Kadın Doğum

 • İdrar kaçırmanın tedavisi var - kadın doğum
  İdrar kaçırmanın tedavisi var19.01.2015
  SağlıkÖzellikle 40 yaşından itibaren kadınların birçoğu idrar kaçırma sorunu ile karşılaşıyor.Geçirilmiş ameliyatlar, doğum sonrası deformasyon, şeker hastalığı, nörolojik hastalıklar, idrar kaçırma (üriner inkontinans) sebeplerinden olabilir.Üroloji uzmanı Op.Dr.Murad Çeltik, her yaş ve cinsiyet grubunda idrar kaçırmanın görülebildiğini belirtti.
 • Karından delik açtılar ayağı kurtardılar - kadın doğum
  Karından delik açtılar ayağı kurtardılar14.01.2015
  SağlıkTrafik kazası sonrası ayağında kemik enfeksiyonu oluşan ve ayağını kaybetme noktasına gelen hastaya, Akdeniz Üniversitesinde ilk defa uygulanan robotik cerrahi işlem kapsamında birer santimlik 3 delik ile doku nakli gerçekleştirildi.
 • Telefon yardımıyla doğum yaptı - kadın doğum
  Telefon yardımıyla doğum yaptı11.01.2015
  GündemBafra'da kar nedeniyle ambulansın ulaşamadığı mahalledeki hamile kadın, kadın doğum uzmanının yakınlarına telefonla yapması gerekenleri anlatması sonucu doğurdu.
 • Sobadan zehirlenen 6’sı çocuk 8 kişi hastaneye kaldırıldı - kadın doğum
  Sobadan zehirlenen 6’sı çocuk 8 kişi hastaneye kaldırıldı09.01.2015
  GündemSAMSUN’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen 6’sı çocuk 8 kişi hastanede tedavi altına alındı.Sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
 • Kapanan yol aşılarak doğum yapan kadın kurtarıldı - kadın doğum
  Kapanan yol aşılarak doğum yapan kadın kurtarıldı06.01.2015
  GündemKardan kapanan yol aşılarak doğum yapan kadın kurtarıldı.
 • 'Vajinanın florasını bozuyor' - kadın doğum
  'Vajinanın florasını bozuyor'06.01.2015
  SağlıkKadınların adet dönemlerinde kullandıkları yaprak pedlerin vajinal akıntıyı arttırdığı belirtildi.Vajinal akıntının, kadınların yaşamları boyunca en sık karşılaştığı yakınmalardan birisi olduğunu ve hastanelerin kadın doğum servisine yapılan başvurularda ilk sıralarda yer aldığını belirten uzmanlar, kullanılan yaprak pedlerin ise “geçmeyen akıntılara” yol açtığını kaydettiler.
 • 2015'in ilk bebeği Meryem Azra - kadın doğum
  2015'in ilk bebeği Meryem Azra03.01.2015
  Sağlıkİstanbul'da 2015 yılının ilk bebeği Meryem Azra, Zeytinburnu Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi.
 • Elif Şafak'tan Bakan Müezzinoğlu'na kariyer yanıtı - kadın doğum
  Elif Şafak'tan Bakan Müezzinoğlu'na kariyer yanıtı01.01.2015
  GündemSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 'anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamalıdır' sözüne, yazar Elif Şafak cevap verdi.Şafak, Bakan'ın sözlerine tepki gösterdi, "'annelik' kariyer değildir" dedi.
 • 7’den 70’e bisiklet kültürü - kadın doğum
  7’den 70’e bisiklet kültürü01.01.2015
  GündemSAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 2015’teki hedefi sağlıklı bir yaşam için bisiklete binmeyi özendirmek olacak.Yeni yılda başlattıkları kampanyayla her 1 metrelik bisiklet yolu karşılığında belediyelere 1 bisiklet vermeyi vaat eden Bakan Müezzinoğlu, “Sağlıklı yaşam için doğru beslenmek kadar hareket etmek de önemli” diyor.
 • Kas erimesi için erken teşhis - kadın doğum
  Kas erimesi için erken teşhis22.12.2014
  SağlıkKasların giderek güçsüzleşmesine ve çoğunlukla 20'li yaşlarda ölüme neden olan kas erimesi hastalığı DMD'nin erken teşhisi için Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi nörolog ve genetik uzmanları işbirliğiyle yapılan çalışmalarda ilerleme sağlandı.
 • Hastanenin tuvaletinde doğurup kaçtı - kadın doğum
  Hastanenin tuvaletinde doğurup kaçtı22.12.2014
  GündemBOLU'da, 16 yaşındaki D.D.hastanenin tuvaletinde doğum yaptı.D.D.kız bebeği tuvalette bırakarak kaçarken, temizlik görevlisi tarafından bulunan bebek yeni doğan yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.Polisin araştırmasıyla bulunan D.D.'nin 18 yaşındaki erkek arkadaşından hamile kaldığı öğrenildi.
 • Kürtaj sonrası ölüm - kadın doğum
  Kürtaj sonrası ölüm19.12.2014
  GündemTrabzon’da bir mağazada çalışan Gonca Demir (28), sevgilisinden hamile kaldı.5 haftalık olan bebeğini aldırmaya karar veren Demir, kadın doğum uzmanı B.A.'ya başvurdu.
 • 92 saatin sırrı çözüldü - kadın doğum
  92 saatin sırrı çözüldü17.12.2014
  Gündemİstanbul’da kaybolan ve 4 gün sonra bulunan 21 yaşındaki genç kızın kayıp olduğu 92 saat aydınlatılmaya çalışılıyor.Moldova uyruklu A.G.(20), Türk vatandaşı olan annesi L.G.ile 7 Aralık’ta metro istasyonundayken bir anda ortadan kayboldu.Annesinin ihbarı üzerine olayla ilgili çalışma başlatan Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri güvenlik kamerası görüntülerini inceliyor.
 • 2 günlük bebek donma üzereyken bulundu - kadın doğum
  2 günlük bebek donma üzereyken bulundu10.12.2014
  GündemAKSARAY’da 2 günlük olduğu belirtilen erkek bebek boş bir arazideki rögar kapağı üzerinde donmak üzereyken bulundu.Tedavi altına alınan bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 • Doğum yapan kadın HIV’li çıktı, sağlık personeli panik yaşadı - kadın doğum
  Doğum yapan kadın HIV’li çıktı, sağlık personeli panik yaşadı04.12.2014
  GündemDİYARBAKIR’DA geçen 10 Eylül’de Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde sezaryenle doğum yapan bir kadında HIV virüsü tespit edildi.Bu nedenle hastaya müdahale eden sağlık personeli panik yaşadı.
 • Ayçe DİKMEN

  Gebelik hastalık değildir - kadın doğum
  Gebelik hastalık değildir29.11.2014
  Yazarlar
 • Kerpiç bina çöktü: 1 çocuk öldü 1 çocuk yaralandı - kadın doğum
  Kerpiç bina çöktü: 1 çocuk öldü 1 çocuk yaralandı28.11.2014
  GündemKONYA’da kerpiçten yapılan ve kömürlük olarak kullanılan binanın tavanı yoğun kar yağışı nedeniyle çöktü.O sırada kömür ve odun almak isteyen Suriyeli çocuklardan 12 yaşındaki Mahmut Bin Halef öldü, 8 yaşındaki Sirda Abdulkadir yaralandı.
 • Sezaryan oranlarını düşüren hastahaneye Sağlık Bakanlığı'ndan teşekkür - kadın doğum
  Sezaryan oranlarını düşüren hastahaneye Sağlık Bakanlığı'ndan teşekkür24.11.2014
  EgeDENİZLİ Servergazi Devlet Hastanesi, sezaryen oranlarını düşürdüğü için Sağlık Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.
 • Adnan KAYA

  Mucizelere tanıklık ediyor - kadın doğum
  Mucizelere tanıklık ediyor15.11.2014
  Yazarlar
 • Teneffüste kalp krizi geçiren öğrenci öldü - kadın doğum
  Teneffüste kalp krizi geçiren öğrenci öldü13.11.2014
  AvrupaISPARTA’da teneffüste kalp krizi geçiren 7’nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Fatih Tunçbilek yaşamını yitirdi.
 • Ayşe ARMAN

  Atatürk’e saygı - kadın doğum
  Atatürk’e saygı11.11.2014
  YazarlarÖNCEKİ gece Alya hepimize heyecanla sordu.
 • Gebelikte kan şekeri testinden korkmayın - kadın doğum
  Gebelikte kan şekeri testinden korkmayın09.11.2014
  SağlıkProf.Dr.Canan Karatay’ın gebelikte yapılan diyabet testinin anne adayı ve bebeği için risk yarattığı iddiasına bir yalanlama da Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği’nden geldi.Derneğin Amerikan Endokrin Derneği ile birlikte Antalya’da düzenlediği EndoBridge toplantısında, testin hiçbir risk yaratmadığı buna karşılık gebelik şekerinin hem anne adayı hem de bebek açısından ciddiye alınması ve tedavi edilmesi gereken bir sorun olduğu birkez daha vurgulandı.
 • Obezite ve stres üremeyi engelliyor - kadın doğum
  Obezite ve stres üremeyi engelliyor08.11.2014
  SağlıkTSRM (Turkish Society of Reproductive Medicine) Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Gürkan Uncu, kadınlarda en ideal gebelik yaşının 25-28 olduğunu belirterek, "O nedenle kadınlara önerim, üremeyle kariyeri dengelemeleridir" dedi.
 • Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü - kadın doğum
  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü08.11.2014
  HayatHastanede bebeğinin karışması bütün kadınların kâbusudur.Doğurduğun çocuk yerine, kucağına bir başkasının konulması.Ama bu çağda ancak filmlerde olur zannederiz.Değil mi? Değil işte!
 • Ayşe ARMAN

  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü - kadın doğum
  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü08.11.2014
  YazarlarHastanede bebeğinin karışması bütün kadınların kâbusudur.
 • Güzin Abla

  Bende bir sorun mu var - kadın doğum
  Bende bir sorun mu var03.11.2014
  Yazarlar18 yaşında bir genç kızım.Genç kızlık dönemine girdikten sonra kendi vücudumu tanımaya başladım.O zaman, vajinamda bir sorun olduğunu gördüm, dikkatimi çeken cinsel organımın sarkık durmasıydı.
 • Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktı - kadın doğum
  Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktı02.11.2014
  EgeMANİSA Celal Bayar Üniversitesinde (CBÜ), saat 09.00 - 17.00 arasında ’rektör adayı belirleme seçimi’ gerçekleştirildi.Mevcut Rektör Prof.Dr.Mehmet Pakdemirli, 204 oy alarak seçimde birinci oldu.
 • Siyam ikizleri ameliyatla ayrıldı - kadın doğum
  Siyam ikizleri ameliyatla ayrıldı01.11.2014
  AvrupaKahramanmaraş'ta dünyaya gelen siyam ikizleri, başarılı bir operasyonla ayrıldı.Şaşkınlık ve mutluluğu bir arada yaşayan anne-baba, bebeklerine "Esmanur" ve "Semanur" ismini verdi.KSÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Cengiz Dilber, "Gerçekten biraz zor oldu ama hocalarımızın üstün gayretiyle çocuklar birbirinden ayrıldı" dedi.
 • Minik Nehir aranırken kardeşi dünyaya geldi - kadın doğum
  Minik Nehir aranırken kardeşi dünyaya geldi30.10.2014
  GündemVAN’ın Gürpınar İlçesi Kırkgeçit Mahallesi’nde iki gün önce akşam saatlerinde kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan’ı arama çalışmaları sürerken, annesi Hatice Aslan, bir kız bebek dünyaya getirdi.9 yaşındaki Baran, 6 yaşında Muhammet Ömür ise karmaşık duygular içinde.İki çocuk kayıplara karışan kardeşleri için endişelenirken, yeni dünyaya gelen kardeşlerinin mutluluğunu yaşıyor.
 • Öldü denilen bebek canlı çıktı - kadın doğum
  Öldü denilen bebek canlı çıktı29.10.2014
  GündemMERSİN’deki bir hastanede 5.5 aylık olarak doğduktan hemen sonra öldüğü bildirilen ’Mıdık bebek’, ceset torbası içinde ailesine teslim edilip mezarlığa götürülürken yaşadığı anlaşıldı.Yeniden aynı hastaneye kaldırılan ve 3 gün sonra ölen erkek bebeğin ailesi, adli ve idari soruşturmalardan beklediği sonucu alamayınca, hastane hakkında 300 bin liralık tazminat davası açtı.
 • Celal Bayar'da 10 adaylı seçim - kadın doğum
  Celal Bayar'da 10 adaylı seçim29.10.2014
  EgeMANİSA Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) 30 Ekim Perşembe günü rektörlük seçimi yapılacak.
 • Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdüğü iddiası - kadın doğum
  Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdüğü iddiası26.10.2014
  AvrupaBatman'da evlilik dışı ilişkiden hamile kalan 19 yaşındaki kadının banyoda doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürdüğü öne sürüldü
 • Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdü - kadın doğum
  Banyoda doğurduğu bebeğini öldürdü26.10.2014
  Son DakikaBatman'da evlilik dışı ilişkiden hamile kalan ve banyoda doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürdüğü iddiasıyla göz altına alınan 19 yaşındaki kadın, tutuklandı.
 • Eski rektör yeniden aday - kadın doğum
  Eski rektör yeniden aday15.10.2014
  EğitimCelal Bayar Üniversitesi’nin 30 Ekim’de yapılacak rektörlük seçimlerinde 11’inci aday, bir önceki Rektör Prof.Dr.Semra Öncü oldu.Rektörlüğünden önceki dönemlerde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Semra Öncü "İlkelerimizi kabul eden arkadaşlarımızı yanımıza çağırıyoruz" dedi.
 • Hastanede 4.5 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz iddiası - kadın doğum
  Hastanede 4.5 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz iddiası14.10.2014
  GündemSağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4,5 yaşındaki bir erkek çocuğa amcasının tecavüz ettiğini iddia etti.Erol, "Arkadaşlarımız bu olayın bire bir şahidi oldular.Gözleriyle gördüler bu yaşanan olayı." dedi.Olayın polise ve adli unsurlara yansıdığını ifade eden Erol, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
 • Türk bilim adamına Almanya'dan onursal üyelik - kadın doğum
  Türk bilim adamına Almanya'dan onursal üyelik13.10.2014
  SağlıkAlmanya'nın Münih kentinde düzenlenen Alman Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Kongresi'nde, TAJEV Başkanı Prof.Dr.Cihat Ünlü'ye törenle onursal üyelik unvanı verildi.
 • Şok itiraf - kadın doğum
  Şok itiraf10.10.2014
  Planetİspanya’da bir kadın, bekârlığa veda gecesinde cüce bir striptizciyle ilişkiye girdi.Gerçek, kadının cüce bir bebek dünyaya getirmesi üzerine olayı itiraf etmesiyle ortaya çıktı.
 • Hastane tuvaletinde doğum yaptı - kadın doğum
  Hastane tuvaletinde doğum yaptı09.10.2014
  GündemKonya'da hastanenin acil servis tuvaletinde doğum yapan anne ile çöp kutusuna bıraktığı iddia edilen bebeği, tedavi altına alındı.
 • Liseli kız, tuvalette doğurdu bebeğini çöpe attı - kadın doğum
  Liseli kız, tuvalette doğurdu bebeğini çöpe attı09.10.2014
  AvrupaKONYA’da lise öğrencisi 16 yaşındaki Ş.Y., hastanenin acil servis tuvaletinde doğurduğu bebeğini çöpe attı.Hastane personeli tarafından son anda fark edilen bebek ve anne aynı hastanede tedavi altına alınırken, durumlarının iyi olduğu bildirildi.
 • YİBO yurdunda 55 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu - kadın doğum
  YİBO yurdunda 55 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu01.10.2014
  GündemOSMANİYE’de Remzi Özer Yatılı Bölge Ortaokulu’nun (YİBO) yurdunda kalan 55 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere götürülüp tedaviye alındı.
 • Üniversitede rektörlük için 10 aday yarışacak - kadın doğum
  Üniversitede rektörlük için 10 aday yarışacak28.09.2014
  EğitimManisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Ekim ayının sonunda yapılacak olan rektörlük seçimlerinde Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Nurettin Gülmez adaylığını açıkladı.Adaylığını açıklayanların sayısı 10’a çıktı.
 • Asistan doktora cinsel saldırı davası - kadın doğum
  Asistan doktora cinsel saldırı davası18.09.2014
  GündemİZMİR’de bir üniversite hastanesi üroloji servisinde görevli Azerbeycan uyruklu asistan doktor F.İ.hakkında, muayene sırasında, iki kadın hastanın göğüs ve cinsel organlarını ellediği iddiasıyla ’cinsel saldırı’ suçlamasıyla, 6-20 yıl arasında hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 • Hastanede ders başı - kadın doğum
  Hastanede ders başı16.09.2014
  AnkaraDr.Sami Ulus Kadın, Doğum ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar, akranları gibi ders başı yaptı.
 • LÖSEV bin kişi arıyor - kadın doğum
  LÖSEV bin kişi arıyor16.09.2014
  AnkaraLösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), açılacak olan Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi’nde istihdam edeceği yaklaşık bin personel arıyor.
 • Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım - kadın doğum
  Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım14.09.2014
  EğitimOkulla bugün tanışan öğrencilerin fotoğraflarını yayınlıyoruz.Siz de okulda ilk gün fotoğraflarınızı ve neler hissettiğinizi birkaç cümle yazıp gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım.
 • Mesude ERŞAN

  Önce tatil, sonra doğum - kadın doğum
  Önce tatil, sonra doğum14.09.2014
  SeyahatTatil, anne adayları için doğumla başlayacak uykusuz, yorgun gün ve gecelere dinlenmiş girmek için iyi bir fırsat.Ancak tatilinizi planlarken hamilelik aylarınızı gözönüne alın.En ideal zaman hamileliğin 18-24’üncü haftaları.
 • Batman Devlet Hastanesi'nde 1 yatakta 3 çocuk - kadın doğum
  Batman Devlet Hastanesi'nde 1 yatakta 3 çocuk08.09.2014
  SağlıkBatman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Acil Servisi’ne tedavi amaçlı getirilen çocuklar, yatakların yetersiz kaldı.Bunun üzerine her yatağa 3’er çocuk yatırıldı.Başhekimi Dr.Halit Demir, yatak sayısını arttırmak istediklerini söyledi.
 • 30 bin vatansız çocuk - kadın doğum
  30 bin vatansız çocuk07.09.2014
  GündemHastane kayıtlarına göre 10 ilde, 3 yılda 30 bin vatansız çocuk dünyaya geldi.Suriye’deki içsavaştan 5.5 milyon çocuk etkilendi.10 bin çocuk savaşta öldü.Toplam 8 bin çocuk içsavaşta anne, baba ve ailesini kaybederek kimsesiz kaldı.
 • Hamilelikte ultrason zararlıdır açıklamasına sert tepki - kadın doğum
  Hamilelikte ultrason zararlıdır açıklamasına sert tepki04.09.2014
  SağlıkTürk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof.Dr.Cansun Demir gebelikte ultrasonografi kullanımının tehlikeli olabileceği açıklamaları üzerine önemli uyarılarda bulundu.
 • Adıyaman'da doktora dayak iddiası - kadın doğum
  Adıyaman'da doktora dayak iddiası02.09.2014
  GündemADIYAMAN Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde nöbetçi olan Yrd.Doç.Dr.Mehmet Tekin, bir sağlık çalışanı tarafından dövüldüğünü söyleyerek şikayetçi oldu.
içinde

Kadın Doğum


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz