Irak Şam İslam Devleti

 • Biz de Sacide’yi asarız - Irak Şam İslam Devleti
  Biz de Sacide’yi asarız30.01.2015
  PlanetIRAK-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) elindeki Japon gazeteci Kenji Goto’ya (47) karşılık, Ürdün’de hapiste tutulan kadın terörist Sacide el-Rişavi’nin serbest kalmasını talep etmesinin ardından önceki gün Türkiye-Suriye sınırında yapılması planlanan takas gerçekleşmedi.
 • IŞİD, Mısır ve Irak'ta saldırılar düzenledi - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD, Mısır ve Irak'ta saldırılar düzenledi30.01.2015
  PlanetMısır'ın Sina Yarımadası'ndaki Ariş kenti ile Süveyş ilinde düzenlenen bombalı saldırılarda, 30 kişi hayatını kaybetti.Saldırıları IŞİD'e biat ederek ‘Sina Vilayeti’ ismini alan Ensar Beyt’ül Makdis üstlendi.IŞİD, Kerkük ve Musul'da da saldırılar gerçekleştirdi.
 • IŞİD ‘ölü’ ilan edip yollamış - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD ‘ölü’ ilan edip yollamış18.01.2015
  PlanetSosyal medyayı propaganda amacıyla yoğun şekilde kullanan terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD), manipülasyon taktiklerini de yine internet ağları üzerinden yürüttüğü ortaya çıktı.
 • Berlin Emir'i yakalandı - Irak Şam İslam Devleti
  Berlin Emir'i yakalandı16.01.2015
  AvrupaBerlin'den Suriye'de savaşan örgütlere lojistik destek sağlayan iki Türk'ü polis yakaladı.Dün sabah erken saatlerinde aralarında biri cami olmak üzere 11 evi basan polis, kendisini Emir ilan eden inşaat işçisi İsmet D ile berber Emin F'yi gözaltına aldı.Üç kişi de yeteri kadar delil bulanamadı için serbest bırakıldı.
 • IŞİD’den kaçtı, Türkiye’ye sığındı - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD’den kaçtı, Türkiye’ye sığındı16.01.2015
  GündemGEÇEN kasım ayında İngiltere’den Suriye’ye giderek 14 aylık oğluyla beraber terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ne katılan İngiliz vatandaşı Tareena Shakil, hayal kırıklığına uğrayınca Türkiye’ye sığındı.
 • 5 ülkede operasyon - Irak Şam İslam Devleti
  5 ülkede operasyon16.01.2015
  PlanetSiyasi hiciv dergisi Charlie Hebdo ile Yahudi gıda ürünleri (koşer) satan bir markete saldırı sonrası dün Almanya, Fransa ve Belçika’da operasyonlar düzenlendi.Almanya’da iki Türk İngiltere’de 1, Fransa’da 12, önceki gün iki cihatçının öldürüldüğü Belçika’da da 13 kişi gözaltına alındı.Avusturya’da da dün terör örgütü IŞİD sempatizanı 14 yaşındaki bir Türk çocuk yakalandı.
 • Barzani'den PKK'ya uyarı - Irak Şam İslam Devleti
  Barzani'den PKK'ya uyarı16.01.2015
  GündemIrak Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP), Musul'a bağlı ve büyük bölümü halen IŞİD'in elinde bulunan Sincar'daki (Şengal) Ezidilerin kendi kendilerini yönetebilmeleri için Şengal Dağı'nda yapılan toplantıyı, 'Kanton' oluşturma çabası olarak görerek PKK'yı eleştirdi.
 • Berlin'de IŞİD'e operasyon - Irak Şam İslam Devleti
  Berlin'de IŞİD'e operasyon15.01.2015
  AvrupaALMANYA'nın başkenti Berlin'de Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyelerine yönelik sabah saatlerinde başlayan operasyon devam ediyor.
 • Hayat Boumeddiene'in kaldığı otel saldırıdan iki gün önce polis tarafından basılmış - Irak Şam İslam Devleti
  Hayat Boumeddiene'in kaldığı otel saldırıdan iki gün önce polis tarafından basılmış14.01.2015
  PlanetFransa'da imam nikahlı olarak birlikte yaşadığı Amedy Coulibaly’nin öldürüldüğü market saldırısının diğer sorumlusu olarak aranan Hayat Boumeddiene’in İstanbul’a geldikten sonra konakladığı Kadıköy’deki otelin, Charlie Hebdo saldırısından iki gün önce, yani 5 Ocak günü polis tarafından arandığı ortaya çıktı.
 • Times'a konuşan IŞİD üyesi: Takası MİT yürüttü - Irak Şam İslam Devleti
  Times'a konuşan IŞİD üyesi: Takası MİT yürüttü14.01.2015
  PlanetMusul'da rehin tutulan 49 Türkiye vatandaşı karşılığında Türkiye makamları tarafından serbest bırakıldığı iddia edilen Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarından birisi İngiliz Times gazetesine konuştu.
 • İlkokul arkadaşı: Hayat, Suriye’deki hayata dayanamaz - Irak Şam İslam Devleti
  İlkokul arkadaşı: Hayat, Suriye’deki hayata dayanamaz13.01.2015
  PlanetFRANSA’da geçen hafta markete saldırı düzenleyip dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin (32) imam nikâhlı eşi Hayat Boumeddiene’nin (26) ilkokul arkadaşı, “Hayat Suriye’deki yaşama fazla dayanamaz” dedi.
 • Obama'dan siber güvenlik paketi - Irak Şam İslam Devleti
  Obama'dan siber güvenlik paketi13.01.2015
  TeknolojiABD Başkanı Barack Obama önümüzdeki hafta yapacağı Ulusa Sesleniş konuşması öncesi siber güvenliğin artırılmasına yönelik planlarını kamuoyuna açıkladı.Obama hükümet birimlerinin daha fazla bilgi paylaşmasını, siber tehditleri teşhir eden şirketlere de daha fazla yasal koruma sağlanmasını önerdi.
 • Resmi pozisyon ‘Ama’sız bir kınama - Irak Şam İslam Devleti
  Resmi pozisyon ‘Ama’sız bir kınama11.01.2015
  PlanetParis’teki Charlie Hebdo katliamı Dışişleri Bakanlığı’nın 7 yıldır gelenek haline getirdiği Büyükelçiler Konferansı’na denk geldi.Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil de konferans için Ankara’daydı.Hem Türkiye’nin resmi tepkisinin koordinasyonuna katıldı hem de hafta boyunca yaşanan gelişmeleri merkezde, en yetkili makamlarla istişare etme imkânı buldu.
 • Almanya'dan giden üç IŞİD'ci öldürüldü - Irak Şam İslam Devleti
  Almanya'dan giden üç IŞİD'ci öldürüldü11.01.2015
  AvrupaALMANYA'dan Suriye ve Irak'a Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) cephesinde savaşmak için giden üç teröristin öldürüldüğü belirtildi.
 • Market saldırganı IŞİD üyesiymiş - Irak Şam İslam Devleti
  Market saldırganı IŞİD üyesiymiş10.01.2015
  PlanetCharle Hebdo saldırısını gerçekleştiren kardeşlerden Cherif Kouachi ile market saldırısını gerçekleştiren Amedy Coulibaly, öldürüldükleri operasyonlardan önce Fransız haber kanalı BFM TV’ye konuştular.
 • Özgürlüğe ve birlikte yaşama kurşun - Irak Şam İslam Devleti
  Özgürlüğe ve birlikte yaşama kurşun08.01.2015
  AvrupaFRANSA denince benim aklıma, her şeyden önce ÖZGÜRLÜK gelir.EŞİTLİK gelir.KARDEŞLİK gelir.
 • Türk uçaklarını vururuz - Irak Şam İslam Devleti
  Türk uçaklarını vururuz07.01.2015
  PlanetTürk Dışişleri Bakanlığı, ‘Libya Hava Kuvvetleri’ne ait olduğu iddia edilen Facebook sayfasında yer alan ‘Libya hava sahasına girecek sivil ve askeri Türk uçaklarının vurulacağına’ ilişkin açıklamayı kınadı.
 • Libya alarmı - Irak Şam İslam Devleti
  Libya alarmı07.01.2015
  PlanetLibya’da rakip hükümetlerin birbiriyle savaşı ve İslamcılarla çatışmalar komşu ülkeleri tehdit ederken Suriye ve Irak’a odaklanmış uluslararası toplumun dikkatleri yeniden Kuzey Afrika’ya çevrildi.5 Ocak’ta Kahire’de toplanan Arap Birliği toplantısında Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih İsa, Arap Birliği’ni Libya’daki tesisleri korumak ve terörist oluşumları önlemek için müdahaleye çağırdı.
 • Avrupa ruhu çöküşte - Irak Şam İslam Devleti
  Avrupa ruhu çöküşte06.01.2015
  AvrupaAvrupalılar, Avrupa Birliği (AB) projesiyle övünürler.
 • Genelkurmay IŞİD kısaltmasını DEAŞ olarak değiştirdi - Irak Şam İslam Devleti
  Genelkurmay IŞİD kısaltmasını DEAŞ olarak değiştirdi06.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Genelkurmay Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı da IŞİD yerine DEAŞ kısaltmasını kullandı.
 • Ankara’dan ‘Libya Hava Kuvvetleri’ne kınama - Irak Şam İslam Devleti
  Ankara’dan ‘Libya Hava Kuvvetleri’ne kınama06.01.2015
  PlanetTürk Dışişleri Bakanlığı, ‘Libya Hava Kuvvetleri’ne ait olduğu iddia edilen Facebook sayfasında yer alan ‘Libya hava sahasına girecek sivil ve askeri Türk uçaklarının vurulacağına’ ilişkin açıklamayı kınadı.
 • Kobani'nin yüzde 80'i 'Kürtlerin elinde' - Irak Şam İslam Devleti
  Kobani'nin yüzde 80'i 'Kürtlerin elinde'05.01.2015
  PlanetÜç buçuk ayı aşkın süredir yoğun çatışmalara sahne olan Kobani'den haber var.
 • PYD: Kobani’nin yüzde 80’i elimizde - Irak Şam İslam Devleti
  PYD: Kobani’nin yüzde 80’i elimizde05.01.2015
  PlanetSURİYE’nin Kobani kentinde Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) silahlı kolu Halk Koruma Birlikleri (YPG) ile diğer grupların terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı ilerleyişi sürüyor.
 • Suudi Arabistan’a ilk IŞİD saldırısı mı - Irak Şam İslam Devleti
  Suudi Arabistan’a ilk IŞİD saldırısı mı05.01.2015
  PlanetSuudi Arabistan’ın Irak sınırındaki Suveif Sınır Karakolu yakınında canlı bomba saldırısı düzenlendi.Biri general üç asker öldü.Krallığa yakın Iraklı güvenlik uzmanı Mustafa Alani, bunun IŞİD eylemi olduğunu söyledi.
 • THY, Libya’ya uçuşu durdurdu - Irak Şam İslam Devleti
  THY, Libya’ya uçuşu durdurdu04.01.2015
  PlanetMUAMMER Kaddafi sonrası Kaideci gruplara ilaveten iki hükümet, iki parlamento ve iki ordunun hüküm sürdüğü Libya’daki kaos yabancıları da vurdu.
 • IŞİD'in kadınları köle pazarında sattığı belgelendi - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD'in kadınları köle pazarında sattığı belgelendi01.01.2015
  PlanetIrak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) işgal ettiği yerlerde yakaladığı Hıristiyan ve Yezidi kadınları köle pazarlarında sattığı iddiaları ilk kez resmi olarak belgelendi.Irak’ta öldürülen IŞİD’in ’emir’ statüsünü verdiği üst düzey bir yöneticisinin üzerinden çıkan ve örgütün mührünün bulunduğu belgede, IŞİD tarafından bir pazar kurulduğu, burada Hıristiyan ve şeytana tapan kadınların satıldığının yazıldığı belirtildi.
 • Almanya cezaevlerini IŞİD'e göre hazırlıyor - Irak Şam İslam Devleti
  Almanya cezaevlerini IŞİD'e göre hazırlıyor27.12.2014
  AvrupaIŞİD'in Peşmerge güçlerine karşı zayiat vermesi üzerine Alman güvenlik güçleri, gelecek aylarda çok sayıda IŞİD militanının ülkeye geri döneceğinin hesabını yapıyor.Bunun için cezaevlerinde yenilikler yapma planları hazırlanılıyor.
 • Bir ayda ikinci kez - Irak Şam İslam Devleti
  Bir ayda ikinci kez26.12.2014
  PlanetIraklı Tümgeneral el Hamdani, terör örgütü IŞİD’in işgal altında tuttuğu Irak’ın Musul kentine atadığı son vali Ebu Taluut’un hava saldırısında öldüğünü açıkladı.Taluut böylece öldürüldüğü açıklanan bir ayda ikinci Musul valisi oldu.
 • O uçak nasıl düştü - Irak Şam İslam Devleti
  O uçak nasıl düştü25.12.2014
  PlanetIrak Şam İslam Devleti’nin önceki gün ‘başkent’ diye saydığı Rakka’da Ürdünlü bir pilotu yakalamalarının ardından ailesi örgüte “Çocuğumuz da Müslüman, serbest bırakın çağrısı” yaptı.Uçağın nasıl düştüğü, IŞİD’in MANPADS füzesi kullanıp kullanmadığı henüz net değil.
 • Dans kostümü verilince canına kıydı - Irak Şam İslam Devleti
  Dans kostümü verilince canına kıydı23.12.2014
  PlanetUluslararası Af Örgütü, IŞİD tarafından kaçırılan, tecavüze uğrayan, satılan çoğu Ezidi kadın ve kızlarla konuşup “Cehennemden Kaçış” isimli bir rapor hazırladı.20 yaşındaki Luna, “Bize dans kostümüne benzeyen kıyafetler verdiler.Banyo yapıp giymemizi söylediler.Dilan banyoda canına kıydı.Bileklerini kesip kendini astı.Dilan çok güzeldi” diye anlattı.
 • IŞİD'in elinde seks kölesi olarak kullanıldılar - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD'in elinde seks kölesi olarak kullanıldılar22.12.2014
  PlanetUluslararası Af Örgütü'nün hazırladığı rapora göre, terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılan yüzlerce Ezidi kadının örgütün elinde seks kölesi olarak kullanıldığı, cinsel istismara maruz kaldıkları belirtildi.Raporda ayrıca esir düşen çok sayıda Ezidi kadının yaşadıklarından dolayı intihar ettiği ifade edildi.
 • Onlara da sahip çıkın - Irak Şam İslam Devleti
  Onlara da sahip çıkın21.12.2014
  PlanetBiz Türk’üz.Irkımız, dilimiz, dinimiz bir.Kültürümüz, özümüz, sözümüz bir.Türkiye 1 milyona yakın Suriyeliye kucak açtı, Irak’tan kaçanlara, Filistin’e, Libya’ya, Somali’ye başta para olmak üzere çeşitli yardımlarda bulundu.İyi de yaptı ancak Tayland’daki kamplarda tutulan ve Çin’e iadeleri halinde idam tehlikesi ile karşı karşıya olan aralarında çocuk, kadın ve yaşlıların bulunduğu 290 Doğu Türkistanlı Uygur Türkü’ne de sahip çıkmalıdır.
 • Peşmerge: Sincar kuşatmasını kırdık - Irak Şam İslam Devleti
  Peşmerge: Sincar kuşatmasını kırdık19.12.2014
  PlanetIraklı Kürtlerin silahlı gücü Peşmerge, IŞİD’e yönelik şu ana kadarki en büyük operasyonunda 10 bin Ezidi’nin sığındığı Sincar (Şengal) Dağı’ndaki kuşatmayı kırdığını bildirdi.
 • IŞİD şimdi de organ ticaretine mi başladı? - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD şimdi de organ ticaretine mi başladı?19.12.2014
  AvrupaIrak Şam İslam Devleti (IŞİD)’in faaliyetlerini finanse edebilmek için ölü militanlardan ve canlı rehinelerden aldığı organları satışa çıkarttığı iddia edildi.
 • ‘Çocukları öldürdük şimdi ne yapalım’ - Irak Şam İslam Devleti
  ‘Çocukları öldürdük şimdi ne yapalım’17.12.2014
  PlanetPAKİSTAN Peşaver kentinde bir okula düzenlenen ve 132’si çocuk 148 kişinin öldüğü saldırının şokunu atlatmaya çalışıyor.
 • IŞİD 13 Sünni'nin infaz fotoğraflarını yayımladı - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD 13 Sünni'nin infaz fotoğraflarını yayımladı16.12.2014
  PlanetIrak Şam İslam Devleti (IŞİD) Irak'ın kuzeyindeki Tıkrit yakınlarında cihat karşıtı aşiret savaşçıları olarak tanımlanan 13 Sünni'nin kurşunlanarak infaz edildiği fotoğrafları yayımladı.
 • IŞİD'çilerin katliam iddianamesi kabul edildi - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD'çilerin katliam iddianamesi kabul edildi14.12.2014
  GündemNİĞDE’nin Ulukışla İlçesi’nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanması için Cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianame Niğde Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.
 • Özgürlük gösterilerinden düşmanlık gösterilerine - Irak Şam İslam Devleti
  Özgürlük gösterilerinden düşmanlık gösterilerine12.12.2014
  AvrupaESKİ Doğu Almanya olarak bilinen ve 1990 yılında tarihe karışan Demokratik Almanya Cumhuriye­ti’nde (DDR) iki papaz öncülüğünde 1982 yılından itibaren Leipzig’deki Nikolaikir­che’de (Nikolai Kilisesi) barış ayinleri düzenlendi.
 • IŞİD’in Twitter fenomeni deşifre edildi - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD’in Twitter fenomeni deşifre edildi12.12.2014
  PlanetTERÖR örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin mikro-blog sitesi Twitter’daki en aktif üyelerinden Shami Witness’ın meğer sahadan bildirmediği, Hindistan’da bir gıda şirketinde yönetici olarak çalıştığı ortaya çıktı.
 • IŞİD James Foley'in cesedini 1 milyon dolara satışa çıkardı - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD James Foley'in cesedini 1 milyon dolara satışa çıkardı11.12.2014
  PlanetIrak Şam İslam Devleti (IŞİD) kafasını keserek infaz ettiği ilk Batılı rehine olan ABD'li gazeteci James Foley'in cesedini 1 milyon dolara satmak istiyor.
 • 'IŞİD ile savaşta 727 peşmerge yaşamını yitirdi' - Irak Şam İslam Devleti
  'IŞİD ile savaşta 727 peşmerge yaşamını yitirdi'09.12.2014
  PlanetIrak'ın kuzeyindeki Kürt Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı Haziran ayından bu yana IŞİD ile savaşta 727 peşmergenin yaşamını yitirdiğini, 3 bin 564 peşmergenin ise yaralandığını açıkladı.
 • IŞİD katliamına HD prodüksiyon - Irak Şam İslam Devleti
  IŞİD katliamına HD prodüksiyon08.12.2014
  PlanetIŞİD’in geçen ay 22 Suriyeliyi infaz ettiği katliamı gözler önüne seren video çekiminin 4 ila 6 saat arasında sürdüğü, bazı sahnelerin defalarca çekildiği ortaya çıktı.HD kameralarla çekilen videonun maliyeti ise en az 200 bin dolar olarak hesaplandı.
 • Firari asker Kobani’de çatışmada yaralandı - Irak Şam İslam Devleti
  Firari asker Kobani’de çatışmada yaralandı04.12.2014
  GündemJandarma olarak vatani görevini yaptığı sırada firar eden Vedat Bulut, PKK saflarında Kobani’de çatışırken yaralandı.Türkiye’ye getirilen Bulut, başkası adına Suruç Devlet Hastanesi’nde tedavi olurken yakalandı.
 • Danimarka’dan sonra İngiltere ile de kriz - Irak Şam İslam Devleti
  Danimarka’dan sonra İngiltere ile de kriz04.12.2014
  PlanetDanimarka ile Türkiye arasında yaşanan ‘IŞİD ile takas’ krizinin bir benzeri İngiltere ile de yaşanıyor.İngiliz istihbaratı, Musul’daki rehinelerine karşılık Türkiye’nin IŞİD’e teslim edilmesini sağladığı öne sürülen iki İngiliz ile ilgili açıklama istedi.
 • Hayalet komutan 873 kez girip çıkmış - Irak Şam İslam Devleti
  Hayalet komutan 873 kez girip çıkmış04.12.2014
  Gündem52 kişinin öldüğü Reyhanlı patlaması, roket TIR’ı, Suriye’ye mühimmat ve kaçakçılık olaylarında adı geçen ve ‘Hayalet Komutan’ olarak bilinen Heysem Topalca, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nın raporuna göre 2011-2014 arası Türkiye’ye 873 kez giriş çıkış yapmış.
 • Danimarka’dan sonra İngiltere ile de kriz - Irak Şam İslam Devleti
  Danimarka’dan sonra İngiltere ile de kriz04.12.2014
  AvrupaDanimarka ile Türkiye arasında yaşanan ‘IŞİD ile takas’ krizinin bir benzeri İngiltere ile de yaşanıyor.İngiliz istihbaratı, Musul’daki rehinelerine karşılık Türkiye’nin IŞİD’e teslim edilmesini sağladığı öne sürülen iki İngiliz ile ilgili açıklama istedi.
 • Beşar Esad IŞİD'e yönelik operasyonları değerlendirdi - Irak Şam İslam Devleti
  Beşar Esad IŞİD'e yönelik operasyonları değerlendirdi03.12.2014
  PlanetSuriye lideri Beşar Esad Fransız Paris Match dergisine verdiği ve yarın yayımlanacak röportajında, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin IŞİD karşıtı operasyonlarının başarılı olduğu iddialarını yalanladı.
 • 60 ülkeden IŞİD’e ortak cephe - Irak Şam İslam Devleti
  60 ülkeden IŞİD’e ortak cephe03.12.2014
  PlanetIŞİD ile mücadele amacıyla ABD’nin liderliğinde oluşturulan yaklaşık 60 ülkenin dışişleri bakanı dün NATO’nun Brüksel’deki merkezinde düzenlenen zirvede bir araya geldi.Katılımcılar, IŞİD’e karşı uzun soluklu bir mücadele vermeyi teyit ettiler.
 • ABD: IŞİD Libya'da eğitim kampları kurdu - Irak Şam İslam Devleti
  ABD: IŞİD Libya'da eğitim kampları kurdu03.12.2014
  PlanetABD, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün siyasi karmaşa içerisinde olan Kuzey Afrika ülkesi Libya'da eğitim kampları kurduğunu açıkladı.Kamplar Washington tarafından yakından izleniyor.
 • Lübnan: IŞİD lideri Bağdadi'nin eşi ve çocuğu gözaltında - Irak Şam İslam Devleti
  Lübnan: IŞİD lideri Bağdadi'nin eşi ve çocuğu gözaltında02.12.2014
  PlanetIrak Şam İslam Devleti (IŞİD) lideri Ebubekir el Bağdadi'nin eşi ile sekiz yaşındaki çocuğunun Lübnan'ın Suriye sınırında gözaltına alındığı açıklandı.
içinde

Irak Şam İslam Devleti


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz