Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER124Hadi ULUENGİN92Ahmet HAKAN87Ferai TINÇ84Cengiz ÇANDAR83Cüneyt ÜLSEVER59Ertuğrul ÖZKÖK53Enis BERBEROĞLU50Yalçın DOĞAN45İlter TÜRKMEN40Mehmet Ali BİRAND39Rauf TAMER36Mehmet Y. YILMAZ35Sedat ERGİN34Oktay EKŞİ26Taha AKYOL26Muharrem SARIKAYA25Fatih ÇEKİRGE23Emin ÇÖLAŞAN22Şükrü KÜÇÜKŞAHİN21Soner YALÇIN20Tufan TÜRENÇ14Zeynep ATİKKAN12Oral Çalışlar11Gila BENMAYOR10Özdemir İNCE9Akif BEKİ8Mehmet Barlas8Mümtaz SOYSAL8Erdal SAĞLAM7Fatih ALTAYLI7Naci Cem Öncel7Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ7Pakize SUDA7Yaşar Nuri Öztürk7İsmet BERKAN7Bekir COŞKUN6Deniz Gürel6Serdar TURGUT6Verda ÖZER6Ayşe ARMAN5Deniz BAYRAMOĞLU5Doğan HIZLAN5Ebru ÇAPA5Yılmaz ÖZDİL5Ege CANSEN4Kurthan FİŞEK4Murat BARDAKÇI4Sıtkı ŞÜKÜRER4Veli ŞAKIR4Yener SÜSOY4Zeynep GÖĞÜŞ4İsmet SOLAK4Ateş BAKAN3Deniz SİPAHİ3Ercan KUMCU3Ercan SAATÇİ3Hüseyin YAYMAN3Mehmet Nuri YILMAZ3Yaşar SÖKMENSÜER3Yurtsan ATAKAN3Cengiz ÖZDEMİR2Doğan ULUÇ2Emre KIZILKAYA2Emre Özpeynirci2Ertan ACAR2Hayri ÇETİNKAYA2Nihat HATİPOĞLU2Rahmi TURAN2Tuna KİREMİTÇİ2Vahap MUNYAR2Yorgo KIRBAKİ2İzzet ÇAPA2Abdulkadir SELVİ1Ahmet Arsan1Ali Atıf BİR1Ayşe ARAL1Ayşe ÖZEK KARASU1Can BARTU1Erdal İPEKEŞEN1Eyüp CAN1Eyüp Can - Referans1Figen BATUR1Gülse BİRSEL1Kanat ATKAYA1Korkut GÖZE1M. Rauf Ateş1Melda Narmanlı ÇİMEN1Meriç ENERCAN1Muammer ELVEREN1Mustafa KUTLAY1Nil KARAİBRAHİMGİL1Nilüfer KAS1Nuray MERT1Oya BERBEROĞLU1Razi CANİKLİGİL1Tolga TANIŞ1Tolga Tanış1 Uğur CEBECİ1Uğur DÜNDAR1

Ittifak

Ittifak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ittifak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.563 Ittifak haberi bulunmuştur.

Ittifak Haberleri

NATO'nun yeni üyesi o ülke oldu

NATO'nun yeni üyesi o ülke oldu

Balkan ülkesi olan Karadağ, NATO'nun 29. üyesi olarak kabul edildi.

19.5.2016Dünya
13 cenaze 60 kilo...

13 cenaze 60 kilo...

DİYARBAKIR’ın merkez Sur İlçesi kırsal alandaki Tanışık Mahallesi Dürümlü Mezrası’nda PKK’lı teröristlerin 15 ton patlayıcı yüklü kamyonla gerçekleştirdikleri katliam sırasında kaybolan, çevreye yayılan ceset parçalarında yapılan DNA incelemesi sonucu patlamada öldükleri belirlenen 13 kişi için bugün toplu cenaze töreni düzenlendi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehdi Eker’in gözyaşlarını tutamadığı törende, katliam kurbanı köylülerin 13 tabuta konulan parçalanan cenazeleri yan yana açılan mezarlarda toprağa verildi.Jandarma kayıtlarına göre 13 kişiden geriye kalan doku parçalarının toplam ağırlığı 60 kilogram.

17.5.2016Gündem
Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kösem'in şehzadeleri ölecek mi? - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kösem'in şehzadeleri ölecek mi? - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem bu akşam 26.bölümü ile izleyenlerinin karşısına çıktı. Son bölüme Sultan Ahmed'in ölümünün damga vurduğu Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kösem evlatlarını kaybetme tehlikesi altındadır. Halime şehzadelerin ölüm emrini verir. Kösem şehzadelerini kaybedecek mi? Muhteşem Yüzyıl Kösem 26. Bölüm izle

12.5.2016Gündem
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert 'kan' yanıtı

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert 'kan' yanıtı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB Genel Kurulu’ndaki konuşmasında başkanlık sistemiyle ilgili ’Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz’ açıklamasına tepki göstererek, "’Başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsiniz’ diyen bir siyasetçi milletin iradesine de içinde yer aldığı Meclis’e de ihanet etmiş demektir. Kan dökmek diktatörlerin, zalimlerin, katillerin bazen de meczupların işidir. Ana muhalefetin başındaki zatın bunlardan hangisi olduğunu ben milletimin takdirine bırakıyorum" dedi. Erdoğan, "Er ya da geç bu milletin önüne yeni anayasa ve başkanlık sistemi gelecek" dedi.

12.5.2016Gündem
Muhteşem Yüzyıl Kösem 26. bölüm fragmanında olay sahne!

Muhteşem Yüzyıl Kösem 26. bölüm fragmanında olay sahne!

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi heyecanlı 25. bölümüyle ekran başına kilitledi. Bol entrikanın yaşandığı bu bölümde taht kavgaları başladı. Bir yandan Kösem bir yandan Halime Sultan bir yandan da İskender'in annesi Safiye Sultan. Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 26. bölümünde Halime Sultan Kösem'in şehzadelerinin canına mı kıyacak? Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 26. bölümünden detaylar haberimizde...

10.5.2016Gündem
Almanya'da 'Türkiye' endişeleri manşette

Almanya'da 'Türkiye' endişeleri manşette

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB ile ilgili “Siz yolunuza, biz yolumuza” sözlerinin yankıları sürüyor. Almanya’nın önde gelen gazeteleri Frankfurter Allgemeine ile Welt am Sonntag, konuyu dün manşetlerine taşıdı.

8.5.2016Dünya
Almanya'da Merkel karşıtı protesto!

Almanya'da Merkel karşıtı protesto!

Berlin'in tren istasyonu etrafında toplanan yaklaşık iki bin sağcı Merkel'in sığınmacı politikalarını protesto etti. Protestoyu görenler 'Almanya'da faşist günlerine geri mi dönüyor?' sorusunu sordu.

8.5.2016Dünya
Forza Efe

Forza Efe

Eski Başbakan Berlusconi’nin partisi Forza Italia ile ittifak yapan yine sağcı İtalyan partisi Partito Liberale, yerel seçimlerde, Milano’nun en ünlü travesti seks işçisi Efe Bal’ı ‘danışman’ statüsünde aday gösterdi. Bal seçilirse, Milano sokaklarında büyük sorun yaratan seks işçileri için çalışacak.

5.5.2016Gündem
Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanı yayınlandı

Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanı yayınlandı

Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanını yayınladı. Perşembe akşamları ekrana gelen dizinin yeni bölümünde neler olacak merak konusu. Kösem Sultan sürgün mü edilecek? Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar haberimizde.

5.5.2016Kelebek
Kut'ül Amare zaferinin 100. yıldönümü: Basra’daki Osmanlı zaferi

Kut'ül Amare zaferinin 100. yıldönümü: Basra’daki Osmanlı zaferi

Osmanlı İmparatorluğu Birinci Dünya Savaşı’nı kaybetti, Almanya ve Avusturya-Macaristan imparatorlukları gibi yenilginin ardından, tarihe karıştı. 1914’ten 1918’e kadar devam aden büyük savaşta sekiz cephede birden savaşmak zorunda kalan Osmanlı Ordusu, müttefikleriyle birlikte büyük yenilgilerin yanısıra, önce Çanakkale’de, sonra da Irak’taki başarılarıyla askeri tarihe iki de büyük zafer armağan etmişti. 29 Nisan 1916’da Osmanlı Ordusu’nun Büyük Britanya Ordusu’nu hezimete uğratarak, beşi general binlerce askerin teslim alındığı Kut’ül-Amare zaferinin üstünden tam 100 yıl geçti. Türkiye’ye artık çok uzak olan bir bölgede kazanılan bu zafer, büyük savaşın gidişatını ise sadece kısa bir süre etkileyebilmişti. İstanbul ve Berlin’deki büyük karargahların yanlış kararları 10 ay sonra İngiliz Ordusu’nun ilerleyişi durdurulamamış, büyük çöküş önlememişti.

