Arşiv

Kalyon İnşaat

Kalyon İnşaat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kalyon İnşaat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 164 Kalyon İnşaat haberi bulunmuştur.

Kalyon İnşaat Haberleri

Hasen Yapı dev ihalenin sürpriz firması

Hasen Yapı dev ihalenin sürpriz firması

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu projesini kazanan firmalar açıklandı. Buna göre, projenin Asya kısmını Limak-Cengiz İnşaat Ortak Girişim Grubu, Avrupa kısmını ise Kolin-Kalyon İnşaat - Hasen Yapı AŞ Ortak Girişim Grubu kazandı. Toplam yatırım bedeli 7 milyar lira olarak hesaplanan projenin yüklenici firmalarından 4’ü, aynı zamanda 3. Havalimanı projesinin de yüklenicileri. İhalenin sürprizi Hasen Yapı’nın ortakları arasında ise MÜSİAD Başkanı Nail Olpak da bulunuyor.

18.5.2016Ekonomi
3. Köprü bağlantı yolları için ihale yapıldı

3. Köprü bağlantı yolları için ihale yapıldı

Toplam yatırım bedeli 7 milyar lirayı aşacak Kuzey Marmara otoyolu projesinin Asya kısmını Limak İnşaat-Cengiz İnşaat ortak girişim grubu; Avrupa kısmını ise Kolin İnşaat-Kalyon İnşaat-Hasen Yapı AŞ Ortak Girişim Grubu kazandı.

17.5.2016Ekonomi
Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine 8 firmadan teklif

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine 8 firmadan teklif

Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi (bağlantı yolları dahil) işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesinde 8 firma teklif sundu.

4.5.2016Ekonomi
Sabuncubeli tüneli açılış tarihi açıklandı

Sabuncubeli tüneli açılış tarihi açıklandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa- İzmir arasında yapımı devam eden Sabuncubeli Tüneli’nin 2017 yılının sonunda tamamlanarak, hizmete açılacağını söyledi.

22.2.2016Ege
Sabuncubeli'nde son durum

Sabuncubeli'nde son durum

İZMİR- Manisa arasını karayoluyla 15 dakikaya indirmek için 4 yıl önce yapımına başlanan, ancak geçen yıl yüklenici firmanın iflas etmesiyle çalışmaların durduğu Sabuncubeli Tüneli'nde çalışmalar yeniden başladı. İflas eden şirketin işçilere olan borcunu devletin ödediği, tünellerin tamamlanması için yaklaşık 150 milyon lira daha harcanacağı açıklandı. Çalışmaların devam ettiği tünelde İzmir girişine göre soldaki tüpte bin 500, sağdaki tüpte bin 650 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.

12.10.2015Ege
İran fırsatlar sunuyor

İran fırsatlar sunuyor

EKONOMİ Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım Başkanlığı’ndaki Türk iş heyeti, 8-11 Ağustos 2015 tarihleri arasında İran’ı ziyaret etti. Heyette yer alan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Nurettin Tarakçıoğlu, ziyaretle ilgili bilgi verdi.

14.8.2015Ege
Yavruvatana barış suyu

Yavruvatana barış suyu

1.6 milyar TL yatırımla Toroslar’ın memba suyunu 29 Ekim’den itibaren yavruvatan Kuzey Kıbrıs da içecek. Dünyada ilk kez deniz altından askılı boru sistemiyle KKTC’ye su gönderilecek projede 66.5 kilometrelik su hattının son borusu dün eklendi. Su Türk ve KKTC hükümetlerinin kararıyla istenirse Rum kesimine de verilecek.

8.8.2015Ekonomi
Sabuncubeli Tüneli inşaatı yeniden başlıyor

Sabuncubeli Tüneli inşaatı yeniden başlıyor

İZMİR- Manisa Karayolu’nun 21’inci kilometresinde yapımına başlanan, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde yüklenici Koçoğlu Şirketler Grubu’nun iflas etmesi nedeniyle inşaat çalışmaları duran Sabuncubeli Tüneli’nin inşaatına yeniden başlanacak. Keskin virajlarla dolu Sabuncubeli rampasına alternatif olarak yapılan tünelin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor. DHA’nın havadan görüntülediği tünelin tamamlanması durumunda birçok kazanın da önüne geçilmiş olacak.

4.8.2015Ege
Sabuncubeli Tüneli 2018'de tamamlanacak

Sabuncubeli Tüneli 2018'de tamamlanacak

İzmir- Manisa Karayolu’nun 21’inci kilometresinde yapımına başlanan, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde yüklenici Koçoğlu Şirketler Grubu’nun iflas etmesi nedeniyle inşaat çalışmaları duran Sabuncubeli Tüneli’nin inşaatına yeniden başlanacak. Keskin virajlarla dolu Sabuncubeli rampasına alternatif olarak yapılan tünelin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

2.8.2015Ekonomi
‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

Üçüncü havalimanının yapımında çalışan işçilere verilecek 2 bin 500 liralık bayram ikramiyesine ilişkin Kalyon İnşaat’ın sahibi Cemal Kalyoncu “Biz ‘Çılgın Beşli’yiz. Cumhurbaşkanımız, iftarda şantiyemize gelerek bizi şereflendirdi. Biz de onun şerefine işçilerimize bayram harçlığı, bayram ikramiyesi verdik” diye konuştu.

17.7.2015Ekonomi
Erdoğan-Celal Doğan görüşmesinden: CHP ile zor yaparız başkan

Erdoğan-Celal Doğan görüşmesinden: CHP ile zor yaparız başkan

Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatan HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, koalisyon konusunda, Erdoğan'ın "CHP ile zor yaparız" ifadelerini kullandığını söyledi.

12.7.2015Gündem
Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

MHP Milletvekili adayı Meral Akşener, CNN Türk televizyonunda konuştu. Akşener, kendisi hakkında ortaya atılan kaset iddiaları ilgili olarak mahkemeye şikayette bulunduğunu ve RTÜK’e müracaat etiğini açıkladı. Akşener, ayrıca kadının şeref ve namusunun devleti yönetenlere ait olduğunu belirterek "Bundan sonrası bu ülkeyi yönetenlerin işidir" diye konuştu. ''Bu iki taraftan da hiçbir şey çıkmıyorsa o zaman bu iki kişinin birisi Müslüman olduğunu söylüyor. Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak'' diyen Akşener, ''Ben de Müslüman bir Türk kadını olarak kısas hakkım doğacak. İftiranın karşılığı ilgiliye 80 adet değnek atmaktır'' ifadelerini kullandı.

13.5.2015Gündem
Bebek doğsun adını koyarız

Bebek doğsun adını koyarız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İBB Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Cengiz İnşaat’tan Mehmet Cengiz, MAPA İnşaat’tan Mehmet Nazif Günal, Kolin İnşaat’tan Naci Koloğlu ve Kalyon İnşaat’tan Mehmet Kalyoncu da katıldı.

13.2.2015Ekonomi
Soma B Santralı’na 685.5 milyon dolar

Soma B Santralı’na 685.5 milyon dolar

SOMA Elektrik Üretim ve Ticaret’e ait Soma B termik santralı ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 685.5 milyon dolar ile Konya Şeker verdi.

15.1.2015Ekonomi
Eğitim-Kültür Vakfı kurdu

Eğitim-Kültür Vakfı kurdu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, kardeşi Serhat Albayrak ve Kalyon İnşaat’ın sahibi Ömer Faruk Kalyoncu ile birlikte eğitim vakfı kurdu.

3.10.2014Gündem
135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı

135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı

Bu sezon ismini İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak değiştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor 135 milyon liraya mal olan stadına bugün kavuşuyor. Boz Baykuşlar adlı küçük bir grubun desteklediği futbol kulübünün yeni stadının kapasitesi ise 17 bin 800 kişi. Kulüp adına Passolig kartı alan kişi sayısı ise sadece 860.

28.7.2014Ekonomi
Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum

Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum

Gezi İddianamesinde 7.5 yıldan 29 yıla kadar hapsi istenen mimar Mücella Yapıcı hakkında açılan dava ile ilgili "Fark etmiyor açıkçası benim için. Çünkü artık öyle bir haldeyiz ki ben yaşamaya utanır oldum" dedi.

18.3.2014Gündem
'Kulaklarından tutar atarım hepsini'

'Kulaklarından tutar atarım hepsini'

İNTERNETE peş peşe düşen ses kayıtları bir yenisi daha eklendi.

14.3.2014Gündem
Büyük Gezi davası geliyor

Büyük Gezi davası geliyor

Ülke çapında milyonlarca kişiyi sokağa döken Gezi süreciyle ilgili binlerce kişinin yargılaması sürerken, 5 üyesine dava açılıp hakkındaki iddianame iade edilen Taksim Dayanışması, 7 ölüm ve binlerce yaralı adına, hükümete karşı en büyük toplu davayı açmaya hazırlanıyor. 180 bileşenden oluşan platformun ‘şüpheli’ 5 üyesi Hürriyet’e konuştu. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, açmaya hazırlandıkları davaya ilişkin “Dayanışma, kent yağmasına karşı şehirlerini koruyan bir örgüt. Suç örgütü, gencecik insanları öldüren, gözlerini çıkaran, binlercesini yaralayan polis şiddetinin emrini verenlerdir” dedi.

23.2.2014Gündem
Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı

Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’daki Seçim Üst Kurul toplantısının ardından saat 21.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi.

1.2.2014Gündem
CHP, Sabah-atv satışını sordu

CHP, Sabah-atv satışını sordu

Meclis Başkanlığı’na Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran tarafından verilen önergede, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması talebiyle Sabah-atv satışıyla ilgili iddialar soruldu.

1.2.2014Ekonomi
7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı

7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı

25 Aralık'ta başlatılan ikinci soruşturma dalgası çerçevesinde 7 işadamının ve 2 şirketin mallarına tedbir konma kararı verilmişti. 'Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 2. Dalgasında 7 işadamı ve 2 şirketin mal varlıklarına konan tedbir, soruşturmayı devralan savcılar tarafından kaldırıldı.

14.1.2014Gündem
Operasyondan 12 gün sonra tedbir devrede

Operasyondan 12 gün sonra tedbir devrede

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında 7 işadamı ve iki şirket için alınan mal varlıklarına tedbir kararı dün sabah uygulamaya geçti. İTO kayıtlarına hem şahıs hem de şirket bazında tedbir kararı işlendi.

8.1.2014Ekonomi
Ünlü iş adamlarına tedbir kararı uygulanmaya başladı

Ünlü iş adamlarına tedbir kararı uygulanmaya başladı

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada, nöbetçi mahkemenin gözaltına alınmasına karar verdiği 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin 25 Aralık 2013 tarihli karar bu sabahtan itibaren uygulanmaya başladı.

6.1.2014Gündem
Tedbir kalktı

Tedbir kalktı

‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ kapsamında tutuklanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in malları üzerine konulan tedbir kararı mahkemeye yapılan itiraz üzerine kaldırıldı. Savcı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınmasına karar verilen 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin karar ise hiçbir kuruma gönderilmediği için uygulamaya konulmadı.

1.1.2014Gündem
Mal varlıklarına tedbir kararı

Mal varlıklarına tedbir kararı

İSTANBUL Terörle Mücade Kanunu’nun 10’uncu maddesi ile yetkili Cumhuriyet savcısı Muammer Akkaş, önceki gün ikinci soruşturma dalgası kapsamında gözaltına alınmasını istediği 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasını istedi.

28.12.2013Ekonomi
Yedi ünlü işadamı için büyük şok

Yedi ünlü işadamı için büyük şok

25 Aralık'ta başlatılan ikinci soruşturma dalgası çerçevesinde 7 işadamının ve 2 şirketin mallarına tedbir konma kararı verildi. Bu işadamlarından Mehmet Cengiz, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, ellerine böyle bir karar ulaşmadığını söyledi. Ancak savcılık tedbir kararını doğrularken, ilgili belgelere de Hürriyet ulaştı.

27.12.2013Ekonomi
Sabah-ATV’nin yeni patronu Kalyon

Sabah-ATV’nin yeni patronu Kalyon

ÇALIK Grubu 2007 yılında 1.1 milyar dolara TMSF’den satın aldığı Sabah gazetesi ve ATV televizyonu’nu Kalyon Grubu’na sattı.

21.12.2013Ekonomi
Turkuvaz Medya'da flaş gelişme

Turkuvaz Medya'da flaş gelişme

Kalyon İnşaat'ın Sabah-ATV Grubu'nu satın almasının ardından gruba bağlı olan yedi dergi kapatıldı.

20.12.2013Ekonomi
100 milyar TL'lik ihale devi medyaya girdi

100 milyar TL'lik ihale devi medyaya girdi

Son yıllarda aldığı işlerin toplam büyüklüğü 100 milyar TL’ye yaklaşan Kalyon İnşaat, Sabah ve ATV'yi alarak medyaya girdi. Şirketin Taksim Yayalaştırma’dan Kıbrıs’a içmesuyuna, metrobüs inşaatından Bakırköy Adliyesi'ne kadar aldığı bir çok ihale bulunuyor.

20.12.2013Ekonomi
Sabah ve ATV Kalyon'a satıldı

Sabah ve ATV Kalyon'a satıldı

Sabah Gazetesi ve ATV televizyonu Kalyon İnşaat'a satıldı. Konuyla ilgili Rekabet Kurulu kararı da az önce yayınlandı.

20.12.2013Ekonomi
Limak'tan ATV açıklaması

Limak'tan ATV açıklaması

Çalık Grubu'nun Atv'yi sattığı iddia edilen konsorsiyum bir açıklama yaparak haberleri yalanladı.

23.11.2013Ekonomi
Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna üç ortak talip

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna üç ortak talip

Mecidiyeköy - Mahmutbey (Şişli-Kağıthane-Eyüp-Gaziosmanpaşa-Esenler-Bağcılar) metro hattı ihalesinde en düşük teklifi 849 milyon 440 bin lira ile Gülermak Ağır Sanayi İnşaat, Kolin İnşaat ve Kalyon İnşaat'ın oluşturduğu konsorsiyum verdi.

8.10.2013Ekonomi
Erbil, suyunu Zap’tan alacak

Erbil, suyunu Zap’tan alacak

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik firmalarından STFA’nın, Kalyon-Fernas ortak girişimi olarak aldığı Erbil içme suyu hattı iyileştirmesi ve Dohuk dağıtım şebekesi projesinin startı verildi.

23.9.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

KKTC’ye suyu götüren boruyu yaptık dağıtımı işletmeye talip olmadık

KKTC’ye suyu götüren boruyu yaptık dağıtımı işletmeye talip olmadık

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan gezisine katılan Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu’ya “KKTC’ye Su Temin Projesi”yle giden suyun denize akması konusunu sordum:

31.12.2015Haber Yazıları
Yeni katalizör geliştirdi adını ‘Nanobursa’ koydu

Yeni katalizör geliştirdi adını ‘Nanobursa’ koydu

NEW York’taki Stevens Institute of Tecnology Highly Filled Materials Institute’un kurucu Direktörü Prof. Dilhan M. Kalyon, geçen yıl bir gece yatarken yeni geliştirdikleri katalizöre (kimyasal reaksiyonlarda yeni bir hızlandırıcı) isim düşünürken memleketi Bursa aklına geldi:

29.11.2015Haber Yazıları
Boruda manevi telif hakkımı istiyorum Cumhurbaşkanım

Boruda manevi telif hakkımı istiyorum Cumhurbaşkanım

GEÇEN perşembe günü Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu aradı:

18.10.2015 Vahap MUNYAR
Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu?

Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu?

GEÇEN cumartesi günü Cumhuriyet tarihinin en iddialı altyapı projelerinden biri olan İstanbul üçüncü havaalanının temel atma töreni şaşaalı bir ortamda icra edilirken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sahnede olmaması dikkat çekiciydi.

10.6.2014Sedat ERGİN
Türkiye’de üretilen sigarayı tüttür yüzde 82’si Maliye’nin olsun

Türkiye’de üretilen sigarayı tüttür yüzde 82’si Maliye’nin olsun

STFA İnşaat Grubu’nun Kuveyt Oil Company’nin (KOC) açtığı ihale üzerine üstlendiği Al Ahmedi Limanı kapasite genişletilmesi ve Abu Halifa’da yeni servis limanı inşaatını kapsayan “Small Boat Harbours” temel atma töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün heyetinde bulunan Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük’ü aradım:

6.4.2014Vahap MUNYAR
Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’

Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’

AÇIK ve net bir şekilde görülmektedir ki Türkiye bir hükümet tarafından yönetilmekten çok tek adam yönetimi anlayışıyla yönetilmekte, hükümet üyeleri bile önemli gelişmeleri haberlerden öğrenmektedir.

20.3.2014Yalçın BAYER
Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak

Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak

BİR kadın, İzmir’de Başbakan’a ayıp bir hareket çekti.

18.3.2014Ahmet HAKAN
Siyaset, emeklileri unuttu

Siyaset, emeklileri unuttu

Aldıkları üç kuruşluk zam da eridi gitti.

9.3.2014Yalçın BAYER
Akpınar’da son umut ‘30 Mart’

Akpınar’da son umut ‘30 Mart’

Akpınar’da yaşayan heyelan mağduru aileler olarak, dertlerimize çözüm bulacak başkan arıyoruz.

14.2.2014Fatih Tekeci
Gaziantep’teki 140 bin Suriyeli, fabrikalar için ‘ilaç’ gibi geldi

Gaziantep’teki 140 bin Suriyeli, fabrikalar için ‘ilaç’ gibi geldi

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte 2014’ün ilk ihracat verilerini açıklaması öncesinde cuma akşamı Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin (GAİB) merkezindeyiz.

2.2.2014Vahap MUNYAR
Herkes, her zaman kandırılamaz

Herkes, her zaman kandırılamaz

“2005’li yılların aktörleri, 2013 yılında da işbaşında” diye bir basın toplantısı düzenledi, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart...

31.12.2013Yalçın BAYER
Lanetlediğiniz insan camiye gelebilir mi

Lanetlediğiniz insan camiye gelebilir mi

KURMEL Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, Genel Korrdinatörü Atilla Alptekin ve Ekonomi Müdürümüz Sefer Levent’le birlikte Akmetal ile Pınar Madencilik’in işletmelerini gezdikten sonra Aladağ’dan Adana’ya geçerken ilçe merkezindeki caminin minaresinin alt bölümüne asılı iki yeşil ışıklı tabela dikkatimi çekti.

23.8.2013Vahap MUNYAR
Türk imam Mescid-i Aksa’da 96 yıl sonra tespih namazı kıldırdı, işadamları saf tuttu

Türk imam Mescid-i Aksa’da 96 yıl sonra tespih namazı kıldırdı, işadamları saf tuttu

WITTOUR Yönetim Kurulu Başkanı, ilahiyat doktoru Erkan Aydın, bu yıl Miraç Kandili’ne denk gelen gece Kudüs turuna götürdüğü bir grupla Mescid-i Aksa’da yatsı namazının ardından “tespih namazı”na durdu.

7.8.2013Vahap MUNYAR
Gayrimenkul sektörü Gezi’den ders çıkarır mı?

Gayrimenkul sektörü Gezi’den ders çıkarır mı?

ŞU geçtiğimiz birkaç hafta süresince imar ve şehircilikle ilgili tanık olduğumuz gelişmeler hayli kafa karıştırıcı.

11.7.2013Gila BENMAYOR