Aramanız :
Aradığınız kelime : "

kalyon_insaat

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

134  adet haber bulundu.


 • Bebek doğsun adını koyarız - kalyon_insaat
  Bebek doğsun adını koyarız13.02.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İBB Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte basın toplantısı düzenledi.Toplantıya Cengiz İnşaat’tan Mehmet Cengiz, MAPA İnşaat’tan Mehmet Nazif Günal, Kolin İnşaat’tan Naci Koloğlu ve Kalyon İnşaat’tan Mehmet Kalyoncu da katıldı.
 • Soma B Santralı’na 685.5 milyon dolar - kalyon_insaat
  Soma B Santralı’na 685.5 milyon dolar15.01.2015
  EkonomiSOMA Elektrik Üretim ve Ticaret’e ait Soma B termik santralı ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 685.5 milyon dolar ile Konya Şeker verdi.
 • Bakan Elvan'dan 3.Havalimanı açıklaması - kalyon_insaat
  Bakan Elvan'dan 3.Havalimanı açıklaması26.12.2014
  EkonomiUlaştırma ve Habercilik Bakanı Lütfü Elvan, 3.’üncü havalimanı inşaatı sahasında açıklamalarda bulunuyor.Bakan Elvan sahanın gerçekten bataklık olduğunu ancak dünyada havalimanı inşaatlarının bataklık zemine yapılabildiğini kaydetti.Bataklık zemini kurutma konusunda detay veren Elvan "Havalimanı sahasının dörtte üçlük bölümü bataklık konumunda, taban zemini çok sağlam olan bir yapıda değil.Zemini sağlamlaştırmak için dünyada da kullanılan Wick Drain tekniği kullanıyoruz" dedi.
 • Hamdi Akın'dan havalimanı açıklaması - kalyon_insaat
  Hamdi Akın'dan havalimanı açıklaması17.12.2014
  EkonomiBursa’da konuşan Akfen Holding ve TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, İstanbul’a 3’üncü havalimanı ile ilgili görüşlerini açıkladı.THY ile birlikte Londra’da yaşanan örnek gibi buraya da bir pist daha yapılmasını istediklerini söyleyen Akın, "Atatürk Havalimanı’nın kapasitesini 100 - 120 milyon yolcuya kavuşturmak için çok uğraştık.Tabii ki o da bir gün dolacaktı.İstanbul’a 3’üncü bir havalimanı elbette lazım.Ben olsaydım, yapılacak havalimanı bu kadar büyük tutmazdım, daha yapılabilir tutardım" dedi.Akın ayrıca İstanbul Yeşilköy'de bulunan Atatürk Havalimanı'nın yapımı üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen halen inşaat olduğunu belirtti.Hamdi Akın'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu TAV Havalimanları 3.havalimanı ihalesine girmişti.
 • Kasamıza para girmez çıkar - kalyon_insaat
  Kasamıza para girmez çıkar21.11.2014
  EkonomiÜçüncü havalimanını yapacak ortak girişim grubundan Limak Yatırım’ın Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, “Sorunlu zeminde hâlâ sondaj yapıyoruz.Kot düşürüldü iddiası asılsız.Hafriyat bayağı artacak.Bu artış maliyetimizi de arttıracak.Kasamıza, 2 milyar Euro girmeyeceği gibi artan maliyeti de biz karşılayacağız” yorumunu yaptı.
 • Saray’ın maketine izin çıkmadı - kalyon_insaat
  Saray’ın maketine izin çıkmadı16.11.2014
  GündemCUMHURBAŞKANLIĞI Sarayı’nın birebir maketinin Antalya’da düzenlenen yapı fuarında sergilenmesine izin verilmedi.Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine yaptırılan 207 bin metrekare alanı kapsayan, 1000 odalı ve maliyeti de 1 milyar 370 milyon lira olarak açıklanan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın maketi, İstanbul’da Kalyon Model Mimari Maket firmasına yaptırıldı.
 • Cumhurbaşkanlığı Sarayı maketine izin çıkmadı - kalyon_insaat
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı maketine izin çıkmadı15.11.2014
  GündemÖNCE Başbakanlık Kompleksi olarak planlanan, ardından Cumhurbaşkanlığı Konutu’na dönüştürülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın birebir maketinin sergilenmesine, Antalya’da düzenlenen yapı fuarında izin verilmedi.
 • TAV Sabiha Gökçen'de Nihat Özdemir'in hisselerini aldı - kalyon_insaat
  TAV Sabiha Gökçen'de Nihat Özdemir'in hisselerini aldı15.09.2014
  EkonomiTAV Havalimanları, Sabiha Gökçen’deki Limak Holding’e ait yüzde 40 hisseyi satın aldı.Bu satın alma açıklaması, 3.Havalimanı ihalesinde kıyasıya yarışan rakipler arasındaki polemiği de akla getirdi.Limak’ın patronu Nihat Özdemir, TAV’ın ortaklarından Hamdi Akın ve TAV CEO’su Sani Şener’e yönelik tartışma yaratacak açıklamalar yapmıştı.Hürriyet’te yer alan açıklamasında Özdemir, Akın için “Ben şantiyeleri o Londra’ları geziyor” Şener için ise “Bu işi (havalimanı işletmeciliği) Sani’den daha iyi biliriz” demişti.Tartışma yaratan sözlere ilişkin Akın’dan ise ‘yakışıksız bir açıklama” yanıtı gelmişti.
 • 135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı - kalyon_insaat
  135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı29.07.2014
  EkonomiBu sezon ismini İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak değiştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor 135 milyon liraya mal olan stadına bugün kavuşuyor.Boz Baykuşlar adlı küçük bir grubun desteklediği futbol kulübünün yeni stadının kapasitesi ise 17 bin 800 kişi.Kulüp adına Passolig kartı alan kişi sayısı ise sadece 860.
 • Ayşe ARAL - Kelebek

  Sümüklüböcek ve kaplumbağa - kalyon_insaat
  Sümüklüböcek ve kaplumbağa11.07.2014
  YazarlarGünlerdir beynimde rahmetli Bülent Ecevit’in Kıbrıs Barış Harekatı için yıllar önce söylediği şifreli cümle yankılanıp duruyor: “Ayşe tatile çıksın.”
 • Üçüncü Hava Limanı için yapılan kamulaştırmalar kısmen durduruldu - kalyon_insaat
  Üçüncü Hava Limanı için yapılan kamulaştırmalar kısmen durduruldu04.07.2014
  EkonomiMahkeme, 70 bin 855 metrekare arsaya sahip 4 arsa sahibinin açtığı davada TOKİ aleyhine karar verdi.Mahkeme, arsa bedeli olarak kararlaştırdığı 16 milyon 289 bin liranın TOKİ tarafından arsa sahiplerine ödenmemesi üzerine kamulaştırma kararını iptal etti.TOKİ'den yapılan açıklamada ise, "Havalimanı inşaatını engelleyici her hangi bir mahkeme kararı veya mülkiyet sorunu bulunmamaktadır" denildi.
 • Deniz SİPAHİ

  Dünyanın en meşhur çukuru - kalyon_insaat
  Dünyanın en meşhur çukuru28.06.2014
  Yazarlar
 • Gencebay’dan 25 Aralık ifadesi - kalyon_insaat
  Gencebay’dan 25 Aralık ifadesi20.06.2014
  GündemOrhan Gencebay 25 Aralık operasyonu kapsamında şüpheli olarak ifade verdi.Orhan Gencebay saat 14.00 sıralarında geldiği İstanbul Adliyesi’nde yaklaşık 1 saat kaldı.Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren Orhan Gencebay adliye çıkışında açıklama yapmadı.
 • 3.havalimanına kot ayarı - kalyon_insaat
  3.havalimanına kot ayarı17.06.2014
  EkonomiKanal İstanbul gecikti, 3.havalimanı daha alçak olacak.
 • Sedat ERGİN

  Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu? - kalyon_insaat
  Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu?10.06.2014
  YazarlarGEÇEN cumartesi günü Cumhuriyet tarihinin en iddialı altyapı projelerinden biri olan İstanbul üçüncü havaalanının temel atma töreni şaşaalı bir ortamda icra edilirken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sahnede olmaması dikkat çekiciydi.
 • 150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak - kalyon_insaat
  150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olacak08.06.2014
  EkonomiKDV dahil 26 milyar 142 milyon Euro’luk yapım, işletme ve devir bedeliyle ihalesi yapılan 3.Havalimanı’nın adının temel atma töreninde Başbakan Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyordu.İnşaatı için 10.2 milyar Euro harcanacağı belirtilen projenin temeli atıldı ama adı sır kaldı.
 • 50 milyar doları garanti - kalyon_insaat
  50 milyar doları garanti23.04.2014
  EkonomiYönetmeliği yasasından 1 yıl sonra çıkan dev projelere Hazine garantisi ilk etapta 50 milyar dolarlık projeleri kapsıyor.50 milyar dolara henüz ihalesi yapılmayan ‘Kanal İstanbul’ ve eğitim yatırımları dahil değil.
 • IC İçtaş, dev ihalede kazanan taraf oldu - kalyon_insaat
  IC İçtaş, dev ihalede kazanan taraf oldu18.04.2014
  EkonomiKemerköy Termik Santrali ve Yeniköy Termik Santrali az önce tamamlandı.IC İçtaş ile Kalyon-Çelikler İnşaat arasında kıran-kırana geçen son turda kazanan taraf, üçüncü köprü projesini de üstlenen IC İçtaş oldu.1 milyar 35 milyon dolar ile başlayan ihale süreci 2 milyar 671 milyon dolar ile tamamlandı.İçeride ihale yapılırker, dışarıda ise işçilerin eylemi vardı.Eyleme polis müdahalesi vardı.
 • Vahap MUNYAR

  Türkiye’de üretilen sigarayı tüttür yüzde 82’si Maliye’nin olsun - kalyon_insaat
  Türkiye’de üretilen sigarayı tüttür yüzde 82’si Maliye’nin olsun06.04.2014
  YazarlarSTFA İnşaat Grubu’nun Kuveyt Oil Company’nin (KOC) açtığı ihale üzerine üstlendiği Al Ahmedi Limanı kapasite genişletilmesi ve Abu Halifa’da yeni servis limanı inşaatını kapsayan “Small Boat Harbours” temel atma töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün heyetinde bulunan Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük’ü aradım:
 • Yalçın BAYER

  Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’ - kalyon_insaat
  Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’20.03.2014
  YazarlarAÇIK ve net bir şekilde görülmektedir ki Türkiye bir hükümet tarafından yönetilmekten çok tek adam yönetimi anlayışıyla yönetilmekte, hükümet üyeleri bile önemli gelişmeleri haberlerden öğrenmektedir.
 • Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum - kalyon_insaat
  Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum18.03.2014
  GündemGezi İddianamesinde 7.5 yıldan 29 yıla kadar hapsi istenen mimar Mücella Yapıcı hakkında açılan dava ile ilgili "Fark etmiyor açıkçası benim için.Çünkü artık öyle bir haldeyiz ki ben yaşamaya utanır oldum" dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak - kalyon_insaat
  Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak18.03.2014
  YazarlarBİR kadın, İzmir’de Başbakan’a ayıp bir hareket çekti.
 • 'Kulaklarından tutar atarım hepsini' - kalyon_insaat
  'Kulaklarından tutar atarım hepsini'14.03.2014
  GündemİNTERNETE peş peşe düşen ses kayıtları bir yenisi daha eklendi.
 • Yalçın BAYER

  Siyaset, emeklileri unuttu - kalyon_insaat
  Siyaset, emeklileri unuttu09.03.2014
  YazarlarAldıkları üç kuruşluk zam da eridi gitti.
 • Büyük Gezi davası geliyor - kalyon_insaat
  Büyük Gezi davası geliyor23.02.2014
  GündemÜlke çapında milyonlarca kişiyi sokağa döken Gezi süreciyle ilgili binlerce kişinin yargılaması sürerken, 5 üyesine dava açılıp hakkındaki iddianame iade edilen Taksim Dayanışması, 7 ölüm ve binlerce yaralı adına, hükümete karşı en büyük toplu davayı açmaya hazırlanıyor.180 bileşenden oluşan platformun ‘şüpheli’ 5 üyesi Hürriyet’e konuştu.İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, açmaya hazırlandıkları davaya ilişkin “Dayanışma, kent yağmasına karşı şehirlerini koruyan bir örgüt.Suç örgütü, gencecik insanları öldüren, gözlerini çıkaran, binlercesini yaralayan polis şiddetinin emrini verenlerdir” dedi.
 • Fatih Tekeci

  Akpınar’da son umut ‘30 Mart’ - kalyon_insaat
  Akpınar’da son umut ‘30 Mart’14.02.2014
  YazarlarAkpınar’da yaşayan heyelan mağduru aileler olarak, dertlerimize çözüm bulacak başkan arıyoruz.
 • Vahap MUNYAR

  Gaziantep’teki 140 bin Suriyeli, fabrikalar için ‘ilaç’ gibi geldi - kalyon_insaat
  Gaziantep’teki 140 bin Suriyeli, fabrikalar için ‘ilaç’ gibi geldi02.02.2014
  YazarlarTÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte 2014’ün ilk ihracat verilerini açıklaması öncesinde cuma akşamı Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin (GAİB) merkezindeyiz.
 • Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı - kalyon_insaat
  Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı01.02.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’daki Seçim Üst Kurul toplantısının ardından saat 21.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi.
 • CHP, Sabah-atv satışını sordu - kalyon_insaat
  CHP, Sabah-atv satışını sordu01.02.2014
  EkonomiMeclis Başkanlığı’na Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran tarafından verilen önergede, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması talebiyle Sabah-atv satışıyla ilgili iddialar soruldu.
 • 7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı - kalyon_insaat
  7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı14.01.2014
  Gündem25 Aralık'ta başlatılan ikinci soruşturma dalgası çerçevesinde 7 işadamının ve 2 şirketin mallarına tedbir konma kararı verilmişti.'Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 2.Dalgasında 7 işadamı ve 2 şirketin mal varlıklarına konan tedbir, soruşturmayı devralan savcılar tarafından kaldırıldı.
 • Operasyondan 12 gün sonra tedbir devrede - kalyon_insaat
  Operasyondan 12 gün sonra tedbir devrede08.01.2014
  EkonomiYOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında 7 işadamı ve iki şirket için alınan mal varlıklarına tedbir kararı dün sabah uygulamaya geçti.İTO kayıtlarına hem şahıs hem de şirket bazında tedbir kararı işlendi.
 • Ünlü iş adamlarına tedbir kararı uygulanmaya başladı - kalyon_insaat
  Ünlü iş adamlarına tedbir kararı uygulanmaya başladı06.01.2014
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada, nöbetçi mahkemenin gözaltına alınmasına karar verdiği 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin 25 Aralık 2013 tarihli karar bu sabahtan itibaren uygulanmaya başladı.
 • Tedbir kalktı - kalyon_insaat
  Tedbir kalktı01.01.2014
  Gündem‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ kapsamında tutuklanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in malları üzerine konulan tedbir kararı mahkemeye yapılan itiraz üzerine kaldırıldı.Savcı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınmasına karar verilen 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin karar ise hiçbir kuruma gönderilmediği için uygulamaya konulmadı.
 • Yalçın BAYER

  Herkes, her zaman kandırılamaz - kalyon_insaat
  Herkes, her zaman kandırılamaz31.12.2013
  Yazarlar“2005’li yılların aktörleri, 2013 yılında da işbaşında” diye bir basın toplantısı düzenledi, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart.
 • Mal varlıklarına tedbir kararı - kalyon_insaat
  Mal varlıklarına tedbir kararı28.12.2013
  EkonomiİSTANBUL Terörle Mücade Kanunu’nun 10’uncu maddesi ile yetkili Cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş, önceki gün ikinci soruşturma dalgası kapsamında gözaltına alınmasını istediği 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasını istedi.
 • Yedi ünlü işadamı için büyük şok - kalyon_insaat
  Yedi ünlü işadamı için büyük şok27.12.2013
  Ekonomi25 Aralık'ta başlatılan ikinci soruşturma dalgası çerçevesinde 7 işadamının ve 2 şirketin mallarına tedbir konma kararı verildi.Bu işadamlarından Mehmet Cengiz, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, ellerine böyle bir karar ulaşmadığını söyledi.Ancak savcılık tedbir kararını doğrularken, ilgili belgelere de Hürriyet ulaştı.
 • Sabah-ATV’nin yeni patronu Kalyon - kalyon_insaat
  Sabah-ATV’nin yeni patronu Kalyon21.12.2013
  EkonomiÇALIK Grubu 2007 yılında 1.1 milyar dolara TMSF’den satın aldığı Sabah gazetesi ve ATV televizyonu’nu Kalyon Grubu’na sattı.
 • Sabah ve ATV Kalyon'a satıldı - kalyon_insaat
  Sabah ve ATV Kalyon'a satıldı20.12.2013
  EkonomiSabah Gazetesi ve ATV televizyonu Kalyon İnşaat'a satıldı.Konuyla ilgili Rekabet Kurulu kararı da az önce yayınlandı.
 • 100 milyar TL'lik ihale devi medyaya girdi - kalyon_insaat
  100 milyar TL'lik ihale devi medyaya girdi20.12.2013
  EkonomiSon yıllarda aldığı işlerin toplam büyüklüğü 100 milyar TL’ye yaklaşan Kalyon İnşaat, Sabah ve ATV'yi alarak medyaya girdi.Şirketin Taksim Yayalaştırma’dan Kıbrıs’a içmesuyuna, metrobüs inşaatından Bakırköy Adliyesi'ne kadar aldığı bir çok ihale bulunuyor.
 • Turkuvaz Medya'da flaş gelişme - kalyon_insaat
  Turkuvaz Medya'da flaş gelişme20.12.2013
  EkonomiKalyon İnşaat'ın Sabah-ATV Grubu'nu satın almasının ardından gruba bağlı olan yedi dergi kapatıldı.
 • Limak'tan ATV açıklaması - kalyon_insaat
  Limak'tan ATV açıklaması23.11.2013
  EkonomiÇalık Grubu'nun Atv'yi sattığı iddia edilen konsorsiyum bir açıklama yaparak haberleri yalanladı.
 • Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna üç ortak talip - kalyon_insaat
  Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna üç ortak talip08.10.2013
  EkonomiMecidiyeköy - Mahmutbey (Şişli-Kağıthane-Eyüp-Gaziosmanpaşa-Esenler-Bağcılar) metro hattı ihalesinde en düşük teklifi 849 milyon 440 bin lira ile Gülermak Ağır Sanayi İnşaat, Kolin İnşaat ve Kalyon İnşaat'ın oluşturduğu konsorsiyum verdi.
 • Vahap MUNYAR

  ABD’de Yatırım Ajansı’na ‘Yeni havalimanı ihalesinde fahiş fiyat oluştu’ sorusu - kalyon_insaat
  ABD’de Yatırım Ajansı’na ‘Yeni havalimanı ihalesinde fahiş fiyat oluştu’ sorusu04.10.2013
  YazarlarBAŞBAKANLIK Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı’nın “Türkiye’ye Yatırım Çekme Milli Takımı” diye tanımladığı ekiple birlikte New York’ta bir danışmanlık şirketinin merkezindeyiz.
 • Erbil, suyunu Zap’tan alacak - kalyon_insaat
  Erbil, suyunu Zap’tan alacak23.09.2013
  EkonomiTürkiye’nin önde gelen müteahhitlik firmalarından STFA’nın, Kalyon-Fernas ortak girişimi olarak aldığı Erbil içme suyu hattı iyileştirmesi ve Dohuk dağıtım şebekesi projesinin startı verildi.
 • Vahap MUNYAR

  Lanetlediğiniz insan camiye gelebilir mi - kalyon_insaat
  Lanetlediğiniz insan camiye gelebilir mi23.08.2013
  YazarlarKURMEL Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, Genel Korrdinatörü Atilla Alptekin ve Ekonomi Müdürümüz Sefer Levent’le birlikte Akmetal ile Pınar Madencilik’in işletmelerini gezdikten sonra Aladağ’dan Adana’ya geçerken ilçe merkezindeki caminin minaresinin alt bölümüne asılı iki yeşil ışıklı tabela dikkatimi çekti.
 • Vahap MUNYAR

  Türk imam Mescid-i Aksa’da 96 yıl sonra tespih namazı kıldırdı, işadamları saf tuttu - kalyon_insaat
  Türk imam Mescid-i Aksa’da 96 yıl sonra tespih namazı kıldırdı, işadamları saf tuttu07.08.2013
  YazarlarWITTOUR Yönetim Kurulu Başkanı, ilahiyat doktoru Erkan Aydın, bu yıl Miraç Kandili’ne denk gelen gece Kudüs turuna götürdüğü bir grupla Mescid-i Aksa’da yatsı namazının ardından “tespih namazı”na durdu.
 • İhale üçlüsü Akşam ve SKY 360’ı da aldı - kalyon_insaat
  İhale üçlüsü Akşam ve SKY 360’ı da aldı20.07.2013
  EkonomiÇukurova Grubu’nun borçlarından dolayı el koyduğu Akşam gazetesi, SKY 360 televizyonu, Alem FM ve Alem dergisi 60 milyon dolara Kolin-Limak-Cengiz ortaklığına satıldı.
 • İlk önce inşaat sonra enerjide devleştiler - kalyon_insaat
  İlk önce inşaat sonra enerjide devleştiler19.07.2013
  EkonomiAkşam Gazetesi ve SKY360 TV'yi alarak medya sektörüne giren Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı, inşaat sektörüyle başladıkları yollarına enerji alanında aldıkları dört dağıtım şirketiyle büyüyerek devam ettiler.Son yıllarda yapılan tüm büyük özelleştirme ve ihalelerde iddalı olan “muhteşem üçlü” en son 3.havalimanı ihalesini kazandı.
 • Gila BENMAYOR

  Gayrimenkul sektörü Gezi’den ders çıkarır mı? - kalyon_insaat
  Gayrimenkul sektörü Gezi’den ders çıkarır mı?12.07.2013
  YazarlarŞU geçtiğimiz birkaç hafta süresince imar ve şehircilikle ilgili tanık olduğumuz gelişmeler hayli kafa karıştırıcı.
 • Yalçın BAYER

  3.havalimanı ihalesi ne kadar şeffaf oldu - kalyon_insaat
  3.havalimanı ihalesi ne kadar şeffaf oldu02.07.2013
  Yazarlar3.HAVALİMANI ihalesi geçen 3 Mayıs’ta yapıldı; 25 yıllık kira bedeli için en yüksek teklifi 22 milyar 152 milyon Euro ile Limak, Kolin, Cengiz İnşaat, Mapa İnşaat ve Kalyon İnşaat ortak girişimi verdi.