Arşiv
Yazarlara Göre
Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU509Osman MÜFTÜOĞLU342Dr. Gündüz TEZMEN205Yalçın BAYER177Ayşe ARMAN174Mesude ERŞAN100Güzin Abla92Ayşe ARAL89Bülent KATARCI68Pako'nun Sayfası45Cengiz SEMERCİOĞLU39Ertuğrul ÖZKÖK35Erkan ÇELEBİ34Şenol Kalyoncu34Yılmaz ÖZDİL33Ayçe DİKMEN32Nilüfer PAZVANTOĞLU32Vahap MUNYAR31Ayşe ÖZEK KARASU28Mehmet ÖZ28Yurtsan ATAKAN27Gila BENMAYOR26Sahrap SOYSAL26Yaşar SÖKMENSÜER23Yalçın DOĞAN22İsmet BERKAN21Doğan ULUÇ18Fatih ALTAYLI18Melis ALPHAN18Ömür GEDİK18Dr. Nuri Soysal17Serdar TURGUT17Şenay DÜDEK17Deniz SİPAHİ16Mehmet Ali BİRAND15Melike Karakartal14Sedat ERGİN14Ahmet HAKAN13Emin ÇÖLAŞAN13Gökhan KİMSESİZCAN13Mehmet Y. YILMAZ13Oğuz ARAL13Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU13Özdemir İNCE13Zeynep BÖLÜKBAŞI12Şükrü KIZILOT12Ali Atıf BİR11Cüneyt ÜLSEVER11Ebru ÇAPA11Yonca TOKBAŞ11Banu TUNA10Nurten ERK TOSUNER10Erman TOROĞLU9Gülse BİRSEL9Nora ROMİ9Pakize SUDA9Yener SÜSOY9İzzet ÇAPA9Ayşe ARAL - Kelebek8Bahar AKINCI8Doğan HIZLAN8Sevil ATASOY8Tufan TÜRENÇ8Ayşegül DOMANİÇ YELÇE7Hadi ULUENGİN7Onur BAŞTÜRK7Rahmi TURAN7Yorgo KIRBAKİ7İbrahim IRMAK7İrem Köker7Deniz Gürel6Erdal İPEKEŞEN6Fatih ÇEKİRGE6Kanat ATKAYA6Kubilay KESKİN6Mümtaz SOYSAL6Nedim BUBİK6Serhan ASKER6Taha AKYOL6Tolga TANIŞ6Yonca TOKBAŞ - Kelebek6Aylin Anne5Bekir COŞKUN5Bünyamin SÜRMELİ5Enis BERBEROĞLU5Ferzane ZENAN5Hikmet Demirkol5Nilüfer KAS5Oktay EKŞİ5 Soner YALÇIN5Uğur CEBECİ5Özgür BOLAT5Aynur TARTAN4Cemal ERBAŞ4Cengiz ÇANDAR4Duygu Sedefoğlu4Ege CANSEN4Eray GÖRGÜLÜ4Gamze CİZRELİ4Hakan Durgun4

Kanser

Kanser ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanser haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.071 Kanser haberi bulunmuştur.

Kanser, hücrelerde DNA'nın hasarı sonucu hücrelerin kontrolsüz veya anormal bir şekilde büyümesi ve çoğalmasıdır. Günde vücudumuzda (DNA'da) yaklaşık 10.000 mutasyon olmasına rağmen immün sistemimiz her milisaniye vücudumuzu tarar ve kanserli hücreleri yok eder.Sağlıklı vücut hücreleri bölünebilme yeteneğine sahiptirler. Ölen hücrelerin yenilenmesi ve yaralanan dokuların onarılması amacıyla bu yeteneklerini kullanırlar. Fakat bu yetenekleri de sınırlıdır. Sonsuz bölünemezler. Her hücrenin hayatı boyunca belli bir bölünebilme sayısı vardır. Sağlıklı bir hücre ne zaman ve nerede bölünebileceğini bilme yeteneğine sahiptir

Kanser Haberleri

Geleceğin sağlık sisteminde hasta doktorun ikinci pilotu

Geleceğin sağlık sisteminde hasta doktorun ikinci pilotu

ABD’de Singularity Universitesi Tıp Fakültesi’nden doktor, bilim insanı, mucit ve girişimci Dr. Daniel Kraft teknoloji, biyo-tıp alanındaki gelişmelerin hasta-hekim ilişkisini de değiştireceğini söylüyor. Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde konuşma yapmak üzere İstanbul’a gelen Dr. Kraft, kendiyle ilgili verilere daha kolay sahip olan hastanın tedavi ekibinin ortağı veya yardımcı pilotu olacağını söyledi.

23.5.2016Sağlık
Geçmeyen karın ağrıları pankreas kanseri çıktı

Geçmeyen karın ağrıları pankreas kanseri çıktı

Sivas’ta yaşayan 37 yaşındaki Burhan Karakoç için hayatının dönüm noktası, ani gelişen mide ağrıları oldu. Defalarca doktora gittikten sonra pek çok tedavi yöntemi uygulanan Karakoç’un şikayetleri geçmiyor aksine artarak devam etti. Pankreas kanseri olduğunu öğrendiğinde umudunu kaybetmedi iyileşeceğim diyerek Memorial Antalya Hastanesi’ne başvurdu. Memorial Antalya Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alihan Gürkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Karakoç, benim için hayat şimdi yeniden başladı dedi.

23.5.2016Sağlık
Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı

Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı

Tiroid rahatsızlıklarının özellikle de kanserinin erken evrede teşhis edilmesi için bazı belirtilerin tanınması hayati önem taşıyor. Uzun süren ses kısıklığı, yutma güçlükleri ve hızlı büyüyen kitleler tiroid kanserine işaret edebiliyor.

23.5.2016Sağlık
Kılıçdaroğlu'nun acı günü

Kılıçdaroğlu'nun acı günü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya’da kanser tedavisi gören amcasının oğlu 42 yaşındaki Burhan Karabulut yaşamını yitirdi. Acı haberi Antalya’da partisinin milletvekilleriyle gerçekleştirdiği kampta alan Kılıçdaroğlu, cemevinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

22.5.2016Gündem
Oradaki DNA sarmalı yanlış

Oradaki DNA sarmalı yanlış

Nobel Kimya Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilfen’li öğrencilerle buluşmasında DNA hakkında bilgi verdi. Aziz Sancar, “5 lira üzerindeki DNA modeli yanlış. DNA sarmalı sağdan sola gider” dedi.

22.5.2016Eğitim
5 TL’de büyük hata

5 TL’de büyük hata

Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Merkez bankası’nın 5 TL üzerindeki DNA hatasınını bulduğunu ancak uyarılarına rağmen bunun düzeltilmediğini söyledi

21.5.2016Gündem
Nobel Kimya ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar: “En önemli faktör çok çalışmak”

Nobel Kimya ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar: “En önemli faktör çok çalışmak”

Türkiye’de okul ziyaretlerine devam eden Nobel Kimya ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilfen’li öğrencilerle buluştu. Öğrencilere DNA hakkında bilgi veren Sancar, “Akciğer kanseri, kanser ölümlerinin yüzde 30’una sebep oluyor. Onu önlemek çok kolay. Sigara içmeyin” dedi. ABD’ye ilk gittiğinde deney yapmakta çok zorluk çektiğini belirten Sancar, öğrencilere deney yapmalarını önererek, “Eliniz ne kadar yatkın olursa olsun ben yüksek zekaya inanmıyorum, ortalama herkesin zekası aynı. En önemli faktör çok çalışmak” diye konuştu.

21.5.2016Eğitim
Çok zayıf olmakta bir hastalık

Çok zayıf olmakta bir hastalık

Diyetisyen Aslıhan Küçük, zayıflığında şişmanlık gibi sağlık için istenmeyen bir durum olduğunu belirterek, sağlıklı bir şekilde kilo almak için önce zayıf olma sebebinin öğrenilmesi gerektiğini söyledi.

20.5.2016Sağlık
Hazır meyve suları diyabeti tetikliyor

Hazır meyve suları diyabeti tetikliyor

Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık, hazır meyve suyu tüketen kişilerin vücuduna, içinde yüksek miktarda şeker (glukoz) bulunan sudan başka bir şey girmediğini belirterek bu içeceklerin organ hastalıklarına yol açtığını söyledi. 

20.5.2016Sağlık
Dünya genelinde ortalama yaşam süresi 5 yıl uzadı

Dünya genelinde ortalama yaşam süresi 5 yıl uzadı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya genelinde ortalama yaşam süresinin 5 yıl uzadığını açıkladı. Örgütün, "Dünya Sağlık İstatistikleri" raporuna göre, dünya genelinde ortalama yaşam süresi son 15 yılda beş yıl uzadı ve 1960'lı yıllardan bu yana en hızlı artış yaşandı.

19.5.2016Dünya
AP tarım zehrine 7 yıllık izin verdi

AP tarım zehrine 7 yıllık izin verdi

AVRUPA Parlamentosu, dünya genelinde en yaygın biçimde kullanılan yabancı ot öldürücü tarım zehri glifosatın AB içinde kullanım süresini 2031 yılına kadar uzattı.

19.5.2016Avrupa
Doping testinde tümör çıktı

Doping testinde tümör çıktı

Bundesliga ekiplerinden Frankfurt'un kaptanınına yapılan doping kontrolünde futbolcunun kanında kanser hücrelerine rastlanıldı.

19.5.2016Spor
Ayşe Arman #SoruHürriyeti'nde: En çok Cumhurbaşkanı Erdoğan'la röportaj yapmak isterim

Ayşe Arman #SoruHürriyeti'nde: En çok Cumhurbaşkanı Erdoğan'la röportaj yapmak isterim

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet yazarlarıyla okurlarını bir araya getiren programı #SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Ayşe Arman oldu. Hürriyet Dijital İçerik Koordinatörü Emre Kızılkaya'nın moderatörlüğünü yaptığı programda Arman, kadın olmak, anne olmak, gazeteci olmak ve vatandaş olmaya dair çok sayıda soruya, dobra dobra yanıtlar verdi.

18.5.2016Gündem
Kanserle mücadelede deniz salyangozu mucizesi

Kanserle mücadelede deniz salyangozu mucizesi

Avustralya'nın Wollongong Üniversitesinde görevli bilim adamlarının yaptığı araştırma, ülkenin doğu kıyılarında yaşayan beyaz kabuklu deniz salyangozunda bulunan moleküllerin, kemoterapiye dirençli kanser hücreleriyle savaştığını belirledi.

18.5.2016Sağlık
Doktorların E-reçete şifrelerini kırıp SGK’yı 6 milyon zarara uğrattılar

Doktorların E-reçete şifrelerini kırıp SGK’yı 6 milyon zarara uğrattılar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2014 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul İl Müdürlüğü’ne ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bazı doktorlardan gelen şikayetler doğrultusunda çalışma başlatıldı.

18.5.2016Ekonomi
7 ilde sahte reçete operasyonu

7 ilde sahte reçete operasyonu

İstanbul merkezli sahte reçete düzenleyerek 6 milyon lira vurgun yapan aralarında doktor, ecza deposu sahibi ve eczacıların da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin başta kanser hastalarının ilaçları olmak üzere sahte reçeteyle aldıkları ilaçları Mısır, Suriye, Irak ve Azerbaycan'a gönderdikleri belirlendi.

18.5.2016Gündem
Bu 5 şey erken öldürüyor

Bu 5 şey erken öldürüyor

Kemik kırılması, yalnızlık, koku alma hissinin kaybı, yürüme güçlüğü, bölünen uyku... İşte bu 5 sorunun hepsi birer sessiz katil ve vaktinden önce ölüme neden olabiliyor. 

17.5.2016Sağlık
ABD’nin ilk penis nakli gerçekleştirildi

ABD’nin ilk penis nakli gerçekleştirildi

Boston kentindeki Massachusetts General Hospital doktorları, 15 saat süren bir operasyonla ABD’deki ilk penis naklini gerçekleştirdi. Nakil, 64 yaşındaki bir hastaya yapıldı.

17.5.2016Dünya
Dünyaca ünlü profesörler Antalya’da buluştu

Dünyaca ünlü profesörler Antalya’da buluştu

Türkiye ve Dünya jinekoloji camiasının da çok yakından takip ettiği gelenekselleşmiş Türk-Alman Jinekoloji Kongresi’nin 11.si 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Belek – Antalya’da gerçekleşti. Kongre'de Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen jinekologları bir araya geldi.

16.5.2016Sağlık
Sancar'dan miniklere mektup

Sancar'dan miniklere mektup 

Malatya Begüm Kartal İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinin mektupla yönelttiği soruları el yazısıyla kaleme aldığı mektupla yanıtlayan Nobel Kimya Ödülü sahibi bilim insanı Aziz Sancar, çocukluğundan bilim dünyasına uzanan yaşam hikayesini anlattı.

16.5.2016Eğitim
Kanser hastalarından ilaca erişim için kampanya

Kanser hastalarından ilaca erişim için kampanya

196 ülkede 70 milyondan fazla kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük imza kampanya platformu Change.org’da kanser hastaları kampanya başlattı. Nivolumab etken maddeli yeni nesil kanser ilacının ithal olması ve SGK geri ödeme kapsamında olmaması nedeniyle şu ana kadar 1800’ü aşkın kişinin imzası yer alan kampanya ile, hasta ve hasta yakınları çağrılarına yanıt bekliyorlar.

16.5.2016Sağlık
Bakan Müezzinoğlu

Bakan Müezzinoğlu "kansere" karşı pedal çevirdi

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, kadın kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Boğaziçi Köprüsü'nde bisiklet sürdü. Bakan Müezzinoğlu: "Kanserlerin en az üçte birini tedbirlerimizle bireysel olarak önleyebiliyoruz. Üçte birini de erken teşhisle yine yenebiliyoruz. İpin ucu esasında yüzde 70 oranında bizim elimizdedir."

15.5.2016Sağlık
Aziz Sancar’ın adı üniversitenin konferans salonuna verildi

Aziz Sancar’ın adı üniversitenin konferans salonuna verildi

Nobel Kimya ödülünü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adı, kuruluşunda katkısı bulunduğu İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü’nün konferarans salonuna verildi. Onur ödülü alan Aziz Sancar, basın toplantısında Nobel ödülünü aldığı DNA onarımına yönelik soruları yanıtladı, "Nobel’i almamın ikinci gününde Madalyayı Anıtkabir’e bırakmaya karar verdik. Çünkü madalya onların malı. Gençlere tavsiyem politikayla uğraşmasınlar. Bilimle uğraşsınlar" dedi.

14.5.2016Eğitim
Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

Geleceğin bilim insanları ödüllendirildi

İstanbul’da bir eğitim kurumunun bu yıl 25’incisini düzenlediği proje yarışmasına 21 ükeden 169 öğrenci katıldı. Öğrenciler ve danışman öğretmenler projelerini üç gün boyunca sergiledi. Yarışma sonunda ulusal kategoride fizik dalında ‘Uçuş Süresi ile Maden İçinde Konum Belirleme’, kimyada ‘Yaşlanma Karşıtı Nano-Malzeme Geliştirilmesi’ ve biyoloji alanında ise ‘Gıda Paketlemede Geleceğin Anahtarı: K.E.Y’ projeleri birinci oldu. Uluslararası dalda ise fizik ve kimya dalında Poloya, biyoloji alanında ise Azerbaycan birincilik ödülünün sahibi oldu.

13.5.2016Eğitim
Plastik poşetin zararları

Plastik poşetin zararları

Son yıllarda neden kanser vakalarının arttığını hiç düşündünüz mü ? Hayatımızda biz istesek de istemesek de önemli bir yer tutan poşetler acaba o kadar masumlar mı?

13.5.2016Sağlık
Hamiyet, havuzda dizini çarpınca erken teşhis edilen kanserden kurtuldu

Hamiyet, havuzda dizini çarpınca erken teşhis edilen kanserden kurtuldu

Ailesiyle tatil için gittiği Antalya’da havuz duvarına dizini çarpan 9 yaşındaki ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi Hamiyet Nazlı Sağlar’ın sol bacağında ’Ewing Sarkom’ adı verilen tümör saptandı.

12.5.2016Sağlık
Günde bir bira içmek 'sağlığa zararlı değil'

Günde bir bira içmek 'sağlığa zararlı değil'

İtalyan bilim insanlarının araştırmasına göre, günde yaklaşık bir ya da iki bardak bira içmek sağlığa zarar vermiyor ve kalp krizi riskini de azaltıyor.

12.5.2016Dünya
Wi-Fi kanser yapıyor mu?

Wi-Fi kanser yapıyor mu?

İngiliz sigorta devi Lloyd's, elektromanyetik radyasyonlar sonucunda oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamından çıkardı. Sigorta devinin bu kararı; 'Wi-Fi ağlarının hayati risk taşıdığının itirafı' olarak nitelendirildi.

12.5.2016Teknoloji
Kentsel dönüşümde kanser riski!

Kentsel dönüşümde kanser riski!

Binalarda asbest riski ve akciğer kanseri ilişkisi çok fazla irdelenmese de büyük risk taşıyor. Asbeste maruz kalanlarda kanser ortalama olarak 10-40 yıl arasında ortaya çıkıyor. Türk TORAKS Derneği, binalarda asbest riskine dikkat çeken bir çalışma yaptı ve özellikle İstanbul'daki kentsel dönüşüm sırasında bu riskin ortaya çıktığını belirtti.

11.5.2016Sağlık
Para bulamazsa Aziz Sancar'ın yanına gidemeyecek

Para bulamazsa Aziz Sancar'ın yanına gidemeyecek

Nobel Kimya Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın yanında üst doktora başvurusu kabul edilen Kimya Doktoru Semra Taşan, ABD'de bir yıl kalabilmek için maddi yardım bekliyor.

11.5.2016Ekonomi
Fransa'da hamile kadınlara sigarayı bırakmaları için 300 euro

Fransa'da hamile kadınlara sigarayı bırakmaları için 300 euro

Fransa'da hamile kadınlara sigarayı bırakmaları için 300 euro’ya (yaklaşık 1000 lira) kadar para ödeyecek.

9.5.2016Dünya
Otizm için Türk uygulaması: Otsimo

Otizm için Türk uygulaması: Otsimo

Zafer Elcik. Henüz 21 yaşında ve uzun süredir ilgisini çeken uygulama geliştirme sevdası ile birlikte Otsimo isimli girişimin de mimarı. Can Dörtkardeşler ve Sercan Değirmenci ile birlikte hayata geçirilen Otsimo otizmli bireylerin eğitimle daha rahat bir hayat sürdürebilmeleri için çözümler sunuyor. Gelişmekte ve az gelişmiş ülkelerde eğitimsizlik ve ödeneksizlik yüzünden iyileşemeyen otizmli bireylerin hayatını değiştirmek istiyor.

7.5.2016Teknoloji
İşte Leicester City'nin başarı sırrı!

İşte Leicester City'nin başarı sırrı!

Premier League’de kitaplara konu olacak bir öyküye imzasını atan Leicester City’nin sırrı ortaya çıktı; Pancar Suyu…

6.5.2016Futbol
'Kanseri yenen' yazarın kanser olmadığı ortaya çıktı

'Kanseri yenen' yazarın kanser olmadığı ortaya çıktı

Beyin kanserini doğal yollarla nasıl yendiğini anlattığı blog ve kitabıyla meşhur olan Avustralyalı Belle Gibson, aslında kanser olmadığı ortaya çıkınca mahkemeye verildi.

6.5.2016Dünya
Herkesin 'mikrobu' kendine

Herkesin 'mikrobu' kendine

ABD'de yapılan araştırmalara göre, her kişinin cildinde, kendine özgü ve zamanla değişmeyen bakteriler bulunuyor.

6.5.2016Sağlık
Asma Bahçeler’de kişisel gelişim günleri

Asma Bahçeler’de kişisel gelişim günleri

İZMİR’de Tanyer İnşaat’ın prestij projesi Asma Bahçeler, kişisel gelişim uzmanı İkbal Kaya’yı, 14 ve 28 Mayıs’ta site sakinleri ve kişisel gelişim meraklılarıyla bir araya getirecek.

6.5.2016Ege
Almanya’da ağır hastalara esrar serbest

Almanya’da ağır hastalara esrar serbest

Almanya’da Bakanlar Kurulu, ağır hastalıkların tedavisinde esrar kullanılmasını öngören yasa taslağına onay verdi. Yasanın 2017 yılında yürülüğe girmesi bekleniyor.

5.5.2016Dünya
Bakliyat yılı vatandaşa yaradı

Bakliyat yılı vatandaşa yaradı

İzmir Ticaret Borsası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan başvuru üzerine Birleşmiş Milletler Dünya Gıda ve Tarım Örgütünce 2016 yılı Uluslararası Bakliyat Yılı olarak ilan edilmesinin ardından Ticaret Borsası binası önünde kuru fasulye, nohut pilav dağıtıldı, uzun kuyruklar oluştu.

5.5.2016Ege
3 yaşındaki İbrahim’in hayata mucize dönüşü

3 yaşındaki İbrahim’in hayata mucize dönüşü

Adana’daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği’ne tedavi edilen lösemi hastası 3 yaşındaki İbrahim Kerim Özkan, zatürre olunca solunum yetmezliğiyle yatırıldığı hastanede 40 gün süren yaşam savaşını kazandı.

5.5.2016Sağlık
AK Parti İlçe Başkanı gözaltına alındı

AK Parti İlçe Başkanı gözaltına alındı

ADALET ve Kalkınma Partisi Karacasu İlçe Başkanı Eczacı Fuat Meriç, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.

5.5.2016Ege
Besinlerin senfoni orkestrası

Besinlerin senfoni orkestrası

Anti aging'in Türkiye için uygun bir beslenme tarzı olduğunu söyleyen Diyetisyen Neslihan Aktepe, besin renklerinin birleşiminden oluşan sentezi orkestraya benzetiyor.

5.5.2016Sağlık
AK Parti İlçe Başkanı gözaltına alındı

AK Parti İlçe Başkanı gözaltına alındı

Adalet  ve Kalkınma Partisi Karacasu İlçe Başkanı Eczacı Fuat Meriç, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındı.

5.5.2016Gündem
Kök hücrelerin diğer hücrelerden ne farkı var?

Kök hücrelerin diğer hücrelerden ne farkı var?

Hücreler ve kök hücreler arasındaki fark ne? İhtiyaca göre dönüşüm geçiren kök hücreler vücudun herhangi bir yerinde görev alabilirler mi? İşte kök hücrelerin diğer hücrelerden ne farkı var sorusunun cevabı..

4.5.2016Gündem
30 yıldır kullanılıyor

30 yıldır kullanılıyor

Biorezonans Tedavisi, 400’e yakın hastalıkta uygulanan ve 30 yılı aşkın süredir tecrübeli hekimlerin hastaya uygulayabileceği bütüncül yaklaşımı benimseyen bir tedavi yöntemi.

4.5.2016Sağlık
'Boşanma sonrası stres kanser riskini artırabilir'

'Boşanma sonrası stres kanser riskini artırabilir'

Günümüzde boşanmak için mahkemeye giden çiftlerin sayısı her geçen yıl artış gösteriyor.

4.5.2016Sağlık
SGK hapıyla canlı bomba!

SGK hapıyla canlı bomba!

32 ilde düzenlenen sahte reçete operasyonunda 109 kişi gözaltına alındı. Çetenin ilaçları Irak, Suriye, Özbekistan ve Hindistan’a gönderdiği belirlendi. Polis, bilinçte değişikliklere neden olan ilaçları örgütlerin canlı bombalar için kullandığı yönünde bilgilere ulaştı.

3.5.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bugün yeni dizisine imza atacaktı

Bugün yeni dizisine imza atacaktı

Dün toprağa verdiğimiz Oya Aydoğan için oyunculuk her şeyden önde geliyordu...

16.5.2016Kelebek Yazıları
‘Onlar öksürse biz kanser oluruz’

‘Onlar öksürse biz kanser oluruz’

BAŞLIKTAKİ söz bir küçük turizm işletmesi sahibinin.

15.5.2016Haber Yazıları
Sanayi bölgesi, ölüm bölgesi demek olmamalı

Sanayi bölgesi, ölüm bölgesi demek olmamalı

1970’li yıllarda Kyme Antik Kenti öncelikten sayılsaydı, belki bugün size İzmir Aliağa’da gün yüzüne çıkarılan devasa antik kentten bahsedecektim.

13.5.2016Haber Yazıları
Saatli bomba gibisin

Saatli bomba gibisin

DR. Thomas Lodi, Bangkok’da, bir kanser tedavi merkezinde çalışıyor.

11.5.2016Haber Yazıları