MENÜ
Arşiv

İos

İos ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İos haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.746 İos haberi bulunmuştur.

iOS (eski adıyla iPhone OS) Apple'ın başlangıçta iPhone için geliştirdiği ancak daha sonra iPod touch ve iPad'de de kullanılan mobil işletim sistemidir. Mac OS X'den türetilmiştir. iOS içinde 4 katman bulundurmaktadır: Core OS tabakası, Core Servisleri tabakası, Medya tabakası ve Cocoa Touch tabakası. Yazılım cihazın içinde 500 MB'lık bir alan kaplamaktadır. iOS işletim sistemi yapısı nedeniyle Apple App Store ve İtunes dışında hiçbir yerden uygulama yüklenemez.

Devamı...

İos Haberleri

Whatsapp bu telefonlarda artık çalışmayacak

Whatsapp bu telefonlarda artık çalışmayacak!

Whatsapp uygulaması kullananlar için flaş bir haber geldi. Bazı telefon modellerinde kullanılan işletim sistemi artık Whatsapp uygulamasını çalıştıramayacak. Özellikle Blackbberry ve Nokia için geliştirilecek bu özellik Whatsapp uygulamasının bu telefonlarda çalışmamasına sebep olacak.

3.12.2016Teknoloji
Vodafone yüz binlerce engelliye yardım eli

Vodafone yüz binlerce engelliye yardım eli

Türkiye Vodafone Vakfı tarafından Düşler Akademisi projesine bugüne kadar aktarılan hibe tutarı yaklaşık 4 milyon TL'yi bulurken, projeyle 5 bini aşkın engelli ve dezavantajlı bireyin hayatına dokundu. Ayrıca ‘Düşler Kulübü’ programı ile engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve servisler sunmaya devam eden Vodafone’un yenileyerek güncellediği Türkiye'nin en kapsamlı işaret dili eğitim uygulaması “İŞARET” ise 15 bini aşkın işitme engelli ve yakınının hayatını kolaylaştırıyor. Engelli bireyleri ekonomik ve sosyal hayata kazandırmayı amaçlayan Vodafone’un bugüne kadar tüm projeleriyle ulaştığı engelli ve dezavantajlı birey sayısı ise 195 bini aştı.

3.12.2016Teknoloji
FB - BJK maçına gelecek taraftarlara özel ücretsiz internet keyfi

FB - BJK maçına gelecek taraftarlara özel ücretsiz internet keyfi!

FB-BJK maçına gelen tüm taraftarlarımıza 2 saat ücretsiz internet keyfi yaşatılacak.

2.12.2016Futbol

Twitter'a yepyeni bir özellik daha geldi!

Twitter kendi olmasa da üçüncü parti bir uygulama sayesinde yepyeni bir özellik kazandı. "Tarihte Bugün" özelliği Twitter'da bakın nasıl çalışıyor?

1.12.2016Teknoloji
Tüm zamanların en iyi iOS uygulamaları

Tüm zamanların en iyi iOS uygulamaları

iPhone'ununuz var veya almayı düşünüyorsanız derlediğimiz bu uygulamalara göz atmanızda fayda var. iPhone'u iPhone yapan bu uygulamaların birçoğu ücretsiz indirilebiliyor ve cihazdan maksimum fayda almanızı sağlıyor.

30.11.2016Teknoloji
Facebooktaki videolar nasıl indirilir

Facebook'taki videolar nasıl indirilir?

Facebook ile izlediğiniz videoları program kullanmadan indirmek mi istiyorsunuz? İşte Facebook videolarını bilgisayarlara indirmenin yolu...

30.11.2016Teknoloji
iOS 10.1.1 güncellemesi iPhone şarjını emiyor

iOS 10.1.1 güncellemesi iPhone şarjını emiyor!

iPhone'larda son günlerde artan batarya şikayetinin sebebi belli oldu; meğer tüm sorun yeni iOS güncellemesiymiş!

29.11.2016Teknoloji
Super Mario keşke Xboxta da olsaydı

"Super Mario keşke Xbox'ta da olsaydı"

Farklı konsolların oyuncuları arasında büyük rekabet vardır, ama konsol ve oyun yaratıcıları arasında büyük saygı var. Geçen hafta Nintendo, Xbox'un 15'inci yıl dönümünde Microsoft'u içtenlikle kutladı. Bu hafta da Xbox'un tepe ismi Japon oyun devi için övgülerde bulundu.

28.11.2016Teknoloji
Facebook herkese açık WiFiları kendi bulacak

Facebook herkese açık WiFi'ları kendi bulacak!

Facebook, kullanıcıların herkese açık Wi-Fi ağlarını bulması için önemli bir yenilik getirmek istiyor.

28.11.2016Teknoloji
Spider Solitaire yıllar sonra iPhone ve Androidlerde

Spider Solitaire yıllar sonra iPhone ve Android'lerde!

Spider Solitaire iPhone ve Android'e geldi! Bir zamanların efsane Windows oyunu Solitaire yenilenerek ceplerimize girdi. Hem iPhone hem de Android cihazlara indirilebilen Solitaire'i isterseniz tabletinize de yükleyebilirsiniz. Peki Solitaire ücretsiz mi?

24.11.2016Teknoloji
iPhoneları donduran videoya aman dikkat

iPhone'ları donduran videoya aman dikkat!

Vine video uygulamasının Çin merkezli versiyonu diyebileceğimiz Miaopai’de yer alan bir video iPhone 4’ten iPhone 7’ye kadar olan tüm modelleri kilitleyebiliyor.

23.11.2016Teknoloji
Super Mario Run iPhonelara geliyor

Super Mario Run iPhone'lara geliyor!

Eylül ayında duyurulan ve iOS platformuna özel olan Super Mario Run için bugün Nintendo tlarafından resmi çıkış tarihi duyuruldu.

16.11.2016Teknoloji
DNS ayarları nasıl değiştirilir İşte yolu

DNS ayarları nasıl değiştirilir? İşte yolu

Tüm işletim sistemlerinde DNS ayarlarınızı değiştirmek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

15.11.2016Teknoloji
TP-Linkten yeni VDSL modem: Archer VR400

TP-Link'ten yeni VDSL modem: Archer VR400

TP-Link, VDSL destekli modem ailesini de sürekli genişletiyor. Yeni satışa sunulan Archer VR400 modeli, en yeni VDSL teknolojisine sahip ve akıllı telefonlardan yönetilebiliyor.

14.11.2016Teknoloji
Klozetler de akıllandı

Klozetler de akıllandı

Her geçen gün daha fazla akıllanan banyolarda, akıllı klozet modellerinin sayısı da artıyor. Suyu ve oturağı ısıtarak otomatik bir yıkama gerçekleştiren modeller, sensörler sayesinde yaklaşıldığında kapağını otomatik olarak kaldırıyor. Sıcak kurutma sistemleri ise tuvalet kâğıtlarını rafa kaldırmaya aday.

12.11.2016Ekonomi
iPhoneda numara aratan açık

iPhone'da numara aratan açık!

Yeni keşfedilen bir açığın iPhone'a dilediği numarayı arattırabildiği ortaya çıktı.

12.11.2016Teknoloji
Starbucksın mobil uygulaması Türkiye’de

Starbucks'ın mobil uygulaması Türkiye’de

Android ve iOS sistemleri ile kullanılabilen Starbucks Mobil Uygulaması’nın ayrıcalıklar dünyasında kullanıcılar yıldız toplayabiliyor, kişiye özel hediye ve kampanyalardan faydalanabiliyorlar.

12.11.2016Teknoloji
Ubere yerli rakip yayında: İşte karşınızda Olev

Uber'e yerli rakip yayında: İşte karşınızda Olev!

Şehiriçinde VIP araçlarla adresten adrese ulaşımı yasal bir zemine taşıyan mobil uygulama Olev kullanıma açıldı. Peki Olev Uber'den farklı ne sunuyor?

12.11.2016Teknoloji
İstanbul Maratonuna hazır mısınız

İstanbul Maratonu'na hazır mısınız?

38. Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. Bu önemli organizasyonda yer alacak sporcular için en çok ihtiyaç duyulan şeylerin başında motivasyon gelir. Biz de maraton sırasında motivasyonunuz artıracak ve sizlere eşlik edecek teknolojik dostlardan kısaca bahsetmek istiyoruz;

10.11.2016Diğer
Apple yeni modelleri satmak için telefonu yavaşlatıyor mu

Apple yeni modelleri satmak için telefonu yavaşlatıyor mu?

Birkaç yıldır tartışılan bir iddia iPhone 7'nin piyasaya çıkmasıyla birlikte yeniden alevlendi. Söylentilere göre Apple ve Samsung gibi teknoloji devleri, yeni cihaz ve yeni sürüm öncesi telefonu yavaşlatmak için bir hile yapıyor.

10.11.2016Hayat
Havaalanında kaybolan bavullara çözüm

Havaalanında kaybolan bavullara çözüm

Yüzlerce uçağın inip-kalkış yaptığı, binlerce kişinin seyahat ettiği havaalanlarında bavulların kaybolması en çok korkulanların başında geliyor. Hem tatili zehir ediyor, hem de kıymetli eşyalar varsa cüzdanları da yakıyor. İşte çözüm...

9.11.2016Seyahat
Ütüyü prizde unutturmayacak cihaz

Ütüyü prizde unutturmayacak cihaz

TP-Link’in akıllı prizleri ile ev ve ofislerde elektrik prizine bağlı çalışan pek çok cihaz uzaktayken akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Böylece ütüyü prizde unutup yangın tehlikesi önleniyor; ofisteki su sebilinin gece çalışması durdurularak elektrik tasarrufu sağlanıyor.

8.11.2016Teknoloji
Microsoft Selfie uygulaması Androide geldi

Microsoft Selfie uygulaması Android'e geldi

Microsoft'un 1 yıl önce iOS için yayınladığı Microsoft Selfie uygulaması, nihayet Android kullanıcılarının da hizmetinde.

8.11.2016Teknoloji
TeknoSAdan yeni akıllı saat: Preo Pwatch 3

TeknoSA'dan yeni akıllı saat: Preo Pwatch 3

TeknoSA, kendi özel markasıyla daha önce piyasaya sunduğu Preo Pwatch akıllı saati daha da geliştirerek Preo Pwatch 3’ü tüketicilerle buluşturdu.

7.11.2016Teknoloji
Facebook, Twitter ve YouTubea VPN ile nasıl girilir

Facebook, Twitter ve YouTube'a VPN ile nasıl girilir?

Geçtiğimiz günden beri yaşanan İnternet problemi özellikle sosyal medya erişimlerini büyük ölçüde kısıtladı. Facebook, Twitter ve Youtube'u kullanmak isteyenler ciddi erişim sorunları yaşadı. BTK da operatörlere gönderdiği talimatta VPN servislerinin kapatılmasını istedi. Peki henüz açık olan VPN ile Facebook, Twitter, Whatsapp ve YouTube'a nasıl girilir?

4.11.2016Teknoloji
Suunto’dan 80 ayrı spor dalı için özel saat

Suunto’dan 80 ayrı spor dalı için özel saat

Saat teknolojisinin önemli markalarından Suunto, GPS özellikli, sporcuların kullanımına uygun Spartan serisini piyasaya sürdü. 80 farklı spor dalı ile ilgili tüm bilgileri sadece bir saat üzerinde toplayan Suunto Spartan serisinin en önemli özelliklerinden biri, hangi spor dalını kimin nerede yaptığını gösterebilme özelliği. Hem Android hem de IOS tabancı uygulamalarla bağlantı kurabilen saat, dışarıda yapılabilen sporlar ve dalış için oldukça ideal. 

4.11.2016Teknoloji
Vine kapanıyor, yerini Hype alıyor

Vine kapanıyor, yerini Hype alıyor!

Yolun sonuna gelen popüler uygulama Vine'ın geliştirilmesinde rol alan iki önemli isim, yeni uygulamaları Hype ile boşluğu doldurmayı amaçlıyor.

4.11.2016Teknoloji

İşte 2016'nın en iyi emojisi

Emoji dünyasındaki yenilikler akıllı telefon kullananları heyecanlandırmaya devam ediyor. 2016 yılının en 'beklenen' emojisi iOS 10.2 için tasarlanan 'facepalm' ifadesi. Emojipedia'ya göre bu yılın en iyi emojisi de bu.

2.11.2016Hayat
Şu an saat kaç Dikkat Googleın gösterdiği saat doğru değil

Şu an saat kaç? Dikkat Google'ın gösterdiği saat doğru değil!

Şu an saat kaç sorusu dün sabahtan beri vatandaşlar tarafından merakla aranıyor. Ülkemizin bu yıl kış saatine geçmiyor oluşu duyurulmuştu fakat teknolojik cihazların otomatik saat güncelleme işi kafaları karıştırdı. Bu arada Google'ın saat kaç aramasında gösterdiği saat de doğru değil.

31.10.2016Gündem
Skypea yeni bir güncelleme geliyor

Skype'a yeni bir güncelleme geliyor

Çoğumuzun gerek iş, gerekse arkadaşlar ile sohbet etme amaçlı kullandığımız Skype ugulamasına dev güncelleme geliyor.

27.10.2016Teknoloji
iMessage Android cihazlara geliyor mu

iMessage Android cihazlara geliyor mu?

Apple'ın kendi cihazlarına özel uygulaması iMessage Android'e de gelecek mi?

27.10.2016Teknoloji
Apple Watch Nike+ satışa çıkıyor

Apple Watch Nike+ satışa çıkıyor!

Apple ve Nike, Apple Watch Nike+’ın 28 Ekim Cuma günü satışa sunulacağını bugün duyurdu.

25.10.2016Teknoloji
Messengera görüntülü arama özelliği geldi

Messenger'a görüntülü arama özelliği geldi

Windows 10'lu PC'ler için geçtiğimiz günlerde yayınlanan Messenger uygulaması, şimdi de bu yeni özellikle önemli bir eksiğini kapatıyor.

25.10.2016Teknoloji
iOS 10.1 güncellemesi yayınlandı İndirin

iOS 10.1 güncellemesi yayınlandı! İndirin!

Uzun süren beta sürecinden sonra iOS 10.1 çıktı! iPhone, iPad ve iPad Touch için yayınlanan güncelleme Portre modunun yanı sıra bazı küçük değişiklikler de içeriyor.

25.10.2016Teknoloji
İBB Hizmetleri Mobil Uygulamalarda

İBB Hizmetleri Mobil Uygulamalarda

İBB Hizmetleri Mobil Uygulamalarda

24.10.2016İstanbul
Arkadaşım kombi

Arkadaşım kombi

Kış aylarının yaklaş-masıyla kombiler yeniden gündemde. Ancak bu kez daha fazla tasarruf çözümüyle. Yeni modeller ve termostatlar, internete bağlanıyor, hava durumunu kontrol ediyor, kullanım alışkanlıklarınızı öğreniyor ve yüzde 37’lere varan tasarruflar gerçekleştiriyor.

22.10.2016Ekonomi
iKiosk platformunda Türkçe yayın

iKiosk platformunda Türkçe yayın

Avrupa’daki 150 yayınevinin 700’den fazla gazete ve dergisini sunan medya platformu iKiosk, Türkçe menü hazırladı. Hürriyet Avrupa yayınları ve Doğan Burda dergilerinin yer aldığı iKiosk sisteminin Almanca, İngilizce ve İspanyolca olan ana menüsüne, Türkçe de eklendi. Böylece okurlarımız ana menüdeki tüm bilgileri ve günlük satın alma veya abone olma işlemlerini, artık Türkçe olarak gerçekleştirebilecekler.

22.10.2016Dünya
Appledan iPhone 7 için balonlu reklam

Apple'dan iPhone 7 için balonlu reklam

Apple'ın yeni telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye'de de satışa çıktı, tüketicilerden yoğun ilgi gördü. Apple ise yeni telefonları için bir kısa bir video yayınladı.

21.10.2016Teknoloji
PlayStation oyunları telefonlara geliyor

PlayStation oyunları telefonlara geliyor!

Sony, PlayStation konsoluna özel oyunları mobil platformlar için hazırlıyor. Önümüzdeki dönemde 5 PlayStation oyunu iOS ve Android için satışa sunulacak.

15.10.2016Teknoloji
Facebooka video yükleyenler dikkat

Facebook'a video yükleyenler dikkat!

Bu yenilikle birlikte Facebook üzerindeki videolar, artık daha fazla özgürlüğe sahip!

15.10.2016Teknoloji
İmar bilgileri artık internetten öğrenilecek

İmar bilgileri artık internetten öğrenilecek

İmar bilgileri artık internetten öğrenilecek

14.10.2016Manisa
Pokemon Go yolun sonuna mı geliyor

Pokemon Go yolun sonuna mı geliyor?

Pokemon Go fırtınası, gelen son rakamlara bakılırsa her geçen gün şiddetini biraz daha kaybediyor.

14.10.2016Teknoloji
Online alışverişte erkekler kızları solladı

Online alışverişte erkekler kızları solladı

18-24 yaş arası gençlerin online alışveriş alışkanlıklarını açıklandı. Y kuşağının online alışveriş şampiyonu erkekler oldu. Veriler, internet üzerinden alışveriş yapan 18-24 yaş arası her 10 gençten 7’sinin erkek olduğunu gözler önüne sererken, en çok ilgi gören ürün grubu da elektronik oldu.

13.10.2016Kampüs
İkinci el Bylock’lu telefon alarmı

İkinci el Bylock’lu telefon alarmı

FETÖ mensuplarının kullandığı şifreli mesajlaşma uygulaması Bylock kullanılmış telefonların, örgüt mensubu kişilerce elden bir an önce çıkarılmak için piyasa fiyatının çok altında satıldığı ortaya çıktı.

13.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Akıllı telefon bağımlısı mısınız

Akıllı telefon bağımlısı mısınız?

Onlar olmasa hayat çok zor olurdu. Aynısını ağrı kesiciler için söylemek de mümkün. Ancak kendimizi akıllı telefonlara da ağrı kesicilere de çok kaptırdığımızda işler sarpa sarıyor.

2.12.2016Cumartesi Yazıları
Telefon faturasının ağlatmadığı bir dünya mümkün

Telefon faturasının ağlatmadığı bir dünya mümkün!

İnternet kotasını aşıp, fatura gününü korkuyla bekleyenlerden misiniz?Tüketicinin Patrick Abisi olarak (ve son aylardaki kendi mağduriyetimi de gidermek adına) nasıl mobil veri tasarrufu yapabileceğimizi masaya yatırıyorum.

25.11.2016Cumartesi Yazıları
Koş, vatandaş koş... İpuçları ayağınıza geldi

Koş, vatandaş koş... İpuçları ayağınıza geldi

Aile büyüklerinin dijital soruları bayramda yurtdışına kaçmanızın esas nedeni mi? Ortamlarda teknolojik bir ipucu verip havalı olmaya mı ihtiyaç var? ‘Stalk’ eylemi esnasında eşe dosta yakalanmanız artık haber değeri taşımıyor mu? Overlok makinesıi ayağınıza geldi. Kesin bu yazıyı, bırakın yemek masalarına, ‘Prison Break’teki o abi gibi dövme yaptırın. Herkese iyi hafta sonları...

18.11.2016Cumartesi Yazıları
Ünlü tasarımcı Mark Porter: Ben bir problem çözücüyüm

Ünlü tasarımcı Mark Porter: Ben bir problem çözücüyüm

İkisi de çok baba dergilerdi...

11.11.2016Cumartesi Yazıları
Kaybolmayan bavullar

Kaybolmayan bavullar

Yüzlerce uçağın iniş-kalkış yaptığı, binlerce kişinin seyahat ettiği havaalanlarında bavulların kaybolması en çok korkulanların başında geliyor.

5.11.2016Seyahat Yazıları
Uçakta ağlamasınlar

Uçakta ağlamasınlar!

Çocuk ağlaması, uçak seyahatlerinin neredeyse ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Peki, başta çocuklar olmak üzere uçaktaki diğer herkesi rahatlatmak için ne yapabiliriz?

4.11.2016Cumartesi Yazıları