Irak Şam İslam Devleti


 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris'te önemli açıklamalarIrak Şam İslam Devleti -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris'te önemli açıklamalar31.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'e yaptığı ziyaret kapsamında Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde katıldığı konferansta konuştu.Erdoğan, Irak ve Suriye konusunda, "İran ile Türkiye işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, batı ülkelerine hiçbir iş düşmeyebilirdi" açıklamasında bulundu.
 • Peşmerge Kobani’deIrak Şam İslam Devleti -

  Peşmerge Kobani’de30.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKYB) başkenti Erbil’den yola çıktıktan sonra Türkiye’ye giren Peşmerge güçlerinden 10 kişilik bir grup, IŞİD’in kuşatması altında olan Suriye’nin kuzeyindeki Kobani’ye geçti.Grup, burada haftalardır savaşan YPG’liler tarafından sevgi gösterileriyle karşılandıktan sonra görev yerinin tespiti ve ağır silahların kullanımı hakkında görüşmelere başladı.
 • Bu tabela olay olduIrak Şam İslam Devleti -

  Bu tabela olay oldu30.10.2014

  Avrupa

  Almanya'da dükkan işleten bir kadın, tabeladaki "Isis" yazısı yüzünden hedef alınıyor.Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı terör örgütün Almanca kısaltması İsis'i (islamischer Staat) çağrıştıran bu tabela yazısı gerginliğe yol açtı.
 • Peşmerge’den önce ÖSO Kobani’ye vardıIrak Şam İslam Devleti -

  Peşmerge’den önce ÖSO Kobani’ye vardı29.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nden (IKBY) konvoyla karadan yola çıkan Peşmerge güçleri dün Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra Kobani’ye geçmek üzere Şanlurfa’nın Suruç ilçesine hareket etti.Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) 200 civarında militanı ise Peşmerge güçlerinden önce Suruç’tan Suriye’ye geçerek Kobani’ye gitti.
 • Stoltenberg: Her müttefiki koruyacağızIrak Şam İslam Devleti -

  Stoltenberg: Her müttefiki koruyacağız29.10.2014

  DÜNYA

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Galler Zirvesi’nde kabul edilen Hazırlık Eylem Planı ve Öncü Güç’ün doğudaki meydan okumalar kadar güneydekiler için de geçerli olduğunu belirterek, “Her müttefiki herhangi bir tehdide karşı koruyacağız.Bu Türkiye’yi de kapsıyor” dedi.
 • Peşmerge havadan silahlar karadanIrak Şam İslam Devleti -

  Peşmerge havadan silahlar karadan28.10.2014

  DÜNYA

  Ankara’nın yeşil ışık yakmasının ardından Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne bağlı yaklaşık 150 kişilik bir Peşmerge gücü, dün Türkiye üzerinden IŞİD’in kuşatması altındaki Suriye’nin Kürt yerleşimi Kobani’ye gitmek üzere Erbil’den yola çıktı.Iraklı Kürt kaynaklara göre 70 Peşmerge’nin havadan 80 Peşmerge’nin ise silahlar ve mühimmatlarla birlikte karayoluyla Kobani’ye ulaşması öngörüldü.
 • Bombalar altında Kobani'de 48 saatIrak Şam İslam Devleti -

  Bombalar altında Kobani'de 48 saat28.10.2014

  DÜNYA

  Amerikan saldırıları, IŞİD bombardımanı ve intihar saldırılarıyla Suriye’nin kuzeyindeki Kürt yerleşimi Kobani’nin neredeyse yarısı yıkılmış durumda.Şehre gıda malzemeleri dışarıdan geliyor.Kobani’de binin üzerinde, iki km uzaklıkta Türkiye ile ara bölgede ise 3 bin sivil araçlarının içinde yaşıyor.
 • ‘Türkiye’den destek istiyoruz’Irak Şam İslam Devleti -

  ‘Türkiye’den destek istiyoruz’26.10.2014

  DÜNYA

  Terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) kuşatması altındaki Kobani Kantonu eş başkanları Enver Müslim ve Asya Abdullah, Hürriyet’e konuştu.
 • 'IŞİD yolcu uçağı vurabilir'Irak Şam İslam Devleti -

  'IŞİD yolcu uçağı vurabilir'26.10.2014

  Avrupa

  Irak Şam İslam Devleti IŞİD terör örgütünün yolcu uçaklarını düşürebileceği iddia edildi.
 • Alman gazetesi: IŞİD yolcu uçağı vurabilirIrak Şam İslam Devleti -

  Alman gazetesi: IŞİD yolcu uçağı vurabilir26.10.2014

  DÜNYA

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün yolcu uçaklarını düşürebileceği iddia edildi.
 • Mısır: Saldırılar sonrası Sina'da OHAL ilan edildiIrak Şam İslam Devleti -

  Mısır: Saldırılar sonrası Sina'da OHAL ilan edildi25.10.2014

  DÜNYA

  Mısır'ın Sina yarımadasında cuma günü gerçekleşen ve en az 31 askerin ölümüne yol açan bombalı saldırıların ardından bölgede olaüanüstü hal ilan etti.
 • Peşmerge'nin Kobani'ye ne zaman geçeceği belli oldu iddiasıIrak Şam İslam Devleti -

  Peşmerge'nin Kobani'ye ne zaman geçeceği belli oldu iddiası25.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge güçlerinin Kobani'ye ne zaman gideceği belli oldu.150 kişilik ilk Peşmerge birliği yarın Kobani'ye geçeceği iddia edildi.Ancak daha sonra bu iddia yalanlandı.
 • ÖSO pazarlığıIrak Şam İslam Devleti -

  ÖSO pazarlığı24.10.2014

  DÜNYA

  IŞİD kuşatması altındaki Kobani’ye Iraklı Peşmerge gücü gönderilmesiyle ilgili tartışmalar sürerken bu kez de kente Esad’ı devirmek için savaşan Özgür Suriye Ordusu’ndan (ÖSO) 1300 kişinin yollanması gündeme geldi.Suriyeli Kürt Partisi PYD, ÖSO ile temasın olduğunu, ancak bir anlaşmanın olmadığını açıkladı.
 • O şüpheliyi yargı bıraktıIrak Şam İslam Devleti -

  O şüpheliyi yargı bıraktı22.10.2014

  DÜNYA

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye’nin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüyle takas karşılığı serbest bıraktığı iddia edilen Danimarkalı yazar-tarihçi Lars Hedegaard’a suikast girişiminin sanığıyla ilgili açıklama yaptı.
 • IŞİD Irak’ta taarruza geçtiIrak Şam İslam Devleti -

  IŞİD Irak’ta taarruza geçti21.10.2014

  DÜNYA

  ABD’nin Kobani’ye yardım ulaştırmasının ardından saldırıların şiddetini artırmaya çalışan IŞİD, Irak’ta son iki günde 15 cephede eş zamanlı saldırılar gerçekleştirdi.
 • 'IŞİD, Suriyeli komutanı Türkiye'de kaçırmaya çalıştı'Irak Şam İslam Devleti -

  'IŞİD, Suriyeli komutanı Türkiye'de kaçırmaya çalıştı'20.10.2014

  DÜNYA

  İngiliz Daily Telegraph gazetesi, IŞİD'in Türkiye'de Suriyeli muhalif lideri kaçırmaya çalıştığını yazdı.
 • Irak’ta IŞİD’e iki vilayette darbeIrak Şam İslam Devleti -

  Irak’ta IŞİD’e iki vilayette darbe19.10.2014

  DÜNYA

  Irak ordusu ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin hava saldırılarına rağmen ilerlemeye çalışan terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’ni (IŞİD) durdurmak için saldırılarını yoğunlaştırdı.
 • IŞİD’in savaş jeti var ABD’nin haberi yokIrak Şam İslam Devleti -

  IŞİD’in savaş jeti var ABD’nin haberi yok17.10.2014

  DÜNYA

  İngiltere merkezli muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SHR), Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün üç savaş uçağıyla Halep’teki askeri hava üssü çevresinde uçuşlar gerçekleştirdiğini öne sürdü.
 • Mısır, Suudiler ve İsrail lobi yaptıIrak Şam İslam Devleti -

  Mısır, Suudiler ve İsrail lobi yaptı17.10.2014

  DÜNYA

  2015-2016 dönemi BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliği için önceki gün yapılan seçim öncesinde 140 ülke Türkiye’ye oy vereceğine dair söz verdi.Ancak son oylamada 60 oy çıktı.Türkiye'nin söz verildiği halde oy alamaması Şener Şen'in başrolünde oynadığı Züğürt Ağa filmini akıllara getirdi.Filmde Şener Şen'in canlandırdığı Haraptar köyünün Züğürt Ağa'sı, seçimler için köylülerden söz almış fakat seçim sonucunda partisi sadece 1 oy alabilmişti.
 • PKK’ya Alman silahıIrak Şam İslam Devleti -

  PKK’ya Alman silahı17.10.2014

  Avrupa

  IRAK-ŞAM İslam Devleti (IŞİD) teröristlerinin Irak ve Suriye’de sürdürdükleri katliama paralel Almanya’da PKK’nın silahlandırılması tartışmaları ağırlıklı olarak son dönemlerde ülkenin gündemine yerleşmeye başladı.
 • İşte güvenli bölge haritasıIrak Şam İslam Devleti -

  İşte güvenli bölge haritası16.10.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, El Cezire Arapçaya verdiği röportajda Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde kuracağı ‘mıntıka emine’ diye belirttiği ‘güvenli bölge’nin ayrıntılarını açıkladı.
 • Ebola dünya gündemiIrak Şam İslam Devleti -

  Ebola dünya gündemi16.10.2014

  DÜNYA

  Şimdiye kadar bulaştığı insanların yarısını öldüren, ABD Başkanı Obama’ya iki gün üst üste program değiştirten Ebola salgını, dünya liderlerinin gündemine oturdu.Beyaz Saray’ın ardından AB’de de Ebola zirvesi toplandı.
 • Barzani PYD ile yakınlaşıyorIrak Şam İslam Devleti -

  Barzani PYD ile yakınlaşıyor16.10.2014

  DÜNYA

  IRAK Kürt Bölgesel Yönetimi (KBY) Parlamentosu, Rojava’yı tanıyan ve her türlü yardım çağrısı yapan tasarıyı onaylarken KBY Başkanı Mesut Barzani ile Rojava’da özerkliğe giden Suriyeli Kürtler arasındaki husumetin giderilmesi yönünde yeni bir çalışma başlatıldı.
 • Petrole bombaIrak Şam İslam Devleti -

  Petrole bomba14.10.2014

  Ekonomi

  Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) raporu, IŞİD terör örgütünün elindeki petrol ağını da ortaya serdi.Rapora göre, IŞİD ABD’nin öncülüğündeki hava saldırılarından önce günlük 70 bin varile kadar petrol üretiyordu.Bu miktar, bombardıman sonucunda günde 20 bin varile düştü.
 • 'Türkiye, Kobani’ye sınırı açmalı'Irak Şam İslam Devleti -

  'Türkiye, Kobani’ye sınırı açmalı'14.10.2014

  Planet

  IŞİD’in Suriye’nin kuzeyindeki Kobani’yi kuşatması birinci ayına girerken YPG güçleri batıdaki Til Şeir Tepesi’ni geri alarak buraya kendi bayraklarını dikti, doğuda da bir IŞİD bayrağı artık yok.Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ise Kobani’nin her an düşebileceğini söyleyerek “Türkiye mutlaka sınırını açmalı” dedi.
 • Ankara ile görüş ayrılığı yokIrak Şam İslam Devleti -

  Ankara ile görüş ayrılığı yok14.10.2014

  Planet

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ülkesi ile Türkiye arasında Kobani’yi ele geçirmeye çalışan Irak Şam İslam Devleti’yle (IŞİD) mücadele stratejisi konusunda herhangi bir görüş ayrılığı olmadığını söyledi.
 • Bağdat alarmıIrak Şam İslam Devleti -

  Bağdat alarmı13.10.2014

  Planet

  IŞİD, Suriye’nin kuzeyinde Kürt yerleşimi Kobani’yi ele geçirmeye çalışırken, bir yandan da Irak’ta başkent Bağdat üzerindeki baskıyı arttırdı.ABD Genelkurmay Başkanı General Dempsey, IŞİD’in Bağdat’a dolaylı saldırı düzenleyebileceğini söyledi.Irak ordusu Bağdat yolundaki Hit üssünü boşalttı.
 • YPG saldırıya geçtiIrak Şam İslam Devleti -

  YPG saldırıya geçti13.10.2014

  Planet

  IRAK Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin karşısındaki Kobani’yi ele geçirmek için 16 Eylül’de başlattığı saldırılar birinci ayına yaklaşırken çatışmalarda rollerin değiştiği, PKK’nın uzantısı Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) silâhlı kanadı
 • Fransa'dan Türkiye'ye 'Kobani' çağrısıIrak Şam İslam Devleti -

  Fransa'dan Türkiye'ye 'Kobani' çağrısı13.10.2014

  Planet

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Kobani’nin her an teröristlerin eline düşme olasılığı bulunduğunu belirterek, “Türkiye mutlaka sınırını açmalı” dedi.
 • Hürriyet ARD'deIrak Şam İslam Devleti -

  Hürriyet ARD'de13.10.2014

  Avrupa

  Alman birinci televizyonu olan ARD'de yarın akşam saat 22.45'te Suriye- Türkiye sınırında yaşanan sorunlar, Irak-Şam İslam Devleti teröristlerinin giriştiği katliam ele alınacak.
 • 'IŞİD, Türk intihar komandosu kullandı'Irak Şam İslam Devleti -

  'IŞİD, Türk intihar komandosu kullandı'12.10.2014

  Planet

  Irak'ın doğusundaki Diyala vilayetinin kuzeyindeki Karatepe ilçesinde bulunan Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) binasına ve emniyet merkezine bombalı araçlarla üç ayrı saldırı düzenlendi.
 • IŞİD Türkiye sınırında intihar saldırısı düzenlediIrak Şam İslam Devleti -

  IŞİD Türkiye sınırında intihar saldırısı düzenledi12.10.2014

  Planet

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Türkiye sınırına yakın bölgede bombalı intihar saldırısında bulunduğu bildirildi.Bir başka iddia ise IŞİD'in saldırısını YPG güçlerinin önceden fark ederek bomba yüklü aracı roketle vurduğu şeklinde.
 • Irak'ta Anbar Emniyet Müdürü bombalı saldırıda öldüIrak Şam İslam Devleti -

  Irak'ta Anbar Emniyet Müdürü bombalı saldırıda öldü11.10.2014

  Planet

  Irak'ın Anbar vilayetinin Emniyet Müdürü Ahmed Saddak ed-Duleymi bombalı saldırı sonucu öldü.
 • Orada siviller katledilecekIrak Şam İslam Devleti -

  Orada siviller katledilecek10.10.2014

  Planet

  Kobani’deki savaş kritik bir evreye girerken, BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura, Türkiye’ye IŞİD’e karşı savaşmak isteyenlerin kente girmesine izin vermesi çağrısında bulundu.Özel Temsilci, “Srebrenitsa’yı unutmadık” diyerek katliam uyarısında yaptı.
 • IŞİD gözünü yeniden Bağdat’a diktiIrak Şam İslam Devleti -

  IŞİD gözünü yeniden Bağdat’a dikti10.10.2014

  Planet

  SURİYE’nin kuzeyinde Kobani’ye yüklenirken Irak’ta daha çok savunma pozisyonunda kalan Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) başkent Bağdat’ı tehdit edecek şekilde saldırılarını yoğunlaştırdı.
 • ABD tüm dünyayı uyardıIrak Şam İslam Devleti -

  ABD tüm dünyayı uyardı10.10.2014

  Planet

  ABD'den yapılan açıklamada, başta IŞİD'e karşı oluşturulan koalisyona katılan ülkeler olmak üzere tüm ülkeler, IŞİD'in misilleme saldırısına karşı uyarıldı.
 • Türkiye seyrediyor!Irak Şam İslam Devleti -

  Türkiye seyrediyor!10.10.2014

  Avrupa

  SURİYE yanıyor.
 • Helikopter düşürdülerIrak Şam İslam Devleti -

  Helikopter düşürdüler09.10.2014

  Planet

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) son 48 saat içerisinde Irak’ın Selahaddin vilayetine bağlı Beyci İlçesi’nde düşürdüğü Irak Hava Kuvvetleri’ne ait iki savaş helikopterinin fotoğraflarını yayınladı.
 • IŞİD’in hedefi sınır kapısı mıIrak Şam İslam Devleti -

  IŞİD’in hedefi sınır kapısı mı09.10.2014

  Planet

  Irak Şam İslam Devleti’nin bir aya yakın süredir kuşattığı Kobani’nin doğu, güney ve batı cephelerinin yanı sıra bu kez kuzeydeki Türkiye’deki Mürşitpınar Sınır Kapısı’nın karşısına düşen bölgeyi ele geçirmek için saldırılarını artırdığı belirtiliyor.Yerel kaynaklara göre IŞİD, Rakka’dan takviye güç ve yeni silahlarla Kobani’ye güney ve doğudan yeniden yüklenirken kuzeyde Türkiye sınırından da YPG’yi kuşatmak için bir hamle yaptı.
 • Hava saldırıları bu kez sert vurduIrak Şam İslam Devleti -

  Hava saldırıları bu kez sert vurdu08.10.2014

  Planet

  Amerikan Merkez Komutanlığı, dün ve önceki gün 16 Eylül’den bu yana saldırı altında olan Kobani çevresindeki IŞİD mevzilerine 6 saldırı düzenlendiğini bildirdi.Bölgedeki Kürt kaynaklara göre cephedeki bazı ağır silahları tahrip edilen IŞİD, birçok mevzisini terk etti.Ancak kent içindeki çatışmalar dün de sürdü.
 • Kobani olayları dış basında büyük yankı bulduIrak Şam İslam Devleti -

  Kobani olayları dış basında büyük yankı buldu08.10.2014

  Planet

  IŞİD'in Kobani saldırıları ve Türkiye'de yaşanan Kobani protestoları dış basında geniş yer alıyor.
 • Vali Toprak'tan birlik çağrısıIrak Şam İslam Devleti -

  Vali Toprak'tan birlik çağrısı08.10.2014

  Ege

  Valisi Mustafa Toprak, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Suriye’deki Kobani kentine saldırılarını protesto gösterileri sırasında şiddete başvuranlara Twitter’dan tepki gösterip, "Gün; birlik beraberlik günüdür.Gün; aklıselim, serinkanlı olma günüdür" dedi.
 • Kobani’de kader savaşıIrak Şam İslam Devleti -

  Kobani’de kader savaşı07.10.2014

  Planet

  Suriyeli Kürtlerin yaşadığı ve 16 Eylül’den bu yana üç yönden terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) kuşatması altında olan Kobani’nin özellikle doğusunda sokak çatışmaları şiddetlenirken, ABD öncülüğündeki koalisyonun örgüte yönelik saldırıları da artıyor.Koalisyon dün kentin güneybatısındaki IŞİD mevzilerine hava saldırıları düzenledi.
 • FT: Türkiye IŞİD konusunda kaçak dövüşmeyi bırakmalıIrak Şam İslam Devleti -

  FT: Türkiye IŞİD konusunda kaçak dövüşmeyi bırakmalı07.10.2014

  Planet

  İngiliz Financial Times gazetesinin başyazısında Türkiye'nin Suriye politikası eleştiriliyor ve "Ankara Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Türkiye dahil tüm bölge için büyük bir risk olduğunu artık görmeli" deniyor.
 • HDP İzmir İl Başkanı gözaltına alındıIrak Şam İslam Devleti -

  HDP İzmir İl Başkanı gözaltına alındı07.10.2014

  Gündem2008

  İZMİR’de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eş Başkanı Cavit Uğur, kentteki protesto eylemlerinin ardından polis tarafından gece gözaltına alındı.
 • Hamburg ve Celle'de çatışma çıktıIrak Şam İslam Devleti -

  Hamburg ve Celle'de çatışma çıktı07.10.2014

  Avrupa

  IŞİD'in Kobani'yi kuşatmasını protesto eden göstericiler ile radikal İslamcılar arasında Almanya'da çatışma çıktı.Hamburg ve Celle kentindeki çatışmalarda bazı göstericiler yaralandı.
 • İzmir'de Kobani protestosunda gerginlikIrak Şam İslam Devleti -

  İzmir'de Kobani protestosunda gerginlik06.10.2014

  Gündem2008

  İZMİR’de, IŞİD saldırılarını protesto etmek için bir araya gelen gruptakilerden bazıları ile polis arasında, dağılma sırasında gerginlik çıktı.Eylemcilerden biri gözaltına alınmamak için ensesine bıçak dayadı, bu kişiyi etkisiz hale getirmek isteyen polislerden birinin tabancasını ise bir başkası alıp kaçtı.Kovalamaca sonucu etkisiz hale getirilen bu kişinin de aralarında bulunduğu bir grup gözaltına alındı.
 • İngiliz cihatçılar Türkiye’de mahsurIrak Şam İslam Devleti -

  İngiliz cihatçılar Türkiye’de mahsur05.10.2014

  Planet

  Terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’ne katılan ancak daha sonra pişman olan İngiliz cihatçıların Türkiye’de mahsur kaldığı öne sürülüyor.
 • Katılsa da suç katılmasa daIrak Şam İslam Devleti -

  Katılsa da suç katılmasa da05.10.2014

  Avrupa

  Kanlı bir terör örgütü olan Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Suriye ve Irak’ta sürdürdüğü katliamın durdurulması için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve aralarında bazı Arap ülkelerinin de bulunduğu koalisyon güçleri harekete geçti.
 • IŞİD Kobani'ye girdi iddiasıIrak Şam İslam Devleti -

  IŞİD Kobani'ye girdi iddiası05.10.2014

  Planet

  IŞİD, Kobani'nin doğu kesiminde kontrolü büyük oranda sağladı.Sokak savaşlarının yaşandığı Kobani'ye IŞİD 2 bin kişiyle girdi.Ağır silahlarla saldıran terör örgütü, Kobani (Ayn el Arap) ilçe merkezine doğru ilerliyor.
içinde

Irak Şam İslam Devleti


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz