İttifak


 • Erdoğan: Kimin aşk, kimin ihanet dolu olduğu er ya da geç aydınlığa kavuşacaktır - ittifak

  Erdoğan: Kimin aşk, kimin ihanet dolu olduğu er ya da geç aydınlığa kavuşacaktır18.12.2014

  GÜNDEM

  Şeb-i Arus töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kimin dost, kimin hasım olduğu, kimin aşk dolu, kimin ihanet dolu olduğu er ya da geç aydınlığa kavuşacaktır" dedi.Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan salona geldiğinde Başbakan Davutoğlu ile tokalaşarak selamlaştı.Kılıçdaroğlu da Erdoğan ile selamlaşmak için ayağa kalktı.Ancak aralarında mesafe bulunması nedeniyle Erdoğan, elini havaya kaldırarak Kılıçdaroğlu’nu selamladı.Kılıçdaroğlu da kafasını sallayarak selam verdi.
 • Kaset diyeti ödüyorlar - ittifak

  Kaset diyeti ödüyorlar17.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 17 Aralık’ın yıldönümünde Fethullah Gülen’e seslenerek, “Gazetelerden alınan kendi takımı için ‘Onların yerinde olmak isterdim’ diyor.Senin elini kolunu bağlayan yok ki, gel onların yanına.Çoktandır sana ‘Gel’ diyoruz zaten” dedi.Vatandaşlara, “17 Aralık’ta kimlerin yan yana durduğunu görün.Birbirlerine diyet ödüyorlar diyet.Kasetlerin diyetlerini ödüyorlar” diyen Erdoğan, Konya-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı açılışında özetle şunları söyledi:
 • Erdoğan Konya'da konuştu - ittifak

  Erdoğan Konya'da konuştu17.12.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ”Bu ülkeyi maşalara asla teslim etmeyeceğiz.Bu ülkeyi uluslararası çevrelerin taşeronu olan ihanet şebekelerine, paralel devlet yapılanmalarına, hoca görüntüsü altındaki şaklabanlara asla teslim etmeyeceğiz” dedi.
 • CHP’de ‘cemaatle ittifak’ kavgası büyüyor - ittifak

  CHP’de ‘cemaatle ittifak’ kavgası büyüyor17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "yerel seçimlerde Cemaat ile çok açık ittifak yaptık" sözleri sebebiyle İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
 • Birgül Ayman Güler sözlerinin arkasında durdu - ittifak

  Birgül Ayman Güler sözlerinin arkasında durdu16.12.2014

  GÜNDEM

  CHP parti yönetimi, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’i, "CHP’nin çatısı akmaya başlamıştır.30 Mart’ta cemaatle ittifak yaptık" sözleri nedeniyle disipline sevk etmeyi değerlendirirken, Güler’den yazılı açıklama geldi.Güler, haberde çarpıtma olmadığını, sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.
 • Erdoğan: AB işine baksın - ittifak

  Erdoğan: AB işine baksın16.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dün, "Bir adım attığımız anda Avrupa Birliği'nden biri çıkıp açıklama yapıyor.Bu atılan adımın ne olduğunu biliyor musunuz? Ulusal güvenliğimizi tehdit eden unsurlar gereken cevabı alacaklardır.AB bizi alır mı almaz mı, bizim böyle bir derdimiz yok.Kendi göbeğimizi keseriz.AB kendi işine baksın" dedi.AB Yüksek Temsilcisi Mogherini Erdoğan'ın açıklamasını çok şaşırtıcı bulduğunu söyledi ve ekledi: "Geçen hafta Türkiye’ye ziyaretimizde Erdoğan ve diğer yetkililerle yeni bir başlangıç için şans olduğu konusunda anlaşmıştık.AB konusunda tutarlı olmanın her şeyden önce Türkiye'nin çıkarına olduğuna inanıyorum."Erdoğan, Tüpraş’ın İzmit’te hayata geçirdiği Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin açılışında özetle şunları söyledi:
 • Kemal Kılıçdaroğlu: Hülya Avşar kim? - ittifak

  Kemal Kılıçdaroğlu: Hülya Avşar kim?16.12.2014

  GÜNDEM

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.Yolsuzluk operasyonlarının unutturulmaya çalışıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, 14 Aralık soruşturmasıyla ilgili 'İntikam alma güdüsüyle yapılan operasyonlar bunlar' dedi.Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Hülya Avşar'ın açtığı tazminat davasıyla ilgili sorusu üzerine ise 'Hülya Avşar kim, sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır.Yalakadan sanatçı olmaz' diye konuştu.Bu sözler üzerine hurriyet.com.tr'ye konuşan Hülya Avşar ise CHP liderine, "Bir hancı olarak yolcu olan Kılıçdaroğlu'nu görmezlikten geliyorum" cevabını verdi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜPRAŞ tesisi açılışında konuştu - ittifak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜPRAŞ tesisi açılışında konuştu15.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜPRAŞ fuel oil dönüşüm tesislerinin açılışına katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada 14 Aralık operasyonunu eleştiren Avrupa Birliği'ne tepki gösterdi.Erdoğan, "Acaba AB ne der, acaba AB bizi alır mı almaz mı, bizim böyle bir derdimiz yok, lütfen siz kendi aklınızı kendinize saklayın" dedi.
 • IŞID'e karşı yeni ittifak - ittifak

  IŞID'e karşı yeni ittifak10.12.2014

  DÜNYA

  Irak, İran ve Suriye hükümet yetkilileri Tahran'da yaptıkları konferansta, IŞİD örgütüne karşı daha sıkı işbirliği yapma kararı aldı.Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi tarafından gönderilen Peşmerge güçleri, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon ve Özgür Suriye Ordusu IŞİD'e karşı hali hazırda mücadele ediyor.Türkiye'den ise zaman zaman yapılan açıklamalarda mücadeleye sözlü destek verilmekle birlikte karadan müdahalenin gerekliliğine dikkat çekiliyor.
 • Merkel, AB'nin Rusya'ya yaptırımlarını savundu - ittifak

  Merkel, AB'nin Rusya'ya yaptırımlarını savundu08.12.2014

  Avrupa

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği ülkelerinin Ukrayna krizi nedeniyle Rusya'ya uyguladıkları yaptırımları savunarak "Rusya, 1994 yılında Budapeşte Mutabakatı'yla Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliği için taahhütte bulunmuş ancak bunları zedelemiştir.Bu yanıtsız bırakılamaz" dedi.
 • Yunanistan Başbakanı'ndan Türkiye'nin AB üyeliğine açık destek - ittifak

  Yunanistan Başbakanı'ndan Türkiye'nin AB üyeliğine açık destek06.12.2014

  DÜNYA

  Türkiye - Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Toplantısı bu sabah Atina'da yapıldı.Ortak Bakanlar Kurulu Toplantısı şeklinde gerçekleşen buluşmaya Türkiye tarafı Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dokuz bakan ile Yunanistan tarafı Başbakan Antonis Samaras ve 10 bakan ile katıldı.Yunan Başbakan, ortak basın toplantısında Türkiye'nin AB üyeliğine destek verdiklerini açıkça belirterek "Komşumuzun AB üyesi olması, bizim için çok yararlıdır" dedi.
 • Bu tarz kimin.bilen var mı? - ittifak

  Bu tarz kimin.bilen var mı?30.11.2014

  Keyif

  “Tarz değilsin” diyerek birbirlerine Romalı gladyatörler gibi saldıran kızları neden en tutucu aileler bile evlerine davet ediyor? Cevap: Onları evden uzakta tutabilmek için.
 • Partiliysen hatayı kapat dillendirme - ittifak

  Partiliysen hatayı kapat dillendirme29.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemde sosyal medya üzerinden sürdürülen parti içi tartışmalara sert tepki göstererek, “Birbirimizi eleştirme hastalığımız var.Bu hastalıktan kurtaracağız partiyi.Önümüzdeki arkadaşımız ne zaman ve nasıl bir hata yapacak, onu bekliyoruz.Hata yapıyorsa ve sen de partiliysen o hatayı kapatacaksın, telafi etmeye çalışacaksın, hatayı dillendirmeyeceksin” dedi.
 • Kılıçdaroğlu’ndan HDP ile ittifak mesajı - ittifak

  Kılıçdaroğlu’ndan HDP ile ittifak mesajı29.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır programının son bölümünde kentin sivil toplum örgütü temsilcileriyle basına kapalı bir görüşme yaptı.Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu’na toplantıda yöneltilen sorulardan biri genel seçimlere parti olarak girmeyi tartışan HDP ile “olası” bir seçim ittifakının söz konusu olup olmadığına ilişkindi.Kılıçdaroğlu bu soruya verdiği, “Şu anda gündemimizde böyle bir ihtimal yok.Bu bağlamda HDP ile temasımız da yok.Ancak eski cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in de dediği gibi siyasette 24 saat çok uzun bir süre” yanıtıyla olası ittifaka kapı araladığı öğrenildi.
 • Mısır’da gerginlik tırmandı - ittifak

  Mısır’da gerginlik tırmandı28.11.2014

  DÜNYA

  MISIR’da dün darbe karşıtı gösterilerde kan aktı.Biri general, ikisi protestocu olmak üzere en az üç kişi hayatını kaybetti.
 • Kahire'de bir gösterici hayatını kaybetti - ittifak

  Kahire'de bir gösterici hayatını kaybetti28.11.2014

  DÜNYA

  Mısır'ın başkenti Kahire'nin doğusundaki Matariye semtinde cuma namazı sonrası düzenlenen gösterilere müdahale eden polisin açtığı ateşte bir protestocu hayatını kaybetti.Bu arada Kahire'nin batısındaki Giza kentinde ana yollara konuşlu "iskeletor maskeli" polis ekiplerini çevredekiler merak ve şaşkınlıkla izledi.
 • Ahmet HAKAN

  Eğer ben - ittifak

  Eğer ben27.11.2014

  YAZARLAR

  EĞER ben.
 • Yunanistan'da haber bile yapılmayacak - ittifak

  Yunanistan'da haber bile yapılmayacak26.11.2014

  Avrupa

  Yunanistan'da, Yunanistan İşçi Konfederasyonu (GSEE) ve Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY), 2015 mali yılı bütçe tasarısını protesto etmek için 24 saatlik grev kararı aldı.
 • Rusya, Abhazya’yı ‘himayesine’ aldı - ittifak

  Rusya, Abhazya’yı ‘himayesine’ aldı25.11.2014

  DÜNYA

  RUSYA, 2008’de Gürcistan’la savaşın ardından bağımsız devlet olarak tanıdığı Abhazya ile ‘İttifak ve Stratejik Ortaklık Anlaşması’ imzaladı.
 • Cumhurbaşkanlığı ikinci tura kaldı - ittifak

  Cumhurbaşkanlığı ikinci tura kaldı24.11.2014

  DÜNYA

  Arap Baharı’nın kıvılcımını ateşleyen Tunus, cumhurbaşkanını ilk turda seçemedi.Son genel seçimi kazanan laik Nida Tunus partisinin adayı Sibsi (87) yüzde 42 oyla birinci oldu.Rakibi mevcut Cumhurbaşkanı Merzuki yüzde 34 oy aldı.İslami eğilimli Ennahda aday çıkarmadı ama tabanı Merzuki’ye oy verdi.
 • ABD ile çözemeyiz - ittifak

  ABD ile çözemeyiz22.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’nin Çözüm Süreci’ne 3’üncü göz olarak katılması konusunda, “Oslo’da da yaşadık.3’üncü göz, 4’üncü göz ne olursa olsun.Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i biz bu sorunu kendi aramızda çözeriz.Amerika’yla çözemeyiz.Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz” dedi.2’nci Türkiye-Afrika Ortak Zirvesi dönüşü, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’ın çeşitli konulardaki değerlendirmeleri özetle şöyle:
 • Libya’da IŞİD eyaleti - ittifak

  Libya’da IŞİD eyaleti19.11.2014

  DÜNYA

  Mısır’ın Sina Yarımadası’nda faal cihatçı Ensar Beyt el Makdis’in, IŞİD’e biat ettiğini açıklamasının ardından gözler Libya’da.
 • Rusya, NATO’ya Ukrayna şartı koştu - ittifak

  Rusya, NATO’ya Ukrayna şartı koştu19.11.2014

  DÜNYA

  RUSYA ile Batılı ülkeleri düşman haline getiren Ukrayna krizinin çözümü için Kremlin Sarayı’ndan kesin bir şart geldi.
 • Akif BEKİ

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum - ittifak

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum19.11.2014

  YAZARLAR

  MEĞER o özel yetkili başsavcı efelenmeleri banaymış, operasyonel internet siteleri Ekrem Bey’le karşılıklı resimlerimizi koyup ‘Akif Beki’ye cevap’ diye yaygarayı basmasa gafil gafil atıp tutmaya devam edecektim.
 • Cengiz ÇANDAR

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak - ittifak

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak19.11.2014

  YAZARLAR

  SURUÇ- Gecenin karanlığını yırtan uçak sesleri duyulunca, soluk ışıkların altında öbek öbek toplanmış Suruç’luları bir sevinç dalgası yaladı; içlerinden biri “Biji Obama” (Yaşasın Obama) diye haykırdı.
 • Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’ - ittifak

  Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’17.11.2014

  DÜNYA

  Biden’ın cuma günü İstanbul’da olması planlanırken, Obama, görüşmelerin en önemli gündem maddesi Suriye konusunda net mesaj verdi.Obama, ABD’nin Esad’ı Suriye’deki politik geçişten dışlama konusunu aktif olarak tartışmaya başlayıp başlamadığı sorusunu tek kelimeyle yanıtladı: ‘No’ (Hayır).
 • İşte hedefi - ittifak

  İşte hedefi17.11.2014

  Ege

  İZMİR Barosu Başkanı Avukat Aydın Özcan, 2011’de aday olup kazanamadığı milletvekilliğine yine aday olacağını ve mutlaka kazanmayı hedeflediğini söyledi.
 • Gülse BİRSEL

  Moda, insana yakışan mıdır insanın saçına yapışıp yolmak mı? - ittifak

  Moda, insana yakışan mıdır insanın saçına yapışıp yolmak mı?15.11.2014

  YAZARLAR

  Dergilerden ayrılalı moda dünyası çok değişmiş.
 • 1.Dünya Savaşı'nın 100.yılında torunlar konuştu - ittifak

  1.Dünya Savaşı'nın 100.yılında torunlar konuştu15.11.2014

  GÜNDEM

  CHP tarafından düzenlenen '100.Yılında 1.Dünya Savaşı' konulu sempozyumun ikinci günü, ilginç bir buluşmaya sahne oldu.1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı sırasında karar alıcı görevler üstlenen komutan ve devlet adamlarından Enver Paşa, Mareşal Fevzi Çakmak Paşa, İsmet İnönü ve Kazım Karabekir Paşa'nın torunları, 'Torunlar konuşuyor' adlı oturumda dedelerini anlattı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasıyla dün başlayan sempozyumun ikinci gününde, İsmet İnönü'nün torunu ve aynı zamanda Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Enver Paşa'nın torunu Osman Mayatepek, Kazım Karabekir Paşa'nın torunu Pınar Feyzioğlu Akkoyunlu ile Mareşal Fevzi Çakmak'ın kardeşinin torunu Fevzi Çakmak konuşmacı olarak katıldı.Torunlar, sağlıklarında göremedikleri ya da küçük yaştayken kaybettikleri dedelerini daha çok kendi yazdıkları günlükleri ve hatıralarını kaynak göstererek anlattılar.
 • Akdoğan: 'Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz' dediler - ittifak

  Akdoğan: 'Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz' dediler15.11.2014

  Son Dakika

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ak Parti'nin Polatlı İlçe Kongresi'ne katıldı.Ankara'daki kongrede konuşan Akdoğan, son dönemde hükümete yönelik kirli yöntemlerin devreye sokulduğunu savunarak "Hiçbir hak, hukuk tanımadan; ahlak, edep tanımadan her yolu denediler.30 Mart seçimleri için hepsi bir araya geldi.İttifak yaptılar yine olmadı.10 Ağustos'ta çatı aday çıkardılar.İçeridekiler, dışarıdakiler bütün dünya bir araya geldi Erdoğan'ı devirirsek her şeyden kurtuluruz dediler.Deviremediler.Siz haklıysanız kimse sizinle baş edemez.Baş edemediler.Bundan sonra edemeyecekler" dedi.
 • Şer ittifakına yalanlama - ittifak

  Şer ittifakına yalanlama14.11.2014

  DÜNYA

  SURİYE’de IŞİD ile Kaide’ye bağlı Nusra’nın ittifak kurduğu haberi yalanlandı.
 • Nissan'ın Türkiye yatırımına 2 aday: İskenderun ve Bursa - ittifak

  Nissan'ın Türkiye yatırımına 2 aday: İskenderun ve Bursa13.11.2014

  EKONOMİ

  Oyak Otomotiv ve Çimento grubu başkanı Celal Çağlar, Oyak Grubu'nun Renault ile yürüttüğü ortaklığın yanı sıra, Japon Nissan ile de Türkiye'de üretim yapmak istediklerini, 2-3 yıl içinde özellikle Nissan yatırımı için ciddi bir şans olabileceğini söyledi.Çağlar, yatırımın İskendurun ya da Bursa'da olabileceğini belirtti.
 • 2015 Ermeniler lehine penaltı, o şansı deneyecekler - ittifak

  2015 Ermeniler lehine penaltı, o şansı deneyecekler09.11.2014

  GÜNDEM

  Büyükelçi Altay Cengizer, Türk Dışişleri geleneği açısından ezber bozan bir çalışmaya imza attı.Halen Bakanlığın Siyaset Planlama Genel Müdürü olarak görev yapan Altay Cengizer, tarihçi şapkasıyla bir kitap yazdı.
 • Bir asır sonra anma - ittifak

  Bir asır sonra anma04.11.2014

  Ege

  ÇANAKKALE Savaşları’nın başlangıcı olarak kabul edilen 3 Kasım 1914’te, İngiliz ve Fransız donanmalarına ait gemilerin boğazın girişini bombardımanı sırasında, Seddülbahir Kalesi’nde şehit düşen 5 astsubay ve 81 er, 100 yıl sonra ilk kez resmi törenle anıldı.Osmanlı İmparatorluğu’nun Birinci Dünya Savaşı’ndaki bu ilk şehitlerinin anıtına karanfil bırakılıp, Kuran-ı Kerim okundu.
 • ABD’den farklı sesler - ittifak

  ABD’den farklı sesler01.11.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani’yle ilgili görüşleri ABD yönetimine net olarak bildirdiklerini ve terörle bağlantılı bir gruba silah vermesini doğru bulmadıklarını söyleyerek, “Bu konularda, ABD’de her birimin sözcüsünden farklı bir ses çıkıyor.Beyaz Saray Sözcüsü bir şey söylüyor, Pentagon Sözcüsü başka bir şey, Dışişleri Sözcüsü daha başka bir şey, Ulusal Güvenlik Kurulu Sözcüsü başka bir şey” dedi.Paris’e yaptığı günübirlik çalışma ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerle söyleşen Erdoğan, asıl Halep’in tehlikede olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmeleri yaptı:
 • 8 parçalı Galatasaray - ittifak

  8 parçalı Galatasaray30.10.2014

  Futbol

  Galatasaray'da yeni yönetimin yaptığı araştırma, futbol takımının tam 8 gruba bölündüğünü ortaya çıkardı.
 • Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı - ittifak

  Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı30.10.2014

  DÜNYA

  Tunus'ta pazar günü yapılan genel seçimlerde, Nida Tunus (Tunus'un Sesi) Partisi'nin 85 sandalye ile birinci, Nahda Hareketi Partisi'nin ise 69 sandalye kazanarak ikinci sırada yer aldığı açıklandı.
 • Razi CANİKLİGİL

  Sandıklı oylama Türkiye’yi BM’de hüsrana uğrattı - ittifak

  Sandıklı oylama Türkiye’yi BM’de hüsrana uğrattı29.10.2014

  YAZARLAR

  Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi’ne seçilememesinden çok, İspanya karşısında üçüncü turda 193 üyeden sadece 60 oy alabilmesi dış politikamız açısından hayalkırıklığı yarattı.
 • I.Dünya Savaşı’na girişimizin 100’üncü yıldönümünde Osmanlı askerlerini anacağız - ittifak

  I.Dünya Savaşı’na girişimizin 100’üncü yıldönümünde Osmanlı askerlerini anacağız29.10.2014

  Hayat

  29 Ekim, sadece Cumhuriyet’in kuruluşunun değil, Osmanlı’nın I.Dünya Savaşı’na girmesinin de yıldönümü.Hanedanın tarihçi üyesi Ayşe Gülnev Osmanoğlu savaşa girişimizin 100’üncü yılında Hürriyet için yazdı.
 • Taha AKYOL

  Cumhuriyet’in evrimi - ittifak

  Cumhuriyet’in evrimi28.10.2014

  YAZARLAR

  CUMHURİYET 91 yaşında, hâlâ önyargılarla kavgasını yapıyoruz!
 • HSYK’da 7+8 testi - ittifak

  HSYK’da 7+8 testi27.10.2014

  GÜNDEM

  DÖRT yıl görev yapacak yeni Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) üyeleri, dün göreve başladı.Üyeler, bugün HSYK Genel Kurulu’nda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığında toplanarak yeni çalışma düzenini belirleyip başkanvekili, 3 daire başkanlığı ve üyelerin dairelere dağılımını yapacaklar.
 • IKBY'den Suriye'deki kantonlarla ilgili açıklama - ittifak

  IKBY'den Suriye'deki kantonlarla ilgili açıklama26.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Suriye'nin kuzeyindeki kantonları tanıdıklarına yönelik iddiaların doğru olmadığını belirtti.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kobani'de sivil kalmadı - ittifak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kobani'de sivil kalmadı23.10.2014

  DÜNYA

  Letonya ziyaretini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kobani'de yaşanan gelişmelerle ilgili konuştu.
 • NATO'da görkemli tören - ittifak

  NATO'da görkemli tören23.10.2014

  Ege

  Orgeneral Philip Breedlove, patriotlar ile IŞİD ve İncirlik üssünün kullanımı konusunda açıklamalar yaptı.
 • NATO Komutanı'ndan İncirlik açıklaması - ittifak

  NATO Komutanı'ndan İncirlik açıklaması23.10.2014

  GÜNDEM

  İZMİR'de bulunan NATO Kara Komutanlığı Karargahı'nda, Korgeneral Frederick Ben Hodges, görevini törenle, Korgeneral John Nicholson'a devretti.Tören ardından NATO Avrupa Müttefik Komutanı Orgeneral Philip Breedlove, patriotlar ile IŞİD ve İncirlik üssünün kullanımı konusunda önemli açıklamalar yaptı.Breerlove "İncirlik konusunda Türkiye ile fikir ayrılığı var dememeyi tercih ederim.Görüşmeler devam ediyor.Uçuşa kapalı bölge, güvenlikli bölge gibi Türkiye'nin bütün taleplerini değerlendiren kapsamlı görüşmeler yapmaya devam ediyoruz.Türkiye bizim için çok önemli bir ittifak" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar - ittifak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar23.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins ile ortak basın toplantısı düzenledi.İşte Erdoğan’ın basın toplantısındaki açıklamasından satır başları:
 • AP'deki ırkçı grup transfer peşinde - ittifak

  AP'deki ırkçı grup transfer peşinde21.10.2014

  Avrupa

  Avrupa Parlamentosu'nda (AP) bazı AB karşıtı ve ırkçı partilerin oluşturduğu Avrupa Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi (EFDD) grubu dağılmamak için "transfere" yöneldi.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya: Yükseköğretimde sıçramaya ihtiyaç var - ittifak

  YÖK Başkanı Çetinsaya: Yükseköğretimde sıçramaya ihtiyaç var20.10.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Çetinsaya, “Yükseköğretim sisteminde bir sıçramaya ihtiyaç var.Bu kaçınılmaz.Bu konuda da 30 yıl önce oluşturulmuş mevcut yapının değiştirilmesi yönünde de büyük bir beklenti var.Neden önemli bu yeniden yapılandırma? 2547 sayılı düzenin en büyük açmazı aşağı yukarı herkese aynı elbiseyi giydirmesi, sistem içinde çeşitliliğe izin tanımaması” dedi.
 • Haftanın tarihine bakış - ittifak

  Haftanın tarihine bakış20.10.2014

  Avrupa

  Kopyalama teknolojisinin öncüsü sayılan fotokopi makinesi, 74 yıl önce Amerikalı fizikçi Chester Floyd Carlson tarafından icat edildi.
 • Dinler değil, dindarlar arası diyalog lazım - ittifak

  Dinler değil, dindarlar arası diyalog lazım17.10.2014

  Hayat

  Prof.Dr.Kenan Gürsoy bir diplomat değil.Akademisyenken Vatikan Büyükelçiliği’ne atanan bir eğitimci.Şimdiyse, Roma’daki görevini tamamladı ve Galatasaray Üniversitesi’ne geri dönmeye hazırlanıyor.Onunla Vatikan’ı ve tanışma şansı bulduğu iki papayı konuştuk.
içinde

İttifak


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz