Kırım


 • Rusya, Abhazya’yı ‘himayesine’ aldı - Kırım

  Rusya, Abhazya’yı ‘himayesine’ aldı25.11.2014

  DÜNYA

  RUSYA, 2008’de Gürcistan’la savaşın ardından bağımsız devlet olarak tanıdığı Abhazya ile ‘İttifak ve Stratejik Ortaklık Anlaşması’ imzaladı.
 • Erdoğan Kırımlıoğlu'nu kabul etti - Kırım

  Erdoğan Kırımlıoğlu'nu kabul etti25.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Kırım Tatar Türklerinin lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nu kabul etti.
 • Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz - Kırım

  Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz22.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'deki temaslarına bugün de devam eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a "İstanbul'un gizemli etkileyici bir tarafı vardır.Kim İstanbul' gelirse en az 10 yıl gençleşir.Dolayısıyla gençleşmiş olarak kendisini göndereceğiz" dedi.Davutoğlu'ndan önce konuşmasını yapan Joe Biden ise Davutoğlu için "Beni hala seviyor kendisi, ben de onu halen seviyorum" diyerek yanıt verdi.Biden’in bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.
 • Rusya oyunu doğru oynamalı - Kırım

  Rusya oyunu doğru oynamalı22.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Rusya’yı enerjiyi bir silah olarak kullanmakla suçladı ve “Rusya bundan sonra oyunu doğru oynamalı” dedi.
 • Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma - Kırım

  Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma22.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile birlikte Atlantik Konseyi Oturumu’nda yapacağı konuşma öncesi Sarıyer’de bulunan Grand Tarabya Otel çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.
 • En cazip kent en cazip ülke - Kırım

  En cazip kent en cazip ülke21.11.2014

  Avrupa

  Berlin Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit, yıllar önce “Berlin fakir ama seksi” diye bir tanımlamada bulunmuştu.
 • Steinmeier, kritik durumu açıkladı - Kırım

  Steinmeier, kritik durumu açıkladı20.11.2014

  Avrupa

  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Ukrayna'daki gelişmelerle ilgili, "Ne yazık ki çatışmanın sürdürülebilir şekilde etkisiz hale getirilmesinden veya siyasi çözüm bulmaktan çok uzaktayız"
 • Putin: “Türkiye’ye yeni ufuklar aramaya geliyorum” - Kırım

  Putin: “Türkiye’ye yeni ufuklar aramaya geliyorum”19.11.2014

  DÜNYA

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Aralık ayı başında Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ilişkilerde yeni ufuklar arayacaklarını açıkladı.
 • Akif BEKİ

  Türkiye’ye psikolojik harekât çekilmiyor muymuş? - Kırım

  Türkiye’ye psikolojik harekât çekilmiyor muymuş?12.11.2014

  YAZARLAR

  YABANCI medya üzerinden Türkiye’ye kuşatma, yıldırma ve sindirme operasyonu çekildiğini ben değil de ya Vladimir Putin söylerse.Gene de yersiz evhama, paranoya ve komploculuğa bağlar mısınız?
 • NATO: Rus birlikleri Ukrayna'ya geçti - Kırım

  NATO: Rus birlikleri Ukrayna'ya geçti12.11.2014

  DÜNYA

  NATO Birlikleri Komutanı General Philip Breedlove, Rusya’nın son birkaç gün içinde sistematik bir şekilde Ukrayna topraklarına çok sayıda askeri araç ve asker sevk etmeye başladığını açıkladı.
 • Ukrayna, Türkiye’den Kırım yardımı istedi - Kırım

  Ukrayna, Türkiye’den Kırım yardımı istedi10.11.2014

  DÜNYA

  Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko Kiev’e resmi ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu kabul ederek Türkiye'den Kırım konusunda uluslararası alanda destek ve yardım talep ettiği açıklandı.
 • Ukrayna'da oy sayımı sona erdi - Kırım

  Ukrayna'da oy sayımı sona erdi08.11.2014

  DÜNYA

  Ukrayna'da 26 Ekim'de düzenlenen erken genel seçimlerini, Başbakan Arseniy Yatsenyuk'un partisi kazandı.
 • Putin dünyanın en güçlü ismi - Kırım

  Putin dünyanın en güçlü ismi06.11.2014

  Avrupa

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Amerikan Forbes dergisinin hazırladığı “dünyanın en etkili isimleri” listesinde ilk sırada gösterildi.Rus lider geçen yıl da aynı listede birinci olmayı başarmıştı
 • Birleşmiş Milletler'den "vatansızlık" raporu - Kırım

  Birleşmiş Milletler'den "vatansızlık" raporu04.11.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, dünyada vatandaşlığı bulunmayan 10 milyon kişi olduğunu ve Suriye ve Irak'taki krizin "vatansızlık" sorununu artırabileceğini söyledi.Guterres, "Çok sayıda Suriyeli mülteci vatansızlık riskiyle karşı karşıya" dedi.
 • DHA’ya yılın haber ajansı ödülü - Kırım

  DHA’ya yılın haber ajansı ödülü01.11.2014

  GÜNDEM

  KIRIM’da 1851-1914 yılları arasında yaşayan, Türk halklarını birlik ve dayanışmaya çağıran yayınlarıyla tanınan İsmail Gaspıralı anısına düzenlenen ’Gazetecilik ve İnsan Hakları Ödülleri’nde Doğan Haber Ajansı’na yılın haber ajası ödülü verildi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris'te önemli açıklamalar - Kırım

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris'te önemli açıklamalar31.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'e yaptığı ziyaret kapsamında Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde katıldığı konferansta konuştu.Erdoğan, Irak ve Suriye konusunda, "İran ile Türkiye işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, batı ülkelerine hiçbir iş düşmeyebilirdi" açıklamasında bulundu.
 • FIFA’dan Kırım gafı - Kırım

  FIFA’dan Kırım gafı31.10.2014

  DÜNYA

  FIFA, 2018 Dünya Kupası logo tanıtım filminde Kırım’ı Rus toprağı olarak gösteren haritadan dolayı özür diledi.
 • Kurt Seyit ve Şura dizisi neden bitti? - Kırım

  Kurt Seyit ve Şura dizisi neden bitti?30.10.2014

  Keyif

  Kurt Seyit ve Şura dizisi bitti mi? İsmini gerçek bir hikayeden ve roman yazarı Nermin Bezmen’in dedesi Kırım Türkü Mirza Eminof’un oğlu Seyit Eminof’tan alan dizide sona gelindi.Reytinglerde istediği çıkışı bir türlü yakalayamayan dizinin bittiğini Cengiz Semercioğlu yazdı.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Kırım

  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın29.10.2014

  Hayat

  Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Kırım

  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın28.10.2014

  Hayat

  Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Mesude ERŞAN

  Henüz seyahat yasağı yok - Kırım

  Henüz seyahat yasağı yok26.10.2014

  YAZARLAR

  Ebola ve korkusu Afrika’dan çıkalı çok oldu.Ancak Dünya Sağlık Örgütü henüz Afrika’da hastalığın görüldüğü ülkelere seyahat yasağı getirmedi.Enfeksiyon hastalıkları uzmanlarıysa ebola olduğu düşünülen kişilerin uluslararası seyahatlerinin engellenmesi gerektiğini söylüyor.
 • Ukrayna’da üç bölge sandıkta yok - Kırım

  Ukrayna’da üç bölge sandıkta yok26.10.2014

  DÜNYA

  Ukrayna, dün genel seçim için sandığa gitti.
 • Ukrayna yeni parlamentosunu seçiyor - Kırım

  Ukrayna yeni parlamentosunu seçiyor26.10.2014

  DÜNYA

  İç savaşla sarsılan Ukrayna, geçtiğimiz Şubat ayında Viktor Yanukoviç’in devrilmesinden bu yana ikinci defa sandık başına gidiyor.Ukrayna halkı bugün yapacağı seçimle ülkenin parlamentosu (Rada) milletvekillerini belirliyor.En büyük endişelerden biri ise seçmenlerin oylarını parayla satacağına dair iddialar.
 • İmralı rahatsız - Kırım

  İmralı rahatsız25.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çözüm Süreci’ni değerlendirirken, “Güneydoğu’daki vatandaşların hepsi memnun ama terör örgütü bu işten memnun değil.Uzantısı (HDP), o da memnun değildi, çünkü onun üzerinden pazarlıklarını yapıyorlardı.İmralı gördüğüm kadarıyla rahatsız oldu ve ‘Çözüm sürecini bozmayın’ açıklamasını yaptı” dedi.
 • İngiltere'den Ukrayna seçimine 71 gözlemci - Kırım

  İngiltere'den Ukrayna seçimine 71 gözlemci25.10.2014

  Avrupa

  İngiltere, Ukrayna'da bu hafta sonu yapılacak genel seçim için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından oluşturulan gözlemci heyetinde 71 İngilizin yer alacağını bildirdi.
 • Ukrayna tarihindeki en demokratik seçimi yapacak - Kırım

  Ukrayna tarihindeki en demokratik seçimi yapacak24.10.2014

  Avrupa

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Sergiy Korsunsky, Ukrayna’da 26 Ekim'de yapılacak erken genel seçime ilişkin, "Bu seçim Ukrayna tarihindeki en demokratik seçim olacak" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar - Kırım

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar23.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile ortak basın toplantısı düzenledi.İşte Erdoğan’ın basın toplantısındaki açıklamasından satır başları:
 • Ebola tehdidi ve paranoyak açıklamaları - Kırım

  Ebola tehdidi ve paranoyak açıklamaları22.10.2014

  Sağlık

  Ebola’nın Türkiye ve Çin’in Afrika’daki etkisini azaltmak üzere Batı tarafından hazırlanmış olan bir biyolojik silah olduğuna ilişkin bir program yayınlandı TRT’de.
 • Kartepe’de düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor - Kırım

  Kartepe’de düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor21.10.2014

  GÜNDEM

  KOCAELİ’nin Kartepe İlçesi havalandıktan Karaardıçlı mevkisinde 12 Ekim Pazar günü öğle saatlerinde düşen ve 2’si pilot subay 2’si teknisyen astsubay 4 askerin şehit olduğu helikopterin enkazını kaldırma çalışmaları başladı.
 • Erdoğan'dan önemli açıklamalar - Kırım

  Erdoğan'dan önemli açıklamalar21.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, II.Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada "Devlet sokaktaki, evdeki vatandaşının can güvenliğini temine demiyorsa, kamu mülkünü koruyamıyorsa o ülkede özgürlük olmaz.Türkiye’nin 90’lı yıllara dönmesine asla müsaade etmeyiz.Polisimize, askerimize bireyin hakkını ihlal edecek yetki vermeyiz, verilen yetkiyi aşmasına da asla göz yummayız.Zaten kamu denetçiliği kurumu, AYM’ye bireysel başvuru hakkı bu yüzden var.Sosyal medyada hakları ihlal edilen mağdurların özgürlüğü de savunulmazsa oradan özgürlük değil hak ihlali doğar" dedi.
 • Yalçın BAYER

  ‘İktidar olmak çevreyi kirletmek mi demektir’ - Kırım

  ‘İktidar olmak çevreyi kirletmek mi demektir’20.10.2014

  YAZARLAR

  Trakya’nın tarlalarından sonra meralara da göz dikilmesi köylüyü isyan ettirdi.
 • Haftanın tarihine bakış - Kırım

  Haftanın tarihine bakış20.10.2014

  Avrupa

  Kopyalama teknolojisinin öncüsü sayılan fotokopi makinesi, 74 yıl önce Amerikalı fizikçi Chester Floyd Carlson tarafından icat edildi.
 • Yalçın BAYER

  Akil insanlara yeni ‘sefer görev emri’ - Kırım

  Akil insanlara yeni ‘sefer görev emri’17.10.2014

  YAZARLAR

  ASKERLİK hizmetini yapan kişiler, belli bir yaş sınırına kadar, seferberlik mevzuatına göre, sefer planlamasına alınırlar.
 • Sikorsky’nin 7 dakikası araştırılıyor - Kırım

  Sikorsky’nin 7 dakikası araştırılıyor13.10.2014

  Gündem2008

  Kocaeli’de bulunan Cengiz Topel Deniz Hava Üssü’nden havalandıktan 7 dakika sonra Kartepe’de düşen ve 4 askerin şehit olduğu Sikorsky S-70B Sea Hawk helikopterinin kaza kırım incelemesine başlandı.
 • Helikopter enkazında kaza kırım incelemesi - Kırım

  Helikopter enkazında kaza kırım incelemesi12.10.2014

  Gündem2008

  İZMİT’te bulunan Cengiz Topel Havaalanı’ndaki Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan eğitim için Konya’ya gitmek üzere dün havalandıktan sonra Kartepe’ye düşen ve 4 askerin şehit olduğu Sikorsky helikopterin enkazında, kaza kırım ekibi incelemelere başladı.1’i binbaşı, 1’i üsteğmen, 2’si astsubay olan 4 şehidin cenazeleri yarın Deniz Hava Üs Komutanlığı’nda yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.
 • Kurban kesen vatandaşı kene ısırdı - Kırım

  Kurban kesen vatandaşı kene ısırdı03.10.2014

  Gündem2008

  Kurban Bayramı’nın ilk günü Ankara'da kurban kesimleri esnasında bazıları kendini yaralarken bir vatandaşı ise kene ısırdı.
 • Rusya'ya 6 ayda 57 milyon hacker saldırısı - Kırım

  Rusya'ya 6 ayda 57 milyon hacker saldırısı01.10.2014

  Teknoloji 2007

  Rusya Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Nikolay Patruşev, 2014’ün ilk altı aylık döneminde Rusya internetine 57 milyon kez saldırı gerçekleştirildiğini açıkladı.
 • 6 kişiyi yuttu - Kırım

  6 kişiyi yuttu01.10.2014

  Planet

  TEK taraflı olarak Ukrayna’dan bağımsızlığını ilan ederek Rusya’ya bağlanan Kırım’ın başkenti Simferopol’de bir otoyolda meydana gelen dev obruk, altı kişinin ölümüne yol açtı.
 • Kırım’da otoban çöktü: Çukura yuvarlanan araçta 6 kişi öldü - Kırım

  Kırım’da otoban çöktü: Çukura yuvarlanan araçta 6 kişi öldü28.09.2014

  Planet

  Rusya’ya bağlanan Kırım Cumhuriyeti’nde otoban zemin kayması sonucu çöktü.8 metrelik derinliğinde oluşan çukura düşen bir araçta bulunan 6 kişi hayatını kaybederken, aynı araçta bulunan 2 çocuk da yaralandı.Çocuklardan birinin hayati tehlikesi bulunuyor.
 • Ağabeyini 70 yıl sonra şehitlikte buldu - Kırım

  Ağabeyini 70 yıl sonra şehitlikte buldu25.09.2014

  Gündem2008

  İKİNCİ Dünya Savaşı’nda Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) ordusuna alınan Karim Feyzullayev Asmandioğlu’dan 70 yıldır haber alamayan Ahıska Türkü 75 yaşındaki Kerim Osmanlı, ağabeyinin mezarını Kırım’daki ’Kardeşlik Şehitliği’nde buldu.
 • Ruslar yine Kırım Tatar Milli Meclisi’ni bastı - Kırım

  Ruslar yine Kırım Tatar Milli Meclisi’ni bastı22.09.2014

  Planet

  Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) elemanları, geçtiğimiz günlerde girdikleri Kırım Tatar Milli Meclis binasına bir baskın daha düzenledi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’de ‘Paralel Yapı’ açıklaması - Kırım

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’de ‘Paralel Yapı’ açıklaması22.09.2014

  Planet

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki bazı medya kuruluşları ve düşünce kuruluşlarının, "Paralel Yapı" adı verilen örgütün kısmen de olsa etkisi altında kaldığını gördüklerini belirterek, "Umuyorum ki Türkiye ve Amerikan Yönetimi, her iki ülke için tehdit teşkil eden bu örgütle mücadelede işbirliği yapacaklardır" dedi.
 • Ukraynalılar barış için yürüdü - Kırım

  Ukraynalılar barış için yürüdü20.09.2014

  Gündem2008

  Türkiye'de yaşayan bir grup Ukraynalı, Ukrayna'da yaşanan gelişmeleri protesto etmek için Beyoğlu'nda toplandı.
 • Erdoğan TÜSİAD YİK toplantısında konuştu - Kırım

  Erdoğan TÜSİAD YİK toplantısında konuştu17.09.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.Kılıçdaroğlu’nun Bank Asya’yla ilgili Başbakan Davutoğlu’na yazdığı mektuba değinen Erdoğan, "Bir de hakaretamiz bir şekilde sayın Başbakan’a, onun yanında da işte ’yüksek rakımlı’ yerden bahsediyor.Pek alışık değil.Herhalde oralara gelmesi de mümkün olmayacak.Çünkü bu anlayışla, bu kafayla öyle bir şey olmaz" dedi.
 • Kırım'daki Tatar Meclisi'ne yapılan Rus baskınının perde arkası - Kırım

  Kırım'daki Tatar Meclisi'ne yapılan Rus baskınının perde arkası16.09.2014

  Planet

  Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) binasına Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) mensupları, polis ve silahlı sivil milisler tarafından yapılan baskında 12 saatten fazla süren aramalar son buldu.Baskın sırasında binaya giriş çıkış yasaklanmıştı.
 • Kırım’da Tatar Meclisi’ne Rus baskını - Kırım

  Kırım’da Tatar Meclisi’ne Rus baskını16.09.2014

  Planet

  MART ayında düzenlenen referandumla tek taraflı olarak Ukrayna’dan ayrılarak Rusya’ya katılan Kırım’da Tatar Meclisi’ne Rus polisi ve özel kuvvetleri baskın yaptı.
 • Yalçın BAYER

  Doktor değil Ergene’yi kirletenler yargılansın - Kırım

  Doktor değil Ergene’yi kirletenler yargılansın16.09.2014

  Yazarlar

  ERGENE PLATFORMU adına yürütme kurulu üyeleri üç kadın, Gürcan Kırım (Kırklareli), Hacer Doğrugüven (Edirne) ve Nurhan Altıntaş (Tekirdağ) çok güzel bir açıklama yaptılar dün:
 • Kenelerle beç tavukları ile mücadele edilecek - Kırım

  Kenelerle beç tavukları ile mücadele edilecek14.09.2014

  Ekonomi

  Son yıllarda kırım kongo kanamalı hastalığı vakalarının yoğun olarak görüldüğü iç bölgelerimizde keneyle biyolojik mücadele için çalışma başlatıldı.Başlatılan çalışmayla, keneden kaynaklanan vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerde seçilen bazı köylerde vatandaşlara, birer çift olarak ve evlerinin önünde beslemek şartı ile beç tavukları dağıtılıyor.
 • Ayçe DİKMEN

  Baba kızın üzüm sevdası - Kırım

  Baba kızın üzüm sevdası13.09.2014

  Yazarlar

 • Londra’da çadır kurdular - Kırım

  Londra’da çadır kurdular13.09.2014

  Avrupa

  İngiltere’de faaliyet gösteren 12 Cemevi’nin çatı kuruluşu olan Britanya Alevi Federasyonu (BAF), Türkler’in yoğun yaşadığı Kuzey Londra’nın Manor House bölgesinde çadır kurarak Ortadoğu’da akan kanın durması için imza kampanyası başlattı.
içinde

Kırım


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz