Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

irak_sam_islam_devleti

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.087  adet haber bulundu.


 • Sınırda yakalandı IŞİD'ci çıktı - irak_sam_islam_devleti
  Sınırda yakalandı IŞİD'ci çıktı03.03.2015
  GündemHatay'ın Hassa İlçesi'nde yakalanan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Suriyeli 18 yaşındaki Mahmut İsmail, jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.Sorgusunda IŞİD üyesi olduğunu itiraf edip örgütten kaçtığını söyledi.
 • Cihatçılar İngiltere’deki Müslüman kızları Facebook’ta nasıl etkiliyor? - irak_sam_islam_devleti
  Cihatçılar İngiltere’deki Müslüman kızları Facebook’ta nasıl etkiliyor?03.03.2015
  PlanetEskiden radikal İslamcı bir grupta yer almış bir genç kadın, radikal İslamcı örgütlerin İngiltere'deki Müslüman kızları, 'çekici' erkekleri kullanarak kazanmaya çalıştığını söyledi.
 • Türk polisi IŞİD'e giden patlayıcı maddelerin geçişine yardım etmiş - irak_sam_islam_devleti
  Türk polisi IŞİD'e giden patlayıcı maddelerin geçişine yardım etmiş03.03.2015
  EkonomiNiğde Ulukışla’da, IŞİD’in 3 üyesinin saldırısı sonrası açılan dava dosyasına kadın ticaretine ilişkin çarpıcı telefon konuşmaları girdi.Kayıtlara göre, savaştan kaçan Suriyeli kadınlara Reyhanlı’da fuhuş yaptırıldığı anlaşılıyor.Telefonda, 16 yaşındaki bir kızı Reyhanlı’daki bir doktora pazarlayan isimlerden Ahmet Yumuşak, aynı zamanda IŞİD üyelerini sınırdan Reyhanlı’ya getiren iki kişiden biri.Dosyada yer alan tapelere göre ayrıca, Yayladağı Polis Karakolu’ndaki bir memur yardımı ile Suriye’ye, patlayıcı yapımında kullanılan 50 kilogram alüminyum tozunun da geçirildiği anlaşıldı.
 • Irak ordusu 30 bin kişiyle en büyük saldırıya geçti - irak_sam_islam_devleti
  Irak ordusu 30 bin kişiyle en büyük saldırıya geçti03.03.2015
  PlanetIrak güçleri baharda planlanan Musul’a yönelik harekât öncesinde devrik lider Saddam’ın memleketi olarak bilinen Tıkrit’i IŞİD’den geri almak için şu ana kadarki en büyük operasyonu başlattı.
 • IŞİD, Twitter kurucusunu ve çalışanlarını tehdit etti - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD, Twitter kurucusunu ve çalışanlarını tehdit etti02.03.2015
  PlanetTwitter kurucularından Jack Dorsey ve şirket çalışanları Irak Şam İslam Devleti'ni (IŞİD) desteklediğini iddia edenler tarafından tehdit edildi.
 • Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı - irak_sam_islam_devleti
  Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı02.03.2015
  PlanetMusul Valisi Esil Nuceyfi, Irak ordusunun ABD desteğiyle bu yıl IŞİD’i Musul’dan çıkarmak için yapacağı kara harekâtına Türkiye’nin de destek vereceğini iddia etti.Hürriyet’e konuşan bir Türk yetkili, “Kara birliği göndermeyiz” derken, lojistik ve mühimmat desteği olabileceğini söyledi.
 • Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı? - irak_sam_islam_devleti
  Türkiye Musul operasyonuna katılacak mı?01.03.2015
  PlanetMusul Valisi Esil Nuceyfi, Irak ordusunun ABD desteğiyle bu yıl IŞİD’i Musul’dan çıkarmak için yapacağı kara harekâtına Türkiye’nin de destek vereceğini iddia etti.Hürriyet’e konuşan bir Türk yetkili, “Kara birliği göndermeyiz” derken, lojistik ve mühimmat desteği olabileceğini söyledi.
 • Kilit kasaba YPG’de - irak_sam_islam_devleti
  Kilit kasaba YPG’de01.03.2015
  PlanetSURİYELİ Kürtlerin örgütlendiği Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) silahlı kanadı YPG, Suriye’nin kuzeydoğusundaki stratejik Tel Hemis kasabasını terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nden (IŞİD) önceki gün geri aldı.
 • "Cihatçı John sessiz, popüler ve futbolla ilgiliydi"28.02.2015
  Planetİngiliz basını IŞİD’in infaz videolarında görüntülenen “Cihatçı John” lakaplı Muhammed Emwazi’nin çocukluk ve yetişkin halinin fotoğrafını yayımladı.
 • IŞİD militanı Aksaray’da yakalandı - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD militanı Aksaray’da yakalandı26.02.2015
  GündemIRAK Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü militanı olduğu öne sürülen 19 yaşındaki Mahsun D., Aksaray’da yakalandı.
 • Adalet Bakanlığı, Niğde'deki IŞİD davasının başka ile naklini reddetti - irak_sam_islam_devleti
  Adalet Bakanlığı, Niğde'deki IŞİD davasının başka ile naklini reddetti25.02.2015
  GündemADALET Bakanlığı, Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davanın güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebini reddedip, Niğde'de görülmesine karar verdi.
 • 'IŞİD Suriye'de en az 90 Süryani Hıristiyanı kaçırdı' - irak_sam_islam_devleti
  'IŞİD Suriye'de en az 90 Süryani Hıristiyanı kaçırdı'24.02.2015
  PlanetLondra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Suriye'nin kuzeydoğusunda ele geçirdiği bölgelerde en az 90 Süryani Hıristiyanı kaçırdığını söyledi.
 • İngiliz Emniyeti: Türklere kayıp kızlar bilgisini bir günde verdik - irak_sam_islam_devleti
  İngiliz Emniyeti: Türklere kayıp kızlar bilgisini bir günde verdik24.02.2015
  PlanetTürkiye üzerinden Suriye'ye geçmeye çalıştıkları düşünülen İngiltere vatandaşı üç kız öğrenci konusunda Türkiye'nin yaptığı açıklamanın ardından, İngiliz makamlar da kendilerini savundu.
 • İtalya'dan IŞİD'e: 'Napoli'de cüzdanınızı çaldırmayın' - irak_sam_islam_devleti
  İtalya'dan IŞİD'e: 'Napoli'de cüzdanınızı çaldırmayın'23.02.2015
  PlanetIrak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün Roma'yı ele geçirme tehditleri İtalyanlar tarafından esprili bir dille karşılanıyor.
 • Onlar Suriye’de - irak_sam_islam_devleti
  Onlar Suriye’de22.02.2015
  PlanetTürk istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde İngiliz Telegraph gazetesi, geçen salı İstanbul’a uçan üç lise öğrencisi kızın bu kentte iki gün kaldıktan sonra içinde IŞİD üyesi Suriyeli bir erkeğin de olduğu otomobille Şanlıurfa’ya gittiklerini yazdı.Habere göre dört kişi geçen cuma IŞİD’in kontrolündeki Tel Abyad’a geçti.
 • IŞİD’den Libya’da intikam saldırısı: 47 ölü - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD’den Libya’da intikam saldırısı: 47 ölü21.02.2015
  PlanetIrak Şam İslam Devleti’nin Libya’nın El-Kubbe kentinde bomba yüklü araçlarla düzenlediği üç intihar saldırısında en az 47 kişi öldü, 40 yaralı var.
 • Musul’dan önce hedef otoyol - irak_sam_islam_devleti
  Musul’dan önce hedef otoyol21.02.2015
  PlanetABD’li bir yetkili Irak ve Kürt ordusundan 25 bin kişilik bir ordunun IŞİD’i Musul’dan çıkarmak için nisan ya da mayıs ayında saldırı hazırlığı planladığını açıkladı.Öncesinde ise IŞİD’in kontrol ettiği Musul ve Rakka arasındaki otoyol kontrol altına alınmak isteniyor.
 • IŞİD bu kez davul yaktı - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD bu kez davul yaktı20.02.2015
  PlanetTERÖR örgütü Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD), hayatın neredeyse her alanını kapsayan yasaklarını güçlendiği bölgelere de taşıyor.
 • Marine Le Pen: IŞİD’den memnun görünen ülkelerle müttefik kalamayız” - irak_sam_islam_devleti
  Marine Le Pen: IŞİD’den memnun görünen ülkelerle müttefik kalamayız”19.02.2015
  PlanetFransa’da aşırı sağcı parti Ulusal Cephe’nin (FN) lideri Marine Le Pen, Türkiye’yi, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü karşısında muğlak bir tutuma sahip olmakla suçlayarak, “IŞİD’den memnun görünen ülkelerle, suç ortağı olmamak için müttefik kalamayız” dedi.
 • Türkmenler Kerkük’te zor durumda - irak_sam_islam_devleti
  Türkmenler Kerkük’te zor durumda18.02.2015
  PlanetIRAK’ta terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) geçen hazirandaki saldırısı sonrasında Musul’un batısındaki Telafer’den kaçan Türkmenler Kerkük’ün güneydoğusundaki Yahyavah bölgesinde sıkıştı.
 • Kahire IŞİD’i vurdu - irak_sam_islam_devleti
  Kahire IŞİD’i vurdu17.02.2015
  PlanetTerör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Libya’da kaçırdığı Mısırlı 21 Kıpti Hıristiyanın infaz görüntülerini internette yayınladığı video ile duyurmasına Kahire anında yanıt verdi.Mısır uçakları dün iki dalga halinde Libya’da IŞİD’in elindeki Derne kentinde yer alan örgüt hedeflerini havadan bombaladı.
 • IŞİD'in tarihi eser kaçakçılığında Türkiye durağı - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD'in tarihi eser kaçakçılığında Türkiye durağı17.02.2015
  PlanetSuriye'deki tarihi eserler, artık Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) için önemli bir gelir kaynağı.BBC, IŞİD'in yağmaladığı eserlerin Suriye'den kaçırılıp Türkiye ve Lübnan üzerinden Avrupa'ya nasıl götürüldüğünün izini sürdü.
 • IŞİD-Suriye toplantısına Türk general - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD-Suriye toplantısına Türk general16.02.2015
  PlanetKOBANİ’den çıkarılmasına rağmen Suriye ve Irak’ta önemli bir coğrafyada etkisini sürdürmeye devam eden Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) unsurlarıyla mücadele ve Suriye’de ılımlı muhaliflerin eğitilip donatılması bu hafta içinde Suudi Arabistan’da yapılacak askeri toplantıda ele alınacak.
 • IŞİD casus diye infaz etti - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD casus diye infaz etti16.02.2015
  PlanetTerör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) infazlarını gösteren yeni görüntüler ortaya çıktı.İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre örgüt iki kişiyi casus oldukları gerekçesiyle kalabalık bir izleyici kitlesinin gözü önünde öldürdü.
 • “IŞİD’in ilerlediği Libya’da savaşmaya hazırız” - irak_sam_islam_devleti
  “IŞİD’in ilerlediği Libya’da savaşmaya hazırız”15.02.2015
  Avrupaİtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, IŞİD’in dün son olarak Sirte kentine kadar ilerlediği Libya’da savaşmaya hazır olduklarını açıkladı.
 • IŞİD, El Bağdadi kasabasını ele geçirdi - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD, El Bağdadi kasabasını ele geçirdi14.02.2015
  PlanetLiderliğini Ebu Bekir Bağdadi’nin yaptığı terör örgütü Irak Şam İslam Devleti, Irak’ın başkenti Bağdat’a komşu El Enbar vilayetindeki el-Bağdadi kasabasını ele geçirdi.
 • ‘Alman silahları PKK’da’ iddiası - irak_sam_islam_devleti
  ‘Alman silahları PKK’da’ iddiası14.02.2015
  PlanetAlman haftalık haber dergisi Spiegel’in haberine göre Almanya’nın Peşmerge’ye gönderdiği çok sayıda silah terör örgütü PKK’nın eline geçti.Silahların başında Milan tipi zırh delici güdümlü füzeler ve parça tesirli el bombaları var.
 • İtalya: IŞİD'in güç kazandığı Libya'da savaşmaya hazırız - irak_sam_islam_devleti
  İtalya: IŞİD'in güç kazandığı Libya'da savaşmaya hazırız14.02.2015
  Planetİtalya, iç çatışmaların sürdüğü ve Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün güç kazandığı Libya'da gerekirse savaşmaya hazır olduğunu bildirdi.
 • IŞİD'den 'Daeş' diyen çocuğa kırbaç - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD'den 'Daeş' diyen çocuğa kırbaç13.02.2015
  PlanetIŞİD militanları Irak’ın El Anbar vilayetinde örgüte İslam Devleti yerine “Daeş” diyen bir çocuğu 60 kez kırbaçladı.
 • Hayata tutunamadılar - irak_sam_islam_devleti
  Hayata tutunamadılar12.02.2015
  AnkaraIŞİD’den kaçıp, Türkiye’ye sığınan Iraklı Türkmenler’in Ankara’daki sayısı 12 bini buldu.Büyük umutlarla geldikleri Başkent’te hayata tutunamayan yarısı çocuk 150 Türkmen, önceki gün otobüslerle Gaziantep Islahiye Kampı’na dönmek zorunda kaldı.
 • PYD temsilcileri özel davetle Elysee’de - irak_sam_islam_devleti
  PYD temsilcileri özel davetle Elysee’de12.02.2015
  PlanetSuriye’de IŞİD’e karşı savaşan PYD’nin iki kadın yetkilisi Fransa Cumhurbaşkanı Hollande tarafından geçen pazar Elysee Sarayı’ndan ağırlandı.Hürriyet’e konuşan kaynaklar özel davetin Elysee tarafından organize ve finanse edildiğini belirtti.Elysee Sarayı'ndaki randevuya YPJ komutanı Nesrin Abdullah'ın kamuflajlı kıyafetle gelmesi dikkat çekti.
 • Elysee önce 'PYD' dedi, sonra 'Kobani' - irak_sam_islam_devleti
  Elysee önce 'PYD' dedi, sonra 'Kobani'12.02.2015
  PlanetFransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın Suriye’de terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı savaşan Kürt Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) kadın liderlerini kabulünün yankıları sürüyor.
 • Kobani’den sonra hedef Tel Abyad - irak_sam_islam_devleti
  Kobani’den sonra hedef Tel Abyad11.02.2015
  PlanetYPG ve Peşmerge güçleri, Kobani’den sonra bu kentin doğusunda yine Türkiye sınırındaki Tel Abyad’a yöneliyor.Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısına düşen IŞİD’in kontrolündeki Tel Abyad, örgütün fiili başkenti Rakka’ya 100 km uzaklıkta.
 • ABD bilgi veriyor ama diyalog yok - irak_sam_islam_devleti
  ABD bilgi veriyor ama diyalog yok11.02.2015
  PlanetBBC’ye konuşan Suriye Cumhurbaşkanı Esad, IŞİD’e karşı operasyonlar konusunda ABD’nin bazen kendilerine Irak gibi üçüncü taraflardan bilgi verdiğini ama görüşme olmadığını söyledi.
 • Esad BBC'ye konuştu: IŞİD'e hava harekatı konusunda bilgilendiriliyoruz - irak_sam_islam_devleti
  Esad BBC'ye konuştu: IŞİD'e hava harekatı konusunda bilgilendiriliyoruz10.02.2015
  PlanetSuriye lideri Beşar Esad, Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı oluşturulan uluslararası koalisyona katılmayacaklarını ancak hava akınları konusunda Irak ve başka üçüncü ülkeler üzerinden bilgi akışının sürdüğünü söyledi.
 • Prens Charles’tan ‘radikalleşme’ uyarısı - irak_sam_islam_devleti
  Prens Charles’tan ‘radikalleşme’ uyarısı09.02.2015
  Planetİngiltere veliaht prensi Charles, 6 günlük Ortadoğu turuna Ürdün’ün başkenti Amman ile başladı.
 • IŞİD'den kan donduran infaz - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD'den kan donduran infaz09.02.2015
  PlanetIŞİD vahşeti dinmiyor.Terör örgütü, 60 yaşlarında bir adamı kafasını baltayla keserek hunharca öldürdü.
 • NATO'dan IŞİD'e ağır darbe - irak_sam_islam_devleti
  NATO'dan IŞİD'e ağır darbe09.02.2015
  PlanetIrak Şam İslam Devleti Örgütü IŞİD’in üst düzey komutanı Afganistan’da öldürüldü.
 • Bu kadın Hayat mı - irak_sam_islam_devleti
  Bu kadın Hayat mı06.02.2015
  PlanetTerör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) yeni yayınladığı bir videoda, sadece gözleri görünen yüzü maskeli kadının Türkiye üzerinden Suriye’ye gidip izini kaybettiren, Paris’teki koşer markete saldırı düzenleyen cihatçı Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene olabileceği belirtildi.
 • Türkiye’ye ‘öncü güç’ talebi - irak_sam_islam_devleti
  Türkiye’ye ‘öncü güç’ talebi06.02.2015
  PlanetSınırlarının doğusunda Rusya nedeniyle oluşan tehdit, güneyinde ise Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kaynaklı meydan okuma NATO’yu Soğuk Savaş dönemini andıran önlemler almaya itti.
 • BM: IŞİD zihinsel engelli çocukları intihar bombacısı yapıyor - irak_sam_islam_devleti
  BM: IŞİD zihinsel engelli çocukları intihar bombacısı yapıyor05.02.2015
  PlanetIrak Şam İslam Devleti örgütünün (IŞİD) zihinsel engelli çocukları intihar saldırılarında kullandığı, bu çocukların muhtemelen ne yaptıklarının farkında bile olmadıkları bildiriliyor.
 • Ürdün’den intikam idamı - irak_sam_islam_devleti
  Ürdün’den intikam idamı05.02.2015
  PlanetIŞİD’in pilot Muaz Safi el-Kesasibe’yi yakarak öldürdüğünü gösteren videoyu yayınlanmasının ardından intikam sözü veren Ürdün, 12 saatten az bir süre sonra ülkede tutuklu bulunan iki cihatçıyı idam etti.
 • IŞİD, BM yardımını zekât diye dağıttı - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD, BM yardımını zekât diye dağıttı04.02.2015
  PlanetTerör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD), Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı’nın (WFP) gönderdiği gıda yardım paketlerini çalıp kendi logosunu yapıştırarak Suriyelilere dağıttığı ortaya çıktı.
 • IŞİD, Ürdünlü pilotun yakıldığı vahşet görüntülerini dev ekranlarda izletti - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD, Ürdünlü pilotun yakıldığı vahşet görüntülerini dev ekranlarda izletti04.02.2015
  PlanetIŞİD’in, dün yakarak infaz ettiği Ürdünlü pilot Muaz el- Kesasibe’ye ait görüntüleri dev ekranlar kurarak insanlara izlettiği ortaya çıktı.Örgütün yayınladığı yeni videoda yer alan bir çocuğun infaz anını gülerek izlediği görülüyor.
 • Ürdünlü pilot için seferberlik - irak_sam_islam_devleti
  Ürdünlü pilot için seferberlik02.02.2015
  PlanetTerör örgütü IŞİD’in önceki gün ikinci Japon rehine Kenji Goto’yu öldürdüğünü açıklaması sonrası Ürdün hükümeti örgütün elindeki F-16 pilotu Muaz el-Kesasibe’yi kurtarmak için çabalarını artırdı.Hükümet sözcüsü, pilotun hayatını kurtarmak için her şeyin yapılacağını duyurdu.
 • IŞİD, Kobani'de yenildiğini kabul etti - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD, Kobani'de yenildiğini kabul etti02.02.2015
  PlanetSuriye’nin Kobani kentine 16 Eylül’den bu yana saldıran IŞİD yenilgiyi kabul etti.Yayınladıkları videoda koalisyon uçaklarının ağır bombardımanına atıf yapan bir militan, “Her şeyi yok ettiler.O yüzden geri çekilmek zorunda kaldık” dedi.
 • IŞİD’den kaçtılar fırsatçılara yakalandılar - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD’den kaçtılar fırsatçılara yakalandılar31.01.2015
  AnkaraIŞİD’den kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Ankara’da sayıları 8 bini bulan Iraklı Türkmenler, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.Iraklı Türkmenler, sağlık, gıda, giyim, konaklama konularında birçok sıkıntı yaşıyor.
 • Sacide balayında katliam planlamıştı - irak_sam_islam_devleti
  Sacide balayında katliam planlamıştı30.01.2015
  PlanetIŞİD’in rehin tuttuğu Japon gazeteci ve Ürdünlü pilot için verdiği mühlet dün günbatımında doldu.
 • IŞİD bu kez Sina’da vurdu - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD bu kez Sina’da vurdu30.01.2015
  PlanetMısır’ın Sina Yarımadası’ndaki el-Ariş kentinde eş zamanlı saldırılarda çoğu polis veya asker en az 20 kişi yaşamını yitirdi.
 • IŞİD, Mısır ve Irak'ta saldırılar düzenledi - irak_sam_islam_devleti
  IŞİD, Mısır ve Irak'ta saldırılar düzenledi30.01.2015
  PlanetMısır'ın Sina Yarımadası'ndaki Ariş kenti ile Süveyş ilinde düzenlenen bombalı saldırılarda, 30 kişi hayatını kaybetti.Saldırıları IŞİD'e biat ederek ‘Sina Vilayeti’ ismini alan Ensar Beyt’ül Makdis üstlendi.IŞİD, Kerkük ve Musul'da da saldırılar gerçekleştirdi.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »