MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER130Ferai TINÇ108Hadi ULUENGİN98Ahmet HAKAN97Cengiz ÇANDAR85Cüneyt ÜLSEVER62Ertuğrul ÖZKÖK60Enis BERBEROĞLU50Yalçın DOĞAN45İlter TÜRKMEN42Sedat ERGİN42Mehmet Ali BİRAND39Mehmet Y. YILMAZ39Rauf TAMER38Taha AKYOL32Şükrü KÜÇÜKŞAHİN27Oktay EKŞİ26Muharrem SARIKAYA25Fatih ÇEKİRGE25Oral Çalışlar25Tufan TÜRENÇ23Emin ÇÖLAŞAN22Soner YALÇIN20Zeynep ATİKKAN12Verda ÖZER12Naci Cem Öncel11Akif BEKİ11Gila BENMAYOR10Erdal SAĞLAM9Deniz BAYRAMOĞLU9Özdemir İNCE9Mümtaz SOYSAL8Pakize SUDA8Mehmet Barlas8Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ8Murat Yetkin8Ünal ÇEVİKÖZ8Fikret BİLA8Fatih ALTAYLI7Zeynep GÖĞÜŞ7Yaşar Nuri Öztürk7İsmet BERKAN7Abdulkadir SELVİ7Bekir COŞKUN6Serdar TURGUT6Deniz Gürel6Sıtkı ŞÜKÜRER6Doğan HIZLAN5Ayşe ARMAN5Yener SÜSOY5Ebru ÇAPA5Yılmaz ÖZDİL5İsmet SOLAK4Kurthan FİŞEK4Murat BARDAKÇI4Ege CANSEN4Veli ŞAKIR4Burak KÜNTAY4Ercan KUMCU3Yurtsan ATAKAN3Ercan SAATÇİ3Mehmet Nuri YILMAZ3Yaşar SÖKMENSÜER3Deniz SİPAHİ3Hüseyin YAYMAN3Ateş BAKAN3İzzet ÇAPA3Emre KIZILKAYA3Deniz Zeyrek3İlber Ortaylı3Doğan ULUÇ2Kanat ATKAYA2Vahap MUNYAR2Yorgo KIRBAKİ2Cengiz ÖZDEMİR2Hayri ÇETİNKAYA2Rahmi TURAN2Muammer ELVEREN2Nihat HATİPOĞLU2Tolga TANIŞ2Ertan ACAR2Tuna KİREMİTÇİ2İrem Köker2Gülse BİRSEL2Ayşe BAYKAL2Emre ÖZPEYNİRCİ2Mustafa KUTLAY1Oya BERBEROĞLU1Uğur CEBECİ1Yasemin BORAN1Korkut GÖZE1Ali Atıf BİR1Can BARTU1Figen BATUR1Cengiz SEMERCİOĞLU1Nil KARAİBRAHİMGİL1Meriç ENERCAN1Nilüfer KAS1Melda Narmanlı ÇİMEN1Erdal İPEKEŞEN1

Ittifak

Ittifak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ittifak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.858 Ittifak haberi bulunmuştur.

Ittifak Haberleri

Konya endişeli Finalde hakem faciası...

Konya endişeli! Finalde hakem faciası...

Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, 31 Mayıs Çarşamba günü Eskişehir'de oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçı için "Hiç kimseden çekinmeden, her türlü baskıya göğüs gerecek, adil yönetim sergileyecek, saha içi ve dışındaki gelişmelerin oluşturduğu stresi kaldırabilecek bir hakem istiyoruz. Kısacası telafisi olmayan bu maçta hakem faciası yaşamak istemiyoruz." dedi.

27.5.2017Futbol
Trump NATO’dan istediğini aldı

Trump NATO’dan istediğini aldı

ABD Başkanı Trump, ‘köhne’ olarak nitelediği NATO’dan ilk buluşmasında istediğini aldı. NATO, DEAŞ ile mücadele için oluşturulan uluslararası koalisyona katılma kararı verdi. Üyeler, NATO’da külfet paylaşımına ilişkin planlı adımlar atma konusunda anlaştı.

25.5.2017Dünya
Stoltenberg: NATO DAEŞe karşı koalisyona katılacak

Stoltenberg: NATO DAEŞ'e karşı koalisyona katılacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın DEAŞ'a karşı uluslararası koalisyona katılmasına karar verildiğini, ancak muharip bir rol üstlenmeyeceğini söyledi.

25.5.2017Dünya
İncirlik NATOnun gündeminde olacak

İncirlik NATO'nun gündeminde olacak

Brüksel'deki NATO zirvesinde, Türkiye ile Almanya arasında yaşanan İncirlik krizinin de gündeme gelmesi bekleniyor. Uluslararası arenada ise seleflerine hiç benzemeyen ABD Başkanı Donald Trump'ın 'savunma harcamalarına' yönelik talepleri ve NATO'nun DEAŞ'a karşı koalisyona katılması meselesi tartışmalı konuların başında geliyor.

25.5.2017Dünya
Tarih harikası Termessosa bilim kurulu

Tarih harikası Termessos'a bilim kurulu

Tarih harikası Termessos'a bilim kurulu

25.5.2017Antalya
Kara Sevda dizisi bu akşam yayınlanan son bölümüyle nefes kesti Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Kara Sevda dizisi bu akşam yayınlanan son bölümüyle nefes kesti! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kara Sevda dizisi bu akşam ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine nefes kesen dakikalar yaşattı. Ekranlarda yayınlanmaya başladığı günden itibaren gerek konusu gerekse oyuncu kadrosuyla dikkatleri çeken dizi Kara Sevda'da heyecan doruktaydı. Dizinin bu akşam yayınlanan son bölümünde Kemal’in arka arkaya gelen hamlelerinden sonra Emir’in çöküşün eşiğindeki Kozcuoğlu Holding için hata yapma şansı kalmadı. Son bölümün bitmesinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edilmeye başlandı. Peki, Kara Sevda dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

17.5.2017Televizyon
Krizi Erdoğan- Merkel görüşmesi çözebilir

Krizi Erdoğan- Merkel görüşmesi çözebilir

TÜRKİYE’nin, Alman vekillerin İncirlik Hava Üssü’nde görevli askerlerine ziyaret izni vermemesinin ardından, Alman hükümetinin üsteki askeri unsurlarını Ürdün’e kaydırma planına iki hafta içerisinde karar vereceği belirtiliyor. Ancak, bu süre içerisinde, 25 Mayıs’ta Brüksel’de yapılacak NATO toplantısı kapsamında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Alman Şansölye Angela Merkel’in görüşmesi halinde sorunun çözülmesi mümkün.

17.5.2017Dünya
SP Genel Başkanı Karamollaoğlu : Trumpın ağzından PYD ile ilgili hiçbir şey çıkmadı

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu : Trump'ın ağzından PYD ile ilgili hiçbir şey çıkmadı

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu : Trump'ın ağzından PYD ile ilgili hiçbir şey çıkmadı

17.5.2017Ankara
Erdoğan’a destek: Yanındayız

Erdoğan’a destek: Yanındayız

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti ile ilgili “Sayın Cumhurbaşkanı ABD’ye gitmekle isabetli bir karar almıştır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın yalnız olmadığını duyuruyorum” dedi.

16.5.2017Gündem
Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı yalnız değil

Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı yalnız değil

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bugün gerçekleşecek Erdoğan-Trump görüşmesini hatırlatarak "ABD'nin önünde iki yol vardır, ya ihanet ya dostluk. ABD'nin başka alternatif yoktur. Rakka operasyonu için canilerden medet ummak, Türkiye’ye hiçe saymaktır ve buna izin verilmemelidir. Bu alçaklığın hoşgörülecek yanı yoktur... Bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı’nın yalnız olmadığını bu kürsüden duyuruyorum" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, KHK ile ihraç edildikleri görevlerine geri dönmek için açlık grevinde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hakkında "Açlık grevinden vazgeçmelerini tavsiye ederim" diye konuştu.

16.5.2017Gündem
Kongre’den Trump’a son dakika Erdoğan mektubu

Kongre’den Trump’a son dakika Erdoğan mektubu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyareti öncesinde ABD Kongresi’nde bir grup Cumhuriyetçi ve Demokrat, Başkan Donald Trump’a Türkiye’ye dönük uyarı ve talepler için bir mektup imzaladı. Ohio’lu Cumhuriyetçi Kongre üyesi Bill Johnson ve Illinois’li Demokrat Kongre Üyesi Brad Schneider’ın kaleme aldığı mektubun içeriği üzerinde iki parti de anlaştı. Mektubu imzalayan kongre üyelerinin sayısı Erdoğan’ın Washington’a geldiği Pazartesi akşamı itibarıyla 62 olmuştu.

15.5.2017Dünya
Trumpa mesaj: Müttefiksek ittifakla karar almalıyız

Trump'a mesaj: Müttefiksek ittifakla karar almalıyız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi Washington’a, ‘PYD/YPG’ konusunda çarpıcı mesajlar verdi. Erdoğan 'Eğer stratejik müttefiksek ittifak içinde karar almamız lazım. İttifaka gölge düşecekse başımızın çaresine bakmamız lazım... Biz bu ittifakı Türkiye’nin aleyhine olacak yaklaşımlara boğduramayız' dedi. Erdoğan, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'a yapılan hakaretler için de "Olay çok çirkin. Şüphesiz ki annelerin, eşlerin bu işe karıştırılması son derece çirkin. Olay yargı sürecine girdiği için kendimi yargı yerine koymak suretiyle değerlendirmem doğru olmaz. Zaten önce gözaltı, sonra tutuklama işlemleri oldu. Nereye kadar uzar bunu yargıda göreceğiz.” yorumunda bulundu.

14.5.2017Gündem
Bayrou: Somut ve dengeli bir anlaşma yaptık

Bayrou: Somut ve dengeli bir anlaşma yaptık

Fransa Cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron’un seçimden önce ittifak yaptığı Demokrat Hareketin lideri François Bayrou’nun üyelerine milletvekili genel seçimi adayları listesinde yeterince yer vermemesinin yol açtığı kriz çözüldü.

14.5.2017Dünya
İngiliz liderden NATOya Türkiye tavsiyesi: Onlar için savaşmayalım

İngiliz liderden NATO'ya Türkiye tavsiyesi: Onlar için savaşmayalım

İngiltere ana muhalefet lideri Jeremy Corbyn, Türkiye'yi suçlayan küstah ifadeler kullanarak "NATO Antlaşması'nın 5'inci Maddesi'ni Türkiye için kullanmayalım. Yaşanacak bir çatışmaya İngiliz askerleri destek vermek zorunda değil" dedi.

13.5.2017Dünya
Numan Kurtulmuş: “Oradaki görüntüler hepimizin içini paralıyor”

Numan Kurtulmuş: “Oradaki görüntüler hepimizin içini paralıyor”

Numan Kurtulmuş: “Oradaki görüntüler hepimizin içini paralıyor”

12.5.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABDyi terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'yi terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'yi terör örgütünün yanına yakıştıramıyoruz

12.5.2017Ankara
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Trump açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile yapacağı görüşmeye ilişkin 'Yapacağımız görüşme virgül mesabesinde değil, nokta mesabesinde olacaktır. Şu ana kadar yazılı, görsel medyada yer alan bütün ifadeleri çok da önemsemiyorum Asla biz terör örgütünü Amerika’nın yanına yakıştıramıyoruz. Aynı şeyi Putin’e de söylediğim için, Rusya’ya da yakıştıramıyoruz. Şu ana kadar gelen bütün bilgileri adeta, dedikodu mesabesinde görmek istiyorum. Bu ziyaretin de kırılma noktası olacağını düşünüyorum' dedi. Brüksel Belediye Başkanı'nın ‘Erdoğan yanlısı eylemlere izin vermeyeceğiz’ sözlerine de yanı veren Erdoğan şöyle konuştu: 'Ben NATO zirvesine gidiyorum. Ha gücü şuna yetiyorsa ‘Ben NATO zirvesine Erdoğan’ı sokmam’ diyorsa, Belçika yetkililerinin yetiyorsa buyursun. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. Bununki zırvalama.'

12.5.2017Gündem
Kara Sevda 69. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı Son bölümde o isim akıl hastanesine yattı

Kara Sevda 69. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son bölümde o isim akıl hastanesine yattı

Kara Kara yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Dün akşam nefes kesen gelişmeleriyle izleyici karşısına çıkan Kara Sevda'nın son bölümüne Asu için verilen karar damga vurdu. Babasının cezaevine gönderilmesiyle büyük bir yıkım yaşayan Emir, kardeşi Asu'yu da akıl hastanesine yatırmak zorunda kaldı. Tüm bu gelişmelerin ardından Kara Sevda 69. bölüm fragmanı araştırılmaya başlandı.

11.5.2017Televizyon
MHPli Büyükataman : Bu kararın Cumhurbaşkanı Erdoğanın ziyaretinin beklenmeden alınmış olması Türkiye ile dalga geçilmesi anlamına gelmektedir

MHP'li Büyükataman : Bu kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin beklenmeden alınmış olması Türkiye ile dalga geçilmesi anlamına gelmektedir

MHP'li Büyükataman : Bu kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinin beklenmeden alınmış olması Türkiye ile dalga geçilmesi anlamına gelmektedir

10.5.2017Ankara
Gabrielden kritik Türkiye sorusu

Gabriel'den kritik Türkiye sorusu

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, dünya siyasetinde ve iç politikadaki sorunları mercek altına aldığı “Yeni Ölçümler” (Neuvermessungen) adlı kitabında, Türkiye konusunda ilginç değerlendirmelere yer verdi.

10.5.2017Dünya
Almanya gücünü kaybederse kavga çıkar

Almanya gücünü kaybederse kavga çıkar

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel bir kitap yazdı. Kitabını küreselleşen dünyada bir pusula olarak niteleyen Gabriel, Türkiye konusunda da bazı sorgulayıcı saptamalarda bulunuyor.

10.5.2017Dünya
Olmayacak duaya amin demekle eşdeğer

'Olmayacak duaya amin demekle eşdeğer'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefette yer alan isimlerin parti kurma söylemlerine ilişkin “Demokratik sonucu sindirim güçlükleri çekenlerin hayır iradesini siyasileştirip bir alanda toplama emelleri olmayacak duaya amin demekle eşdeğerdir” dedi. Bahçeli, MHP Grubu’nda dün özetle şunları söyledi:

9.5.2017Gündem
Bahçeliden Kavurmacıya tahliye sorusuna cevap

Bahçeli'den "Kavurmacı'ya tahliye" sorusuna cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın yargılandığı FETÖ davasından sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesini değerlendirdi. Bahçeli, "Kim olursa, nereye kadar uzanırsa, kimin yakını olursa olsun herhangi bir ayrıcalık tanınmamalıdır. Ancak Türkiye'de tıbba güvenmek gerekir. Tıp insanları ölümcül bir hastalığın olduğu kararında olursa mahkemenin kararına da saygı duymak gerekir. Ancak öyle bir hastalığı da duyulmamıştır" dedi.

9.5.2017Gündem
Bahçeliden Muharrem İnceye cevap

Bahçeli'den Muharrem İnce'ye cevap

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "İdam cezasının getirilmesi yasanın kabul edilmesi hususunda MHP tüm gücüyle vardır. Bu bahsin kapanmasını beklemektedir" diye konuştu. Bahçeli, CHP'de yaşanan tartışmalara ilişkin ise, "CHP kaosun dibinde anlaşmazlıkların girdabındadır. CHP'nin yanında hizalanan diğerler ise vurgun yemiş haldedir. CHP'nin varlığını kafeslemek, ülkülerini kötülemek için her yolu deneyen gafillere oksijen çadırı görevi gören CHP, sonunda kazdığı kuyuya düşmekten kurtulamamıştır" dedi. FETÖ davasından tutuklu Kadir Topbaş'ın damadının tahliye edilmesini doğru bulmadığını belirten Bahçeli, CHP'li Muharrem İnce'nin, "İkinci Ekmeleddin vakasına izin vermeyiz" sözlerine de cevap verdi.

9.5.2017Gündem
Ağrı Valisi Işın, korucularla biraraya geldi

Ağrı Valisi Işın, korucularla biraraya geldi

Ağrı Valisi Işın, korucularla biraraya geldi

7.5.2017Ağrı
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 68. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 68. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni bölümü için geri sayım sürüyor. Son bölümdeki final sahnesi ardından neler yaşanacağını merak eden izleyiciler, bir ipucu almayı umuduyla Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 68. bölüm fragmanını araştırıyor. Entrika dozu yüksek sahneleriyle salı akşamlarının soluksuz izlenen dizisinin son bölümünde yeni lider tartışmaları ön plandaydı. Peki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 68. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

7.5.2017Televizyon
CHPde hesaplaşma erken başladı

CHP'de hesaplaşma erken başladı

CHP’de referandum sonrasında başlayan “olağanüstü kurultay, başkan adayının kim olacağı, değişim” tartışmasının, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar hakkında disiplin işlemi başlatılması talebini görüşecek olan yarınki Parti Meclisi (PM) toplantısına taşınması bekleniyor.

6.5.2017Gündem
Demirtaştan ittifak açıklaması

Demirtaş'tan ittifak açıklaması

HDP lideri Selahattin Demirtaş’tan ’referandum’ mesajı: Toplumun 'evetçiler' ve 'hayırcılar' olarak iki ayrı kamp şeklinde değerlendirilmesini yanlış ve tehlikeli görüyorum. Demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir

5.5.2017Gündem
Demirtaştan referandum mesajı: Demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir

Demirtaş'tan 'referandum' mesajı: Demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir

Demirtaş'tan 'referandum' mesajı: Demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir

5.5.2017Ankara
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu : Akşenerin yarın dostane bir ziyaret olacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu : Akşener'in yarın dostane bir ziyaret olacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu : Akşener'in yarın dostane bir ziyaret olacak

3.5.2017Ankara
KESK Eş Genel Başkanı Özgen: OHAL ve KHKlarla 100 kamu emekçisi işinden edildi

KESK Eş Genel Başkanı Özgen: OHAL ve KHK'larla 100 kamu emekçisi işinden edildi

KESK Eş Genel Başkanı Özgen: OHAL ve KHK'larla 100 kamu emekçisi işinden edildi

1.5.2017İstanbul
Cumhuriyetçilerle de sosyalistlerle de ittifak yok

Cumhuriyetçilerle de sosyalistlerle de ittifak yok

Fransa’da ikinci turu 7 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin güçlü adayı Yürüyüş Hareketi lideri Emmanuel Macron, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde milletvekili genel seçimlerinde merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi veya merkez sol Sosyalist Parti ile ittifak kurmayacağını açıkladı.

30.4.2017Dünya
Cumhurbaşkanı ABDye seslendi: İkircikli tavır terk edilmeli

Cumhurbaşkanı ABD'ye seslendi: İkircikli tavır terk edilmeli

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan dün Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi’ne katılarak konuşma yaptı. Ekonomik mesajların yanında siyasi mesajlar da veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyi sınır içinde ve dışında sürdürmekle kararlı olduklarını vurguladı.

28.4.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye çok önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye çok önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Swissotel'de düzenlenen Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan, "Kuzey Suriye'de bir devlet kurma teşebbüsü içerisine giren malum bazı cahiller var, 'Cahil cesur olur.' diyorlar ya o da o havalarda, kendine göre bakanlar kurulu oluşturuyor vesaire... Biz bunları karşılıksız bırakmayız ve Kuzey Suriye'de böyle bir devlet kuruluşuna da asla müsaade etmeyiz" dedi. Erdoğan'dan ABD'ye çok önemli mesajlar geldi. Cumhurbaşkanı, "Öncelikle ilişkilerimizi terör örgütleri değil, devletler olarak birbirimiz üzerinden yürütmemiz gerektiğine inanıyorum. Terör örgütleri kim ki? NATO üyesi mi? Hayır. NATO'da biz beraberiz. Öyleyse terör örgütlerinden biz niçin yardım istiyoruz ki? Biz varız. Biz bölgede her türlü desteği vermeye hazırız, her türlü koalisyonun içerisinde yer almaya hazırız. Ama bu terör örgütleriyle asla... Çünkü onlar bizim can düşmanlarımızdır" diye konuştu.

28.4.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Gönülsüzler zirvesi

Gönülsüzler zirvesi

“GELECEĞE dönüş” deyişini bilirsiniz. Geçmişte olan bir şeyin bugün ya da gelecekte tekrar etmesi anlamında kullanılır. İşte evvelsi gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı Brüksel’deki NATO zirvesini takip ederken, böyle hissettim. Geleceğe dönmüş gibi!

26.5.2017Verda ÖZER
İlkokul mezunu bile olmayan bir vaiz

İlkokul mezunu bile olmayan bir vaiz

FETULLAH Gülen’in muteber kabul edildiği dönemlerde...

26.5.2017Ahmet HAKAN
ABD Başkanı’nın seyahatinin şifreleri

ABD Başkanı’nın seyahatinin şifreleri

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan’dan başlayan İsrail, Filistin ve Vatikan’dan sonra dün Brüksel’e uzanan ziyareti yeni dönemde Washington’ın dış politika önceliklerine dair de bazı işaretler veriyor.

25.5.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
380 milyar dolar

380 milyar dolar

AMERİKA Başkanı Trump, Suudi Arabistan ziyaretinde toplamı 380 milyar doları bulan bir dizi anlaşmaya imza attı.

24.5.2017Taha AKYOL
AK Parti’de sadece Hakan Şükür mü vardı Fethullahçı olarak

AK Parti’de sadece Hakan Şükür mü vardı Fethullahçı olarak?

Fethullahçıların siyaset dünyasındaki bağlantıları giderek daha çok konuşulmaya başladı.

23.5.2017Murat Yetkin
Suriye’de ABD-Rusya ittifakı mümkün mü

Suriye’de ABD-Rusya ittifakı mümkün mü?

Son dönemdeki bazı gelişmelere baktığımızda bilhassa YPG-PYD konusunda Rusya ile ABD’nin Suriye’de Türkiye’nin ulusal güvenliğini de riske edecek şekilde ittifak halinde olduğunu görmek mümkün. Asıl soru Türkiye’nin, İran’ın, Suriye’nin ve bölgedeki bütün ülkelerin dışında Rusya ile Amerika’nın, yani bölgede güç sahibi olmak isteyen iki ülkenin gerçekten bölgede ittifak kurmak istemesi mümkün olabilir mi? Bu iki süper gücün çıkarları ve paylaşımları uzlaşabilir mi?

21.5.2017Burak KÜNTAY
Zamanın ruhu radikallerden yana

Zamanın ruhu radikallerden yana

FRANSIZ seçimlerini Macron kazandı. Irkçı Le’pen karşısında ikinci turda yüzde 66 oranına ulaşan sağduyulu ittifak “şimdilik” tehlikeyi bertaraf etti.Burada kullandığımız “şimdilik” kelimesi önemli.

21.5.2017İzmir
19 Mayıs

19 Mayıs

Atatürk, gençliğe damarlarındaki asil kanı işaret ediyor.

18.5.2017Rauf TAMER
ABD ile ilişkilerde kriz mi var dediniz

ABD ile ilişkilerde kriz mi var dediniz

DIŞARIDAN bakıldığında, Türk-ABD ilişkilerinde son zamanların belki de en ağır krizlerinden birinin gölgesi altında gerçekleşti önceki günkü Beyaz Saray görüşmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında.

17.5.2017Sedat ERGİN
Erdoğan ile Trump restleşir mi

Erdoğan ile Trump restleşir mi?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, ABD Başkanı Trump’la görüşmeye girmeden önce mesajını bir fotoğraf karesiyle verdi. Uluslararası ilişkilerde mesajlar kimi zaman bir fotoğraf karesiyle veriliyor.

15.5.2017Abdulkadir SELVİ
Erdoğan, Trump, Putin üçgeninde Kürt meselesi

Erdoğan, Trump, Putin üçgeninde Kürt meselesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Xi (Şi) Jinping’le görüşmesinden kısa bir süre sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çıktı ve Rusya’nın YPG ile irtibatı kesmeyeceğini, bunu da Erdoğan’a söylediğini açıkladı.

15.5.2017Murat Yetkin
Kılıçdaroğlu yol haritasını anlattı

Kılıçdaroğlu yol haritasını anlattı

CHP’de bir kez daha olağanüstü kongre tartışmaları yaşanırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldik. Kılıçdaroğlu’na hem CHP’deki tartışmaları sordum hem de yol haritasını öğrenmeye çalıştım.

9.5.2017Abdulkadir SELVİ
Aşırı sağ önlendi ama fark da 30 puana indi

 Aşırı sağ önlendi ama fark da 30 puana indi

FRANSA’da Trump sürprizi olmadı.

7.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
MHP, önümüzdeki dönemin kilit aktörü olmaya aday

MHP, önümüzdeki dönemin kilit aktörü olmaya aday

OSMANİYE, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi olması nedeniyle sonuçları her seçimde ya da halk oylamasında özel bir ilgi ve dikkatle izlenen bir ilimizdir.

1.5.2017Sedat ERGİN
Erdoğanın önündeki zor seçenekler

Erdoğan'ın önündeki zor seçenekler

ANAYASA referandumu geride kaldığına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan derin bir nefes alıp bir sonraki siyasi sınavı olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde nasıl bir yol izleyeceği sorusuna yönelebilir artık.

26.4.2017Sedat ERGİN
Referandumun en ilginç paradoksu

Referandumun en ilginç paradoksu

16 Nisan referandumunun sonuçlarını il ve bölge bazında incelerken çok ilginç bir paradoksla karşılaşıyoruz.

25.4.2017Sedat ERGİN