MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Ayşe ARMAN317Güzin Abla235Şükrü KIZILOT80Yalçın BAYER76Ayşe ARAL71Mesude ERŞAN61Dr. Gündüz TEZMEN59Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU58Kubilay KESKİN53Bülent KATARCI44Onur BAŞTÜRK44 Nora ROMİ42Cengiz SEMERCİOĞLU41Pakize SUDA40Ertuğrul ÖZKÖK30Adnan KAYA29Gila BENMAYOR26İzzet ÇAPA23Osman MÜFTÜOĞLU22Yasemin BORAN22Pınar REYHAN21Ayşe ÖZEK KARASU19Sevil ATASOY19Yonca TOKBAŞ19Ahmet HAKAN18Ömür GEDİK18Doğan ULUÇ17Mehmet Y. YILMAZ17Nilüfer PAZVANTOĞLU17Aylin Anne15Gökhan KİMSESİZCAN15Yılmaz ÖZDİL15Ali Atıf BİR14Banu TUNA14Yener SÜSOY14Memet ESER13Şenay DÜDEK13Şenol Kalyoncu13Doğan HIZLAN12Ayçe DİKMEN11Ayşe ARAL - Kelebek11Cem Keçe11Nilüfer KAS11Yalçın DOĞAN11Yonca TOKBAŞ - Kelebek11Ebru ÇAPA9Fatih ÇEKİRGE9Mehmet YAŞİN9Melike Karakartal9Dr. Nuri Soysal8Erdal İPEKEŞEN8Hadi ULUENGİN8Kanat ATKAYA8Oya ARMUTÇU8Serdar TURGUT8Sibel Arna8Bahar AKINCI7Emin ÇÖLAŞAN7Nihat HATİPOĞLU7Bekir COŞKUN6Ferai TINÇ6Melis ALPHAN6Nil KARAİBRAHİMGİL6Niobe6Soner YALÇIN6Cenker TEZEL5Deniz SİPAHİ5Dr.Başak DEMİRİZ5Figen BATUR5Gülse BİRSEL5Zeynep BÖLÜKBAŞI5Aynur TARTAN4Cengiz ÇANDAR4Duygu Sedefoğlu4Erman TOROĞLU4Fatih ALTAYLI4Mehmet Barlas4Sabanur Kıraç4Taha AKYOL4Yorgo KIRBAKİ4Zeynep GÖĞÜŞ4İsmet BERKAN4Erkan ÇELEBİ3Esra MİDİLLİ3Ferzane ZENAN3Hikmet Demirkol3Mehmet Ali BİRAND3Mehmet Nuri YILMAZ3Melike Birgölge3Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ3Pako'nun Sayfası3Prof. Dr. Emre AKKUŞ3Pucca Günlük3Sedat ERGİN3Sevgi'nin Diviti3Tolga TANIŞ3Uğur Ergan3Vahap MUNYAR3Şükrü KÜÇÜKŞAHİN3Ahmet Arsan2

Kadın Doğum

Kadın Doğum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadın Doğum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.517 Kadın Doğum haberi bulunmuştur.

Kadın Doğum Haberleri

Diyanetten süt kardeş uyarısı

Diyanet'ten 'süt kardeş' uyarısı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman, İslam dininin süt akrabalığını bir evlenme engeli olarak gördüğünü belirterek, "Onun için bu tür girişimlerin mutlaka kayıt altına alınması yani süt sahiplerinin ve kime verildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Yetkililerin de bu yönde tedbir alması yerinde olacaktır." dedi.

21.10.2016Gündem
Son Dakika: Sakarya’da radyoaktif madde paniği

Son Dakika: Sakarya’da radyoaktif madde paniği

SAKARYA’nın Arifiye İlçesi’nde 16 yaşındaki bir çocuk, inşaatta bulduğu metal malzeme ile oynadıktan sonra vücudunda morluklar oluşması üzerine hastanede tedavi altına alındı. Hastanenenin çocuk acil servisi kapatılırken, personel dışarı çıkarıldı. AFAD ekipleri Arifiye’deki evin bulunduğu sokağı boşaltırken, vatandaşlara maske dağıtıldı. vücudunda morluklar oluşan 16 yaşındaki Eyüp B.’nin, baraj inşaatında boru kaynaklarında sızdırmazlık testi yapılan, anlamda röntgen çeken cihazdan kaynaklandığı ortaya çıktı. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından yapılan açıklamada, "Bölgede ölçümler sürmektedir. Sakarya'da radyoaktif kaynak tespit edildi. Kişilere radyoaktif bulaşma söz konusu değil" denildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, "Yapılan ölçümlerde yayılmış radyoaktif madde tespit edilmedi. Radyoaktif kalıntı olabileceği varsayımıyla alınan tedbirler kaldırıldı" dedi.

20.10.2016Gündem
Kaana yüzlerce sütanne

Kaan'a yüzlerce sütanne

BURSA’da geçen hafta pazartesi gecesi otobüs çarpması sonucu ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen ve organlarıyla 6 kişiye can ve ışık olan 35 yaşındaki Tuğba Dilmeç’in ölmeden önce sezaryenle alınan 8 aylık bebeğinin sağlık durumu düzeliyor. Beslenemediği için yapılan süt çağrısına yüzlerce anne koştu. Hastane yönetimi, yapılan tedaviler sonucunda kilo kaybının durduğu bin 800 gram olan Kaan bebek için artık süt kampanyasının bitirildiğini açıkladı.

18.10.2016Gündem
Gebelere eğitim

Gebelere eğitim

Adana'da Gebe Eğitim Merkezi'nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan anne adaylarına sertifikaları verildi.

14.10.2016Adana
14ünde evlendirildi, hamile kaldı 15 yaşında doğum yaptı ve öldü

14'ünde evlendirildi, hamile kaldı 15 yaşında doğum yaptı ve öldü

Türkiye’de çocuk gelin gerçeği, 15 yaşındaki Derya B.’nin ölümüyle bir kez daha gün yüzüne çıktı. Bitlis’te imam nikâhıyla evlendirilen ve 15 yaşındayken hamile kalan Derya B., 1 hafta önce evde doğum yaptı. Doğumdan sonra baş ağrısı şikâyetiyle hastaneye kaldırılan Derya, beyin kanamasından öldü.

14.10.2016Gündem
Doktor ambulansta doğan bebeği göğsünde ısıtarak yaşattı

Doktor ambulansta doğan bebeği göğsünde ısıtarak yaşattı

Doktor ambulansta doğan bebeği göğsünde ısıtarak yaşattı

12.10.2016Erzurum
Ambulansta doğurttu, bağrına basıp hayatta tuttu

Ambulansta doğurttu, bağrına basıp hayatta tuttu

Erzurum-Karaçoban karayolunda ambulansta doğum yapan kadının bebeği, doktorun vücut ısısıyla hayatta kaldı.

12.10.2016Gündem
Normal doğuma teşvik eğitimi

Normal doğuma teşvik eğitimi

Normal doğuma teşvik eğitimi

11.10.2016Mersin
Sezaryenli kadın normal doğumla anne oldu

Sezaryenli kadın normal doğumla anne oldu

Sezaryenli kadın normal doğumla anne oldu

10.10.2016Gaziantep
Bucada emzirme festivali

Buca'da emzirme festivali

İZMİR'deki Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde, 1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında, "Anne Sütü ve Emzirme Festivali" düzenlendi.

8.10.2016İzmir
Tepecikin yenilenen acil servisi açıldı

Tepecik'in yenilenen acil servisi açıldı

İZMİR Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, hastanenin yenileme çalışmaları kapsamında adeta baştan sona yenilendi ve törenle açıldı.

5.10.2016İzmir
Doktor çifte tatil yolunda FETÖden gözaltı

Doktor çifte tatil yolunda FETÖ'den gözaltı

Doktor çifte tatil yolunda FETÖ'den gözaltı

3.10.2016Aydın
Ayşeyi pijamasından teşhis ettiler

Ayşe'yi pijamasından teşhis ettiler

Mardin’in merkez Artuklu İlçesi’nde 19 yaşındaki Ayşe Akyüz’ün odunlukta önce boğazı kesilmiş ve sonra yanmış olarak ölü olarak bulunmasıyla ilgili jandarmanın soruşturması sürüyor. Ölen kızın babası, kardeşi ve amcası ifadelerinde cesedin herhangi bir psikoloik sorunu bulunmayan Ayşe’ye ait olduğunu, pijaması ve terliğinden tanıdıklarını söyledi. Kardeşi olay gününü anlatırken  Ayşe Akyüz’ü Nusaybin’de kadın doğum doktoruna  götürdüğünü, sigortası olmadığı için diğer kardeşi Z.’nin adına muayene ettirdiğini söyledi.

30.9.2016Gündem
Rusya istenmeyen bebek kutularını yasaklamayı planlıyor

Rusya 'istenmeyen bebek kutularını' yasaklamayı planlıyor

Rusya, istenmeyen bebeklerin anneleri tarafından bırakıldığı 'bebek kutularını' yasaklamayı planlıyor. Rus senatör Elena Mizulina tarafından önerilen yasa tasarısına Rus hükümeti de destek veriyor. Ancak bu yasak ormanlara ve çöplere bırakılan ölü bebek sayısını artıracağı eleştirisiyle karşı karşıya.

30.9.2016Dünya
Stajyerlere uyum eğitimi

Stajyerlere uyum eğitimi

İZMİR Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Eğitim Hemşireliği tarafından stajyer öğrencilere, "Önce Kendini Koru" projesi kapsamında uyum eğitimleri veriliyor.

29.9.2016İzmir
Doktora ’arz- rica’ cezası

Doktora ’arz- rica’ cezası

Batman 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde görev yapan Dr. Mahir Turhallı, sürekli olay yerlerine geç gittiği ve merkezi yanlış bilgilendirdiği gerekçesiyle ambulans sürücüsü hakkında tutanak tuttu. Tutanağın sonucunu öğrenmek için başhekimliğe dilekçe veren Dr. Turhallı’ya, ’Arz’ yerine ’Rica olunur’ yazdığı için uyarı cezası verildi. Dr. Turhallı daha sonra, puanı yüksek olmasına rağmen çalıştığı birimden alınarak, iki gez geçici görevle farklı birimlerde görevlendirildiğini söyledi.

25.9.2016Gündem
Doktora arz- rica cezası

Doktora 'arz- rica' cezası

Doktora 'arz- rica' cezası

25.9.2016Diyarbakır
Kolunda serum takılı kadın otomobilde ölü bulundu

Kolunda serum takılı kadın otomobilde ölü bulundu

ESKİŞEHİR’de bir doktor muayenesinde çalışan 51 yaşındaki Dilek Uslu otomobilde kolunda serum takılı halde ölü bulundu.

8.9.2016Gündem
Erkek bebeğiniz olacak deyip kucaklarına kız bebek verilen ailenin dramı

'Erkek bebeğiniz olacak' deyip kucaklarına kız bebek verilen ailenin dramı

Adana'da ultrason sonuçlarına bakarak erkek bebekleri olacağını söyledikleri ailenin kucağına bir kız bebek veren, ardından kan grubunun anne-babanın kanı ile uyuşmadığını söyleyen doktorlar, Aslankeser ailesine çifte şok yaşattı. Anne, bağlandığı bebeği kaybetme korkusu ile DNA testine yanaşmayarak çocuğu da alarak evi terk etti. Aile, savcılığa şikayet dilekçesi verdi, Valilik konuyla ilgili soruşturma başlattı.

2.9.2016Gündem
Mareşal Çakmak Hastanesinden Asker gitti Devlet geldi

Mareşal Çakmak Hastanesinden 'Asker' gitti 'Devlet' geldi

DARBE girişimi ardından askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devredilmesi kararı doğrultusunda bölgeye hizmet veren Palandöken Dağı eteklerindeki 225 yatak kapasiteli Mareşal Çakmak Asker Hastanesi’nin adı, Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi oldu. Tabela değişikliği yapılan merkez Palandöken İlçesi’ndeki Devlet Hastanesi, 29 Ağustos pazartesi günüden itibaren hasta kabulüne başlanacak. Erzurum’da 181 yıldan bu yana hizmet veren askeri hastane, son uygulama ile tarihe karıştı.

28.8.2016Gündem
Siirtte yılan bebek dünyaya geldi

Siirt'te 'yılan bebek' dünyaya geldi

Siirt'te milyonda bir görülen ve halk arasında, 'yılan bebek' olarak bilinen iktiyozis (kalıtsal cilt hastalığı) hastası erkek bebek dünyaya geldi.

22.8.2016Gündem
Öz kızına tecavüzden tutuklandı

Öz kızına tecavüzden tutuklandı

Aydın’da, 12 yaşındaki öz kızı D.P.’ye fiili livata da bulunan inşaat işçisi H.P. polis tarafından gözaltına alınıp, tutuklandı.

21.8.2016Gündem
Öz kızına tecavüzden tutuklandı

Öz kızına tecavüzden tutuklandı

Öz kızına tecavüzden tutuklandı

21.8.2016Aydın
Anne karnında ölümde savcının takipsizlik kararı mahkemeden döndü

Anne karnında ölümde savcının takipsizlik kararı mahkemeden döndü

Anne karnında ölümde savcının takipsizlik kararı mahkemeden döndü

19.8.2016Diyarbakır
Ümit Özdağdan TSK Rehabilitasyon Merkezinin sivilleştirilmesine tepki

Ümit Özdağ'dan TSK Rehabilitasyon Merkezi'nin sivilleştirilmesine tepki

Ümit Özdağ'dan TSK Rehabilitasyon Merkezi'nin sivilleştirilmesine tepki

18.8.2016Ankara
Hamilelik Okulunda üçüncü dönem

Hamilelik Okulu'nda üçüncü dönem

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi'nin bilinçli ve sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirilmesi için başlattığı Hamilelik Okulu'nda üçüncü dönem kursuna 20 hamile kadın ve eşleri katıldı.

16.8.2016Ege
Prematüre ikizlere ambulans uçak

Prematüre ikizlere ambulans uçak

Prematüre ikizlere ambulans uçak

16.8.2016Iğdır
Hamilelik Okulunda üçüncü dönem

Hamilelik Okulu'nda üçüncü dönem

Hamilelik Okulu'nda üçüncü dönem

16.8.2016Denizli
Mardinde dördüzleri olan işsiz baba: Bebeklerime bakabileceğim iş istiyorum

Mardin'de dördüzleri olan işsiz baba: Bebeklerime bakabileceğim iş istiyorum

Mardin'de dördüzleri olan işsiz baba: Bebeklerime bakabileceğim iş istiyorum

12.8.2016Mardin
Batmanda 10 günlük bebek cami avlusuna bırakıldı

Batman'da 10 günlük bebek cami avlusuna bırakıldı

Batman'da 10 günlük bebek cami avlusuna bırakıldı

11.8.2016Batman
Kübada anne-bebek ölüm oranı sıfıra düştü

Küba'da anne-bebek ölüm oranı sıfıra düştü

Küba'nın Villa Clara şehrinde, bu yılın ilk yarısında toplam 7 belediyede, anne-bebek ölüm hızı sıfıra düştü.

10.8.2016Sağlık
Çocuk isteyen çiftler korunurken hekime danışmalı

Çocuk isteyen çiftler korunurken hekime danışmalı

Bebek sahibi olmak istemeyen çiftlerin etkili bir gebelikten korunma yöntemi kullanması gerektiğine dikkat çeken Kadın Hastalıkları & Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Osman Denizhan Özgün, doğal ve tıbbi korunma yöntemlerini anlatıyor.

7.8.2016Sağlık
Bir dakikada çocuk doğurdu kimse gözlerine inanamadı

Bir dakikada çocuk doğurdu kimse gözlerine inanamadı!

İngiliz kadın, doğum için gittiği hastanenin kapısında kocasını beklerken bir çırpıda doğum yaptı.

5.8.2016Dünya
Bir dakikada çocuk doğurdu kimse gözlerine inanamadı

Bir dakikada çocuk doğurdu kimse gözlerine inanamadı!

İngiliz kadın, doğum için gittiği hastanenin kapısında kocasını beklerken bir çırpıda doğum yaptı.

5.8.2016Dünya
Demokrasi nöbetinde sağlık standı

Demokrasi nöbetinde sağlık standı

Demokrasi nöbetinde sağlık standı

3.8.2016Adana
Obezite ameliyatlarında İzmiri Avrupaya açtı

Obezite ameliyatlarında İzmir'i Avrupa'ya açtı

Obezite ameliyatlarında İzmir'i Avrupa'ya açtı

1.8.2016İzmir
El konulan hastane, devlet hastanesi oldu

El konulan hastane, devlet hastanesi oldu

VAN’da FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle OHAL kararnamesi kapsamında Sağlık Bakanlığı’na devredilen Özel Van İstanbul Kadın Doğum ve Cerrahi Hastanesi, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu ek binası olarak hizmete açıldı.

28.7.2016Gündem
El konulan hastane, devlet hastanesi olarak açıldı

El konulan hastane, devlet hastanesi olarak açıldı

El konulan hastane, devlet hastanesi olarak açıldı

28.7.2016Van
FETÖ/PDYye ait Mevlana Üniversitesinin hastaneleri kamu hastanesi oldu

FETÖ/PDY'ye ait Mevlana Üniversitesi'nin hastaneleri kamu hastanesi oldu

FETÖ/PDY'ye ait Mevlana Üniversitesi'nin hastaneleri kamu hastanesi oldu

28.7.2016Konya
Şanlıurfa’da eczacılardan hastanelerin taşınmasına tepki

Şanlıurfa’da eczacılardan hastanelerin taşınmasına tepki

Şanlıurfa’da eczacılardan hastanelerin taşınmasına tepki

28.7.2016Şanlıurfa
Hayatımız KHK

Hayatımız KHK

15 Temmuz darbe girişimin ardından üç ay süreyle ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması kapsamında ilk kanun hükmünde kararname (KHK) dün yürürlüğe girdi. Alınan karar ve işlemlere ilişkin davalarda yürütmeyi durdurma kararı verilemeyecek. KHK, Anayasa Mahkemesi’ne taşınamayacak. KHK özetle şöyle:

24.7.2016Gündem
Olağanüstü gecenin ertesi Boğaziçi Köprüsünde mucize doğum

Olağanüstü gecenin ertesi Boğaziçi Köprüsü'nde mucize doğum

Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi Türkiye için son yıllarda yaşanmış en karanlık gecelerden bir tanesi olarak tarihe geçti. Ancak bütün bu yaşananların içinde hem enteresan, hem de mucizevi bir hikaye yaşandı.

18.7.2016Sağlık
6 fincandan fazlası düşüğe neden oluyor

6 fincandan fazlası düşüğe neden oluyor!

Son yıllarda adım başı gördüğümüz kahve markaları sayesinde, kahvenin değişik lezzetlerde, soğuk olarak hazırlanarak yaz mevsiminde de tüketiminin artması, çeşidi gitgide artan enerji içecekleri eski yıllara göre çok daha fazla ve hesapsız kafein alımına neden oluyor.

18.7.2016Sağlık
Suriyeli 14 günlük bebek kaçırıldı

Suriyeli 14 günlük bebek kaçırıldı

Suriyeli 14 günlük bebek kaçırıldı

15.7.2016Konya
Ameliyattan 3 saat sonra hastanede kına gecesi

Ameliyattan 3 saat sonra hastanede kına gecesi

Ameliyattan 3 saat sonra hastanede kına gecesi

12.7.2016Antalya
Pursaklar Devlet Hastanesinin yüzde 25i tamam

Pursaklar Devlet Hastanesi'nin yüzde 25'i tamam

Pursaklar Devlet Hastanesi'nin yüzde 25'i tamam

12.7.2016Ankara
Prize elini sokan çocuk, akıma kapılarak ağır yaralandı

Prize elini sokan çocuk, akıma kapılarak ağır yaralandı

Prize elini sokan çocuk, akıma kapılarak ağır yaralandı

12.7.2016Osmaniye
Bursa’da 9 günlük tatilde acil servislere 100 bin kişi başvurdu

Bursa’da 9 günlük tatilde acil servislere 100 bin kişi başvurdu

Bursa’da 9 günlük tatilde acil servislere 100 bin kişi başvurdu

12.7.2016Bursa
Çocuklara cesaret belgesi

Çocuklara cesaret belgesi

Çocuklara cesaret belgesi

11.7.2016Antalya

Yazar Sonuçları

Çikolata kistine dikkat

Çikolata kistine dikkat

Çikolata kisti, aslında hakkında fazla yeterli bilgiye sahip olmadığımız bir konu. Çikolata kisti ve endometriozis tam da bu nedenle detaylı anlatılmalı.

4.9.2016Ege