MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER130Ferai TINÇ108Hadi ULUENGİN98Ahmet HAKAN96Cengiz ÇANDAR85Cüneyt ÜLSEVER62Ertuğrul ÖZKÖK59Enis BERBEROĞLU50Yalçın DOĞAN45İlter TÜRKMEN42Mehmet Ali BİRAND39Mehmet Y. YILMAZ39Sedat ERGİN38Rauf TAMER37Taha AKYOL31Şükrü KÜÇÜKŞAHİN27Oktay EKŞİ26Muharrem SARIKAYA25Fatih ÇEKİRGE25Oral Çalışlar25Tufan TÜRENÇ23Emin ÇÖLAŞAN22Soner YALÇIN20Zeynep ATİKKAN12Naci Cem Öncel11Akif BEKİ11Verda ÖZER11Gila BENMAYOR10Erdal SAĞLAM9Deniz BAYRAMOĞLU9Özdemir İNCE9Mümtaz SOYSAL8Pakize SUDA8Mehmet Barlas8Ünal ÇEVİKÖZ8Fikret BİLA8Fatih ALTAYLI7Zeynep GÖĞÜŞ7Yaşar Nuri Öztürk7İsmet BERKAN7Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ7Bekir COŞKUN6Serdar TURGUT6Deniz Gürel6Murat Yetkin6Doğan HIZLAN5Ayşe ARMAN5Yener SÜSOY5Ebru ÇAPA5Yılmaz ÖZDİL5Sıtkı ŞÜKÜRER5Abdulkadir SELVİ5İsmet SOLAK4Kurthan FİŞEK4Murat BARDAKÇI4Ege CANSEN4Veli ŞAKIR4Ercan KUMCU3Yurtsan ATAKAN3Ercan SAATÇİ3Mehmet Nuri YILMAZ3Yaşar SÖKMENSÜER3Deniz SİPAHİ3Hüseyin YAYMAN3Ateş BAKAN3İzzet ÇAPA3Emre KIZILKAYA3Burak KÜNTAY3İlber Ortaylı3Doğan ULUÇ2Kanat ATKAYA2Vahap MUNYAR2Yorgo KIRBAKİ2Cengiz ÖZDEMİR2Hayri ÇETİNKAYA2Rahmi TURAN2Muammer ELVEREN2Nihat HATİPOĞLU2Tolga TANIŞ2Ertan ACAR2 Tuna KİREMİTÇİ2İrem Köker2Gülse BİRSEL2Ayşe BAYKAL2Deniz Zeyrek2Emre ÖZPEYNİRCİ2Mustafa KUTLAY1Oya BERBEROĞLU1Uğur CEBECİ1Yasemin BORAN1Korkut GÖZE1Ali Atıf BİR1Can BARTU1Figen BATUR1Cengiz SEMERCİOĞLU1Nil KARAİBRAHİMGİL1Meriç ENERCAN1Nilüfer KAS1Melda Narmanlı ÇİMEN1Erdal İPEKEŞEN1

Ittifak

Ittifak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ittifak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.807 Ittifak haberi bulunmuştur.

Ittifak Haberleri

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nasıl ortaya çıktı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nasıl ortaya çıktı?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizde coşkuyla kutlanacak. Çocukların, velilerin ve öğretmenlerin büyük bir çaba ve heyecanla hazırlandığı bu günde, özel gösteriler sahnelerde yer alacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizde olduğu gibi tüm yurtta birçok çocuk tarafından aynı heyecanla karşılanacak. İşte, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında bazı detaylar

22.4.2017Gündem
Köln’de sağ popülistler protesto ediliyor

Köln’de sağ popülistler protesto ediliyor

Sağ popülist Almanya için Alternatif partisinin kongresi sırasında Köln’de protesto gösterileri düzenleniyor. Protestolara 50 bin kişinin katılacağı tahmin ediliyor.

22.4.2017Dünya
Dursun Özbek’ten çarpıcı açıklamalar

Dursun Özbek’ten çarpıcı açıklamalar

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor'da Gündem Özel programına konuk oldu. Özbek, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

21.4.2017Futbol
Kalın: Bugün ne Sünnilere Şiilik adına zulüm yapılmalı, ne Şiilere Sünnilik adına zulüm yapılmalıdır

Kalın: Bugün ne Sünnilere Şiilik adına zulüm yapılmalı, ne Şiilere Sünnilik adına zulüm yapılmalıdır

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bugün ne Sünnilere Şiilik adına zulüm yapılmalı, ne Şiilere Sünnilik adına zulüm yapılmalıdır. Bu perspektifi doğru bir şekilde oturtmamız gerekiyor. Özellikle İran'ın burada büyük bir sorumluluğu olduğu kanaatindeyim" dedi.

20.4.2017Gündem
MHP olmasaydı evet çıkmazdı

MHP olmasaydı evet çıkmazdı

Referandumda ‘evet’ çıkmasının ardından MHP Genel Merkezi’nde, “2019’u belirleyen kilit parti olacakları” görüşü hâkim. Genel Merkez’de, muhalefetteki yeni parti iddialarıyla ilgili olarak da ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun BBP’yi kurduğu süreçte aldığı oy oranı’ örnek verilerek “Yeni partiyle muhalefetin iddiası ne olur” sorusu yöneltiliyor.

17.4.2017Gündem
İşte referandum 2017 sonuçları... İstanbul, Ankara... İl il tüm sonuçlar

İşte referandum 2017 sonuçları... İstanbul, Ankara... İl il tüm sonuçlar

Merakla beklenen referandum sonuçları dün belli oldu. Referandumda 'evet'ler yüzde 51.4, 'hayır'lar yüzde 48.6 oy oranına ulaştı. Cumhuriyet tarihinin 7. anayasa referandumu yönetim sistemi değişikliğiyle sonuçlandı ve sandıktan 1.3 milyon oy farkla 'evet' çıktı. Seçimin sürprizi İstanbul ve Ankara oldu. Referandumda, en yüksek evet oyu yüzde 81.67 ile Bayburt, en yüksek hayır oyu ise yüzde 80.42 ile Tunceli’den çıktı. İşte referandum sonuçları...

17.4.2017Gündem
Yüzde 51.4le yeni sistem

Yüzde 51.4'le yeni sistem

Türkiye, 7 yıl aradan sonra 7’nci anayasa referandumunu gerçekleştirirken seçmene ilk kez sistem değişikliği soruldu. Hazırlanan 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylandığı ve Türkiye’nin 94 yıllık yönetim şeklinin değişmesi anlamına gelen bu referandumda 1.2 puan farkla ‘evet’ oyları önde çıktı. Türkiye seçmeni, yönetim sistemi değişikliğine yüzde 51.4 ‘evet’, yüzde 48.6 ‘hayır’ dedi. Evet oyları 1 milyon 293 bin oyla öne geçti.

16.4.2017Gündem
Bahçeli: Devlet baba olması lazım, yoksa kaynama Türkiye’de başlar

Bahçeli: Devlet baba olması lazım, yoksa kaynama Türkiye’de başlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İç istikrarı sağlayan bir iktidarı kurmak istiyorsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tek adamlık heveslerine karşı kucaklayıcı bir Cumhurbaşkanı olması, yani bir anlamıyla tek adam değil devlet baba olması lazım. Yok hala ben halkın şu kadar oyuyla seçildim, her şeyi ben bilirim diyorsa o zaman zaten bu kaynama Türkiye’de başlar ve ısısıyla AKP’ye de düşebilir” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın eyalet sistemi ile açıklamalarını da fazlasıyla yeterli bulduğunu belirten Bahçeli, “‘Evet’ çifte su verilmiş çelik gibi olmuştur” dedi.

14.4.2017Gündem
Esad’la olmaz

Esad’la olmaz

G7 zirvesine katılan liderler Rusya’ya net bir şekilde Suriye’de Esad ile çözüm olmayacağı mesajını verdi. Dün Moskova’ya giden ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, “Esad saltanatının sonu geliyor” diyerek Kremlin’in bir seçim yapması gerektiğini söyledi. 

11.4.2017Dünya
Trump’tan Karadağ’a NATO onayı

Trump’tan Karadağ’a NATO onayı

ABD Başkanı Donald Trump, Karadağ’ın NATO üyesi olmasının yolunu açan protokolü onayladı.

11.4.2017Dünya
CHPli Torun: AKP iktidarının tutarsız yönetim anlayışı bundan sonraki tutarsızlıklarının garantisi

CHP'li Torun: AKP iktidarının tutarsız yönetim anlayışı bundan sonraki tutarsızlıklarının garantisi

CHP'li Torun: AKP iktidarının tutarsız yönetim anlayışı bundan sonraki tutarsızlıklarının garantisi

11.4.2017Ankara
Kritik Esad açıklaması... ABDden Rusyaya rest

Kritik Esad açıklaması... ABD'den Rusya'ya rest

Suriye konusunun ele alındığı G7 zirvesinin ardından Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, "Esad'ın Suriye geleceğinde olmayacağı konusunda hemfikiriz' açıklaması yaptı. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, 'Rusya biz ve müttefiklerle mi ya da Esad, İran ve Hizbullah'la mı birlikte olacağını seçmek zorunda' dedi.

11.4.2017Dünya
Star Wars: Force Arenaya dört yeni karakter

Star Wars: Force Arena'ya dört yeni karakter!

Asya’nın en hızlı büyüyen mobil oyun şirketi Netmarble, Star Wars: Force Arena‘ya dört yeni karakter kartı ile yeni İttifak, Tekrar Oynatma özellikleri ve daha dengeli bir 2’ye 2 oynanış getiren yeni bir güncellemeyi bugün duyurdu.

7.4.2017Teknoloji
Takmak mı, takmamak mı İşte bütün mesele bu

Takmak mı, takmamak mı? İşte bütün mesele bu!

Kafaya taktıklarımız bir yana, parmağa takılan kendi hafif, manası ağır o halkadan söz ediyoruz. Alyans! Takmak şart mıdır? Tercih midir? Modası geçmiş midir? Alyanslı evlilikler, alyanssız evlilikleri döver mi? Kafalarda deli sorular.

4.4.2017Hayat
Beş ilçede evet mesaisi

Beş ilçede 'evet' mesaisi

Beş ilçede 'evet' mesaisi

2.4.2017İzmir
4th Dimension Amerikadan ödülle döndü

'4th Dimension' Amerika'dan ödülle döndü

'4th Dimension' Amerika'dan ödülle döndü

1.4.2017İzmir
Bakan Işık: Evet vermekle, CHPdeki değişimin önünü açacağız

Bakan Işık: 'Evet' vermekle, CHP'deki değişimin önünü açacağız

Bakan Işık: 'Evet' vermekle, CHP'deki değişimin önünü açacağız

31.3.2017Erzincan
ABDden NATO müttefiklerine iki ay süre

ABD'den NATO müttefiklerine iki ay süre

ABD Dışişleri Rex Tillerson, NATO müttefiklerini savunma harcamalarını artırmaları ya da iki ay içinde ittifakın bütçe gerekliliklerini yerine getirmek için bir plan hazırlamaları konusunda uyardı.

31.3.2017Dünya
Kerkükteki bayrak gerilimi büyük krizin işareti

Kerkük'teki 'bayrak' gerilimi büyük krizin işareti

Kerkük Vilayet Meclisi'nin 28 Mart 2017'de Kerkük'te kamu kurumlarında Irak bayrağının yanına Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayrağının asılmasına ilişkin kararı Irak'la ilgilenenlerin dikkatinin en azından kısa bir süreliğine Musul'dan Kerkük'e dönmesine neden oldu. Ancak bugün Kerkük'te yaşananlar kısa süreli ve geçici bir gelişmenin ötesinde uzun vadede derin sorunlara dönüşebilecek bir sürecin ilk işaretleri olabilir. Bu nedenle Kerkük'teki bayrak meselesini daha geniş bir çerçeveden değerlendirmek gerekiyor.

29.3.2017Gündem
Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle hayır çıkması için büyük çaba gösteriyor(2)

Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle 'hayır' çıkması için büyük çaba gösteriyor(2)

Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle 'hayır' çıkması için büyük çaba gösteriyor(2)

28.3.2017Yozgat
Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle hayır çıkması için büyük çaba gösteriyor (2)

Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle 'hayır' çıkması için büyük çaba gösteriyor (2)

Bakan Bozdağ: Alman gazeteleri Türkçe manşetlerle 'hayır' çıkması için büyük çaba gösteriyor (2)

28.3.2017Yozgat
Power Rangers Legacy Wars oyunu sonunda çıktı

Power Rangers Legacy Wars oyunu sonunda çıktı!

Merakla beklenen yeni Power Rangers filmiyle birlikte duyurulan yeni Power Rangers oyunu Power Rangers Legacy Wars, sonunda çıktı. 2017’nin ilk ayında Power Rangers mobil oyunu olarak duyurulan Power Rangers: Legacy Wars, mobil oyunu olarak artık iOS ve Android platformlarında kullanıcıları bekliyor.

28.3.2017Teknoloji
Yıldırım yemişe dönecekler

'Yıldırım yemişe dönecekler'

Bahçeli, Erzurum’a giderken Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bir sürprizle karşılaştı. Beşiktaş taraftarı olan MHP Lideri Bahçeli, Beşiktaş Kulübü’nün ulaşımda kullandığı, takımın amblemi ve renkleriyle giydirilmiş Anadolujet uçağıyla Erzurum’a gitti.

26.3.2017Gündem
Sancılı seçim... Kazanan belli oldu

Sancılı seçim... Kazanan belli oldu!

Bulgaristan’da halk dün parlamento seçimleri için sandığa giderken, Türk kökenli seçmenlere getirilen kısıtlamalar dikkat çekti. Türkiye’de daha önce 140’tan fazla sandık kurulurken, Bulgar seçim makamları bu kez 35 sandık kurdu. Seçimden gelen ilk sonuçlara göre Avrupa yanlısı merkez sağ parti GERB (Avrupalı Gelişimi için Vatandaşlar) oyların yüzde 32.55'ini alarak, erken seçimlerden birinci parti olarak çıktı.

26.3.2017Dünya
Son dakika... Bulgaristandan ilk sonuçlar geldi

Son dakika... Bulgaristan'dan ilk sonuçlar geldi

Bulgaristan'da bugün gerçekleştirilen erken genel seçimlerde sandık çıkış anketlerine göre, eski Başbakan Boyko Borisov'un merkez sağ çizgideki Bulgaristan’ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar Partisi (GERB) önde görünüyor.

26.3.2017Dünya
Bulgaristan’da sandık başı

Bulgaristan’da sandık başı

7 milyon nüfusa sahip Bulgaristan’da seçmenler bugün sandık başına gidecek. 240 sandalyeli meclis için 13 siyasi parti ve 9 ittifak yarışacak. Seçimlerde Türklerin çoğunlukta olduğu HÖH ve DOST partileri de yarışacak.

25.3.2017Dünya

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik AB mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Az önce dar kapsamlı görüşmede bir şey söyledim, 'Siz (İngiltere) Brexit ile ilgili bir karar aldınız yani 16 Nisan'dan sonra farklı şeyler olabilir' diye. Çünkü boşu boşuna buralara gelinmedi. İşte bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz, ileri derecedeki aşırı terör örgütleri, parlamento dikkat edin, orada benim resmimi koyuyor, yanında da şakağıma silah dayıyor. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi? Ve bu ülke İsviçre. Bunun tabii benzerlerini Almanya'da gördük, Hollanda'da gördük, Belçika'da gördük, görmeye devam ediyoruz. Şimdi benzeri bir Brexit için biz de şu anda 16 Nisan'da bir referandum yapıyoruz, arkasından müzakereler için de bir referandum yapma yoluna gidebiliriz ve milletimiz ne karar verirse o karara da uyarız, uymak zorundayız." dedi.

25.3.2017Gündem
Bulgaristan yarın sandık başına gidiyor

Bulgaristan yarın sandık başına gidiyor

Bulgaristan'da seçmenler, ülkenin yeni meclis üyelerini belirlemek için yarın sandık başına gidecek.

25.3.2017Dünya
Bahçeli: Her vatan evladının kararına sonsuz hürmetimiz var

Bahçeli: Her vatan evladının kararına sonsuz hürmetimiz var

Bahçeli: Her vatan evladının kararına sonsuz hürmetimiz var

24.3.2017Bursa
Bahçeli: Gerçekler Rusya’nın iddia ettiğinin tam tersi

Bahçeli: Gerçekler Rusya’nın iddia ettiğinin tam tersi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa mitinginde yaptığı açıklamada, “20 Mart günü yabancı bir haber ajansı Rusya’nın Afrin’de üs kuracağını duyurmuştur. Rusya ise üs değil ateşkes izleme merkezi olacağını açıklamıştır. Ne var ki gerçekler Rusya’nın iddia ettiğinin tam tersidir. Rusya’nın Afrin’e zırhlı araçlarla, askeri birlik yığdığı görüntülenmiş ve suçüstü basılanlar belgelenmiştir” dedi.

24.3.2017Gündem
Esadla selfie çektirince tepkiler ardı ardına geldi..

Esad'la selfie çektirince tepkiler ardı ardına geldi..

İç savaşın sürdüğü Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad ile selfie çektiren İtalyan Senatör Antonio Razzi, hem ülkesinden hem de Türkiye'den tepki gördü.

21.3.2017Dünya
Martin Schulz’un ilk sınavı 26 Mart’ta

Martin Schulz’un ilk sınavı 26 Mart’ta

Almanya’nın Saarland Eyaleti’nde 26 Mart’ta eyalet meclisi için seçim yapılacak. CDU ile SPD’nin koalisyon hükümeti tarafından yönetilen eyalette, sol eğilimli ittifak da sürpriz yapabilir. Siyasi gözlemcilere göre Saarland seçimi, 24 Eylül’de yapılacak genel seçimler için bir gösterge olabilir.

20.3.2017Dünya
Almanya ile sular durulmuyor... Bir açıklama da Merkelin rakibinden geldi

Almanya ile sular durulmuyor... Bir açıklama da Merkel'in rakibinden geldi

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) dünkü kongresinde genel başkanlığa ve başbakan adaylığına seçilen Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Angela Merkel ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

20.3.2017Dünya
Bozdağ: Sanırsınız ki, 16 Nisanda Almanyada hükümet sistemi oylanacak (2)

Bozdağ: Sanırsınız ki, 16 Nisan'da Almanya'da hükümet sistemi oylanacak (2)

Bozdağ: Sanırsınız ki, 16 Nisan'da Almanya'da hükümet sistemi oylanacak (2)

18.3.2017Bursa
Çanakkale Zaferi şiirleri - 18 Mart Çanakkale Zaferi sözleri

Çanakkale Zaferi şiirleri - 18 Mart Çanakkale Zaferi sözleri

Çanakkale Zaferi şiirleri 18 Mart'ın erken saatlerinden bu yana araştırılıyor. İtilaf Devletleri'nin bozguna uğratıldığı, Türk tarihinin dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi'nin 102. yıl dönümü tüm yurtta coşku ile kutlanıyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi sözleri ve 18 Mart'ın önemi detayda!

18.3.2017Gündem
18 Mart Çanakkale Zaferinin 102 yıl dönümünde bugüne özel şiirler ve 18 Mart Zaferinin önemi

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102 yıl dönümünde bugüne özel şiirler ve '18 Mart Zaferi'nin önemi

18 Mart Çanakkale Zaferi bugün 102 yılında.. Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 102. yılı... İşte Çanakkale Şehitlerine hitaben yazılan şiirler ve Çanakkale Zaferi ile ilgili en güzel sözler. Peki 18 Mart Çanakkale Zaferi'nde neler yaşanmış, bugünü önemli kılan en mühim olay ne? İşte Çanakkale Zaferi ile ilgili dikkat çeken bilgiler

18.3.2017Eğitim
18 Mart Çanakkale Zaferi şiirleri - En güzel Çanakkale Zaferi şiirleri burada

18 Mart Çanakkale Zaferi şiirleri - En güzel Çanakkale Zaferi şiirleri burada

18 Mart Çanakkale Zaferi şehitleri anma günü için artık çok az bir zaman kaldı. Türk tarihinin dönüm noktası olan Çanakkale Savaşı'nın anma günü her yıl 18 Mart'ta gerçekleştiriliyor. Tüm öğrenciler ve öğretmenler bu özel gün için tören hazırlarken, törenlerde söyleyecekleri şehitleri anmayla ilgili şiirleri de araştırmaya başladılar. Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yıl dönümünde okuyabileceğiniz 18 Mart sözlerini ve şiirlerini haberimizde derledik. İşte, en güzel 18 Mart Çanakkale Zaferi şiirleri.

17.3.2017Eğitim
NATO’dan Türkiye’ye son dakika çağrısı

NATO’dan Türkiye’ye son dakika çağrısı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Avusturya arasındaki gerginlik nedeniyle bazı NATO programlarının başlatılamaması hakkında açıklamada bulundu.

17.3.2017Dünya
Rusyadan kritik hamle... Güney Osetya askeri birlikleri Rus ordusuna katılacak

Rusya'dan kritik hamle... Güney Osetya askeri birlikleri Rus ordusuna katılacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'nın bazı askeri birliklerinin Rus ordusuyla birleşmesi müzakerelerinin yürütülmesi amacıyla Rusya Savunma ve Dışişleri bakanlıklarını görevlendirdi.

14.3.2017Dünya
Bakan Soylu: Sıçan gibi kaçıyorlar (2)

Bakan Soylu: Sıçan gibi kaçıyorlar (2)

Bakan Soylu: Sıçan gibi kaçıyorlar (2)

14.3.2017Samsun
Bakan açıkladı: Sıçan gibi kaçıyorlar, sıçan gibi

Bakan açıkladı: Sıçan gibi kaçıyorlar, sıçan gibi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Evlatlarımız şu anda Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde 30 operasyon yapıyor. Bizimkiler Gabar’da, Cudi’de, Lice kırsalında Mardin’de her yerde onları arıyorlar. Onlar da sıçan gibi kaçıyorlar, sıçan gibi. Biz kimin peşinde olduğumuzu biliyoruz. O İnönü Sıtadı'nda o evlatlarımızın canına mal olan onları katledenleri orada bulacağız ve gereğini yerine getireceğiz. Biz ne yaptığımızı biliyoruz" dedi.

14.3.2017Gündem
Bakan Soylu: Sıçan gibi kaçıyorlar

Bakan Soylu: Sıçan gibi kaçıyorlar

Bakan Soylu: Sıçan gibi kaçıyorlar

14.3.2017Samsun
HDP’li Yüksekdağın yargılanmasına devam edildi

HDP’li Yüksekdağ'ın yargılanmasına devam edildi

HDP’li Yüksekdağ'ın yargılanmasına devam edildi

13.3.2017Şanlıurfa

Yazar Sonuçları

Ankarada mükemmel örtüşme

Ankara'da mükemmel örtüşme

ANKARA’nın referandum sonuçlarını incelerken ilginç bir örtüşme durumuyla karşılaştım.

20.4.2017Sedat ERGİN
Suriye siyaseti

Suriye siyaseti

AMERİKA Başkanı Trump, Obama’nın yapmadığı hareketi yaptı, Esad rejiminin kimyasal silah kullanması üzerine Suriye’nin Şayrat Hava Üssü’nü vurdu.

7.4.2017Taha AKYOL
Suriye daha da içinden çıkılmaz hale geldi

Suriye daha da içinden çıkılmaz hale geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, kimyasal silah kullanan Suriye’yi cezalandırmak amacıyla füzeyle vurma kararının uluslararası politikayı, bölgeyi ve kaçınılmaz olarak Türkiye’yi de ilgilendiren pek çok muhtemel sonucu bulunuyor.

7.4.2017Sedat ERGİN
Suriye savaşlarında yeni bir safhaya mı giriliyor

Suriye savaşlarında yeni bir safhaya mı giriliyor?

Şam rejiminin İdlib'de kimyasal silah kullandığına ilişkin olarak ortaya çıkmakta olan bilgilerin Suriye'de savaşın yeni bir safhaya girmesine yol açmasından korkuluyor.

6.4.2017Ünal ÇEVİKÖZ
Bulgaristan seçimlerinde neler oldu

Bulgaristan seçimlerinde neler oldu

BULGARİSTAN’da 26 Mart tarihinde yapılan erken genel seçimler ile yaşanan olaylar ve bunların arkasında yatan nedenler, Türk basınında pek değer bulmadı. Yani 650 bin Türk seçmenini ilgilendiren gelişmeler, referandumun tartışmalarının gölgesinde kaldı. Biz de yer imkânsızlığından seçimleri bugün yazabiliyoruz ancak.

3.4.2017Yalçın BAYER
Rusya neden dokunulmaz

Rusya neden dokunulmaz?

RUSYA, Suriye’de Ankara’nın ‘terör örgütü’ olarak gördüğü PYD/YPG’ye açık ve büyük bir askeri destek veriyor. Askerlerin omuzlarına takılan YPG armalarıyla bunu bütün dünyaya ilan ediyor. Rus generaller en son Afrin’de zırhlı araçlarla gövde gösterisi yapmakla yetinmeyip, YPG’lilerle Nevruz kutladılar.

24.3.2017Deniz Zeyrek
MHP’nin durumu AKP’nin gözlerini Kürt oylarına çevirdi

MHP’nin durumu AKP’nin gözlerini Kürt oylarına çevirdi

Anayasa kampanyasındaki son gelişmeler 16 Nisan’da “Evet” için MHP’den gelecek desteğin tahminlerinden az olabileceğinden endişe eden AK Parti’nin gözlerini Kürt seçmene çevirdiğini gösteriyor.

24.3.2017Murat Yetkin