Koah


 • Cuma günü 21 bin aile hekimi iş bırakacak - koah

  Cuma günü 21 bin aile hekimi iş bırakacak11.12.2014

  Sağlık

  Aile hekimleri yarın tüm Türkiye'de iş bırakacak ve Sağlık Bakanlığı'nın getirmeye çalıştığı nöbet sistemine karşı çıkacak.Günde 12 saat, haftada 6 gün çalışarak halka iyi bir hizmet sunamayacaklarını belirten aile hekimlerinin eylemine ise Sağlık Bakanı, bu eylemin güçlü bir desteği olduğuna inanmıyorum yorumunu yaptı.
 • Aile hekimleri iş bırakıyor - koah

  Aile hekimleri iş bırakıyor08.12.2014

  Sağlık

  Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), 12-13 Aralık tarihlerinde eylem yapacak.12 Aralık Cuma günü Türkiye genelinde iş bırakacak olan Aile hekimleri, 13 Aralık'ta da Ankara'da Sağlık Bakanlığı'na yürüyecekler.
 • İç taraftaki kirlilik daha kötü - koah

  İç taraftaki kirlilik daha kötü28.11.2014

  Sağlık

  İnsanı olumsuz yönde etkileyen çevresel faktörlerin başında gelen hava kirliliğinin, görünen ve dumanı hissedilen dış ortamdaki kirliliğe oranla iç ortamlarda daha etkili olduğu bildirildi.
 • Klima kışın virüslerin yayılmasına neden oluyor - koah

  Klima kışın virüslerin yayılmasına neden oluyor27.11.2014

  Sağlık

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Behice Kurtaran, klimaların kışın solunum yolu virüslerini bulaştırma olasılığının daha fazla olduğunu söyledi.
 • Yaşlılar en çok bundan şikayetçi - koah

  Yaşlılar en çok bundan şikayetçi25.11.2014

  Sağlık

  Ortalama yaşam süremiz gittikçe artıyor.Tıp dünyasında yaşanan olumlu gelişmeler sayesinde birçok hastalık eskiye oranla çok daha kolay tedavi edilebiliyor.Ancak vücudumuzu taşıyan omurga sistemimiz modernleşen dünyada her geçen gün daha fazla yıpranıyor.
 • 'Doğumların yarıya yakını sezaryenle yapılıyor' - koah

  'Doğumların yarıya yakını sezaryenle yapılıyor'23.11.2014

  Sağlık

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'de doğumların yarıya yakınının sezaryenle yapıldığını açıkladı.İlk sezaryenin kadının sağlığını riske atacak şekilde gereksiz yere yapılmasını önlemede kararlı projelerin altyapılarını oluşturduklarını anlatan Müezzinoğlu, "Önümüzdeki yıl uygulamaya geçeceğiz." dedi.
 • KOAH'ta korkutan rakam - koah

  KOAH'ta korkutan rakam21.11.2014

  Ege

  MANİSA İl Halk Sağlığı Müdürlüğü akciğer hastalığı Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na (KOAH) dikkat çekmek için Manolya Meydanı'nda Manisalılar'a nefes ölçüm testi yaptı.Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ziya Tay, il genelinde KOAH tanısıyla tedavi gören 42 bin kişi bulunduğunu, ancak doktorlara başvurmayan kişilerin çoğunlukta olduğunu belirtip, gerçek sayının 400 bini bulduğunu açıkladı.
 • Boğaziçi Köprüsü KOAH’a.dikkat çekiyor - koah

  Boğaziçi Köprüsü KOAH’a.dikkat çekiyor20.11.2014

  Sağlık

  19 Kasım Dünya KOAH Gününde hastalık farkındalığı çalışmaları kapsamında Boğaziçi Köprüsü altın sarısı rengiyle ışıklandırıldı.Akciğer hastalığı olan Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH), Türkiye’de 4 milyon, tüm dünyada ise yaklaşık 50 milyon insanı etkiliyor, her yıl yaklaşık 3 milyon kişi KOAH nedeniyle yaşamını yitiriyor.
 • Akciğerinizin yaşını öğrenin - koah

  Akciğerinizin yaşını öğrenin20.11.2014

  Sağlık

  KOAH’ın belki en basit tanımı, akciğerin erken yaşlanması.Siz de solunum testiyle, saniyeler içinde akciğerinizin yaşını öğrenebilirsiniz.Tıp dilinde ‘spirometri’ denilen testle, bir üflemeyle akciğerden ne miktarda havanın, ne hızla çıkabildiği ölçülüyor.Böylece akciğerin kapasitesi ortaya konabiliyor.
 • Öldüren tehlike KOAH - koah

  Öldüren tehlike KOAH19.11.2014

  Ankara

  Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Ankara Şubesi, 19 Kasım Dünya KOAH Günü kapsamında, Safranbolu’da bir toplantı düzenledi.KOAH’ta erken tanının sakatlık ve ölüm oranlarını azalttığına dikkat çekti.
 • Bol bol yürü KOAH olma - koah

  Bol bol yürü KOAH olma19.11.2014

  Sağlık

  Ülkemizdeki 3-5 milyona yakın KOAH’lı hastanın sadece 300-500 bini hastalığını biliyor.Basit bir testle teşhisi koyulabilecek hastalığın başlıca nedeni sigara.Hastalığın döngüsünü kırmak içinse uzmanlar günde en az yarım saat egzersiz öneriyor.
 • 19 Kasım Dünya KOAH Günü - koah

  19 Kasım Dünya KOAH Günü19.11.2014

  Avrupa

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Nevin Fazlıoğlu, KOAH hastalığının her yıl 3 milyon kişinin ölümüne yol açtığını ve yaygınlığınını giderek artan kronik hava yolu hastalığı olduğunu belirterek, "Hastalığın tedavisinde erken teşhis çok önemlidir.Çok basit ve kolay uygulanan bir test olan solunum fonksiyon testi yaptırarak KOAH olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz” dedi.
 • Greenpeace, Yırca Köyü'nün hava kirliliğini ölçtü - koah

  Greenpeace, Yırca Köyü'nün hava kirliliğini ölçtü17.11.2014

  GÜNDEM

  Greenpeace, Soma’ya bağlı Yırca Köyü’nde yaptığı 24 saatlik hava kirliliği ölçümünün sonuçlarını açıkladı.Termik Santral Projesi nedeni ile 6 bin zeytin ağacın kesildiği Yırca Köyü’ndeki hava kirliliğinin, ölçüm sonucunda, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün güvenilir olarak belirtilen günlük limitlerinin iki katından fazla olduğunu kaydetti.Yırca Köyü Muhtarı Mustafa Akın, "Son 15 gün içinde iki kişi akciğer kanserinden öldü.Bunun nedenleri hem santralden çıkan gaz, hem de santralin kül barajı.Nefes alamıyor, çamaşır asamıyoruz" dedi.
 • Buse Özel

  Bizim Norveç'ten neyimiz eksik? - koah

  Bizim Norveç'ten neyimiz eksik?17.11.2014

  YAZARLAR

  Türkiye 2010 yılında aile hekimliği ile tanıştı.Son yıllarda ise sürekli "koruyucu hekimlik" kavramı dile getiriliyor.Koruyucu hekimliğin Türkiye'de geliştiği, bunun en önemli ayağının aile hekimliği olduğu belirtiliyor.Peki ama koruyucu hekimlik denilen şey nedir? İyi bir doktor hastasını iyi tedavi eden doktor mudur yoksa hastası "hasta olmayan" doktor mudur?
 • En çok öldüren dördüncü hastalık - koah

  En çok öldüren dördüncü hastalık17.11.2014

  Sağlık

  Kronik Tıkayıcı Akciğer Hastalığı'nın (KOAH), dünyada tüm ölümlerde dördüncü, bulaşıcı olmayan hastalıklar içinde üçüncü ölüm nedeni olduğu belirtildi.
 • 'Tedavi eden değil hastalıktan koruyan sistem başarılıdır' - koah

  'Tedavi eden değil hastalıktan koruyan sistem başarılıdır'15.11.2014

  Sağlık

  Türkiye 2010 yılında aile hekimliği ile tanıştı.Son yıllarda ise sürekli "koruyucu hekimlik" kavramı dile getiriliyor.Koruyucu hekimliğin Türkiye'de geliştiği, bunun en önemli ayağının aile hekimliği olduğu belirtiliyor.Peki ama koruyucu hekimlik denilen şey nedir? İyi bir doktor hastasını iyi tedavi eden doktor mudur yoksa hastası "hasta olmayan" doktor mudur?
 • Saruhan Ayber hayatını kaybetti - koah

  Saruhan Ayber hayatını kaybetti18.10.2014

  GÜNDEM

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin eski başkanı duayen gazeteci Saruhan Ayber (75) yaşamını yitirdi.Bir dönem Yeni Asır ve Günaydın gazetelerinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni de yapan Saruhan Ayber, Türk basınına yaptığı katkılardan dolayı İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü’ne layık görülmüştü.Uzun süredir KOAH hastası olan Ayber, Bursa Mudanya’da tedavi gördüğü hastanede 16 Ekim Perşembe günü vefat etti.
 • En sağlıklı inovasyon - koah

  En sağlıklı inovasyon23.09.2014

  Ekonomi

  TURKCELL’in kronik hastalıklarla mücadele için geliştirdiği mobil sağlık inovasyonu ‘SağlıkMetre’ projesi hayata geçti.SağlıkMetre’nin 100 diyabet hastası üzerinde test edilen sonuçlarına göre, diyabet kontrolünde yüzde 41’e varan başarı sağlandı.
 • "SağlıkMetre" diyabet kontrolünde başarı gösterdi - koah

  "SağlıkMetre" diyabet kontrolünde başarı gösterdi22.09.2014

  Teknoloji 2007

  Turkcell'in, 2012 yılında geliştirdiği ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) iş birliği ile denemelerine başlanan "SağlıkMetre" çözümünün, ilk etapta İÜ İstanbul Tıp Fakültesi'nde tedavi gören 100 diyabet hastası üzerinde test edilen araştırma sonuçları açıklandı.
 • Akciğer kanseri korkutan boyutlara ulaştı - koah

  Akciğer kanseri korkutan boyutlara ulaştı03.09.2014

  Sağlık

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Arzu Yorgancıoğlu, akciğer kanserindeki korkutan artışa dikkat çekti.Kanser vakasında inanılmaz bir artış yaşandığını kaydeden Prof.Dr.Yorgancıoğlu, "Servisimizin yarısından fazlası kanser hastalarıyla dolu.Manisa sanayi bölgesi ve maden bölgesi olduğu için büyük etkilenmeler yaşanıyor" dedi.
 • Tuncay Gürel'e vefasızlık - koah

  Tuncay Gürel'e vefasızlık30.08.2014

  Paparazzi

  YALOVA’nın Çiftlikköy İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlanan ve ’Tosun Paşa’ filminde canlandırdığı 'Küçük Enişte Bekir’ karakteri ile ünlenen sinema oyuncusu Tuncay Gürel’in cenazesine sanatçı dostları katılmadı.
 • Oyuncu Tuncay Gürel hayatını kaybetti - koah

  Oyuncu Tuncay Gürel hayatını kaybetti28.08.2014

  Paparazzi

  Türk sinemasında, "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen 75 yaşındaki Tuncay Gürel, vefat etti.
 • 'Tuncay Gürel öldü' haberi hastanelik etti - koah

  'Tuncay Gürel öldü' haberi hastanelik etti12.08.2014

  Paparazzi

  "Tosun Paşa" filminde canlandırdığı "küçük enişte Bekir" karakteriyle ünlenen Tuncay Gürel'in, tedavi gördüğü hastanede öldüğü yönünde çıkan haberler, yakınlarını üzdü.
 • Ayvalık'ta asfalt eylemi - koah

  Ayvalık'ta asfalt eylemi05.08.2014

  Ege

  BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’nde, belediyenin yollarını asfaltlamamasına tepki gösteren 20 kişilik bir grup, bir süre sokağı trafiğe kapatıp, eylem yaptı.
 • Eto’o’ya eski sevgili şoku - koah

  Eto’o’ya eski sevgili şoku28.07.2014

  Futbol

  CHELSEA ile sözleşmesi biten Eto’o, eski kız arkadaşının açtığı dava ile şoke oldu.
 • Eto'o için şok dava - koah

  Eto'o için şok dava26.07.2014

  Futbol

  Mourinho'nun takımı Chelsea ile sözleşmesi sora eren gelecek sezon için yen ibir klüp arayan Samuel Eto'o, eski kız arkadaşının açtığı dava ile şoke oldu.
 • Sigara tiryakilerini bekleyen büyük tehlike: KOAH - koah

  Sigara tiryakilerini bekleyen büyük tehlike: KOAH23.07.2014

  Sağlık

  Özel Ortadoğu Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Nezaket Erdoğan, “KOAH Yaklaşık olarak 20 yıl günde 1 paket sigara içme sonrasında ortaya çıkar.Eğer 1 paketten daha fazla sayıda sigara içiliyorsa hastalığın ortaya çıkma zamanı daha da kısalır.” şeklinde konuştu.
 • 17 günde ağabeyi annesi, ablası yaşama veda etti - koah

  17 günde ağabeyi annesi, ablası yaşama veda etti08.07.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nde çeşitli görevler yapan Tufan Eker (59), geçen 19 Haziran’da evli ve üç çocuk babası olan ağabeyi Muhsin Eker’i (69) kaybetti.
 • Art arda ailesinden 3 kişiyi kaybetti - koah

  Art arda ailesinden 3 kişiyi kaybetti07.07.2014

  Gündem2008

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nde bir dönem Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan 59 yaşındaki Tufan Eker, 17 gün önce ağabeyi Muhsin Eker’i, 3 gün önce de 15 dakika arayla annesi Esma Eker ile ablası Ayşe Alkut’u kaybetti.
 • 350 kiloluk kadını evinden böyle çıkardılar - koah

  350 kiloluk kadını evinden böyle çıkardılar30.06.2014

  Avrupa

  Erzurum'da 46 yaşındaki 7 çocuk annesi Nebahat Tepe'yi 350 kiloyu bulan ağırlığı nedeniyle İtfaiye ve Sivil Savunma ekipleri bile evden çıkaramayınca çok ilginç bir çözüm bulundu.
 • Mesude ERŞAN

  Siz de lejyoner hastalığına yakalanabilirsiniz - koah

  Siz de lejyoner hastalığına yakalanabilirsiniz29.06.2014

  Yazarlar

  Geçen haftalarda vefat eden İzmirli beyin cerrahı Prof.Dr.Yusuf Erşahin’in ölümüne yol açan lejyoner hastalığı aslında ‘seyahat hastalıkları’ arasında yer alıyor.
 • Siz de lejyoner hastalığına yakalanabilirsiniz - koah

  Siz de lejyoner hastalığına yakalanabilirsiniz29.06.2014

  Seyahat

  Geçen haftalarda vefat eden İzmirli beyin cerrahı Prof.Dr.Yusuf Erşahin’in ölümüne yol açan lejyoner hastalığı aslında ‘seyahat hastalıkları’ arasında yer alıyor.Bakteriye karşı alabileceğiniz kişisel önlem pek yok.Ama en azından kendinize iyi bakarak, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanızda yarar var.
 • Melis ALPHAN

  İnşaat işçilerini de konuşalım - koah

  İnşaat işçilerini de konuşalım15.06.2014

  Yazarlar

  SOMA faciasında aynı anda 301 işçi ölünce iş cinayetleri her boyutuyla gündeme geldi.
 • Tanrıkulu'ndan hastane tepkisi - koah

  Tanrıkulu'ndan hastane tepkisi11.06.2014

  Ege

  MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Tepecik Göğüs Hastanesi ve Dr.Suat Seren Göğüs Hastanesi'nin birleştirilmesinden dolayı büyük mağduriyet yaşayan hasta ve hastane çalışanları hakkında TBMM'de Sağlık Bakanına yazımı soru önergesi verdi.
 • 4 milyondan daha fazla - koah

  4 milyondan daha fazla10.06.2014

  Sağlık

  Nefes darlığı, hırıltı, göğüste baskı hissi ve öksürükle kendini gösteren astım hastalığına çocuklarda 7-8'de 1, yetişkinlerde ise 12'de 1 rastlanıyor ve Türkiye'deki astımlı sayısının 4 milyonun üstüne çıktığı tahmin ediliyor.
 • Nefes ver kanser misin öğren - koah

  Nefes ver kanser misin öğren03.06.2014

  Sağlık

  Akciğer kanseri yakında basit ve etkili bir nefes testiyle teşhis edilebilir.
 • Yaşlı ve hastaya evde temizlik - koah

  Yaşlı ve hastaya evde temizlik23.05.2014

  Ankara

  Büyükşehir ve Şereflikoçhisar Belediyeleri, 'Yaşlı Hastaların Ev temizliği' projesi kapsamında astım, koah, kalp hastalığı olan yaşlı ve hastaların evlerinde ayda bir temizlik yapma kararı aldı.
 • Akciğerlerin ilacı üzüm - koah

  Akciğerlerin ilacı üzüm21.05.2014

  Planet

  Tedavi edilebilen bir hastalık olmasına rağmen KOAH, genellikle sigaraya bağlı kronik öksürük zannediliyor ve geç kalındığı için ilerliyor.
 • Bir nargileyle 50 sigara içiyorsunuz - koah

  Bir nargileyle 50 sigara içiyorsunuz10.05.2014

  Gündem2008

  ‘Masum’ sanılan nargileye savaş açıldı.İlk kampanyayı hayata geçiren Yeşilay Başkanı Prof.Dr.İhsan Karaman, “Sanılanın aksine, nargile sigaradan bile daha fazla zararlı” dedi.Dünya Sağlık Örgütü’ne göre bir nargile 50 sigara ile aynı zararı veriyor.
 • Kılıçdaroğlu'nun amcası vefat etti - koah

  Kılıçdaroğlu'nun amcası vefat etti01.05.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya’da oturan ve bir süredir tedavi gören amcası 75 yaşındaki Arslan Karabulut vefat etti.
 • KOAH 40 yaş üstü her 5 kişiden birinde var - koah

  KOAH 40 yaş üstü her 5 kişiden birinde var27.04.2014

  Sağlık

  Ölümle sonuçlanabilen akciğer hastalığı olan Kronik Tıkayıcı Akciğer Hastalığı (KOAH), Türkiye'de ölüm nedenleri içinde 3.sırada yer alıyor ve toplumda 40 yaş üstü her 5 kişiden birinde görülüyor.
 • Meğer erkek kalbi daha hastaymış - koah

  Meğer erkek kalbi daha hastaymış17.04.2014

  Sağlık

  Dünya Sağlık Örgütü'nün Küresel Hastalık Yükü çalışması, tütün ve tütün ürünlerinin her 10 kardiyovasküler (kalp ve damar hastalığı) hastalığın birinin sebebi olduğunu ortaya koydu.
 • Şenol Kalyoncu

  Hastanın yaşam kalitesi artıyor - koah

  Hastanın yaşam kalitesi artıyor07.03.2014

  Yazarlar

  Pulmoner rehabilitasyonun, akciğer ve solunum yolu hastalıklarında yaşam kalitesini arttırdığını belirten Prof.Dr.Pınar Ergün, “Rehabilitasyonla atak sayısı azalıyor, komplikasyonlar önleniyor ve egzersiz toleransı artıyor” dedi.
 • Ankara’nın havası kirli çıktı - koah

  Ankara’nın havası kirli çıktı28.02.2014

  Ankara

  2013 yılına ilişkin ‘hava kalitesi’ verilerine göre Sıhhıye ve Demetevler, partiküler madde ortalamalarının en yüksek çıktığı semtler arasında yer aldı.Uzmanlar, astım krizlerini tetikleyen bu maddelerin, şeker ve kalp hastalarının durumlarını da ağırlaştırdığını söyledi.
 • Büyük Gezi davası geliyor - koah

  Büyük Gezi davası geliyor22.02.2014

  Gündem2008

  Ülke çapında milyonlarca kişiyi sokağa döken Gezi süreciyle ilgili binlerce kişinin yargılaması sürerken, 5 üyesine dava açılıp hakkındaki iddianame iade edilen Taksim Dayanışması, 7 ölüm ve binlerce yaralı adına, hükümete karşı en büyük toplu davayı açmaya hazırlanıyor.180 bileşenden oluşan platformun ‘şüpheli’ 5 üyesi Hürriyet’e konuştu.İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, açmaya hazırlandıkları davaya ilişkin “Dayanışma, kent yağmasına karşı şehirlerini koruyan bir örgüt.Suç örgütü, gencecik insanları öldüren, gözlerini çıkaran, binlercesini yaralayan polis şiddetinin emrini verenlerdir” dedi.
 • Şenol Kalyoncu

  Bu hastalık öldürüyor: Koah - koah

  Bu hastalık öldürüyor: Koah07.02.2014

  Yazarlar

  Değerli okurlar, bu haftaki konumuz kısaca KOAH olarak adlandırılan kronik obstrüktif akciğer hastalığı.Halk dilinde ‘kronik bronşit’, ‘müzmin bronşit’ gibi adlarla bilinen KOAH hastalığıyla ilgili tüm merak edilenleri Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmakta olan göğüs hastalıkları uzmanı Dr.Gülden Bilgin’e sordum.
 • Şenol Kalyoncu

  Huzursuz sendrom - koah

  Huzursuz sendrom31.01.2014

  Yazarlar

  Pek çok kişi tarafından önemsenmeyen husursuz bacak sendromu, sıklıkla konsantrasyon güçlüğü, hafızada bozulma veya günlük görevlerin yerine getirilmesinde başarısızlıklara neden olabiliyor.Sendromun, seyahat etmeyi zorlaştırdığı ve depresyona dahi sebep olduğu belirtiliyor.
 • Sigara içenler bu haberi mutlaka okumalı - koah

  Sigara içenler bu haberi mutlaka okumalı01.01.2014

  Ege

  ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Arzu Mirici, “Erken yaşta sigaraya başlamak cinayetten farksız” dedi.
 • Bana travmanı söyle sana hastalığını söyleyeyim - koah

  Bana travmanı söyle sana hastalığını söyleyeyim28.12.2013

  Gündem2008

  ABD’de 17 binden fazla yetişkin üzerinde yapılan “Olumsuz Çocukluk Olayları” başlıklı araştırmaya ve Dünya Sağlık Teşkilatı’nın halen 50 bin kişi üzerinde yürüttüğü çalışmalara göre, 0-18 yaş arasında tekrar eden fiziksel, duygusal istismar, ihmal ve stres yetişkinlikte ciddi hastalıklara yol açabiliyor.
 • Mahkeme kararını verdi: Durdurun. - koah

  Mahkeme kararını verdi: Durdurun.25.11.2013

  Ekonomi

  ARTVİN Arhavi’de Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip Kavak köyünde kurulacak kömür eleme-depolama-paketleme tesisini mahkeme durdurdu.
içinde

Koah


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz