Aramanız :
Aradığınız kelime : "

internet yasaklari

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

258  adet haber bulundu.


 • Deniz Gürel

  Dinozor filosu kurulsa ne olur - internet-yasaklari

  Dinozor filosu kurulsa ne olur08.05.2015

  YAZARLAR

  Önce robot ardından dinozor.Ankara, kentin belirli noktalarına kondurulan dev oyuncakları konuşuyor.Halbuki, bir mekan vardı canlı canlı yaşayan.
 • Faruk Eczacıbaşı öğrencilerle buluştu - internet-yasaklari

  Faruk Eczacıbaşı öğrencilerle buluştu25.04.2015

  Eğitim

  Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, ‘Kariyer Söyleşileri’nde kolej öğrencileriyle biraraya geldi.Eczacıbaşı, öğrencilere “Kendiniz olun” tavsiyesinde bulundu.
 • CHP'nin seçim bildirgesi - internet-yasaklari

  CHP'nin seçim bildirgesi19.04.2015

  Gündem

  İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.
 • Melike Karakartal

  İnternet yasakları - internet-yasaklari

  İnternet yasakları08.04.2015

  Yazarlar

  Bu devirde “internet sitesi yasaklamak” 6 şeritli bir otoyolun bir şeridine bariyer koymaya benziyor.5 şerit açık, o açık şeritlerden araçlar vızır vızır giderken işin teknik kısmı hakkında biraz daha az bilgi sahibi olanlar bariyerle trafiği tıkanmış şeritte hapis kalıyor.
 • İnternet yasakları VPN servislerinin yüzünü güldürdü - internet-yasaklari

  İnternet yasakları VPN servislerinin yüzünü güldürdü07.04.2015

  Teknoloji

  Dün öğlen saatlerinde bazı sosyal medya sitelerinin savcı görüntülerini yayınlaması dolayısıyla erişime kapatılmasıyla birlikte VPN şirketleri de bunu fırsata çevirdi.İçlerinden biri ücretli olan servisini üç gün boyunca Türk kullanıcılar için bedava bile yaptı!
 • Twitter, YouTube ve Facebook'a erişim engeli - internet-yasaklari

  Twitter, YouTube ve Facebook'a erişim engeli07.04.2015

  Ekonomi

  Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ın rehin alınma görüntülerinin yer aldığı Twitter, YouTube ve Facebook’a erişim dün mahkeme kararıyla engellendi.Sanal Özel Ağ (VPN) ile bağlananlar bu engellemeden etkilenmedi.İçeriği kaldırınca Facebook 4 saat sonra açıldı.YouTube ve Twitter’a 8 saat sonra erişim sağlandı.Gece Google’a da uyarı gitti.
 • Anayasa Mahkemesi'ne

  Anayasa Mahkemesi'ne "Global İfade Özgürlüğü" ödülü12.03.2015

  Dünya

  Dünyanın saygın üniversitelerinden New York'taki Columbia Üniversitesi, ilk kez verdiği "Global İfade Özgürlüğü Ödülü'ne Türkiye Anayasa Mahkemesi’ni layık gördü.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Seçim yasakları kalkınca şu manzara ortaya çıkacak - internet-yasaklari

  Seçim yasakları kalkınca şu manzara ortaya çıkacak11.03.2015

  Yazarlar

  Özel televizyonlar için seçim yasakları kaldırılacak, bana kalırsa da doğru bir uygulama olur bu.
 • Sürpriz torba - internet-yasaklari

  Sürpriz torba28.02.2015

  Ekonomi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Bundan sonra torba düzenleme yapmayın” uyarısına rağmen Meclis'e ikinci bir torba yasa gelecek.
 • Sürpriz torba - internet-yasaklari

  Sürpriz torba28.02.2015

  Ekonomi

  ÇALIŞMALARINA en geç 7 Nisan’da seçim molası verecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), acil düzenlemelerin yetişmeme olasılığına karşı yine ‘torba’ düzenleme gündeme geldi.
 • Dramatik düşüş - internet-yasaklari

  Dramatik düşüş04.12.2014

  Ekonomi

  Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nün, ‘2014 Yolsuzluk Algı Endeksi’ne göre, Türkiye yolsuzluk konusunda son 6 yıldaki ilerlemesini ‘sıfırlayarak’ 50 puandan 45 puana düşerken, 11 sıra birden geriledi.2013 yılında 53’üncü sırada yer alan Türkiye, 2014’te 175 ülke arasında en büyük düşüşü yaşayarak 64’üncü sırada yer aldı.
 • Türkiye'nin yüzde 46'sı internetten habersiz - internet-yasaklari

  Türkiye'nin yüzde 46'sı internetten habersiz29.11.2014

  Ege

  DÜNYA genelinde 3 milyar kullanıcı sayısına ulaşan internetin, tüm yönleriyle tartışılacağı 19.Türkiye'de İnternet Konferansı, İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile İzmir'de başladı.Konferansın açılışında konuşan İNETD Başkanı Doç.Dr.Mustafa Akgül, Türkiye'de yaşayanların yüzde 46'sının internetten habersiz olduğunu söyledi.
 • Türkiye’nin yüzde 46’sı internetten bihaber - internet-yasaklari

  Türkiye’nin yüzde 46’sı internetten bihaber28.11.2014

  Avrupa

  Dünya genelinde 3 milyar kullanıcı sayısına ulaşan internetin bütün yönleriyle tartışılacağı 19.Türkiye’de İnternet Konferansı, İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) ve Yaşar Üniversitesi işbirliğiyle İzmir’de başladı.
 • Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı - internet-yasaklari

  Meclis'te dört bakan için kurulan komisyona yayın yasağı26.11.2014

  Gündem

  DÖRT eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine yayın yasağı getirildi.Yayın yasağının gerekçesi şu: “Eski Bakanlar Mehmet Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın kişilik haklarının zedelenmesinin önlenmesi, şöhret ve diğer haklarının korunması…”
 • ‘Bekliyordum’ ya da ‘Beklemiyordum’ doğru olmuyor - internet-yasaklari

  ‘Bekliyordum’ ya da ‘Beklemiyordum’ doğru olmuyor17.09.2014

  Ekonomi

  İSTANBUL Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun merkeze, Malatya Valisi Vasip Şahin’in de İstanbul Valiliği’ne atanmasını da içeren kararnameyi gece 02.00 dolayında sosyal medyada gördüm.Sosyal medyadaki paylaşımları okurken Vasip Şahin’le ilk buluşmamızı anımsadım.
 • Türkiye sandık başında - internet-yasaklari

  Türkiye sandık başında10.08.2014

  Gündem

  Türkiye, cumhurbaşkanı seçmek için ilk defa sandık başında.Cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanacak 52 milyon 894 bin 115 seçmen için saat 08.00 itibarıyla sandıklarda oy verme işlemi başladı.
 • Seçime 3 gün kaldı - internet-yasaklari

  Seçime 3 gün kaldı07.08.2014

  Gündem

  Türkiye'de vatandaşlar, ilk defa cumhurbaşkanı seçmek için 10 Ağustos Pazar günü sandık başına gidecek.
 • 4 kıtada 54 ülkede - internet-yasaklari

  4 kıtada 54 ülkede01.08.2014

  Gündem

  10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçimi için 4 kıta 54 ülkede kurulan sandıklarda oy verme işlemi başladı.Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim takvimine göre, yurtdışındaki vatandaşlar randevu aldıkları günde, randevu almayanlar sistemin kendileri için belirlediği günde oy kullanacak.
 • Yalçın BAYER

  ‘Tekirdağ Rakısı’ gidiyor ama üzümü mutlaka Tekirdağ’dan - internet-yasaklari

  ‘Tekirdağ Rakısı’ gidiyor ama üzümü mutlaka Tekirdağ’dan31.07.2014

  Yazarlar

  ESKİ Tekel’in rakı ve şaraplarını üreten MEY grubunun Tekirdağ’daki ‘Yeni Rakı’ ile ‘Tekirdağ Rakısı’nın üretildiği, Fransızların yaptığı tarihi binanın bulunduğu 102.5 dönümlük arsanın beklenmedik şekilde satışı üzerine ‘Galip Yorgancıoğlu’ imzalı bir açıklama aldık.
 • Michael Bloomberg İsrail'e gidiyor - internet-yasaklari

  Michael Bloomberg İsrail'e gidiyor24.07.2014

  Ekonomi

  New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg uçuş yasaklarını protesto etmek için İsrail’e gideceğini açıkladı.
 • "İslamın altıncı şartı haddini bilmektir"12.07.2014

  Gündem

  BURSA’ya gelen CHP ve MHP’nin ortak Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Vakur insanların hali başkadır.Biraz ona riayet etmek lazım.Ama yalan söylemek ve bazı arkadaşlar bunu din adına yapıyorlar.Tabii ki namazı kılacağız, orucu tutacağız, zekatı vereceğiz, hacca gideceğiz, şahadetin gereğini yerine getireceğiz.Ama İslam’ın altıncı şartı; haddini bilmektir" dedi.İhsanoğlu, seçim sloganını eleştirenlere de ''Biraz da milletin eğlenmesi lazım.'Ekmek istiyorsan, Ekmeleddin, lavaş istiyorsan Mansur Yavaş, lahmacun istiyorsan Selahattin Demirtaş.Benim hoşuma gidiyor'' ifadelerini kullandı.
 • Cumhurbaşkanı seçim takvimi Resmi Gazete'de - internet-yasaklari

  Cumhurbaşkanı seçim takvimi Resmi Gazete'de10.06.2014

  Gündem

  Cumhurbaşkanı seçimi başlangıç tarihi 29 Haziran, adaylık başvurularının son günü ise 3 Temmuz Perşembe saat 17.00 olarak belirlendi.Cumhurbaşkanı kesin aday listesi Resmi Gazete'de 11 Temmuz'da yayımlanacak ve propaganda dönemi başlayacak.Seçim propaganda dönemi 9 Ağustos Cumartesi saat 18.00'de sona erecek.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Seçim sonuçları dış müdahaleye açık mı? - internet-yasaklari

  Seçim sonuçları dış müdahaleye açık mı?06.06.2014

  Yazarlar

  EZGİ Başaran, Radikal’de bu hafta yazdığı iki yazı ile seçim sandıklarından gelen sonuçların YSK’da sertifikasız bir yazılım tarafından toplandığını yazdı.
 • FEMEN üyelerine 3 yıl hapis istendi - internet-yasaklari

  FEMEN üyelerine 3 yıl hapis istendi05.06.2014

  Gündem

  İstanbul Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulu'nda 30 Mart tarihindeki yerel seçimlerde soyunarak eylem yapan FEMEN üyesi 2 kadına “Alenen Hayasızca Hareketlerde Bulunma" ve “298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet Etmek" suçlarını işledikleri gerekçesiyle 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • Feyzioğlu: İdam çözüm değil - internet-yasaklari

  Feyzioğlu: İdam çözüm değil06.05.2014

  Gündem

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, çocuk cinayetleri sonrası gündeme gelen idam cezaları ile ilgili, "Bizim de içinde bulunduğumuz sistem Avrupa Değerler Sistemi, imzaladığımız uluslarası anlaşmalar idamı kaldırmıştır.Bu bizim övüneceğimiz bir husustur.Cezalar ağırlaştırılmalıdır.Ama idam çözüm değildir" dedi.
 • Türkiye'de olsaydı Pulitzerliler yargılanırdı - internet-yasaklari

  Türkiye'de olsaydı Pulitzerliler yargılanırdı21.04.2014

  Dünya

  İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch) Gezi eylemlerinden beri Türkiye’de yaşanan gelişmeleri yakın takibe aldı.Son dönemde hükümetin arka arkaya çıkardığı yasalar ülkenin gidişatı konusunda soru işaretlerini çoğaltınca örgütün tepesindeki isim Kenneth Roth atlayıp Türkiye’ye geldi.
 • CHP iki yasa için AYM’de - internet-yasaklari

  CHP iki yasa için AYM’de18.04.2014

  Gündem

  CHP, aralarında internet düzenlemesinin de bulunduğu bazı yasa maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu.
 • CHP'den Anayasa Mahkemesi'ne başvuru - internet-yasaklari

  CHP'den Anayasa Mahkemesi'ne başvuru17.04.2014

  Gündem

  CHP, aralarında internet düzenlemesinin de bulunduğu bazı yasa maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebiyle Anayasa Mahkemesine başvurdu.
 • Sosyal medya yasakları ekonomiyi olumsuz etkiliyor - internet-yasaklari

  Sosyal medya yasakları ekonomiyi olumsuz etkiliyor15.04.2014

  Teknoloji

  Financial Times gazetesi Türkiye’deki Twitter ve Youtube’a yönelik yasakların Türk ekonomisini olumsuz etkilediğini yazıyor.
 • Geriye gittiniz - internet-yasaklari

  Geriye gittiniz14.04.2014

  Gündem

  Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, Gezi olaylarıyla ilgili Türk polisine sert eleştiriler getirdiği raporunu kasım ayında yayınlamıştı.
 • AB toplantısında Gülen tartışması - internet-yasaklari

  AB toplantısında Gülen tartışması11.04.2014

  Dünya

  AVRUPA Birliği’nin Türkiye-AB 74’üncü Karma Parlamento Komisyonu (KPK) toplantısı yine hararetli tartışmalara sahne oldu.
 • Ali Nesin’den çarpıcı açıklamalar - internet-yasaklari

  Ali Nesin’den çarpıcı açıklamalar10.04.2014

  Gündem

  Dün gece Abbas Güçlü ile Genç Bakış’a konuk olan, ünlü matematikçi Prof.Dr.Ali Nesin, AK Parti’den, babası Aziz Nesin’e, seçimlerden, matematiğe birçok konuda gençlerin sorularını yanıtladı, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.
 • Yasakları delmek için VPN kullananlar dikkat - internet-yasaklari

  Yasakları delmek için VPN kullananlar dikkat04.04.2014

  Teknoloji

  Twitter'a yönelik yasağın sona ermesiyle bu mecralara girmek için kullanılan VPN programlarının da nasıl kaldırılacağı sorusu akıllara geldi.
 • YouTube yasağında flaş gelişme - internet-yasaklari

  YouTube yasağında flaş gelişme04.04.2014

  Teknoloji

  Dün akşam saatlerinde Twitter'ın tekrar erişime açılmasının ardından bu kez Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi YouTube yasağının kaldırılması yönünde karar verdi.Yasağı kaldırtan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu; "Bu kararın 30 günü yok, TİB derhal YouTube'u açsın" dedi.
 • ABD’den Türkiye’ye bir Twitter karar tasarısı daha - internet-yasaklari

  ABD’den Türkiye’ye bir Twitter karar tasarısı daha03.04.2014

  Dünya

 • ABD'de Türkiye aleyhtarı tasarı patlaması - internet-yasaklari

  ABD'de Türkiye aleyhtarı tasarı patlaması02.04.2014

  Dünya

  Türkiye’deki Twitter ve YouTube yasaklarının da etkisiyle, ABD Kongresi’nde Türkiye aleyhtarı karar tasarılarında patlama yaşanıyor.Bir Senato kınaması, Başkan Obama’ya giden bir şikâyet mektubu, Hıristiyanların Türkiye’de el konulan mallarına ilişkin bir tasarının ardından, şimdi de Temsilciler Meclisi’nde Türk hükümetini sert bir dille eleştiren ve sosyal medya yasaklarını kaldırmaya davet eden başka bir karar tasarısı hazırlandı.
 • Eylemci FEMEN’lere sınır dışı - internet-yasaklari

  Eylemci FEMEN’lere sınır dışı31.03.2014

  Dünya

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki yıllarda oy kullandığı Burhaniye İlköğretim Okulu’nda soyunarak eylem yapan Ukrayna merkezli dünyaca ünlü Uluslararası Kadın Hakları Örgütü FEMEN üyesi Fransız uyruklu Solene Annie Assouan ve Eluire Duvelle, Seçim Suçları’na bakan nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Sıddık İlgar tarafından yapılan sorgularının ardından sınır dışı edilmek üzere polise teslim edildi.
 • FEMEN üyesi protestocular sınır dışı edildi - internet-yasaklari

  FEMEN üyesi protestocular sınır dışı edildi31.03.2014

  Avrupa

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki yıllarda oy kullandığı Burhaniye İlköğretim Okulu'nda dün soyunarak eylem yaptıkları için gözaltına alınan Fransız vatandaşı FEMEN üyesi 2 kadın sınır dışı edildi
 • Yasaklara dünyadan büyük tepki var - internet-yasaklari

  Yasaklara dünyadan büyük tepki var29.03.2014

  Dünya

  ABD Senatosu’nda Türkiye’deki kısıtlamaları kınayan bir yasa tasarısı hazırlandı.Avrupa Konseyi yasakları endişe verici buldu.Uluslararası Af Örgütü, “Yasaklar önceden tasarlanmış ciddi ve genel bir darbeye işaret ediyor.
 • 3 zarflı seçim - internet-yasaklari

  3 zarflı seçim29.03.2014

  Gündem

  Türkiye genelinde yarın 52 milyon 695 bin 831 seçmen, 194 bin 310 sandıkta oy kullanacak.Geçerli oy kullanabilmek için seçmenlerin bazı kurallara uymaları gerekiyor.Bu kuralların başında da TC kimlik numarası bulunan bir kimlikle sandık başına gitmek geliyor.Oy verme işlemi saat 08.00'de başlayacak.
 • Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar - internet-yasaklari

  Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar29.03.2014

  Gündem

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kadıköy'de halka hitap etti.Kadıköy Rıhtım Meydanı'nda adım atacak yer kalmadı.Bu arada CHP reklamlarında oynayan ve 'oyum Sarıgül'e' diyen teyze de mitinge katıldı.
 • Gülse BİRSEL

  Vücudum ülkeden hallice - internet-yasaklari

  Vücudum ülkeden hallice26.03.2014

  Yazarlar

  ÜLKENİN hali malum.
 • Onur BAŞTÜRK

  Bütün yasakları yasakla - internet-yasaklari

  Bütün yasakları yasakla24.03.2014

  Yazarlar

  Yıldız Tilbe’nin ilk albümünde bir şarkı vardır, “Sana Değer” diye.İşte orada geçen dizelerden biri bu:
 • TC gençliğine yasak sökmez - internet-yasaklari

  TC gençliğine yasak sökmez24.03.2014

  Gündem

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter’a erişim yasağını eleştirerek, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerdir.Başçalan size Twitter ve Facebook yasağı getiriyor.Yasak bizim gençlere, Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlerine sökmez” dedi.
 • CHP'li İnce: Gerekirse dumanlar haberleşiriz - internet-yasaklari

  CHP'li İnce: Gerekirse dumanlar haberleşiriz23.03.2014

  Gündem

  CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Twitter’e erişim yasağını eleştirirken, "Sen isteğin kadar interneti yasakla; mektup yazar birbirimize hırsızlıkları yine anlatırız.Mektupları postada engellersen, dumanla haberleşir kızılderililer gibi yine anlaşırız.Onu da engellersen posta güvercini buluruz, hırsızlıkları yolsuzlukları posta güverciniyle göndeririz.Onu da engellersen yürüyerek gider tek tek mahallelerde bağırırız" dedi.
 • Kılıçdaroğlu: Batı çalma Grubu kurdular - internet-yasaklari

  Kılıçdaroğlu: Batı çalma Grubu kurdular23.03.2014

  Gündem

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye iyi yönetilmiyor.Siyasetçinin görevi oturduğu koltukta zenginleşmek, devletin imkanlarını kulanmak değil, üreticinin, çiftçinin, emeklinin hakkını, Türkiye’nin bayrağını korumaktır.28 Şubat sürecinde ’Batı Çalışma Grubu’ vardı.Bunlar da ’Batı Çalma Grubu’ kurdular" dedi.
 • Kılıçdaroğlu'na ayakkabı atıldı - internet-yasaklari

  Kılıçdaroğlu'na ayakkabı atıldı22.03.2014

  Gündem

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Gaziantep'te halka hitap etti.Konuşması sırasında işsiz ve 8 ayrı suçtan sabıkalı olduğu öğrenilen Mehmet Yıldız adlı kişi Kılıçdaroğlu'na ayakkabı attı.Yıldız olay sonrası gözaltına alındı.
 • Taha AKYOL

  Twitter - internet-yasaklari

  Twitter22.03.2014

  Yazarlar

  DÜNYADA adeta ifade hürriyetinin simgesi haline gelmiş olan Twitter’a erişimi engelleyen iktidar mı, mahkemeler mi?
 • Türkiye'deki Twitter yasağı dış basında - internet-yasaklari

  Türkiye'deki Twitter yasağı dış basında21.03.2014

  Dünya

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa mitinginde, ‘Twiter mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız.Dış dünya şöyle der böyle der beni bağlamaz’ diye konuşmasından birkaç saat sonra Türkiye'de Twitter'a erişilememesi uluslararası medyada da geniş yer buldu.
 • Milletvekilleri Twitter yasakları için ne dedi? - internet-yasaklari

  Milletvekilleri Twitter yasakları için ne dedi?21.03.2014

  Avrupa

  Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın Türkiye'de erişiminin engellenmesine siyasilerden büyük tepki.En sert tepki CHP'li Aylin Nazlıaka'dan geldi: Nazlıaka "Sırada ne var?" diye sordu.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
Sonraki»
Son Sayfa»»