Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER124Hadi ULUENGİN92Ahmet HAKAN88Ferai TINÇ84Cengiz ÇANDAR83Cüneyt ÜLSEVER59Ertuğrul ÖZKÖK53Enis BERBEROĞLU50Yalçın DOĞAN45İlter TÜRKMEN40Mehmet Ali BİRAND39Rauf TAMER36Mehmet Y. YILMAZ35Sedat ERGİN34Oktay EKŞİ26Taha AKYOL26Muharrem SARIKAYA25Fatih ÇEKİRGE24Emin ÇÖLAŞAN22Şükrü KÜÇÜKŞAHİN21Soner YALÇIN20Tufan TÜRENÇ14Zeynep ATİKKAN12Oral Çalışlar11Gila BENMAYOR10Özdemir İNCE9Akif BEKİ8Mehmet Barlas8Mümtaz SOYSAL8Erdal SAĞLAM7Fatih ALTAYLI7Naci Cem Öncel7Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ7Pakize SUDA7Yaşar Nuri Öztürk7İsmet BERKAN7Bekir COŞKUN6Deniz Gürel6Serdar TURGUT6Verda ÖZER6Ayşe ARMAN5Deniz BAYRAMOĞLU5Doğan HIZLAN5Ebru ÇAPA5Yılmaz ÖZDİL5Ege CANSEN4Kurthan FİŞEK4Murat BARDAKÇI4Sıtkı ŞÜKÜRER4Veli ŞAKIR4Yener SÜSOY4Zeynep GÖĞÜŞ4İsmet SOLAK4Ateş BAKAN3Deniz SİPAHİ3Ercan KUMCU3Ercan SAATÇİ3Hüseyin YAYMAN3Mehmet Nuri YILMAZ3Yaşar SÖKMENSÜER3Yurtsan ATAKAN3Cengiz ÖZDEMİR2Doğan ULUÇ2Emre KIZILKAYA2Emre Özpeynirci2Ertan ACAR2Hayri ÇETİNKAYA2Nihat HATİPOĞLU2Rahmi TURAN2Tuna KİREMİTÇİ2Vahap MUNYAR2Yorgo KIRBAKİ2İzzet ÇAPA2Abdulkadir SELVİ1Ahmet Arsan1Ali Atıf BİR1Ayşe ARAL1Ayşe ÖZEK KARASU1Can BARTU1Erdal İPEKEŞEN1Eyüp CAN1Eyüp Can - Referans1Figen BATUR1Gülse BİRSEL1Kanat ATKAYA1Korkut GÖZE1M. Rauf Ateş1Melda Narmanlı ÇİMEN1Meriç ENERCAN1Muammer ELVEREN1Mustafa KUTLAY1Nil KARAİBRAHİMGİL1Nilüfer KAS1Nuray MERT1Oya BERBEROĞLU1Razi CANİKLİGİL1Tolga TANIŞ1Tolga Tanış1Uğur CEBECİ1Uğur DÜNDAR1

Ittifak

Ittifak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ittifak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.579 Ittifak haberi bulunmuştur.

Ittifak Haberleri

'Geçen hafta sorsanız İsrail terör devletiydi'

'Geçen hafta sorsanız İsrail terör devletiydi'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye ile İsrail arasında yaşanan gelişmelere değinerek, "Hani mazlum Gazze halkı, hani Filistin, hani Kudüs, hani Mescidi Aksa? 'İsrail’le dostuz diyor, İsrail’le güçlü bir ittifak, güç birliği yaptık' diyor. Daha geçen hafta sorsanız İsrail, terör devletiydi. Böyle oy topluyordu" dedi.

28.6.2016Gündem
Baykal 6 yıl sonra ilk kez kürsüye çıktı

Baykal 6 yıl sonra ilk kez kürsüye çıktı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının görüşmelerinde söz alarak kürsüye çıktı. Baykal, En son 23 Nisan 2010'da TBMM Genel Kurulu’na hitap eden Baykal'ı kürsüde gören milletvekilleri cep telefonlarına sarıldı.

28.6.2016Gündem
MHP'li Dervişoğlu: Bahçeli lehine çekilirlerse şaşırmayacağım

MHP'li Dervişoğlu: Bahçeli lehine çekilirlerse şaşırmayacağım

Çağrı Heyeti'nin topladığı 19 Haziran'daki kongrede, olağanüstü kongreyi toplamak üzere yetki verilen heyetin Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "Sayın Meral Akşener dışındaki bazı adaylar, Bahçeli lehine yarıştan çekilirlerse şaşırmayacağım" dedi.

26.6.2016Gündem
Umutlar ve gözler bizde, bu umutları boşa çıkartmayalım

Umutlar ve gözler bizde, bu umutları boşa çıkartmayalım

Almanya’ya 1960’lı yılların başlarından itibaren gastarbeiter (misafir işçi) olarak gelen Türklerin kafalarında ve gönüllerinde yalnız Türkiye vardı.

25.6.2016Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li belediyelere yönelik, "Onlar eline geçen parayı 'Ben dağa nasıl ulaştırırım, Kandil'e nasıl ulaştırırım?' bunun gayreti içerisindeler ama bugünler onların iyi günleri, onu söyleyeyim. Bunların bedelini ödeyecekler ve devlet bütün bunların arkasını hassas bir şekilde takip ederek, bunlara gerekli olan bu bedeli ödetecektir. Çünkü tüyü bitmemiş yetimin hakkını, sen terör örgütlerine çeşitli hilelerle gönderemezsin." dedi.

23.6.2016Gündem
FT: İspanya'nın en popüler siyasetçisi 30 yaşında bir Marksist

FT: İspanya'nın en popüler siyasetçisi 30 yaşında bir Marksist

İspanya'da Pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimlere Podemos'la ittifak yaparak giren Birleşik Sol'un lideri Alberto Garzon'la bir röportaj yapan Financial Times gazetesi, Garzon'un İspanya'nın en popüler lideri olduğunu yazdı.

20.6.2016Dünya
Kaynak Holding'de 9 şirkete daha kayyum atandı

Kaynak Holding'de 9 şirkete daha kayyum atandı

Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla Kaynak Holding ile bağı olduğu tespit edilen 9 şirkete daha kayyum atandı.

18.6.2016Ekonomi
İngiliz vekilin son sözleri: Çok fazla acı çekiyorum, dayanamayacağım

İngiliz vekilin son sözleri: Çok fazla acı çekiyorum, dayanamayacağım

İngiltere'de milletvekili Jo Cox'u silahlı saldırıyla öldüren Thomas Mair bugün adam öldürmek suçundan hakim karşısına çıkacak. Saldırganın, akli dengesinin yerinde olmadığı ve Neo-Nazi sempatizanı olduğu iddia ediliyor. Mair'in saldırıdan bir gün önce sinir krizi geçirdiği ve doktora gittiği ortaya çıktı.

18.6.2016Dünya
İngiliz vekil Jo Cox'u öldüren 'neo-Nazi' Thomas Mair kim?

İngiliz vekil Jo Cox'u öldüren 'neo-Nazi' Thomas Mair kim?

İngiltere'de İşçi Partisi milletvekili Jo Cox'u seçim bölgesi Birstall'da önce vurarak ardından da defalarca bıçaklayarak öldüren 52 yaşındaki Thomas Mair'in ABD'deki Neo-Nazi gruplarla iletişimde olduğu ifade edildi.

17.6.2016Dünya
Irak ordusu Felluce’nin merkezine girdi

Irak ordusu Felluce’nin merkezine girdi

Irak’ta güvenlik güçleri, IŞİD’in kalelerinden biri kabul edilen Felluce’nin merkezini bugün ele geçirdi.

17.6.2016Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD garanti verdi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD garanti verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fırat'ın batısında IŞİD'e yönelik operasyonlarla ilgili olarak, "Fırat’ın doğusunda YPG’liler lojistik destek vermek istiyorsa o ayrı ama özellikle operasyonlar bittikten sonra batısında bir tane bile YPG’li istemeyiz. ABD de bu konuda garanti verdi. Eğer sözünde durursa garanti verdi. Çünkü YPG/PYD gittiği yerlerde etnik temizlik yapıyor" dedi.

7.6.2016Gündem
Bölüm sonu dedikodusu: Hayatımın Aşkı 4. bölüm

Bölüm sonu dedikodusu: Hayatımın Aşkı 4. bölüm

Geçen hafta Gökçe'yi Demir ve Yeliz'i el ele tutuşurken görmüş bir halde, derbeder ve acılar içinde bırakmıştık. Bu hafta kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gökçe yaşadığı yıkımdan sonra soluğu yine ne zaman işler kötüye gitse kollarına koştuğu Kaan'ın yanında aldı. Sadece birlikte gülebildiğin değil, aynı zamanda birlikte ağlayabildiğin insanlara sımsıkı sarıl ve bırakma demiş birileri. Gökçe bu lafı duymuş mu? Duyduysa uygulamasını görecek miyiz? Öğreneceğiz.

6.6.2016Keyif
Aliyev: Almanya'nın '1915' kararını kınıyoruz

Aliyev: Almanya'nın '1915' kararını kınıyoruz

Başbakan Binali Yıldırım ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakü'de ortak basın toplantısı düzenledi. Hem Yıldırım hem de Aliyev, Alman parlamentosunun 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımasına sert tepki gösterdi.

3.6.2016Dünya
Binali Yıldırım'dan Almanya'ya tepki: Tarihi bir hata

Binali Yıldırım'dan Almanya'ya tepki: Tarihi bir hata

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Parlamentosu'nda 1915 Ermeni tehcirini, “soykırım” diye niteleyen tasarının kabul edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Karar için 'tarihi bir hata' diyen Yıldırım, Almanya Başbakanı Merkel ile henüz bir görüşme yapmadıklarını belirtti. Almanya ve Türkiye'nin önemli iki müttefik olduğunu söyleyen Yıldırım, ''Almanya'ya karşı hangi adımlar atılacak?'' sorusuna da şu yanıtı verdi:''Bu ve buna benzer kararlarla birlikte birdenbire Almanya ile ilişkilerimizin tamamen kötüleşmesini kimse beklememeli. Ya buna tepkisiz kalacağız da değil. Biz bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşünüyoruz.''

3.6.2016Gündem

NATO'nun yeni üyesi o ülke oldu

Balkan ülkesi olan Karadağ, NATO'nun 29. üyesi olarak kabul edildi.

19.5.2016Dünya
13 cenaze 60 kilo...

13 cenaze 60 kilo...

DİYARBAKIR’ın merkez Sur İlçesi kırsal alandaki Tanışık Mahallesi Dürümlü Mezrası’nda PKK’lı teröristlerin 15 ton patlayıcı yüklü kamyonla gerçekleştirdikleri katliam sırasında kaybolan, çevreye yayılan ceset parçalarında yapılan DNA incelemesi sonucu patlamada öldükleri belirlenen 13 kişi için bugün toplu cenaze töreni düzenlendi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehdi Eker’in gözyaşlarını tutamadığı törende, katliam kurbanı köylülerin 13 tabuta konulan parçalanan cenazeleri yan yana açılan mezarlarda toprağa verildi.Jandarma kayıtlarına göre 13 kişiden geriye kalan doku parçalarının toplam ağırlığı 60 kilogram.

17.5.2016Gündem
Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kösem'in şehzadeleri ölecek mi? - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kösem'in şehzadeleri ölecek mi? - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem bu akşam 26.bölümü ile izleyenlerinin karşısına çıktı. Son bölüme Sultan Ahmed'in ölümünün damga vurduğu Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kösem evlatlarını kaybetme tehlikesi altındadır. Halime şehzadelerin ölüm emrini verir. Kösem şehzadelerini kaybedecek mi? Muhteşem Yüzyıl Kösem 26. Bölüm izle

12.5.2016Gündem
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert 'kan' yanıtı

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert 'kan' yanıtı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB Genel Kurulu’ndaki konuşmasında başkanlık sistemiyle ilgili ’Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz’ açıklamasına tepki göstererek, "’Başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsiniz’ diyen bir siyasetçi milletin iradesine de içinde yer aldığı Meclis’e de ihanet etmiş demektir. Kan dökmek diktatörlerin, zalimlerin, katillerin bazen de meczupların işidir. Ana muhalefetin başındaki zatın bunlardan hangisi olduğunu ben milletimin takdirine bırakıyorum" dedi. Erdoğan, "Er ya da geç bu milletin önüne yeni anayasa ve başkanlık sistemi gelecek" dedi.

12.5.2016Gündem
Muhteşem Yüzyıl Kösem 26. bölüm fragmanında olay sahne!

Muhteşem Yüzyıl Kösem 26. bölüm fragmanında olay sahne!

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi heyecanlı 25. bölümüyle ekran başına kilitledi. Bol entrikanın yaşandığı bu bölümde taht kavgaları başladı. Bir yandan Kösem bir yandan Halime Sultan bir yandan da İskender'in annesi Safiye Sultan. Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 26. bölümünde Halime Sultan Kösem'in şehzadelerinin canına mı kıyacak? Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 26. bölümünden detaylar haberimizde...

10.5.2016Gündem
Almanya'da 'Türkiye' endişeleri manşette

Almanya'da 'Türkiye' endişeleri manşette

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB ile ilgili “Siz yolunuza, biz yolumuza” sözlerinin yankıları sürüyor. Almanya’nın önde gelen gazeteleri Frankfurter Allgemeine ile Welt am Sonntag, konuyu dün manşetlerine taşıdı.

8.5.2016Dünya
Almanya'da Merkel karşıtı protesto!

Almanya'da Merkel karşıtı protesto!

Berlin'in tren istasyonu etrafında toplanan yaklaşık iki bin sağcı Merkel'in sığınmacı politikalarını protesto etti. Protestoyu görenler 'Almanya'da faşist günlerine geri mi dönüyor?' sorusunu sordu.

8.5.2016Dünya
Forza Efe

Forza Efe

Eski Başbakan Berlusconi’nin partisi Forza Italia ile ittifak yapan yine sağcı İtalyan partisi Partito Liberale, yerel seçimlerde, Milano’nun en ünlü travesti seks işçisi Efe Bal’ı ‘danışman’ statüsünde aday gösterdi. Bal seçilirse, Milano sokaklarında büyük sorun yaratan seks işçileri için çalışacak.

5.5.2016Gündem
Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanı yayınlandı

Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanı yayınlandı

Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanını yayınladı. Perşembe akşamları ekrana gelen dizinin yeni bölümünde neler olacak merak konusu. Kösem Sultan sürgün mü edilecek? Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar haberimizde.

5.5.2016Kelebek
Kut'ül Amare zaferinin 100. yıldönümü: Basra’daki Osmanlı zaferi

Kut'ül Amare zaferinin 100. yıldönümü: Basra’daki Osmanlı zaferi

Osmanlı İmparatorluğu Birinci Dünya Savaşı’nı kaybetti, Almanya ve Avusturya-Macaristan imparatorlukları gibi yenilginin ardından, tarihe karıştı. 1914’ten 1918’e kadar devam aden büyük savaşta sekiz cephede birden savaşmak zorunda kalan Osmanlı Ordusu, müttefikleriyle birlikte büyük yenilgilerin yanısıra, önce Çanakkale’de, sonra da Irak’taki başarılarıyla askeri tarihe iki de büyük zafer armağan etmişti. 29 Nisan 1916’da Osmanlı Ordusu’nun Büyük Britanya Ordusu’nu hezimete uğratarak, beşi general binlerce askerin teslim alındığı Kut’ül-Amare zaferinin üstünden tam 100 yıl geçti. Türkiye’ye artık çok uzak olan bir bölgede kazanılan bu zafer, büyük savaşın gidişatını ise sadece kısa bir süre etkileyebilmişti. İstanbul ve Berlin’deki büyük karargahların yanlış kararları 10 ay sonra İngiliz Ordusu’nun ilerleyişi durdurulamamış, büyük çöküş önlememişti.

29.4.2016Hayat
Sırbistan seçimlerini AB yanlısı parti kazandı

Sırbistan seçimlerini AB yanlısı parti kazandı

Sırbistan'daki genel seçimleri, Başbakan Aleksandar Vucic'in liderliğini yaptığı Sırp İlerleme Partisi kazandı. AB yanlısı parti, oyların yarıya yakınını kazandı.

25.4.2016Dünya
IŞİD Suriye-İsrail sınırında 'güç kazanıyor'

IŞİD Suriye-İsrail sınırında 'güç kazanıyor'

İngiliz Times gazetesi, IŞİD'e bağlı bir grubun İsrail-Suriye sınırında, Golan Tepeleri yakınlarında ilerleme sağladığını bildirdi.

25.4.2016Dünya
Hekimlerin odasına 4 eğilimde talip

Hekimlerin odasına 4 eğilimde talip

İstanbul Tabip Odası’nı 2 yıl boyunca yönetecek hekimler, bugün sandıkta seçilecek. Yaklaşık 32 bin üyesiyle, Türk Tabipleri Birliği’ne en fazla sayıda delege veren odanın yönetimi için 4 grup talip oldu. Seçimler için bugün odaya kayıtlı üyeler Sultanahmet Endüstri Meslek Lisesi ve Sultanahmet Ticaret Meslek Lisesi’nde kurulan 80 sandıkta akşam saat 17.00’e kadar oy kullanacak.

24.4.2016Sağlık
Kritik zirve sona erdi

Kritik zirve sona erdi

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleşen Körfez İşbirliği Konseyi (KİK)-ABD Zirvesi sona erdi

21.4.2016Dünya
Washington-Riyad geriliminde son perde

Washington-Riyad geriliminde son perde

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, 11 Eylül saldırılarında Suudi Arabistan'ın rolünün olduğunu ima eden ve bu ülkenin ABD'de yargılanmasının önünü açabilecek yasa tasarısının mevcut haliyle Beyaz Saray'a gelmesi durumunda Başkan Barack Obama'nın tasarıyı veto edeceğini belirtti.

19.4.2016Dünya

Bahçeli'den muhaliflere sert çıkış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultay için tarih belirleyen muhalifleri suçladı: Okyanus ötesi kaynaklı planlamalardan medet uman, vicdanını kiralayanlara umut bağlayan, böylelikle MHP’yi ele geçirme ve kontrol altına alma amacına ulaşacaklarını sanan gafiller, şüphesiz yanıldıklarını göreceklerdir. Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyandır.

15.4.2016Gündem
Zuhalci mi, Sedacı mı yoksa Esracı mısınız?

Zuhalci mi, Sedacı mı yoksa Esracı mısınız?

RTÜK’e gerek yok, evlilik programları kendi kendini yok edecek diyorum ya, görünen o ki yok etmekle kalmayıp rezil de olacaklar aynı zamanda...

14.4.2016Paparazzi
NATO: Türkiye olmasaydı IŞİD'le mücadele çok daha zor olurdu

NATO: Türkiye olmasaydı IŞİD'le mücadele çok daha zor olurdu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, IŞİD'le mücadele konusunda Türkiye'nin rolüne değinerek, "IŞİD olmasaydı mücadele çok daha zor olurdu" dedi.

7.4.2016Dünya
Sinematografik etkisiyle büyüleyen 15 film

Sinematografik etkisiyle büyüleyen 15 film

Hem teknik hem de sanatsal anlamda kıymetli bir iş olan sinematografi, kuşkusuz sinemanın görsel sanat olmasında en önemli etkenlerden biri... Sinematografik estetikle görüntünün konuştuğu, izleyiciye büyüleyici anlar yaşattığı 15 filmi derledik.

5.4.2016Keyif
Bahçeli: Hainler 1071 ve 1453’te değişen dengelerin hesabını sorma arayışında

Bahçeli: Hainler 1071 ve 1453’te değişen dengelerin hesabını sorma arayışında

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörist eylemlerle Türkiye’yi zayıflattılar mı amaçlarına ulaşacaklarını sanan hain ve işbirlikçiler, 1071’de Malazgirt ve 1453’de İstanbul’un fethiyle değişen dengelerin hesabını sorma arayışındadırlar” dedi.

4.4.2016Gündem
Güney Afrika’da Anayasa Mahkemesi Cumhurbaşkanı Zuma'yı suçlu buldu

Güney Afrika’da Anayasa Mahkemesi Cumhurbaşkanı Zuma'yı suçlu buldu

Güney Afrika Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Jacob Zuma'nın evinin tadilatı için kullandığı kamu fonlarını geri ödememesinin anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

31.3.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD gezisi kapsamında düşünce kuruluşu temsilcileri ve akademisyenlerle yaptığı toplantıda kritik mesajlar verdi. Öte yandan Anadolu Ajansı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile TSİ 21.30'da görüşeceğini duyurdu.

30.3.2016Gündem
Davutoğlu: Teröre gerçek darbeyi 'selamlaşmak' vuracak

Davutoğlu: Teröre gerçek darbeyi 'selamlaşmak' vuracak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında teröre karşı birlik ve muhabbet vurgusu yaparak "Hiç çıkmadığımız kadar sokaklarımıza çıkalım. Evlerimize, kendi mahallelerimize kapanmayalım. Herkes birbirine selam versin. Teröre gerçek darbeyi ’selamlaşmak’ vuracak" dedi.

29.3.2016Gündem
Savcıdaki kanıtların peşine düşün

Savcıdaki kanıtların peşine düşün

Bu yıl En İyi Film dalında Oscar alan Spotlight, Amerikan gazetesi The Boston Globe’daki ufak araştırmacı gazetecilik birimi Spotlight’ın hikâyesi. Daha doğrusu Spotlight’ın ortaya çıkardığı Boston Başpiskoposluğu’ndaki rahiplerin çocukları sistematik tacizinin hikâyesi.

28.3.2016Dünya
Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Kongresi’nde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ’tekçi’ yaklaşımlara destek verdiği gerekçesiyle eleştirdi.

26.3.2016Gündem
Brüksel saldırılarının ardından Belçika'da hükümet krizi

Brüksel saldırılarının ardından Belçika'da hükümet krizi

Belçika'da Brüksel'i kana bulayan saldırıların ardından resmen hükümet krizi yaşanıyor... Bugün önce İçişleri Bakanı Jan Jambon, ardından Adalet Bakanı Koen Geens Başbakan Charles Michel'e istifasını sundu. Michel, iki bakanın talebini de reddetti. İstifaların, Belçika ve Hollanda'nın ihmallerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının hemen ardından sunulduğu ortaya çıktı. Hollanda'da ise aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının yer aldığı haberi paylaştı ve "Eğer bu doğruysa o zaman Rutte istifa etmeli" görüşünü dile getirdi.

24.3.2016Dünya
Türkiye, Brüksel saldırganını iki kez sınır dışı etmiş

Türkiye, Brüksel saldırganını iki kez sınır dışı etmiş

Türkiye'nin Temmuz 2015'te sınır dışı ettiği Brüksel saldırganı Brahim el Bakraoui ile ilgili yeni bir bilgi paylaşıldı.

24.3.2016Dünya
Türkiye o bombacıyı sınır dışı etmiş

Türkiye o bombacıyı sınır dışı etmiş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Brüksel’deki terör saldısını gerçekleştiren bir saldırganı 2015’te Gaziantep’te yakalayarak sınır dışı ettiklerini belirterek, “Sınır dışı işlemini 14 Temmuz 2015’te nota ile Belçika Büyükelçiliği’ne iletmişiz. Belçikalılar adı geçeni serbest bırakmıştır” dedi. Türkiye’nin iki şüpheli kardeş konusunda Avrupa’yı uyardığı da öğrenildi. Öte yandan gece saatlerinde Belçika'dan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Belçika Adalet Bakanı Koen Geens, Türkiye'nin sınır dışı ettiği Brüksel'deki saldırıyı gerçekleştirenlerden İbrahim el Bakraoui'nin o dönem terör bağlantısının bilinmediğini söyledi.

24.3.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel saldırganıyla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel saldırganıyla ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Brüksel'deki saldırganlardan biriyle ilgili çok önemli açıklamalar geldi: "Brüksel'de saldırganlardan biri daha önce Haziran 2015'te Gaziantep'te yakalayıp sınır dışı ettiğimiz kişidir. Belçikalılar adı geçeni serbest bırakmıştır. Bu kişinin yabancı terörist savaşçı olduğu yönündeki uyarımıza rağmen Belçika terörizmle bağlantısını tespit edememiştir." Erdoğan, dokunulmazlıklarla ilgili olarak ise, "Bana göre Sayın başbakanın bu konudaki açıklaması isabetli olmuştur. Temenni ederim ki diğer siyasi partiler de buna katkı vermek suretiyle süratle Meclis'ten geçer" dedi.

23.3.2016Dünya

Çanakkale Zaferi 18 Mart şiirleri ve sözleri

18 Mart Çanakkale Zaferi, Türkiye tarihinin en büyük zaferlerinden biridir. Bugün 101. yılı kutlanan Çanakkale Zaferi şiirleri ve sözlerini sizler için derledik. Peki; 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin önemi nedir? İşte; En güzel 18 Mart Çanakkale Zaferi (Şehitleri Anma Günü) şiirleri, sözleri ve tüm detaylar.

18.3.2016Kelebek

Yazar Sonuçları

Broşür dağıtmazsan broşürünü dağıtırlar

Broşür dağıtmazsan broşürünü dağıtırlar

ADAMLAR...

17.6.2016Haber Yazıları
O fotoğraf rastlantı olabilir mi?

O fotoğraf rastlantı olabilir mi?

NASIL olduysa bir anda çıktı ortaya...

2.6.2016Haber Yazıları
Yeni dönemin yol haritası

Yeni dönemin yol haritası

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, kongreden sonraki ilk MKYK toplantısını şu sözlerle açıyor:

25.5.2016Yazar Yazıları
Restini görüyorum Ahmet Altan hadi gel programa

Restini görüyorum Ahmet Altan hadi gel programa

AHMET Altan bana rest çekmiş.

4.5.2016Haber Yazıları
Amenna

Amenna

KISA çöp, uzun çöpten hakkını alır. Amenna!

11.4.2016Haber Yazıları
Dış politika

Dış politika

HÜKÜMET dış politikada sessizce ‘revizyon’ yapıyor ve doğru da yapıyor.

1.4.2016Haber Yazıları