Kadın Doğum

 • Aynı hastane aynı rögar çukuru, ikinci cenin - kadın doğum
  Aynı hastane aynı rögar çukuru, ikinci cenin02.03.2015
  GündemAYDIN Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin pis su atık rögarının bulunduğu bölümde, bir ay arayla ikinci kez cenin bulundu.
 • Cem Yılmaz'dan LÖSEV'e destek - kadın doğum
  Cem Yılmaz'dan LÖSEV'e destek24.02.2015
  GündemKomedyen Cem Yılmaz ve oyuncu Ozan Güven, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Onkoloji Kenti ve Hastanesi'nin tanıtımına katılarak, hastanenin bitirilmesi için destek istedi.
 • Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan LÖSEV'e tepki - kadın doğum
  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'ndan LÖSEV'e tepki24.02.2015
  GündemSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cibuti Sağlık Bakanı’nı misafir etti.Cibuti’ye 50 yataklı çocuk hastanesi için kendilerine talimat verildiğini söyleyen Müezzinoğlu’na Lösemili Çocuklar Vakfı’nın yaptırdığı ancak 100 yataklı kısmına izin verilen 400 yataklı hastane soruldu.LÖSEV’i etik dışı davranmakla eleştiren Müezzinoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden ve devletinden daha güçlü bir kuruluş olamaz.Dolayısıyla, aldıkları izin ne kadarsa o iznin peşinden koşsunlar ve kurallara uysunlar” dedi.Önceki gün de LÖSEV’i ziyaret eden ünlü komedyen Cem Yılmaz da konu hakkında sorulan bir soruya, “Bu ciddi mi ya” şeklinde tepki vermişti.Cem Yılmaz aynı toplantıda, "İyi ki ben Sağlık Bakanı değilim, yoksa buraya madalya dağıtmaktan bayağı masrafa girecektik" diye espri yapmıştı.
 • Hamile kadının imdadına Mehmetçik yetişti - kadın doğum
  Hamile kadının imdadına Mehmetçik yetişti21.02.2015
  GündemSiirt’in Şirvan İlçesi’ne bağlı yolu kardan kapalı bulunan Elmadal Köyü’nde hamile olan ve aşırı kanaması bulunan 30 yaşındaki Nazime Batur’un da durumunun ciddi olması üzerine, köylüler valilikten hastanın nakli için yardım istedi.
 • Bülent KATARCI

  Karataş Hastanesi’nin 5 yıldızlı hizmeti - kadın doğum
  Karataş Hastanesi’nin 5 yıldızlı hizmeti08.02.2015
  Yazarlar
 • Doğum hastanesi bahçesindeki cenin şoku - kadın doğum
  Doğum hastanesi bahçesindeki cenin şoku06.02.2015
  GündemAYDIN Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin bahçesindeki rögarda dört aylık olduğu sanılan cenin bulundu.
 • Doğum hastanesi bahçesindeki rögarda 4 aylık cenin bulundu - kadın doğum
  Doğum hastanesi bahçesindeki rögarda 4 aylık cenin bulundu06.02.2015
  EgeAYDIN Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin bahçesindeki rögarda dört aylık olduğu sanılan cenin bulundu.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Bırakın nefes alalım - kadın doğum
  Bırakın nefes alalım03.02.2015
  YazarlarFatih Sultan Mehmet Köprüsü ilk yapıldığı zaman çevresinin asla imara açılmayacağı, bağlantı yolları etrafında yapılanmaya izin verilmeyeceği söylenmişti.
 • Hastaneden kaçıp bebeğini sokağa terk etti - kadın doğum
  Hastaneden kaçıp bebeğini sokağa terk etti31.01.2015
  GündemMUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde yeni doğum yapan 18 yaşındaki E.G., bilinmeyen bir nedenle bebeğini de alıp hastaneden kaçtı.Yağmurlu havada sokak ortasında bulunan kız bebek polise teslim edilirken, E.G.’nin bulunması için çalışma başlatıldı.
 • Her yıl 60 bin kadın bunu yaşıyor - kadın doğum
  Her yıl 60 bin kadın bunu yaşıyor29.01.2015
  SağlıkAnne-baba olmak isteyenler, yıllardır bunun için çabalayanlar, başarılı olanlar ve daha yolun başındakiler bir araya geldi.Hürriyet Bumerang sponsorluğunda buluşan anne baba adayları, aileler ve doktorlar bilgilendi.Her toplantıda farklı konuşmacıların konuk olacağı destek seminerlerinin ilkinde, Prof.Dr.Kaya Özkuş, Dr.Murat Berksoy, Uzm.Dr.Filiz Çataklı hem bu yolda başarıya ulaşmak için gerekenleri aktardı, hem de katılımcıların sorularını yanıtladı.
 • Erkeğin kötüsü karısını döver - kadın doğum
  Erkeğin kötüsü karısını döver28.01.2015
  GündemHAZAR Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından şiddet mağduru kadınların sesini duyurmak amaçlı ‘Wo/Men for Women Projesi’nin kapanış toplantısı yapıldı.Toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi kadın doğum uzmanı Sare Davutoğlu da konuşma yaptı.
 • "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor" - kadın doğum
  "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor"27.01.2015
  EgeCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis'e sunulan Aile Paketi'nin 11'inci maddesindeki 'Özel İstihdam Bürolarına ilişkin kanunun kabul edilmesi halinde, kurulacak bürolarda modern çağın ırgat pazarlarının yaratılacağını söyledi.
 • Çocukların silahla oyunu ölümle bitti - kadın doğum
  Çocukların silahla oyunu ölümle bitti25.01.2015
  GündemMersin'de, evlerinin bahçesinde tabancayla oynayan iki çocuktan biri, silahın ateş alması sonucu öldü.
 • Trans aktivist Doğa Asi Çevik kadın olmak isterken öldü - kadın doğum
  Trans aktivist Doğa Asi Çevik kadın olmak isterken öldü22.01.2015
  GündemANTALYA’da özel bir hastanede cinsiyet değiştirme ameliyatı olan transseksüel Doğa Asi Çevik, yaşamını yitirdi.Daha önce Trans Danışma Merkezi’nde görev alan ve kadın hakları savunucuları arasında yer alan Çevik’in 16 Ocak’ta ameliyata girdiği, bir gün sonra akciğer sorunu nedeniyle fenalaşarak yoğun bakıma alındığı, 21 Ocak’ta saat 01.00 sularında ise septik şoka girerek hayatını kaybettiği öğrenildi.
 • Anne ile kızı evlerinde ölü bulundu - kadın doğum
  Anne ile kızı evlerinde ölü bulundu22.01.2015
  GündemKonya'da sobadan sızan gazdan zehirlendikleri belirtilen anne ve kızı evlerinde ölü bulundu.Anne ve kızının 4 gün önce öldükleri sanılıyor.
 • İdrar kaçırmanın tedavisi var - kadın doğum
  İdrar kaçırmanın tedavisi var21.01.2015
  SağlıkÖzellikle 40 yaşından itibaren kadınların birçoğu idrar kaçırma sorunu ile karşılaşıyor.Geçirilmiş ameliyatlar, doğum sonrası deformasyon, şeker hastalığı, nörolojik hastalıklar, idrar kaçırma (üriner inkontinans) sebeplerinden olabilir.Üroloji uzmanı Op.Dr.Murad Çeltik, her yaş ve cinsiyet grubunda idrar kaçırmanın görülebildiğini belirtti.
 • Karından delik açtılar ayağı kurtardılar - kadın doğum
  Karından delik açtılar ayağı kurtardılar15.01.2015
  SağlıkTrafik kazası sonrası ayağında kemik enfeksiyonu oluşan ve ayağını kaybetme noktasına gelen hastaya, Akdeniz Üniversitesinde ilk defa uygulanan robotik cerrahi işlem kapsamında birer santimlik 3 delik ile doku nakli gerçekleştirildi.
 • Telefon yardımıyla doğum yaptı - kadın doğum
  Telefon yardımıyla doğum yaptı12.01.2015
  GündemBafra'da kar nedeniyle ambulansın ulaşamadığı mahalledeki hamile kadın, kadın doğum uzmanının yakınlarına telefonla yapması gerekenleri anlatması sonucu doğurdu.
 • Sobadan zehirlenen 6’sı çocuk 8 kişi hastaneye kaldırıldı - kadın doğum
  Sobadan zehirlenen 6’sı çocuk 8 kişi hastaneye kaldırıldı10.01.2015
  GündemSAMSUN’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen 6’sı çocuk 8 kişi hastanede tedavi altına alındı.Sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
 • 'Vajinanın florasını bozuyor' - kadın doğum
  'Vajinanın florasını bozuyor'07.01.2015
  SağlıkKadınların adet dönemlerinde kullandıkları yaprak pedlerin vajinal akıntıyı arttırdığı belirtildi.Vajinal akıntının, kadınların yaşamları boyunca en sık karşılaştığı yakınmalardan birisi olduğunu ve hastanelerin kadın doğum servisine yapılan başvurularda ilk sıralarda yer aldığını belirten uzmanlar, kullanılan yaprak pedlerin ise “geçmeyen akıntılara” yol açtığını kaydettiler.
 • Kapanan yol aşılarak doğum yapan kadın kurtarıldı - kadın doğum
  Kapanan yol aşılarak doğum yapan kadın kurtarıldı07.01.2015
  GündemKardan kapanan yol aşılarak doğum yapan kadın kurtarıldı.
 • 2015'in ilk bebeği Meryem Azra - kadın doğum
  2015'in ilk bebeği Meryem Azra04.01.2015
  Sağlıkİstanbul'da 2015 yılının ilk bebeği Meryem Azra, Zeytinburnu Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi.
 • Elif Şafak'tan Bakan Müezzinoğlu'na kariyer yanıtı - kadın doğum
  Elif Şafak'tan Bakan Müezzinoğlu'na kariyer yanıtı02.01.2015
  GündemSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 'anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamalıdır' sözüne, yazar Elif Şafak cevap verdi.Şafak, Bakan'ın sözlerine tepki gösterdi, "'annelik' kariyer değildir" dedi.
 • 7’den 70’e bisiklet kültürü - kadın doğum
  7’den 70’e bisiklet kültürü02.01.2015
  GündemSAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 2015’teki hedefi sağlıklı bir yaşam için bisiklete binmeyi özendirmek olacak.Yeni yılda başlattıkları kampanyayla her 1 metrelik bisiklet yolu karşılığında belediyelere 1 bisiklet vermeyi vaat eden Bakan Müezzinoğlu, “Sağlıklı yaşam için doğru beslenmek kadar hareket etmek de önemli” diyor.
 • Kas erimesi için erken teşhis - kadın doğum
  Kas erimesi için erken teşhis23.12.2014
  SağlıkKasların giderek güçsüzleşmesine ve çoğunlukla 20'li yaşlarda ölüme neden olan kas erimesi hastalığı DMD'nin erken teşhisi için Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi nörolog ve genetik uzmanları işbirliğiyle yapılan çalışmalarda ilerleme sağlandı.
 • Hastanenin tuvaletinde doğurup kaçtı - kadın doğum
  Hastanenin tuvaletinde doğurup kaçtı23.12.2014
  GündemBOLU'da, 16 yaşındaki D.D.hastanenin tuvaletinde doğum yaptı.D.D.kız bebeği tuvalette bırakarak kaçarken, temizlik görevlisi tarafından bulunan bebek yeni doğan yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.Polisin araştırmasıyla bulunan D.D.'nin 18 yaşındaki erkek arkadaşından hamile kaldığı öğrenildi.
 • Kürtaj sonrası ölüm - kadın doğum
  Kürtaj sonrası ölüm20.12.2014
  GündemTrabzon’da bir mağazada çalışan Gonca Demir (28), sevgilisinden hamile kaldı.5 haftalık olan bebeğini aldırmaya karar veren Demir, kadın doğum uzmanı B.A.'ya başvurdu.
 • 92 saatin sırrı çözüldü - kadın doğum
  92 saatin sırrı çözüldü18.12.2014
  Gündemİstanbul’da kaybolan ve 4 gün sonra bulunan 21 yaşındaki genç kızın kayıp olduğu 92 saat aydınlatılmaya çalışılıyor.Moldova uyruklu A.G.(20), Türk vatandaşı olan annesi L.G.ile 7 Aralık’ta metro istasyonundayken bir anda ortadan kayboldu.Annesinin ihbarı üzerine olayla ilgili çalışma başlatan Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri güvenlik kamerası görüntülerini inceliyor.
 • 2 günlük bebek donma üzereyken bulundu - kadın doğum
  2 günlük bebek donma üzereyken bulundu11.12.2014
  GündemAKSARAY’da 2 günlük olduğu belirtilen erkek bebek boş bir arazideki rögar kapağı üzerinde donmak üzereyken bulundu.Tedavi altına alınan bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 • Doğum yapan kadın HIV’li çıktı, sağlık personeli panik yaşadı - kadın doğum
  Doğum yapan kadın HIV’li çıktı, sağlık personeli panik yaşadı05.12.2014
  GündemDİYARBAKIR’DA geçen 10 Eylül’de Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde sezaryenle doğum yapan bir kadında HIV virüsü tespit edildi.Bu nedenle hastaya müdahale eden sağlık personeli panik yaşadı.
 • Ayçe DİKMEN

  Gebelik hastalık değildir - kadın doğum
  Gebelik hastalık değildir30.11.2014
  Yazarlar
 • Kerpiç bina çöktü: 1 çocuk öldü 1 çocuk yaralandı - kadın doğum
  Kerpiç bina çöktü: 1 çocuk öldü 1 çocuk yaralandı29.11.2014
  GündemKONYA’da kerpiçten yapılan ve kömürlük olarak kullanılan binanın tavanı yoğun kar yağışı nedeniyle çöktü.O sırada kömür ve odun almak isteyen Suriyeli çocuklardan 12 yaşındaki Mahmut Bin Halef öldü, 8 yaşındaki Sirda Abdulkadir yaralandı.
 • Sezaryan oranlarını düşüren hastahaneye Sağlık Bakanlığı'ndan teşekkür - kadın doğum
  Sezaryan oranlarını düşüren hastahaneye Sağlık Bakanlığı'ndan teşekkür25.11.2014
  EgeDENİZLİ Servergazi Devlet Hastanesi, sezaryen oranlarını düşürdüğü için Sağlık Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.
 • Adnan KAYA

  Mucizelere tanıklık ediyor - kadın doğum
  Mucizelere tanıklık ediyor16.11.2014
  Yazarlar
 • Teneffüste kalp krizi geçiren öğrenci öldü - kadın doğum
  Teneffüste kalp krizi geçiren öğrenci öldü14.11.2014
  AvrupaISPARTA’da teneffüste kalp krizi geçiren 7’nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Fatih Tunçbilek yaşamını yitirdi.
 • Ayşe ARMAN

  Atatürk’e saygı - kadın doğum
  Atatürk’e saygı12.11.2014
  YazarlarÖNCEKİ gece Alya hepimize heyecanla sordu.
 • Gebelikte kan şekeri testinden korkmayın - kadın doğum
  Gebelikte kan şekeri testinden korkmayın10.11.2014
  SağlıkProf.Dr.Canan Karatay’ın gebelikte yapılan diyabet testinin anne adayı ve bebeği için risk yarattığı iddiasına bir yalanlama da Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği’nden geldi.Derneğin Amerikan Endokrin Derneği ile birlikte Antalya’da düzenlediği EndoBridge toplantısında, testin hiçbir risk yaratmadığı buna karşılık gebelik şekerinin hem anne adayı hem de bebek açısından ciddiye alınması ve tedavi edilmesi gereken bir sorun olduğu birkez daha vurgulandı.
 • Obezite ve stres üremeyi engelliyor - kadın doğum
  Obezite ve stres üremeyi engelliyor09.11.2014
  SağlıkTSRM (Turkish Society of Reproductive Medicine) Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Gürkan Uncu, kadınlarda en ideal gebelik yaşının 25-28 olduğunu belirterek, "O nedenle kadınlara önerim, üremeyle kariyeri dengelemeleridir" dedi.
 • Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü - kadın doğum
  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü09.11.2014
  HayatHastanede bebeğinin karışması bütün kadınların kâbusudur.Doğurduğun çocuk yerine, kucağına bir başkasının konulması.Ama bu çağda ancak filmlerde olur zannederiz.Değil mi? Değil işte!
 • Ayşe ARMAN

  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü - kadın doğum
  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü09.11.2014
  YazarlarHastanede bebeğinin karışması bütün kadınların kâbusudur.
 • Güzin Abla

  Bende bir sorun mu var - kadın doğum
  Bende bir sorun mu var04.11.2014
  Yazarlar18 yaşında bir genç kızım.Genç kızlık dönemine girdikten sonra kendi vücudumu tanımaya başladım.O zaman, vajinamda bir sorun olduğunu gördüm, dikkatimi çeken cinsel organımın sarkık durmasıydı.
 • Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktı - kadın doğum
  Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktı03.11.2014
  EgeMANİSA Celal Bayar Üniversitesinde (CBÜ), saat 09.00 - 17.00 arasında ’rektör adayı belirleme seçimi’ gerçekleştirildi.Mevcut Rektör Prof.Dr.Mehmet Pakdemirli, 204 oy alarak seçimde birinci oldu.
 • Siyam ikizleri ameliyatla ayrıldı - kadın doğum
  Siyam ikizleri ameliyatla ayrıldı02.11.2014
  AvrupaKahramanmaraş'ta dünyaya gelen siyam ikizleri, başarılı bir operasyonla ayrıldı.Şaşkınlık ve mutluluğu bir arada yaşayan anne-baba, bebeklerine "Esmanur" ve "Semanur" ismini verdi.KSÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Cengiz Dilber, "Gerçekten biraz zor oldu ama hocalarımızın üstün gayretiyle çocuklar birbirinden ayrıldı" dedi.
 • Minik Nehir aranırken kardeşi dünyaya geldi - kadın doğum
  Minik Nehir aranırken kardeşi dünyaya geldi31.10.2014
  GündemVAN’ın Gürpınar İlçesi Kırkgeçit Mahallesi’nde iki gün önce akşam saatlerinde kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan’ı arama çalışmaları sürerken, annesi Hatice Aslan, bir kız bebek dünyaya getirdi.9 yaşındaki Baran, 6 yaşında Muhammet Ömür ise karmaşık duygular içinde.İki çocuk kayıplara karışan kardeşleri için endişelenirken, yeni dünyaya gelen kardeşlerinin mutluluğunu yaşıyor.
 • Celal Bayar'da 10 adaylı seçim - kadın doğum
  Celal Bayar'da 10 adaylı seçim30.10.2014
  EgeMANİSA Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) 30 Ekim Perşembe günü rektörlük seçimi yapılacak.
 • Öldü denilen bebek canlı çıktı - kadın doğum
  Öldü denilen bebek canlı çıktı30.10.2014
  GündemMERSİN’deki bir hastanede 5.5 aylık olarak doğduktan hemen sonra öldüğü bildirilen ’Mıdık bebek’, ceset torbası içinde ailesine teslim edilip mezarlığa götürülürken yaşadığı anlaşıldı.Yeniden aynı hastaneye kaldırılan ve 3 gün sonra ölen erkek bebeğin ailesi, adli ve idari soruşturmalardan beklediği sonucu alamayınca, hastane hakkında 300 bin liralık tazminat davası açtı.
 • Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdüğü iddiası - kadın doğum
  Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdüğü iddiası27.10.2014
  AvrupaBatman'da evlilik dışı ilişkiden hamile kalan 19 yaşındaki kadının banyoda doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürdüğü öne sürüldü
 • Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdü - kadın doğum
  Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdü27.10.2014
  Son DakikaBatman'da evlilik dışı ilişkiden hamile kalan ve banyoda doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürdüğü iddiasıyla göz altına alınan 19 yaşındaki kadın, tutuklandı.
 • Eski rektör yeniden aday - kadın doğum
  Eski rektör yeniden aday16.10.2014
  EğitimCelal Bayar Üniversitesi’nin 30 Ekim’de yapılacak rektörlük seçimlerinde 11’inci aday, bir önceki Rektör Prof.Dr.Semra Öncü oldu.Rektörlüğünden önceki dönemlerde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Semra Öncü "İlkelerimizi kabul eden arkadaşlarımızı yanımıza çağırıyoruz" dedi.
 • Hastanede 4.5 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz iddiası - kadın doğum
  Hastanede 4.5 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz iddiası15.10.2014
  GündemSağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4,5 yaşındaki bir erkek çocuğa amcasının tecavüz ettiğini iddia etti.Erol, "Arkadaşlarımız bu olayın bire bir şahidi oldular.Gözleriyle gördüler bu yaşanan olayı." dedi.Olayın polise ve adli unsurlara yansıdığını ifade eden Erol, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
içinde

Kadın Doğum


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz