Kemal Kılıçdaroğlu

 • Roman kardeşlerimizin isteklerinin takipçisiyiz - kemal kılıçdaroğlu
  Roman kardeşlerimizin isteklerinin takipçisiyiz01.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Roman Açılımı’ toplantısı kapsamında 36 Roman Dernek ve Federasyon temsilcisiyle bir araya geldi.
 • Gurbetçilere oy sitemi - kemal kılıçdaroğlu
  Gurbetçilere oy sitemi01.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP Yurtdışı Birlikleri Toplantısı”nda yaptığı konuşmada gurbetçilere sitem ederek “Yurtdışında çalışırken Sosyal Demokrat partilere oy verip Türkiye’ye geldiği zaman başka partilere oy veren bir anlayışı kabul etmiyoruz” dedi.
 • Davutoğlu'ndan öğrencilere müjde - kemal kılıçdaroğlu
  Davutoğlu'ndan öğrencilere müjde31.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa İl Kongresinde konuştu.Başbakan Davutoğlu, okullarda Manisa üzümü dağıtacakları müjdesini verdi.
 • Son yolculuğuna uğurlandı - kemal kılıçdaroğlu
  Son yolculuğuna uğurlandı31.01.2015
  PaparazziİSTANBUL’da mide kanaması şikayetiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Seyfi Doğanay, son yolculuğuna uğurlandı.
 • AK Partili Korkmaz'dan muhalefet liderlerine ağır sözler - kemal kılıçdaroğlu
  AK Partili Korkmaz'dan muhalefet liderlerine ağır sözler22.01.2015
  GündemAK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, "Hazret kelimesini kullanmışım gene kullanırım, bir daha kullanırım, yine kullanırım.AK Parti'nin bir vekili olarak, AK Parti'yi sıkıntıya sokacak bir yanlışım varsa bedelini öderim" dedi.Korkmaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Sapık görmek istiyorsan aynaya bak" dedi.
 • Ağır yanıt - kemal kılıçdaroğlu
  Ağır yanıt20.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu’nun “CHP, Hazreti Peygamber’e hakaret eden karikatürleri savundu” sözlerine “Hayatımda böylesine alçakça bir suçlamayla karşı karşıya kalmadım.Alçak diyeceğim ama alçağın da bir seviyesi var.Çukur!” diyerek tepki gösterdi.Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:
 • Başbakan'dan Yüce Divan açıklaması - kemal kılıçdaroğlu
  Başbakan'dan Yüce Divan açıklaması20.01.2015
  GündemDavutoğlu 4 eski bakan hakkında mecliste çıkan Yüce Divan'a göndermeme kararıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.Davutoğlu, "Eğer muhalefet blok olarak oy vermişse bu şu anlama gelir, ya bir grup kararı var ki bu yasal değildir ya da bir baskı var ki bu da bu sürecin ruhuna, özüne aykırıdır" diye konuştu.
 • Cephanelik patlaması davasında yeniden keşif kararı - kemal kılıçdaroğlu
  Cephanelik patlaması davasında yeniden keşif kararı20.01.2015
  GündemAFYONKARAHİSAR'da 5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlamayla ilgili davada, tutuksuz sanıklar Kıdemli Albay Veysel Özbay, Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tuncay Aydın'ın yargılanmalarına Eskişehir'de devam edildi.Askeri Mahkeme, patlamanın sabotaj olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderilen yazıya gelecek cevabın davayı uzatacağı gerekesiyle, bunun beklenmesi talebini rededetti.Heyet, şehit yakınlarının DSP Genel Başkanı Masum Türker'in tanık olarak dinlenmesi talebini de kabul etmedi.
 • Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu - kemal kılıçdaroğlu
  Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu19.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.
 • İki bakan hakkında karar verildi - kemal kılıçdaroğlu
  İki bakan hakkında karar verildi19.01.2015
  GündemDört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu'ndaki gizli oylama işlemine başlandı.Meclis'te ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı.Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesi talebi reddedildi.Oylamada 7 milletvekili çekimser oy kullandı, 1 oy boş, 3 oy geçersiz sayıldı.Şu anda Meclis'te Muammer Güler hakkında önerge oylandı.Muammer Güler için 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyu kullanıldı.Bu sonuçlu Muammer Güler'in Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi.
 • Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne? - kemal kılıçdaroğlu
  Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne?18.01.2015
  EgeCHP eski Genel Başkanı, Antalya milletvekili Deniz Baykal, TBMM'de 4 eski bakan ile ilgili yapılacak oylamayla ilgili, "Herkesin gördüğünü Meclis kararıyla yok etmek mümkün mü? Yok olan yaşanan olaylar değil senin haysiyetin olur.Salı günü TBMM bir sınav verecek" dedi.Baykal, Cumhuriyet'e '90 yıllık reklam arası' sözünü de sert şekilde eleştirirken, "Bu Cumhuriyet nefreti ne?" diye konuştu.
 • Oda Orkestrası’ndan muhteşem konser - kemal kılıçdaroğlu
  Oda Orkestrası’ndan muhteşem konser18.01.2015
  EgeKARŞIYAKA Belediyesi Oda Orkestrası, sanat yolculuğuna, dünyaca ünlü Şef Rengim Gökmen’in yönettiği konserle başladı.Gecede, Opera ve Tiyatro Sahnesi’nin adı da Hikmet Şimşek Sanat Merkezi olarak değiştirildi.
 • CHP’nin cumhuru Cumhuriyet değil - kemal kılıçdaroğlu
  CHP’nin cumhuru Cumhuriyet değil18.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhuriyetçiliği cumhurla ilgili değildir.Belki bir gazeteyle ilgilidir.Olabilir.Cumhuriyet gazetesi ile ilgili olabilir.Ama cumhurla ilgili değildir, cumhuriyetle ilgili değildir.Dikkat edin, o gazete Peygamber Efendimize hakaret ima eden karikatürleri bastığında yanında Kılıçdaroğlu vardı, cumhur yoktu.Kılıçdaroğlu, o hakaretlerin yanında durdu, arkasında durdu” dedi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan hükümete eleştiri - kemal kılıçdaroğlu
  Kılıçdaroğlu'ndan hükümete eleştiri18.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AKP yeni Osmanlıcılık adı altında 20.Yüzyılın başında çökmüş bir hareketi yeniden ambalajlayarak uygulamaya koymaya çalışıyor" dedi.
 • Davutoğlu AK Parti İl Kongresi'nde konuştu - kemal kılıçdaroğlu
  Davutoğlu AK Parti İl Kongresi'nde konuştu17.01.2015
  GündemAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin, Avrupa tarihinin bir parçası olduğunu, Avrupa geleceğinin de parçası olacağını belirterek, "Hem değerlerimizi koruyacağız, hem de Avrupa ile bütünleşmenin kararlı yürüyüşüne devam edeceğiz.Geçen hafta Paris'te dünya lideriyle birlikte yürürken sadece teröre karşı yürümedik, Avrupa'daki yabancı düşmanlığına karşı, Avrupa'da yükselen ırkçılığa karşı sesimizi yükselttik" dedi.
 • CHP’li Haluk Koç'tan çok sert açıklama - kemal kılıçdaroğlu
  CHP’li Haluk Koç'tan çok sert açıklama17.01.2015
  GündemCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP Genel Merkezi'nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • Kılıçdaroğlu Yaşar Kemal'i ziyaret etti - kemal kılıçdaroğlu
  Kılıçdaroğlu Yaşar Kemal'i ziyaret etti17.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi gören yazar Yaşar Kemal'i ziyaret etti.
 • Mücahid Cihad Han: Yeni Türkiye’de çok mutluyum - kemal kılıçdaroğlu
  Mücahid Cihad Han: Yeni Türkiye’de çok mutluyum17.01.2015
  HayatMücahid Cihad Han tanıdık gelmeyebilir ama “Ehlisünnet TV’de sokak röportajları yapan muhabir” dersem hatırlarsınız.Yetmezse, tebliğ yapan, Osmanlı hakkında sorular soran, en son da Charlie Hebdo dergisini yırtan kişi diye ekleyebilirim.Çok mutlu olduğu ‘Yeni Türkiye’de kendini özgür hissettiğini söyleyen Mücahid, medrese eğitimini, Recep Tayyip Erdoğan’dan beklediği hilafet ilanını ve şeriatı anlattı.
 • Yalçın BAYER

  ‘Guguk Kuşu’ - kemal kılıçdaroğlu
  ‘Guguk Kuşu’17.01.2015
  YazarlarGUGUK Kuşu bir metafor.Doğada da aslında benzer bir roldedir.
 • Cüceden kastı Davutoğlu - kemal kılıçdaroğlu
  Cüceden kastı Davutoğlu17.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “En azından Sayın Abdullah Gül nasıl cumhurbaşkanlığı yaptıysa, benzer bir cumhurbaşkanlığı yapsın.Devleti ayakta tutan teamüllerdir.Bakanlar Kurulu üzerinde bir vesayet algısını da ortadan kaldırmış olur.Özetle pazartesi, Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmemesi en doğrusu olur” dedi.
 • Kılıçdaroğlu, Trabzon'da balıkçı esnafını gezdi, balık sattı - kemal kılıçdaroğlu
  Kılıçdaroğlu, Trabzon'da balıkçı esnafını gezdi, balık sattı16.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah erken saatlerde Trabzon Balıkçılar ve Sebze Hali’ni ziyaret etti, balıkçı esnafıyla görüştü.CHP lideri, mezata girip bir kasa zargana balığı sattı.Kılıçdaroğlu, kilosu 10 TL’den satışa çıkartılan bir kasa zargana balığını, Milletvekili Volkan Canalioğlu’na 13 TL’den sattı.
 • Deniz Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne? - kemal kılıçdaroğlu
  Deniz Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne?16.01.2015
  GündemCHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, TBMM’de 4 eski bakan ile ilgili yapılacak oylamayla ilgili, "Herkesin gördüğünü Meclis kararıyla yok etmek mümkün mü? Yok olan yaşanan olaylar değil senin haysiyetin olur.Salı günü TBMM bir sınav verecek" dedi.Baykal, Cumhuriyet’e '90 yıllık reklam arası' sözünü de sert şekilde eleştirirken, "Bu Cumhuriyet nefreti ne?" diye konuştu.
 • Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne? - kemal kılıçdaroğlu
  Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne?16.01.2015
  EgeCHP eski Genel Başkanı, Antalya milletvekili Deniz Baykal, TBMM'de 4 eski bakan ile ilgili yapılacak oylamayla ilgili, "Herkesin gördüğünü Meclis kararıyla yok etmek mümkün mü? Yok olan yaşanan olaylar değil senin haysiyetin olur.Salı günü TBMM bir sınav verecek" dedi.Baykal, Cumhuriyet'e '90 yıllık reklam arası' sözünü de sert şekilde eleştirirken, "Bu Cumhuriyet nefreti ne?" diye konuştu.
 • CHP İl Başkanı Keskin: Ankara’da tüm kapıları çalacağız - kemal kılıçdaroğlu
  CHP İl Başkanı Keskin: Ankara’da tüm kapıları çalacağız15.01.2015
  AnkaraCHP’nin yeni Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, önceliklerinin CHP’nin üreten yüzünü Ankara’da halka göstermek olduğunu söyledi ve ekledi: “Ankara’da ulaşabildiğimiz tüm kapıları çalacak, neler sunduğumuzu ilk ağızdan anlatacağız.Türkiye gerçeğine uygun siyaset yaparak tüm çevrelerin oyuna talip olacağız” dedi.
 • Cemevine ‘İbadethane statüsü’ sözü - kemal kılıçdaroğlu
  Cemevine ‘İbadethane statüsü’ sözü15.01.2015
  GündemCHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün genel merkezdeki makamında ağırladığı Alevi Dernek ve Vakıf Federasyonları temsilcilerine, “CHP iktidarında cemevleri ibadethane statüsüne kavuşacak” sözü verdi.
 • Mahkeme iki kez gönderdi, evrak Kılıçdaroğlu'na ulaşmadı - kemal kılıçdaroğlu
  Mahkeme iki kez gönderdi, evrak Kılıçdaroğlu'na ulaşmadı15.01.2015
  EkonomiAfyon’da 3 yıl önce meydana gelen cephanelik patlaması ile ilgili açılan davada ilginç bir durumun yaşandığı ortaya çıktı.Mahkeme, iki kez, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, elindeki belgeleri mahkemeye sunması için yazı gönderdi.Ancak Eskişehir’den gönderilen iki tebligat da Çankaya posta dağıtım merkezine ulaştıktan sonra kayboldu.
 • Yalçın BAYER

  ‘Nazım’ı Gezi Parkı’na getireceğiz’ - kemal kılıçdaroğlu
  ‘Nazım’ı Gezi Parkı’na getireceğiz’14.01.2015
  YazarlarTÜRK basınının kıdemli üyelerinden biri Orhan Karaveli, gazeteciliğinin yanı sıra ‘biyografi’ ağırlıklı kitaplarıyla da tanınıyor.
 • Yaşar Kemal'in doktorundan açıklama - kemal kılıçdaroğlu
  Yaşar Kemal'in doktorundan açıklama14.01.2015
  SağlıkTürk edebiyatının efsanevi ismi Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Akif Karan bildirdi.Dr.Karan, "Gelişmeler stabil, iyiye gitmesini bekliyoruz." dedi.
 • Çevre nöbetine Rodoplu da katıldı - kemal kılıçdaroğlu
  Çevre nöbetine Rodoplu da katıldı13.01.2015
  EgeCHP İzmir Milletvekili Aday Adayı Doktor Ülkümen Rodoplu, köylerine taş ocağı yapılmasına karşı çıkan Kemalpaşa'nın Akalan köyü sakinlerinin çevre nöbetine katıldı.
 • Laiklik terörün panzehiri - kemal kılıçdaroğlu
  Laiklik terörün panzehiri13.01.2015
  GündemBütün İslam dünyasına sesleniyoruz: Lütfen laikliği benimseyin.İnançların güvencesidir laiklik.İnsanların inançlarına siyasetin müdahale etmemesi demektir.Ederse ne olur? İşte Paris olur.O nedenle laiklik terörün de panzehiridir.
 • HSYK'dan Bolu Savcısı'na, Kılıçdaroğlu'na hakaretten soruşturma kararı - kemal kılıçdaroğlu
  HSYK'dan Bolu Savcısı'na, Kılıçdaroğlu'na hakaretten soruşturma kararı13.01.2015
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret içerikli yazılar yazdığı gerekçesiyle Bolu Savcısı Osman Karlı hakkında soruşturma kararı verdi.
 • Haluk Koç'tan Davutoğlu'na eleştiri - kemal kılıçdaroğlu
  Haluk Koç'tan Davutoğlu'na eleştiri13.01.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenerek "Bak Ahmet Bey, sen orada medya özgürlüğünü savunan bir anlayışla yürüyorsun, arkanızda ülkenin karnesi var.2014’te sadece 217 gazeteci Türkiye’de darp edildi, 900’e yakın gazeteci işten attırıldı, 21 gazeteci halen cezaevinde, 83 gazeteci istifa ettirildi, senin ülkende.Sen basın özgürlüğü için kortejin önünde tebessümle yürüyorsun, ülkendeki her olaya toplum öğrenmesin diye yayın yasağı getirilen bir ülkenin Başbakanı olarak yürüyorsun sen.Tweet atan gazeteciyi bile gözaltına aldırdın sen" dedi.
 • Başbakan Davutoğlu, soruları yanıtladı - kemal kılıçdaroğlu
  Başbakan Davutoğlu, soruları yanıtladı12.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya'nın başkenti Berlin'e resmi ziyaretinin ardından Türkiye'ye dönüşte, uçakta, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • Kadir Topbaş o davadan beraat etti - kemal kılıçdaroğlu
  Kadir Topbaş o davadan beraat etti12.01.2015
  GündemİBB Başkanı Kadir Topbaş, 500 adet otobüs alımında "görevi kötüye kullandığı" iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.
 • Kılıçdaroğlu: Yaptıkları yol kar yağınca 47 saat kapandı - kemal kılıçdaroğlu
  Kılıçdaroğlu: Yaptıkları yol kar yağınca 47 saat kapandı12.01.2015
  GündemKemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada "Duble yolları yaptılar, yollar kapanmasın diye.Bir kar yağdı.İzmir-İstanbul yolu 24 saat değil tam 47 saat ulaşıma kapandı.Sibirya mı burası" dedi.Daha önce yumruklu ve ayakkabılı saldırıya uğrayan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na grup toplantısında kalabalık bir koruma polisi güvenlik önlemi alarak etten duvar ördü.
 • Kemal Kılıçdaroğlu : Terör örgütlerinin uyuyan hücreleri Türkiye'de konuşlanıyor - kemal kılıçdaroğlu
  Kemal Kılıçdaroğlu : Terör örgütlerinin uyuyan hücreleri Türkiye'de konuşlanıyor12.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.Kılıçdaroğlu, "Türkiye öyle bir noktaya geldi ki uyuyan hücrelerin yuvası halinde.Terör örgütlerinin, uyuyan hücreleri Türkiye'de konuşlanıyor.Paris saldırısından sonra AKP'nin hemen hemen her kanadından 'Benzer olay Türkiye'de de olabilir' kaygısı dile getirildi.Niçin? Siz terörle beraber yattınız, terör örgütleriyle beraber yattınız, onlara silah, cephane verdiniz, insan malzemesi sağladınız" diye konuştu.
 • Hani MİT’i görevlendirmişti - kemal kılıçdaroğlu
  Hani MİT’i görevlendirmişti11.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal’a kaset komplosuyla ilgili, “Aynı gün Başbakan (dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan) çıkıp, ‘MİT’e talimat verdim, bunu yapanlar bulunsun’ dedi mi? Bu da Hürriyet’te manşetten çıkmadı mı? Sonra araştırdık ve çıktım söyledim.‘MİT’e verilmiş böyle bir talimat yok’ dedim.Başbakan’ın yalan söylediğini açıkladım.Bugüne kadar da defalarca ortaya çıktı ki ben haklıyım.Yoksa bu komployu ortaya çıkaramayan bir MİT’i çöp sepetine atın, gitsin.Ama araştırmadı ki; çünkü o komploda bizzat başbakan vardı” dedi.
 • Serter'den önseçim yorumu - kemal kılıçdaroğlu
  Serter'den önseçim yorumu10.01.2015
  EgeCHP İl Başkanı Bedri Serter, göreve geldikten sonra ilk ziyaretini 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne (İGC) yaptı.İGC Başkanı Atilla Sertel, CHP'nin İzmir'de önseçim yapmasını istedi.Serter, bu talebi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ileteceğini belirterek "İnşallah önseçimle girerek Genel Seçimde mükemmel bir başarı elde edeceğimize inanıyorum" dedi.
 • CHP’de siyaset yapmak zor - kemal kılıçdaroğlu
  CHP’de siyaset yapmak zor10.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumda çok ciddi kutuplaşma bulunduğunu, tıpkı Gezi eylemlerindeki gençler gibi mizahı ve karikatürü kullanarak yeni bir dünya yaratılabileceğini söyledi.
 • CHP’de vetocular istifa etmeyecek - kemal kılıçdaroğlu
  CHP’de vetocular istifa etmeyecek09.01.2015
  EgeCHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’in milletvekili adayı olmak için boşalttığı koltuğa atanan Bedri Sertel, yönetim kurulunun direnciyle karşılaştı, önce 10’a karşı 12 oyla veto edildi.Genel merkez bunun üzerine atamayı resmi yazıyla bildirdi ve yedeklerin de katılımıyla oylama istedi.Yönetim kurulu bu kez oybirliğiyle Serter’i onayladı.
 • Yalçın BAYER

  CHP’de garip şeyler oluyor - kemal kılıçdaroğlu
  CHP’de garip şeyler oluyor09.01.2015
  YazarlarCHP MYK’sı önceki gün önemli bir toplantı gerçekleştiriyor.
 • Sürprizin selfie’si - kemal kılıçdaroğlu
  Sürprizin selfie’si09.01.2015
  GündemGündemi değerlendirmek için zaman zaman biraraya gelen CHP’li kadın milletvekillerinin önceki günkü adresi Bihlun Tamaylıgil’in eviydi.
 • Kılıçdaroğlu’ndan Hollande’e mektup - kemal kılıçdaroğlu
  Kılıçdaroğlu’ndan Hollande’e mektup09.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’e bir mektup gönderdi.Kılıçdaroğlu, "Tüm dinler tarafından lanetlenen bir eylem karşısındayız.Fransa’nın, aynı zamanda da Avrupa ve tüm insanlığın acısını yürekten paylaşıyorum" dedi.
 • CHP İzmir’de il başkanı krizi - kemal kılıçdaroğlu
  CHP İzmir’de il başkanı krizi08.01.2015
  EgeCHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), il yönetimine CHP İzmir İl Başkanlığı'na Bedri Serter'in atanması için öneride bulundu.
 • Ahmet HAKAN

  Külliye ve el öpme - kemal kılıçdaroğlu
  Külliye ve el öpme08.01.2015
  YazarlarESAS mesele “kampus” yerine “külliye” denmesi değildir.
 • Bülent Arınç: 'Her milletvekilimiz vicdanıyla karar verecek' - kemal kılıçdaroğlu
  Bülent Arınç: 'Her milletvekilimiz vicdanıyla karar verecek'07.01.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4 eski bakanla ilgili Meclis soruşturmasına ilişkin, "Komisyonun verdiği kararı her milletvekilimiz vicdanında değerlendirecek.Vicdan ve siyaseti bir araya koyacak, oyunu kullanacak.Ben söylemeyeceğim kanaatimi, çünkü bu, şöyle de olsa böyle de olsa istismar edilecek bir konu olur.Ben arkadaşlarımın kendi vicdanlarına dayanarak hareket edeceğini biliyorum.Ben de bana yakışanı yapacağım" dedi.
 • CHP liderine ayakkabı fırlatıldı - kemal kılıçdaroğlu
  CHP liderine ayakkabı fırlatıldı07.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilerle yaptığı toplantıda, bir kişinin ayakkabılı saldırısına maruz kaldı.Saldırganın Yunus Emrah S.olduğu öğrenilirken, ilk geçmiş olsun mesajı Melih Gökçek'ten geldi.
 • Kılıçdaroğlu: Ayda 24 lira maaş ülkenin itibarıyla bağdaşmıyor - kemal kılıçdaroğlu
  Kılıçdaroğlu: Ayda 24 lira maaş ülkenin itibarıyla bağdaşmıyor07.01.2015
  EkonomiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Gerçekten de bir sosyal devlette ben emekli, dul, yetim aylığına 6 lira 99 kuruş veriyorum veya en yüksek olana 24 lira ayda maaşına zam yapıyorum derseniz bu Türkiye Cumhuriyetinin itibarıyla bağdaşan bir aylık değildir.Son derece dramatik bir aylıktır.Eğer bir toplum, bir ülkede yaşayan toplum geleceğe güvenle bakacaksa o zaman o toplumda huzur olur, gelecek kaygısı olmaz" dedi.
 • Satılık insanlar - kemal kılıçdaroğlu
  Satılık insanlar06.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 eski bakan hakkında “Yüce Divan’a gitmelerine gerek yok” oyu veren TBMM Soruşturma Komisyonu’nun AK Partili üyeleri hakkında “Siz satılık insanlarsınız” dedi.
 • Türkiye'den Paris saldırısına tepkiler - kemal kılıçdaroğlu
  Türkiye'den Paris saldırısına tepkiler06.01.2015
  Planet12 kişinin öldürüldüğü Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili Türkiye'den tepkiler geldi.
içinde

Kemal Kılıçdaroğlu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz