MENÜ
Arşiv

Juncker

Juncker ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Juncker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 929 Juncker haberi bulunmuştur.

Juncker Haberleri

ABden 12 aylık takvim aldık

'AB'den 12 aylık takvim aldık'

NATO zirvesinde Avrupa Birliği liderleriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, üyelik sürecine ilişkin olumlu görüşmeler yaptıklarını söyledi. “Bu konuda kendilerinden 12 aylık takvim aldık, üzerinde çalışma yapacağız” diyen Erdoğan, Brüksel dönüşü uçakta gazetecilerle sohbetinde özetle şu mesajları verdi:

26.5.2017Gündem

Brüksel’de ihtiyatlı iyimserlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Brüksel’de AB yetkilileri ile yaptığı görüşmelerin ardından AB başkentinde ‘ihtiyatlı bir iyimserlik’ söz konusu. İlişkilerin geleceğini karşılıklı atılacak adımların belirleyeceği yorumları yapılıyor.

26.5.2017Dünya
‘Almanlar çok kötü’

‘Almanlar çok kötü’

İtalya’da dün başlayan G-7 Zirvesi’ne ABD Başkanı Trump’ın Almanya’nın ticaret fazlasıyla ilgili “Almanlar kötü, çok kötü” sözleri damgasını vurdu.

26.5.2017Dünya
İKV/Zeytinoğlu: AB ile ilişkilerde normalleşme bekliyoruz

İKV/Zeytinoğlu: AB ile ilişkilerde normalleşme bekliyoruz

İKV/Zeytinoğlu: AB ile ilişkilerde normalleşme bekliyoruz

26.5.2017Merkez
Fransa’ya ucuz iş gücü göçünü engelleyin

Fransa’ya ucuz iş gücü göçünü engelleyin

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB Komisyonu’ndan, Doğu Avrupa’dan ülkesine geçici süre için gelen, ucuz işçi göçünün engellenmesi için gerekli önlemlerin alınması çağrısında bulundu.

26.5.2017Dünya
‘Trump Almanya’yı durdurmak istiyor’

‘Trump Almanya’yı durdurmak istiyor’

Alman dergisi Spiegel, Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) üst düzey temsilcileriyle bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump’ın, Almanya’nın ticaret bilançosundaki fazlalığından şikayet ederek, “Almanlar kötü, çok kötü” dediğini iddia edildi.

26.5.2017Dünya
Avrupayla yola devam

Avrupa'yla yola devam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO zirvesinde AB yetkilileri ve liderlerle yaptığı görüşmeler ‘yapıcı’ havada geçerken ‘Ankara-Brüksel işbirliğine devam’ mesajları verildi. Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk “İşbirliği içinde olunması gerektiğini görüştük” dedi.

25.5.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğanın Brüksel temaslarında Mülteci Anlaşmasının hayata geçirilmesi gerektiği vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brüksel temaslarında 'Mülteci Anlaşmasının hayata geçirilmesi gerektiği' vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Brüksel temaslarında 'Mülteci Anlaşmasının hayata geçirilmesi gerektiği' vurgusu

25.5.2017Ankara
Üçlü görüşmede işbirliği vurgusu

Üçlü görüşmede işbirliği vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi için gittiği Brüksel’de ikili temaslarda da bulundu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Steigenberger otelinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la bir araya gelmesinin ardından Avrupa Birliği Konseyi’nin yeni binasında AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker ile görüştü.Türkiye-AB ilişkilerinde fırtınalı bir döneme denk gelen görüşme sonrası basın toplantısı yapılmadı. Görüşmede Türkiye ile AB arasında Mart 2016'da imzalanan mülteci anlaşmasının hayata geçirilmesi gerektiği vurgulandı.

25.5.2017Dünya
AB’yle kritik buluşma

AB’yle kritik buluşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi çerçevesinde gittiği Brüksel’de bugün AB temsilcileri ile de üçlü bir toplantı yapacak. Buluşma, AB ile gerilimli ilişkilerin seyrini belirleme açısından kritik öneme sahip.

24.5.2017Dünya
Almanya, kendi kontrolü altında Avrupa ordusu kuruyor iddiası

'Almanya, kendi kontrolü altında Avrupa ordusu kuruyor' iddiası

ABD merkezli saygın Foreign Policy dergisi, Almanya'nın Avrupa'da kendi kontrolü altında geniş bir Avrupa ordusu kurmaya çalıştığına yönelik somut şüpheler oluştuğunu yazdı. Habere göre, Almanya'nın organize ettiği 'Çerçeve Ülkeler Konsepti' adını verdiği askeri entegrasyon çalışmasının, 'küçük bir askeri ortaklığın ötesinde' amaçlar taşıdığına yönelik güçlü belirtiler bulunuyor.

24.5.2017Dünya
Türkiyeden büyük rest... Ankara yalanlamadı

Türkiye'den büyük rest... Ankara yalanlamadı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın yarın Brüksel’de katılacağı önce NATO Zirvesi, ardından AB ile yapılması planlanan üçlü zirveye, Türkiye’nin Avusturya’ya uyguladığı “NATO resti”nin damga vurması bekleniyor.

24.5.2017Dünya
Konser çıkışı dehşet

Konser çıkışı dehşet

İngiltere tarihinin en büyük terör saldırılarından birine sahne oldu. Manchester kentinde önceki gece Amerikalı popçu Ariana Grande’nin performansının sona erdiği sırada patlama yaşandı. Aralarında çocukların da olduğu 22 kişi hayatını kaybetti. Polis, saldırganın ev yapımı bombayı patlattığını, kendisinin de öldüğünü açıkladı. Terör örgütü DEAŞ’ın üstlendiği saldırıyı Libya asıllı Salman Abadi’nin (22) düzenlediği iddia edildi. Eylem Paris-Bataclan, Florida’da gece kulübü ve İstanbul’daki Reina saldırılarını hatırlattı. İngiliz basını saldırıyı gerçekleştiren Abadi'nin fotoğrafını yayınladı.

23.5.2017Dünya
Son dakika... Brükselde çok kritik 3lü Türkiye görüşmesi

Son dakika... Brüksel'de çok kritik 3'lü Türkiye görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek hafta Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile 3'lü görüşme gerçekleştirecek.

20.5.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB’yle buluşması 25 Mayıs’ta

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB’yle buluşması 25 Mayıs’ta

AVRUPA Birliği Komisyonu Sözcüsü Margaritis Schinas, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 25 Mayıs’ta görüşeceğini duyurdu.

19.5.2017Dünya
Erdoğan, Brükselde Juncker ve Tusk ile görüşecek

Erdoğan, Brüksel'de Juncker ve Tusk ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftaya perşembe Avrupa Komisyonu Başkanı Jean- Claude Juncker ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile Belçika'nın başkenti Brüksel'de görüşecek.

19.5.2017Dünya
Dışişleri Bakanından Almanyaya İncirlik tepkisi: Yalvaracak değiliz

Dışişleri Bakanı'ndan Almanya'ya İncirlik tepkisi: 'Yalvaracak değiliz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı canlı yayında son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Çavuşoğlu, terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan misyoner papaz Andrew Craig Brunson için, "Bu konuda yargı süreci işliyor. Konsolosluk erişimi sağlanıyor. Ailesi ve avukatlarıyla görüşüyor. Ama yasal bir süreç işliyor. Bu konu açılınca Sayın Cumhurbaşkanımız bunları açıkladı" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Almanya ile yaşanan İncirlik gerilimi için ise, "İncirlik'ten çekilirlerse kendileri bilir. Yalvaracak değiliz" diye konuştu.

18.5.2017Gündem
Erdoğan NATO’ya ‘çift şapkalı’ gidecek

Erdoğan NATO’ya ‘çift şapkalı’ gidecek

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, AK Parti Olağanüstü Kurultayı’nın ardından ilk ziyaretini NATO Zirvesi için Brüksel’e yapacak. Kritik zirvede terörle mücadele ve müttefiklerin savunma harcamalarının arttırılması ilk gündem maddesi olacak.

13.5.2017Gündem
AB’ye Türkiye’den üç net mesaj

AB’ye Türkiye’den üç net mesaj

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik dün AB Komisyonu nezdinde gerçekleştirdiği üst düzey görüşmelerde, “üyelik dışı formüle kapalıyız”, “fasıllar açılmalı” ve “Gümrük Birliği güncellensin” mesajlarını verdi.

10.5.2017Dünya
Almanya gücünü kaybederse kavga çıkar

Almanya gücünü kaybederse kavga çıkar

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel bir kitap yazdı. Kitabını küreselleşen dünyada bir pusula olarak niteleyen Gabriel, Türkiye konusunda da bazı sorgulayıcı saptamalarda bulunuyor.

10.5.2017Dünya
Birliktelik ortak kader

Birliktelik ortak kader

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun kasım ayında göreve gelen başkanı Christian Berger, 9 Mayıs Avrupa Günü dolayısıyla ilk röportajını Hürriyet’e verdi. Daha önce AB Ortadoğu Direktörü olarak görev yapan Berger, “Birlikte bir ilerleme yolu bulmak Türkiye ve AB’nin ortak kaderi” dedi. Berger, sorularımıza şu yanıtları verdi:

8.5.2017Gündem
En kırmızı çizgimiz, ilişkiler kesilir dedi...

'En kırmızı çizgimiz, ilişkiler kesilir' dedi...

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, idamın yeniden gelmesinin Türkiye'nin Avrupa ailesini reddi olacağını, ilişkilerin kesileceğini söyledi. Alman Rheinische Post gazetesine konuşan Juncker, 16 Nisan referandumu sonrasında AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi yönündeki görüşleri için "Bu sembolik siyaset olur" dedi. Türkiye-AB müzakerelerinin zaten defacto olarak donmuş durumda olduğunu kaydeden Juncker, ilişkilerin kesilmesine AB Komisyonunun değil, üye ülkelerin karar verdiğini söyledi.

8.5.2017Dünya
Juncker: İdam cezası gelirse AB üyeliği rafa kalkar

Juncker: İdam cezası gelirse AB üyeliği rafa kalkar

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Alman Rheinischen Post gazetesine, Türkiye'de idam cezasının yeniden yürürlüğe girmesi durumunda bunun Türkiye için AB üyelik hedefinin sona ereceği anlamına geldiğini söyledi.

8.5.2017Dünya
Fransa’da zafer Macron’un

Fransa’da zafer Macron’un

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu dün yapıldı. Resmi olmayan ilk sonuçlara göre, Yürüyüş Hareketi’nin adayı AB yanlısı Macron oyların yüzde 65.5’ini alarak Fransa’nın yeni cumhurbaşkanı oldu. Macron, görevi devraldığında ülke tarihinde birçok ilki gerçekleştirmiş olacak.

7.5.2017Dünya
Fransanın seçimi şımarık mı pitbull mu

Fransa'nın seçimi şımarık mı pitbull mu

Fransa, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için bugün sandık başına gidiyor. Yarışta ‘Yürüyüş’ hareketinin lideri Emmanuel Macron favori. Ancak aşırı sağcı Marine Le Pen’in sürpriz bir galibiyeti AB’yi bir kâbusla karşı karşıya bırakabilir. Macron ekibi, büyük bir siber saldırıya maruz kaldıklarını açıklarken seçim komisyonu içerikle ilgili yayın yapılmamasını istedi. Yarışı saldırgan tavrı nedeniyle ‘pitbull’a benzetilen Le Pen mi, yoksa ‘şımarık çocuk’ Macron mu kazanacak?

6.5.2017Dünya
’Kıbrıs zirvesinde Juncker sarhoştu’

’Kıbrıs zirvesinde Juncker sarhoştu’

İngiliz tabloid gazetesi The Sun, AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’in Ocak ayında Cenevre’de yapılan tarihi Kıbrıs Konferansı sırasında ‘sarhoş’ olduğunu iddia etti.

5.5.2017Dünya
İngilizce önemini kaybetti, Fransızca konuşacağım

'İngilizce önemini kaybetti, Fransızca konuşacağım'

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, İtalya'da katıldığı bir konferansta "İngilizce Avrupa'daki önemini kaybediyor" diyerek, konuşmasını Fransızca yaptı.

5.5.2017Dünya
AB’den Erdoğan’la zirve için önkoşul yok

AB’den Erdoğan’la zirve için önkoşul yok

AB’nin, Mayıs ayı sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB Komisyonu Başkanı Juncker ve AB Konseyi Başkanı Tusk ile yapacağı üçlü zirve için herhangi bir önkoşul öne sürmediği öğrenildi.

3.5.2017Dünya
May’den Juncker’e Brexit gözdağı

May’den Juncker’e Brexit gözdağı

İngiltere Başbakanı ve iktidardaki Muhafazakar Parti’nin lideri Theresa May, ülkesinin Brüksel’le yapacağı Avrupa Birliği’nden çıkış (Brexit) müzakerelerinde, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’i zorlayacağı uyarısında bulundu.

3.5.2017Dünya
Alman gazetesinin iddiasına yanıt verdi

Alman gazetesinin iddiasına yanıt verdi

İngiltere Başbakanı Theresa May, Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung’da yayımlanan, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in, görüşmelerinin ardından kendisi hakkında ‘başka galakside yaşadığı’nı söylediği iddia edilen haberi, “Brüksel dedikodusu” olarak nitelendirdi.

2.5.2017Dünya
‘Türkiye’ye kapıyı kapatmayacağız’

‘Türkiye’ye kapıyı kapatmayacağız’

MALTA’da önceki gün bir araya gelerek Türkiye konusunda beş unsura dayalı ortak bir zemin belirleyerek, Avrupa Birliği kapısını aralık bırakan dışişleri bakanlarının ardından Avrupa Parlamentosu (AP) kanadından da önemli bir mesaj geldi.

29.4.2017Dünya
Son dakika... AB liderlerinden flaş Erdoğan hamlesi

Son dakika... AB liderlerinden flaş 'Erdoğan' hamlesi

AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Juncker'in 25 Mayıs'taki NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme arayışında olduğu bildirildi.

29.4.2017Dünya
AB, Türkiyeye söz verdiği rakamların yanına bile yaklaşamadı

AB, Türkiye'ye söz verdiği rakamların yanına bile yaklaşamadı!

Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesi, Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’ye 2014-2020 yılları arasında ödeme sözü verdiği paranın şu ana kadar çok az bir kısmının ülkeye gönderdiğini yazdı. Habere göre, Türkiye’ye yapılan ödemeleri kesmeyi tartışan Avrupa Komisyonu hâlihazırda gerekli ödemeleri yapmıyor.

26.4.2017Dünya
Son dakika… AGİT’ten referandum açıklaması geldi

Son dakika… AGİT’ten referandum açıklaması geldi

AGİT’ten anayasa referandumu ile ilgili son dakika açıklaması geldi.  Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Birimi (AGİT/ DKİHB) tarafından oluşturulan Sınırlı Referandum Gözlem Heyeti’nin (SSGH) düzenlediği basın toplantısında konuşan Heyet Başkanı Tana de Zulueta referandumda "evet" ve "hayır" taraflarının "eşit olmayan koşullarda" yarıştığını söyledi. Açıklamada “Oy sayım prosedüründe son değişiklikler önemli bir güvenceyi ortadan kaldırdı. YSK'nın mühürsüz pusulalar hakkındaki kararı kanunla çelişkili” ifadesi kullanıldı.

17.4.2017Gündem
Avrupa Birliği’nden ‘mesafeli’ açıklama

Avrupa Birliği’nden ‘mesafeli’ açıklama

REFERANDUM sonuçlarına ilişkin oldukça ‘mesafeli’ bir değerlendirme yapan Avrupa Birliği (AB), ABD gibi Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından hazırlanacak raporu bekleyeceğini belirtti. Anayasa değişikliklerinin uygulanmasını öne çıkaran AB, geniş uzlaşı çağrısı yaptı.

16.4.2017Dünya
Son dakika.. İsveç şokta Kamyonlu dehşet... Ölü ve yaralılar var

Son dakika.. İsveç şokta! Kamyonlu dehşet... Ölü ve yaralılar var

İsveç'in başkenti Stockholm'de saat 16.00 sularında şehrin en işlek bölgelerinden Drottninggatan caddesinde kamyon dehşeti yaşandı. Kamyonlu bir saldırgan aracı mağazanın önündeki kalabalığa doğru sürdü. Saldırıda 4 kişi ölürken 9'u ağır 15 kişinin yaralandığı açıklandı. Saldırı sonrasında İsveç parlamentosunun giriş çıkışları, tüm metro istasyonları ve tren garı kapatıldı. İsveç polisi, Stockholm’deki kamyonlu saldırıyla ilgili bir şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Polis yetkilileri, gözaltına alınan kişinin daha önce fotoğrafı basına dağıtılan kişi olup olmadığı konusunda açıklama yapmadı.

7.4.2017Dünya
Ben de Teksasın ABDden ayrılmasını isteyeceğim

"Ben de Teksas'ın ABD'den ayrılmasını isteyeceğim"

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "Başka bir kıtada yeni seçilen bir başkan, İngilizlerin AB’den ayrılmasına doğrusu elini ovuşturarak sevindi ve diğer ülkelerden de aynısını yapmasını istedi. Böyle devam ederse ben de Ohio’nun bağımsızlığını ve Teksas’ın ABD’den ayrılmasını isteyeceğim." dedi.

30.3.2017Dünya
60. yıl pozu

60. yıl pozu

AB’nin kurucu belgesi Roma Antlaşması’nın 60’ıncı yılında 27 üye ülkenin liderleri İtalya’nın başkentinde bir araya geldi. ‘Avrupa ortak geleceğimiz’ mesajının verildiği zirvede, “Aynı yönde ilerlerken gerektiğinde farklı hızlar ve yoğunlukla birlikte hareket etme” kararı aldılar. Bu da çok vitesli AB’nin genel politikaya dönüşebileceği sinyalini verdi.

25.3.2017Dünya
Avrupa’da buruk kutlama

Avrupa’da buruk kutlama

Avrupa Birliği’nin (AB) temelleri bundan tam 60 yıl önce 25 Mart 1957 tarihinde atıldı.İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 1951 yılında Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un oluşturduğu Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu, işte bu tarihte Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) adını aldı.

25.3.2017Dünya
Juncker: Daha fazla exit istemiyorum

Juncker: Daha fazla 'exit' istemiyorum

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkmasına yönelik olarak 'düşmanca' bir tavır içinde olmadığını söyledi. İngiltere'nin çıkışı anlamına gelen Brexit'e de atıfta bulunan Juncker, Nexit (Hollanda), Oexit (Avusturya), Dexit (Danimarka) ve Frexit (Fransa) gibi bir başka kopuşun Birlik'in dağılması anlamına geleceğini belirtti.

24.3.2017Dünya
UK to formally trigger Brexit on March 29

UK to formally trigger Brexit on March 29

UK to formally trigger Brexit on March 29

21.3.2017İstanbul
British PM to trigger Article 50 next week

British PM to trigger Article 50 next week

British PM to trigger Article 50 next week

20.3.2017İstanbul
Juncker, Introduction of death penalty in Turkey will break off EU negotiations

Juncker, "Introduction of death penalty in Turkey will break off EU negotiations"

Juncker, "Introduction of death penalty in Turkey will break off EU negotiations"

20.3.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Türkiye nereli

Türkiye nereli?

AVRUPALI mı, Ortadoğulu mu diye takılmadan Türkiye ile AB arasındaki ilişkilere hukuk, diplomasi ve ekonomi açılarından bakamaz mıyız?

25.5.2017Taha AKYOL
Brüksel dönemeci iç politikayı da etkileyecek

Brüksel dönemeci iç politikayı da etkileyecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Brüksel’de yapacağı temaslarını son zamanların en önemli dış politika düğümü, bir tür mükemmel fırtına olarak nitelemek mümkün görünüyor.

24.5.2017Murat Yetkin
Belki Kasım, belki Kasım’dan da yakın

Belki Kasım, belki Kasım’dan da yakın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs AK Parti olağanüstü genel kurulunda yaptığı konuşmanın en önemli bölümlerinden birisi de, ipucu verdiği ama açıklamadığı “altı aylık yol haritası” idi.

22.5.2017Murat Yetkin
Nokta değil, virgül kondu: YPG pürüzüne rağmen ABD ile devam

Nokta değil, virgül kondu: YPG pürüzüne rağmen ABD ile devam

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Beyaz Saray’a konuk ederken “uzun ve zorlu” geçeceğini söylediği görüşme mutlaka o ilk 20 dakikalık değildi.

16.5.2017Murat Yetkin
AB ile adı konmamış yeni bir ilişkiye doğru

AB ile adı konmamış yeni bir ilişkiye doğru

DÜN Avrupa Günü’ydü. Ankara cephesindeki açıklamalara bakıldığında, referandum öncesinde Avrupa Birliği’ne yapılan meydan okumalar bir tarafa bırakılmış, o sert çıkışların yerini Türkiye-AB ilişkisinin önemini vurgulayan mesajlar almıştı.

9.5.2017Sedat ERGİN
Türkiye ile AB kopmayı göze alamıyor

Türkiye ile AB kopmayı göze alamıyor

BİR an için evet-hayır tartışmasını bir tarafa bırakarak geçen ay yapılan Anayasa referandumda en çok hasar gören başlıklara bakalım. Yanıt arayışımızda ilk sıraya Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerini yerleştirmemiz isabetli olur.

8.5.2017Sedat ERGİN
Türkiyenin ders çıkarıp sabırla ödevini yapması gerekiyor

Türkiye'nin ders çıkarıp sabırla ödevini yapması gerekiyor

Türkiye'de 16 Nisan referandumunun geride kalmasıyla birlikte Avrupa ile ilişkiler de yeni bir çerçeveye oturuyor.

30.4.2017Ünal ÇEVİKÖZ