İttifak


 • ABD ile çözemeyiz - ittifak

  ABD ile çözemeyiz22.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’nin Çözüm Süreci’ne 3’üncü göz olarak katılması konusunda, “Oslo’da da yaşadık.3’üncü göz, 4’üncü göz ne olursa olsun.Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i biz bu sorunu kendi aramızda çözeriz.Amerika’yla çözemeyiz.Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz” dedi.2’nci Türkiye-Afrika Ortak Zirvesi dönüşü, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’ın çeşitli konulardaki değerlendirmeleri özetle şöyle:
 • Libya’da IŞİD eyaleti - ittifak

  Libya’da IŞİD eyaleti19.11.2014

  DÜNYA

  Mısır’ın Sina Yarımadası’nda faal cihatçı Ensar Beyt el Makdis’in, IŞİD’e biat ettiğini açıklamasının ardından gözler Libya’da.
 • Rusya, NATO’ya Ukrayna şartı koştu - ittifak

  Rusya, NATO’ya Ukrayna şartı koştu19.11.2014

  DÜNYA

  RUSYA ile Batılı ülkeleri düşman haline getiren Ukrayna krizinin çözümü için Kremlin Sarayı’ndan kesin bir şart geldi.
 • Akif BEKİ

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum - ittifak

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum19.11.2014

  YAZARLAR

  MEĞER o özel yetkili başsavcı efelenmeleri banaymış, operasyonel internet siteleri Ekrem Bey’le karşılıklı resimlerimizi koyup ‘Akif Beki’ye cevap’ diye yaygarayı basmasa gafil gafil atıp tutmaya devam edecektim.
 • Cengiz ÇANDAR

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak - ittifak

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak19.11.2014

  YAZARLAR

  SURUÇ- Gecenin karanlığını yırtan uçak sesleri duyulunca, soluk ışıkların altında öbek öbek toplanmış Suruç’luları bir sevinç dalgası yaladı; içlerinden biri “Biji Obama” (Yaşasın Obama) diye haykırdı.
 • Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’ - ittifak

  Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’17.11.2014

  DÜNYA

  Biden’ın cuma günü İstanbul’da olması planlanırken, Obama, görüşmelerin en önemli gündem maddesi Suriye konusunda net mesaj verdi.Obama, ABD’nin Esad’ı Suriye’deki politik geçişten dışlama konusunu aktif olarak tartışmaya başlayıp başlamadığı sorusunu tek kelimeyle yanıtladı: ‘No’ (Hayır).
 • İşte hedefi - ittifak

  İşte hedefi17.11.2014

  Ege

  İZMİR Barosu Başkanı Avukat Aydın Özcan, 2011’de aday olup kazanamadığı milletvekilliğine yine aday olacağını ve mutlaka kazanmayı hedeflediğini söyledi.
 • Gülse BİRSEL

  Moda, insana yakışan mıdır insanın saçına yapışıp yolmak mı? - ittifak

  Moda, insana yakışan mıdır insanın saçına yapışıp yolmak mı?15.11.2014

  YAZARLAR

  Dergilerden ayrılalı moda dünyası çok değişmiş.
 • 1.Dünya Savaşı'nın 100.yılında torunlar konuştu - ittifak

  1.Dünya Savaşı'nın 100.yılında torunlar konuştu15.11.2014

  GÜNDEM

  CHP tarafından düzenlenen '100.Yılında 1.Dünya Savaşı' konulu sempozyumun ikinci günü, ilginç bir buluşmaya sahne oldu.1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı sırasında karar alıcı görevler üstlenen komutan ve devlet adamlarından Enver Paşa, Mareşal Fevzi Çakmak Paşa, İsmet İnönü ve Kazım Karabekir Paşa'nın torunları, 'Torunlar konuşuyor' adlı oturumda dedelerini anlattı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasıyla dün başlayan sempozyumun ikinci gününde, İsmet İnönü'nün torunu ve aynı zamanda Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Enver Paşa'nın torunu Osman Mayatepek, Kazım Karabekir Paşa'nın torunu Pınar Feyzioğlu Akkoyunlu ile Mareşal Fevzi Çakmak'ın kardeşinin torunu Fevzi Çakmak konuşmacı olarak katıldı.Torunlar, sağlıklarında göremedikleri ya da küçük yaştayken kaybettikleri dedelerini daha çok kendi yazdıkları günlükleri ve hatıralarını kaynak göstererek anlattılar.
 • Akdoğan: 'Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz' dediler - ittifak

  Akdoğan: 'Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz' dediler15.11.2014

  Son Dakika

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ak Parti'nin Polatlı İlçe Kongresi'ne katıldı.Ankara'daki kongrede konuşan Akdoğan, son dönemde hükümete yönelik kirli yöntemlerin devreye sokulduğunu savunarak "Hiçbir hak, hukuk tanımadan; ahlak, edep tanımadan her yolu denediler.30 Mart seçimleri için hepsi bir araya geldi.İttifak yaptılar yine olmadı.10 Ağustos'ta çatı aday çıkardılar.İçeridekiler, dışarıdakiler bütün dünya bir araya geldi Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz dediler.Deviremediler.Siz haklıysanız kimse sizinle baş edemez.Baş edemediler.Bundan sonra edemeyecekler" dedi.
 • Şer ittifakına yalanlama - ittifak

  Şer ittifakına yalanlama14.11.2014

  DÜNYA

  SURİYE’de IŞİD ile Kaide’ye bağlı Nusra’nın ittifak kurduğu haberi yalanlandı.
 • Nissan'ın Türkiye yatırımına 2 aday: İskenderun ve Bursa - ittifak

  Nissan'ın Türkiye yatırımına 2 aday: İskenderun ve Bursa13.11.2014

  EKONOMİ

  Oyak Otomotiv ve Çimento grubu başkanı Celal Çağlar, Oyak Grubu'nun Renault ile yürüttüğü ortaklığın yanı sıra, Japon Nissan ile de Türkiye'de üretim yapmak istediklerini, 2-3 yıl içinde özellikle Nissan yatırımı için ciddi bir şans olabileceğini söyledi.Çağlar, yatırımın İskendurun ya da Bursa'da olabileceğini belirtti.
 • 2015 Ermeniler lehine penaltı, o şansı deneyecekler - ittifak

  2015 Ermeniler lehine penaltı, o şansı deneyecekler09.11.2014

  GÜNDEM

  Büyükelçi Altay Cengizer, Türk Dışişleri geleneği açısından ezber bozan bir çalışmaya imza attı.Halen Bakanlığın Siyaset Planlama Genel Müdürü olarak görev yapan Altay Cengizer, tarihçi şapkasıyla bir kitap yazdı.
 • Bir asır sonra anma - ittifak

  Bir asır sonra anma04.11.2014

  Ege

  ÇANAKKALE Savaşları’nın başlangıcı olarak kabul edilen 3 Kasım 1914’te, İngiliz ve Fransız donanmalarına ait gemilerin boğazın girişini bombardımanı sırasında, Seddülbahir Kalesi’nde şehit düşen 5 astsubay ve 81 er, 100 yıl sonra ilk kez resmi törenle anıldı.Osmanlı İmparatorluğu’nun Birinci Dünya Savaşı’ndaki bu ilk şehitlerinin anıtına karanfil bırakılıp, Kuran-ı Kerim okundu.
 • ABD’den farklı sesler - ittifak

  ABD’den farklı sesler01.11.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani’yle ilgili görüşleri ABD yönetimine net olarak bildirdiklerini ve terörle bağlantılı bir gruba silah vermesini doğru bulmadıklarını söyleyerek, “Bu konularda, ABD’de her birimin sözcüsünden farklı bir ses çıkıyor.Beyaz Saray Sözcüsü bir şey söylüyor, Pentagon Sözcüsü başka bir şey, Dışişleri Sözcüsü daha başka bir şey, Ulusal Güvenlik Kurulu Sözcüsü başka bir şey” dedi.Paris’e yaptığı günübirlik çalışma ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerle söyleşen Erdoğan, asıl Halep’in tehlikede olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmeleri yaptı:
 • 8 parçalı Galatasaray - ittifak

  8 parçalı Galatasaray30.10.2014

  Futbol

  Galatasaray'da yeni yönetimin yaptığı araştırma, futbol takımının tam 8 gruba bölündüğünü ortaya çıkardı.
 • Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı - ittifak

  Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı30.10.2014

  DÜNYA

  Tunus'ta pazar günü yapılan genel seçimlerde, Nida Tunus (Tunus'un Sesi) Partisi'nin 85 sandalye ile birinci, Nahda Hareketi Partisi'nin ise 69 sandalye kazanarak ikinci sırada yer aldığı açıklandı.
 • Razi CANİKLİGİL

  Sandıklı oylama Türkiye’yi BM’de hüsrana uğrattı - ittifak

  Sandıklı oylama Türkiye’yi BM’de hüsrana uğrattı29.10.2014

  YAZARLAR

  Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi’ne seçilememesinden çok, İspanya karşısında üçüncü turda 193 üyeden sadece 60 oy alabilmesi dış politikamız açısından hayalkırıklığı yarattı.
 • I.Dünya Savaşı’na girişimizin 100’üncü yıldönümünde Osmanlı askerlerini anacağız - ittifak

  I.Dünya Savaşı’na girişimizin 100’üncü yıldönümünde Osmanlı askerlerini anacağız29.10.2014

  Hayat

  29 Ekim, sadece Cumhuriyet’in kuruluşunun değil, Osmanlı’nın I.Dünya Savaşı’na girmesinin de yıldönümü.Hanedanın tarihçi üyesi Ayşe Gülnev Osmanoğlu savaşa girişimizin 100’üncü yılında Hürriyet için yazdı.
 • Taha AKYOL

  Cumhuriyet’in evrimi - ittifak

  Cumhuriyet’in evrimi28.10.2014

  YAZARLAR

  CUMHURİYET 91 yaşında, hâlâ önyargılarla kavgasını yapıyoruz!
 • HSYK’da 7+8 testi - ittifak

  HSYK’da 7+8 testi27.10.2014

  GÜNDEM

  DÖRT yıl görev yapacak yeni Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) üyeleri, dün göreve başladı.Üyeler, bugün HSYK Genel Kurulu’nda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığında toplanarak yeni çalışma düzenini belirleyip başkanvekili, 3 daire başkanlığı ve üyelerin dairelere dağılımını yapacaklar.
 • IKBY'den Suriye'deki kantonlarla ilgili açıklama - ittifak

  IKBY'den Suriye'deki kantonlarla ilgili açıklama26.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Suriye'nin kuzeyindeki kantonları tanıdıklarına yönelik iddiaların doğru olmadığını belirtti.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kobani'de sivil kalmadı - ittifak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kobani'de sivil kalmadı23.10.2014

  DÜNYA

  Letonya ziyaretini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kobani'de yaşanan gelişmelerle ilgili konuştu.
 • NATO'da görkemli tören - ittifak

  NATO'da görkemli tören23.10.2014

  Ege

  Orgeneral Philip Breedlove, patriotlar ile IŞİD ve İncirlik üssünün kullanımı konusunda açıklamalar yaptı.
 • NATO Komutanı'ndan İncirlik açıklaması - ittifak

  NATO Komutanı'ndan İncirlik açıklaması23.10.2014

  GÜNDEM

  İZMİR'de bulunan NATO Kara Komutanlığı Karargahı'nda, Korgeneral Frederick Ben Hodges, görevini törenle, Korgeneral John Nicholson'a devretti.Tören ardından NATO Avrupa Müttefik Komutanı Orgeneral Philip Breedlove, patriotlar ile IŞİD ve İncirlik üssünün kullanımı konusunda önemli açıklamalar yaptı.Breerlove "İncirlik konusunda Türkiye ile fikir ayrılığı var dememeyi tercih ederim.Görüşmeler devam ediyor.Uçuşa kapalı bölge, güvenlikli bölge gibi Türkiye'nin bütün taleplerini değerlendiren kapsamlı görüşmeler yapmaya devam ediyoruz.Türkiye bizim için çok önemli bir ittifak" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar - ittifak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar23.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile ortak basın toplantısı düzenledi.İşte Erdoğan’ın basın toplantısındaki açıklamasından satır başları:
 • AP'deki ırkçı grup transfer peşinde - ittifak

  AP'deki ırkçı grup transfer peşinde21.10.2014

  Avrupa

  Avrupa Parlamentosu'nda (AP) bazı AB karşıtı ve ırkçı partilerin oluşturduğu Avrupa Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi (EFDD) grubu dağılmamak için "transfere" yöneldi.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya: Yükseköğretimde sıçramaya ihtiyaç var - ittifak

  YÖK Başkanı Çetinsaya: Yükseköğretimde sıçramaya ihtiyaç var20.10.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Çetinsaya, “Yükseköğretim sisteminde bir sıçramaya ihtiyaç var.Bu kaçınılmaz.Bu konuda da 30 yıl önce oluşturulmuş mevcut yapının değiştirilmesi yönünde de büyük bir beklenti var.Neden önemli bu yeniden yapılandırma? 2547 sayılı düzenin en büyük açmazı aşağı yukarı herkese aynı elbiseyi giydirmesi, sistem içinde çeşitliliğe izin tanımaması” dedi.
 • Haftanın tarihine bakış - ittifak

  Haftanın tarihine bakış20.10.2014

  Avrupa

  Kopyalama teknolojisinin öncüsü sayılan fotokopi makinesi, 74 yıl önce Amerikalı fizikçi Chester Floyd Carlson tarafından icat edildi.
 • Dinler değil, dindarlar arası diyalog lazım - ittifak

  Dinler değil, dindarlar arası diyalog lazım17.10.2014

  Hayat

  Prof.Dr.Kenan Gürsoy bir diplomat değil.Akademisyenken Vatikan Büyükelçiliği’ne atanan bir eğitimci.Şimdiyse, Roma’daki görevini tamamladı ve Galatasaray Üniversitesi’ne geri dönmeye hazırlanıyor.Onunla Vatikan’ı ve tanışma şansı bulduğu iki papayı konuştuk.
 • İsmet BERKAN

  Başbakan Davutoğlu 2011’de Esad’a anlattıklarını hatırlıyor mu? - ittifak

  Başbakan Davutoğlu 2011’de Esad’a anlattıklarını hatırlıyor mu?16.10.2014

  YAZARLAR

  BEN hatırladığından eminim.Saatler sürmüştü bugünün Başbakanı, o dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Beşar Esad ile o son görüşmesi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Müthiş bir istihbarat fotoğrafı - ittifak

  Müthiş bir istihbarat fotoğrafı16.10.2014

  YAZARLAR

  İKİ gündür Londra’dayım.Bu fotoğraf orada elime geçti.
 • İşte güvenli bölge haritası - ittifak

  İşte güvenli bölge haritası16.10.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, El Cezire Arapçaya verdiği röportajda Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde kuracağı ‘mıntıka emine’ diye belirttiği ‘güvenli bölge’nin ayrıntılarını açıkladı.
 • HSYK adaleti - ittifak

  HSYK adaleti13.10.2014

  Gündem2008

  En yüksek oyu Ergenekon şüphelisi savcı aldı 5836.En düşük oyu Ergenekon davası hâkimi aldı 35.
 • Koltuğunuz gidiyordu biz toparladık - ittifak

  Koltuğunuz gidiyordu biz toparladık13.10.2014

  Gündem2008

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında konuştu.
 • Naci Cem Öncel

  Kürtler ve Türkler: Geçmiş ne söylüyor? - ittifak

  Kürtler ve Türkler: Geçmiş ne söylüyor?12.10.2014

  YAZARLAR

  Günümüzden 500 yıl önce 1514'te Kürtler, Osmanlılarla müttefik olma kararı almıştı.500 yılın yanında bir kaç yıl çok kısa, hatta önemsiz görülebilir.
 • Dinler değil, dindarlar arası diyalog lazım - ittifak

  Dinler değil, dindarlar arası diyalog lazım12.10.2014

  Avrupa

  Prof.Dr.Kenan Gürsoy bir diplomat değil.Akademisyenken Vatikan Büyükelçiliği’ne atanan bir eğitimci.Şimdiyse, Roma’daki görevini tamamladı ve Galatasaray Üniversitesi’ne geri dönmeye hazırlanıyor.Onunla Vatikan’ı ve tanışma şansı bulduğu iki papayı konuştuk.Papa Francesco, diğerlerinden farklı olarak sistemden, kurumdan çok insanlara önem veriyor.
 • Çavuşoğlu: Bizim için dostlar ve potansiyel dostlar vardır - ittifak

  Çavuşoğlu: Bizim için dostlar ve potansiyel dostlar vardır11.10.2014

  Avrupa

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'deki Türk toplumunun dünya ve Türkiye'ye farklı açılardan bakmasının doğal ve yararlı olduğunu belirterek "Biz hiçbir zaman tek sesle konuşan, renklerini ve farklılıklarını kaybetmiş bir toplum arayışı içinde değiliz" dedi.
 • Yunan hükümeti güven tazeledi - ittifak

  Yunan hükümeti güven tazeledi10.10.2014

  Avrupa

  Yunanistan’da hükümet, bu gece yapılan oylamada güven tazeledi.Muhafazakar Yeni Demokrasi (ND) ve sosyalist PASOK partilerinden oluşan hükümet, 300 üyeli parlamentoda toplam 155 vekilin oyunu almayı başardı.
 • Erdoğan: Paralel yapıyla ilgili çok farklı bir adım atılacak - ittifak

  Erdoğan: Paralel yapıyla ilgili çok farklı bir adım atılacak10.10.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada son günlerde şehirlerde yaşanan olaylara değindi ve ''Siyasetçi kılığındaki korkaklardan da bunun hesabı sorulacaktır, bunun da bilinmesini istiyorum.Bir taraftan sokağa dökülün diyeceksin, öbür taraftan biz özgürlük, barış hakkını kullanın, şiddete başvurun demedik diyeceksin.Neymiş Kobani.Kobani'yle Erciş'in, Hakkari'nin, Muş'un ne alakası var.Kobani'yle İstanbul'un Ankara'nın ne alakası var?'' dedi.Paralel yapı ile ilgili de konuşan Erdoğan, ilk kez açıkladı: ''Bu ay sonundaki Milli Güvenlik Kurulumuz'un gündeminde yer almak suretiyle, onlarla ilgili çok daha farklı adımı atacağız.Bu operasyon lokal değil geneldir.''
 • 'İran, Esad'ın düşmesine izin vermeyecek' - ittifak

  'İran, Esad'ın düşmesine izin vermeyecek'09.10.2014

  Planet

  İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın düşmesine izin vermeyeceklerini söyledi.Abdullahiyan ayrıca, "Suriye'nin milli egemenliğine karşı oluşturulacak uçuşa yasak bölge ya da askeri birliklerin Suriye topraklarına girmesi gibi her türlü hatalı girişimin kötü sonuçlar doğuracağı konusunda Türkiye'yi uyardıklarını" belirtti.
 • NATO Genel Sekreteri Ankara'da - ittifak

  NATO Genel Sekreteri Ankara'da08.10.2014

  Gündem2008

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ankara'da ortak basın toplantısı düzenledi.
 • Kobani olayları dış basında büyük yankı buldu - ittifak

  Kobani olayları dış basında büyük yankı buldu08.10.2014

  Planet

  IŞİD'in Kobani saldırıları ve Türkiye'de yaşanan Kobani protestoları dış basında geniş yer alıyor.
 • Öcalan kantonu - ittifak

  Öcalan kantonu07.10.2014

  Planet

  Rojava, her üçü de Türkiye ili sınırdaşı olan 3 özerk bölgeden oluşuyor.Bu 3 bölge yekpare bir bütün oluşturmuyor.En batıda Hatay ve Kilis ile komşu olan Afrin Kantonu var.Ortada Kobani Kantonu.En doğuda ise Mardin ve Şırnak ile komşu olan Cezire Kantonu var.Doğu sınırında Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi ile komşu olan bu kantonun nüfusu 1 milyon dolayında.Görevlilerin yakalarında, duvarlarda Abdullah Öcalan fotoğrafları var.Kadın akademisinde Öcalan posteri altında tarih dersleri veriliyor.Meydanda dev Öcalan posteri.
 • Almanya'da camii önüne domuz kafası bırakılmasına tepki yağdı - ittifak

  Almanya'da camii önüne domuz kafası bırakılmasına tepki yağdı07.10.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Delmenhorst kentinde Kurban Bayramı'nın birinci günü Mevlana Camisi önüne bırakılan kesilmiş domuz kafasına tepkiler devam ediyor.
 • Savunma Bakanı Yılmaz: NATO'dan plan hazırlamasını talep ettik - ittifak

  Savunma Bakanı Yılmaz: NATO'dan plan hazırlamasını talep ettik05.10.2014

  Gündem2008

  MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, NATO’nun Türkiye’ye bir saldırı olursa kara birliklerin Türkiye’ye yönlendirileceği şeklindeki açıklaması ile ilgili olarak, "Suriye ile ilgili olayların ilk başladığı andan itibaren biz NATO’dan ihtimalen ve planların hazırlanmasını talep ettik.NATO’da çeşitli alternatifleri göz önün alaraktan bir plan hazırladı" dedi.
 • Brezilya seçimlerinin favorisi Rousseff çünkü. - ittifak

  Brezilya seçimlerinin favorisi Rousseff çünkü.04.10.2014

  Planet

  Dünyanın önde gelen ekonomileri arasında yer alan Brezilya'da bugün başkanlık seçimleri yapılıyor.Ülkede 12 yıldır iktidarda olan İşçi Partisi'nin (PT) adayı ve devlet başkanı Dilma Rousseff'in karşısında en güçlü rakip olarak çevreci hareketin sembolü Marina Silva yer alıyor.İktidarın el değiştirme ihtimalinin de bulunduğu yarışta adayları yakından tanıyan iç politika ve ekonomi uzmanı, Folha gazetesi yazarı Vinicius Torres ile Brezilya'daki seçimleri konuştuk.
 • IŞİD 251 askeri öldürdüğü kanlı baskının görüntülerini yayımladı - ittifak

  IŞİD 251 askeri öldürdüğü kanlı baskının görüntülerini yayımladı30.09.2014

  Planet

  Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Felluce yakınlarında görev yapan Irak ordusunun 6’ncı Bando 30’uncu Tugay Karargahına düzenlediği kanlı baskının fotoğraf ve görüntülerini yayımladı.251 Iraklı askerin öldüğü baskında, klor gazı kullanıldığı iddia edilmişti.
 • Çocuk pornosu zirvesi - ittifak

  Çocuk pornosu zirvesi27.09.2014

  Planet

  İNTERNETTE çocuk pornosuyla mücadele için Avrupa Birliği (AB) ve ABD’nin girişimi sonucu 53 ülkenin katılımıyla başlatılan ‘Küresel İttifak’ın 2’nci zirvesi yarın yapılıyor.
 • Her silah bize çevrilecek - ittifak

  Her silah bize çevrilecek27.09.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Resmi rakamlara göre Türkiye’de 2 milyona yakın mülteci bulunmaktadır.Son 10 gün içinde IŞİD’den kaçarak Türkiye’ye gelen Kürt mülteci sayısı 150 bini geçmiştir.Bu insanların ne kadarının kayıt altına alındığı, soruşturulduğu belli değildir.Çok sayıda PKK’lının da bu kaosu fırsat bilip Türkiye’ye geçtiği yönünde ciddi kuşkularımız bulunmaktadır.Suriye sınırımız kontrolsüz kalmıştır.Girip çıkan belli değildir.Bu sınır yol geçen hanına dönmüştür” dedi.
içinde

İttifak


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz