Kemal Kılıçdaroğlu


 • Yayın yasağı başvurusunu komisyon başkanı yapmış - kemal kılıçdaroğlu

  Yayın yasağı başvurusunu komisyon başkanı yapmış26.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM'de 17 Aralık süreciyle bağlantılı olarak dört eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunun çalışmaları konusundaki yayın yasağı başvurusunun, bizzat Komisyon'un başkanı tarafından yapıldığı ortaya çıktı.
 • TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Ben başvurmadım - kemal kılıçdaroğlu

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Ben başvurmadım26.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP İstanbul Bölge Toplantısında gerçekleştirdiği konuşma sırasında kendisi hakkında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.
 • Kılıçdaroğlu dünyanın en çirkin binasını açıkladı - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu dünyanın en çirkin binasını açıkladı26.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde partisince düzenlenen bölge toplantısına katıldı.Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenen Kılıçdaroğlu, Zeytinburnu'nda bulunan 16-9 kulelerinin tıraşlanması ile ilgili olarak, "Senin gücün yetiyorsa, Başbakanlığın gücü yetiyorsa, oturduğun koltuğun hakkını veriyorsan, 16-9'u tıraşlarsın.Ben de derim ki bu adam gerçekten de Başbakandır.Yoksa senin Başbakanlığın her zaman tartışma konusu olur" dedi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  CHP yönetiminde havanın son hali - kemal kılıçdaroğlu

  CHP yönetiminde havanın son hali25.11.2014

  YAZARLAR

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları ile Hürriyet’in geçen haftaki buluşmasında MİT tartışmasının dışında da kayda değer noktalar vardı.
 • Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı - kemal kılıçdaroğlu

  Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı25.11.2014

  GÜNDEM

  DÖRT eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirildi.Yayın yasağının gerekçesi şu: “Eski Bakanlar Mehmet Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın kişilik haklarının zedelenmesinin önlenmesi, şöhret ve diğer haklarının korunması…”
 • Gül'den Kılıçdaroğlu'na taziye telefonu - kemal kılıçdaroğlu

  Gül'den Kılıçdaroğlu'na taziye telefonu25.11.2014

  GÜNDEM

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kayınvalidesi vefat eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, başsağlığı diledi.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da - kemal kılıçdaroğlu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da25.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grubunda Irak ile 24-25 Aralık’ta ortak kabine toplantısını İstanbul’da yapacaklarını açıkladı.''Eğer Beşar Esad bizi dinleseydi Halep yıkım içinde olmayacaktı'' diyen Davutoğlu, ''Şu anda Halep ile Gaziantep arasına mülteciler değil hızlı tren gidip gelecekti'' ifadelerini kullandı.CHP lideri Kılıçdaroğlu'na kayınvalidesini kaybettiği için Tunceli'de cevap vermediğini vurgulayan Davutoğlu, ''Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugünkü tutumuna bakacağım ve ona göre yarın Şanlıurfa’da gereken cevabı vereceğim'' dedi.Davutoğlu ayrıca 'Kemal Kılıçdaroğlu'na borcumu ödemeliyim.Irak Türkmenlerine 'sizin idealiniz bizim idealimizdir' demiş.El hak doğru, takdir ettim' diye konuştu.
 • Bahçeli: Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulmalı - kemal kılıçdaroğlu

  Bahçeli: Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulmalı25.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Alevilerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.'Cami de bizim cemevleri de bizim' diyen Bahçeli, Türkiye Alevilik Araştırmaları Merkezleri kurulması önerisinde bulundu.Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, AK Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun "MİT'in CHP'yi izlediği" iddiasını ciddiye alması ve CHP'yi rahatlatacak açıklama yapması gerektiğini söyledi.
 • Ahmet HAKAN

  Kadın, erkeğin yaptığı her işte çalışabilir mi? - kemal kılıçdaroğlu

  Kadın, erkeğin yaptığı her işte çalışabilir mi?24.11.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI Erdoğan dün dedi ki:
 • Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz24.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Tunceli’ye yaptığı ziyareti önemsediklerini belirterek, "Her ülkenin tarihinde yanlışlıklar vardır, hatalar vardır, eksiklikler vardır, acı olaylar vardır ama önemli olan ülkelerin kendi tarihleriyle yüzleşmeleridir.Belgeleriyle ortaya konulsun ne olacak? Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunu istiyoruz" dedi.
 • Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin cenazesi toprağa verildi - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin cenazesi toprağa verildi24.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi Fatma Özdağ'ın cenazesi, Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Ayranlı köyünde toprağa verildi.
 • Emine Ülker Tarhan: CHP'yi bölecek kadar etkiliysem bunu yeni mi fark ettiler - kemal kılıçdaroğlu

  Emine Ülker Tarhan: CHP'yi bölecek kadar etkiliysem bunu yeni mi fark ettiler24.11.2014

  GÜNDEM

  Anadolu Partisi Kurucu Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, "Partinin bölünmesi söz konusu ise bunun sorumlusu kim herkes biliyor, hangi kararlar, hangi dışlayıcı tutumlar, hangi disiplin tehditleri, hangi çifte standartlar, hangi hesap hataları.Bir hesap uzmanı bu kadar hesap hatası yapar mı? Yaptı işte" dedi ve ekledi: Halk nezdinde CHP'yi bölecek kadar etkiliysem, CHP bunu yeni mi fark etti? CHP iktidara yürüyordu da partiden ayrılmam sonucu yolu mu tıkandı?"
 • Ak Parti Ege bölgesi'nde bazı ilçe başkanlarını belirledi - kemal kılıçdaroğlu

  Ak Parti Ege bölgesi'nde bazı ilçe başkanlarını belirledi24.11.2014

  Ege

 • Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na telefon - kemal kılıçdaroğlu

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na telefon24.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kayınvalidesi vefat eden CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak taziyede bulundu.
 • Selvi Kılıçdaroğlu'nun annesinin cenazesi Tunceli'ye gönderildi - kemal kılıçdaroğlu

  Selvi Kılıçdaroğlu'nun annesinin cenazesi Tunceli'ye gönderildi24.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kayınvalidesi Fatma Özdağ (88) önceki gece hayatını kaybetti.
 • Dersim'e selam - kemal kılıçdaroğlu

  Dersim'e selam23.11.2014

  GÜNDEM

  Tunceli’yi ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Munzur’u barındıran Dersim’e selam olsun.Sarı Saltuk’a, Düzgün Baba’ya selam olsun.Yapmak istediğimiz şey bir ortak bilinci paylaşma arzusu.Bazen yüreğimize acı veren hatıraları hatırlamamız, bunları tekrar yaşamamamız için” dedi.
 • Beşir Atalay: Bugünün fakiri artık pek çok imkân yakalıyor - kemal kılıçdaroğlu

  Beşir Atalay: Bugünün fakiri artık pek çok imkân yakalıyor23.11.2014

  GÜNDEM

  Çözüm süreci yakın zamana kadar ona emanetti.Yeni dönemde partisinin en iddialı olduğu alanlarından birinin direksiyonunda, AK Parti'nin Tanıtım ve Medyada Genel Başkan Yardımcılığını yürütüyor.Aynı zamanda da parti sözcüsü.Genel Merkez'deki buluşmamızda içinden 5 hükümet çıkaran AK Parti'nin 12 yıllık iktidar performansını samimiyetle analiz etti.Son dönemin partisi açısından en stresli konularına ve siyasetin dikenli alanlarına girmekten kaçınmadı.AK Parti içinden tüyolar da verdi.Hatta 'Kendi içimizdeki çıkardığımız analizlerin yanında bazen basında yazılanlar hafif kalır' bile dedi.Çözüm sürecinin gidişatı için ise ‘aynı özde yürüyor, çok rahatım’ değerlendirmesi yaptı.
 • Davutoğlu karikatür - kemal kılıçdaroğlu

  Davutoğlu karikatür23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirerek, “O devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez.Gerçekten de üzülerek söylüyorum ama karikatür gibi adam” dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Artık köşe yazısıyla mafyacılık yapılıyor - kemal kılıçdaroğlu

  Artık köşe yazısıyla mafyacılık yapılıyor23.11.2014

  YAZARLAR

  “CEM Küçük” adlı tetikçi, son yazısında şunları yazdı:
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  CHP’nin MİT iddiası - kemal kılıçdaroğlu

  CHP’nin MİT iddiası23.11.2014

  YAZARLAR

  KEMAL Kılıçdaroğlu’nun, ‘CHP’yi karıştırmak için MİT’te özel birim oluşturuldu’ iddiasında bulunduğu buluşmada Hürriyet ekibinde ben de vardım.
 • Kılıçdaroğlu İzmir'e geliyor - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu İzmir'e geliyor23.11.2014

  Ege

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Aralık pazartesi günü Ege Bölgesindeki tüm illerin katılacağı partisinin İzmir Bölge toplantısına katılacak.
 • Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı - kemal kılıçdaroğlu

  Davutoğlu'ndan CHP'ye MİT cevabı23.11.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Erzincan’da düzenlenen 5’inci Olağan Kongresi’ne katıldı.Davutoğlu, son günlerde MİT ile ilgili konuşmalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "MİT, yurt dışındaki vatandaşlarımızı kurtarabilir, CHP’yi kurtaramaz" dedi.Davutoğlu ayrıca, "Bu 7 Şubat 2012’de MİT’e yapılan komplonun devamıdır.Bunu Kılıçdaroğlu’na fısıldayanlar aynı çevreler.Biz buna izin vermeyiz" şeklinde konuştu.
 • Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu: Davutoğlu karikatür gibi adam23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da partisinin bölge toplantısı öncesi uğradığı emekliler kahvesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi, "O devleti bilmez, tanımaz, ayakları yere basmaz, ne söylediğini bilmez.Gerçekten de üzülerek söylüyorum amma karikatür gibi adam" dedi.
 • Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etti - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etti23.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi vefat etti.Selvi Kılıçdaroğlu, "Üzüntüm çok büyük.Annemin acısı yüreğimi yakıyor" dedi.
 • Yalçın BAYER

  CHP kitleleri harekete geçiremiyor - kemal kılıçdaroğlu

  CHP kitleleri harekete geçiremiyor22.11.2014

  YAZARLAR

  Taksim Toplantıları’ndan izlenimler:
 • MİT, adı gibi ‘milli’ olsun - kemal kılıçdaroğlu

  MİT, adı gibi ‘milli’ olsun22.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) adındaki gibi ‘milli’ olmasını ve devlete hizmet etmesini istediklerini belirterek “İktidardan gelecek talimatla ‘Bir siyasal partiyi nasıl karıştırırım’ diye bir çabanın içine girmesini istemiyoruz” dedi.
 • Irak ordusunu da eğiteceğiz - kemal kılıçdaroğlu

  Irak ordusunu da eğiteceğiz22.11.2014

  GÜNDEM

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Türkiye ziyareti kapsamında Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla yaptığı ikili görüşmelere Suriye, Irak ve IŞİD konuları damga vurdu.
 • MİT’in işi çok size bakamaz! - kemal kılıçdaroğlu

  MİT’in işi çok size bakamaz!22.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Davutoğlu: "Sayın Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatının çok önemli işleri var yapacak, CHP'yle uğraşacak kadar vakti yok.Ayrıca hiçbir şekilde, hiçbir devlet kurumu siyasetin içinde değildir ve olmayacaktır."
 • Hamzaçebi: 'Durup dururken böyle birşey söylemiyor' - kemal kılıçdaroğlu

  Hamzaçebi: 'Durup dururken böyle birşey söylemiyor'22.11.2014

  GÜNDEM

  "Sayın Kılıçdaroğlu, durup dururken böyle birşey söylemiyor.Bu iddiayı söylüyorsa elbette kendisine ulaşmış bir bilgi, bir duyum bir dosya var"
 • Mukaddes Gezmiş son yolculuğuna uğurlandı - kemal kılıçdaroğlu

  Mukaddes Gezmiş son yolculuğuna uğurlandı22.11.2014

  GÜNDEM

  6 Mayıs 1972'de arkadaşları Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ile birlikte idam edilen 68 Kuşağı’nın öğrenci hareketi liderlerinden Deniz Gezmiş’in annesi Mukaddes Gezmiş son yolculuğuna uğurlandı.Gezmiş için Üsküdar Selimiye Camii'sinde düzenlenen cenaze törenine katılan yüzlerce kişi cami avlusuna sığmadı.Cenaze namazını CHP İstanbul Milletvekili ve Üsküdar eski Müftüsü İhsan Özkes kıldırdı.
 • Kılıçdaroğlu: MİT’in, adı gibi ’Milli’ olmasını istiyoruz - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu: MİT’in, adı gibi ’Milli’ olmasını istiyoruz22.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da Cumhuriyet Gençlik Merkezi’nin açılışına katıldı.Kılıçdaroğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) adındaki gibi ’Milli’ olmasını ve devlete hizmet etmesini istediklerini anlatırken, "Bir siyasal partinin içişlerine müdahale etmesini istemiyoruz.İktidardan gelecek talimatla ’bir siyasal partiyi nasıl karıştırırım’ diye bir çabanın içine girmesini istemiyoruz" dedi.
 • Kılıçdaroğlu'na yanıt: Özhaseki'nin kaybettiği bir durum sözkonusu değil - kemal kılıçdaroğlu

  Kılıçdaroğlu'na yanıt: Özhaseki'nin kaybettiği bir durum sözkonusu değil21.11.2014

  GÜNDEM

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Mehmet Özhaseki'nin CHP Genel Başkanı aleyhine açtığı davayı kaybettiği iddiasını yazılı bir açıklama ile yalanladı.
 • CHP'li Ensar Öğüt, Kılıçdaroğlu'nun şeceresini açıkladı - kemal kılıçdaroğlu

  CHP'li Ensar Öğüt, Kılıçdaroğlu'nun şeceresini açıkladı21.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk kez şeceresini açıkladığını belirterek, "Peygamber soyundan gelen, Kureyşan aşiretinden gelen, dini bütün, İslamiyet'i çok iyi benimsemiş, Seyit soyundan geliyor.Seyit sülalesinden geldiği için de genel başkanımız, dini bütündür, ibadetini evinde, Allah'a karşı yapar" dedi.
 • Cemil Erhan Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı oldu - kemal kılıçdaroğlu

  Cemil Erhan Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı oldu21.11.2014

  GÜNDEM

  DEVLET Eski Bakanı ve Ağrı eski Milletvekili Cemil Erhan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı oldu.
 • CHP'li Türmen: Biz yeteri kadar karışığız zaten - kemal kılıçdaroğlu

  CHP'li Türmen: Biz yeteri kadar karışığız zaten21.11.2014

  GÜNDEM

  CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar" sözlerini, "Biz yeteri kadar karışığız zaten.MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum" diye değerlendirdi.
 • CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ulusalcı vekillerimi uyarıyorum - kemal kılıçdaroğlu

  CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ulusalcı vekillerimi uyarıyorum21.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “MİT’in içinde bir grubun sadece CHP için görevlendirildiğini biliyoruz.CHP içinde karışıklık çıkarmak ve daha bir sürü başka şey için yapıldı bu görevlendirme” dedi.
 • ‘Kayseri’ davasını Kılıçdaroğlu kazandı - kemal kılıçdaroğlu

  ‘Kayseri’ davasını Kılıçdaroğlu kazandı21.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin, “Kişilik haklarına saldırdığı” gerekçesiyle açtığı ve yerel mahkemede kaybettiği davayı, Yargıtay’ın nihai kararıyla kazandı.Özhaseki 2012 yılında kazandığı tazminatla 3 bin 500 aileye ücretsiz sucuk dağıtmıştı.
 • Mahkeme tazminat talebini reddetti - kemal kılıçdaroğlu

  Mahkeme tazminat talebini reddetti20.11.2014

  GÜNDEM

  Yargıtay, 'hükümet eşittir hırsızlık' diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun sözleri için dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AK Parti'nin açtığı iki ayrı davada 50'şer bin liralık tazminat talebini reddetti.
 • ‘Çözüm’ önerilerini Diyarbakır’da açıklayacak - kemal kılıçdaroğlu

  ‘Çözüm’ önerilerini Diyarbakır’da açıklayacak19.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “PKK’nın Türkiye’ye karşı silah bırakması” hedefiyle sürdürülen Çözüm Süreci’nin yeni aşamasında, Diyarbakır’a kritik bir ziyarette bulunacak.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: Alevilerin nasıl CHP'li olabildiklerine hep şaşmışımdır - kemal kılıçdaroğlu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Alevilerin nasıl CHP'li olabildiklerine hep şaşmışımdır18.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Prof.Ahmet Davutoğlu, dün Filipinler’den Türkiye’ye dönerken gezisini izleyen gazetecilerle uçakta yaptığı sohbette Alevi meselesi, çözüm süreci ve IŞİD konusunda bir dizi açıklamada bulundu.
 • Şerefsiz diyordu sekretarya kuruyor - kemal kılıçdaroğlu

  Şerefsiz diyordu sekretarya kuruyor18.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çözüm Süreci” tartışmalarıyla ilgili, “Hayatları yalan üzerine inşa edilmiş.Bu kadar yalan kolay nasıl söylenir benim aklımın almadığı bir şey.Daha düne kadar ağabeyi ‘PKK ile görüşüyorsunuz, diyenler şerefsizdir’ diyordu.Şimdi sekretarya kuruyorlar.Türkiye’nin bir bölgesinde devletin hiçbir kurumu çalışmıyor.Söyledik, sorun var, evet.Çözülmesi lazım, evet.Demokrasi ve özgürlük içinde çözülmesi lazım, evet.Nerede? TBMM’de çözülmesi lazım” dedi.
 • Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu - kemal kılıçdaroğlu

  Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu18.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu
 • Ahmet HAKAN

  Beştepe tarih tezi - kemal kılıçdaroğlu

  Beştepe tarih tezi16.11.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Amerika’nın keşif tarihini yeniden yazdı.
 • Niye oy verdiniz - kemal kılıçdaroğlu

  Niye oy verdiniz16.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Etyen Mahçupyan’ın “İslami kesim yolsuzlukların farkında” açıklamasıyla ilgili, “Benim o İslami kesimden hesap sormam lazım: Niye oy verdiniz? İslam yolsuzluk dini değildir.Müslümanlık harama ortak olmak değildir” dedi.
 • Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor - kemal kılıçdaroğlu

  Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor16.11.2014

  GÜNDEM

  Reha Çamuroğlu, AK Parti’nin ilk Alevi açılımının kilit ismiydi.2007’de Tayyip Erdoğan’ın davetiyle AK Parti’ye katıldı, milletvekili seçildi.Hükümetin muharrem ayı iftarlarının ilkinde onun imzası vardı.Hızlı başladı ancak Erdoğan’ın Alevi açılımı konusundaki danışmanlığı sadece sekiz ay sürebildi.AK Parti’den ayrıldıktan sonra hükümeti yüksek perdeden eleştirse de yakın zamana kadar Tayyip Erdoğan’daki kredisi devam etti.Erdoğan en son 1.5 yıl önce demokratikleşme paketi hazırlıkları sırasında davet ederek görüşlerini dinledi.Bugün ise Başbakan Davutoğlu’nun 23 Kasım’daki Dersim ziyareti ile birlikte somutlaşması beklenen son açılım konusunda hayli karamsar, köşeli cümleler kuruyor.Suriye üzerinden yaşananlardan sonra AK Parti ile Alevilerin kopuşunun artık kategorik olduğunu düşünüyor.Davutoğlu’nun U dönüşü yapabilmesinin son 4 yıl için Alevilerden özür dilemesine bağlı olduğunu söylüyor.
 • Acıya karşı omuz omuza - kemal kılıçdaroğlu

  Acıya karşı omuz omuza16.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Grup Başkanı Oktay Vural, hayatını kaybeden eşi Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tuba Vural’ı siyasiler, akademisyenler ve öğrencilerle omuz omuza uğurladı.Helallik istenince Oktay Vural gözyaşlarını tutamadı.İmam, “Hocamız hanımefendinin çekmiş olduğu hastalık günahlarına kefalet olsun inşallah” diye dua etti.
 • 1000 odalı sarayla itibarsız olunur - kemal kılıçdaroğlu

  1000 odalı sarayla itibarsız olunur16.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Komşularımızın içişlerine müdahale etmeyerek itibar kazanır Türkiye.1000 odalı saray yapmakla itibar sahibi olunmaz, alay sahibi olunur.İtibarsızlık sahibi olunur.Oturuyorsun, kendine 1000 odalı saray yapıyorsun.1 milyar 370 milyon liraya.Daha bitmedi.1000 odanın daha döşenmesi var.İtalya'dan mobilya getirecekler göreceksiniz.Hindistan'dan mermer getirdiler.Sanki bizim ülkemizde mermer yok" dedi.
 • Faruk Çelik "Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli 680 bin iş yeri bulunuyor" - kemal kılıçdaroğlu

  Faruk Çelik "Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli 680 bin iş yeri bulunuyor"16.11.2014

  GÜNDEM

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de tehlikeli ve çok tehlikeli 680 bin iş yeri bulunduğunu belirterek, "Bu iş yerlerinin 470 bininin henüz iş güvenliği uzmanıyla sözleşme imzalamadı.205 bini yapmış.Yapmayınca ne oluyor, yasa 2014 ocak ayında girdiği için ocak ayından bu güne her ay 11 bin lira müeyyide cezası hazır" dedi.
 • 1.Dünya Savaşı'nın 100.yılında torunlar konuştu - kemal kılıçdaroğlu

  1.Dünya Savaşı'nın 100.yılında torunlar konuştu15.11.2014

  GÜNDEM

  CHP tarafından düzenlenen '100.Yılında 1.Dünya Savaşı' konulu sempozyumun ikinci günü, ilginç bir buluşmaya sahne oldu.1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı sırasında karar alıcı görevler üstlenen komutan ve devlet adamlarından Enver Paşa, Mareşal Fevzi Çakmak Paşa, İsmet İnönü ve Kazım Karabekir Paşa'nın torunları, 'Torunlar konuşuyor' adlı oturumda dedelerini anlattı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasıyla dün başlayan sempozyumun ikinci gününde, İsmet İnönü'nün torunu ve aynı zamanda Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Enver Paşa'nın torunu Osman Mayatepek, Kazım Karabekir Paşa'nın torunu Pınar Feyzioğlu Akkoyunlu ile Mareşal Fevzi Çakmak'ın kardeşinin torunu Fevzi Çakmak konuşmacı olarak katıldı.Torunlar, sağlıklarında göremedikleri ya da küçük yaştayken kaybettikleri dedelerini daha çok kendi yazdıkları günlükleri ve hatıralarını kaynak göstererek anlattılar.
 • İhtiyaç barış eksenli dış politika - kemal kılıçdaroğlu

  İhtiyaç barış eksenli dış politika14.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Etiler’deki Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın koordinatörlüğü ve Şişli Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen ‘100.Yılında Birinci Dünya Savaşı’ sempozyumunun açılışında konuştu.Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
içinde

Kemal Kılıçdaroğlu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz