Aramanız :
Aradığınız kelime : "

kolelik

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

551  adet haber bulundu.


 • Hayatlar bu yüzden 'Paramparça'! - kolelik
  Hayatlar bu yüzden 'Paramparça'!25.03.2015
  KeyifAvrupa, Orta Doğu ve hatta Amerika’yı bile esir alan Türk yapımı dizilerde oyuncular çalışma saatlerinden şikayetçi.Bir bölümü hemen hemen üç saat süren dizilerde çalışma düzeni, ekranda göründüğünün aksine ışıltılı bir dünya olmaktan uzak.
 • Valilik önünde yasak tartışması - kolelik
  Valilik önünde yasak tartışması21.03.2015
  EgeCHP İzmir Gençlik Kolları'nın İzmir Valiliği önünde mülteci dramına dikkat çekmek için yapmak istediği basın açıklamasına polis 'yasak' olduğu gerekçesiyle izin vermedi.Kısa süre gerginlik yaşanırken, CHP'li gençler basın açıklamasını okuyup, selfie çektikten sonra alandan ayrıldı.
 • İşçiler kıdem tazminatı için yürüdü - kolelik
  İşçiler kıdem tazminatı için yürüdü03.03.2015
  EgeİZMİR'de Türk- İş'e bağlı sendikaların üyeleri, kıdem tazminatının yeniden düzenlemesi girişimlerine tepki gösterdi.İşçiler adına konuşan Türk- İş Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç, "Kıdem tazminatı Türk İş Hukukuna 1936 tarihli İş Kanunu ile girmiştir.Bu hakkın aşındırılması değil, korunması ve geliştirilmesi temel yaklaşım olmalıdır" dedi.
 • Venedik etrafımda dolandı - kolelik
  Venedik etrafımda dolandı09.02.2015
  SeyahatYeni bir yeri görmenin iki yolu var.Birincisi, gitmeden okumak.Tarihini öğrenmek.Elinde harita, yolunu kaybetmiş turist karikatürüne benzememek.Bir ülkeye gitmeden önce dil kursuna bile yazılan, o ülkenin haberlerini özellikle takip eden, edebiyatını hatmeden tanıdıklarım var.Ben tersini yapıyorum.Önce görüp, yaşıyor, sonra okuyup öğreniyorum.Venedik maceramı da işte böyle yaşadım.
 • Metal işçilerinden Bakanlar Kurulu kararına tepki - kolelik
  Metal işçilerinden Bakanlar Kurulu kararına tepki03.02.2015
  EkonomiBAKANLAR Kurulu kararıyla metal grevinin 60 gün ertelenmesine tepki gösteren Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve grevdeki işçiler, İzmir’de, Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ) önünde eylem yaptı.Birleşik Metal İş Ege Şube Başkanı Ali Çelenk, tepki eylemlerini AK Parti Konak ilçe örgütü önünde sürdüreceklerini açıkladı.
 • "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor"27.01.2015
  EgeCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis'e sunulan Aile Paketi'nin 11'inci maddesindeki 'Özel İstihdam Bürolarına ilişkin kanunun kabul edilmesi halinde, kurulacak bürolarda modern çağın ırgat pazarlarının yaratılacağını söyledi.
 • Meclis Sağlık Komisyonu’nda tansiyonu yükselten madde - kolelik
  Meclis Sağlık Komisyonu’nda tansiyonu yükselten madde25.01.2015
  EkonomiHükümetin, yeni torba yasasındaki 28.madde sendikaları, meslek odalarını ve muhalefet partilerini ayağa kaldırdı.Evden çalışma, uzaktan çalışma düzenlemesine sendikalar, “Patron işyerini kapatır, evden çalıştırır; ailenin tüm bireyleri meslek hastalığına yakalanır, çocuklar, yaşlılar astım olur” diye itiraz etti.Muhalefet de “Bu 1 asgari ücrete anne, baba, çocuk çalıştırmak, kölelik, demek” sözleriyle itiraz etti.Çalışma Bakanı Çelik ise itirazlara “Tam tersine emeğin sömürüsüne son verilecek, evde çalışanın ücreti artacak” diyerek yanıt verdi.
 • Yalçın BAYER

  Kürtler açısından Cizre’nin önemi nedir? - kolelik
  Kürtler açısından Cizre’nin önemi nedir?21.01.2015
  YazarlarGÜNEYDOĞU’da, Atatürk döneminden bugünlere ilişkin akademik araştırmalarıyla tanınan Yrd.Doç.Ramazan Topdemir köşemize ‘Hükümet ve Cizre’de halk iktidarı denemesi’ başlıklı bir yazı gönderdi.
 • Düşeceğiz kalkacağız ama ilerleyeceğiz - kolelik
  Düşeceğiz kalkacağız ama ilerleyeceğiz19.01.2015
  HayatHocaların hocası Nermin Abadan-Unat günümüze ışık tuttu: Türkiye ayak sürüyerek de olsa ilerliyor.
 • Musa Dede

  'Hürriyet'… - kolelik
  'Hürriyet'…18.01.2015
  YazarlarKendimce kendimi özgürlükçü olarak nitelendirebilirim.
 • IŞİD militanlarının hamile bıraktığı Iraklı kadınların kürtaj sorunu - kolelik
  IŞİD militanlarının hamile bıraktığı Iraklı kadınların kürtaj sorunu13.01.2015
  PlanetTerör örgütü IŞİD'in elinden kurtulduğu ifade edilen yaklaşık 400 kadın ve kızdan bazılarının hamile kalması, Irak'ta "kürtaj tartışmasına" neden oldu.Kürt, Türkmen ve Ezidi siyasiler, kürtajın yapılmasından yana.Bazı din adamları ise IŞİD militanlarının yaptığının dine aykırı olduğunu söylemekle birlikte, 120 günden sonra yapılacak kürtajın "cinayet" olduğunu savunuyor.
 • Dans kostümü verilince canına kıydı - kolelik
  Dans kostümü verilince canına kıydı24.12.2014
  PlanetUluslararası Af Örgütü, IŞİD tarafından kaçırılan, tecavüze uğrayan, satılan çoğu Ezidi kadın ve kızlarla konuşup “Cehennemden Kaçış” isimli bir rapor hazırladı.20 yaşındaki Luna, “Bize dans kostümüne benzeyen kıyafetler verdiler.Banyo yapıp giymemizi söylediler.Dilan banyoda canına kıydı.Bileklerini kesip kendini astı.Dilan çok güzeldi” diye anlattı.
 • Kılıçdaroğlu mikrofonun açık olduğunu unuttu - kolelik
  Kılıçdaroğlu mikrofonun açık olduğunu unuttu23.12.2014
  GündemKemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi (PM), öncesi düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı, iktidarı eleştirdi.Toplantı sonunda mikrofonun açık olduğunu unutan Kılıçdaroğlu yanında oturan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e dönerek, "Biz konuştuk ama televizyonlar ne kadarını verecek onu bilmiyorum"diye konuştu.Bu sözler üzerine Tekin, "Vermişlerdir" dedi.
 • Demirtaş: İzmir de ilericidir, Diyarbakır da… - kolelik
  Demirtaş: İzmir de ilericidir, Diyarbakır da…23.12.2014
  GündemPartisinin İl Kongresi’ne katılmak üzere İzmir’e gelen HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş "İzmir de ilericidir Diyarbakır da" dedi.
 • Aile hekimleri iş bıraktı - kolelik
  Aile hekimleri iş bıraktı12.12.2014
  SağlıkAile hekimleri, çalışma saatleri ve nöbet sistemini protesto amacıyla bugün iş bıraktı.Muayene için aile sağlığı merkezlerine gelenler, geri dönmek zorunda kaldı.Yeni doğan bebeği kontrol için getiren baba, merkezin kapalı olduğunu görünce tepki gösterdi.Sağlık Bakanlığı müsteşarı da eylem için yorum yaparak, 'Bu bir nöbet, gece acili değildir' dedi.
 • Okullu çocuklar için mücadeleye devam - kolelik
  Okullu çocuklar için mücadeleye devam11.12.2014
  PlanetTALİBAN’ın güçlü olduğu Pakistan’ın Svat Vadisi’nde özellikle kız çocuklarının eğitimi ve kadın hakları konularındaki kampanyalarıyla adını duyuran 17 yaşındaki aktivist Malala Yusufzay, 2014 Nobel Barış Ödülü’nü dün Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen törenle aldı.
 • Malala 'Neden birilerine silah vermek kitap vermekten daha kolay' - kolelik
  Malala 'Neden birilerine silah vermek kitap vermekten daha kolay'11.12.2014
  AvrupaNobel Barış Ödülü'ne layık görülen eğitim hakları savunucusu Malala Yusufzay (17) ve Hindistanlı çocuk hakları savunucusu Kailash Satyarthi (61) Oslo’da düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
 • CHP hükümetin 2014 insan hakları raporunu açıkladı - kolelik
  CHP hükümetin 2014 insan hakları raporunu açıkladı11.12.2014
  GündemCHP, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edilişinin yıldönümü olan10 Aralık’ta, hükümetin 2014 "insan hakları karnesini" açıkladı.CHP'nin raporunda 2014 yılında, toplantı ve gösterilere müdahale, nefret suçu ya da iş kazaları nedeniyle, toplam 2229 kişinin "yaşam hakkının elinden alındığı" vurgulandı.Raporda, hükümetin TBMM'ye getirdiği yeni güvenlik paketi de eleştirilerek, şöyle denildi: Türkiye’de başta yaşam hakkı olmak üzere temel insan hakları hükümetin ağır saldırısı altındadır.Hapishanelerde, karakollarda, sokaklarda, sınır boylarında, kamusal bütün mekânlarda yurttaşlar, insan onurunu zedeleyen uygulamalara maruz kalmaktadır.Temel insan hakları toplumsal, ekonomik, siyasal, kültürel ve sosyal dönüşümle birlikte genişlerken, hükümet bu genişlemenin önüne her seferinde yeni setler çekmektedir.Bununla da yetinmeyip büyük mücadeleler sonucunda kazanılmış olan hakları gasp etmektedir.
 • Barışın en genç şampiyonu ödülünü aldı - kolelik
  Barışın en genç şampiyonu ödülünü aldı10.12.2014
  EğitimPakistanlı aktivist Malala Yusufzay ve Hindistan’da çocuk hakları çalışmalarıyla tanınan Kailash Satyarthi Nobel Barış Ödülü’nü Oslo’da aldı.Nobel komitesi iki ismi ‘barışın şampiyonları’ olarak niteliyor.Seremoniye komitenin yanı sıra Norveç Kralı V.Harald’da katıldı.
 • HDP: Partimiz koşulsuz destekleyecek' - kolelik
  HDP: Partimiz koşulsuz destekleyecek'08.12.2014
  GündemHalkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi, aralık ayına dair bir sonuç bildirgesi yayımladı.HDP'den yapılan yazılı açıklamada seçim barajı konusunda değerlendirmede bulunularak "12 Eylül'ün yarattığı ve AKP'nin de arkasına sığındığı Türkiye'deki seçim sistemi temsilde adaleti engelleyen bir yapıya sahiptir.Demokratik bir seçim için atılması gereken asgari adım, yüzde 10 barajının bu şekliyle sürmemesi ve Hazine yardımındaki eşitsizliğin giderilmesidir.Bu doğrultuda toplumsal muhalefetin, demokrasi ve barış güçlerinin birlikte davranacağı bir zemin ve talepler bütünü, demokratikleşme mücadelesinin de bir parçası olması nedeniyle partimiz tarafından koşulsuz desteklenecektir" denildi.
 • Öğretmenlerden ‘atama’ duası - kolelik
  Öğretmenlerden ‘atama’ duası06.12.2014
  EğitimAdana’da sosyal medya üzerinden yapılan çağrılarla bir araya gelen ataması yapılmayan bir grup branş öğretmeni, yürüyüş yapıp atama duası etti.
 • Atanamayan öğretmenlerden Bakırköy ve Diyarbakır'da eylem - kolelik
  Atanamayan öğretmenlerden Bakırköy ve Diyarbakır'da eylem06.12.2014
  GündemAtamaları yapılmadığı için bir grup öğretmen, Sahil Kennedy Caddesi'nde toplanarak Bakırköy Meydan'a yürüdü.Burada eylem yapan öğretmenler Şubat ayına kadar 40 bin öğretmen atanması yapılmasını istedi.Benzer bir eylem Diyarbakır'da da vardı.
 • İngiltere’de 13 bin köle - kolelik
  İngiltere’de 13 bin köle30.11.2014
  Avrupaİngiltere İçişleri Bakanlığı İngiltere’de 10 ila 13 bin kişinin köle olarak çalıştırılıyor olabileceğini düşündüklerini açıkladı.
 • Avrupa'da en fazla ‘köle’ Türkiye’de - kolelik
  Avrupa'da en fazla ‘köle’ Türkiye’de18.11.2014
  PlanetBu yıl ikincisi yayınlanan Küresel Kölelik Endeksi, dünyada 35.8 milyon insanın kölelik koşulları içinde yaşadığını ortaya koyuyor.Endekse göre Türkiye, Avrupa’da en fazla ‘köle’nin yaşadığı ülke.
 • "Türkiye insan istismarında Avrupa birincisi"18.11.2014
  AvrupaTürkiye 185 bin 500 kişiyle, başta çocuk yaşta evlilikler olmak üzere insan istismarında Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada yer alıyor.
 • ÖSO’ya eğitim Hirfanlı’da - kolelik
  ÖSO’ya eğitim Hirfanlı’da16.11.2014
  PlanetSuriyeli ılımlı muhaliflerin eğitilip donatılmasıyla ilgili toplantılarını sürdüren Türk ve ABD’li askeri uzmanlar, eğitim yerinin Kırşehir Hirfanlı olması konusunda anlaştı.
 • Rafinerideki IŞİD kuşatması kırıldı - kolelik
  Rafinerideki IŞİD kuşatması kırıldı16.11.2014
  PlanetIrak ordusu, IŞİD’e karşı aylardır sürdürdüğü askeri operasyonlarda en büyük başarılarını kazanmaya başladı.Irak güçleri, Bağdat’ın 200 km kuzeyinde bulunan Beyci kentindeki petrol rafinerisinin çevresindeki IŞİD kuşatmasını kırdı.
 • Melike Karakartal

  Bir değişim hikayesi - kolelik
  Bir değişim hikayesi05.11.2014
  YazarlarHer gün yeni bir facia haberi aldığımız için bir önceki hafta olanlar “unutulmuş felaketler” listesine atılıyor ve bir daha bahsi geçmiyor malumunuz.Bu haftaya da yeni bir facia ile, batan tekne ile başladığımız için Ermenek’i “uzatmaya” fırsat olmadı.
 • Deniz SİPAHİ

  Soma’nın acısı bu kadar tazeyken - kolelik
  Soma’nın acısı bu kadar tazeyken04.11.2014
  Yazarlar
 • Melike Karakartal

  “50 kişi” - kolelik
  “50 kişi”01.11.2014
  YazarlarBirkaç gün önce duyduğunuz, “Tehlikeli madenleri kapatacağımız zaman 50 kişi giriyor araya, kapatamıyoruz” meselesi, çöken toplumun özeti.
 • Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar - kolelik
  Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar01.11.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya kampında konuştu.
 • Ahmet HAKAN

  AKP, Cumhuriyet’in hem yenilgisi hem başarısıdır - kolelik
  AKP, Cumhuriyet’in hem yenilgisi hem başarısıdır29.10.2014
  YazarlarEmre Kongar'dan Cumhuriyet'in 91'inci yıldönümünde önemli saptamalar.
 • Tayland'da insan ticareti operasyonu - kolelik
  Tayland'da insan ticareti operasyonu13.10.2014
  PlanetMilletler Cemiyeti tarafından 1926 yılında kabul edilen sözleşmeyle tüm dünyada yasaklanan kölelik bazı ülkelerde halen devam ediyor.Bangladeş'teki evlerinden kaçırılarak Tayland'a köle olarak çalıştırılmak için getirilen 53 kişi polis operasyonuyla kurtarıldı.
 • İnsan onuruna aykırı demişti ama şimdi. - kolelik
  İnsan onuruna aykırı demişti ama şimdi.10.10.2014
  EkonomiHükümet, milyonlarca çalışanı ilgilendiren üç kritik konuyu yeniden gündemine aldı.'Kıdem tazminatı fonu', 'taşeron işçilik' ile işçisi hastalanan, izne çıkan, askere giden, siparişi artan patrona 'işçi kiralama' imkanı getiren özel istihdam bürolarına geçici iş ilişkisi imkanı verilmesi için adım atılacak.OVP'de 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'insan onuruna aykırı' diyerek reddettiği 'işci kiralama' da OVP'de tekrar ele alınacak.
 • Gila BENMAYOR

  Avrupa Komisyonu “Çocuk İşçilere” dikkat çekiyor - kolelik
  Avrupa Komisyonu “Çocuk İşçilere” dikkat çekiyor10.10.2014
  YazarlarÇOK değil daha bir aç yıl önce Avrupa Komisyonu’nun İlerleme Raporu yayınlandığında günlerce gazetelerde yazılır, televizyonlarda tartışılırdı.
 • İşçi üzülecek, patron sevinecek - kolelik
  İşçi üzülecek, patron sevinecek09.10.2014
  EkonomiHükümet, milyonlarca çalışanı ilgilendiren üç kritik konuyu yeniden gündemine aldı.'Kıdem tazminatı fonu', 'taşeron işçilik' ile işçisi hastalanan, izne çıkan, askere giden, siparişi artan patrona 'işçi kiralama' imkanı getiren özel istihdam bürolarına geçici iş ilişkisi imkanı verilmesi için adım atılacak.
 • Yonca TOKBAŞ - Kelebek

  Bana bir masal anlat Baba - kolelik
  Bana bir masal anlat Baba06.10.2014
  Yazarlarİçinde bütün oyunlarım
 • Süheyl Batum: 'Gençler.siyasetten ellerini çekti' - kolelik
  Süheyl Batum: 'Gençler.siyasetten ellerini çekti'28.09.2014
  Keyif1.Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali için geldiğim Marmaris’te tanıştığım CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un enerjisine hayran kalmamak mümkün değil.Bir siyasetçi değil de pop yıldızıymış gibi etrafını saran kalabalığa rağmen yüzündeki gülümseme bir an olsun düşmüyor.
 • Taşerona karşı mitinge davet - kolelik
  Taşerona karşı mitinge davet20.09.2014
  EgeDİSK, 22 Eylül'de, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda taşerona karşı yapacağı miting için destek arayışını sürdürüyor.
 • TMMOB Soma maden kazası raporunu açıkladı - kolelik
  TMMOB Soma maden kazası raporunu açıkladı18.09.2014
  EkonomiTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki yeraltı kömür ocağında meydana gelen ve 301 maden işçisinin ölümüne neden olan Soma faciası ile ilgili raporu düzenlediği bir basın toplantısı ile açıkladı.
 • Akif BEKİ

  Beni şaşırtan iki bakan - kolelik
  Beni şaşırtan iki bakan13.09.2014
  YazarlarBiri eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, diğeri de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik.
 • CHP'de yeni PM üyeleri ile ilk toplantı - kolelik
  CHP'de yeni PM üyeleri ile ilk toplantı13.09.2014
  GündemCHP'nin 18.Olağanüstü Kurultayı'nda seçilen Parti Meclisi (PM) üyeleri, Genel Başkan Kılıçdaroğlu, başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.Toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, 12 Ekim'de HSYK seçimleri olduğunu hatırlatarak, "Başbakanı ziyaret ediyorlar bazıları, özel rüşvet taleplerinde bulunuyorlar" dedi.
 • Tarikat lideri çocuklarına tecavüz etmekten suçlu bulundu - kolelik
  Tarikat lideri çocuklarına tecavüz etmekten suçlu bulundu09.09.2014
  Avrupa21 karısı ve 38 çocuğu bulunan İsrailli tarikat lideri Goel Ratzon çıkartıldığı mahkemede öz kızlarına tecavüz etmekten suçlu bulundu ancak karşı karşıya olduğu “kölelik” suçlamalarından aklandı.
 • Torunlar GYO’nun 4 yöneticisi ifadeye çağrıldı - kolelik
  Torunlar GYO’nun 4 yöneticisi ifadeye çağrıldı08.09.2014
  EkonomiTorunlar İnşaat şantiyesinde meydana gelen ve 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan asansör kazasıyla ilgili olarak savcılık 4 kişiyi ifadeye çağrıldı.İfadeye çağrılan isimlerin Torunlar GYO’nun 4 yöneticisi olduğu öğrenildi.
 • İşte ABD'li bir seks kölesi - kolelik
  İşte ABD'li bir seks kölesi14.08.2014
  EkonomiABD'de 'seks kölesi' tartışması patladı.Vakalar o kadar çoğaldı ki New York Belediyesi mağdurlara yardım etmek üzere bir girişim açıkladı.Girişimin yüzlerinden Kika Cerpa ve Holly Smith'in hikayesi de oldukça dramatik.
 • Melike Karakartal

  Gönüllü kölelik - kolelik
  Gönüllü kölelik14.08.2014
  YazarlarBir ofise tıkılı kalarak çalışmayı bırakalı dört yıl oldu.
 • Tarhan'dan sert sözler - kolelik
  Tarhan'dan sert sözler12.08.2014
  GündemCHP milletvekili Emine Ülker Tarhan TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi.
 • Yonca TOKBAŞ - Kelebek

  Havadan sudan OYdan buydan - kolelik
  Havadan sudan OYdan buydan09.08.2014
  YazarlarÖmrü hayatımda ilk defa ülkemin Cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanma şansım var ve bu da o seçimden bir gün önceki yazım.
 • İhsanoğlu: 'Büyük sürprizle karşılacağız' - kolelik
  İhsanoğlu: 'Büyük sürprizle karşılacağız'08.08.2014
  GündemCumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, TOBB'un ekonomi raporu toplantısında konuştu.10 Ağustos'ta yapılacak seçimlerde büyük sürpriz olacağını söyleyen İhsanoğlu, ''Bu sürpriz sessiz yığınların sesi olacak'' dedi.
 • Demirtaş: büyük haksızlık yapılıyor - kolelik
  Demirtaş: büyük haksızlık yapılıyor31.07.2014
  GündemMERSİN’de düzenlenen mitingde halka ve partililere seslenen Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, seçim sürecinde demokratik yarış adı altında büyük bir haksızlık yaşandığını söyledi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»