Arşiv

kalyon_insaat

haberleri ve son dakika gelişmeleri
150 adet haber bulundu.
3. Havalimanının ilk etap finansmanında kefil DHMİ!

3. Havalimanının ilk etap finansmanında kefil DHMİ!

3. havalimanının ilk etabının 4.5 milyar Euro’luk finansman paketi tamamlandı. Bugün Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın da katılımı ile imzalanan anlaşmanın dikkat çeken özellikleri şöyle: Aslan payını 3 kamu bankası üstlendi, Hazine değil, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) gelir garantisi verdi, İstanbul ilk kez böylesine büyük bir pakette tahkim merkezi oldu.   

18.10.2015Ekonomi
Sabuncubeli'nde son durum

Sabuncubeli'nde son durum

İZMİR- Manisa arasını karayoluyla 15 dakikaya indirmek için 4 yıl önce yapımına başlanan, ancak geçen yıl yüklenici firmanın iflas etmesiyle çalışmaların durduğu Sabuncubeli Tüneli'nde çalışmalar yeniden başladı. İflas eden şirketin işçilere olan borcunu devletin ödediği, tünellerin tamamlanması için yaklaşık 150 milyon lira daha harcanacağı açıklandı. Çalışmaların devam ettiği tünelde İzmir girişine göre soldaki tüpte bin 500, sağdaki tüpte bin 650 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.

12.10.2015Ege
İran fırsatlar sunuyor

İran fırsatlar sunuyor

EKONOMİ Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım Başkanlığı’ndaki Türk iş heyeti, 8-11 Ağustos 2015 tarihleri arasında İran’ı ziyaret etti. Heyette yer alan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Nurettin Tarakçıoğlu, ziyaretle ilgili bilgi verdi.

14.8.2015Ege
Yavruvatana barış suyu

Yavruvatana barış suyu

1.6 milyar TL yatırımla Toroslar’ın memba suyunu 29 Ekim’den itibaren yavruvatan Kuzey Kıbrıs da içecek. Dünyada ilk kez deniz altından askılı boru sistemiyle KKTC’ye su gönderilecek projede 66.5 kilometrelik su hattının son borusu dün eklendi. Su Türk ve KKTC hükümetlerinin kararıyla istenirse Rum kesimine de verilecek.

8.8.2015Ekonomi
Sabuncubeli Tüneli inşaatı yeniden başlıyor

Sabuncubeli Tüneli inşaatı yeniden başlıyor

İZMİR- Manisa Karayolu’nun 21’inci kilometresinde yapımına başlanan, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde yüklenici Koçoğlu Şirketler Grubu’nun iflas etmesi nedeniyle inşaat çalışmaları duran Sabuncubeli Tüneli’nin inşaatına yeniden başlanacak. Keskin virajlarla dolu Sabuncubeli rampasına alternatif olarak yapılan tünelin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor. DHA’nın havadan görüntülediği tünelin tamamlanması durumunda birçok kazanın da önüne geçilmiş olacak.

4.8.2015Ege
Sabuncubeli Tüneli 2018'de tamamlanacak

Sabuncubeli Tüneli 2018'de tamamlanacak

İzmir- Manisa Karayolu’nun 21’inci kilometresinde yapımına başlanan, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde yüklenici Koçoğlu Şirketler Grubu’nun iflas etmesi nedeniyle inşaat çalışmaları duran Sabuncubeli Tüneli’nin inşaatına yeniden başlanacak. Keskin virajlarla dolu Sabuncubeli rampasına alternatif olarak yapılan tünelin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

2.8.2015Ekonomi
‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

Üçüncü havalimanının yapımında çalışan işçilere verilecek 2 bin 500 liralık bayram ikramiyesine ilişkin Kalyon İnşaat’ın sahibi Cemal Kalyoncu “Biz ‘Çılgın Beşli’yiz. Cumhurbaşkanımız, iftarda şantiyemize gelerek bizi şereflendirdi. Biz de onun şerefine işçilerimize bayram harçlığı, bayram ikramiyesi verdik” diye konuştu.

17.7.2015Ekonomi
Erdoğan-Celal Doğan görüşmesinden: CHP ile zor yaparız başkan

Erdoğan-Celal Doğan görüşmesinden: CHP ile zor yaparız başkan

Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatan HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, koalisyon konusunda, Erdoğan'ın "CHP ile zor yaparız" ifadelerini kullandığını söyledi.

12.7.2015Gündem
Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

MHP Milletvekili adayı Meral Akşener, CNN Türk televizyonunda konuştu. Akşener, kendisi hakkında ortaya atılan kaset iddiaları ilgili olarak mahkemeye şikayette bulunduğunu ve RTÜK’e müracaat etiğini açıkladı. Akşener, ayrıca kadının şeref ve namusunun devleti yönetenlere ait olduğunu belirterek "Bundan sonrası bu ülkeyi yönetenlerin işidir" diye konuştu. ''Bu iki taraftan da hiçbir şey çıkmıyorsa o zaman bu iki kişinin birisi Müslüman olduğunu söylüyor. Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak'' diyen Akşener, ''Ben de Müslüman bir Türk kadını olarak kısas hakkım doğacak. İftiranın karşılığı ilgiliye 80 adet değnek atmaktır'' ifadelerini kullandı.

13.5.2015Gündem
3. havalimanının ‘kamyon ordusu’

3. havalimanının ‘kamyon ordusu’

YAPIMI devam eden ve ilk etabı 29 Ekim 2017’de açılacak olan 3. havalimanında yüzlerce kamyon, iş makinesi son sürat çalışıyor. Neredeyse başka bir aracın geçmediği yollarda hafriyat taşıyan kamyonlardan dolayı trafik bile oluşmuş durumda. Alandaki göletler doldurulurken, bir yanda da yüksek tepecikler tıraşlanıyor.

19.4.2015Ekonomi
Bebek doğsun adını koyarız

Bebek doğsun adını koyarız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İBB Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Cengiz İnşaat’tan Mehmet Cengiz, MAPA İnşaat’tan Mehmet Nazif Günal, Kolin İnşaat’tan Naci Koloğlu ve Kalyon İnşaat’tan Mehmet Kalyoncu da katıldı.

13.2.2015Ekonomi
Soma B Santralı’na 685.5 milyon dolar

Soma B Santralı’na 685.5 milyon dolar

SOMA Elektrik Üretim ve Ticaret’e ait Soma B termik santralı ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 685.5 milyon dolar ile Konya Şeker verdi.

15.1.2015Ekonomi
Bakan Elvan'dan 3. Havalimanı açıklaması

Bakan Elvan'dan 3. Havalimanı açıklaması

Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Lütfü Elvan, 3.’üncü havalimanı inşaatı sahasında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Elvan sahanın gerçekten bataklık olduğunu ancak dünyada havalimanı inşaatlarının bataklık zemine yapılabildiğini kaydetti. Bataklık zemini kurutma konusunda detay veren Elvan "Havalimanı sahasının dörtte üçlük bölümü bataklık konumunda, taban zemini çok sağlam olan bir yapıda değil. Zemini sağlamlaştırmak için dünyada da kullanılan Wick Drain tekniği kullanıyoruz" dedi.

26.12.2014Ekonomi
Hamdi Akın'dan havalimanı açıklaması

Hamdi Akın'dan havalimanı açıklaması

Bursa’da konuşan Akfen Holding ve TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, İstanbul’a 3’üncü havalimanı ile ilgili görüşlerini açıkladı. THY ile birlikte Londra’da yaşanan örnek gibi buraya da bir pist daha yapılmasını istediklerini söyleyen Akın, "Atatürk Havalimanı’nın kapasitesini 100 - 120 milyon yolcuya kavuşturmak için çok uğraştık. Tabii ki o da bir gün dolacaktı. İstanbul’a 3’üncü bir havalimanı elbette lazım. Ben olsaydım, yapılacak havalimanı bu kadar büyük tutmazdım, daha yapılabilir tutardım" dedi. Akın ayrıca İstanbul Yeşilköy'de bulunan Atatürk Havalimanı'nın yapımı üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen halen inşaat olduğunu belirtti. Hamdi Akın'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu TAV Havalimanları 3. havalimanı ihalesine girmişti.

17.12.2014Ekonomi
Kasamıza para girmez çıkar

Kasamıza para girmez çıkar

Üçüncü havalimanını yapacak ortak girişim grubundan Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, “Sorunlu zeminde hâlâ sondaj yapıyoruz. Kot düşürüldü iddiası asılsız. Hafriyat bayağı artacak. Bu artış maliyetimizi de arttıracak. Kasamıza, 2 milyar Euro girmeyeceği gibi artan maliyeti de biz karşılayacağız” yorumunu yaptı.

21.11.2014Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sarayı maketine izin çıkmadı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı maketine izin çıkmadı

ÖNCE Başbakanlık Kompleksi olarak planlanan, ardından Cumhurbaşkanlığı Konutu’na dönüştürülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın birebir maketinin sergilenmesine, Antalya’da düzenlenen yapı fuarında izin verilmedi.

15.11.2014Gündem
TAV Sabiha Gökçen'de Nihat Özdemir'in hisselerini aldı

TAV Sabiha Gökçen'de Nihat Özdemir'in hisselerini aldı

TAV Havalimanları, Sabiha Gökçen’deki Limak Holding’e ait yüzde 40 hisseyi satın aldı. Bu satın alma açıklaması, 3. Havalimanı ihalesinde kıyasıya yarışan rakipler arasındaki polemiği de akla getirdi. Limak’ın patronu Nihat Özdemir, TAV’ın ortaklarından Hamdi Akın ve TAV CEO’su Sani Şener’e yönelik tartışma yaratacak açıklamalar yapmıştı. Hürriyet’te yer alan açıklamasında Özdemir, Akın için “Ben şantiyeleri o Londra’ları geziyor” Şener için ise “Bu işi (havalimanı işletmeciliği) Sani’den daha iyi biliriz” demişti. Tartışma yaratan sözlere ilişkin Akın’dan ise ‘yakışıksız bir açıklama” yanıtı gelmişti.

15.9.2014Ekonomi
135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı

135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı

Bu sezon ismini İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak değiştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor 135 milyon liraya mal olan stadına bugün kavuşuyor. Boz Baykuşlar adlı küçük bir grubun desteklediği futbol kulübünün yeni stadının kapasitesi ise 17 bin 800 kişi. Kulüp adına Passolig kartı alan kişi sayısı ise sadece 860.

29.7.2014Ekonomi
Üçüncü Hava Limanı için yapılan kamulaştırmalar kısmen durduruldu

Üçüncü Hava Limanı için yapılan kamulaştırmalar kısmen durduruldu

Mahkeme, 70 bin 855 metrekare arsaya sahip 4 arsa sahibinin açtığı davada TOKİ aleyhine karar verdi. Mahkeme, arsa bedeli olarak kararlaştırdığı 16 milyon 289 bin liranın TOKİ tarafından arsa sahiplerine ödenmemesi üzerine kamulaştırma kararını iptal etti. TOKİ'den yapılan açıklamada ise, "Havalimanı inşaatını engelleyici her hangi bir mahkeme kararı veya mülkiyet sorunu bulunmamaktadır" denildi.

4.7.2014Ekonomi
Gencebay’dan 25 Aralık ifadesi

Gencebay’dan 25 Aralık ifadesi

Orhan Gencebay 25 Aralık operasyonu kapsamında şüpheli olarak ifade verdi. Orhan Gencebay saat 14.00 sıralarında geldiği İstanbul Adliyesi’nde yaklaşık 1 saat kaldı. Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren Orhan Gencebay adliye çıkışında açıklama yapmadı.

20.6.2014Gündem
3. havalimanına kot ayarı

3. havalimanına kot ayarı

Kanal İstanbul gecikti, 3. havalimanı daha alçak olacak.

17.6.2014Ekonomi
150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak

150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak

KDV dahil 26 milyar 142 milyon Euro’luk yapım, işletme ve devir bedeliyle ihalesi yapılan 3. Havalimanı’nın adının temel atma töreninde Başbakan Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyordu. İnşaatı için 10.2 milyar Euro harcanacağı belirtilen projenin temeli atıldı ama adı sır kaldı.

8.6.2014Ekonomi
50 milyar doları garanti

50 milyar doları garanti

Yönetmeliği yasasından 1 yıl sonra çıkan dev projelere Hazine garantisi ilk etapta 50 milyar dolarlık projeleri kapsıyor. 50 milyar dolara henüz ihalesi yapılmayan ‘Kanal İstanbul’ ve eğitim yatırımları dahil değil.

23.4.2014Ekonomi
IC İçtaş, dev ihalede kazanan taraf oldu

IC İçtaş, dev ihalede kazanan taraf oldu

Kemerköy Termik Santrali ve Yeniköy Termik Santrali az önce tamamlandı. IC İçtaş ile Kalyon-Çelikler İnşaat arasında kıran-kırana geçen son turda kazanan taraf, üçüncü köprü projesini de üstlenen IC İçtaş oldu. 1 milyar 35 milyon dolar ile başlayan ihale süreci 2 milyar 671 milyon dolar ile tamamlandı. İçeride ihale yapılırker, dışarıda ise işçilerin eylemi vardı. Eyleme polis müdahalesi vardı.

18.4.2014Ekonomi
Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum

Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum

Gezi İddianamesinde 7.5 yıldan 29 yıla kadar hapsi istenen mimar Mücella Yapıcı hakkında açılan dava ile ilgili "Fark etmiyor açıkçası benim için. Çünkü artık öyle bir haldeyiz ki ben yaşamaya utanır oldum" dedi.

18.3.2014Gündem
'Kulaklarından tutar atarım hepsini'

'Kulaklarından tutar atarım hepsini'

İNTERNETE peş peşe düşen ses kayıtları bir yenisi daha eklendi.

14.3.2014Gündem
Büyük Gezi davası geliyor

Büyük Gezi davası geliyor

Ülke çapında milyonlarca kişiyi sokağa döken Gezi süreciyle ilgili binlerce kişinin yargılaması sürerken, 5 üyesine dava açılıp hakkındaki iddianame iade edilen Taksim Dayanışması, 7 ölüm ve binlerce yaralı adına, hükümete karşı en büyük toplu davayı açmaya hazırlanıyor. 180 bileşenden oluşan platformun ‘şüpheli’ 5 üyesi Hürriyet’e konuştu. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, açmaya hazırlandıkları davaya ilişkin “Dayanışma, kent yağmasına karşı şehirlerini koruyan bir örgüt. Suç örgütü, gencecik insanları öldüren, gözlerini çıkaran, binlercesini yaralayan polis şiddetinin emrini verenlerdir” dedi.

23.2.2014Gündem
Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı

Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’daki Seçim Üst Kurul toplantısının ardından saat 21.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi.

1.2.2014Gündem
CHP, Sabah-atv satışını sordu

CHP, Sabah-atv satışını sordu

Meclis Başkanlığı’na Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran tarafından verilen önergede, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması talebiyle Sabah-atv satışıyla ilgili iddialar soruldu.

1.2.2014Ekonomi
7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı

7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı

25 Aralık'ta başlatılan ikinci soruşturma dalgası çerçevesinde 7 işadamının ve 2 şirketin mallarına tedbir konma kararı verilmişti. 'Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 2. Dalgasında 7 işadamı ve 2 şirketin mal varlıklarına konan tedbir, soruşturmayı devralan savcılar tarafından kaldırıldı.

14.1.2014Gündem
Operasyondan 12 gün sonra tedbir devrede

Operasyondan 12 gün sonra tedbir devrede

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında 7 işadamı ve iki şirket için alınan mal varlıklarına tedbir kararı dün sabah uygulamaya geçti. İTO kayıtlarına hem şahıs hem de şirket bazında tedbir kararı işlendi.

8.1.2014Ekonomi
Ünlü iş adamlarına tedbir kararı uygulanmaya başladı

Ünlü iş adamlarına tedbir kararı uygulanmaya başladı

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada, nöbetçi mahkemenin gözaltına alınmasına karar verdiği 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin 25 Aralık 2013 tarihli karar bu sabahtan itibaren uygulanmaya başladı.

6.1.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Boruda manevi telif hakkımı istiyorum Cumhurbaşkanım

Boruda manevi telif hakkımı istiyorum Cumhurbaşkanım

GEÇEN perşembe günü Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu aradı:

19.10.2015Vahap MUNYAR
Tekirdağ Asyaport ve King Abdullah Economic City...

Tekirdağ Asyaport ve King Abdullah Economic City...

BAŞBAKAN Davutoğlu önceki akşam İzmir’de geniş katılımlı yemekte toplantıda, ‘Tekirdağ’ adını verek Türkiye’nin ilk transit konteyner limanı olacak Asyaport’a atıf yaptı.

Sümüklüböcek ve kaplumbağa

Sümüklüböcek ve kaplumbağa

Günlerdir beynimde rahmetli Bülent Ecevit’in Kıbrıs Barış Harekatı için yıllar önce söylediği şifreli cümle yankılanıp duruyor: “Ayşe tatile çıksın.”

Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu?

Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu?

GEÇEN cumartesi günü Cumhuriyet tarihinin en iddialı altyapı projelerinden biri olan İstanbul üçüncü havaalanının temel atma töreni şaşaalı bir ortamda icra edilirken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sahnede olmaması dikkat çekiciydi.

10.6.2014Sedat ERGİN
Türkiye’de üretilen sigarayı tüttür yüzde 82’si Maliye’nin olsun

Türkiye’de üretilen sigarayı tüttür yüzde 82’si Maliye’nin olsun

STFA İnşaat Grubu’nun Kuveyt Oil Company’nin (KOC) açtığı ihale üzerine üstlendiği Al Ahmedi Limanı kapasite genişletilmesi ve Abu Halifa’da yeni servis limanı inşaatını kapsayan “Small Boat Harbours” temel atma töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün heyetinde bulunan Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük’ü aradım:

6.4.2014Vahap MUNYAR
Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’

Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’

AÇIK ve net bir şekilde görülmektedir ki Türkiye bir hükümet tarafından yönetilmekten çok tek adam yönetimi anlayışıyla yönetilmekte, hükümet üyeleri bile önemli gelişmeleri haberlerden öğrenmektedir.

Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak

Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak

BİR kadın, İzmir’de Başbakan’a ayıp bir hareket çekti.

18.3.2014Ahmet HAKAN
Siyaset, emeklileri unuttu

Siyaset, emeklileri unuttu

Aldıkları üç kuruşluk zam da eridi gitti.

Akpınar’da son umut ‘30 Mart’

Akpınar’da son umut ‘30 Mart’

Akpınar’da yaşayan heyelan mağduru aileler olarak, dertlerimize çözüm bulacak başkan arıyoruz.

14.2.2014Fatih Tekeci
Gaziantep’teki 140 bin Suriyeli, fabrikalar için ‘ilaç’ gibi geldi

Gaziantep’teki 140 bin Suriyeli, fabrikalar için ‘ilaç’ gibi geldi

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte 2014’ün ilk ihracat verilerini açıklaması öncesinde cuma akşamı Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin (GAİB) merkezindeyiz.

2.2.2014Vahap MUNYAR