29.4.2016Hayat
Sırbistan seçimlerini AB yanlısı parti kazandı

Sırbistan seçimlerini AB yanlısı parti kazandı

Sırbistan'daki genel seçimleri, Başbakan Aleksandar Vucic'in liderliğini yaptığı Sırp İlerleme Partisi kazandı. AB yanlısı parti, oyların yarıya yakınını kazandı.

25.4.2016Dünya
IŞİD Suriye-İsrail sınırında 'güç kazanıyor'

IŞİD Suriye-İsrail sınırında 'güç kazanıyor'

İngiliz Times gazetesi, IŞİD'e bağlı bir grubun İsrail-Suriye sınırında, Golan Tepeleri yakınlarında ilerleme sağladığını bildirdi.

25.4.2016Dünya
Hekimlerin odasına 4 eğilimde talip

Hekimlerin odasına 4 eğilimde talip

İstanbul Tabip Odası’nı 2 yıl boyunca yönetecek hekimler, bugün sandıkta seçilecek. Yaklaşık 32 bin üyesiyle, Türk Tabipleri Birliği’ne en fazla sayıda delege veren odanın yönetimi için 4 grup talip oldu. Seçimler için bugün odaya kayıtlı üyeler Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi ve Sultanahmet Ticaret Meslek Lisesi’nde kurulan 80 sandıkta akşam saat 17.00’e kadar oy kullanacak.

24.4.2016Sağlık
Kritik zirve sona erdi

Kritik zirve sona erdi

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleşen Körfez İşbirliği Konseyi (KİK)-ABD Zirvesi sona erdi

21.4.2016Dünya
Washington-Riyad geriliminde son perde

Washington-Riyad geriliminde son perde

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, 11 Eylül saldırılarında Suudi Arabistan'ın rolünün olduğunu ima eden ve bu ülkenin ABD'de yargılanmasının önünü açabilecek yasa tasarısının mevcut haliyle Beyaz Saray'a gelmesi durumunda Başkan Barack Obama'nın tasarıyı veto edeceğini belirtti.

19.4.2016Dünya
Bahçeli'den muhaliflere sert çıkış

Bahçeli'den muhaliflere sert çıkış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultay için tarih belirleyen muhalifleri suçladı: Okyanus ötesi kaynaklı planlamalardan medet uman, vicdanını kiralayanlara umut bağlayan, böylelikle MHP’yi ele geçirme ve kontrol altına alma amacına ulaşacaklarını sanan gafiller, şüphesiz yanıldıklarını göreceklerdir. Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyandır.

15.4.2016Gündem
Zuhalci mi, Sedacı mı yoksa Esracı mısınız?

Zuhalci mi, Sedacı mı yoksa Esracı mısınız?

RTÜK’e gerek yok, evlilik programları kendi kendini yok edecek diyorum ya, görünen o ki yok etmekle kalmayıp rezil de olacaklar aynı zamanda...

14.4.2016Paparazzi
NATO: Türkiye olmasaydı IŞİD'le mücadele çok daha zor olurdu

NATO: Türkiye olmasaydı IŞİD'le mücadele çok daha zor olurdu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, IŞİD'le mücadele konusunda Türkiye'nin rolüne değinerek, "IŞİD olmasaydı mücadele çok daha zor olurdu" dedi.

7.4.2016Dünya
Sinematografik etkisiyle büyüleyen 15 film

Sinematografik etkisiyle büyüleyen 15 film

Hem teknik hem de sanatsal anlamda kıymetli bir iş olan sinematografi, kuşkusuz sinemanın görsel sanat olmasında en önemli etkenlerden biri... Sinematografik estetikle görüntünün konuştuğu, izleyiciye büyüleyici anlar yaşattığı 15 filmi derledik.

5.4.2016Keyif
Bahçeli: Hainler 1071 ve 1453’te değişen dengelerin hesabını sorma arayışında

Bahçeli: Hainler 1071 ve 1453’te değişen dengelerin hesabını sorma arayışında

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörist eylemlerle Türkiye’yi zayıflattılar mı amaçlarına ulaşacaklarını sanan hain ve işbirlikçiler, 1071’de Malazgirt ve 1453’de İstanbul’un fethiyle değişen dengelerin hesabını sorma arayışındadırlar” dedi.

4.4.2016Gündem
Güney Afrika’da Anayasa Mahkemesi Cumhurbaşkanı Zuma'yı suçlu buldu

Güney Afrika’da Anayasa Mahkemesi Cumhurbaşkanı Zuma'yı suçlu buldu

Güney Afrika Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Jacob Zuma'nın evinin tadilatı için kullandığı kamu fonlarını geri ödememesinin anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

31.3.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD gezisi kapsamında düşünce kuruluşu temsilcileri ve akademisyenlerle yaptığı toplantıda kritik mesajlar verdi. Öte yandan Anadolu Ajansı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile TSİ 21.30'da görüşeceğini duyurdu.

30.3.2016Gündem
Davutoğlu: Teröre gerçek darbeyi 'selamlaşmak' vuracak

Davutoğlu: Teröre gerçek darbeyi 'selamlaşmak' vuracak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında teröre karşı birlik ve muhabbet vurgusu yaparak "Hiç çıkmadığımız kadar sokaklarımıza çıkalım. Evlerimize, kendi mahallelerimize kapanmayalım. Herkes birbirine selam versin. Teröre gerçek darbeyi ’selamlaşmak’ vuracak" dedi.

29.3.2016Gündem
Savcıdaki kanıtların peşine düşün

Savcıdaki kanıtların peşine düşün

Bu yıl En İyi Film dalında Oscar alan Spotlight, Amerikan gazetesi The Boston Globe’daki ufak araştırmacı gazetecilik birimi Spotlight’ın hikâyesi. Daha doğrusu Spotlight’ın ortaya çıkardığı Boston Başpiskoposluğu’ndaki rahiplerin çocukları sistematik tacizinin hikâyesi.

28.3.2016Dünya
Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Kongresi’nde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ’tekçi’ yaklaşımlara destek verdiği gerekçesiyle eleştirdi.

26.3.2016Gündem
Brüksel saldırılarının ardından Belçika'da hükümet krizi

Brüksel saldırılarının ardından Belçika'da hükümet krizi

Belçika'da Brüksel'i kana bulayan saldırıların ardından resmen hükümet krizi yaşanıyor... Bugün önce İçişleri Bakanı Jan Jambon, ardından Adalet Bakanı Koen Geens Başbakan Charles Michel'e istifasını sundu. Michel, iki bakanın talebini de reddetti. İstifaların, Belçika ve Hollanda'nın ihmallerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının hemen ardından sunulduğu ortaya çıktı. Hollanda'da ise aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının yer aldığı haberi paylaştı ve "Eğer bu doğruysa o zaman Rutte istifa etmeli" görüşünü dile getirdi.

24.3.2016Dünya
Türkiye, Brüksel saldırganını iki kez sınır dışı etmiş

Türkiye, Brüksel saldırganını iki kez sınır dışı etmiş

Türkiye'nin Temmuz 2015'te sınır dışı ettiği Brüksel saldırganı Brahim el Bakraoui ile ilgili yeni bir bilgi paylaşıldı.

24.3.2016Dünya
Türkiye o bombacıyı sınır dışı etmiş

Türkiye o bombacıyı sınır dışı etmiş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Brüksel’deki terör saldısını gerçekleştiren bir saldırganı 2015’te Gaziantep’te yakalayarak sınır dışı ettiklerini belirterek, “Sınır dışı işlemini 14 Temmuz 2015’te nota ile Belçika Büyükelçiliği’ne iletmişiz. Belçikalılar adı geçeni serbest bırakmıştır” dedi. Türkiye’nin iki şüpheli kardeş konusunda Avrupa’yı uyardığı da öğrenildi. Öte yandan gece saatlerinde Belçika'dan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Belçika Adalet Bakanı Koen Geens, Türkiye'nin sınır dışı ettiği Brüksel'deki saldırıyı gerçekleştirenlerden İbrahim el Bakraoui'nin o dönem terör bağlantısının bilinmediğini söyledi.

24.3.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel saldırganıyla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel saldırganıyla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Brüksel'deki saldırganlardan biriyle ilgili çok önemli açıklamalar geldi: "Brüksel'de saldırganlardan biri daha önce Haziran 2015'te Gaziantep'te yakalayıp sınır dışı ettiğimiz kişidir. Belçikalılar adı geçeni serbest bırakmıştır. Bu kişinin yabancı terörist savaşçı olduğu yönündeki uyarımıza rağmen Belçika terörizmle bağlantısını tespit edememiştir." Erdoğan, dokunulmazlıklarla ilgili olarak ise, "Bana göre Sayın başbakanın bu konudaki açıklaması isabetli olmuştur. Temenni ederim ki diğer siyasi partiler de buna katkı vermek suretiyle süratle Meclis'ten geçer" dedi.

23.3.2016Dünya
Çanakkale Zaferi 18 Mart şiirleri ve sözleri

Çanakkale Zaferi 18 Mart şiirleri ve sözleri

18 Mart Çanakkale Zaferi, Türkiye tarihinin en büyük zaferlerinden biridir. Bugün 101. yılı kutlanan Çanakkale Zaferi şiirleri ve sözlerini sizler için derledik. Peki; 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin önemi nedir? İşte; En güzel 18 Mart Çanakkale Zaferi (Şehitleri Anma Günü) şiirleri, sözleri ve tüm detaylar.

18.3.2016Kelebek
Trump’a karşı son umutları kurultay

Trump’a karşı son umutları kurultay

Cumhuriyetçi Parti’de başkan adaylığı için yarışan Donald Trump, dün akşam da beş eyalette yapılan ön seçimlerin dördünü kazanarak yine ezici bir zafer kazandı. Şimdi parti üst yönetiminin New Yorklu milyardere karşı oluşturduğu cephenin yeni umudu, Trump’ı temmuzda düzenlenecek parti kurultayında durdurmak.

16.3.2016Dünya
NATO uçağı Türk hava sahasında

NATO uçağı Türk hava sahasında

GENELKURMAY Başkanlığı, NATO AWACS uçağı tarafından icra edilen göreve ilişkin açıklama yaptı. Genelkurmay’ın açıklamasında Suriye krizi ve bölgede yaşanan gelişmeler doğrultusunda, Türkiye’ye yönelik güvence tedbirleri kapsamında, bir NATO AWACS uçağı tarafından, 12-15 Mart tarihleri arasında Türk hava sahasında görev icra edildiği bildirildi.

12.3.2016Dünya
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Daha fazlası gelecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Daha fazlası gelecek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, sığınmacı kriziyle mücadelede Ege Denizi'nde görev yapan ittifak gemilerinin sayısının gelecek günlerde artırılacağını belirtti. 

10.3.2016Dünya
NSU cinayetleri üzerine Offenbach’ta toplantı

NSU cinayetleri üzerine Offenbach’ta toplantı

Almanya’nın Offenbach kentinde faaliyet gösteren 'Irkçılığa Karşı İttifak', yıllardır ülke gündeminden düşmeyen NSU skandalıyla ilgili olarak toplumu bilgilendirmek ve olayların aydınlığa kavuşturulması için toplumsal baskının artmasını sağlamak amacıyla yeni bir etkinlikler serisi başlatıyor. 

2.3.2016Avrupa
Erdoğan neden bu kadar kızgın?

Erdoğan neden bu kadar kızgın?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül için verdiği 'tahliye' kararının ardından yaptığı açıklamaları değerlendiren Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, Radikal'de şu yazıyı kaleme aldı:

29.2.2016Gündem
İçişleri Bakanı Ala: İki ayda 18 canlı bomba saldırısını önledik

İçişleri Bakanı Ala: İki ayda 18 canlı bomba saldırısını önledik

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yılbaşından bugüne kadar 18 canlı bomba eyleminin önlendiğini söyledi.

28.2.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Kılıçdaroğlu: Beni eleştiriyorlar diye o insanları partiden atmak doğru değil

Ana muhalefet partisi CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara saldırısından, CHP'nin PYD-YPG'ye yaklaşımına, Suriye politikasından mültecilere, ülkenin güneydoğusunda yaşanan insan ve yaşam hakkı ihlallerinden CHP içerisinde yükselen muhalif seslere, istifa etmeyi düşünüp düşünmediğinden Deniz Baykal'ın ihracı tartışmalarına dair pek çok konuda açıklamada bulundu. Baykal'ın açıklamaları ve ihraç edip edilmeyeceği ile ilgili soruya Kılıçdaroğlu, ''Direniş olabilir. Ama parti içinde direniş var, beni eleştiriyorlar diye o insanları parti içinden atmak ya da hiç eleştirmeyin demek doğru değil'' yanıtını verdi.

26.2.2016Gündem
NATO'dan taziye telefonu

NATO'dan taziye telefonu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak Ankara saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti.

19.2.2016Gündem
Lüksemburg'dan 'NATO her halükârda Türkiye'yi desteklemez' iddiası

Lüksemburg'dan 'NATO her halükârda Türkiye'yi desteklemez' iddiası

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Türkiye'yi "Rusya'yı askeri bir gerginliğe kışkırtması halinde NATO'nun desteğine güvenmemesi gerektiği" konusunda uyardı.

19.2.2016Dünya
İşte TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndaki final tutanağı

İşte TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndaki final tutanağı

DAĞILAN Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun tutanakları üçüncü toplantıda sona eren yeni anayasa arayışının finalini de ortaya koydu. 

17.2.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni dönemin yol haritası

Yeni dönemin yol haritası

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, kongreden sonraki ilk MKYK toplantısını şu sözlerle açıyor:

25.5.2016Yazar Yazıları
Restini görüyorum Ahmet Altan hadi gel programa

Restini görüyorum Ahmet Altan hadi gel programa

AHMET Altan bana rest çekmiş.

4.5.2016Haber Yazıları
Amenna

Amenna

KISA çöp, uzun çöpten hakkını alır. Amenna!

11.4.2016Haber Yazıları
Dış politika

Dış politika

HÜKÜMET dış politikada sessizce ‘revizyon’ yapıyor ve doğru da yapıyor.

1.4.2016Haber Yazıları
Sizden gelen 8 eleştiri benden gelen 8 cevap

Sizden gelen 8 eleştiri benden gelen 8 cevap

Eskiden köşe yazarları burunlarından kıl aldırmazlar, sözlerinin üstüne söz söyletmezlerdi.

14.3.2016Haber Yazıları
Gülen cemaatinin yenilmesinin 10 nedeni

Gülen cemaatinin yenilmesinin 10 nedeni

BİR: Gülen cemaati, siyasi iktidarla ve devletle o kadar iç içe geçti ki...

7.3.2016Haber Yazıları
TBMM’de Atatürk’e hakareti kabul edemeyiz

TBMM’de Atatürk’e hakareti kabul edemeyiz

TBMM’de İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında önceki günkü gensoru görüşmeleri sırasında söz alan AKP Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar’ın “Kürtleri eski rejim, eski sistem, eski Kemalist yapı -ne derseniz deyin- eski faşizm asimile edemedi” sözü üzerine CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın yanıtını okur musunuz?

26.2.2016Haber Yazıları
Ömer Koç’un gözbebeği 10 yaşında

Ömer Koç’un gözbebeği 10 yaşında

BEYOĞLU’nun en güzel, “restorasyon ödüllü” binalarından birinin Koç ailesi için önemi büyük.

25.2.2016Haber Yazıları
Uydu devlet

Uydu devlet

SURİYE Devlet Başkanı Esad, AFP’ye yaptığı açıklamada ülkesinin tamamını geri almak için çalışacağını söylemişti.

20.2.2016Haber Yazıları
Rusya ile kanlı tarihimizden iki sayfa

Rusya ile kanlı tarihimizden iki sayfa

KUDÜS’te, Hazreti İsa’nın çarmıha gerildiği ve sonra cansız bedeninin çarmıhtan indirilip küçük bir mağaraya konduğu, oradan da göğe yükseldiğine inanılan tepenin üzerinde bütün Hıristiyan âleminin en kutsal kilisesi yükselir.

16.2.2016Haber Yazıları