluğundan firar - Koruma memurları
  Cezaevinin havalandırma boşluğundan firar07.08.2013
  GündemTekirdağ’ın Saray İlçesi’ndeki K Tipi Cezaevi’nde piyasaya sahne para sürmek ve 18 farklı dosyadan tutuklu olan 34 yaşındaki Hüseyin E., dün gece havalandırma boşluğundan bahçeye çıkarak firar etti.Sabah sayımında ortaya çıkan firarın ardından kaçan Hüseyin E.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.
 • 3 leylek için, barajlarda 20 gün elektrik üretimi yapılmayacak - Koruma memurları
  3 leylek için, barajlarda 20 gün elektrik üretimi yapılmayacak30.06.2013
  EkonomiTUNCELİ’nin Mazgirt ile Elazığ’ın Karakoçan İlçesi arasındaki Tatar Baraj Gölü’nde su tutulmaya başlanmasıyla, 3 leylek yavrusu ile serçe kuşlarının bulunduğu yuvalar, sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu devreye girdi.
 • Mehmet Ağar'dan teşekkür ziyareti - Koruma memurları
  Mehmet Ağar'dan teşekkür ziyareti27.06.2013
  GündemİÇİŞLERİ ve Adalet eski bakanlarından, Demokrat Parti eski genel başkanı Mehmet Ağar, Susurluk Davası kapsamında aldığı cezasını çektiği Yenipazar Cezaevi’nde, kendisine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle ilçeye teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • Cezaevi servisinde cinayet davası başladı - Koruma memurları
  Cezaevi servisinde cinayet davası başladı27.05.2013
  AnkaraCezaevi servisinde üç meslektaşını öldüren, bir kişiyi de öldürmeye teşebbüs eden Emre Ençok’un yargılanmasına başlandı
 • 10 bin lise mezunu iş bulacak - Koruma memurları
  10 bin lise mezunu iş bulacak20.05.2013
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan’ın üniversite ve stadlarda bundan böyle polislerin görev yapacağını açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti."Koruma Memurları" adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.Bu kişiler emniyet hizmetinde kadroya alınacak.Ancak polis kadrosunda olmayacak.Polisin yardımcı kuvveti şeklinde görev yapacaklar.
 • 10 bin lise mezunu iş bulacak - Koruma memurları
  10 bin lise mezunu iş bulacak20.05.2013
  EğitimBaşbakan Tayyip Erdoğan’ın üniversite ve stadlarda bundan böyle polislerin görev yapacağını açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti."Koruma Memurları" adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.Bu kişiler emniyet hizmetinde kadroya alınacak.Ancak polis kadrosunda olmayacak.Polisin yardımcı kuvveti şeklinde görev yapacaklar.
 • Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu - Koruma memurları
  Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu29.04.2013
  GündemZiyaretçi kız çocuklarının bile etekleri çıkarılarak üstlerinin arandığı Silivri Cezaevi'ne 2 cep telefonu sokulduğu ortaya çıktı.
 • Kadın kılığında girip eşini öldürmüştü, intihar etti - Koruma memurları
  Kadın kılığında girip eşini öldürmüştü, intihar etti06.03.2013
  AnkaraAyrı yaşadığı ve koruma kararı bulunan eşi, 4 çocuğunun annesi 52 yaşındaki Cafiye Kaya’yı, geçen 10 Eylül’de kadın elbisesi giyerek öldüren 57 yaşındaki Rafet Kaya, Ankara Sincan Cezaevi’ndeki tek kişilik koğuşunda, çarşafla kendini asarak intihar etti.
 • Sayın Gül gördüğüm tablo şudur - Koruma memurları
  Sayın Gül gördüğüm tablo şudur17.02.2013
  GündemProf.Fatih Hilmioğlu infaz koruma memurları yardımcı olmadan yürüyemez haldedir.Koğuş arkadaşlarının yardımı olmadan temel ihtiyaçlarını görememektedir.Sayın Cumhurbaşkanım, vicdanlar kanamaktadır.Hilmioğlu’nu da zindanlarda ölüme terk edersek iştirak halinde kasten adam öldürme suçunu işlemiş oluruz.
 • Cezaevinde yangın çıktı - Koruma memurları
  Cezaevinde yangın çıktı06.02.2013
  GündemADANA’nın Ceyhan İlçesi’ndeki M Tipi Cezaevi’nde bir mahkum, yatak ve battaniyeleri ateşe verip, yangın çıkardı.Yoğun dumandan 7 kişi zehirlenerek tedaviye alındı.
içinde

Koruma Memurları


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz