Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER76Hadi ULUENGİN37Erdem KIRIM31Uğur CEBECİ29Murat BARDAKÇI24Doğan HIZLAN20Arman Kırım17Sahrap SOYSAL16Mesude ERŞAN12Taha AKYOL12Emin ÇÖLAŞAN9Gila BENMAYOR9Kanat ATKAYA9Mehmet Y. YILMAZ9Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ9Özdemir İNCE9Ayşe ARMAN8Ertuğrul ÖZKÖK8Naci Cem Öncel8Enis BERBEROĞLU7Soner YALÇIN7Akif BEKİ6Mehmet YAŞİN6Melike Karakartal6Tufan TÜRENÇ6Cengiz SEMERCİOĞLU5Cengiz ÇANDAR5Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU5Verda ÖZER5Doğan ULUÇ4Kubilay KESKİN4Muammer ELVEREN4Yurtsan ATAKAN4Zeynep GÖĞÜŞ4İlter TÜRKMEN4Adnan KAYA3Ali Atıf BİR3Ayçe DİKMEN3Ayşe ÖZEK KARASU3Ayşen GÜR3Bekir COŞKUN3Bülent KATARCI3Fatih ÇEKİRGE3Ferai TINÇ3Mehmet Ali BİRAND3Razi CANİKLİGİL3Sedat ERGİN3Tuğrul ŞAVKAY3Yasemin BORAN3Ahmet HAKAN2Civan ER2Deniz SİPAHİ2Ebru ÇAPA2Fatih ALTAYLI2Figen BATUR2Güzin Abla2Kurthan FİŞEK2Melis ALPHAN2Mete Tamer OMUR2Nedim BUBİK2Nihat DEMİRKOL2Oktay EKŞİ2Refika Birgül2Tolga TANIŞ2Vahap MUNYAR2Yalçın DOĞAN2Yaşar AKSOY2Yaşar SÖKMENSÜER2Yılmaz ÖZDİL2Şenay DÜDEK2Ahmet ALTAN1Ahmet Arsan1Ateş Yalazan1Cemal TÜKEL1Ege CANSEN1Emre KIZILKAYA1Ercan KUMCU1Erdal İPEKEŞEN1Ertan ACAR1Fatih Tekeci1Gamze CİZRELİ1Haluk KALAFAT1Kenan BAŞARAN1M. Rauf Ateş1Mehmet Barlas1Melike Birgölge1Muharrem SARIKAYA1Nihat HATİPOĞLU1Nora ROMİ1Orhan CAN1Oğuz ARAL1Pakize SUDA1Pako'nun Sayfası1Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU1Rahmi TURAN1Sıtkı ŞÜKÜRER1Temuçin Tüzecan1Tuna KİREMİTÇİ1Uğur GÜRSES1Y.Sinan Tanyıldız1

kirim

haberleri ve son dakika gelişmeleri
3296 adet haber bulundu.
9 maddede Paris İklim Zirvesi

9 maddede Paris İklim Zirvesi

PARİS’te toplanacak COP21 Zirvesi’nde (Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Sözleşmesi Taraflar Toplantısı) 196 devletin, dünyanın kaderini belirleyecek yeni bir iklim anlaşmasına imza atması bekleniyor.

27.11.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'ta açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'ta açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda Rusya orada. Biz defalarca söyledik, sizin orada ne işiniz var? Neymiş, Suriye rejimi davet etmiş. Şu anda gayrimeşru bir devlet var Suriye'de. Siz her davete icabet etmeye mecbur musunuz? Türkiye'nin kendilerini sırtından bıçakladığını söylüyor. Hayır. Bu millet bugüne kadar hiç kimseyi sırtından bıçaklamamıştır. Bu millet göğüs göğüse savaşmasını bilen bir millettir." dedi.

27.11.2015Gündem
Görüşme muamması

Görüşme muamması

Göreve gelmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini dün KKTC’ye gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da “Haklı olduğumuz bir konuda özür gerekmez. Üzüntülerimizi çok defa ilettik ve iletmeye devam ediyoruz. Rusya ile krizi tırmandırmak istemiyoruz” dedi.

27.11.2015Dünya
Moskova'dan canlı: Rusya'daki Türkler valizleri toplamak zorunda kalır mı

Moskova'dan canlı: Rusya'daki Türkler valizleri toplamak zorunda kalır mı

Türkiye'nin Rus savaş uçağını düşürmesiyle ipler gerildi. Rusya’nın Türkiye’ye yönelik ne tür ekonomik yaptırımlar paketi kabul edeceği en geç cumartesi ortaya çıkacak. Moskova "Problemimiz Türk devletiyle" diyor ama ilk faturalar sıradan Türk vatandaşlarına kesiliyor. Nerdun Hacıoğlu Moskova'dan bildiriyor...

26.11.2015Gündem
Kırım Başkanı Sergey Aksyonov:

Kırım Başkanı Sergey Aksyonov: "Türkiye ile Kırım arasındaki her türlü ulaşıma son verilecek"

Türkiye'yle Rusya arasında patlak veren kriz doğrultusunda, Rusya'nın geçen yıl ilhak ettiği Kırım Yarımadası'ndaki Rusya'ya bağlı yönetim, Türkiye ile deniz yolu ulaşımı dahil olmak üzere bütün ulaşıma son verileceğini açıkladı.

26.11.2015Dünya
Devlet Bahçeli: Putin'in açıklamaları fos bir sızlanma

Devlet Bahçeli: Putin'in açıklamaları fos bir sızlanma

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Rusya’ya ait SU-24 savaş uçağının düşürülmesi ve yaşanan gelişmeler ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Bahçeli, ' Putin'in açıklamaları fos bir sızlanma' dedi.

26.11.2015Gündem
Binali Yıldırım’dan turizm açıklaması

Binali Yıldırım’dan turizm açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Rusya ile ilişkilerin gerilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldırım, "Rusya ile aramızdaki ilişkiler biraz limonileşti diyelim halk tabiriyle" diye konuştu.

26.11.2015Ekonomi
Çavuşoğlu: Özre gerek yok ama üzgünüz

Çavuşoğlu: Özre gerek yok ama üzgünüz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, göreve gelmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini gerçekleştirdiği KKTC’de Rusya lideri Vladimir Putin’in “Özür bile dilemediler” açıklamasıyla ilgili, “Haklı olduğumuz bir konuda özür gerekmez. Üzüntülerimizi çok defa ilettik ve iletmeye devam ediyoruz. Rusya ile krizi tırmandırmak istemiyoruz” dedi. Çavuşoğlu Rus Dışişleri Bakanı Lavrov ile 3-4 Aralık’ta Belgrad’da düzenlenecek AGİT zirvesinde görüşme konusunda ilke olarak anlaştıklarını da belirtti.

26.11.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan 15'inci Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15'inci Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen 15. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, "Bu ülkede idarecilerin Türkiye’yi İslamlaştırma gayreti var” açıklaması yapan Putin'e tepki gösterdi ve "Bunu nasıl söylersin" dedi.

26.11.2015Gündem
Kerry Lavrov ile görüştü

Kerry Lavrov ile görüştü

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry düşürülen Rus uçağı ile ilgili Rus mevkidaşı Sergei Lavrov ile telefon görüşmesi yaptı.

25.11.2015Dünya
64'üncü Hükümet'in dış politika programı

64'üncü Hükümet'in dış politika programı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64'üncü Hükümet programını açıklıyor. Yeni hükümetin dış politika programında, son dönemde yaşanan uçak kriziyle gündeme gelen Rusya için "bölgesel işbirliği bakımından önem taşıyan bir aktör" ifadesi kullanıldı. Davutoğlu ayrıca Rusya ile ilgili, hükümet programı metninde bulunmayan ifadeler kullandı.

25.11.2015Dünya
Kırım'da 2 milyona yakın kişi elektriksiz kaldı, olağanüstü hâl ilân edildi

Kırım'da 2 milyona yakın kişi elektriksiz kaldı, olağanüstü hâl ilân edildi

Kırım’a elektrik veren, Ukrayna’nın Herson bölgesindeki dört yüksek gerilim hattı direklerinde yaşanan patlama nedeniyle elektrik sevkiyatı kesildi. Kırımda 2 milyona yakın kişi elektriksiz kaldı, olağanüstü hâl ilân edildi.

22.11.2015Dünya
İlber Ortaylı: Gençler, oturup Türkiye’nin keyfini çıkarın, rezaleti önleyin

İlber Ortaylı: Gençler, oturup Türkiye’nin keyfini çıkarın, rezaleti önleyin

1 Kasım Seçimleri toplumun psikolojisini derinden sarstı. Bir taraf zafer sarhoşu… Diğer taraf ise umutsuzluğa ve korkuya gömüldü. “Bu ülkede yaşanmaz, çekip gideceğim” diyenler bile var. Peki bu seçim ülkenin kaderini değiştirecek mi? AK Parti rakiplerine karşı kesin bir galibiyet aldı mı?Toplum baskının artmasına nasıl tepki verir? Kutuplaşma nasıl biter? Türkiye Mısır’ın, Suriye’nin durumuna düşer mi? Bu meselelere günlük siyasetten daha geniş bir pencereden bakmak gerekiyor. Bizi nelerin beklediğini Türkiye’nin ikonik tarihçisi Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlber Ortaylı’ya sorduk.

7.11.2015Hayat
Çetin Altan hayal ettiği ülkeyi göremedi

Çetin Altan hayal ettiği ülkeyi göremedi

Gazeteci-yazar Ahmet Altan ve akademisyen Mehmet Altan'ın babası, Türk basınının dev kalemlerinden gazeteci-yazar, eski Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Çetin Altan, dün saat 11.05 sıralarında, 88 yaşında tedavi gördüğü İstanbul Fatih Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Gazeteci-yazar ve eski milletvekili Çetin Altan aramızdan ayrılmadan önce kaleme aldığı son köşe yazısında “Anlaşılıyor ki ülkeme demokrasinin geldiğini göremeden ayrılacağım bu dünyadan” demişti. Haklı çıktı. Öte yandan, Çetin Altan için bugün Milliyet gazetesinin İstanbul Çağlayan’daki binasının önünde tören düzenlenecek. Altan daha sonra, Teşvikiye Camisi’nde kılınacak cuma namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

22.10.2015Gündem
Çetin Altan kimdir?

Çetin Altan kimdir?

Duayen gazeteci ve yazar Çetin Altan, 1946’da Ulus Gazetesi’nde başladığı gazetecilik hayatını 87 yaşında Milliyet’teki "Şeytanın Gör Dediği" köşesindeki yazılarına ara verene kadar sürdürdü.

22.10.2015Keyif
NATO’dan son 10 yılın en büyük tatbikatı

NATO’dan son 10 yılın en büyük tatbikatı

KUZEY Atlantik Anlaşması Örgütü (NATO), Akdeniz’de son 10 yılın en büyük tatbikatını gerçekleştirmeye başladı. 

20.10.2015Dünya
156 hakim ve savcının görev yeri değişti

156 hakim ve savcının görev yeri değişti

HSYK, adli yargı kararnamesiyle 137, idari yargı kararnamesiyle 19 hakim ve savcının görev yerlerini değiştirdi.

15.10.2015Gündem
Türkeş: Suriye'den gelenler meseleler hallolduğunda gitmelidir

Türkeş: Suriye'den gelenler meseleler hallolduğunda gitmelidir

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Suriye'den son 4 yılda 2 milyondan fazla insanı aldık buraya. Misafir ediyoruz ama buradan, dünyada her problemi olanı buraya toplayacağız anlamını çıkartmamak lazım. Bu kişiler, meseleler hallolduğunda, kendi topraklarına, hayatlarının, çevrelerinin olduğu yerlere gitmelidir" dedi.

14.10.2015Gündem
NATO uzmanı emekli generalden çarpıcı yorum

NATO uzmanı emekli generalden çarpıcı yorum

NATO'da uzun yıllar görev yapan emekli General Ali Er, Rus uçaklarının 4 Ekim'de ve dün olmak üzere iki kez yaptığı hava sahası ihlalinin, "Sadece Türk hava sahası ihlali değil ,NATO hava sahası ihlali olarak görülmesi gerektiğini" söyledi.

6.10.2015Gündem

BM'de "diplomasi haftası" sona erdi

BM'nin 70. kuruluş yıldönümünde gerçekleşen Genel Kurul görüşmelerine Rusya'nın Suriye'de hava operasyonlarına başlaması ve bunun neticesinde Humus'ta sivillerin hayatını kaybettiği iddiaları damga vurdu.

4.10.2015Avrupa
İtfaiyeden heyacanlardıran tatbikat

İtfaiyeden heyacanlardıran tatbikat

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, izleyenleri heyecanlandıran yangın ve kurtarma tatbikatı düzenledi. Senaryo gereği Babadağ’dan yamaç paraşütüyle düşerek kayalıklarda mahsur kalan bir kişi, ekiplerin sedye ve halatlarla yürüttüğü çalışmayla kurtarılıp hastaneye kaldırıldı.

2.10.2015Ege
Başbakan Davutoğlu: 'Türkiye Avrupa’nın bir parçasıdır'

Başbakan Davutoğlu: 'Türkiye Avrupa’nın bir parçasıdır'

Başbakan Ahmet Davutoğlu BM Genel Kurulu’nda konuştu.

30.9.2015Gündem
Art niyet ateşi köyü de yakar

Art niyet ateşi köyü de yakar

Moskova’da Putin ve Abbas ile birlikte cami açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Tolstoy’dan alıntılar yaptı. Erdoğan, “Hayatta en önemli uğraş iyiliktir. Tolstoy bir hikâyesinde art niyetle yakılan ateşin o evle birlikte tüm köyü de yok edebileceğini söylüyor. Ortadoğu’daki ateşi, orada yaşayan insanların kendi tarihi, kültürel, sosyal gerçeklikleri çerçevesinde iyilikle, adaletle, vicdanla söndürmeye çalışmalıyız” dedi.

23.9.2015Dünya
Erdoğan, Putin ile Suriye’yi görüşecek

Erdoğan, Putin ile Suriye’yi görüşecek

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, bugün Rusya’nın başkenti Moskova’ya gerçekleştireceği günü birlik ziyaret sırasında hem Türkiye’nin katkılarıyla yeniden inşa edilen Moskova Merkez Camisi’nin açılışına katılacak, hem de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya’nın Suriye’deki askeri varlığını arttırması, Türk Akımı ve Kırım meselelerini görüşecek.

23.9.2015Dünya
Kayıp genç ağaçta asılı bulundu

Kayıp genç ağaçta asılı bulundu

AYDIN’ın Nazilli ilçesinde, 13 gündür kayıp olan inşaat işçisi 17 yaşındaki Canbey Taşdan’ın, zeytin ağacına iple asılı cesedi bulundu. İntihar ettiği belirlenen gencin kokmuş, bacakları vahşi hayvanlar tarafından yenmiş olan cesedi, yanında kaldığı dayısının oğlu tarafından güçlükle teşhis edilebildi.

22.9.2015Ege

"İstenmeyen adam" ilan edildi

Ukrayna, Berlusconi'nin 3 yıllığına ülkeye girişini yasakladı

18.9.2015Avrupa
Rusya'ya AB yaptırımları uzatıldı

Rusya'ya AB yaptırımları uzatıldı

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, Ukraynalı ayrılıkçıları ve Rus yetkilileri hedef alan ilave yaptırımların süresini 6 ay uzatma kararı aldı.

14.9.2015Dünya
‘Esad’ın alternatifini bize izah edemiyorlar’

‘Esad’ın alternatifini bize izah edemiyorlar’

Suriye’de Esad rejimini destekleyen Moskova’dan “Maalesef Esad giderse onun alternatifinin kim olabileceğini bize izah edemiyorlar” açıklaması geldi.

13.9.2015Dünya
Obama: Rusya hata yapıyor

Obama: Rusya hata yapıyor

Moskova’nın Suriye’de Esad rejimine destek amacıyla askeri varlığını arttırmasıyla ilgili ABD Başkanı Barack Obama ilk kez konuştu. ABD Başkanı, “Rusya’ya, başarısızlığa mahkûm bir stratejiye yatırım yapmaya devam edemeyeceklerini söylemeyi sürdüreceğiz” dedi.

12.9.2015Dünya
‘Putin’in Yeşil Adamları Kırım’dan sonra Suriye’de’

‘Putin’in Yeşil Adamları Kırım’dan sonra Suriye’de’

UKRAYNA Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Suriye’de insanlık dramına dönüşen mülteci krizinden Rusya’yı sorumlu tuttu.

11.9.2015Dünya
Milas’ta KKKA virüsü tespit edildi

Milas’ta KKKA virüsü tespit edildi

MUĞLA’nın Milas İlçesi’nde, 31 yaşındaki Özkan K.’de Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsü tespit edildi. Teşhisin konulmasının ardından hastalığı taşıdığı tespit edilen Özkan K.’nin yakın akrabaları ve çalışma arkadaşlarından oluşan yaklaşık 65 kişiden kan örnekleri alındı.

5.9.2015Ege
Muğla'da KKKA virüsüne rastlandı

Muğla'da KKKA virüsüne rastlandı

75. Yıl Milas Devlet Hastanesine şiddetli ağrı ve kanama şikayetiyle başvuran kişide Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsüne rastlandı.

4.9.2015Gündem
Türkçe şarkıları cover'layan yabancılar | Bazıları bizden bile daha iyi söylüyor!

Türkçe şarkıları cover'layan yabancılar | Bazıları bizden bile daha iyi söylüyor!

Şarkılar seni söyler, dillerde nağme adın... Şarkılar bizi kimi zaman hüzünlendirir, ruhumuzu okşar, ağlatır. Kimi zaman da mutlu eder, coşturur, heyecanlandırır, söylemesi ve dinlemesi halet-i ruhiyemizi derinden etkiler. Televizyonlarda gördüğümüz kadarıyla da hemen hemen herkes şarkı söylemeyi çok seviyor. Konu şarkı söylemek olunca 'bizim şarkıları' yabancılar da söylemeyi pek bir sevmişler...

4.9.2015Her Şey
İngiltere'den Türk doktorlara ödül

İngiltere'den Türk doktorlara ödül

Üçü Türk ve biri ABD'li 4 doktor tarafından hazırlanan "Yeni Enfeksiyon Hastalıkları: Klinik Çalışmalar" başlıklı kitap, İngiliz Tabipler Birliğinin (BMA) Yılın Tıp Kitabı Ödülleri'nde "halk sağlığı" kategorisinde birinci oldu.

4.9.2015Sağlık
Konsoloslukta kutlama

Konsoloslukta kutlama

Ukrayna'nın 24'ncü Bağımsızlık günü, İzmir'de yaşayan Ukraynalılar'ın da katılımıyla, Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğunda kutlandı.

2.9.2015Ege

Yazar Sonuçları

‘Ormanları da olan bir Suudi Arabistan...’

‘Ormanları da olan bir Suudi Arabistan...’

ÖNEMLİ bir Amerikalı stratejist, bir zamanlar Rusya için aynen bunu söylemişti: ‘Ormanları da olan bir Suudi Arabistan...’

Rusya ile kriz

Rusya ile kriz

RUSYA ile Türkiye arasında ciddi bir kriz var. Savaş falan çıkmaz tabii ama iki ülkenin siyasi ve ticari ilişkileri ciddi surette hasar görüyor.

Kitaplara kıymayın efendiler!

Kitaplara kıymayın efendiler!

AMERİKAN edebiyatının en verimli bilimkurgu yazarlarından biri sayılan Ray Bradbury’nin aynı isimli romanından birçok film çekildi.

Davutoğlu, ‘maiyette’ Başbakanlığa razı oldu

Davutoğlu, ‘maiyette’ Başbakanlığa razı oldu

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, pazar günü yaptığı açıklamada, hükümetin açıklanmasında bir gecikme olmadığını söyleyerek “Cumhurbaşkanımız yarın Ankara’ya teşrif edecekler ve o zaman oturup konuşacağız” demişti.

Bir çukur verdik 80 katrilyon alıyoruz

Bir çukur verdik 80 katrilyon alıyoruz

İZMİR milletvekili Binali Yıldırım ile seçim öncesi bir görüşme yapmıştık.

IŞİD’le nasıl mücadele edilmez

IŞİD’le nasıl mücadele edilmez

Bütün veriler, arkasında tek başına IŞİD’in olduğuna dair güçlü kanıtlar ortaya koyuyorken, bir eylemin sorumluluğunu başkalarına yüklemeye çalışarak IŞİD tehdidini bertaraf edemezseniz.

Nobel ve patlayan bombalar

Nobel ve patlayan bombalar

Nobel, zenginliğini geliştirdiği patlayıcılara borçluydu. Onun adını taşıyan ödül, bu yıl hayat kurtarmak için çalışan bir Türk-Amerikan bilim insanına giderken patlayıcılar Ankara’da 95 kişinin hayatına mal oldu.

11.10.2015Naci Cem Öncel
Suriye: Obama’dan Putin’e Anahtar Teslim

Suriye: Obama’dan Putin’e Anahtar Teslim

Malûm, hava durumunu izlerken sadece yaşadığımız yere bakarız. Dünyanın geri kalanını es geçeriz.

9.10.2015Verda ÖZER
Büyük Ortadoğu Projesi’nin yeni eş başkanları: Suriye soğuk savaşını Rusya ve İran Stratejik Ortaklığı mı kazandı?

Büyük Ortadoğu Projesi’nin yeni eş başkanları: Suriye soğuk savaşını Rusya ve İran Stratejik Ortaklığı mı kazandı?

Birleşmiş Milletler’de bir koşturmaca var ki, yıllardır böylesi görülmemişti. Dile kolay 70.inci Genel Kurul toplantısı gerçekleştiriliyor. Tüm liderler New York’ta. Her ülke lideri kendi hedefleri doğrultusunda yoğun diplomasi trafiğindeler.

Büyük Ortadoğu Projesi’nin yeni eş başkanları: Suriye soğuk savaşını Rusya ve İran Stratejik Ortaklığı mı kazandı?

Büyük Ortadoğu Projesi’nin yeni eş başkanları: Suriye soğuk savaşını Rusya ve İran Stratejik Ortaklığı mı kazandı?

Birleşmiş Milletler’de bir koşturmaca var ki, yıllardır böylesi görülmemişti. Dile kolay 70.inci Genel Kurul toplantısı gerçekleştiriliyor. Tüm liderler New York’ta. Her ülke lideri kendi hedefleri doğrultusunda yoğun diplomasi trafiğindeler.

28.9.2015
Putin, BM’de ne açıklayacak

Putin, BM’de ne açıklayacak

SURİYE’de içsavaş şu iki tutuma kilitlenmiş görünüyor:

Rusya ne yapmak istiyor

Rusya ne yapmak istiyor

TÜRKİYE... Ülkemiz karanlık, ürkütücü bir haftayı geride bıraktı.