Aramanız :
Aradığınız kelime : "

irak sam islam devleti

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.182  adet haber bulundu.


 • Tıkrit’te toplu mezar bulundu - irak-sam-islam-devleti

  Tıkrit’te toplu mezar bulundu29.05.2015

  Dünya

  Irak’ın Tıkrit kenti yakınlarında IŞİD tarafından öldürülen 470 kişinin cesedinin gömüldüğü dört toplu mezar bulundu.Speicher katliamı olarak anılan IŞİD’in askeri üsse baskını sonrası yakınlarını kaybedenler DNA testiyle sevdiklerinin öldürülüp öldürülmediklerini öğrenecek.
 • Tacik komutan IŞİD’e katıldı - irak-sam-islam-devleti

  Tacik komutan IŞİD’e katıldı29.05.2015

  Dünya

  TACİKİSTAN’ın özel polis gücü OMON’un komutanı Gülmurad Halimov’un (40), önceki gün Youtube’da yayınlanan 12 dakikalık videoda, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ne katıldığı iddia edildi.
 • Tikrit’te toplu mezar bulundu - irak-sam-islam-devleti

  Tikrit’te toplu mezar bulundu28.05.2015

  Dünya

  Irak’ın Tikrit kenti yakınlarında IŞİD tarafından öldürülen 470 kişinin cesedinin gömüldüğü dört toplu mezar bulundu.Speicher katliamı olarak anılan IŞİD’in askeri üsse baskını sonrası yakınlarını kaybedenler DNA testiyle sevdiklerinin öldürülüp öldürülmediklerini öğrenecek.
 • Kürtlerden IŞİD’e darbe - irak-sam-islam-devleti

  Kürtlerden IŞİD’e darbe28.05.2015

  Dünya

  Suriyeli Kürtlerin partisi PYD’nin silahlı kanadı YPG, son 10 gündür süren çarpışmaların ardından geçen şubattan beri IŞİD’in elindeki 14 Süryani köyünü geri aldı.YPG, PYD’nin denetimindeki Cezire kantonunun güneybatısında yer alan kilit Mebruka kasabasını ele geçirirken uluslararası koalisyona bağlı uçaklar da havadan destek verdi.Bu yer, Cezire ile Kobani (Ayn el-Arab) kantonları arasında kara yolu bağlantısının kurulmasına imkân sağlayabilir.
 • Mertkan’a 14 yaşında terör cezası - irak-sam-islam-devleti

  Mertkan’a 14 yaşında terör cezası27.05.2015

  Avrupa

  14 yaşındaki Mertkan G.’ye Avusturya’da bomba yapımı ile ilgili belgeleri indirdiği, terör saldırısı planladığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.IŞİD sempatizanı olan gencin cezasının 16 ayı tecil edildi.Avukatı, müvekkilinin bomba yapımını hayata geçirme niyetinin olmadığını sadece ‘fikir olarak’ araştırdığını söyledi.
 • IŞİD’e katılmak için iki çocuğunu bıraktı - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD’e katılmak için iki çocuğunu bıraktı27.05.2015

  Dünya

  Avustralya’nın Sydney kentinde sonradan Müslüman olan 26 yaşındaki Jasmina Milovanov, terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) katılmak için beş ve yedi yaşındaki iki çocuğunu bırakıp gitti.
 • Ramadi için operasyon başladı - irak-sam-islam-devleti

  Ramadi için operasyon başladı27.05.2015

  Dünya

  IŞİD’in 17 Mayıs’ta ele geçirdiği Irak Ramadi’deki büyük yenilginin tartışmaları devam ederken dün Irak ordusu Şii milislerin desteğiyle kenti geri almak için ‘Lebbeyk Ya Hüseyin’ (Emrindeyiz ey Hüseyin) isimli büyük bir operasyon başlattı.
 • Mertkan’a 14 yaşında terör cezası - irak-sam-islam-devleti

  Mertkan’a 14 yaşında terör cezası27.05.2015

  Dünya

  14 yaşındaki Mertkan G.’ye Avusturya’da bomba yapımı ile ilgili belgeleri indirdiği, terör saldırısı planladığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.IŞİD sempatizanı olan gencin cezasının 16 ayı tecil edildi.Avukatı, müvekkilinin bomba yapımını hayata geçirme niyetinin olmadığını sadece ‘fikir olarak’ araştırdığını söyledi.
 • Selahaddin Eyyübi kimdir? - irak-sam-islam-devleti

  Selahaddin Eyyübi kimdir?26.05.2015

  Her şey

  2010 yılında temeli atılan Hakkari-Yüksekova Havalimanı'nın açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova Havalimanı'nın açılışında Selahaddin Eyyübi adını verildiğini açıkladı.Yaşadığı dönemde Selahaddin Eyyübi'yi eşşiz bir kumandan ve devlet adamı kılan liderlik sırları nelerdi? (Selahaddin Eyyübi kimdir, hayat hikayesi, biyografisi)
 • Irak ordusundan Anbar'da IŞİD harekatı - irak-sam-islam-devleti

  Irak ordusundan Anbar'da IŞİD harekatı26.05.2015

  Dünya

  Irak Devlet Televizyonu, Şii ve Sünni milislerce desteklenen Irak ordusunun Anbar vilayetinde Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı harekat başlattığını duyurdu.
 • ABD Irak’ı suçladı, İran ise ABD’yi - irak-sam-islam-devleti

  ABD Irak’ı suçladı, İran ise ABD’yi26.05.2015

  Dünya

  TERÖR örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin, Irak’ın Enbar vilayetinin merkezi Ramadi’yi ele geçirmesinin ardından Amerikan hükümeti ile bölge ülkeleri arasında polemik başladı.
 • İranlı komutan Süleymani: ABD'nin IŞİD'le savaşma iradesi yok - irak-sam-islam-devleti

  İranlı komutan Süleymani: ABD'nin IŞİD'le savaşma iradesi yok25.05.2015

  Dünya

  İran Devrim Muhafızları'nın Komutanı General Kasım Süleymani, Irak'ın Ramadi kentinin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün eline geçmesinin baş sorumlusunun ABD olduğunu öne sürdü.
 • Haydar el Abadi: Ramadi birkaç gün içinde geri alınacak - irak-sam-islam-devleti

  Haydar el Abadi: Ramadi birkaç gün içinde geri alınacak25.05.2015

  Dünya

  Irak başbakanı Haydar el Abadi, Ramadi kentinin "birkaç gün içinde" IŞİD güçlerinden geri alınacağını, ancak uluslararası koalisyon ortaklarından daha fazla desteğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
 • İngiltere'de kimyasal saldırı korkusu - irak-sam-islam-devleti

  İngiltere'de kimyasal saldırı korkusu25.05.2015

  Dünya

  Times gazetesi, Irak ve Suriye'de IŞİD ile birlikte savaşan "İngiliz cihatçıların", ülkeye geri döndükten sonra klor gazı kullanarak kimyasal saldırı düzenleme riskinin bulunduğunu gündeme getiriyor.
 • IŞİD Beyci’de 31 Irak polisini öldürdü - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD Beyci’de 31 Irak polisini öldürdü25.05.2015

  Dünya

  Irak’ın Salahaddin vilayetindeki Beyci Petrol Rafinesi yakınlarında, terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları tarafından düzenlenen saldırılarda 31 emniyet mensubunun hayatını kaybettiği belirtildi.
 • ‘Palmira’da 400 kişi katledildi’ iddiası - irak-sam-islam-devleti

  ‘Palmira’da 400 kişi katledildi’ iddiası25.05.2015

  Dünya

  Suriye devlet televizyonu antik kent Palmira'yı geçen hafta ele geçiren terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) şehirde çoğu kadın ve çocuk 400 kişiyi katlettiğini duyurdu.
 • IŞİD First Lady’ye bedel biçti - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD First Lady’ye bedel biçti24.05.2015

  Dünya

  EZİDİ kadın ve kızları seks kölesi yapmakla suçlanan terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ABD’nin first lady’si Michelle Obama’ya sözel saldırıda bulundu.
 • IŞİD’den kaçıp çölde kaldılar - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD’den kaçıp çölde kaldılar24.05.2015

  Dünya

  IŞİD’in ele geçirdiği Ramadi’den kaçan 40 bin kişi Bağdat’a sığınmaya çalışıyor.Irak hükümeti IŞİD militanlarının başkente sızmasından endişeli.Bu nedenle Bağdat’ta kefil göstermelerini istiyor.Öte yandan Irak, Ramadi’yi geri almak için operasyon başlattı.
 • Irak ordusu Ramadi'yi geri almak için operasyon başlattı - irak-sam-islam-devleti

  Irak ordusu Ramadi'yi geri almak için operasyon başlattı23.05.2015

  Dünya

  Irak güçleri ve Şii milisler, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarını geçen hafta ele geçirdikleri Ramadi'den çıkarmak için operasyon başlattı.
 • ‘IŞİD soykırım planlıyor’ - irak-sam-islam-devleti

  ‘IŞİD soykırım planlıyor’23.05.2015

  Dünya

  Terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) kamplarına giren 74 yaşındaki Alman terör uzmanı ve yazar Jürgen Todenhöfer, Hürriyet gazetesine konuştu.Todenhöfer, “IŞİD kendi İslam anlayışı dışında tüm Müslümanları yok edecek bir soykırım planlıyor” dedi.
 • IŞİD'e 'gelin gitmek isteyen kız' Londra'da durduruldu - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD'e 'gelin gitmek isteyen kız' Londra'da durduruldu22.05.2015

  Dünya

  Irak Şam İslam Devleti IŞİD'e katılmak üzere Türkiye üzerinden Suriye'ye gitmek isteyen Londralı bir genç kızın seyahat planları Daily Mail gazetesinin yardımıyla engellendi.Olay, kendisine genç kız süsü veren bir gazetecinin çabalarıyla ortaya çıktı.
 • Suriye'nin Irak'la sınır kapısı kalmadı - irak-sam-islam-devleti

  Suriye'nin Irak'la sınır kapısı kalmadı22.05.2015

  Dünya

  Suriye'deki antik kent Palmira'yı ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının ilerleyişine devam ederek Irak ile Suriye arasındaki son sınır kapısını da kontrol altına aldı.
 • 'Suriye'nin yarıdan çoğu IŞİD'in kontrolünde' - irak-sam-islam-devleti

  'Suriye'nin yarıdan çoğu IŞİD'in kontrolünde'21.05.2015

  Dünya

  Muhaliflerin kurduğu Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, son olarak antik Palmira ve modern Tedmur kentlerini alan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün ülkenin yarısından çoğunu ele geçirdiğini açıkladı.
 • Ramadi bozgunu ABD’yi karıştırdı - irak-sam-islam-devleti

  Ramadi bozgunu ABD’yi karıştırdı21.05.2015

  Dünya

  Irak’ın Musul kentini geri almak için yapılacak operasyonda geri sayım başlamışken Irak kuvvetlerinin Bağdat’ın 100 kilometre batısındaki Ramadi’yi kaybetmesi Washington’ı karıştırdı.Beyaz Saray yaşananın bir geri çekilme olduğunu kabul ederken Cumhuriyetçiler Obama’nın IŞİD stratejisinin çöktüğünü öne sürdüler.Senatör John McCain, yaşanan başarısızlıktan ABD Başkanı Barack Obama’yı sorumlu tutup yönetimi IŞİD’le savaşta Türkiye’nin desteğini alamamakla eleştirdi.
 • Ramadi ikinci raunda hazırlanıyor - irak-sam-islam-devleti

  Ramadi ikinci raunda hazırlanıyor20.05.2015

  Dünya

  Irak Ordusu ve Şii milisler, Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından geçtiğimiz azar günü ele geçirilen Enbar vilayetinin başkenti Ramadi’yi geri almak için hazırlıkları hızlandırırken hem ABD hem de İran yardım sözü verdi.
 • IŞİD’e katılmak isteyen İsveçliler Bodrum’da mı? - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD’e katılmak isteyen İsveçliler Bodrum’da mı?19.05.2015

  Dünya

  İsveç, iki kez Türkiye’den sınır dışı edilmelerine rağmen terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ne katıldıklarından endişe ettikleri üç vatandaşı için Türkiye’den yardım istedi.
 • Şii milis gruplar Ramadi yolunda - irak-sam-islam-devleti

  Şii milis gruplar Ramadi yolunda19.05.2015

  Dünya

  Ramadi’yi IŞİD’e kaptıran Irak hükümeti, İran destekli Şii milisleri devreye soktu.Enbar vilayetinin merkezi olan kent çevresinde konuşlanmaya başlayan milis güçler, operasyona hazır olduklarını duyurdu.IŞİD ise milislerin toplandığı Habbaniye Üssü’ne doğru harekete geçti.
 • IŞİD'in eline geçen Ramadi'ye Şii milisler gönderiliyor - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD'in eline geçen Ramadi'ye Şii milisler gönderiliyor18.05.2015

  Dünya

  Irak hükümeti Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) eline geçen Ramadi kentini geri almak için kente İran destekli Şii milisleri gönderiyor.
 • ABD, IŞİD şefini Suriye’de vurdu - irak-sam-islam-devleti

  ABD, IŞİD şefini Suriye’de vurdu17.05.2015

  Dünya

  ABD özel kuvvetleri terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Suriye’deki petrol ve doğalgaz operasyonlarından sorumlu komutanı Ebu Sayyaf’ı ülkenin doğusunda önceki gece komandoların da dahil olduğu nokta operasyonunda öldürdü.Operasyon ABD Başkanı Barack Obama’nın emriyle yapıldı.Ebu Sayyaf’ın Ümmü Sayyaf adlı eşi ise baskında sağ ele geçirildi ve Irak’ta bilinmeyen bir yere götürüldü.
 • Terör örgütü IŞİD Ramadi'yi ele geçirdi - irak-sam-islam-devleti

  Terör örgütü IŞİD Ramadi'yi ele geçirdi15.05.2015

  Dünya

  Irak’ın başkenti Bağdat’ın batısında yer alan Enbar vilayetinin merkezi Ramadi kentinde Vilayet Meclisi ve Enbar Polis Merkezi gibi kilit binalar terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin eline geçti.Örgüt kente önceki gece saldırı başlatmıştı.
 • Karaçi’de IŞİD Şiilere saldırdı: 43 ölü - irak-sam-islam-devleti

  Karaçi’de IŞİD Şiilere saldırdı: 43 ölü14.05.2015

  Dünya

  PAKİSTAN’ın en büyük kenti Karaçi’de dün sabah saatlerinde otobüsle yolculuk eden İsmailiye mezhebi mensuplarına silahlı saldırı düzenlendi.Saldırıda en az 43 kişi hayatını kaybederken saldırıyı terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) üstlendi.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: DAEŞ’e karşı tek operasyon sahnesiyiz - irak-sam-islam-devleti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: DAEŞ’e karşı tek operasyon sahnesiyiz14.05.2015

  Dünya

  Antalya’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, “Irak ve Suriye’yi DAEŞ’ten (IŞİD) temizlemek için uluslararası camianın işbirliği yapmak zorunda olduğu tek operasyon sahnesi olarak görülmeliyiz” dedi.
 • IŞİD'in iki numaralı lideri 'öldürüldü' - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD'in iki numaralı lideri 'öldürüldü'13.05.2015

  Dünya

  Irak Savunma Bakanlığı, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin iki numaralı isminin hava saldırısında öldürüldüğünü iddia etti.
 • 'Suriye'den kaçırılan belgeler Esad'ı yargılamak için yeterli' - irak-sam-islam-devleti

  'Suriye'den kaçırılan belgeler Esad'ı yargılamak için yeterli'13.05.2015

  Dünya

  İngiliz Guardian gazetesi, Suriye rejiminin önde gelen isimlerinin savaş suçları işlediğini kanıtlayacak resmi belgelerin son üç yıl içinde ülkeden kaçırıldığını yazdı.
 • Tarihin en tehlikeli terör örgütü - irak-sam-islam-devleti

  Tarihin en tehlikeli terör örgütü12.05.2015

  Avrupa

  Bugüne kadar hiçbir gazetecinin giremediği IŞİD kamplarına giren Alman terör uzmanı ve yazar Jürgen Todenhöfer, Hürriyet Gazetesi'ne konuştu.Todenhöfer, “IŞİD kendi İslam anlayışı dışında tüm Müslümanları yok edecek bir soykırım planlıyor” dedi.
 • ‘Fetih Ordusu ile işbirliği içindeyiz’ - irak-sam-islam-devleti

  ‘Fetih Ordusu ile işbirliği içindeyiz’06.05.2015

  Dünya

  Suriye’de faal ılımlı muhalif Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) hukuk müşaviri Usame Ebu Zaid, bileşenleri arasında terör örgütü El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi’nin de olduğu Fetih Ordusu ile birlikte hareket ettiklerini söyledi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Türkiye için gerçek 'tehdit önceliği' nedir? - irak-sam-islam-devleti

  Türkiye için gerçek 'tehdit önceliği' nedir?03.05.2015

  Yazarlar

 • Koalisyon Halep’te sivilleri vurdu: 52 ölü - irak-sam-islam-devleti

  Koalisyon Halep’te sivilleri vurdu: 52 ölü03.05.2015

  Dünya

  ABD liderliğindeki koalisyonun terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı Suriye’nin kuzeyinde düzenlediği saldırılarda en az 52 sivilin öldüğü iddia edildi.
 • Avrupa Parlamentosu yine kızdıracak - irak-sam-islam-devleti

  Avrupa Parlamentosu yine kızdıracak02.05.2015

  Dünya

  Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Hollandalı parlamenter Kati Pari tarafından hazırlanan ve uzun süredir üzerinde anlaşılamayan Türkiye raporu siyasi grupların onay verdiği uzlaşı önergeleriyle en sert belgelerden biri olmaya aday haline geldi.
 • Alman Devlet Bakanı Böhmer, Bergama’ya hayran kaldı - irak-sam-islam-devleti

  Alman Devlet Bakanı Böhmer, Bergama’ya hayran kaldı30.04.2015

  Ege

  UNESCO Dünya Mirası kalıcı listesine geçen yıl alınan İzmir’in Bergama İlçesi’ni ziyaret eden UNESCO Dünya Kültür Komitesi Başkanı aynı zamanda da Almanya Devlet Bakanı Maria Böhmer, beraberindekilerle Akropol Örenyeri’ni gezdi.Alman Arkeoloji Enstitüsü Müdürü ve Bergama Kazı Başkanı Prof.Dr.Felix Pirson’dan örenyeri ile ilgili bilgiler alan Alman heyet, bölgeye hayran kaldı.
 • BM: Türkiye’deki mültecilerin sayısı yıl sonuna dek 2.5 milyonu bulabilir - irak-sam-islam-devleti

  BM: Türkiye’deki mültecilerin sayısı yıl sonuna dek 2.5 milyonu bulabilir27.04.2015

  Dünya

  BM’nin bölge bürosunu İstanbul’da açan UNDP Başkanı Helen Clark, “BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) 2015 içinde Suriye’den 804 bin kişinin daha göçeceğini tahmin ediyor.
 • ‘IŞİD 18 esnafı infaz etti’ iddiası - irak-sam-islam-devleti

  ‘IŞİD 18 esnafı infaz etti’ iddiası27.04.2015

  Dünya

  Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD), akaryakıt kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle 18 esnafı, Musul’un merkezinde infaz ettiği iddia edildi.
 • Guardian: Bağdadi ağır yaralandı - irak-sam-islam-devleti

  Guardian: Bağdadi ağır yaralandı22.04.2015

  Dünya

  İNGİLİZ Guardian gazetesi, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin ABD öncülüğündeki koalisyonun Irak’ın batısına düzenlediği hava saldırısında geçen ay ağır yaralandığını, artık örgütün günlük işlerine bakamadığını yazdı.
 • BM: Enbar’dan 90 bin kişi göç etti - irak-sam-islam-devleti

  BM: Enbar’dan 90 bin kişi göç etti20.04.2015

  Dünya

  Irak’ın batısındaki Enbar vilayetinden devam eden çatışmalar nedeniyle 90 bini aşkın kişinin göç ettiği bildirildi.
 • Erbil’de IŞİD saldırısı 2 Türk öldü iddiası - irak-sam-islam-devleti

  Erbil’de IŞİD saldırısı 2 Türk öldü iddiası18.04.2015

  Dünya

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil’de dün saat 17.50 sıralarında meydana gelen intihar saldırısında iki Türkiye vatandaşının yaşamını yitirdiği belirtildi.
 • Ramadi her an IŞİD’in eline düşebilir - irak-sam-islam-devleti

  Ramadi her an IŞİD’in eline düşebilir16.04.2015

  Dünya

  IRAK’ın Anbar vilayetinin başkenti Ramadi kentinin terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin kontrolüne geçmesinden endişe ediliyor.Cepheden durumu telefonla Amerikan CNN kanalına anlatan Anbar Vilayet Konseyi Başkan Yardımcısı Falih Esavi, Irak askerlerinin IŞİD militanlarının saldırısına daha ne kadar dayanabileceklerini bilmediğini, kentin saatler içinde düşebileceğini söyledi.
 • Financial Times: Ankara artık güvenilir görülmüyor - irak-sam-islam-devleti

  Financial Times: Ankara artık güvenilir görülmüyor15.04.2015

  Dünya

  İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'nin artık güvenilir bir ülke olarak görülmediğini yazdı.
 • Antik kentten geriye

  Antik kentten geriye "yıkım" kaldı12.04.2015

  Dünya

  IŞİD Irak'ın İslam öncesi tarihini yıkmaya devam ediyor.Örgüt, daha önce zarar verdiği 3 bin yıllık Asur başkenti Nimrud'u yerle bir ettiğine dair video yayınladı.
 • ABD'de askeri kışlaya IŞİD adına saldırı suçlaması - irak-sam-islam-devleti

  ABD'de askeri kışlaya IŞİD adına saldırı suçlaması11.04.2015

  Dünya

  ABD'de 20 yaşındaki bir Amerikan vatandaşı, Kansas'ta bulunan Fort Riley kışlasına Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adına bombalı saldırı hazırlığında olmakla suçlanıyor.
 • IŞİD’e Irak’ta petrol darbesi - irak-sam-islam-devleti

  IŞİD’e Irak’ta petrol darbesi10.04.2015

  Dünya

  TERÖR örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Irak’ta kontrol ettiği üç büyük petrol sahasını kaybettiği iddia edildi.Alman Süddeutsche Zeitung Gazetesi’nin Alman istihbaratına dayanarak verdiği habere göre Iraklı Kürtlerin saldırısı ve Irak Ordusu’nun Tıkrit’i almasıyla en büyük gelir kaynağı olan petrolde darbe yedi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»